Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Republikáni upekli další překvapení: na středozápadě kraloval Santorum

Předvolební bitva mezi americkými republikány o nominaci na prezidenta začíná být čím dál napínavější. Symbolické republikánské primárky v Missouri a volební shromáždění v Minnesotě a Coloradu vyhrál bývalý senátor Rick Santorum. Dosavadní favorit Mitt Romney zůstal za ním.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ing. madqwert

tak obama aby snad uz dal chladit sampanske, ne?

R^;-D

0/0
8.2.2012 18:39

Ulrich

Re: tak obama aby snad uz dal chladit sampanske, ne?

Proč?

0/0
8.2.2012 18:44

totální deziluze po roce 1998

Re: tak obama aby snad uz dal chladit sampanske, ne?

jo a měl by si už i rozehřát čokoládu na slavnostní banán ...

+1/0
8.2.2012 23:26

Ulrich

Pokud Santorum vyhraje tuto v sobotu v Maine,

bude to hodně zajímavé. Žádné aktuálnější průzkumy z tohoto státu nejsou k dispozici. Ovšem lzer předpokládat, že Santorum bude mít v tomto státě solidní šance.

0/0
8.2.2012 17:58

EvitaPeron

Santorum i Ron Paul by byla dobrá volba

ale R.Paul u mne vede VR^

+1/0
8.2.2012 16:24

Ulrich

Re: Santorum i Ron Paul by byla dobrá volba

Naprostý souhlas. R^

+1/0
8.2.2012 16:31

william brennan

Re: Santorum i Ron Paul by byla dobrá volba

To by teda měl pan manžel radost.;-D

0/0
8.2.2012 16:43

lbc.koko

Embargo na Paula i tady?

Poslední účastník republikánského souboje, kongresman Ron Paul, na úspěch stále čeká.

Co se tak zmínit že ten "poslední" Ron Paul má vlastně víc delegátů jak Santorum a že v minnesotě skončil druhý za Santorumem? Co je to za zprávu která neříká nic konkrétního žádné výsledky. Neřekla nic o systému volby co by bylo pro čtenáře užitečné. Autor článku si zaslouží pokutu za takovouhle dezinformaci co tady podává.

+4/0
8.2.2012 15:21

lbc.koko

Re: Embargo na Paula i tady?

omlouvám se autorce chápu že napsat článek bez znalostí politiky a zkopírováním z amerických portálů či čtk nejde vytěžit víc.. zvlášť když podobné perly vypouští do éteru každých 40 minutRv[>-]

0/0
8.2.2012 15:26

Ulrich

Re: Embargo na Paula i tady?

Já tě chápu, ale nejde o zkreslení, a o embargo už vůbec ne. Fakta:

1. Paul má po včerejšku ( kdy si Santorum připsal velké zisky ) zdaleka nejméně delegátů ze všech čtyř kandidátů, kteří v primárkách pokračují . Přitom v žádném státě nevyhrál a zřejmě už ani nevyhraje. V článku byl tedy zmíněn přiměřeně svému významu. O embargo ( záměrné mlčení o Paulovi ) evidentně nejde.

2. Toto jsou dílčí výsledky primárek a nikoli generální volby. Význam takové zprávy je obecně nízký, protože nízká pravděpodobnost jejího vlivu na situaci ve světě. Já oceňuji, že Idnes o tom včerejšku něco napsal.

3. V článku nejsou přesná čísla, ale obsah je výstižný. Volilo se ve třech státech a ve všech vyhrál Santorum.

P.S.: Druhé místo Paula ( za 25 % hlasů ) v Minnesotě jsem zaznamenal a je to hezký úspěch. Ale v optice zpravodajských zdrojů České republiky je to pochopitelně a legitimně zanedbatelný detail.

+1/0
8.2.2012 15:55

EvitaPeron

Re: Embargo na Paula i tady?

to embargo na R.Paula je reálné a všudypřítomné : CT,NOVA noviny...:-/

0/0
8.2.2012 16:47

Ulrich

Re: Embargo na Paula i tady?

Novu nepočítám. Jejich "zpravodajství" jako celek je dezinformační blábol. ČT referuje o republikánských primárkách primárkách k mému zklamání dost povrchně, ale to platí o všech kandidátech. V dobrém tisku ( např. v Hospodářských novinách nebo v Reflexu ) naopak o Paulovi v době startu primárek referovali docela obsažně a podrobně. A jednu důležitou věc závěrem: Nikdo nemůže legitimně čekat, že informační zdroje v České republice budou podrobně, nejlépe oslavně, referovat o kandidátovi, který kdesi v Americe v kvalifikační fázi voleb sbírá nějaká druhá, třetí a čtvrtá místa.

0/0
8.2.2012 17:21

lbc.koko

Re: Embargo na Paula i tady?

V tom případě si ona média moc dobře neuvědomují, že výsledek těchto primárek bude mít na celý svět daleko větší dopad než jakýkoliv jiný výsledek voleb kdekoliv jinde na světě. Nebo to že si mžeme zvolit prezidenta, který může maximálně jmenovat bankéře a manažera bankéřem čnb a soudce jmenovat ústavními soudci...

