Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bývalý šéf Novy Vladimír Železný se vrací do mediálního byznysu

Někdejší ředitel TV Nova Vladimír Železný se po letech vrací do televizního průmyslu. Podílem vstoupil do společnosti, která vlastní licenci na dětskou TV Pohoda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Sára Alexandra Železná

Jsem vnučka Vladimíra Železného

Sakra závistivci, proberte se! ;-€

Děda mi vyprávěl, že když byl malý a přál si kolo, musel místo toho,

aby chodil s kamarády ven, chodit roky na brigádu ;-O!

Naše rodina neměla volnou cestu k úspěchu, jak si myslíte!

My jsme si jí vydřeli! Sára Alexandra Železná...

0/0
5.5.2012 16:37

veritaska

Konečně,že se vrací.

Doufám ,že bude jeho TV  objektivní. Zdraví L.z Brna[>-]

0/0
28.3.2012 21:25

AnalyzaNow

Vovka Železný a (i) jeho švindly stály ČR 10 mld

Narozen čsl. rudoarmějci a Rusce v roce 1945 v (přechodně) hlavním městě SSSR, Kujbyšvu (dnes Samaře), Vovka Eismann (Železný) přijel s rodiči do ČR po komunistickém puči, v r. 1949. Koncem 60. let v Londýně marně usiloval o ruku tam ve fešáckém exilu žijící dcery "českého Trockého", nejpilnějšího bolševického předáka KSČ a jejich generálního tajemníka v kritických letech pošlapání demokracie, soudruha Rudolfa Slánského, Marty. Ruku nebo jinou část Marty získal a nemanželskou dceru Sáru (ke které se nakonec vůbec nehlásil) s Martou měl jiný synek komunistického pohlavára a spolupracovník StB, polistopadový MZV ČR, Jan Kavan. Vovka se ale nakonec dočkal, Slánského dceru si vzal a ta mu povila 2 syny: Davida (vězněn za opakované násilí na ženách) a Jakuba, moderátora ČT, českému národu evidentně vyhovující a sympatické geny Rudolfa Slánského. Takže Rudolf Slánský je stále s námi a na popředí zájmu i oblíbenosti se strany vděčného národa. (Ano děti za rodiče nemohou, jen když se to hodí:)

0/0
18.2.2012 14:05

AnalyzaNow

Železný, Sidon, Lauder a prohraná arbitráž

Takže národ má za nejoblíbenějšího moderátora veřejno-právní TV roku 2012, 60. let poté, kdy tleskal jěho dědovi, jak "zakroutil krkem buržoázní demokracii" a konfiskoval majetky kde komu (sám Slánský s rodinou žil na zámku zkonfiskovaném vyhnaným Němcům a Marta Slánská-Železná-Davouse se díky Vovkou zakoupenému zámku v retani, tak zase vrátila k životu na zámku). Těm, kteří prediktabilně přispěchají s námitkou: Děti nemohou za své rodiče: Ano, k mocným, bohatým rodičům atd. se hlásíme, když je to výhodné, ne když byli shledáni jasně negativními. Takže asi tak ... Ale zpět k Vovkovi: Když se disidentsky ZPRONEVĚŘILA a protizákonně partičkou prodala licence, v protikladu k původnímu státnímu záměru a původní partička si tak navíc přišla k pěkným miliónům, v postkomunistické Evropě SLÍDIL bývalý velvyslanec ve Vídni a synek zakladatelky impéria kosmetiky, Ester Lauderové, Ronald, který velvyslancování, podle standardní praxe: dáš dost prezidentovi na volební kampaň, dostaneš vevyslanecký

