Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policisté pokutují rodiče za stání u školky, jednoho odvedli v poutech

Ve Smržovce na Jablonecku bojují rodiče za to, aby mohli stát před mateřskou školou, když do ní vedou své děti. Policisté je za to totiž začali pokutovat. Situace se už vyhrotila tak, že jeden z otců skončil v policejních poutech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

m-karr

Právo parkovat před školkou a taky všude jinde kde potřebuji

Takovým způsobem si spousta lidí představuje svoji "výjimečnou" pozici v našem světě. Já přece jedu autem a tak si zastavím kde potřebuji. Dám tam blikače a to mě opravňuje tu stát, ne? Samozřejmě že ne!!!!  I v -30° může ujít dítě 150 metrů. Kdo má na auto, má určitě i na čepici pro dítě. My jsme chodili do školky a školy pěšky po ulici kde nebyly chodníky vůbec a nikomu to nepřišlo divné. Tak velká obec to zase není. Jen musí mít včas otevřeno aby to rodiče stihli do práce.

0/0
23.3.2012 10:44

mimetla

Hm hm hm

Nás se sestrou maminka vozila na skládačce do školky do vedlejší vesnice,  v létě v zimě-auto ani autobus nebyly k dispozici.A pak nasedla a jela do vedlejsiho mesta na osm hodin brousit sklo do skláren/rano vecer celkem 7 kilometrů/.A odpoledne stejnou trasu zpět.Skláním se před ní až do prachu k zemi. V mých očích je nadžena.Chápu pohodlnost a spěch rodičů, je v dnešní době běžný.Dělat si ale nárok na parkování v nebezpečném místě je  na hlavu a 150 metrů není taková hrůza ani v mínus dvaceti.Snad jen na náledí, a to je sama jízda autem risk nescetnekrát vetsí nez přejít tech zbylych 150 metrů.Přála bych Vám vidět, kudy se brodíme tady na kraji mesta do krámu, u hlavní silnice, s kamiony na Prahu.Do obchodu !400! metrů, kočár a dvouleté dítě za ruku, chodníky se neprotahují-jsme přeci v nížině,-byť tu bývá snehu dost.Že bychom jezdili do krámu autem?!?...prosím vás.POkud je tak málo času, raděj bojujte za dřívější otevření školky...

+1/0
23.3.2012 9:05

bojovnik2

Neexistuje, aby policisté

napadli slušného člověka, který s nimi komunikuje normálně a na sebestředné, zákon neuznávající gaunery je tvrdost na místě. Držím palce, policisté.

+2/0
15.2.2012 6:22

cancour

Re: Neexistuje, aby policisté

A nemělo by to být náhodou tak, že neexistuje, aby policisté napadli slušného člověka, i když s nimi komunikuje sebestředně?  Díky, ale VB, SNB a StB už nechci.

+1/0
15.2.2012 8:22

Live_in_the_death

Re: Neexistuje, aby policisté

jakého slušného člověka?

+1/0
15.2.2012 8:27

sigenius

Re: Neexistuje, aby policisté

Tak zatím proti nemu máš jen nesprávné parkování.

0/0
15.2.2012 10:55

opportunity

Re: Neexistuje, aby policisté

A jedno zdrhnutí policajtům po výzvě.

+1/0
15.2.2012 11:58

jmhad

nic jsi neudělal?nevadí

máme jiný názor a ten tvůj hodnotíme jako odpor a bylo nutné užít donucovací prostředky - hmaty, chvaty a pouta, jejichž použití jsme vyhodnotili jako oprávněné,Prostě tě zřežeme,neboť my máme moc.

