Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vysvětlete sporné milosti, nebo..., vyzval Zaorálek prezidenta Klause

Prezident Václav Klaus by měl vysvětlit sporné milosti, míní místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Pokud tak Klaus neučiní, chce vlivný sociální demokrat na pátečním jednání stranického grémia navrhnout blíže neupřesněné "další kroky".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

čurila plenkovič

normálně tydlencty věci, normálně a tak.....

Jsem přesvědčen, že je nutné vyzvat prezidenta, aby ty věci vysvětlil..... Náš politruk na vojně v roce 1982 také říkával, tak jako s. Zaorálek / v Brně vystudovaný politruk / .  

" Chci vysvětlit normálně tydlencty věci, normálně a tak , normálně "

Denně tak 20x, blb jeden, tak mi ty slova nějak soudruh Z. zase připomněl

0/0
23.2.2012 22:01

janzlatousty2

Milost, nemilost

agent  KGB a nyní agent FSB Zaorálek by měl zalézt někam do kouta a nevystrkovat svůj drzý obličej

0/0
22.2.2012 23:41

AnalyzaNow

VaKlaF a Lívie ROSAMUNDA Miština-Klausová = morálka ČSSR

VaKlaF a Lívie Rosamunda, on synek kovaného komunisty, prvorepublikového přivandrovalce z Podkarpatské Rusi, odkud si přinesl BOLŠEVICKÉ návyky doslova z první ruky a jimi formoval, až do své smrti, v normalizařním roce 1974 svého synka, VáKlaFA, jsou typickými představiteli kádrových rezerv režimu ČSSR, včetně svého pocitu nomenklaturní nadřezenosti, ve kterém byli svými rodiči (Lívie Rosamunda Miština svým otcem, okresním tajemníkem KSS) vedeni a se kterým profitovali v jejich pčípadě více než 30 let svého dospělého života poté, co jim díky "správnému" kádrovému profilu strana a vláda poprvé daly ZELENOU přijetím na nejvíce prokádrovanou VŠ krvavých 50. let, stalinskou VŠE a tam pak na zahraniční obchod, jehož absolventům režim svěřovat monopol zahraničního obchodu (cestou "výsadek" čli "pézetek", prošpikovaných spolupracovníky a agenty StB), nebo, v případě VáKlaFa (kterého matka nechtěla mít s Lignou n.p. v Líbyji ale při sobě) pak EÚ ČSAV, StBČS a pak PÚČSAV, kde studoval Západ.

0/0
22.2.2012 14:19

AnalyzaNow

s. Benešová: Na PÚ ČSAV dělala Klausovi atd. "cesťáky"

Jak zde přítomný VáKlaF, tak Lívie ROSAMUNDA Miština-Klausová, díky tvdé komunistické orientaci svých rodičů a své ochotě "pragmaticky spolunažívat" s režimem, od svého přijetí na VŠE v 50. letech opakovaně od režimu dostávali výhody a privilegia. Mezi nimi bylo jeji opakované VYSÍLÁNÍ na tzv. "studijní pobyty v kapitalistické cizině", (Itálie, Holandsko, i samotná jáma lvová světového imperialismu, USA) a to až na 5 měsíců, kdy po návratu byly zejména VáKlaFem ZO (tvláštnímu oddělení) a příslušné správě MV ČSSR a oddělěním ÚV KSČ předkládané zprávy pověstné svoji pedantskou podrobností, co a hlavně koho "VENKU" viděl, kdo co, včetně posrpnových kolegů ekonomů z ČSAV říkal.

Po VŠE, kde se také, jako elita, Klausovi mohli učit i západním jazykům, Klaus byl jako spolehlivý, ne moc hráč, ale dohližitel a tlumočník vysílán s juniorkou ČSSR v košíkové, poté nastoupil, jak sám napsal na "pohodovou vojnu" v Dukle Praha, zřejmě asi semeništi pravicových myšlenek. Atd. atd.

0/0
22.2.2012 14:28

tyld

Re: s. Benešová: Na PÚ ČSAV dělala Klausovi atd.