0/0
18.2.2012 14:15

AnalyzaNow

Re: Železný, Sidon, Lauder a prohraná arbitráž

.. velvyslanecký post, dostal od Bushe st. Z Vídně, odkud Lauderovi původně pocházejí, si vytypoval coby nejlukrativnější investici média, konkrétně TV, která by prodejem reklamy a nabídkou škváru typické hollywoodské produkce na postkomunistickém mediálním trhu získala zajímavý podíl. Lauderovi jsou podle informacích v médiích zvyklí hrát tvrdou hru, včetně tzv. optimalizace daní a když se třeba Ester blížila konci života, samotný Wall Stret Journal se v rozsáhlé reportáži opakovaně podivoval fintám, ny a i za hranicí zákona, kterou armáda daňových právníků najatá Lauderovými opakovaně dokázala dědické a jiné daně obcházet. I takto vybevený exvelvyslanec USA v Rakousku, lauder, přišel do posametové ČSFR investovat. Vovka Železný, který se s původní partičkou kolem získané licence TV znal, byl jako spolehlivý partner údajně Lauderovcům doporučen rabínem Sidonem. Do jaké míry je to pravdou, vědí hlavně oni, nicméně Lauder Železnému plně věřil a - díky omezením, které zákon na ...

0/0
18.2.2012 14:42

AnalyzaNow

Re: Železný, Sidon, Lauder a prohraná arbitráž

zahraniční investory do TV představoval - byl na Železném a jeho vstřícnosti závislý. Problém a zjevně PORUŠENÍ zámyslu zákona bylo již veřejný zájem původní licence nerespektující machinace a prodání licence původní "partičkou". Jak ta, tak Zelezný i Lauder porušili zákon tím, jak zakšeftovali licenci, v rozporu s původním zámyslem zákona, kdy se licence původně vydala. ... Jak známo, spolupráce Železným kontrolovaného držitele licencce s Lauderem (CEM, Central European Media) byla z počátku a po několik let nejen pozitivní ale také oboustranně velice lukrativní tak jak TV NOVA drtila konkurenci. Opomíjenou SKUTEČNOSTÍ přitom je, že Lauderovo, přes Železného (držícího pro CEM licenci) a původní drřitele licence, že vše spočívalo na původním porušení zákona, na PODVODU. To ovšem nikdo (Lauder, když pak Železného a nakonec ČR soudil, ani Železný a původní "partička", dokonce ani ČR, Rada pro rozhlas a TV a PSP ČR, protože v tom byli tak či onak namočeni) neuváděli,

0/0
18.2.2012 14:56

AnalyzaNow

Re: Železný, Sidon, Lauder a prohraná arbitráž

Nemalou roli také, kromě evidentních zájmů a jednání obohacování se v zozporu se zákonem (prodej původní licence "partičkou" lidem kolem Železného, jednajícího ve prospěch Laudera, kdy všechny 3 strany vlastně porušily zákon a zámysl organicky spojený s původním vydáním licence, bylo to, že v té se někteří (v PSP ČR? Radě pro rozhlas, v médiích: atd.) nemuseli dostatečně dobře orientovat a neuvědomovali si, co zde vlastně Lauderovi lidé, včetně Železného, v rozporu se zákonem a jím definovaným veřejným zájmem vázaným na původní licenci dělají.

Když se pak dva původní parťáci (Lauder a Železný) perou poté, kdy Vovka naybl dojmu, že může svého chlebodárce VYŠPLOUCHNOUT, neb technicky a fakticky řečeno, on má vlastně licenci, bylo na problém zaděláno. Naši občané a daňoví poplatníci byli vlastně v roli těch, které Havlíček Borovský varuje: "Nechoď s pány na led. Pán upadně a chudák si za něj nohy zláme."

Vovka měl dojem, že má na to, aby Laudera vyšplouchl, aby se on sám stal miliardářem

