Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Církevní restituce levice nezarazila, vládní koalice držela pohromadě

Zamítnout odškodnění, na němž se vláda dohodla se sedmnácti církvemi a náboženskými společnostmi, se opozici ve Sněmovně nepodařilo. Poslanci ČSSD přišli na jednání vyzbrojeni cedulemi s ostrými hesly proti restitucím a šéf jejich klubu avizoval, že nebude brzdit touhu kolegů mluvit. Opozice to vydržela dvě hodiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

EvitaPeron

Komunisté a socdem lžou

mluví o posudku UK, který ovšem neexistuje - viz prohlášení rektora UK Hampla :

http://tisk.cirkev.cz/z-domova/prohlaseni-rektora-univerzity-karlovy/

+1/0
8.2.2012 16:41

Demon light

vím že komunisté jsou proti církevním restutucím...

protože neumějí počítat, ale že bude tolik komunistů i tady na diskusi jsem opravdu nečekal...naštěstí jim ten odpor není nic platný....:-)

+2/0
8.2.2012 15:48

EvitaPeron

Re: vím že komunisté jsou proti církevním restutucím...

R^ bohužel to nejsou jen komouši, lidé jsou zblblí proticírkevní propagandou, která je někdy horší a( a určitě sofistikovanejší) než za bolšešvika

0/0
8.2.2012 16:26

Demon light

jsem spokojený...

R^:-)[>-]

+1/0
8.2.2012 14:33

Jem Hadar999

Re: jsem spokojený...

Novej nick, celticu??:-)R^

0/0
8.2.2012 15:03

Demon light

Re: jsem spokojený...

tak teď nerozumím, ale církevní restituce si přeji, jako snad každý rozumný člověk...

0/0
8.2.2012 15:19

jxd

Re: jsem spokojený...

;-D;-D;-D

0/0
8.2.2012 16:10

jxd

Re: jsem spokojený...

asi jako ostříhaná ovce?

;-D;-D;-D

0/0
8.2.2012 16:13

power.mac

DEMISI

To co předvedla ministryne , jeji hlavni argument byl   "ja jsem presvedcena" , jinak nevedela naprosto nic , neschopnost , nevědomost , jednostrannost   . Ona je jeden ze dvou lidí  na ministarstvu , co předkládá zákon do sněmovny  , který má vytáhnout z kapes daňových poplatníků 59 miliard , vrátit církvi majetek , vesměs ten,  co ji nikdy nepatřil a platit ze státního ještě desetiletí ještě stálé, byť klesající financování mezd fráterníků za 2 miliardy ročně ???  Palec nahoru pro pana redaktora, jak jí pěkně osmažil.

Dávám hlasovat , kdo je pro DEMISI  , nechť klikne.

+7/0
8.2.2012 13:23

spv0020

je to katolička

stejně jako Besser komplic kriminálníka - katolík.

Nečas komplic vyděrače - katolík.

Benda agent mafie - katolík.

Všichni kteří vystupovali v ČT, požadující aby církvi byl převeden majetek občanů, byli katolíci. Je to KOMPLOT.

www.spolpv.org

+8/0
8.2.2012 14:54

spv0020

katolička Hanáková, agent církve nasazený do vlády.

Katolík Nečas, agent církve nasazený do vlády.

Katolík feudál Schw., vyděšený z blížící se smrti, kterou vidí kdykoli usne (každých 5 minut).

Katolička Klasnová: studovaná flanďačka, kterou štve že nemůže kázat ovcím, protože pedofilové ji nevzali do svatého Družstva. Tak se snaží aspoň podlézat přísunem peněz které krade vám, samostatně myslícím a schopným lidem. Kteří nemají důvod se plazit před pedofilem s kouřící kabelečkou, co vtlouká ovcím do hlavy že jsou mrzcí hříšní červi, vyděšení z konečnosti života, neschopní-závislí na ostatních, požadující dávky.

Mediální krytí: v ČT katolík Klepetko, flanďák Václavek, katolík Maršál, nábožný pošuk Šebek, v MFD katolický flanďák Jandourek... Je to komplot, gigantická zlodějina organizovaná parazitickou partají s milionem členů, která prolezla mocenské i informační struktury společnosti.

www.spolpv.org

+8/0
8.2.2012 14:56

celim

Re: katolička Hanáková, agent církve nasazený do vlády.

