Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lidská práva nejsou jen Romové, ale i rodičky a vězni, říká Šimůnková

Lidská práva se v žebříčku priorit veřejnosti i politiků nacházejí velmi nízko, tvrdí vládní zmocněnkyně Monika Šimůnková. "O to důraznější musí být jejich prosazování," uvádí v rozhovoru pro iDNES.cz rok po nástupu do funkce. V dalších měsících se chce zaměřit na domácí porody či seniory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kecálek reloaded 2

Skoro mi uniklo

To pometlo bere 2 platy - jednak je zmocněnkyně pro lidská práva a dále je ředitelka sekce pro lidská práva na úřadu vlády...

Takže to asi taky dře jako kůň - Nečasi, ty proutníku Nagyová Ti nestačí?

0/0
26.2.2012 18:41

opportunity

Re: Skoro mi uniklo

Funkce jsou sloučené, tak asi ne.

0/0
26.2.2012 18:43

Direct Shooter

Re: Skoro mi uniklo

No tak dře jako dva koně a za jeden plat. ;-D

0/0
26.2.2012 21:48

habit-.!..

... pokud by to myslela s lidskými právy...

... opravdu váženě, zůstala by v těch Valdicích aspoň 5let - za jeden den rozhodně nemůže tak složitou problematiku vstřebat...

0/0
26.2.2012 15:51

pavel-s-68

Co se vlastne resi?

Nezajistuji nam lidska prava veci jako je ustava, zakony, pravni normy? Policie pak "jen" dohlizi na jejich dodrzovani, zajisti ty, kteri je porusuji a soudnictvi pak rozhodne o trestu za takoveto prestupky ci trestne ciny... Pokud policie ci soudce nepostupuje podle onech norem, dostavaji se do stejne pozice a zasluhuji trest. A zakony mysli i na tuto situaci. Docela jednoduche, ne, tak co se vlastne pani Simunkova (a spusta ji podobnych) snazi resit?

+1/0
26.2.2012 15:45

kecálek reloaded 2

A teď očekávám rozhovor s Komárem Vyšeptalem

aby specifikoval, jaká další práva pro ty vězněné romské rodičky požaduje.

+1/0
26.2.2012 12:31

Besák

Vyčteninky

šimůnková je typickým příkladem toho, jak má dané věci a názory pouze vyčtené odněkud - nejlépe z nějakého zahraničního časopisu z USA či VB, které jsou nám pak dávány za vzor všeho. Tudíž žádná vlastní zkušenost - nemá vlastní děti, neprošla si porodem, nemusela se starat o nemohoucího seniora nebyla přepadena či okradena nejlépe určitým etnikem atd. Potom tedy takhle mluví. Na jistá místa by lidé měli být dosazováni nejen podle odbornosti (i když o té její by se dalo s úspěchem pochybovat), ale také podle vlastních životních zkušeností.

+4/0
26.2.2012 12:05

čelo

A co to jedno ze základních lidských práv-rovnost před

zákonem? Na to se nějak zapomíná. Jak je možné, že pokud se bílý brání útoku cikána, jedná se o rasismus, ale když cikán zaútočí na bílého s výkřiky typu ,,Ty bílá svině", jedná se o přestupek? Jak je možné, že pětadvacetiletá matka šesti dětí, jejíž manžel či druh pobývá na státní útraty ve vězení, pobírá na sociálních dávkách okolo čtyřiceti tisíc, zatímco normální, tím myslím sociálně začleněná, na případné dávky v podstatě nemá nárok? Mojí příbuzné se před časem stalo, že po rozvodu, v době, kdy bývalý manžel přišel o práci a neměl z čeho platit alimenty, úřady navrhly, aby ji přispívala matka (nežijící s ní ve společné domácnosti), popřípadě její babička, pokud má dostatečně vysoký důchod. A tuto skutečnost si ony úřednice dokonce ověřovaly!!!

+3/0
26.2.2012 11:46

opportunity

Re: A co to jedno ze základních lidských práv-rovnost před

A přitom správně měli přispívat prarodiče ze strany otce, kteří mají převzít vyživovací povinnost. Strana matky se starala. Nedělám si srandu, tak to je.

+1/0
26.2.2012 12:32

barbča53

A co děláte pro ty ostatní?