0/0
18.2.2012 15:05

AnalyzaNow

Re: Železný, Sidon, Lauder a prohraná arbitráž

Jenže se - hlavně ke škodě daňových poplatníků ČR - přepočítal. neb Lauder "má styky" a po dlouhá léta, desetiletí, on sám a jehop rodina navíc demontrují schopnosti tlašit a zatlačit, přes daňové a jiné právníky, přes Kongres USA, Wall Street, atd. Ikdyž fakticky vzato Lauder by něměl mít nárok na úspěšné souzení Železného a poté ČR (za "neochránění zanraničních investic, ke kterému se ČR přistopuením k mezinárodním dohodám o ochraně investit zavázala") , protože byl jedním ze 3 hlavnmí (s ohledem na to že věc zašantročení původní licence finacoval a cestou TV NOVA a zbohatnutí na růstu akcií CME náramně vydělal, vlastně hlavní) podílníky na původním švindlu a porušení zákona. To, že - ať již třeba Lauderovci nebo Železného lidmi atd. ZKORUMPOVANÁ nebo naivní a tomu, co se dělo ne zcela rozumějící Rada pro rozhlas a TV - po léta nejednala a neplnila si tak roli ochránce zákona a veřejného zájmu, je evidentně skutečnost a tam je nakonec slabina, kterou Lauderem iniciovaná arbitráž ....

0/0
18.2.2012 15:13

AnalyzaNow

Re: Železný, Sidon, Lauder a prohraná arbitráž

... nakonec shledala v NEPROSPĚCH ČR a rozhodla o 10 mld. Kč náhrady Lauderově CME (jejíž akcie se, díky publikovaným problémům, které začaly tím, že Vovka Laudera vyšplouchl a trh zjistil, že Lader byl vlastně technicky závislý na Vovkovi, který ho kryl když pro něj, jeho CME, držel liceni).

Lauder kromě metinárodní arbitráže tlačil na ČR přes americký Kongres, kde zase buď uplacení nebo naivní kongremani Čechům vytýkali, že nechrání zajraniční investice a přitom buď něvěděli (pravděpodobně) nebo vědět nechtěli, jak vlastně opakovanými porušeními zákonů Lauder vědomě k původnímu zbohatnutí na investici do CME a přes Železného k bohatství přišel.

Lauder věděl, co dělá, měl oproti ostatním, ikdyby férově a nekorupčně jednajícím stranám v ČSFR a ČR (Rada pro rozhlas a TV atd.) výhodu, nejen coby investor ale hlavně ve znalosti systému, nakonec včetně arbitráže.

Póza Vovky Železného, že proti Lauderovi on vlastně patrioticky hájí české národní zájmy nebyla tak v jednu chvíli zcela mimo

0/0
18.2.2012 15:22

AnalyzaNow

Re: Železný, Sidon, Lauder a prohraná arbitráž

pokud "pomineme" to, že bez Vovky by se Lauder sám nemohl na původním švindlu získání nebo využívání licence jako investor podílet.

Vovka měl zájmy ČR hájit již na počátku, nevést Radu ke schválení původního kšeftu s licencí, tedy její prodeje původní "partičkou" Železným kontrolovaného nástroje, vše ve prospěch Laudera, který by se jinak k licenci nebo jejímu (zne)užívání nedostal.

Vovka se přepočítal, Lauder tlačil vládu ČR přes Kongres USA a nakonec úspěšnou, ikdyž podle mě nesprávnou interpretací věcí mezinárodní arbitráží.

Lauder tak svůj na švindlu, porušování a obcházení zákonů ČSFR a ČR založené bohatství v CME získal zpět, 10 mld Kč je i v dolarech také pěkná sumička, akcie CME to také svým nárustem indikovaly.

Lauderovi zvrat ke šťastnému řešení pomohl nejen finančně, ale i v jeho vzestupu ve veřejném životě. Část z opětovného zbohatnutí na CME m.j využil k zakoupení (evidentně přeplaceného) obrazu Gustava Klimpta, který rakouská národní galerie musela vrátit pozůstalé

0/0
18.2.2012 15:31

AnalyzaNow

Re: Železný, Sidon, Lauder a prohraná arbitráž

oběti holocaustu. Svět sběratelů umění se divil, proč Lauder za obraz zaplatil (asi 14é mil USD!!. nejdražší kopupě obrazu všech dob?). Odpověď přišla o pár let později, kdy noviny popisovaly, jak z hlediska optimalizace daní Lauder udělal z jedné drahé budovy na Manhattanu "museum", tedy místo, kde svoji sbírku umění (nástroj na optimalizaci daní a investice do starožitného umění) po několik hodin týdně zpřístuňuje věřejnosti ... a má tak podle daňového zákona právo náklady, včetně cen podle znaleckých odhadů stanovených obrazů odečítat z daní.