;-O

+3/0
15.2.2012 4:57

Live_in_the_death

Re: nic jsi neudělal?nevadí

myslíte, že toto je normální člověk? http://www.znamylekar.cz/martin-presperin/chirurg/spindleruv-mlyn a ještě jedna jeho kauza http://www.novinky.cz/domaci/77480-nemci-nemeli-v-krkonosich-na-osetreni-lekar-jim-zadrzel-pasy.html a tady jeho nynější kauza http://www.denik.cz/regiony/kopali-me-i-do-hlavy-rika-lekar-o-20120214.html

+1/0
15.2.2012 8:05

Dunja

Re: nic jsi neudělal?nevadí

Ona podstata je, že dnes do řad policii vstupují lidé s mindráky, kterým uniforma dává moc a podle toho se pak chovají, těch slušných je málo a zřejmě bude ještě míň. Už jen ten slovník, který se občas ani nesnaží skrývat. Jednou nás zastavili, vše bylo z naší strany v pořádku, ale oni stáli v silnici a překáželi řidičům, když jeden projíždějící si zatroubil,aby je upozornil, že skutečně u vjezdu na dálnici v jediném pruhu není zrovna nelepší postávat téměr v jeho prostředku, tak ho počastovali dosti sprostými nadávkami včetně posuňků a bylo jim jedno, že je slyšíme.:-/

A když se setká arogantní primitivní policajt a stejně arogantní primitivní řidič třeba a navíc ještě s VŠ titulem, pak to musí nutně dopadnout, tak jak v tomto případě.;-)

+1/0
15.2.2012 8:41

mashingun66

Policajti ve Smrzovce

by spis meli zamezit neustalemu vykradani domu v okoli...

0/0
15.2.2012 1:43

Mr.Kef

reálie toho místa..

Inkriminovaným místem jsem za posledních 15 let projel autem opravdu mockrát. V zimě je to loterie, protože kopec kolem školky je dost prudký a pokud potřebujete Havlíčkovu-Kostelní projet, musíte na to mít rychlost. Na Smržovce je každoročně dost sněhu, proti Tanvaldu nebo Jablonci klidně i dvojnásobek. Sníh časem není kam dávat, mantinely jsou dost vysoké a časem se nelze ubránit zúžení cesty. Pokud tam někdo postaví v úrovni školky auto, neodvážíte se rozjet svůj vůz tak, abyste náhodou neporazili človíčka za autem nebo netrefili stojící auto.

Má tedy logiku, zakázat stání v této ulici a to nejen na zimu. V dobách, kdy sníh není, parkují totiž rodiče z obou stran a průjezd byl kolikrát "na žiletky".

Co se práva parkovat u školky týče, můžou se signatáři petice se školkou dohodnout, zainvestovat změnu části zahrady na parkoviště (děti to jistě budou kvitovat a oželí kolotoč) a v zimě zafinancovat úklid sněhu na tomto parkovišti, i když si myslím, že by to město možná zařídilo.

+3/0
15.2.2012 0:52

sigenius

Re: reálie toho místa..

Díky za konkrétní příspěvek. Ještě bych se chtěl zeptat: Když radnice říká, že pro rodiče zajistila parkování na náměstí, odkud se ke školce dá dojít pěšky, zajistila také úklid chodníku, který spojuje ono parkoviště se školkou? Píšeš tam o nějakých mantinelech...

0/0
15.2.2012 11:22

hany1

Bydlím naproti školní družiny.

Kolem vede jednosměrka. Rodiče nemají kam zaparkovat či zastavit, tak běžně parkuji na chodníku. Policajti by si přišli na své.Je to ale otázka hodiny, než si všechny děti vyzvednou. Tak proč to hrotit.

+1/0
14.2.2012 23:44

Milimisi

Na Smržovce je policie? Aha, asi bylo světlo, tak se nebála.

