Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zaříznu tě jako slepici, vyhrožoval muž manželce před malými dětmi

Týrání, nadávky, výhrůžky i bití provázely manželství mladé ženy z Uherskobrodska. Násilnické chování jejího manžela, které se běžně odehrávalo před zraky jejich malých dětí, vyvrcholilo před pár dny, kdy muž na manželku křičel, že ji podřeže a její tělo hodí do septiku. Týraná žena se obrátila na policii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

NTPT_PODRUHY_ZAKAZANY

jestli to nebude tím že se jako slepice chovala...

nebo jako kráva... NOrmální muž sáhne k náilí a k výhrůžkám jen po letitém psychickém teroru ze strany manželky

0/0
25.2.2012 7:15

syn truhláře

Úřední postup podle šablony:

Vyšetřován na svobodě a teprve až uvede slova v skutek, ta ho (možná) vezmou do vazby.

0/0
23.2.2012 17:19

BajnyPhoenixIV

3/4 návrhu na rozvod dávají ženy

Nepřijde Vám na tom něco špatně? Dle této logiky jsou 3/4 chlapů špatní dle žen a 1/4 chlapů jsou nejspíš svobodní looseři podle žen nevhodní na vztah. Nebude chyba v těch ženách?

0/0
23.2.2012 9:04

nms

A není to křivé obvinění?

Je zvláštní jak většina věří že musí být domácí tyran automaticky muž a žena si to vymyslet nemůže a nebo dokonce tím jen pokračovat v psychickém domácím násilí. Tvrzení že se žena bála několik let bez toho aníž by jí partner ublížil je trochu zvláštní.Nejjednodušší jak se u nás zbavit partnera který se nechce nechat okrást o všechen majetek a výchovu dítěte je ho obvinit z domácího násilí či pedofilie pokud to udělá matka tak to nikdo nešetří nebo dokonce její lži vydává za pravdu i když vypovídá pokaždé jinak.

+2/0
22.2.2012 22:24

dzarca89

Re: A není to křivé obvinění?

...zvláštní?...přečtě si pár článku o týraných manželkách, než začnete s těmito bláboly.

0/0
23.2.2012 8:51

Ten co vypálilil Atlantu

hnusné hovado

;-€

+1/0
22.2.2012 21:49

chudy lekar

Česká republika je ohledně domácího násilí hotová

katastrofa! 70% žen je doma šikanovaných. V dnešní době rovnoprávnosti a smostatnosti je uváděn hlavní důvod, že si to nechají líbit tento: bojí se zustat samy, např. s dětmi, ale i bez dětí. Kolik jich to přizná? 3%. A co se děje? Místo prevence a informací se vždy řeší až důsledek: přizabitá ženská, chlap většinou v blázinci jako psychopat, děti v domově. Krásný obrázek "vyspělého demokratického státu", no ne? :-/ A to jsem chlap!

+2/0
22.2.2012 20:25

pomocný učitel Václav Poustka

Re: Česká republika je ohledně domácího násilí hotová

Kde jste přišel k těm 70% ?

+1/0
22.2.2012 20:26

chudy lekar

Re: Česká republika je ohledně domácího násilí hotová

Nám pořád chodí nějaké zprávy z vedení, zprávy z MZ, zprávy z WHO, zprávy z EU, z ČLK...tato je 1 z nich. Překvapila nás. Tak vysoké číslo nikdy nepřiznali, i když bylo vysoké vždy. Ženský mají strach a nepřiznají to. Teď byly poprvý čísla, kdy počítali popravdě i ty zapřené. Podle LZ.

+2/0
22.2.2012 20:30

pomocný učitel Václav Poustka

Re: Česká republika je ohledně domácího násilí hotová

Pominu - li to, že vám někam chodí zprávy (což je zvláštní, ale budiž) pak je nutno se ptát, z jakých údajů kterákoliv z vámi zmiňovaných organizací vychází. Pokud je to, jak píšete, z lékařských zpráv, pak vězte, že podle jiné organizace 70 % týraných žen ani k lékaři nejde. To už máme 140% týraných žen. Kde se nám ty mršky všechny ztrácí?