Otec  Livie vystudoval v Praze mezi válkami práva Pracoval na ministerstvu ochrany práce a sociální péče, jež vedl slovenský levicový právník Jozef Šoltész. Po roce 1948 byl v rámci reorganizace otec poslán do výroby.Subtilní a silně krátkozraký právník musel mimo jiné na Šumavě kácet stromy. Otec i matka vážně onemocněli,  takže 3 starší sestry musely být dočasně umístěny v dětském domově o o nejmladší se postarali příbuzní. Ve škole vždy byla premiantka. Učila se sama jazyky a učitelé ji doporučili na vysokou školu. Otec zemřel v roce1959, matka s důchodem 644 Kč. Vaše zkreslené a zlé příspěvky nehovoří ani tk o nich jako o vás.

0/0
22.2.2012 14:55

AnalyzaNow

Re: s. Benešová: Na PÚ ČSAV dělala Klausovi atd.

Komunisty, nejen jako Slánským a spol. ale i "obyčejnými", na místní nebo okresní úrovni, co tedy byli kovaní komunističtí rodiče Václava Klause a Lívie Rosamundy Mištinové, roztočená kola "lidově demokratické sporavedlnosti" semlela nejednou i samotné pilné komunisty, viz tedy i "tisíce úředníků z měst na venkov", které postihlo i Rosamundina otce, ikdyž nebyl, jako soukmenovec Husák, odsouzen ze slovesnkého nacionalismu a neseděl. Jinak jsem nikde nepsala o tom, že by rodiče Rosamundy byli bohatí a půravdou je, že otec zemřel relativně brzo. Jak ale rodiče VáKlaFa, tak Rosamundy, byli mezi nejpilnějšími podporovateli Února a režimu po něm, což nakonec i "liberál" Klaus rádoby elegantně uznává, když v autobiografii (1998) napsal, že: "Protože naše rodinyrozhodně patřila do spodní poloviny onoho pomyslného žebříčku, Únor a režim po něm přijala." Jasněže dnes, když panáčkuje za "liberála" /kterého nicméně KSČM nikdy nekritizuje, naopak ho opakovaně volí) nenapíše "aktivně podporovala".

0/0
22.2.2012 15:33

raadoos

Milost

Pokud by měla být milost udělena tak pouze pokud by dotyčnému hrozil trest smrti. To u nás nehrozí.Každý kdo jednal o své vůli a spáchal trestný čin,by si měl být vědom spravedlivého trestu. Zdá se, že si Velmistr plete milost a vypočítavost. Hodně jmen smrdí špinavýma penězma které ukradli a my je svými daněmi zatáhli. Velmistr nezná špinavých peněz , akorát rozlišuje kdo jich má hodně a kdo ještě více. To nás 90% nemá.Tak si dejte pozor abyste nešli bručet ,protože Vy byste svoji žádost o milost nebyli schopni podepřít penězi. Za velmistra 5X blicí smajlík.;-(;-(

0/0
22.2.2012 11:43

jeen001

Re: Milost

Ale no tak ! To nevíte, že Největší ekonom a Světový klimatolog NEZNÁ špinavé peníze?

0/0
22.2.2012 11:50

jeen001

Re: Milost

;-(

               čtu zbrkle, a píší ještě zbrkleji...

0/0
22.2.2012 11:52

pingu1

Re: Milost

..  dneskas  naposledy bratku ,zitra kupim Tatramatku .. ;-D

0/0
22.2.2012 11:57

jeen001

Dotaz

Proč ho Zaorálek vyzývá???  Prezidenta nelze interpelovat?

Myslím, že výzva zůstane nevyslyšena, neb taková prkotina je opravdu, ale opravdu pod JEHO rozlišovací úroveň.

0/0
22.2.2012 11:41

zdeman

Re: Dotaz

O tom, koho lze či nelze interpelovat, se píše v Ústavě. Přinejmenším Zaorálek by jí znát mohl.

+1/0
22.2.2012 11:43

jeen001

Re: Dotaz

Dík za ťuknutí.

