Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Podívejte se na místa, jež hyzdí Pardubice. Tři z pěti mají zmizet

Pět míst, kolem nichž každý den procházejí stovky či tisíce lidí, kazí už mnoho let dojem z Pardubic. Některá jsou oblíbená mezi pejskaři, jiná mezi bezdomovci nebo mladými lidmi, kteří se v nich rádi skryjí třeba při popíjení alkoholu. MF DNES se snažila zjistit, co s nimi bude a jak dlouho ještě budou hyzdit město.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mladý muž

přestavba nádraí

0/0
29.2.2012 15:19

pingu1

..copak se Pardubice daj zhyzdit....

:-/

+1/0
27.2.2012 12:41

naparoubek

Re: ..copak se Pardubice daj zhyzdit....

Nebuďte pesimista a podívejte se na srovnávací fotografie:

http://knol.google.com/k/pardubice-dříve-a-nyní#

0/0
27.2.2012 13:21

__anart__

Na AFI "palác" se zapomnělo?

Ve výčtu míst, jež hyzdí Pardubice, chybí ta ohromná betonová škatule, která z Masarykova náměstí udělala jen frekventovanou čtyřproudou ulici.

Neslibovali náhodou pánové Petráň, Stříteský a Deml, že prodali pozemky na Masarykově náměstí Izraelcům proto, že v rámci nádherné nákupní galerie postaví také reprezentativní společenský sál, kde se budou moci konat plesy v důstojném prostředí?

Výsledek: 1/ Nádheru nákupní galerie a krásu architektury "paláce" posuďte sami. 2/ "Výhody" způsobené přivedením další dopravní zátěže do centra Pardubic vidíte každý den. 3/ Plesy se dále konají v bývalém 25 metrovém bazénu. Můžete si vybrat, zda do reprezentativního sálu půjdete přes bývalou šatnu ženy či šatnu muži. 4/ V AFI vznikl "společenský" sál. Kolik společenských akcí jste v něm navštívili? A kolik plesů?

Co je taková pustnoucí samoobsluha proti AFI "paláci"?!

Kdo tento výsledek zařídil: Byli to pánové Deml, Stříteský, Petráň. Nezapomeneme...

+3/0
27.2.2012 9:31

naparoubek

Re: Na AFI

Naopak, Vámi jmenovaný triumvirát bude pardubičáky veleben za to, že přivedl do Pardubic značkové krámy a bufety, přičemž chytrou investiční pobídkou spasil život v centru města a nadto naplnil městskou kasu daňovými výnosy, které místní dříve odkláněli skrz hradecké Futurum. Čest jejich památce!

0/0
27.2.2012 12:03

tau

Re: Na AFI

Na druhou stranu pořád o 100% lepší, než to hnusný pardkoviště, který tam bylo předtím.... Hliněnej plac uprostřed centra měly dříve fakt snad jen Pardubice. Afi má určitě svý pro a proti, ale ten hliněnej plac byl strašnej.....

0/0
27.2.2012 15:04

::Radi::

nadáváme na komunisty ale....

Pardubice jsou zářným příkladem. Vedle budovy divadla vyrostl skleněnej barák mezi historickejma a to přímo proti zelenej bráně. třída Míru je neštěstí samo o sobě korunované nějakým rádoby mramorovým hnusem proti kterýmu stojí nějaká neskutečně odporná budova nějakejch obchodů a hned vedle stojí barák zapadající do historické části jak křidla na hrnec ano myslím barák pojiš´tovny nebo co ta hrůza je. Rv Marně přemejšlím co tu za posledních 20 let vzniklo zajímavého pěkného... nemlíme li o plechárnách rádoby obchodů s nechutnejma potravinama ;-( Potom se taky můžeme bavit o dalších pozitivech posledních 20 let, prodeje pozemků za desetinové ceny (AFI + pravice), zničení kravin jako je Velká Pardubcká (pravice), Zlatá přilba, Kladruby, prostě prkotiny který nikoho nikdy nezajímaly. :((

+3/0
26.2.2012 21:56

anncz

Re: nadáváme na komunisty ale....

Ja si myslim, ze tech 20 let na radnici sedi stejni kadri co za koimunistu, akorat si prevlekli kabaty. Co jste si zvolili, to mate.

+1/0
26.2.2012 23:01

kaksikymmenta

A co třeba celé Pardubice??

Nestojí to tady za nic, naštěstí jsem tady jen dočasně, než ukončím školu.

0/0
26.2.2012 20:20

KateMarx

Re: A co třeba celé Pardubice??

hele zase klídek jo cizáku:-P

0/0
29.2.2012 9:15

kaksikymmenta

Re: A co třeba celé Pardubice??

No prosím, ale myslím, že nejsem sám, komu se tady nelíbí.

0/0
29.2.2012 11:13

formess

Re: A co třeba celé Pardubice??