Paní Šimůnkova. To my víme dávno, možná politici ne. Co děláte pro ty ostatní - mladé rodiny na hranici minimální mzdy či existenčního minima,  staré občany na sklonku života, těžce  nemocní v LDN, důchodci na hranici životní minimima,  děti v dětských domovech (ne cikáni). Pro ty lidské práva neplatí.

+6/0
26.2.2012 11:27

Vlada_07

Re: A co děláte pro ty ostatní?

Ttaké se divím znechucen, že čtyřicetiletá ženská  - paní Šimůnková s VŠ vzděláním může být tak natvrdlá. Možná, že by udělal lépe, když by se úřadu vzdala a vrátila se do vedení domácnosti.......

+3/0
26.2.2012 11:31

kecálek reloaded 2

Re: A co děláte pro ty ostatní?

Žádný parazit se dobrovolně svého hostitele nepustí - je potřeba Šimůnkovou zakapat olejem a vytočit proti směru hodinových ručiček.;-)

0/0
26.2.2012 11:37

Alka1

Re: A co děláte pro ty ostatní?

Lidská práva pro "neromy"...? těžko, rom je přece v překladu člověk.. logicky nerom ne-člověk.. tak co byste chtěl...?;-€

0/0
26.2.2012 20:44

Vlada_07

Lidská práva

Co třeba tak právo na aktivní sebeobranu  - aby se řádný občan nemusel bát, že za sebeobranu proti grázlům půjde do vězení? To by na pořadu nebylo? Zase jedna dobře placená úpřednice řeší kvadraturu kruhu...

Vězení totiž nejsou - nebo aspoň typicky nebývají - lázně.

+1/0
26.2.2012 11:11

kecálek reloaded 2

Re: Lidská práva

Podle jakéhosi klonu Šimůnkové z OSN (Frey se jmenuje či tak nějak) se nemáte právo bránit, pokud se nebráníte pokusu o vraždu a i pak musíte mít na mysli, že útočník má právo na život a nesmíte jej o něj připravit.

0/0
26.2.2012 11:39

čelo

Re: Lidská práva

Poslat oba exempláře v noci na procházku v mírumilovných čtvrtích měst jako je Chomutov, Ústí, Most, Teplice, Varnsdorf, Frýdlant a jiné, na které jsem zapoměl. Jestli by jim ta jejich myšlenka bleskla hlavou v okamžiku, kdy by se jim bořil nůž do těla, popř. něco jiného do hlavy.

+1/0
26.2.2012 11:49

gambrinus.pivo.blbejch

....

lidská práva, to je hlavně moje koryto

+1/0
26.2.2012 9:06

Edd

Re: ....

Mladici maji pravo krast, pedofilove znasilnovat deti, politici si udelovat zakazky a penize a ostatni maji pravo drzet hubu a krok.

+3/0
26.2.2012 10:32

Besák

Lež nebo hloupost

Stále přemýšlím jestli šimůnková jen lže nebo je tak hloupá. Ale nejspíš obojí. Díky ní, šimáčkovi a dalším tzv. "ochráncům lidských práv" , ve mně  právě toto slovní spojení vzbuzuje už jen vztek a odpor. Tihle lidi chrání pouze cikány, darebáky, parazity a sebe. Nikdy jsem neslyšel, že by tak vehementně jako pro cikány, bojovali např. pro seniory. Tihle pokrytci si totiž moc dobře spočítali, že právě cikáni jim přinesou obrovské, skutečně obrovské, peníze a navíc minimálně 30 - 50 let po nich nikdo nemůže chtít sebemenší výsledky jejich práce. To je opravdu skvěle vymyšleno. A jejímu sdělení, že se přece musí šetřit, se pouze ironicky směju. Sám šimáček sdělil, že začlenění cikánů do ZŠ bude stát ročně 9 - 18 miliard Kč! Já odhaduju minimálně 25 miliard. Navíc jestli tito zůstanou u vlády, tak jsou nepostižitelní. Záměrně v Evropě vyvolávají dojem, že my tady cikány snad lovíme ve velkém a jejich spojenci - člověk v tísni, amnesty international a další, to jen jako dokládají!!!

+13/0
26.2.2012 8:53

Stát je největší zločinec !!!

Odlep se od židle

a běž dělat něco pořádného ;-€!!