+1/0
22.2.2012 20:37

chudy lekar

Re: Česká republika je ohledně domácího násilí hotová

Byl bych velmi nerad, kdybys mě zneužíval k rovnání jakýchkoliv svých mindráků. :-/ Nejsem vůbec povinný odpovídat a mohl jsem předvídat, že se na to někdo, posedlý vlastní dokonalostí, chytí. Předpokládám, že ti jde výhradně o dehonestaci mé osoby, skryté za "nějakým" nickem. V tom případě ti sdělím, že nemám zájem o další přihlouplou debatu! Přihlouplou proto, že 140% může napsat opravdu jen přihlouplý pan dokonalý. Ale podařilo se ti mě otrávit, to uznávám. Kdybych ti chtěl vysvětlit všechna čísla, celý materiál, bylo by to na dlouho a rozhodně ne pro veřejnost. Inteligent by se opravdu přihlouple neptal, když už někdo zmíní "nějaký" materiál. Inteligent se mě totiž zeptá "to jsou materiály interní, jenom pro vás, že?". Mezi inteligenty nepatříš. Já se taky jednoho specialistu na diskuzi neptal, když uvedl, že to dostávají centrálně. Dostávat centrálně znamená VŽDY interní dokument!

+2/0
22.2.2012 21:01

pomocný učitel Václav Poustka

Re: Česká republika je ohledně domácího násilí hotová

Omlouvám se. Netušil jsem, že se chudým lékařům dostávají do rukou interní supertajné materiály, které pak odpovědná místa záměrně zamlčují, aby snad nebyla mezi lidmi vyvolána panika.  Moje mindráky nechme stranou a zajisté také nejste povinný na nic odpovídat, ale napsal jste údaj, za kterým si zjevně stojíte. Tak ho prosím alespoň částečně vysvětlete, pokud vás za to nenechá Kalousek zastřelit. To pak raději mlčte.

+1/0
22.2.2012 21:22

chudy lekar

Re: Česká republika je ohledně domácího násilí hotová

Ale běž, prosím tě. Nejsou supertajné, proč by měly být supertajné? Ale na net a sem nic zveřejňovat nebudu! A nelíbí se mi tvůj nadutý tón. Nevidím důvod v debatě s tebou pokračovat. I když, výjimku udělám: odpovědná místa lidem zamlčují hromadu věcí. Je to lepší, než panika. Ano, stojím si za tím, co jsem napsal. Neměním názory, jak si kdejaký poustka řekne! Proběhlo nějaké statistické měření domácího násilí a následků. Proběhlo nějaké interní LÉKAŘSKÉ vyhodnocení. Neproběhlo žádné právní vyhodnocení (bohužel). Výsledek je alarmující. Domácí násilí má 10 stupňů agrese (to je učivo 3. roč. LF např., pokud tě to zajímá). Vyhodnocení domácího násilí probíhá víceúrovňově, to je jasné. Výhrůžka zabitím se pohybuje kolem stupně 8, ale záleží na dalších okolnostech. Ženy vyhledají pomoc psychiatrů, ale odmítají podat trestní oznámení. Čísla jsou tedy čistě MZ, ne PČR. Domácího násilí přibívá a graduje. Bohužel, my s tím nic neuděláme po právní stránce, pokud žena nedovolí přítomnost PČR.

+1/0
22.2.2012 21:40

pomocný učitel Václav Poustka

Re: Česká republika je ohledně domácího násilí hotová

Tak jinak. Jsou ty údaje tajné? Pokud ne, proč je nikdo, ani vy, nezveřejní?  Jak se statisticky měří domácí násilí? Pokud narážíte na údaje které jsou k nalezení na stránkách MV, pak vás musím ujistit, že obsahují zcela odlišná čísla, než uvádíte vy. Jaké interní LÉKAŘSKÉ vyhodnocení kdy a kde proběhlo? To jste se vyhodnotili s kamarádama u piva, nebo se sešel příslušný výbor ČLK a vydal nějaké stanovisko na základě relevantních údajů? Jsou z těchto jednání nějaké zápisy obsahující i vstupní údaje? Jakým způsobem MZ monitoruje domácí násil? To jako všichni doktoři posílají svodku o denních případech na váš stůl?  To porušujete lékařské tajemství?

+1/0
22.2.2012 21:51

Regina12

Re: Česká republika je ohledně domácího násilí hotová

Opravdu velmi pomocný učitel. Soudím, že tělocviku a hudební výchovy? :-/

+3/0
22.2.2012 21:23

pomocný učitel Václav Poustka

Re: Česká republika je ohledně domácího násilí hotová

Soudit můžete jak chcete.