A kterypak mestecko je tvymu srdci zaslibeny?8-o

0/0
29.3.2012 7:31

kaksikymmenta

Re: A co třeba celé Pardubice??

Krnov, Liberec, Brno a Plzeň. :-)

0/0
29.3.2012 9:11

zdenanek

Patero Pardubic

Vezměme to popořádku. Bod 1 novopečená absolventka s mokrým diplomem je další osobou, která chce něco v Pardubicích zlikvidovat. Vystudovala Bursíkovu školu a nikoliv stavební fakultu.Takže kvůli psům to to území zchátrá ? Doufám, že všichni pejskaři nosí v kapsách igelitový pytlíky, aby se tam v létě dalo opalovat. Bod 2 "Sportovní hala". Toto obludárium je spjato s minulým režimem a ten současný tápe - už skoro 23 let. Je to místo úzce spjato s Tyršovými sady. Zbourat. Bod 3 Ropné pole u nádraží. Je spjato s přestavbou křižovatky Paramo. Kdy se dočkáme ? Bod 4 samoobsluha na Dukle. Dnes jsem šel okolo - hrůza. Neměl by být problém místo zkulturnit. Bod 5 - areál bývalé Mototechny. Asi nejproblemovější místo z jmenovaných a finančně i technicky nejnáročnějších. Jedním slovem hrůza. Postavit zde ale takové obludárium "Babylon" je absurdní z hlediska obslužnosti i architektury. V této lokalitě je třeba alespoň zlikvitovat skládku vč. chátrajících objektů a opravit ulici.

0/0
26.2.2012 19:05

SINE7B

Plecháčková je mimo...

Co je to za argument, že nová silnice přitáhne víc aut? Nechápu ten ekofašismus R^ (smajlík se zvedlým prostředníčkem tady nemaj).. Konečně se někdo snaží s s něčím, na co se nesáhlo desítky let, pohnout...

+2/0
26.2.2012 12:08

Surika

Re: Plecháčková je mimo...

Paní Plecháčková není ani zdaleka "mimo".

   1/ Louka za lihovarem je městem určená jako místo pro majitele psů, kde mohou nechat volně proběhnout své psí kamarády. Jinde je volný pohyb psů, myslím bez vodítka, zakázán. Dle zákona proti týrání zvířat, je -li  jinde volný pohyb psů zakázán, musí zároveň "zakazovatel" určit, kde je volné proběhnutí psa povoleno. Tato louka je jednou z mála těchto " nesankciovaných "ploch pro volný pohybu psů. 

2/ napodobením hradeckého autobusového terminálu / též není přímo u vlak.nádraží /...ha,ha z důvodů zklidnění plochy před vlakovým nádražím za cenu ztráty klidného bydlení tisíců lidí na nábřeží Labe je přímo obludný plán. Též další silnice přímo za areálem základní školy- vedle školních sportovišť je proti zdravému rozumu.Proč zrovna toto místo? není ani zdaleka místem pro popíjející bezdomovce..ve vegetačním období jde o pěknou zelenající se louku,jednu z mála na tomto sídlišti, kde nemusíte hlídat, zda do vás nenajede auto ...tak k tomu "mimo"

+7/0
26.2.2012 14:23

zdenanek

Re: Plecháčková je mimo...

...paní, slečna Plecháčková nebo jak ji budeme titulovat, možná zelená, je jen zářným příkladem budování "socialistické vlasti". Nechť výjde ze stínu.

+1/0
26.2.2012 22:34

anncz

Re: Plecháčková je mimo...

Koho zajimaji priblbli coklove? To kdyz nekdo chova hady, tak taky mesto musi zajistit tropicke terarium?

+1/0
26.2.2012 22:56

dodo-dodo

Re: Plecháčková je mimo...

za hada nikdo mestu neplati, ale pokud chce mesto po chovateli psa penize, tak se majitel opravnene dotazuje, za co ma platit, kdyz po psovi si stejne musi uklidit a jeste mu za to mesto zrusi plochu pro venceni

+1/0
27.2.2012 8:58

anakonda2277

Cirkus

Nesouhlasím s tím,aby byl znehodnocen plac u Skateparku.Je to jeden z posledních a velmi dobře vybavený plac pro cirkusy a pouťové atrakce.Plac,kde stojí Afipalác byl mezi cirkusy vyhlášen a došlo mezi nimi o závody,který cirkus bude na něm hostovat dříve. To to je tedy můj názor na předělání placu u Skateparku:Rv;Rv;Rv;;-(;;-(;;-(

0/0
26.2.2012 11:58

KateMarx

nevíte co se staví u obi?

0/0
26.2.2012 9:13

KateMarx

a já si furt říkala, co se to bude stavět za nový obchoďák

za lidlem..

0/0
26.2.2012 9:12

Najdete na iDNES.cz