Tak asi bohužel - čl. 53, odst. 1 Ústavy:  Kazdy poslanec ma pravo interpelovat vladu nebo jeji cleny ve vecech jejich pusobnosti.

(A prezident není členem vlády;-()

0/0
22.2.2012 11:47

majka.p

pan president by měl trochu přemýšlet...

Vůbec nejde o pana Zaorálka, nebo pány poslance X Y, ale o normální lidi. Co si mohou myslet, když je udělena milost paní, která není ve vězení, ale dostala jen podmínku?? V druhém případě

i ve věznicích jsou nemocnice, kde se pan může léčit.

Vše je v našem státe postavené nahlavě, není se opravdu nad něčím pozastavit a přemýšlet.RvRvRv

+1/0
22.2.2012 11:19

Si0 po 4. zákazu

Vrtání oranžád do těchto věcí považuji za nešťastné.

To by si měli s prezidentem vyřídit hlavně pravicoví voliči.

0/0
22.2.2012 10:01

p0rek

naprosto mimo

diskutovat o Zaorálkovi je naprostý nesmysl.On sám je naprosto neuchopitelný,divný.Tolik neschopnosti a domýšlivosti u jedné osoby je fakt rarita.Diskusi bych vedl jen o tom,jestli to bude s přibývajícím věkem horší.Lepší určitě ne.Typický socan.Obrovské ambice,minimální schopnosti.

+2/0
22.2.2012 8:49

FandaVV

vlivný sociální demokrat

;-D;-D;-D Zaorálek

- podezření ze spolupráce s KGB, nebo nástupci,

- mistr Ostravy s okolím v létání vrtulníkem do Prahy i jinam.

- málo kdo dokáže koukat každým okem jinam jako on, leda chameleon, leguán nebo bazilišek. Pro cenzora - to jsou běžné zoologické názvy vcelku milých exotů. Třída: plazi (reptilia), řád: šupinatí (Sguamata), podřád: ještěři

Rv

0/0
22.2.2012 11:26

jeen001

Re: vlivný sociální demokrat

Tak tady vopatrně! V tv to jeden zkoušel s termity a jak dopadl? 

(On i celý pořad :-/)

0/0
22.2.2012 11:43

bakules2

jak takovéhle neužitečné nedovzdělané nic

muže někoho k něčemu vyzívat8-oPokud si přečtete něco od M.Zemana tak zjistíte že umí akorát nastoupit v Ostravě do vrtulníku.Rv

+1/0
22.2.2012 6:57

jezdeckarel

Re: jak takovéhle neužitečné nedovzdělané nic

Vážený pisateli, neupírejte právo kritizovat samovládce Klause. Pokud ano, sám jste nedouk a " imboš  ".

+2/0
22.2.2012 8:06

VašekIV

Re: jak takovéhle neužitečné nedovzdělané nic

Ano, není problém kritizovat Klause. Je ale velkým problémem najít na něm něco hodného kritiky. Proto jeho kritici si vymyslí nějakou hloupost ( například že má Jedno oko zelené a druhé modré) a pak to začnou kritizovat.

0/0
22.2.2012 8:54

BaronOfHell

A co by asi tak měl vysvětlit, když si pod vousy náš

milý prezident pobrukuje: "Mrázek, Pitr, Malina, to je moje rodina."

+1/0
22.2.2012 6:36

Kidkid

Podle mého názoru

je statut prezidentských milostí anachronismem z dob trestů smrti, které mohl prezident (panovník) změnit a omilostnit delikventa nebo jej poslat na doživotí či na nucené práce.

Trest smrti nemáme tak nač dávat milost těm co byli odsouzeni nezávislým soudem. Každý kdo páše trestnou činnost si přece uvědomuje následky svého jednání. Po vynesení rozsudku se pak vymlouvat na nutnost péče o nemocné či svým špatným zdravotním stavem je nehoráznost. Tyto skutečnosti si měl každý uvědomit než začal dělat lumpárny.

Již od dob prezidenta Havla bylo omilostněno zbytečně mnoho lidí. A že národu vadí omilostňování zjevných darebáků je velmi špatné hodnocení práce presidentské kanceláře i prezidenta samotného.

