Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Britové vyslali i jadernou ponorku, stěžuje si Argentina kvůli Falklandům

Spor mezi Argentinou a Spojeným královstvím ohledně Falkland nebere konce. Británie vyslala do jižního Atlantiku ponorku třídy Vanguard schopnou nést jaderné hlavice, prohlásil argentinský ministr zahraničí Hector Timerman v OSN, kam se přenesl vyostřený spor mezi Buenos Aires a Londýnem ohledně sporných ostrovů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pierre de Croissant

No ale není to pěkné

že zde máme fanynku až z Argentiny?

Všelijakých promuslimských a jiných pomatenců se najde, ale Evita je jen jedna.;-D

0/0
13.2.2012 14:59

Direct Shooter

Připravte se mučáčos - den zúčtování se blíží .

Podle infomací Rádia Jerevan Gurkhové už začali brousit kinžály ! ;-D

+2/0
12.2.2012 22:53

gaDzin

Pokrytci

Provokuji, pak se divi a jeste si budou stezovat.

+1/0
12.2.2012 21:17

zorro_rojo

Re: Pokrytci

Co mi to jen pripomina... :)

0/0
13.2.2012 20:15

Direct Shooter

Pokud bude válka Argentina vyhraje podle známeho hesla...

... že vyhraje ten, kdo uteče !  Minule tamní mučáčos mazali zpět na pevninu jako o závod. A myslím, že tentokrát nasadí ještě vyšší stupeň. R^  ;-D

+4/0
12.2.2012 20:33

Pierre de Croissant

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje podle známeho hesla...

Tipl bych si, že tuto sezónu zůstanou jen u pokřikování přes plot.

0/0
13.2.2012 14:54

EvitaPeron

Pokud bude válka Argentina vyhraje !

v r.82' bylo 70 % argentinských sil vázáno podél hranic s Chile, které stálo na straně Britů. Dnes je Chile spojencem Argentiny. Britští socani se odměnili chilskému gen. Pinochetovi za jeho loyalitu tím, že jej za jeho pobytu v GB uvrhli do vazby a chtěli jej soudit (Jack Straw, min. vnitra hrál hl.roli, přisadil si i soudruh Blair).Proti britským britdkému invaznímu sboru stála tehdu BRANECKÁ armáda tvožená z 19-20 letých kluků, navíc s nejednotným a nevzájem rivalizujícím vedením.Royal Navy ztratila dva zbrusu nové torpédoborce(HMS Sheffield) dvě fregaty ( z toho jednu superfregatu), velkou kontejnerovou loď. Poškozeno bylo dalších britských 17 lodí, z čehož 8 těžce. Argentinské námořnictvo ztratilo křižník, ponorku, dvě hlídkové lodě a tři rychlé čluny.2.5.1982' května pak britská ponorka Conqueror torpédovala argentinský křižník General Belgrano, podle hesla že účel světí prostředky, protože nepřekročil 200 milovou zonu. Těžký křížník měl posádku o 1100 mužích, 370 jich zahynulo.

0/0
12.2.2012 18:58

EvitaPeron

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

1.6. sestřelili Sea Harriery argentinský těžký transporní letoun C-130 Hercules v sanitním provedení se znaky čreveného kříže,tento sestřel byl proti ženevským konvencím a Argentinci předali věc k mezinárodnímu soudu v Haagu.

Argentinci kapitulovali v okamžiku, kdy se Britové blížili k hranici svých možností. Ze všech britskýchbritské lodí pouze tři netrpěly rozmanitými defekty či poškozeními. Potenciál eskortních sil byl redukován na polovinu. Počet lodí schopných poskytovat palebnou podporu pozemním jednotkám klesl na dvě ! Začínala zima. V den kapitulace spadla teplota na 16° pod nulou. Vlnobití kolem 9 metrů bránilo letounům startovat z palub lodí. Možnost déle trvajícího udržení sil na moři v podmínkách odtržení od základen prakticky neexistovala.

0/0
12.2.2012 19:01

Tomann

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

Hromadou z kontextu vytrzenych nesmyslu a vejmluv to neokecate. Ani si vzyvanim rudeho ducha Huga neprivolate vitezstvi. Budete se muset smirit s tim, ze Argentina dostane na kozich, utre hubu a jako zpraskany pes bude muset zalezt tam kam patri. Do boudy.

