Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Podívejte se na diplomovou práci premiérovy pravé ruky Jany Nagyové

Média dostala diplomovou práci Jany Nagyové do titulků, čtenáři si ale doposud nemohli udělat vlastní obrázek. Deník MF DNES práci ředitelky premiérova kabinetu a Nečasovy nejbližší spolupracovnice získal. Přečtěte si ji v plném rozsahu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pingu1

.a dneska uz je ticho po pesine..

:-/

0/0
1.3.2012 19:57

AnalyzaNow

Správná taktika: TRESTNÍ OZNÁMENÍ teď na DRÁB(k)a

Viz http://www.lidovky.cz/fond-proti-korupci-podal-trestni-oznameni-na-ministra-drabka-ptc-/ln_domov.asp?c=A120227_162510_ln_domov_ape

Kdo tedy z nás, milí a sofistikovaní občané na západní úrovni podá pár trestních oznámení na duo Nagyová-Nečas, počínaje evidentními podvody Nagyové stram "zvyšováním si kvalifikace" podvodným "studiem" na UJAK, což je evidentně také něco za co jí když "dřela jako kůň" pan Čistý dal NEOPRÁVNĚNĚ a z našeho jen za minulý březen hodně přes 150 tisíc na odměnách.

Kritiku, frustraci, volání po nápravě nebo i nevolení jich tito otrlí spoluobčané dávno IGNORUJÍ, naše nářky jsou jim jen "šumem" v pozadí, součást jobu nezákonného obohacování se. Trestní oznámení a sledování a publicita toho, jak se zpracovává, jsou lepším využitím našeho času, energie a potenciálu coby řadových občanů.

0/0
28.2.2012 7:32

igna

prostě

bolševici stále dál a dál

0/0
27.2.2012 8:46

svik

Dotaz

Je to ona paní, která, místo aby koupila zvlhčující krém, dřela a dřela, až si vydřela statisíce?

0/0
25.2.2012 13:35

AnalyzaNow

Re: Dotaz

Vtipné! Bohužel toto NEliberální odměňování podřízené z našich kapes není vůbec radostná věc.

0/0
25.2.2012 16:27

slušný ustoupí - slušní jsou na

Proto by se měl ten titul změnit na MaGrHuman.

Humanitní obory nejsou žádná věda. Je nespravedlivé, když někdo na diplomce dře několik roků a nějaký humaniťák ji dostane za bezcenný slint.

Vždyť humanitní diplomka je slohová práce na úrovni základní školy.

0/0
25.2.2012 13:23

OskarPokorny

Re: Proto by se měl ten titul změnit na MaGrHuman.

Tak to je samozřejmě lež - vypracovat diplomovou práci na zavedené humanitně zaměřené fakultě je velmi obtížné. Znám obor, kde práci neobhájí 60% studentů z důvodu formálních i faktických. - Naopak obecně je někdy lehčí vypracovat závěrečnou práci na technických školách, protože je tam těžší studium a formální a obsahová stránka se už tak neřeší nebo často stačí zopakovat nějaké starší měření se stejnými výsledky (+nutná omáčka)(ale samotný průběh studia je samozřejmě násobně těžší) . Nezaměňujete pochybné soukromé školy kde se "prodávají" diplomy prominentům se kvalitními humanitními fakultami.

0/0
25.2.2012 16:29

jxjxjxjxjx

Doporučoval bych...

...redakci, aby se už konečně začala věnovat něčemu jinému než čtení a zkoumání diplomových prací. Ne že bych obhajoval opisovače, ale mám čím dál intenzívnější pocit, že si pletou požadavky na diplomou práci s požadavky na práci doktorskou. Koneckonců, kolik diplomek je více než kvalitní rešerší zdrojových materiálů. Z této "kauzy" mi navíc vyplývá, že pokud by autorka uvedla pramen a uvedené odstavce prostě jen parafrázovala, tak by ani nebylo o čem psát...

+2/0
25.2.2012 12:09

OskarPokorny

Re: Doporučoval bych...

Není pravda - na většině slušných VŠ je omezeno i množství kolik můžete doslovně citovat (např 1 odstavec doslovné citace na 2 stránky). Záměrem závěrečných prací není (jak píšete správně) objevit nové principy (jako v doktorké práci) ale ukázat, že umíte pracovat s literaturou, že to co píšete chápete, a dokážete to integrovat do svého vyjadřování - to v případě doslovných parafrází samozřejmě neplatí, protože nijak nedokazují zda jste vůbec pochopil co jste kopíroval.