Mě by jen zajímalo, když  je policie takto aktivní proti lidem, kteří chodí do práce a platí daně, co bychom jako měli udělat, aby fungovala i v noci? Stačilo by v pátek a v sobotu, kdy z vedlejšího kinoklubu či nonstopu chodí ožralá mládež, která nám leze do baráků, souloží na zahradách, válí se nám po autech, ničí fasády baráků, řve pod okny až do rána, polévá nám auta různými nápoji........proč v tyto dny mají policisté zaparkovaná auta vzadu za služebnou, zhasnutá světla, aby nebylo vidět, že jsou na služebně a pak nás okolo bydlící obchází s dotazy, jestli nevíme, kdo jim rozbil vchodové dveře, kdo jim rozbil zrcátko u auta apod???? V létě se nedají otevřít v noci okna, řev a bordel, z Maxe hraje jubox na plný koule v 1hod ráno a vedle na stanici není nic zřejmě slyšet. Asi si říkáte, že jsou vyjetí někde pryč - omyl nejsou - když už nevydržíme a voláme 158, tak se vyvalí ze služebny policajt/ka a otráveně vleze do Maxe poprosit, aby to stlumili!

Ve dne jsou ovšem policisté borci!

+2/0
14.2.2012 22:15

Leinad

No nevím

Parkovat na zákazu se nemá. Materiální aspekt asi byl (dítě vybíhající ze školy do silnice schované za autem)

Ale za zmínění stojí: 1) Zranění uznané lékařem => pokud to byl simulant, kdypak k doktorovi přijde inspekce a kdypak to stejně aktivní policisté začnou řešit? 2) Vulgární vyjadřování na stanici. R^

3) Vytáhnutí člověka z auta, když si hledá doklady. I když má mít všechno u sebe, tak jaksi pokud doklady nehledá statováním auta či pokusem o ujetí, tak bych ho nechal. Kdo nikdy nevylezl z auta bez peněženky či bez techničku?

Jinými slovy i dobrá věc (zákaz stání na nebezpečném místě) se vymáhá čárkovým stylem (vybrat co nejvíc na pokutách, kdo platí málo, toho zmlátit).

0/0
14.2.2012 22:14

von Schnitzel

Abyste se nepotento!

Když do školky, tak až ke vchodu, když na nákup, tak až k pokladně, když do divadla, tak do foyer. Nekape vám všem na karbid? Což takhle pěšky do vedlejší vesnice. Taty má auto snad každý de*il. Tak to také potom u školek vypadá. Lidi - proberte se!

+1/0
14.2.2012 20:40

Eo77

Re: Abyste se nepotento!

Když školka otevírá v půl sedmé a normálně pracující člověk musí být v práci v Jablonci v 7hod, tak jaksi nemá moc času chodit pěšky z vedlejší vesnice. Bohužel není ani možné použít autobus. Ten totiž jede za tři minuty půla nebo za tři minuty sedm.

+2/0
14.2.2012 21:53

strycek_Pompo

Re: Abyste se nepotento!

ona většina těchhle kritiků nemá děti, to je jako když dvacetiletý feministky vykládaj hlouposti, jak to má správně chodit v rodinách

+2/0
14.2.2012 22:06

Krak

Re: Abyste se nepotento!

Správně, děti má jen strýček Pompo...

0/0
15.2.2012 2:06

Mrs. Poirot

Re: Abyste se nepotento!

takže člověk smí a může mít názor je na to, v čem má sám praxi? Pak nechápu třeba, proč lidi kritizují práci politiků 8-o

0/0
15.2.2012 7:09

cancour

Re: Abyste se nepotento!

kritizovat a mít názor lze samozřejmě na všechno, jen kritika nepodložená osobní zkušeností je poněkud devalvovaná na úroveň plku

0/0
15.2.2012 8:12

Mr.Kef

Re: Abyste se nepotento!

Lituji vaše dítě, fakt bych nechtěl poslouchat  uspěchané příkazy a být manipulován do sprinterských časů. Vodím občas dítě do školky a od doby co otevřeme dveře školky po dobu co je sám zavírám uběhne nějakých 15 minut. Nehodlám totiž toho, na kom mi záleží vysypat z oteplováků a bot jako rohlík z igelitu a vrazit ho do třídy k ostatním bez rozloučení.

Pokud to máte podobně, pak doba na ujití 100 - 150m (záleží kde chytíte místo na náměstí) je naprosto marginální.