Z nenávistného fanatismu a zloby, kteá z Vás čiší je člověku blivno. Jsou jen dvě možnosti. Buď jste klientem nějaké PL(i tam mají internet) a nebo jste těžce indoktrinován rodiči(absolventi Vokovické Sorbony?), kterým bolševici dobře vymyli mozky. Jinak byste si měl uvědomit, že ať je Vaše nenávist k věřícím sebevětší, tak to nic nemění na faktu, že by církvím měl být vrácen jejich v minulosti legálně nabytý majetek a jenom ten se mohl ocitnout v katastrech nemovitostí! Nebude-li vrácen, tak se bude jednat v rámci Evropy o zavrženíhodnou krádež.Církve se pak budou muset o svůj majetek soudit u Evropského soudu a tam jednoznačně zvítězí. Jen se to trochu povleče. Důsledkem bude jen to, že školy, nemocnice, sociální ústavy nebudou mít na investice a zhorší se tak podmínky pro studium, nebo léčbu. Jinak je zajímavé, že školy , které zřídila církev jsou jedny z nejlepších v republice a nemocnice jsou velmi vyhledávány pro svoji kvalitní péči o pacienty.

0/0
8.2.2012 15:18

venenum

Re: katolička Hanáková, agent církve nasazený do vlády.

Kdyby stát provozoval jen 10 středních škol (a 2 konzervatoře) ve vybraných regionech (bez nepřizpůsobivých) a ještě mu na ně církve přispívaly dotacemi, tak by to bylo opačně ;-)

Mimochodem: kdo vychovává učitele, kteří učí v těchto školách ??? Jsou to státní pedagogické školy.

Výsledky škol jsou v neposlední řadě závislé na tom, jaké děti škola přijímá (je-li nabídka velká, což ve velkých městech je, může si vybírat nejlepší žáky)

0/0
8.2.2012 15:32

celim

Re: katolička Hanáková, agent církve nasazený do vlády.

No ony církve moc škol provozovat nemohou, protože mají chronický nedostatek peněz. Stát může zvýšit daně, ale církve žádnou možnost nemají a jejich školy jsou zdarma a otevřené všem studentům a to i ateistům. Mimochodem, kdopak hradil vzdělání učitelů na škole provozované mladým Klausem a těžce sponzorované ČEZem(polostátní firmou)? Jinak převis poptávky je na dobře vedených a úspěšných školách vždy, takže se na ně zase tlačí ti nadanější studenti. Ti se tam snaží dostat i za cenu dojíždění, ačkoliv v okolí by možná našli školu, kam by jen docházeli.

+1/0
8.2.2012 15:59

venenum

Re: katolička Hanáková, agent církve nasazený do vlády.

Církevní školy mohou - stejně jako Klausův PORG a jiné soukromé o.p.s. - vybírat školné, což ostatně některé činí. Nikdo je nenutí vyučovat děti zdarma ;-)

0/0
8.2.2012 17:46

EvitaPeron

Re: je to katolička

besser není katolík ani náhodou, bolšáneRv

0/0
8.2.2012 16:28

jenda3

Stačilo včerejší divadlo paní tzv. ministryně v Událostech,

kde nedokázala odpovědět na otázku moderátora, jak došla k výpočtu částky 59 miliard korun, kterou mají církve dostat podle zákona, který do sněmovny předložila. Nedokázala ani odpovědět na otázku, zda bude zveřejněn seznam majetku vrácený církvím. Bylo to trapné, mám dojem, že paní Hanáková a pan Gazdík v TOP 09 mají vytvářet kontrast hlouposti proti chytrosti předsedy Schwarzenberga a místopředsedy Kalouska. Kdybych nevěděl, že je za tyto bláboly dobře placena, bylo by mi jí líto, ale takto lituji ty, kteří TOP 09 volili

+4/0
8.2.2012 12:24

Theuniversal2

Re: Stačilo včerejší divadlo paní tzv. ministryně v Událostech,

R^naprostý souhlas - volit HOPku mohl jen člověk zbavený smyslů Rv teď ale lituji i nás, co všechno tahle svoloč napáchá, to už nedá ani Rubik dohromady;-€

+1/0
8.2.2012 12:27

Jaro10

Re: Stačilo včerejší divadlo paní tzv. ministryně v Událostech,

Po tom včerejšku by si paní ministryně měla balit kufry, jenže u nás je všechno možné, že bratře Kalousku.V