+2/0
25.2.2012 16:33

pingu1

Re: Doporučoval bych...

..ja bych Tobe zase doporucoval ,si o studiu prislusne pani neco zjistit ,nez si pro ni zacnes spinit ruce.

Sice dela jenom piona panu premierovi ,ale studium bylo radne cinknuty.A nemeli by si to hosi z Komenaku

nechat na hrbu...;-)

0/0
25.2.2012 19:37

pingu1

..predpokladam , ze ted pujdou absolventi a studenti Komensk

keho ustavu trvde na barikady ,mohlo by se totiz stat ,ze skoncej jak ty v Plzni...;-)

0/0
25.2.2012 10:31

mirni

a nejhorsi na tom je to, ze vsichni tito plagiatori

politici .. a ze jich je, nebude za svuj podvod potrestano at uz Nagyova, nebo Řápková, Marek Benda, a dalsi a dalsi. Pamatuji si ze pred lety kvuli temto malerum odchazeli politici z funkci .. ale od jiste doby se to nedeje. Jen si vzpomente jak treba studoval pan Ruml, jak ho po neuspesnych prijimacich zkouskach z ciziho jazyka protlacili do studia, nakonec za nej na prednasky chodila sekretarka ....ale v tomhle absurdistanu je uz proste vsechno mozne. Tak jim pojdme rici v pulce brezna co si o nich myslime...

+3/0
25.2.2012 8:07

mirni

Re: a nejhorsi na tom je to, ze vsichni tito plagiatori

apropo zajimalo by mne, jestli nekdo dokaze spocitat vsechny ty afery ktere se tady za poslednich pet roku udaly a vytvorit zebricek podle stranickosti kdo je tim nejvetsim podvodnikem asi by to bylo zajimavy prehled

+1/0
25.2.2012 8:14

Deratizátor is back!

Re: a nejhorsi na tom je to, ze vsichni tito plagiatori

To by nebylo politicky korektní. Příznivci ODS by řekli, že to je jen mediální masáž, ktrerou si zaplatil Paroubek. Pardon Sobotka.;-D

0/0
25.2.2012 8:19

Radim Nováček

OKAMŽITĚ ZRUŠIT SOUKROMÉ ŠKOLY!

Podstata soukromých vysokých škol - kdo zaplatí, má titul. Z toho přece školy žijí, tak proč by studenty vyhazovaly. K titulu se pak dostane i spousta prominentů a hloupých lidí. Soukromé školy degradují systém vzdělávání v ČR.

0/0
25.2.2012 7:23

luck69

Re: OKAMŽITĚ ZRUŠIT SOUKROMÉ ŠKOLY!

Se zrušením soukromých škol nechci souhlasit.

V ČR jde dlouhodobě o stav společnosti a soukromé školy jsou nyní opakem kvality vzdělání.

0/0
25.2.2012 10:05

kradu rád jsem sociální demokrat

Já bisem chtěl bejt taky úředník

a tak sem šel za starostou a on že prej nemám tu maturytu takže to nejde jenže on je to ódéesák tak sem to vzal na okresní výbor.

0/0
25.2.2012 7:19

AnalyzaNow

MV ČR: Jak podat TRESTNÍ OZNÁMENÍ

Trestní oznámení je podání, které obsahuje konkrétní skutečnosti, které nasvědčují spáchání trestného činu. Pokud podáváte trestní oznámení, měli byste proto alespoň rámcově tušit, zda dané jednání může být skutečně trestným činem.

U každého podání, tedy i trestního oznámení, je třeba splňovat určité náležitosti, které stanoví § 59 zákona č. 141/1961 Sb., trestní řád. To, zda se jedná o trestní oznámení, nebo jiný druh podání (např. podnět, stížnost, atd.) posoudí samy orgány činné v trestním řízení, přičemž není rozhodující, jakým způsobem podavatel své podání nazve (tj. podání, nadepsané „stížnost“ může být v souladu se svým obsahem překlasifikována na podnět, atd.).

I pokud je podání (trestní oznámení) podáno s určitými nedostatky, bude k němu přihlíženo, obsahuje-li indicie, vedoucí k názoru, že došlo ke spáchání trestného činu. Tzn., že platí zásada, že orgány činné v trestním řízení, jakmile se dozví o trestném činu, musí konat /dokončení níže)

0/0
25.2.2012 6:55

AnalyzaNow

návod ze stránek MV ČR

Tzn., že platí zásada, že orgány činné v trestním řízení, jakmile se dozví o trestném činu, musí konat – viz ustanovení § 2 odst. 3 trestního řádu (státní zástupce je povinen stíhat všechny trestné činy, o nichž se dozví) a § 159 trestního řádu (povinnosti policejního orgánu).