;-D

+4/0
12.2.2012 19:09

EvitaPeron

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

entokrát to bude asi jinak. Argentina pravděpodobně má už i rakety středního doletu - bud' od Indů nebo od Rusů. Angláni nemají jedinou provozuschopnpu letadlovou lod ! Nemají ani Harriery. Svět se za 30 let velmi změnil, uvažujete v dispozicích doby před 20 a více lety, ale dnes je skoro vše jinak. A mnohem víc rudochů je dnes paradoxně v GB. Chaveze si Argentina na pomoc nevezme, nevěřím tomu - to by její armáda nedovolila. Něco jiného je Brasilie - to už je pořádný bumrlíček....a jistě by stál na straně A.

Ale pokud někdo hledá vojenské info na wikipedii... ;-D;-D

http://worldatwar.eu/articleprint.php?articleid=453&lang=1

s malým bitevníkem arg. provenience měli angláni největší problémy:

http://www.airteamimages.com/big115128.html

0/0
12.2.2012 19:26

Johny__S

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

Podle toho, co čtu, vlastně udělala Velká Británie dobře, že do oblasti vyslala jadernou ponorku a posiluje zde svou vojenskou přítomnost. Soudě dle tvého příspěvku je válka vinou Argentiny na spadnutí. :-P

+6/0
12.2.2012 20:10

Taras Bulba

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

Pokud by Argentina opravdu měla rakety středního doletu a v konfliktu je použila, tak by zřejmě záhy značně přibylo parkovacích míst v Buenos Aires - všechna by byla se skleněným podkladem. :-)

+2/0
13.2.2012 1:34

captain cook

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

"Chaveze si Argentina na pomoc nevezme, nevěřím tomu - to by její armáda

nedovolila. Něco jiného je Brasilie - to už je pořádný bumrlíček....a

jistě by stál na straně A."

Tomu se anglicky rika "to count the chickens before they hatch" = pocitat kurata nez se vylihnou. Velka hloupost!

Brazilie je poradatelem dvou mezinarodne gigantickych akci, do nichz vlozila NESMIRNE naklady a na nichz spociva cela jeji PRESTIZ. Evicka z peronu, jejiz fanaticky bojove zaniceni by nejradsi vyhlasilo valku proti VB uz dnes a poslalo do boje celou Jizni Ameriku, si to vubec neuvedomuje. Brazilie nejen porada MS ve fotbale 2014, ktere planuje vyhrat, ale  v 2016 tam ma take OH. Ergo - Brazilie nema 1)zadne penize nazbyt a zadny zajem financovat zbytecnou valku, ktera se ji netyka. 2) jakakoliv ucast Brazilie ve valce by skoncila sportovnim bojkotem ruznych zemi a ohrozila financni uspech obou nejdulezitejsich svetovych sportovnich festivalu. To je uplne to posledni, co by si Brazilie prala!

+1/0
13.2.2012 7:08

huttopn

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

No musím říci, že historická fakta máte opravdu nastudovaná, avšak říci jednoznačně,že Argentina vyhraje, bych si netroufnul. Ano svět se za 30 let změnil a to nejen v Argentinské armádě. Přestože Británie vyřadila Harriery i Ark Royal, jsou stále ještě schopné reaktivace, podobně jako HMS Hermes nebo Avro Vulcan v roce 82.Illustrious je stále ve službě. Zatímco tenkrát tam byla opravdu hrstka vojáků, dnes je tam plnohodnotná letecká základna s příšlušným zázemím, vybavením, obannými prostředky a mnohem větší posádkou. Navíc zpravodajská služba narozdíl totálního podcenění v roce 82,by o plánované operaci věděla mnohem dříve, než by byla uskutečněna. Pro Argentince by dnes bylo mnohem težší ostrovy dobýt,pokud by se jim to podařilo, měli by Britové velký problém, ovšem ne neřešitelný. Celkově jsou Britové za těch 30 let technicky i systémově někde jinde a opět před Argentinou. Jinak hlavním důvodem ztráty takového počtu lodí, byla abcence CIWS Phalanx a Goalkeeper,které na lodích jsou,