To, že Vovka Železný také pilně a s pomocí George Novotného, obchodníka s obrazy z New Yorku, nyní netypicky v divočině státu Dakota, s dovozem obrazů kšeftovali a přitom jeden na druhého schvalovali m.j. kdo znich vlastně o mnoho miliónů korun krátil ČR na daních, není v tomto kontextu také zcela náhoda.

Nu, když Vovka, nejen cestou koupení si imunity senátora a pak europoslance tak, jak ho naivní voliči na jihu Moravy k hájení svých a ...

0/0
18.2.2012 15:41

AnalyzaNow

Re: Železný, Sidon, Lauder a prohraná arbitráž

... "národních zájmů" zvolili a on, tak i skrýváním co nejvíce peněz a majetku před Lauderovými právníky i cestou kvapného rozvodu s matkou Davida a Jakuba Železných a dcerou Rudolfa Slánského, Martou Slánskou-Železnou, nemalá část jeho zbohatnutí z jeho role v nezákonných kšeftech s původní licencí TV a umožňování Lauderovi přes ní provozovat CME va TV NOVA ... Slánská získala nejen zase zámek pro sebe, ale i hezké obrazy na stěny v jeho mnoha cimrách.

Což každého Čecha a daňového poplatníka musí potěšit. Ikdyž se teď evidentně většina těší na vzestup slávy vnuka Slánského a synka Vovky, Jakuba. A Vovka sám se evidentně, zade "Pohodově" vrací na místo původního (trestného?) činu, do televizního vysílání. Vděčný národ zase čeká na možnost nabýt moudrost a sněr v životě nějakou novou verzí VOLEJTE ŘEDITELI. Vovkovi nebo Jakubovi, kvalita a kontinuita, až ke generálnímu tajemníkovi Gottwaldovy KSČ zaručena.

0/0
18.2.2012 15:52

AnalyzaNow

Je dobré okolnostem (nejen) arbitráže trošku rozumět

Proto jsem si dovolila vážené čtenáře iDnes.cz obtěžovat rozsáhlejším komentářem k návratu Vovky Železného k vlstnění licence na televizní vysílání, neb neporozumění nebo nedostatečně částečné porozumění třeba kolem licence, kterou využívala a znovu využívá TV NOVA (a Lauderova CME) je stále dost značné.

0/0
18.2.2012 16:02

trojuhelník

....

Myslel jsem, že někde zmrzl, neskutečný.  Mistr bude v mediích opruzovat i nadále.

0/0
18.2.2012 9:54

kopr13

dobré poledne a dobrou chuť,pokud právě

obědváte,ó jak mi to chybělo ... děti,to si něco užijete ... no prostě to bude (tv) pohoda ...

+1/0
17.2.2012 22:54

atraktor

Re: dobré poledne a dobrou chuť,pokud právě

budou z vás tele a tubies a pěkný gumy a mako ještě k tomu navíc.

0/0
18.2.2012 4:03

tuan4

Re: dobré poledne a dobrou chuť,pokud právě

;-DR^R^R^

0/0
18.2.2012 8:24

halaker

Tak von je Vovka navezlej ve spouste projektu

.... ale malokterej vydelava opravdovy penize. Ono holt delat business bez statem garantovaneho monopolu s uplacenejma politikama, je trochu tezsi a dost casto to ani nevyjde. Navic tady uz podnika za svoje penize, nikoliv za penize cizich investoru, a to se pak take kazda koruna nekolikrat obrati ... tak jsem na nej zvedavej ...

0/0
17.2.2012 22:41

atraktor

Re: Tak von je Vovka navezlej ve spouste projektu

a kde ty svoje peníze vzal, přišel s holým zadkem, než udělal na stát tunel s Lodrem. Je to klasika jako za Rakouska.

0/0
18.2.2012 3:59

antimultivitamin

Taky by to mohl zkusit ještě v politice

Třeba v bitvě o hrad:-)

0/0
17.2.2012 21:59

atraktor

Re: Taky by to mohl zkusit ještě v politice

Dost hnusný černý humor.