Každé došlé trestní oznámení je třeba prověřit bez ohledu na to, zda se oznamovatel podepsal svým skutečným jménem. Trestní oznámení lze podat ústně či písemně (klasickým dopisem, faxem, elektronickou poštou). Výhodou písemného podání je možnost vlastní přesné formulace a sepsání oznámení v klidu, pořízení vlastní kopie.

0/0
25.2.2012 6:56

mirni

Re: návod ze stránek MV ČR

nejsem si jist ale myslim si ze tihle lide se dopustili podvodu,plagiatorstvi apod. kdo vi jestli by to bylo na trestni oznameni .. jenze proc se tim zabyvat, tady prosly afery kde unikly stovky milionu, kde se korumpovalo a nic se nedeje - tak se divte ze uz do toho proste ani nikdo nejde...to snad jeste veverky a Radek John  aby byl viditelnej

0/0
25.2.2012 8:11

Absolutní kal

Re: návod ze stránek MV ČR

A můžete se ucházet o titul Mgr. na UJAKu. "Ctrl-C  ->  CtrlV" vám jde, takže s chutí do toho...;-D

0/0
25.2.2012 17:20

AnalyzaNow

Dá Papá Tunel i Nagyové milost?

Morálnímu bahnu Klause a jeho pohrobků v ODS to jednoznačně odpovídá.

0/0
25.2.2012 6:51

jarda

Re: Dá Papá Tunel i Nagyové milost?

Kdepak. Milost nebude třeba. Nebude ani souzena. Vždyť dře jako kůň!? :-P

0/0
25.2.2012 10:10

AnalyzaNow

Podávbejme na duo Nagyová-Nečas trestní oznámení plus

informujme o tomto podvodu Nečasovy protějšky na Západě, jako je David Cameron, atd. K tomu navíc, coby doplnění, pak západní média.

Proč? Protože zde jen kritizovat, frustrovat se, švejkovsky to přecházet "humorem" je neúčinné, uvedené osoby, Nagyová-Nečas nebo vedení UJAK, je otrlé a nic si z toho nedělá.

0/0
25.2.2012 6:47

seklst

Vzdělanci, polovzdělanci či dokonce čtvrtvzdělanci ?

Nejde ani tak o p. Nagyovou, jak o stav našeho školství.Podařilo se nám předstihnout Nepál v procentu vysokoškolsky vzdělané populace, ale za jakou cenu. Hypertrofie soukromých "univerzit" i středních škol je nebývalá.Úroveň těchto ústavů bývá prakticky o stupeň nižší než deklarují.

Perzonalista znalý věci se ptá : titul Mgr máte odkud ? Absolventi z Karviné, Zlína či Žižkova bývají většinou po zásluze odmítáni.

Pouze "doktoři" ze slovenského Sládkovičova (či jak se ta proslulá alma mater jmenuje) se mohou stát i hejtmany na jiožní Moravě.Smáli jsme se kdysi RSDr- rozhodnutím strany doktorům. To samé platí o naše dnešní právníky "zez Plzně " a podobné   vzdělance.To je tak jediné, co s tím můžeme dělat.

+1/0
25.2.2012 6:28

AnalyzaNow

Jde o Nagyovou a Nečase, coby PODVODNÍKY

Jasněže fenomén nezákonného vydávání diplomů a potvrzeních o kompoletaci studia je zásadní problém, který si, pozdě ale přece zaslouží poozornosti a hlavně radikální nápravy. Nicméně zde máme ministerského předsedu, jehož DLOUHOLETÁ PRAVÁ (a možná i levá?) RUKA, po léta na MPSV známá svoji SKANDÁLNÍ NEVZDÉLANOSTÍ si, navíc když "dřela jako kůň", včetně daného března 2011, kdy dostala hodně přes 100 tis za měsíc z našich kapes od Nečase a přitom stačila "studovat" a předložit masivně plagiarizovanou diplomku. Zřejmě vinný a potrestaný by měl být i Nečas, neb viděl jak jeho Nagyová "studuje" a přestio jí "zvýšenou kvalifikaci" uznal a kvůli tomů ji m.j. dával ty obrovské odměny.

0/0
25.2.2012 6:41

bar.bu.do

Re: Vzdělanci, polovzdělanci či dokonce čtvrtvzdělanci ?