ČT referuje i o vnitrostátní politice dost povrchně a očividně neví co se děje. Jinak by už dávno zahodila korektnost a hledala pořádnou špínu na tu mafii co tu je. Problém je že mafie bude i v ČT.

Jakýkoliv nemainstreamový media v USA prezentují Paula jako jedinýho schopnýho kandidáta co může řešit věci, které ameriku skutečně trápí. Nehledě na to že je jediný kdo může porazit Obamu. Ostatní jsou "progoverment". Krom CNN a FOXu všude je Paul publikovaný minimálně jako úplné opozitum vůči zbylým kandidátům, kteří by nejradši nic neměnili a napadli Irán....

0/0
8.2.2012 20:39

lbc.koko

Re: Embargo na Paula i tady?

Já jsem v posledním roce zjistil jak funguje celý ten systém primárek.... a nic nedemokratičtějšího sem teda ještě neviděl...  zvlášt v tak dezinformovaný zemi jako USA je..

je to ostuda že tenhle stát se vydává za šiřitele demokracie a přitom sám jen upevnuje status quo... málo kdo tam vůbec tuší k čemu primárky jsou.. to je pak těžký si hledat prezidenta..8-o

jsem fakt zděšenej tím systémem a docela si říkám že zlatej náš volební systém.. páč je to něco šílenýho..

0/0
8.2.2012 16:52

EvitaPeron

Re: Embargo na Paula i tady?

R^ jj, souhlas

0/0
8.2.2012 16:53

Ulrich

Re: Embargo na Paula i tady?

Mohl bys být konkrétnější? Abychom věděli, zda nedemokratičnost náhodou nespatřuješ v rozhodnutí voličů hlasovat pro někoho jiného než pro Paula.

0/0
8.2.2012 17:13

lbc.koko

Re: Embargo na Paula i tady?

O 2 kandidátech na prezidenta rozhoduje asi 10% lidí co se zúčastní primárek? V demokracitkých primárkách dostává Obama někde i 100%.... 100% počet hlasů v demokracii? To asi musí být trochu bůh ten člověk nebo není ta strana zdravá. Každá demokracie potřebuje opozici i ta stranická jakmile ji nemá její názor se deformuje nepodléhá kritickýmu myšlení a hloupne.  Není třeba zdůrazňovat že neprojde-li USA revoluční změnou systému nemá cenu se zabývat kandidáty za jinou stranu než republikán demokrat. Finančně by prostě nemohla konkurovat marketingový mašinérii a systém by lidi dezinformoval tak jak to dělal třeba s occupy, který se svou podstatou nelišili od arabskýho jara... Začíná se to v USA dost podobat fašismu. Problém je že lidi dokuď mají co žrát tak se bouřit nebudou at už je budou politici obelhávat a odrbávat jak chtějí.. ale je občas úsměvný vidět a slyšet ty názory jak je amerika super.. jak americký sen stále existuje a jak je to všechno jen o schopnostech..

0/0
8.2.2012 20:28

lbc.koko

Re: Embargo na Paula i tady?

ještě další věc často v těhle primárkách volí i mtrví občané USA..... jestli ze záhrobí to nevím.. ale i to dokazuje fakt že úplně čistý ty volby taky nejsou a to je smutný se takovýhle zprávy dozvídat.... u nás se kvůli pár koupeným hlasům opakovali volby.. u nich se asi nic opakova nebude :-)

0/0
8.2.2012 20:48

Sharpe

Re: Embargo na Paula i tady?

Zajimave, ze to funguje jiz par set let a v Evrope vzdy se to posr a stale maji zmeny pry k novemu a lepsimu systemu

0/0
8.2.2012 17:17

Ulrich

Awesome!

Tomu říkám zvrat, bomba jako hrom. Santorum šokoval. Tři vítězství v jeden den. Super. Hlavně výhra v Coloradu, kde průzkumy dlouhodobě ukazovaly jasné vedení Romneyho, je oslnivá. Přitom byl Santorum byl opticky odepsaný. Nemá peníze, zorganizované štáby, nic. Zdálo se, že si pokračováním v primárkách chce vynutit nominaci na viceprezidentského kandidáta po boku Romneyho. Teď je situace rozhodoně jiná. O nominaci bude ještě boj a Romney se znovu má čeho bát. Pokud by např. Gingrich nyní odstoupil, mohl by Santorum nakonec s převahou celé primárky vyhrát. Osobně mám ambivalentní pocity, Santorum se mi líbí mnohem více než Romney, ale ten by asi měl více šancí proti Obamovi.

+1/0
8.2.2012 13:21

dana33

Re: Awesome!

Jiste, evoluce neexistuje, pochazime z Adama a Evy, zeme je placka a slunce krouzi kolem. To si Amerika rika pokrokova zeme......

0/0
8.2.2012 13:49

Toicem

Re: Awesome!