+1/0
26.2.2012 8:30

odkud_a_kam_jdeme?

Re: Odlep se od židle

je blba :-/

+2/0
26.2.2012 10:09

opportunity

Re: Odlep se od židle

Tak mi vysvětli, jak ten flek dostala. Znám spoustu chytrých a vzdělaných lidí a o dobré místo nezavadí.

0/0
26.2.2012 12:34

Vlada_07

Re: Odlep se od židle

Máš pravdu, ale ta paní je zjevně imunní . dokud bude plat, bude tam dřepět a plkat

0/0
26.2.2012 11:13

aji

A lidská práva máme všichni,

především na ochranu před těmi, kteří škodí, ničí, kradou, zabíjejí, napadají, ať už je to kdokoliv. Tedy předně by měla být vyzdvižena práva normálních lidí, co se týče vězeňství, mělo by mít určitou úroveň, nicméně prioritou by měla být ochrana společnostni.

+4/0
26.2.2012 7:00

aji

Docela mně přijde, že jsme ztratili zdravý selský lidský

zum a nahrazujeme ho alibistickým - "unie řekal, že máme "....ať už se to týká baby boxů, které fungují a pomáhají dětem k lepšímu životu a rodičům, co nemohou mít děti k dětem, tak zmíněná kritizovaná kastrace sexuálních násilníků - vždyť je to chrana pro společnost a vzhledem k charakteru činů je přiměřená, tak k začleňování romských dětí do škol - osobně znám celkem docela dost Romů, kteří pracují a žijí normální život většinové populace, i když to nemají lehké kvůli ostatním, ale zvýšení či nařízení  nějaké kvóty to nevyřeší. Oni musí sami pochopit, že vzdělání je pro ně lepší, když budou pracovat, budou mít víc peněz a pod.

+3/0
26.2.2012 6:55

Dr.Download v.5

Začleňování cikáňat...

Pí.Šimůnková, jak chcete začlenit tvora vydávající v 6ti letech pouze opičí skřeky? Cikáni tímto způsobem pouze vylučují "Revoluční" teorii!

+1/0
26.2.2012 3:53

josefl

A co druhá strana?

Mělo by se uvažovat předvším o tom, že mnohým, a to zejména Romům, se nevyplatí chodit do práce. Prostě na různých dávkách dostanou víc, navíc mohou čerpat i jednorázové podpory. Zde by měla být politika takoví, že součet veškerých dávek by neměl překračovat příjem rodiny v které oba rodiče pracují. Dávky by měly být nižší a motivací by mělo být sehnámí zaměstnání a ne záskání dávky. Dále mne zaujalo ono začleňování do normálních škol. K tomu by ovšem muselo být hlídání hygieny, neustále se v takových třídách objevují vši, hlídání i během přestávky, kdy jsou s některými romskými dětmi problémy. Hlavním problémem je, když romské děti napadají ostatní za to, že mají lepší známky, při vyučování se hlásí a podobně. Vím o čem mluvím, museli jsme kvůli neustálému zavšivení, krádežem věcí a šikaně změnit školu. Takže ten problém je trochu někde jinde a bylo by vhodné vyslechnout i někoho jiného, než tu neustále ubližovanou menšinu.

+10/0
25.2.2012 22:29

kecálek reloaded 2

Ukázkový rasismus

Vážený pane, Váš příspěvek je nejen politicky a multikulturně nekorektní, ale dokonce rasistický, nacistický, fašistický, xenofóbní atd. Musíte pochopit, že lidská práva se netýkají všech lidí, ale pouze vybraných jedinců či skupin.

Bez pochyby Vám na zahrádce kvete protěž, nebo se u Vás v domácnosti dají najít jiné hmatatelné důkazy Vaší orientace - zakázané symboly, hudba či literatu - například anticikanistická kniha Kocour Mikeš.

+3/0
25.2.2012 23:44

pepa játro

Re: Ukázkový rasismus

víte kolego, že protěž měla ve znaku protinacistická organizace? (otevři google, hledej edelweiss)ujasněte si fakta.