... znám jednoho, co s velkými problémy dodělal ZŠ ...

... a už je Bc. ...

0/0
28.2.2012 10:19

dogi4

Vedoucí diplomové práce

dělá čest svému jménu. Neví někdo, kdo byl oponentem? Možná by to bylo zajímavé. A provázela tuto "diplomku" nějaká doporučení, eventuálně od koho?

0/0
25.2.2012 5:22

AnalyzaNow

Ano, postihnout UJAK, ale hlavně duo Nečas-Nagyová

Jaký asi tlak "nevzdělaná carevna", jak jí prý říkali na MPSV, asi vyvíjela, hlavně sama a možná i přes "Petra", tedy svého dlouholetého šéfa na to, aby pracovníci UJAK "přizpůsobili" najrůznějšíé aspekty studia této vyvedené osoby tomu, že "DŘE JAKO KUŇ", jak Nečas médiím sdělil, pro předsedu vlády, navíc v době "reforem"?

Jasněže by příslušní pracovníci UJAK měli být vyšetřováni, nejen stran korupce v případě "studia" a diplomové práce zde přítomné Nagyové (a zjevně i nemála jiných), ale jako vlastně první by měla být vyšetřována a podle zásluhy potrestána Jana Nagyová a zjevně i Petr Nečas, který - coby osoba znalá, řídící naší zemi a remcající s autoritativním hlasem i do reformy vysokých škol - věděl nebo by měl vědět, jaké asi "studium" a tím švindl "zvyšování si kvalifikace" jeho PRAVÁ RUKA, co DŘE JAKO KUŇ, včetně března 2011, kdy podstržila svoji plagiarizovanou diplomku, za své heroidcké dření pro předsedu vlády ČR od ně, Z NAŠICH KAPES, dostala tuším 190 tisíc (!!!) odměny.

0/0
25.2.2012 6:35

zrusitODS3

necas je ostuda cr

ble bla ble - zvraceni

+2/0
25.2.2012 1:14

Januschau

Tak přece!

Nagyová je pravá ruka premiéra. Nebo spíš supluje pravou premiérovu ruku...?:-P

0/0
24.2.2012 23:36

Davidzyx

Sice frčí okopávání Nagyové, ovšem realita je, že ...

.... na 60% českých VŠ jsou diplomky cca v této kvalitě.

+1/0
24.2.2012 22:49

killian

Re: Sice frčí okopávání Nagyové, ovšem realita je, že ...

to je možné, ale v tomto případě se jedná o soukromou a navíc o milenku premiéra, takže je to o hodně více vidět. Kamarádka například na STATNI škole psala diplomku z rekreologie na téma o volejbalu a teď je z mí magistra

0/0
24.2.2012 22:56

slaviator

Re: Sice frčí okopávání Nagyové, ovšem realita je, že ...

státní VŠ jsou v ČR dvě: Univezita obrany v Brně a Policejní akademie v PrazeR^ ostatní VŠ jsou buď soukromé nebo VEŘEJNÉ

0/0
24.2.2012 23:39

killian

Re: Sice frčí okopávání Nagyové, ovšem realita je, že ...

hnidopichu ;-D To je snad jedno. Nepíšu úřední dokument, kde to musí být exaktně popsáno. V hovorové řeči nebo zde v diskusi se prostě státní škola myslí veřejnou ;-)

0/0
24.2.2012 23:40

slaviator

Re: Sice frčí okopávání Nagyové, ovšem realita je, že ...

Veřejné vysoké školy jsou zřizovány a rušeny zákonem. České republice je 26 veřejných vysokých škol. Většina z nich je univerzitního typu, pouze Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích a Vysoká škola polytechnická Jihlava je neuniverzitní. Veřejné vysoké školy jsou financovány především dotacemi ze státního rozpočtu. Dalšími zdroji jejich financí mohou být poplatky spojené se studiem, výnosy z majetku, příjmy ze státních fondů a z rozpočtů obcí, výnosy z doplňkové činnosti a dary.

X

Státní vysoké školy jsou policejní a vojenské. Jsou spravovány přímo příslušnými ministerstvy (vnitra a obrany), nemají právní subjektivitu a jsou organizačními složkami státu. Je zde omezena vysokoškolská samospráva.

0/0
24.2.2012 23:47

killian

Re: Sice frčí okopávání Nagyové, ovšem realita je, že ...

pletete zde oficiální a hovorové názvy. Já jsem pro veřejnou vysokou školu jen použil název státní, jelikož se to tak prostě veřejně říká a málokdo státní univerzitu myslí Policejní akademii. Myslím si, že slovíčkaření z Vaši strany je pouze cílená provokace

0/0
24.2.2012 23:50

slaviator

Re: Sice frčí okopávání Nagyové, ovšem realita je, že ...