Podle posledních průzkumů má naopak Santorum proti Obamovi podstatně lepší šanci vyhrát než Romney.

+1/0
8.2.2012 16:17

Ulrich

Re: Awesome!

Obecně Santorum v průzkumech proti Obamovi prohrává zhruba v poměru 40:50 ( a tedy o něco výrazněji než Romney ), ale je pravda, že tu je jedna zajímavá a zcela aktuální výjimka:     http://www.jillstanek.com/2012/02/latest-rasmussen-poll-santorum-45-obama-44/

0/0
8.2.2012 16:33

DAVIDIANUS

To si Obama

mne ruce....republikáni mají vyhraněného kandidáta :-)

0/0
8.2.2012 13:04

DieL

Idiotland

:-)

0/0
8.2.2012 13:03

Knýža Ostereich von Slinta

Jak vidím tak ty RepuPrimárky

jsou ještě větší opičárna než bude v ČR volba presidenta. Na ta šašky a legrační zjevy nemámem, ale naši umí lépe lhátR^

0/0
8.2.2012 10:25

Lovec ModroSupu Zločasných

At tak vyhraje žid

asi to bude ten zCírkev Ježíše Krista Svatých posledních dnů (mormon Mitt Romney)...řídí se knihou Mormonovou.

Kniha Mormonova pojednává o osudech Izraelitů, kteří se měli kolem roku 600 př. n. l. přeplavit do Ameriky. Jeden z proroků, o kterých Kniha Mormonova píše se jmenoval Lehi, žil v Jeruzalémě kolem roku 600 př. n. l.

Bůh Lehimu přikázal, aby odvedl skupinku lidí do nové zaslíbené země.

Skupinka izraelských emigrantů pod vedením proroka Lehiho tak uprchla po

zničení jeruzalémského chrámu Babylónskou říší na americký kontinent a vytvořili zde velkou civilizaci. Původní obyvatelé amerického kontinentu indiáni jsou tak Židé.

0/0
8.2.2012 9:54

MSDF

Re: At tak vyhraje žid

;-D;-D;-D

+1/0
8.2.2012 10:02

Poberta TOPowyč , chemik-ethylik

Re: At tak vyhraje žid

O té knize se pochvalně zminuje i žid Vladimír Iljič Uljanov

v knize   Imperialismus jako nejvyšší stadium kapitalismu

čerpal z nich i  Karl Heinrich Marx  a jsou v citacích.... Vybrané dopisy I : Listopad 1837 - září 1874

+1/0
8.2.2012 10:10

EvitaPeron

Re: At tak vyhraje žid

Ron Paul, ani Santorun židé nejsou, ti ostatní asi ano. Myslím,že Američané by už žida v presidentském úřadě nezkousli, mají jich plné kecky v souvislosti s krizí, FEDem ...

Santorun je katolík, Paul baptista

0/0
8.2.2012 16:52

monte melkonian

Vyhraje úplně někdo jiný, viděl bych to na

proizraelskou mafii. A dokud Ameriku totálně nerozkradou a nepošlou do záhuby, tak tam vesele budou parazitovat dál.

+1/0
8.2.2012 9:21

EvitaPeron

Re: Vyhraje úplně někdo jiný, viděl bych to na

R^ ale nepodceňujme obyčejné američany

0/0
8.2.2012 16:56

tyraelid

Bohuzel jediny kdo muze odlovit stredove volice a porazit Obamu je Romney.

Santorum je pro vetsinu americanu prilis konzervativni.

0/0
8.2.2012 8:54

MSDF

Re: Bohuzel jediny kdo muze odlovit stredove volice a porazit Obamu je Romney.

Obama ma bohužel vítezství jasné. Nevěřím, že ho nějaký z těchto republikánů porazí.

0/0
8.2.2012 9:52

jorbl2

Re: Bohuzel jediny kdo muze odlovit stredove volice a porazit Obamu je Romney.

Taky myslim, ze to ma v kapse. A sbirka republikanskych kandidatu mu k tomu pomaha, vcelku exoti (v spatnem i dobrem slova smyslu).

+2/0
8.2.2012 10:02

bk89322

Re: Bohuzel jediny kdo muze odlovit stredove volice a porazit Obamu je Romney.

IMHO naopak. Romney je prilis jako Obama a Americane chteji zmenu.

+1/0
8.2.2012 10:07

Toicem

Re: Bohuzel jediny kdo muze odlovit stredove volice a porazit Obamu je Romney.

Nikoliv:

http://cnsnews.com/news/article/santorum-only-gop-candidate-beating-obama-rasmussen-daily-poll-finds

0/0
8.2.2012 16:28

T-72 M4CZ

Já bych byl radši

kdyby vyhrál ten SantoRUM. Jméno toho druhýho začíná mnohem hůř ...

0/0
8.2.2012 8:33

Englishman

Re: Já bych byl radši

Máš moc dukátů?

0/0
8.2.2012 8:46

Achille Volfoni

je to předem domluvené

0/0
8.2.2012 7:57

Najdete na iDNES.cz