+4/0
22.2.2012 3:42

ohorele nohy

Re: Podle mého názoru

zrovna včera tu byl jeden, co byl odsouzen nezávislým soudem. Neprávem

+1/0
22.2.2012 9:06

Divam se na Vas a zasnu

Odpad civilizace v akci

Prispevky na diskuzi plne odpovidaji inteligenci naroda. President dela prasarny, CSSD to kritizuje a narod kritizuje CSSD. Az zase cesky narod bude mit mindraky, ze se na neho svet diva jako na vychodni primitivy, pripomente si napriklad tuto diskusi a uvidite, ze neni jina volba, nez dat svetu zapravdu. Neco tak podradneho, jako tyto diskutery se tezko nekde najde. nazorny priklad toho, jak je velky rozdil mezi Cechem a Nemcem, Rakusanem, Holandanem a desitkami jinych narodu.

+4/0
22.2.2012 0:44

pětminutpodvanácté3

Re: Odpad civilizace v akci

Velmi trefné, někteří "diskutéři" navíc zcela opomíjejí fakt sporných milostí a stáčejí diskuzi někam úplně jinam.

0/0
22.2.2012 1:14

Divam se na Vas a zasnu

Re: Odpad civilizace v akci

Presne tenhle bod mel byt tematem meho prispevku. Mozna jsem byl prilis intelektualni a muj statement vyznel jinak. Zna tento svuj problem, zil jsem 1993-2005 v Cesku.

0/0
22.2.2012 1:43

Karel2002

Re: Odpad civilizace v akci

Tihle diskutéři kritizující ČSSD mohou být z rodin restituentů, zlodějů z malé a velké privatizace. I kdyby Klaus, Dalík, Toplánek, Nečas...třeba vraždili, vždy pro ně budou božstvo. V podstatě za vše může nešťastný způsob privatizace, kdy se k penězům dostal nejhorší póvl s kriminálními sklony či radikálně překabácaní estebáci a stalinisté.

0/0
22.2.2012 6:39

pumpas

xx

Nemyslím, že Klaus bude něco  vysvětlovat. Ústava mluví jasně a i když pan Zaorálek je myšlenkový genius, obávám se, že ústava je víc než jeho dojmy. Pro ostatní by mělo být poučením, jaký znalec a ctitel zákona by chtěl být ministrem zahraničí. Kafemlejnek Bohoušek už vyzval k demisi celou vládu, Zaorálek prezidenta, Diensbír a Tejc také dělají  co můžou a ta prokletá koalice i prezident na ně kašlou. Chtělo by to víc tiskovek a brífinků. Boj za práva pracujících nemůže mít neúspěch a stále se najdou ti, kteří nám uvěří.

+3/0
21.2.2012 23:40

modrobolsev_stale vadi.

Re: xx

tak to rekni na plnou hubu, ze by to chtelo vic milosti odsouzenym korupcnikum zduvodnenych idealne starostlivosti o sve blizke, i kdyz tem s podminkou vlastne v teto bohulibe cinnosti nic nebrani :-)EUR^

+1/0
21.2.2012 23:58

pumpas

Re: xx

Nevím co by to chtělo a nevím ani kdo je jaký korupčník, nemám dostatečné informace. O nějakých blízkých vím z našich objektivních médií, tedy nic. Vím jen, že ústava platí pro všechny. Pro prezidenta i pro Zaorálka a Zaorálek není výjimka, prezident nemá nejmenší důvod mu něco zdůvodňovat. Když se to panu Zaorálkovi nelíbí, musí se snažit o změnu ústavy.

0/0
22.2.2012 10:44

serz I.

Re: xx

Jak už není v teamu Georges Pupkatis, tak už to stojí za prd, ani Zao C'tung to nespasí...

0/0
22.2.2012 0:15

jezdeckarel

Re: xx

Naši vážení politici, by především měli v tomto bodě změnit ústavu a anachronismus středověku zrušit !!!!!!