:-P nikoli cílená provokace, ale snaha o korektní označení. Spousta lidí mluví o tom, že tu máme jen soukromé a státní VŠ, ale on je velkej rozdíl mezi státní a veřejnou školou. :-P

0/0
24.2.2012 23:55

pingu1

Re: Sice frčí okopávání Nagyové, ovšem realita je, že ...

..aby si se ne...;-D

0/0
25.2.2012 10:29

dogi4

Re: Sice frčí okopávání Nagyové, ovšem realita je, že ...

Teď jsi mu to tedy nandal! Myslím, že by se měl ihned z diskusí odhlásit a odejít do kláštera.

+1/0
25.2.2012 5:23

AnalyzaNow

Nejde hlavně o Nagyovou, ale o pravou ruku premiéra a o něj

Jasněže problémy s vydáváním podvodných VŠ diplomů a úrovní zejména soukromých VŠ (a jiných?) škol jsou křiklavé a vyžadují radikální řešení. Zde ale nejde o "okopávání Nagyové" ale o to, že dlouholetá šéfka kanceláře MPSV a nyní předsedy vlády takovéto podvody (a asi i jiné, rozhodně stran studia) dělá a že její boss jí to uznává za "zvýšeníé si kvalifikace" (a proto jí m.j. také dává z našeho obrovské odměny.

0/0
25.2.2012 6:44

Vědma Phoebe

Jeden na diplomce nechává půl roku života

druhý to má s CTRL C - CTRL V za pár dní. Poctivý absolvent nemůže najít slušnou práci, podvodník ji najde hned, v nejvyšších patrech státu. Ohavného státu.

+11/0
24.2.2012 22:37

killian

Re: Jeden na diplomce nechává půl roku života

navíc ti co mají celkem kvalitní zaměstnání a obstarali si takto své diplomy, tak svým jednáním poškodili i ty poctivé studenty, co opravdu na diplomce dělali dlouhou dobu a probděli noci jen aby tu školu udělali a je jedno jestli je to teď UJAK nebo předtím Plzeňská práva. Málokterý zaměstnavatel je tak kritický, že bude rozlišovat mezi tím, jestli je někdo bývalý policajt nebo jestli je to 24 letý absolvent co vystudoval práva v Plzni. Pro něj je to absolvent práv v Plzni

+1/0
24.2.2012 22:40

Vědma Phoebe

Re: Jeden na diplomce nechává půl roku života

Od jisté doby podezřívám každého, kdo kdy pracoval ve státní správě a udělal si tam školu. Zjistit, zda opravdu studoval, lze snadno, podle vědomostí. Na Bendovi je například vidět, že o právu nemá ponětí.

+1/0
24.2.2012 22:45

BARON FON SAXOFON IV.

Re: Jeden na diplomce nechává půl roku života

taky ta jeho rigorozka vypadala jak slabikář. 15 písmen v řádku a 6 řádků na stránku, hlavně aby to mělo aspoň 100 stran.;-)

+1/0
24.2.2012 22:47

Vědma Phoebe

Re: Jeden na diplomce nechává půl roku života

Přesně tak. Nebyl ani schopen si zjistit, jak má diplomka vypadat a nějak se podle toho zařídit.

A obsah - Bože potěš! Četla jsem ji. Je to blábol žáka deváté třídy, ne text právníka.

+1/0
24.2.2012 22:49

killian

Re: Jeden na diplomce nechává půl roku života

tak možná, že vedoucí práce měl jen silné dioptrie, tak chtěl, aby se mu to lépe četlo. Chtěl udělat dobrou věc a my ho tady podezříváme z nekalostí ;-D

0/0
24.2.2012 22:54

Januschau

Re: Jeden na diplomce nechává půl roku života

U těhle politiků je zvláštní, že svůj talent na studia objevili až když získali nějakou funkci.

0/0
24.2.2012 23:40

papullus

Re: Jeden na diplomce nechává půl roku života

za půl roku se toho moc nenapíše.

0/0
24.2.2012 22:50

Vědma Phoebe

Re: Jeden na diplomce nechává půl roku života

Dá se to. Ale člověk dře celé noci. Je to nesmírně vyčerpávající a nebylo málo těch, kdo skončili na psychiatrii.

+1/0
24.2.2012 23:15

Najdete na iDNES.cz