0/0
18.2.2012 4:05

zdarma

neřád....

Určitě to zprzní, stejně jako zprznil k dokonalosti stoku Novu.

0/0
17.2.2012 21:58

antimultivitamin

Re: neřád....

Novy byla náhodou povedená. Ke své škodě začal Železný fušovat do politiky a tak musel být zdiskreditován.

+1/0
17.2.2012 22:01

atraktor

Re: neřád....

Zvláště pak M.A.S.H a všechno, co už jsme za Gustava viděli na Vídni. Levné šmejdy jak to mají v národní povaze.

0/0
18.2.2012 4:11

AnalyzaNow

TV NOVA a Lauderova CME stály na podvodu

Vovka nešel do politiky kvůli službě vlasti, ale protože si potřeboval koupit imuinitu, nejdřív cestou senátorování, potom europoslancování, tak, jak ho Lauder a pak i ČR (ta za neplacení daní z dovozu obrazů v partičce s George Novotným) po léta trápili se soudy.

Naivní voliči na jihu Moravy mu svými hlasy k tomuto pomohli.

0/0
18.2.2012 15:58

cating

Re: neřád....

A jak víš, že je to stoka? Že ty na ní každý den čučíš ty kujóne....;-)

+1/0
17.2.2012 22:02

atraktor

Re: neřád....

Defekace duševní bídy.

0/0
18.2.2012 4:14

gnrroman

šéf

Napadá mě jak se ma Kony;-D

0/0
17.2.2012 20:36

yalma

Kdy vrátí těch10 miliard ?

co ČR zaplatila CME ?  Opravdu hroší kůže.........

0/0
17.2.2012 20:30

antimultivitamin

Re: Kdy vrátí těch10 miliard ?

Těch deset miliard byla práce někoho jiného...

0/0
17.2.2012 22:01

atraktor

Re: Kdy vrátí těch10 miliard ?

ale šábli se

0/0
18.2.2012 4:34

atraktor

Hovno nepotopíš, vždycky vyplave nahoru.

+3/0
17.2.2012 20:18

KomisarLedvina

Volejte řediteli

byl můj nejoblíbenější pořad. Pořád netuším, co se stalo se zajícem Zazou!

0/0
17.2.2012 19:40

Qesospi Cobigan

Lidičky, já myslel, že je zavřenej

nebo utek?

0/0
17.2.2012 18:32

marty2ban

...

...To je dvojička!!! Soudruh Rndr. Pařízek nasazený za totáče aby informoval soudruhy o čem si povídají rockeři a Vovka.....No paráda!!!

+1/0
17.2.2012 17:02

repair

dvě arbitráže-dvě příčiny

Tak to zkusím jinak. Arbitráž proti Železnému ve sporu CET21-CME byla v tunelu, který zavinil a udělal pan Železný a zaplatil za to. Druhá arbitráž ČR-CME byla o protizákonných klrocích Štěpánkovi Rady pro televizní vysílání, která znehodnotila investici , a to dávno před tím, než byla nastolena arbitráž CME-CET21. A za to byla ČR právem odsouzena, protože státní úředníci v oné radě porušili smlouvu a úředníci MV proti tomu neudělali nic. Ať se vám to líbí a nebo ne, tyto dvě kausy skutečně nemají společnou příčinu ani nic jiného. To jsou FAKTA, ktera se ale mnohým nelíbí a proto je ne, že nevidí, ale nechtějí je vidět. Jinak se nikoho nezastávám, Železný určitě není žádný svatoušek, ale o 10 mld se hlaste na MV.

0/0
17.2.2012 16:18

mašek

Tisíckrát opakovaná lež stačí primitivům k názoru.

