Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lidé ušetří a vzduch bude čistší, hájí poslanci zrušení poplatků za emise

Poslanci hájí nový zákon o ovzduší, který od roku 2016 ruší pro firmy poplatky za znečišťování vzduchu škodlivými látkami. Lidé prý díky němu ušetří a horšího ovzduší se bát nemusí, poplatky pro polétavý prach zůstanou do roku 2021 a navíc nová směrnice EU stanoví emisní stropy a donutí firmy přejít na nejlepší technologie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Frollik

Skutečnost je taková, že

zavedením odpustků zaplatí koncoví zákazníci  tepláren  v ceně tepla a mnohé se tak stanou nekonkurence schopní oproti individuálnímu topení. Tam, kde nejsou zákazníci jejich rukojmím (byty a domy v soukromém vlastnictví) by mohli přecházet na jiné způsoby vytápění. To je motiv rozhodnutí poslanců. Nevím,kdy už konečně pochopí někteří diskutující, že o nějaký čistý vzduch tady nejde. Jak říkal pan profesor jde v první řadě jen a jen o peníze.

0/0
14.2.2012 11:30

pakostič

nejvyšší čas

tyto poslance vyměnit. Co dobrého za dobu své existence pro lidi - své voliče už vykonali?

0/0
14.2.2012 10:08

F@nt

Logický krok

Proč by obří podniky měly platit poplatky za emise, když dnes již všichni vědí, že hlavními znečišťovateli ovzduší jsou paliči listí a domkaři, kteří zásadně spalují jen odpad ? Dnes již díky médiím všichni víme, kde je problém a je na čase s viníky zatočit a nevinné nechat být.

0/0
14.2.2012 8:35

Urychlovač fádních programů

Šlak mě může trefit,

když čtu, že "Poslanci také namítají, že podniky nejsou tak velý problém. Stejný podíl na znečištění mají podle nich domácnosti, když lidé netopí například plynem, ale spalují kde co". Co tím "kde co" páni poslanci myslí? Žijí ještě vůbec alespoň v základním intervalu reality? I kdybych se pomátl a rozhodl, že ve svých kamnech v baráku spálím, co dům dá, tj. staré holinky, píchlé duše z kola, starý nábytek z půdy, staré hadry a další, tak mi toto "palivo" vydrží nejdéle na jeden den. Kolik bych asi musel koupit balíků vody, abych svůj dům po celou zimu vytopil PET láhvemi? Měli by si zajistit vyšetření stolice, protože to je, jak se zdá, jediný jejich produkt pro společnost, a ještě si troufám odtušit, že velice pochybné jakosti. Já topím elektrokotlem (dost drahé) v kombinaci krbu napojeného na ÚT, zásadně dřevem, a starý ani nedovolím, aby do kamen hodila slupky od salámu nebo brambor. Plyn u nás zaveden není a brzo nebude, převažuje "vysoce kvalitní" hnědé uhlí. Kam to spějeme!

+1/0
14.2.2012 7:30

F@nt

Re: Šlak mě může trefit,

Již jsem to psal pod podobný článek na idnes - možná by šlo získat nějakou dotaci na nákup zboží z něhož by byl dostatek odpadu na celoroční topení odpadem :-) Ale jinak máte absolutně pravdu, bohužel mozky ovcí již prošly takovou mediální masáží, že máte-li doma komín, jste palič odpadu a hlavní viník howg.

+1/0
14.2.2012 8:44

jentone

Přijde doba,

kdy poslanci zruší trest za vraždu s odůvodněním, že pak se bude vraždit méně. Co si zvolíme, to máme.

0/0
14.2.2012 1:22

ProEvropan

Kopie z Prava

Obyvatelé Ostravska a dalších inverzí tradičně sužovaných oblastí museli v pátek sprásknout ruce: Sněmovna rozhodla, že firmám ulehčí od poplatků za zamořování ovzduší. Návrh předložil poslanec Jan Bureš (ODS) prý proto, že chtěl občany uchránit před razantním zdražením tepla. Alternativní interpretace odkazuje na tvrdý lobbing teplárenského průmyslu. Kdo a proč vše zosnoval, tak zůstává předmětem spekulací.

+1/0
13.2.2012 23:57

vencac

Pokud skutečně poplatky nahradí přísnější Evropská

legislativa pak strácejí opodstatnění. Pravdou je, že pokud firma, která investovala do drahých odpadových technologií stejně poplatky platila, pak celý systém rozhodně nikoho nemotivoval. A nedivím se že zrovna bl.b Rusnok se zrušením poplatků nesouhlsí, jeho jediným projektem je vyvest co nejvíc peněz ze státní kasy do soukromých důchodových fondů a jaké koli snížení státní kasy je pro něj jak mávnutím červeného hadru. V podstatě se krásně ukazuje jak přemýšlejí naši bankovní analitici. Hospodářství jim je u zadku hlavně že jim stát zaručí další a další produkty u daňových poplatníků.