+2/0
12.2.2012 22:40

huttop

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

Pokud by Argentinci skutečně chtěli zaútočit, tak do dvou let bude asi nejlepší příležitost.To už by reaktivace Harrierů i Ark Royal byla poměrně náročná a nové letadlové lodě resp. HMS Queen Elizabeth bude při současném tempu prací ve službě za 4 roky. Tím, že nakonec Britové ustoupili od kolmostartující verze F35,tak program nejen zlevní, ale i se uspíší.Navíc budou lodě bez skokanského můstku v klasickém uspřádání katapult/záchytná lana kompatibilní i pro  letadla US Navy. Takže vstoupí-li do služby nové letadlové lodě, nebude pro Brity problém ostrovy nejen ubránit, ale dobýt i zpět. Jsem zvědavý, jaké nové technologie budou mít Argentici za 4 roky. Jinak to, že se v jižním Atlantiku objevila SSBN třídy Vanguard není nic neobvyklého.Standardně tam hlídkuje i některá ze SSN a hladinové plavidlo. Tím, že až na tři torpédoborce typu 42 jsou všechny vyřazené, tak je logické, že tam může plout HMS Dauntless typu 45, tak jako nyní pluje Rudým mořem HMS Daring a nikdo to nehrotí.

+2/0
12.2.2012 23:30

EvitaPeron

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

Britové nakonec zvítězili, ale za cenu obrovských, nepředpokladaných ztrát, nerespektování Źenevské konvence a pravidel boje. (Gurkhové řezali hlavy i argentinským zajatcům, už zmíněné setřelení obřího sanitního letounu Herkules, potopení těžkého argentinského křižníku v mezinárodních, otevřených vodách a ponechání tisíce topících se vojáků svému osudu atd). Argentinci hnali věc do Haagu, ale vzhledm k tomu, kdo tento tehdy (a tím spíše dnes) tento zprofanovaný soud ovládal, těžko mohli uspět.

!!

0/0
12.2.2012 19:11

Johny__S

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

Tak neměli Argentinci Británii přepadat. Pak ať si nestěžují. :-P

+6/0
12.2.2012 20:11

Direct Shooter

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

Madam, když je válka, tak se i v mezinárodních vodách potápějí křižníky. To není jako někde v bufetu "Na peróně".

+4/0
12.2.2012 20:36

Johny__S

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

Ne, za války je přece normální zaútočit a pak své síly stáhnout do bezpečného "domečku", aby na ně nepřítel nesměl. ;-D

+4/0
12.2.2012 20:37

kopr13

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

koukám,že válečnej štváč z perónu už má zase službu na netu ... to zas bude srandá ... juchůchů R^

+3/0
12.2.2012 20:52

totální deziluze po roce 1998

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

už tu chybí jen "venezuelan"  nevím,neznám,nechápu  ,  lvíče z rožmitálu  a  katano ... ale to by bylo asi moc legrace najednou ...

+3/0
12.2.2012 21:00

EvitaPeron

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

uvidíme čeští NWO rudoší, kdo bude mít pravdu.

+1/0
12.2.2012 22:00

captain cook

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

Klero- fasisticke kvakaniny z peronu;-D

0/0
13.2.2012 6:45

Bubák2

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

Můžete mi nějak rozvést ty lodě? Pokud jsem dobře hledal, tak britové přišli o dva torpédoborce Type 42 (D80

Sheffield a D118

Coventry), dve fregaty Type 21 (F 170 a F184). Bohužel nemohu najít o jakjou superfregatu se jedná a ani tohle značení mi nic neříká.  Dále ještě nemohu najít informace o těch těžce poškozených lodích. Lodích poskytovat palebnou podporu postupujícím pěšákům a také bych ocenil jakým způsobem byl redukován počet eskortních sil.  Takže kdybych mohl dostat nějaké odkazy tak bych to velice ocenil.

0/0
12.2.2012 23:51

Bubák2

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

Já jsem čerpal informace z následujícího odkazu a stále mi některá čísla, která zde uvádíte nesedí

http://www.naval-history.net/NAVAL1982FALKLANDS.htm

0/0
12.2.2012 23:58

captain cook

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

Se vi ze ne! Je znamo, ze nackove na konci valky zdrhli houfem do Argentiny. Neprekvapilo by me, kdyby fanaticka z peronu mela mezi predky nejakeho Goebelsova pribuzneho. ;-) Jeji psani na to vypada.