0/0
26.2.2012 5:14

Libor76

Re: Ukázkový rasismus

možná má špatně fakta, ale vy jste nepochopil ironii, zdá se :)

Nic ve zlém

0/0
26.2.2012 9:28

kecálek reloaded 2

Re: Ukázkový rasismus

Přiznám se otevřeně, že nevím o protěži jako politickém symbolu vůbec nic, pouze jako o symbolu spec. jednotek. Ale máte-li pravdu, možná by nebylo od věci poskytnout tuto informaci pobočce multikulturní tajné policie na Ministerstvu obrany - třeba by pak změnili postoj proti těm vojákům potrestaným za nacisticko/rasistickou symboliku na helmách.

Jinak symbol protěže (typická multikulturní demagogie) nebyla symbolem SS, ale symbolem jednotek  "horských myslivců" a to jak v armádě německé, tak i rakouské (rakousko-uherské) - už před první světovou válkou. Nicméně multikulturalistům je každá záminka pro terlorizování lidí dobrá, tak zdůraznili pouze protěž u jednotek Wehrmachtu a SS stejného typu za II. sv. války - ale pořád nešlo nacistický symbol, ale o tradici speciálních jednotek - "horských myslivců".

0/0
26.2.2012 10:22

opportunity

Re: Ukázkový rasismus

Mám pocit, že je i u švýcarských nožíků. Ale takhle bychom zašli k tomu, že každé číslo i každý symbol by se dal na něco napasovat.

0/0
26.2.2012 12:36

kecálek reloaded 2

Re: Ukázkový rasismus

Ona každá totalitní ideologie si najde způsob jak pronásledovat svobodomyslné lidi, multikulturalismus nevyjímaje.

0/0
26.2.2012 18:13

Dr.Download v.5

Re: A co druhá strana?

Problém není v soc.dávkách, ale v přídavcích na děti + peníze na "neúpadek standartu". Cikáni dluží na nájemném hrozný prahy, ale proč nikdo neřekne, že peníze na nájem je jim vyplácen spolu se soc.dávkam.

+1/0
26.2.2012 3:48

Direct Shooter

Nechápu takový rozmach zbytečných funkcí a úřadů.

I když o podobný flek musí být  fakt rvačka. Jaké jsou vůbec měřitelné výstupy její práce ? Žádné ! Maximálně  podobné pindání o ničem po médiích !  Zato vstupy na nákladech provozu měřitelné jsou. A to v desítkách milionů z našich daní.

+4/0
25.2.2012 22:28

jjona

Re: Nechápu takový rozmach zbytečných funkcí a úřadů.

Tak liip bych to nenapsala. Souhlas.

0/0
26.2.2012 5:45

kecálek reloaded 2

Doporučuji Šimůnkové přečíst si konečně Listinu základních

lidských práv a svobod - bylo by fajn, když už má někdo nějakou trafiku, aby aspoň věděl, čeho se ta jeho trafika týče.

Bude možná překvapená (ta Šimůnková) co všechno v té Listině je a naopak co všechno v ní není. Není v ní nikde právo na zajištění životní úrovně na cizí účet, není tam právo na střechu nad hlavou, ani právo na jídlo, natož na cigarety, alkohol atd. Máte právo na život - tj. nesmíte jej být svévolně zbaveni, ale pokud se rozhodnete umřít hlady a zimou, protože nepracujete, je to Váš osobní postoj a v rámci Vašich svobod, garantovaných Listinou, Vás v realizaci tohoto postoje nesmí nikdo omezovat.

A nikde jsem v té listině nenašel právo na to být parazit (jako je třeba ta Šimůnková, a většina těch, kterých se tak vehementně zastává).

+14/0
25.2.2012 22:24

pepa játro

Re: Doporučuji Šimůnkové přečíst si konečně Listinu základních

kdo nepracuje ať nejí. otřepané, ale k věci :-) to by nejen naše politická reprezentace vychcípala hlady

+1/0
26.2.2012 5:19

bezpalec

levice = humanismus = lidská práva na úkor jednotlivce

pravice = svoboda jednotlivce

současnost = levice, na názvu nezáleží, ale na činech

+1/0
25.2.2012 22:01

Direct Shooter

Re: levice = humanismus = lidská práva na úkor jednotlivce

Levice = humanismus ?  Spíš HUMUS !   ;-D

0/0
25.2.2012 22:29

kecálek reloaded 2

Re: levice = humanismus = lidská práva na úkor jednotlivce

Asi bych nežongloval se zastaralými pojmy levice/pravice - dnes se nosí populismus maskovaný buď levičáckým pravičáckým žvaněním.