0/0
13.2.2012 21:40

holes5

poslanci

asi jim nakreslím tykadla.....a tím jim to nandám :-P

0/0
13.2.2012 21:06

josefl

Re: poslanci

Ale nesmí tě sodit paní Langerová.

0/0
13.2.2012 21:26

furtkecal@seznam.cz

jak to říct a nepříjít o nick

poslanci jsou stodukáti a odebírači nicků Rv

0/0
13.2.2012 19:28

silný kuřák

Když se ty poplatky zaváděly,

tak ti samí poslanci mi říkali, jak je to bezva. Teď je ruší, a zase je to bezva.....To samé bylo u superhrubé mzdy a mnoha jiných věcí. Ti lidé jsou nesvéprávní a my ovšem rovněž, když je tam pořád cpeme....

+1/0
13.2.2012 19:17

Náástěnka

Re: Když se ty poplatky zaváděly,

No  to  si buďte jistí, že  z  těch  tajtrlíků co  tam jsou  ,už  ode mě žádný  hlas nikdy  nikdo nedostane, to  radši  dám hlas panu Babišovi a jeho hnutí, a´t jim tam  taky trošku  hne žlučí, oni  nám s ní  hýbají  imrvére, svých peněz má  dost a  jeho  minulost už  neřeším...a tady máte seznam poslanců, kteří  a jak  hlasovali, tak  se jukněěte, jak  hlasoval ten Váš a dejtu  mo  tu  znát........já  si  toho  svého ko..ta taky podám ;-€

http://www.lidovky.cz/utlum-plateb-za-vypousteni-skodlivin-prosadili-poslanci-kvuli-obavam-ze-zdrazovani-tepla-g8h-/ln_domov.asp?c=A120211_142654_ln_domov_mev

+1/0
13.2.2012 20:17

josefl

Re: Když se ty poplatky zaváděly,

To tedy bude z bláta do louže. Babiš. Veverky a topku jsi taky volil co? To, že Babiš napíše něco, co zní pěkně do novin, vůbec neznamená že takové myšlení má. Pokud si vzpomínám, když Strana svobodných občanů protestovala proti zvýšení podílu biosložek v PHM (nad výši dle EU), tak se tvrdilo, že pan Babiš to má zmáknuté, že poslanci jeho návrh podpoří. A stalo se.

0/0
13.2.2012 21:30

ducatofil

dobře, že zelení

alespoň v tomhle utřeliR^ zrušení poplatků za emise je OK.

+1/0
13.2.2012 18:08

socanský jelito

Opak je pravdou.Stát ušetří a vzduch bude špinavější

0/0
13.2.2012 17:29

digitaaalek

Pani posrankyne

asi uzrala doba, kdy nebudou ochazet firmy, ale danovy poplatnici. Severni morava, basta CSSD a takovy podraz.

0/0
13.2.2012 17:24

kulala

A TAK

Tak  nám zabili arcivévodu paní Mullerová !!EURv

0/0
13.2.2012 17:06

HrubesaMares

firmam dane zrusime

obcanum zvysime. Stejne nas v dalsich volbach zvoli :-/

+5/0
13.2.2012 16:57

josefl

Je to podivné

Firmy a znečisťovatelé nebudou platit. S tím se dá souhlasit za předpokladu, že bude nějaká účinná kontrola toho co firmy vypouští. A budou pokuty za překračování limitu. Ovšem občané mající kotle platit budou, uhlíkovou daň a  kontroly. Není mi dále jasné, jak donutí občany k výměně kotle. Inspektor zakáže jeho používání? Čím potom budou topit? Nastrkají do místností kamna? To se jenom stav zhorší. Místo jednoho kotle budou čoudit čtvery kamna. Takže celý tenhle zákon je, dle mého soudu, k ničemu. Dopad je jen na občany, budou platit víc a ovzduší se nezlepší. To úplně pomíjím pálení všeho jiného, než uhlí a dřeva, čemuž žádná kontrola kotle nezabrání.

0/0
13.2.2012 16:44

georgino

Jsem hrdý na své poslance,

bez politické příslušnosti. tak bezbřehou zlodějnu na parlamentní půdě hned po tzv. reformách už snad napovědělo i těm nejzatvrzelejším, skalním voličům. Lidi, proboha, začněte myslet.

