Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bezohledný lyžař smetl na Klínovci matku s tříletou dcerou a ujel

Pětatřicetiletá žena, do které narazil na Klínovci na sjezdovce pro rodiče s dětmi v plné rychlosti lyžař, skončila s těžkými poraněními v ostrovské nemocnici. Zraněná byla i její tříletá dcerka. Muž, který je srazil, nehodu neoznámil a ujel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

CYnikCYnik

Teda to jsou občas názory!

Ta sjezdovka byla vyhrazená pro závodníky? Kdy podle vás může dítě na sjezdovku a do kdy má kvůli podobným ignorantům šlapat na loučce? Do 10, 15 nebo snad 18let?

Se osmiletou dcerou jezdím i po červených a černých a pořád se učí. Jede pomalu a párkrát za den spadne. Každopádně ve své rychlosti do nikoho nenarazí. Pokud se pomalejším lyžařům nejste schopni vyhnout, tak na té sjezdovce nemáte co dělat právě vy!

Dítě se to snaží naučit a nejdnou se těsně kolem něj mihne frajer, který si zaslouží jen pár facek. Každý jednou chce po modré a červené vyzkoušet i tu černou. Někdy se to naučit musí a ani vy nebo já jste svojí první černou nesjel bez problémů. Tady nejste na okruhu F1, ale na okresce, kde můžete předjíždět, jen když další neomezíte. Každý normální člověk to chápe a ti nenormální by si měli pronajmout kopec a pomlátit se navzájem. Rv

0/0
15.2.2012 9:26

tvenca

Tohle odněkud znám....

to mi něco připomíná.Lze to srovnat s provozem na silnicích a dálnicích.Stačilo by to jezdit s rozmyslem a předvídat i téměř nepředvídatelné.A nechovat se,jako by to tam bylo jen pro mně.Ale jak se říká-lidská blbost je rovnoměrně rozprostřena v populaci,čím víc potkáš lidí,tím je větší šance,že narazíš na blba.Takže plné sjezdovky musí přímo vybízet k tomu,aby se něco stalo.S tím nikdo nic neudělá.

+1/0
15.2.2012 8:22

prispevatel

To je článek jako bolavá kristova noha nemytá

Jak si to někdo může dovolit napsat. Je to jen snůška polopravd, lží a předpokladů. Ten, kdo přemýšlí, na ty výmysly nenaletí. Nic nebylo zatím vyšetřeno ani prokázáno. Za druhé - ani nemůže. Pokud nejsou svědci, kteří by pomohli dokázat, co se stalo. Ať hodí kamenem, kdo je bez viny. Kolikrát jste spadli na sjezdovce? Kolikrát do vás někdo narazil - ani nezastavil? Kolikdát jste to vy udělali někomu jinému a ani si nepamatujete, komu? Lyžování je nebezpečný sport - a hlavně v dnešní době, kdy je na svahu hromada "bobkařů" snowboardistů a rádoby lyžařů scarvingovců. Místo, aby se naučili nejdříve lyžovat na pořádných lyžích, tak si raději koupí levné šunty scarvingové z obchoďáků. A stačí si koupit levné značkové lyže z inzerátů - sjezdovky za hubičku i s profi vázáním, nikdo to už ani nekupuje kvůli tomu reklamovanému scarvingu.

Ale já vidím vážný důvod nešťastných náhod v hlouposti maminek. Není pro ně nic střeštěnějšího, jako vrozená mateřská hloupost.

0/0
15.2.2012 4:22

prispevatel

Re: To je článek jako bolavá kristova noha nemytá

Řada z nich, když se děcko udrží na nožičkách, vezme provázek a přiváže si ho jako psa a jde na sjezdovku. A to jen proto, že to je v Praze hodně "in". Znovu ruku na srdce - jedete a děcko nevidíte. V bezpečí stojí matka a má děcko na provázku. Vy ani nic neucítíte a jen si myslíte, že vám pod lyží ustřelil zledovatělý sníhl. A ani nevíte, že jste zabili tříleté děcko a šílená matka je na intenzivní péči, bojuje o život a zpytuje své svědomí. Co když jste to právě vy, co jste jí zabili dítě? To jsem si teď vymyslel, ale matky s dětmi na provázku na sjezdovkác se opravdu vyskytují.