A humanismus je dobrá věc, co je špatné je pseudohumanismus -  podstatě totalitní ideologie skupiny fanatiků, přesvědčených o správnosti svých představ, co je pro jiné lidi dobré a správné - důsledky této ideologie jsou horší než výsledky nacismu, fašismu a komunismu dohromady.

Ve jménu této duševně choré ideologie je "bohatý" svět povinován přes parazitické organizace typu OSN apod. "humanitárně" podporovat chudý svět. Záminka je jasná - je nehumánní, nechat ty lidi trpět hlady. Děje se to už desítky let a jediné, k čemu to vede, že těch "trpících hlady" je o nějakou tu miliardu víc...

0/0
25.2.2012 23:53

Deliveres

Místo takových keců

by měla Šimůnková nastoupit do práce, kde bude celý den pracovat lopatou. Určitě by udělala více práce, než zbytečnými kecy.

+1/0
25.2.2012 21:50

ptakPB

Vězenství, to je to, co by mělo být napraveno

ano třeba povinností pracovní vězňů, i kdyby měli přenášet kameny z pravého rohu dvora do levého a nazpět, ONI TAM NEJSOU ZA ODMĚNU A SVÁ PRÁVA ZTRATILI SVÝM ČINEM, VEZEŇ MÁ MÍT OMEZENA PRÁVA A TO NA MINIMUM, TEDY, ŽE NESMÍ BÝT ZABIT A ŽE MÁ DOSTAT NAŽRAT, TOŤ VŠE. ONO TOTIŽ VŮBEC ŽÁDNÉ PSEUDOMUMANITÁRNÍ ORAGANIZACE NEZAJÍMÁJÍ PRÁVA JEJICH OBĚTÍ A TO JE ZRŮDNOST TĚCHTO HUMANISTŮ

+9/0
25.2.2012 21:14

josefl

Re: Vězenství, to je to, co by mělo být napraveno

To politici nezmění. Vždyť v případě vyšetření rozkrádaček a podvodů, spravedlivém potrestání vinéků, by to byli ve většine právě oni, kdo by se ocitl v tom kriminálu. Takže, 3x denně teplá strava, denní tisk, knihovna, televize, posilovna, různé kroužky, lékařská péče zdarma, žádných 30 Kš za vyšetření, žádné doplatky za léky. To zaplatí daňový poplatník, ten slušná co nekrade, nevraždí a platí daně.

+3/0
25.2.2012 22:36

zionupa

Re: Vězenství, to je to, co by mělo být napraveno

nezapomen dodat, ze nektere pracujici rodiny nemaji takove jidlo , co maji v base . ministr sebral bacharum minimalne 2500 kc mesicne , protoze nemaji penize a za to jim dal odpracovat ZADARMO 50 hodin rocne [ nebo vice ?] a jeste jim nechteji platit prescasy . stavkovat nemohou , protoze ze zakona to maji zakazane. Simunkova by mela jit delat do basy alespon na 6 mesicu .

0/0
26.2.2012 6:03

jjona

Re: Vězenství, to je to, co by mělo být napraveno

Sohhlas, byla jsem prepadena okradena fetakem, ktery byl v podmince. Recidivista. Kdyz jem si sla vyzvednou svoje veci, bylo mi receno, ze jese nepodepsal souhlas s jejim vydanim, ze ho odvezli do vazby nekam jinam, ze se to o prad ni protahne. Proboha, kde to jsme??? !!

+2/0
26.2.2012 5:49

CeleronD

Podle nadpisu je na tom nejhůř cigánka rodící ve vězení ?

8-o

+1/0
25.2.2012 21:10

atakdále1

Re: Podle nadpisu je na tom nejhůř cigánka rodící ve vězení ?

;-D

0/0
25.2.2012 21:31

Direct Shooter

Re: Podle nadpisu je na tom nejhůř cigánka rodící ve vězení ?

Po řekněme nejméně desetiměsíčním pobytu za katrem ??8-o

+1/0
25.2.2012 22:22

ptakPB

děvče, konference to je na nic

jen další vyhozené peníze a efekt nula, jen pár "potřebnáných" se napakuje např, na ozvučení, to my už dobře známe.

+3/0
25.2.2012 21:10

Najdete na iDNES.cz