0/0
22.2.2012 8:08

pumpas

Re: xx

Souhlas, komu se nelíbí udělování milostí má smysl se snažit o změnu ústavy. Nesouhlasil jsem, když Klaus udělil milost prokurátorce Brožové, mnoho lidí souhlasilo, názory bývají různé. Je to výsada prezidenta daná ústavou, jestli správná nebo ne, je věc názoru, nadávat na Klause může jen hlupák.

0/0
22.2.2012 10:56

Kuzma Matvejič

Hele Zaoralku.

Standa Ggossu by ji taky dostal.

0/0
21.2.2012 23:34

Kuzma Matvejič

Re: Hele Zaoralku.

Ale ten je cistej. Ze?

0/0
21.2.2012 23:35

-EaSy-

Re: Hele Zaoralku.

Standa je křištál. Na něj socanům nesahejte.

0/0
22.2.2012 10:49

modrobolsev_stale vadi.

nekdo dalsi blizky Klausovi ve vazbe ci souzen/odsouzen?

moh by to modrosoudruh rozdavat hromadne s mnozstevni slevou, veznice jsou preplnene, tak jeste usetrime, no ne :-)EUR^

0/0
21.2.2012 23:23

jezdeckarel

Re: nekdo dalsi blizky Klausovi ve vazbe ci souzen/odsouzen?

Lépe ještě přímo prodávat, jako katolická církev svého času odpustky !!

0/0
22.2.2012 8:09

pět elementů

Co tak?

Co kdyby raděj vyzýval svoje voliče,aby ho už nevolili,marxistu pomotaného!;-DV

+3/0
21.2.2012 22:36

V.Poustka

než budu hodnotit, tak si počkám

komu bude dával milosti prezident zvolený obyčejnými lidmi, potažmo Hubálkovou třetinou obyvatelstva:-P

0/0
21.2.2012 22:29

atraktor

Klaus to má na háku, teď s Dukou udělali z církve akciovku

jako Temelín a Duka mu dá na všechno rozhřešení za odpustky. Teď musíme čekat nejen na Křižíka, ale i na Husa.

+1/0
21.2.2012 22:14

panzic

vysvetlovani spatnych rozhodnuti politiku

tak oni by se meli hlavne zamyslet nad sebou kluci skrz vsechny partaje...

0/0
21.2.2012 22:11

mestax

Každopádně

už jenom ten prezidentův výběr známých je pozoruhodný...

+1/0
21.2.2012 22:08

Maxxan

Re: Každopádně

Pročpak ?

0/0
21.2.2012 22:11

mestax

Re: Každopádně

Vám se tito dva výtečníci nezdají pozoruhodní? Jestli je to málo, doporučuji rozšířit si seznam, např. článek z LN (15.II. t.r.), a to se bavíme jen o okruhu jím udělených milostí.

+1/0
21.2.2012 22:31

Maxxan

Re: Každopádně

Vím. Těch výtečníků je podstatně více, s velmi zajímavou minulostí.

0/0
21.2.2012 22:55

Sub7

...

Není on ten pan Zaorálek v politice už dost dlouho na to, aby věděl, že prezident má právo milost udělit a nemá povinnost důvod udělení milosti nikomu vysvětlovat nebo ho obhajovat? Neříkám, že je to správné, o zavedení kontrasignace je možné diskutovat - ale za stávající situace vyhrožovat nějakými blíže neurčenými kroky je nesmysl. Žádné právní ani ústavní kličky pan Zaorálek v ruce nemá. Pokud ovšem na prezidenta nechce spáchat fyzický útok, což bych panu Zaorálkovi vzhledem k jeho tělesné konstituci ve srovnání s počtem a tělesnou konstitucí prezidentské ochranky příliš nedoporučoval. Mohl by utrpět bebí.

+4/0
21.2.2012 22:04

on8.

Re: ...

velezrada

0/0
21.2.2012 22:37

nafouknutá bublina

Re: ...

Odkdy je udělení sporné milosti velezrada?

0/0
22.2.2012 2:07

Najdete na iDNES.cz