Železný byl nakonec zproštěn všech nařčení. Vzniklo to tím, že uražený Loder, prostřednictvím svých pohůnků na příklad agenta STB Donatha sehnal falešné doklady pro arbitráž. Nemajetná paní co dodala prý neoficiální zápis je dnes bohatá soukromnice žijící v USA. Není mi jasné za co si platíme BIS. Jinak k těm svědkům jako je hlavní svědek George Novotný na útěku v USA a ostatním konstrukcím nakonec soudce co se nenechal uplatit udělal konec. Myslím si, že by měli zjistit vinu Donatha a ostatních účastníků. Ty cinknuté arbitráže jako je Diag Human musí skončit. Mývala Kindla z Ústavu práva AVČR nikdo ani neobvinil. Naši politici mají máslo na hlavě.

+3/0
17.2.2012 16:11

svedek casu

Re: Tisíckrát opakovaná lež stačí primitivům k názoru.

Jasně a Železný dostal svatozářR^R^

0/0
17.2.2012 17:04

Lubomír H

Re: Tisíckrát opakovaná lež stačí primitivům k názoru.

;-D;-DR^

0/0
17.2.2012 18:30

atraktor

Re: Tisíckrát opakovaná lež stačí primitivům k názoru.

Dobrý fór, dva židi se hádají, který blb to zaplatí?

0/0
18.2.2012 4:38

ivahut

Tayd je to zbytečně rozvášněný!!!

Copak vy se něšíte, až budou zas jeho každotýdení promluvy k národu? Vetší srandy na Nově nepamatuju.

0/0
17.2.2012 15:58

ivahut

Re: Tayd je to zbytečně rozvášněný!!!

PARDON,  NETĚŠÍTE !!!;-€

0/0
17.2.2012 16:00

atraktor

Re: Tayd je to zbytečně rozvášněný!!!

NEŠTÍTÍTE ?

0/0
18.2.2012 4:41

Andee in Red Book

No...

repaire, máš sice pravdu, že ČR zaplatila v arbitráži 10 mld. proto, že nedokázala ochránit investice způsobem, ke kterému se zavázala. Nicméně nemůžeš zpochybnit, že důvodem k té arbitráži bylo to, že Vladimír Železný zneužil určité legislativní nedostatky, aby právě o tyhle peníze okradl CME. Takže za jeho nečestné jednání zaplatila ČR. Že to bylo v souladu s platnými zákony je sice asi pravda, ale nic to nemění na tom, že chování pana Vladimíra Železného můžeme označit bez nadsázky za nemorální a za KRÁDEŽ :-PRv

+1/0
17.2.2012 15:56

svedek casu

Re: No...

asi takR^

0/0
17.2.2012 15:58

repair

Re: No...

Nesouhlasím. Pan Železný udělal na CME tunel, a také za něj v JINÉ arbitráži zaplatil, a ze svého. Ale tento tunel neměl s žalobou NA STÁT žádnou souvislost. Ani tu nejmenší.Tam šlo o to, že úředníci měli konat a zabránit protizákonným krokům Rady pro rozhlasové a televizní vysíláni, ne nějakého Železného, a nekonali. Prostě nedělali NIC. A za to Česká Republika zaplatila 10 mld a to zcela právem, stejně, jako právem zaplatil Železný za své kroky. Ale souvislost mezi těmito dvěma kausami není žádná.

0/0
17.2.2012 16:01

svedek casu

Re: No...

jenže si pleteš příčinu a následek!!

0/0
17.2.2012 16:03

repair

Re: No...

Nepletu. Každý ten spor měl svou příčinu a každý měl důsledky. Ale opakuji, neměli společně společného vůbec nic. Každý se týkal porušení něčeho jiného a jinými osobami. Jistě, chápu, že se nabízí smíchání všeho dohromady, je to tak jednoduché a populární, lidi na to slyší, ale právě tím se ztrácí to podstatné-FAKTA.

0/0
17.2.2012 16:05

Andee in Red Book

Re: No...

To chce tvrdit, že by k arbitráži došlo i kdyby Železný svého partnera nepodrazil? To snad ne, to bys mě opravdu rozesmál ;-)

0/0
17.2.2012 16:08

Andee in Red Book

Re: No...

aha a kdo přesně vydělal na krocích RTV? Že by Vládík? Nechápu, proč ho hájíš. On to celé zavinil.

0/0
17.2.2012 16:04

Najdete na iDNES.cz