Nikdo vás přece nenutí chodit pěšky z vedlejší vesnice, ale parkovat na místě vyhrazeném pro auta. (náměstí)

+3/0
15.2.2012 1:01

Matous007

Důležité - bezpečnost našich dětí - jinak policii nepotřebuj

hrozně moc bych se přimlouval za to - aby se v diskusi neztratilo to co je skutečně podstatné - a to je bezpečnost našich dětí. Je úplně jedno, jestli je odstavné parkoviště 150 metrů nebo policie dovolí krátkodobé parkování třeba i na chodníku u školy/školky. Důležité je to, že jsou všichni za jedno v tom, že pro bezpečnost dětí udělají maximum. Pokud toto na straně naší policie není, tak ji odmítám financovat. [>-]

Tomáš Matouš

0/0
14.2.2012 20:33

Mr.Kef

Re: Důležité - bezpečnost našich dětí - jinak policii nepotřebuj

Bezpečnost dětí nezvýšíte možností parkování u školky, tedy alespoň ne u školky v Havlíčkově ulici na Smržovce.

+1/0
15.2.2012 1:05

mpm

rodiče u škol

U škol bývá zákaz zastavení, protože nikdo neví kdy dítě vběhne na ulici a za autem není vidět do poslední chvíle. Rodiče dětí si vydupávají u škol všemožné úpravy, ale oni tam přece stojej jenom chvilku to se nepočítá a cizí fakan co chodí pěšky si má dávat pozor Stačí se podívat u spousty škol když se sjížděj pro děti

+2/0
14.2.2012 19:23

Theuniversal2

Jak to vidím já

jako rodič s dítětem bych skutečně chtěl zajet až skoro do školky, aby bylo dítě v bezpečí. Jako obyvatel ulice bych z toho nadšený nebyl. Shodou okolností bydlím přímo proti školce, a měli by jste vidět, kde jsou rodiče schopni zastavit. Nikdy mě nenapadlo si na to stežovat. Pokud ale tak učinil nějaký tamější občan, policie musí konat, páč by si občan stěžoval i na ně na nečinnost. Všechno je o lidech, ostatně i špetné stání se dá vyřešit domluvou. Howgh:-)

0/0
14.2.2012 17:33

Psychorův klon

Re: Jak to vidím já

Jistě dá. Ale když domlouvá jednomu člověku potřetí v týdnu.....

0/0
14.2.2012 17:35

Theuniversal2

Re: Jak to vidím já

Potom je na řadě represeR^

0/0
14.2.2012 17:58

Gift

Novočeši

Pro některé rodiče by bylo super, kdyby mohli a autem zajet rovnou až do školky. Nejhorší je, když si začnu rodiče ze svých dětí dělat rukojmí, jak moc se o ně starají - no a potom sednou za volant a zbyde po nich jen černá čára, jak odtud odpálí.

+4/0
14.2.2012 15:48

Petr Kadeřábek

Článek je manipulativní

Jsem Petr Kadeřábek. Shoda jmen není náhodná. O článku prohlašuji, že je tendenční a plný polopravd. V Havlíčkově ulici se dle zákonů ČR stát nesmí. Výklad stání a zastavení nechť provede soud, má-li na to čas. Školka ve Smržovce je v kopci. V kopci ne mírném a vzhledem k nadmořské výšce i zasněženém. Je to jediná přístupová cesta k některým domům a tedy i od nich. Signatáři petice se dovolávají "svých" práv, ale na práva ostatních zapomínají. Parkovat v tomto místě je nebezpečné a to zejména pro děti, které jsou takto dováženy do školky.

Pokud někdo jednou policistům ujede a podruhé jde "hledat" doklady do auta a je vulgární, nemůže se divit, že je zpacifikován a předveden. Ona demokracie není anarchie.

+7/0
14.2.2012 15:31

vipeeer5

Re: Článek je manipulativní

Jasný, tak šup zase něco napráskat .....

0/0
14.2.2012 15:56

VerneP

Re: Článek je manipulativní

Jste-li opravdu dotycny Petr Kaderabek, pak byste mel po redakci mel pozadovat verejnou omluvu.