0/0
13.2.2012 6:49

captain cook

Re: Pokud bude válka Argentina vyhraje !

oprava: Goebbelsova

0/0
13.2.2012 6:50

stagger

KOUKÁM ŽE ARGENTINA BY U OSN BREČELA

i kdyby tam briti poslali oplechované necky :-)

+5/0
12.2.2012 17:46

Maxxan

Re: KOUKÁM ŽE ARGENTINA BY U OSN BREČELA

R^

0/0
12.2.2012 19:26

kopr13

Re: KOUKÁM ŽE ARGENTINA BY U OSN BREČELA

no , oni by se klepali strachy i z těch necek ... jejich jediná šance je - poprosit boha prostřednictvím maradony o ještě jeden zásah ruky ...

+3/0
12.2.2012 21:39

Zirkon

Připravuj válku - posílíš mír !

Pokud mi slouží paměť, tak před 30-ti lety napadla a vojensky obsadila Falklandy, jejichž obyvatelé  hovoří Anglicky a  hlásí se  k Británii, Argentina.

Tak nechápu,proč  se Argentinci diví, že  Británie své ostrovy střeží ?  Případné opětovné osvobozování Falkland by Brity stálo mnoho  úsilí a  obětí.   Opět platí: Připravuj válku - posílíš mír !

+2/0
12.2.2012 16:08

Roko Blábola 11

To je komické. Argentina vyhrožuje agresí

a je celá vykulená, že se ohrožený hodlá bránit. Tak si na něj jde stěžovat do OSN :-)))))

+3/0
12.2.2012 14:47

EvitaPeron

Re: To je komické. Argentina vyhrožuje agresí

A .vůbec nebyla komická, dala jim pěkně zabafat

http://worldatwar.eu/articleprint.php?articleid=453&lang=1Rv

0/0
12.2.2012 19:14

Direct Shooter

Re: To je komické. Argentina vyhrožuje agresí

Zajímavý text v podstatě předjímající průběh výsledek nového nadcházejícího konfliktu o Falklandy. Předpokládám, že mariňaci z Argentiny budou bojovat stejně udatně jako minule . Viz krásná věta - cituji z výše uvedeného oblíbeného článku Evity z Perónu : "Argentinské vojenské námořnictvo natrvalo zakotvilo na svých základnách z obav před britskými jadernými ponorkami."  ;-D;-D;-D

+4/0
12.2.2012 20:46

kiwi007

Mam pocit,

ze GB nemela jen Harriery a Tornada a tankovani za letu z GB do Libie take maji nacviceno. Mam obavy, ze vzdalenost uz nehraje roli. Ty KC130 z Mildenhallu by mohli stacit.

0/0
12.2.2012 13:08

stagger

Re: Mam pocit,

to funguje, když útočíš ... pokud chceš na útok reagovat, musíš mít základnu v dosahu. Proto maj amíci LL

0/0
12.2.2012 13:11

kiwi007

Re: Mam pocit,

zakladnu tam maji a mel jsem na pameti prvni valku z 1982, kdy tam leteli s Vulkanama a tankovali je Nimrodi. Stejne se jedna jen o to sundat z oblohy par jejich stroju a ziskat kintrolu ze vzduchu.

+1/0
12.2.2012 13:26

Bubák2

Re: Mam pocit,

Tak během války o Falklandy prováděli Britové extrémně dlouhé nálety z Ascensionu pomocí Vulkánů. To se v dnešní době už pravděpodobně zopakovat nepodaří, ale ta možnost napadnout Falklandy ze vzdálené záklandy stále existuje.

A další možnost představují Tomahawky odpalované z ponorek

0/0
12.2.2012 13:24

kiwi007

Re: Mam pocit,

jak daleko je z GB do Libie?