+1/0
8.2.2012 12:38

raicafu

Každý ať začne u sebe

Neuvěřitelné množství "rozumných řešení" ohledně církevních restitucí se táhne napříč společností. Hlavní heslo je hlavně jim nic nedat, všechno ukradli a vydřeli z lidí. X miliard to je peněz., avšak lidi sami svým chováním přesouvají miliardy do kapes různých firem a společností. Když se kouknu do výkazů nadnárodních firem působících v ČR, tak od nás vytékají miliardy do zahraničí a to nikoho nezajímá. Tak 80 % populace běhá jak o život kupovat zboží nadnárodních firem do nadnárodních řetězců, hlavně, že je to levný a pohodlný. Že de facto ničí domácí podnikatele a výrobce to je vůbec nezajímá, ale ty miliardy církvi dát nechtějí, i když to 99 % obyvatelům ČR život vůbec nezmění a ještě de facto ty peníze zůstanů u nás. Nebo si snad někdo myslí, že to budou mít církevní restituce dopad na jeho život? O hodně větší dopad na život kolem sebe, má styl utrácení peněz, které denně běžný občan vydává. Tam je alfa omega, ale to by český milostpán, musel přestat závidět[:-)

+1/0
8.2.2012 11:50

Theuniversal2

Re: Každý ať začne u sebe

V souvislosti s otázkami financování církví Duka zopakoval, že v době krize nebude církev usilovat o realizaci majetkoprávního vyrovnání. Zdroj: LN Povinná otázka :" Co myslíte, že lidi nutí chodit do kauflandů, globusů atp.? " POkusím se o odpověď sám. Vláda rozpočtové odpovědnosati jim zvedá daně a tahá peníze z peněženek, proto se lidi snaží šetřit kde mohou. Pod vlivem faktů, navrácení církevních majetků ANO, finanční kompenzace nikoliv. Stát je ve srabu a půjčovat si na úzkou skupinu lidí mi přijde hodně ubohé a nezastupouje zájmy států a občanů!!Na jakokokoliv diskuzi se podíváte národ s tím naprosto nesouhlasí - viz. např. týden.cz během pár hodin přes 7000 souhlasných stanovisek s tím, že se jedná o tunel století hned po fotovoltalice;-€

+1/0
8.2.2012 12:02

raicafu

Re: Každý ať začne u sebe

No "krize" je od roku 2008 a mediálně bude trvat tak do roku 2020. Vládě dochází peníze mimo jiné, protože obyčejný lidi točí prachy přes národní řetězce a kruh ve kterém se peníze točí zahrnuje už de facto půlku světa. O co víc jim lidi dají, o to míň se k nám vrátí. Čecháček jde do Tesca (Velká Británie), koupí Tesco salám (Polsko) a z toho všeho zůstane h... (Česko). A v takovém kruhu se točí úplně jiné peníze, než v nějakých církveních restitucí. Otázka další je, zda o restitucích mají rozhodovat emoce u piva bez znalosti problémů. Pokud by lidi více makali, méně kecali a lépe přerozdělovali své výdaje, tak by na tom byl stát a okolí taky jinak.

+1/0
8.2.2012 12:14

Theuniversal2

Re: Každý ať začne u sebe

To není jen o práci, spousta lidí chce makat (pomineme teď ty, kteří nikdy nechtěli a nebudou), ale v 50ti letech jste už v podstatě na konci své trasy, přijdete-li o práci. Problém je hlavně ten, že stát neumí vybrat daně, kolikrát mi i přijde, že ani nechce. Když už nakonec něco od seniorů a ženských na mateřeské, pár zaměstnanců vybere, tak je roztočí a rozhází v předražených státních zakázkách pro své kamarády. najděte mi v mém tv rzení chybu. Že si pak lidi už jen zanadávájí u piva, se nemůžete divit, protože lidem už nic jniného ani nezbývá. Znalost problému mi ukázala ministryně kultury, které zákon předkládá a ví o něm kulový. Kdo víc by o problému měl vědět než ona?

+1/0
8.2.2012 12:18

raicafu

Re: Každý ať začne u sebe

Ano lidi chtějí makat, ale musí si uvědomit, že i oni svým chováním přispívají ke tvorbě pracovních míst v našem regionu, státu. Pokud kupuji výrobky bůh ví odkud, tak se nemohu divit, že nejsou pracovní místa. Existuje spoustu pracovních míst, které jsou závislá na lokálních trzích, ale lidi je ignorují. Lepší je být zaměstnaný brát 10 tis a kupovat rohlík za 2,5 Kč než nezaměstaný a kupovat rohlík za 1,5 Kč. Souhlas, stát není dobrý výběrčí daní, ale zase nelze všechno házet na stát. Z hrubé mzdy člověk odvede cca 40 % státu a 60 % přerozděluje sám. Paní ministryně ukázala stejné znalosti jako ostatní členové parlamentu, nedělám si iluze, jsou to politici, ale poslanec Dolejš citujicí Bibli, to je fakt zážitek:-). To je stejný, jako když si islamisty přizpůsobovavají súry z koránu svému vražednému fanatismu