+1/0
22.2.2012 21:33

pomocný učitel Václav Poustka

Re: Česká republika je ohledně domácího násilí hotová

Jen bych dodal, že pokud někdo něco žblebtne v diskusi a označí za zdroj svých argumentů dvě mezinárodní organizace, dvě české organizace a lékařské zprávy a pak tvrdí, že vychází z "interních materiálů, jenom pro něj" pak mi dovolte lehkou ironii v dalším konverzování s takovým člověkem.

+2/0
22.2.2012 21:39

nms

Re: Česká republika je ohledně domácího násilí hotová

Vy jste evidentně v kontaktu s pí. Šimůnkovou která s takovýmito nesmysli vyrukovala v parlamentu, ale na prostou otázku jestli vychází ze statistik z ČR odpověděla že ne, tak že jinými slovy mezinárodní statistiky arabské státy Afrika Asie atd. a podle toho se u nás na toto téma udělá kampaň aby jsme ty mezinárodní statistiky dohnali

+1/0
22.2.2012 22:48

Kidkid

Re: Česká republika je ohledně domácího násilí hotová

Vážený pane, jděte s těmi statistikami někam do háje zeleného. Statistika je pouze přesný součet nepřesných čísel. Podle Vašeho příspěvku by skoro všechna manželství probíhala jako by manželky byly otrokyně a denně dostávaly příděl výprasků a bičování.

To je nesmysl a Vy to víte a jen tu prudíte. Ano, vyskytne se domácí násilí, ale oboustranně. Není to jen výsada mužů, že seřežou manželku ale jsou i ženy co napadnou manžela či jej psychicky vydírají ( když neuděláš to a to, tak se rozvedu a už neuvidíš děti)

Pak jsou samozřejmě puťky co nejdou na policii i kdyby je manžel tloukl denně, protože co by tomu řekli lidi v ulici či dokonce jsou to masochistky co jim současný stav vyhovuje.

+3/0
23.2.2012 1:37

nima heczko jako heczko

Možná.....

ale sám mám zkušenost, že jestli to nebude takhle tak na tebe zavolám policajty............a potom suď. Je možné, že paní má hodně blbé zkušenosti se svojím partnerem................ale jak už jsem napsal, mě bylo vyhrožováno i za to, že to nebylo po jejím policajtama........a pak byl "sladký"rozvod (dcera není tvoje, .....atd...)

0/0
22.2.2012 18:24

opportunity

Re: Možná.....

No, to máš hezkou rodinu... Zase ona by možná řekla něco jiného.

0/0
22.2.2012 19:45

chudy lekar

Re: Možná.....

Policajtama ti může vyhrožovat ZA NĚCO! Co ji vedlo k vyhrožování policajtama? A co by udělali, když jí ty nic neděláš? Takové vydírání je nesmysl!

0/0
22.2.2012 20:27

opportunity

Re: Možná.....

Tak to se ho musím zatat: polcajtama se dá vyhrožovt, že se jim ŘEKNE, co jiný "udělal"

0/0
22.2.2012 20:30

chudy lekar

Re: Možná.....

Ale ale, na to je taky obrana. Chlap okamžitě zavolá záchranku, kdyby přišla odněkud dobitá. Měl by papír. Za stovku a brblání posádky to stojí. Ženských je šikanových víc, je to alarmující číslo, ale mělo by se přece postupovat spravedlivě. Ne, že chlap se nechá vydírat! Lidi se už zbláznili? :-/

0/0
22.2.2012 20:34

tabasco

Re: Možná.....

opět z čeho vycházíte? to, že je žen více jste si vycucal z prstu? já zase slyšel, že domácího násilí je 50:50 (muži/ženy)

0/0
23.2.2012 7:48

angel of death

ne

mlada ale uz stara puska a pritom rozum nikde

0/0
22.2.2012 18:23

Ejsí

Jak jí pomohou?

Těžko uhlídají jeho agresivitu.

Ale pozor! Je potřeba také prověřit, zda nemá ta žena nějaký podíl na jeho chování. Oni někdy ty hysterky dokážou chlapovi pořádně zatopit.

V každém případě ale je potřeba proti násilí pomoci. Obávám se zda je k tomu u nás nějaká účinná a hlavně rychlá "páka".

0/0
22.2.2012 18:13

Bozako

Re: Jak jí pomohou?

To snad nemyslíte vážně, tím chcete říct, že je možné, že za výhrůžky zabitím a domácí násilí může i napadená?