+6/0
13.2.2012 16:39

josefl

Re: Jsem hrdý na své poslance,

A taky přemýšlet koho volíte.

+1/0
13.2.2012 16:49

kulala

Paní posrankyně

Lidé je tam mnoho výhod bude;-D tombola a bude tam i televize!!

+1/0
13.2.2012 16:37

josefl

Re: Paní posrankyně

A každý desátý, komu zakáží topit v kotli dostane vlaječku EU a bude si moci koupit dluhopisy Řecka.;-D

+1/0
13.2.2012 16:46

topič elektrárenský

Takže sice zrušíme poplatky za emise,

ale znečišťovatelům určíme takové limity, že budou muset investovat miliardy do nových technologií, aby tento požadavek mohli splnit. A kdo asi tyto investice zaplatí? Samozřejmě, že koncoví odběratelé tepla, případně elektřiny. Cena jim bude upravena tak, aby na tom znečišťovatelé nebyli škodní. Takže tvrzení, že lidé ušetří, je lživé, cena nových investic bude mnohem vyšší, než je cena stávajících emisních povolenek. Kdyby tomu tak nebylo, tak by znečišťiovatelé už dávno pomocí nových technologií množství škodlivin a tím i platbu za povolenky snížili.

+3/0
13.2.2012 16:30

ČeStNý PřEdSeDa

příslovečná poslední kapka

Lidi neblázněte, přece nemůžete po našich milardářích chtít, aby jejich firmy platily nějaké poplatky.

.

Lépe už bylo ...

+2/0
13.2.2012 16:28

cenzůra mě nedostane

Lidé ušetří tak velké kulové.

Teplárny zdraží s poplatkem nebo bez, tam je to úplně jedno, a co se týče domácnosti, neustálým zdražováním všeho nezbývá než pálit vše co přijde pod ruku. A nakonec ještě další bič na ovčany v podobě povinných revizí kotlů na tuhá paliva. Takže co ovčan ušetří ?

+6/0
13.2.2012 16:23

topič elektrárenský

Re: Lidé ušetří tak velké kulové.

Ovčan si poradí, nemějte obavy. Ono těch různých nařízení, požadavků a revizí přibývá takovou měrou, že i kdyby byl každý občan této země zaměstnán jako kontrolor, tak by se stejně všechno zkontrolovat nestačilo. Takže se sice vydá nařízení nebo vyhláška, ale už nebude síla jejich dodržování kontrolovat, to by státní správa nedělala nic jiného. Komíny, kotle, energetické štítky k domům a bytům, tolik úřadů a úředníků, kteří by to všechno zkontrolovali, ,v této zemi není.

0/0
13.2.2012 16:36

josefl

Re: Lidé ušetří tak velké kulové.

Není problém. Tak se přiberou, stát bude mít málo, tedy zvedne daně. Kvůli těm nezodpovědným občanům, kterým musí kontrolovat kotle.

0/0
13.2.2012 16:48

furtspolu

Pročpak se páni poslanci....

nestarají také o nákladní automobilovou dopravu? Kamiony ,které se velkou mírou podílejí na prašnosti jsou jim

jedno? Ti nevytváří prašnost ve městech a okolí ? Přes republiku toho jezdí neurekom a to jim nevadí ?  To by jim asi automobilová loby nedovolila. To buzerovat obyčejné ovčany - ti co se neumí bránit na ty si posvítí. Jednou i jim dojde trpělivost a bude zle.;-O

+3/0
13.2.2012 16:16

Mysel

Re: Pročpak se páni poslanci....

"Kamiony ,které se velkou mírou podílejí na prašnosti..."

A tenhle nesmysl mate odkud? Ze by ekofasisticka lobby? ;o)

0/0
13.2.2012 16:50

Josef.K

Re: Pročpak se páni poslanci....

Rv

0/0
13.2.2012 19:12

ProEvropan

Slabsi jedinci na Ostravsku i v Praze to nepreziji,

to je vsak cena za neviditelnou ruku trhu.Doporucuji Lidovky:

Seznam: poslanci, kteří řekli ano bezplatnému vypouštění jedů[V Brně platí takzvaný signál upozornění na smogovou situaci.]

DoporučujemeUVNITŘ SEZNAM POSLANCŮ. Teplárny, hutě a chemičky mohou slavit. Podařilo se jim prosadit paragraf, podle kterého nebudou muset platit za zamořování vzduchu

+2/0
13.2.2012 16:14

Najdete na iDNES.cz