0/0
14.2.2012 15:57

JMoudry

Re: Článek je manipulativní

R^

0/0
14.2.2012 16:40

Psychorův klon

Re: Článek je manipulativní

hmmm. Kde udělali soudrizi z NDR chybu?R^

0/0
14.2.2012 16:44

tigrakrajtovita3

Re: Článek je manipulativní

Kdo dokaze za hodinu vytvorit novy nick? :-/ Rv Rv Prominte, ale neverim vam ani slovo a dotycnemu spise skodite.

0/0
14.2.2012 16:54

Ždímák

Re: Článek je manipulativní

Nový nick za hodinu? Za hodinu si jich naděláte třicet s prstem v nose a přestávkami na kafe a záchod...

0/0
14.2.2012 18:45

Mr.Kef

Re: Článek je manipulativní

Ne neškodí, je to skutečně on. Dle vyjadřování a podle toho, co o mi o celé záležitosti říkal je záměna téměř vyloučena.

0/0
15.2.2012 1:10

strycek_Pompo

Re: Článek je manipulativní

aneb jsem Petr Kadeřábek, jediný diskutér zaregistrovaný na idnes pod svým jménem ;-D

0/0
14.2.2012 20:21

Mr.Kef

Re: Článek je manipulativní

Neuvěřitelné, že? Někdo, kdo se nebojí napsat svoje jméno navzdory tomu, že tím odhalí, že v tomto s bráchou zajedno není.

0/0
15.2.2012 1:19

izak__

Re: Článek je manipulativní

Policista ma byt profik a ma reagovat primerene, nadavani neni duvod k pacifikovani

1) nejsme v USA

2) kdyby jsme byli v USA, tak tam ma police respekt a to ne diky tvrdosti, ale voli si sefa police/serifa a skutecne pomahaji.

v USA by se mimochodem policista nebavil, bud by rek,, ze ma vypadnout a asi by i pochopil, ze tam vyklada, a nebo, pokud by auto skutecne zavazelo, tak by mu dal blocek, zadne doklady by nechtel, nafotil by ho a radnice by u to strhla s uctu.

0/0
21.2.2012 13:48

sigenius

A proč je u té školky zákaz stání?

Nebydlí tam nějaký papaláš?

+1/0
14.2.2012 14:35

Psychorův klon

Re: A proč je u té školky zákaz stání?

že by tam byla třebá úzká silnice? Co si přečíst článek a podívat se na fotku? Moc práce?

+1/0
14.2.2012 14:36

libedejroznec

Re: A proč je u té školky zákaz stání?

ta je tak úzká, že se tam kolem na šikmo zaparkovaného policejního auta už druhé vážně neprotáhne ;-D

+1/0
14.2.2012 14:40

Psychorův klon

Re: A proč je u té školky zákaz stání?

kontrolní otázka: Kolik musíš nechat metrů při stání?

0/0
14.2.2012 14:41

libedejroznec

Re: A proč je u té školky zákaz stání?

to vysvětli třeba v Brně, kde udělali parkoviště tak, že není dodržen odstup od kolejí ..a je to legálně !  ;-D

0/0
14.2.2012 14:44

Psychorův klon

Re: A proč je u té školky zákaz stání?

neznám, nevyjadřuji se. pokud to odporuje normě, nesmí být zkolaudováno. Tečka.

0/0
14.2.2012 14:49

libedejroznec

Re: A proč je u té školky zákaz stání?

no.. a je zkolaudováno a používá se..  http://goo.gl/Mycs0  ;-D

0/0
14.2.2012 14:54

Psychorův klon

Re: A proč je u té školky zákaz stání?

tak vznes dotaz na přísl. úřad. Neznám- nekomentuji.

0/0
14.2.2012 14:55

IARK - Králíček Chlupíček

Re: A proč je u té školky zákaz stání?

Kolik metru musi byt volny pruh v obousmerne ulici?

0/0
14.2.2012 14:41

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.