+1/0
22.2.2012 18:26

pomocný učitel Václav Poustka

Re: Jak jí pomohou?

Proč by to nemělo být možné?

0/0
22.2.2012 19:08

Kidkid

Re: Jak jí pomohou?

No a co když si to vymyslela? Už to, že se nikomu nesvěřila je podivné. Obvykle se svěří nějako přítelkyni či někomu z rodiny. A ještě podivnější je, když řekne, že nevěděla co má dělat. A že těch poraden v TV je hafo.

Vy jste ještě nikomu ve zlosti neřekl, já Tě zabiju? A nemyslil jste to samozřejmě vážně.

Nejhorší na článcích zde je to, že jsou to kusé a nepřesné informace a už jsem se tu setkal s tím, že skutečnost byla naprosto obrácená než se tu psalo. Ať vše policie vyšetří. Ono se taky může ukázat, že ona paní je hysterka co úmyslně manžela dráždila a on že do hospody nechodí vůbec a protože jí nechtěl splnit nějakou zoufalost tak na něj vymyslela tohle.

0/0
23.2.2012 1:45

opportunity

Re: Jak jí pomohou?

Hysterky a provokatérky si rády stěžují, ona to dlouho nikomu neřekla.

0/0
22.2.2012 19:46

Milenec versus Vibrátor

oo

"Manželovo násilné chování se začalo projevovat už po svatbě. "Muž začal pít alkohol a v takovém stavu vždy byl vůči manželce agresivní a občas jí nafackoval"

.

bohužel mladá paní může za danou situaci vinit ve větší míře jen sebe Rv. Asi slepá láskou si nevšimla, jakýho idiota si de facto bered - agresivní sklony s násilím má muž v sobě, to by musela zjistit už po několika měsících levou zadní - a jestli to nebyla masochistka, tak měla rychle zdrhat Rv

.

teď to bude bolet ;-(

+7/0
22.2.2012 17:54

opportunity

Re: oo

Do člověka nevidíš a záruční list na něho nedostaneš.

+5/0
22.2.2012 19:48

chudy lekar

Re: oo

Jestli jsi odborník na socio-psychologii (jak se mi pozdává), rád bych věděl, proč je takových případů v ČR tolik? Jak je možné, že nemají možnost obrany a ochrany? Nedovolají se žádné pomoci! Většinou končí zraněné v nemocnici. Řekne, že spadla ze schodů, jako kdyby to ten lékař nepoznal. Jenže je bezmocný. Pak se čeká, až zmlátí i dítě. To není normální :-/

0/0
22.2.2012 21:06

Regina12

Re: oo

No hlavně, že jsi se svými vibracemi zůstal nad věcí.

On je agresivní alkoholik, ve větší míře je ovšem vina ona sama? Co je to za blábol? 8-o

0/0
22.2.2012 21:28

Chudým bral, bohatým dával..(30)

A proč si teda nevzala hodného ? Asi byla stejná jako

Monyová, závislá na debilovi Rv

+1/0
22.2.2012 17:52

LEA.M

Re: A proč si teda nevzala hodného ? Asi byla stejná jako

Nejspíš si myslela, že si bere hodného. Asi nečekala, že po svatbě začne chlastat.

Bohužel všichni víme, jak které situace řešit, ale pokud se do nich dostaneme, tak je kolikrát všechno jinak...

+6/0
22.2.2012 18:15

opportunity

Re: A proč si teda nevzala hodného ? Asi byla stejná jako

R^

0/0
22.2.2012 19:49

Kidkid

Re: A proč si teda nevzala hodného ? Asi byla stejná jako

Protože je dost žen, co si naivně myslí, že chlapa předělají. Jak budou in, že si vzaly pijana a udělaly z něj vzorného slušného tátu od rodiny.

Vážené, jestli tem chlap chlastal, tak chlastal i před svatbou a to, že má agresivní opici jistě poznala také. Tak měla co nejrychleji od něj mizet a ne si jej brát za manžela! A pokud její samaritánství zklamalo tak měla jít na policii hned po první opici a ne čekat x let a mít s ním další a další děti v naivní představě, že se napraví.

Znám naopak dost žen, jejichž manžel by po náznaku fyzického násilí na nich skončil s těžkým ublížením na zdraví v nemocnici. Kupodivu k tomu nikdy nedošlo a mají krásné manželství.

0/0
23.2.2012 1:30

Najdete na iDNES.cz