A další nebezpečná věc jsou ski-schule. Oni se rozestaví na ta nejnevhodnější místa na modrých sjezdovkách. A modří lyžaři mají co dělat, aby se těm bláznům vyhli. Koho teda obvinit za "obvyklou nehodu" při tak nebezpečném adrenalinovém sportu, jako je sjezdové lyžování???

0/0
15.2.2012 4:28

nawason

Re: To je článek jako bolavá kristova noha nemytá

No jestli považujte za normální do někoho vrazit, tak Rv. Já osobně do nikoho nevrážím, bo nelyžuju jenom nohama, ale i hlavou.

+1/0
15.2.2012 8:35

kodex

Re: To je článek jako bolavá kristova noha nemytá

ty si dobrý magor 8-o

+1/0
15.2.2012 8:38

Mitchell

"Zajímavý" článek.

Na Novinkách píšou, že policajti budou šetřit míru zavinění (zatím se ani neví, kdo byl ten údajný viník) a tady už je to bezohledný lyžař. Hmm.

Jasně, ujet od nehody a nepomoct je hnus. Za to bych ho sestřelil hned. A pokud tu nehodu i zavinil (což je sice pravděpodobné, ale není to prokázané), pak tvrdě trestat a žádat náhradu škody, bolestné atd. atd., aby si to pro příště rozmyslel. Ale proboha, hlavně až PO vyšetření celé události a zjištění viníka.

Mimochodem, jezdil jsem celkem často na ČHS. Vždycky, když jsem se po žluté sjezdovce (pro děti a začátečníky) vracel k bufetu (k parkovišti), jel jsem pomalu a co nejopatrněji, protože tam se člověk kolkrát nenadál toho, co se před ním může stát.

Na druhou stranu, když jsem na modré či červené sjezdovce viděl kolikrát rodinku s dětmi, kde pořádně stát na lyžích neuměli ani rodiče, tak jsem nadával. Taky rád jezdím rychle a když na náročnější sjezdovce vidím naprosté začátečníky nechápající ani princip pohybu na sjezdovce ... (pokr.).

0/0
14.2.2012 21:52

Mitchell

Re:

(Pokr.) ... vadí mi to, protože ohrožují bezpečnost jak svoji, tak ostatních. ... Jo, modrá na Sedle není pro začátečníky vhodná, je na úrovni mnohých červených sjezdovek.

Ovšem vrchol byl, když jsem na podobnou rodinku tamtéž narazil na sjezdovce černé. Zastavil jsem je těsně před zlomem, kde začíná nejprudší úsek a zeptal se jich, jestli to myslí vážně a nebo jestli se chtějí zbavit svých dvou dětí. Napřed na mě hleděli dost nepříjemně, ale pohled dolů jim to asi vysvětlil. Věděli, že jsou na černé sjezdovce, ale mysleli si, že to v klidu sjedou. Naštěstí to vzdali a přejeli po spojovací cestě přes čevenou až na modrou a pak dolů. Fakt bych nechtěl vidět, co by se dělo, kdybych tam tehdy přijel později. Možná by si to rozmysleli sami i bez mého přispění ... a možná bych je tam s kolegy někde sbíral mezi stromy.

Každopádně, desatero pohybu na sjezdovce by mělo být povinné pro všechny.

0/0
14.2.2012 21:57

prispevatel

Re:

Napsal jste to moc dobře. Jen bych dodal, že jako lyžař máte dobrou duši. Mnozí lyžaři na černé používají "instinkt", který jim umožní měřit rychost, směr pohybu a nebezpečnost slabších lyžařů. Ono je opravdu důležité zvolit okamžitý směr pohybu tak, aby jste nepřejel hranou po krku lyžaře, co před Vámi zrovna upadnul. Na přeplněné sjezdovce je to podmínka přežití.

0/0
15.2.2012 4:34

CYnikCYnik

Volba stopy

Taky rád jezdim rychle, ale pomalejšího lyžaře objíždím s rezervou, protože je pro něj složitější ty lyže zvládnout. Někde se to ale musí naučit, stejně jako jsme se to učili my. Když se s nim srazim, tak to bude jen a jen moje chyba. Já jsem mohl přibrzdit, zastavit nebo zvolit jinou stopu. K lanovce nebo vleku dojíždím volně a když se mi na sjezdovce motá banda lidí, tak radši zabrzdim, pokochám se krajinou nebo mlhou ;-) a za pár vteřin jedu volnou sjezdovkou.