0/0
12.2.2012 13:32

Bubák2

Re: Mam pocit,

Myslíte přes Francii nebo oklikou kolem Španělska? Operace El Dorado Canyon je taky hezký příklad bombardování cíle na velkou vzdálenost

0/0
12.2.2012 13:35

stagger

Re: Mam pocit,

když se rozhodneš, můžeš s flotilou tankerů bombardovat kde chceš... ale pořád tím nevyřešíš obranu před leteckým útokem, kdy si načasování vybírá nepřítel... jistě máš možnost to udělat třeba jako izraelci v šestidenní, ale vturánu tě multikulti,pravdoláskaři a ochránci  kuňky rudokrké označí za agresora !!

+1/0
12.2.2012 13:52

kiwi007

Re: Mam pocit,

myslim, ze na prvni reakci tam maji docela dobry arzenal s eurofightery, coz v 82 nebylo, ale jen pocitam za jakou dobu tam muze byt zbytek RAF.

0/0
12.2.2012 15:30

TBC

Re: Mam pocit,

Ale hraje. Ony tam ty Eurofightery doletí, ale kdyby Británie o Falklandy přišla, tak nemá žádnou ofenzívní zbraň, kterou by je získala zpátky. Protiletecký torpédoborec, ponorka vybavená protilodními zbraněmi, to jsou všechno v tomhle kontextu defenzivní zbraně (tj. zabrání Argentině zaútočit), ale Británie postrádá skutečnou mobilní ofenzivní sílu.

Jinými slovy, Argentina to má tak 50:50, záleží na tom, jak by se jí podařilo utajit svůj záměr skutečně zaútočit.

+1/0
12.2.2012 16:47

Veska, kamarád Smrti a Boha

No bude sranda

Doufám, že to bude bráno jako vyhlášení války. Přece jenom dát lekci Argentině by nebylo špatné, navíc kdyby se připojila i Venezuela, tak by to vůbec nebylo špatné. Špatné by bylo, kdyby umírali britští vojáci, u těch ostatních je mu to šumafuk.

+3/0
12.2.2012 12:43

Mirais

Argentinci mají bobky

Na nějakou akci se nezmůžou, tak aspoň žalují. A akcent dávají na slovo "atomovou", jako by snad čekali, že je opravdu napadnou atomovými zbraněmi, srágory.

+1/0
12.2.2012 12:28

stagger

JAK JEDNODUCHÉ ...

jeden moderní torpédoborec a argentina si nedovolí vypustit ani poštovního holuba a jedna ponorka a námořnictvo zůstane v přístavech... Řekl bych, že argentina má po tanečku ;-)

+4/0
12.2.2012 12:22

Tomann

2 standik007

Hlavni duvod proc se Americane drzeli v 1982 stranou a pomahali jen v zakulisi byl sssr. Nechteli otevrenou vojenskou intervenci vylakat ruskeho medveda z brlohu. Vedle toho spravne odhadovali ze Britove maji dostatecnou vojenskou prevahu a na Argentinu staci.

+2/0
12.2.2012 11:43

standik007

Re: 2 standik007

Chapu ze rus by tlacil na zapad asi jinde nez u Falkland, ale mel v te dobe sanci nejak ten konflikt primo ovlivnit? Poslat tam odstrasujici jadernou ponorku? Btw, ciste hypoteticky. Nemeli tam rusove nekde v oblasti jizniho atlantiku svou jadernou ponorku uz pripravenou. Jen si rikam, ze kdyz nekde doutna konflikt a na jedne strane stoji jaderna velmoc, bylo by logicke tam poslat nejakou silu, ktera by v pripade rozhoreni globalniho konfliktu poslala urychlene britske letadlove lode, reps. cele jejich ukolove uskupeni na dno oceanu. Fakta k tomu zadna nemam, spis jen tak kalkuluji. Jestli o tom nekdo neco uz nenapsal..

0/0
12.2.2012 13:46

brix

Argentinci jsou pěkná pakáž

Ani toho Eichmanna nechtěli vydat a musel si ho Mossad unést. Vždycky potřebovali dělat ramena, které nemají.

+4/0
12.2.2012 11:35

Stephane Margelle

Tak je to spravne!!!!!!!!!!

Proc by meli vyvolavat valky a konflikty k vůli rope jen amici? Proc by si nemohli zavalcit treba i anglani? Evropa je ve srabu, ropa se hodi a vystrilet nejaky arzenal je take vyhodny obchod.

0/0
12.2.2012 10:11

Najdete na iDNES.cz