Je to jen o ohleduplnosti a respektu k druhým. A když se chce vyřádit na volných sjezdovkách, tak ať jede do Francie, na to dnes může ušetřit i študák nebo ať si pronajmou kopec a pomlátí se navzájem.

+4/0
14.2.2012 18:51

Gabriella7

Re: Volba stopy

Přesně tak, lyžuji (teď už snowboarduji) od mala a vždycky mi vštěpovali do hlavý, že si mám dávat pozor kolem sebe. Když vidím, jak někdo není schopen dělat pravidelné oblouky, objíždím ho s velkou rezervou. když vidím dítě, přidám rezervu ještě větší...chci si jízdu užít, ne se zranit. Už jsem taky zažila, jak jeden d*bil polák do mě narazil přímo zezadu, jelikož na lyžích stál tak podruhé v životě a sjížděl červenou. Kdybych tehdy neměla helmu, mám rozseklou hlavu vlastním snowboardem. Sotva se mi omluvil a jel zase šupem dolů, žádné obloučky. Tehdy jsem nadávala jak dlaždič.

+3/0
14.2.2012 19:18

La Chamiza

Re: Volba stopy

Úplný souhlas. A velká chuťovka je, když si jedete svou běžnou jízdu, krájíte oblouky někdy na kraji sjezdovky, sníh chroustá, široko daleko nikdo, zkrátka krása. A najednou vyletí z lesa obvykle tak šestnáctiletý chlapec na snowboardu, prko ovládá minimálně a navíc s vypětím všech sil, v očích napůl děs a napůl jakej že sem to chlapák, když jsem to dal už napotřetí na snoubiči. Pak přicházejí krušné chvilky, téměř bez Vaší viny...

0/0
15.2.2012 8:28

holes5

řekl bych

že to musel být polák :-/

+1/0
14.2.2012 16:20

prispevatel

Re: řekl bych

nebo Němec.

0/0
15.2.2012 4:38

jarno3

A co na to Tržil?

Nebo samozvaný dopravní expert Huml? Má téma pro další zákon.;-D Prohlásit lyže za zbraň! Zavést omezenou rychlost na sjezdovkách, lyžařská oprávnění. Samozřejmě po patřičném přezkoušení z předpisů a jízd před odbornou komisí. Taky zřídit  oddělení sjezdové policie s radary a sjezdovkovými stíhačkami.;-D;-D;-D;-D Nebo že by stačilo dodržovat elementární lidskou slušnost? Na co pak takový senzacechtivý článek?

0/0
14.2.2012 16:10

PetrRi

Re: A co na to Tržil?

Asi tak. To muselo byt fakt extra hovado. Jinak mam pocit ze v AT ci CH obcas cajti s radarem na sjezdovkach stavaji :)

0/0
14.2.2012 17:36

tom-2718281828459

děti a rodiče

No na druhou stranu, rodiče s malými dětmi také bývají dost bezohlední. Často  vídám, že mají dítě přivázané na dlouhém provazu. Za zhoršené viditelnosti je to fakt smrtící.

0/0
14.2.2012 16:06

Blackhawks

Re: děti a rodiče

jasne ...bezohledni na sjezdovce pro rodice s detmi...

+1/0
14.2.2012 16:10

pydloun

Re: děti a rodiče

? ...nějak nechápu...?

0/0
14.2.2012 18:55

Gabriella7

Re: děti a rodiče

Matka i dítě byly na sjezdovce pro začátečníky. Kde jinde to rodiče pak mají děti učit?

0/0
14.2.2012 19:20

xluke79

Re: děti a rodiče

Třeba na uzavřených pláckách k tomu určených? Aspoň jeden by mohli mít i na Klínovci snad.

Neříkám, že ten lyžař není dobytek, ale to, že iDnes napíše "na sjezdovce pro rodiče s dětmi", tak to je solidní blábol. Byla to normální modrá sjezdovka, nic víc, nic míň.

Btw taky nechápu rodiče, so pustí šestiletý dětičky na černou, a ty to jedou jak kamikaze šusem dolů. Tam je o průser zaděláno skoro vždy.

0/0
15.2.2012 11:52

kodex

Re: děti a rodiče

tak jich obížděj na druhé straně sjezdovky , to lano nemá 20 metrů Rv

taky jsem učil malou  lyžovat... jen si vzpomeň na své začátky .....:-P

0/0
15.2.2012 8:42

Najdete na iDNES.cz