0/0
8.2.2012 12:32

celim

Re: Každý ať začne u sebe

A to, že naše daně proudí přímo veletokem do kapes nejrůznějších šíbrů ve zmanipulovaných výběrových řízeních, to Vám nevadí! Hlavně, že do pokladny církví nepůjde ani Ň! Přitom to, co by se mělo zaplatit církvím za nevydaný majetek by dělalo jen asi tři promile státního rozpočtu a asi jedno procento z vpodstatě ukradených peněz těmi šíbry, kteří se postarali o předražení zakázek! Prostě všichni mohou krást, ale církvím se jejich peníze dát nesmí(přitom na ty šíbry by přece zbylo ještě 99% peněz!). Jinak já třeba nesouhlasím s tím, že stát nalévá peníze do zadlužených nemocnic, ale do těch zřizovaných církvemi ne! Proč? Buď ať tam naleje ty prachy také, nebo ať jim vrátí majetek, aby si hospodařili jak chtějí. Jinak pro pacienty nevidím moc rozdílů (kromě péče) mezi tou veřejnou a církevní nemocnicí. A ty nalévané peníze pocházejí z daních všech pacientů bez rozdílu místa kde se léčí.

+1/0
8.2.2012 12:17

Theuniversal2

Re: Každý ať začne u sebe

R^

0/0
8.2.2012 12:19

venenum

Re: Každý ať začne u sebe

Chcete snad církve srovnávat s šíbry ? Když oni, tak proč ne ona ??? Ale fuj !

0/0
8.2.2012 15:34

celim

Re: Každý ať začne u sebe

Nic takového jsem nenapsal. Jenjsem poukázal na to, že někde tečou veletoky neoprávněných financí, které nikomu nevadí a v podstatě zanedbatelné částky oprávněných restitucích církvím jsou všem trnem v oku!

+1/0
8.2.2012 16:02

venenum

Re: Každý ať začne u sebe

Jenomže ty veletoky vadí úplně všem, kteří se o nich dozvídají, ale nemají na nich pražádný podíl. Tím, že přidáte další veletok situaci nevyřešíte, ale zhoršíte.

0/0
8.2.2012 17:48

venenum

Jsme svědky plíživého převratu ???

Zamlžování a překrucování jako za totáče.... Odkud přichází mráz tentokrát ???

0/0
8.2.2012 11:24

EvitaPeron

Re: Jsme svědky plíživého převratu ???

ano restituce znamenají aspon trochu důstojně ukončit "revoluci" . Komunisti můžou puknout vzteky. Překrucování a lži vidím jen na straně odpůrců restitucí - kom. a socdem..

např.se odvolávají na posudek UK, který Karlova iniversita nikdy nevydala , viz prohlášení rektora:

http://tisk.cirkev.cz/z-domova/prohlaseni-rektora-univerzity-karlovy/

Rv!!

0/0
8.2.2012 16:38

venenum

Re: Jsme svědky plíživého převratu ???

nevidím žádné ukončení...

0/0
8.2.2012 17:49

Theuniversal2

Krásně to vysvětlila

v událostech madam Alena Hanáková /top09/, členka vlády "rozpočtové odpovědnosti", která byla úplně mimo mísu a v podstatě dokázala, že vláda odhlasovala a ani neví co. Výborně Kalousku, Nečasi, hanáková - potleskRvRvRv

+2/0
8.2.2012 11:14

venenum

Re: Krásně to vysvětlila

Myslela si, že stačí se jen usmívat na kameru Rv

0/0
8.2.2012 11:20

Theuniversal2

Re: Krásně to vysvětlila

Pokud to má být ten TOP z jejich strany, pak je s náma amen, vlastně jsme slušně řečeno v zadečku;-€

0/0
8.2.2012 12:04

ererik

Ne (milá) vládo

Proč klasickým restituentům kromě jejich majetků nebyly vypláceny i kompenzace za ušlé zisky z možného využívání majetku. I oni mohli pronajímat byty ve svých domech, obdělávat pole a prodávat to co vypěstovali, popřípadě je pronajímat. Proč ta nerovnováha ve vypořádání. Církve dostanou zpět majetky(což se skřípěním zubů mohu akceptovat), ale nerozumím tomu finančnímu vyrovnání a už vůbec nechápu, že když něco vrátím tak nybyvateli, ještě budu platit 17 let mzdu. Očekávám, že mi zas Kalousek pošle nějakou tu složenku, abych věděl, že stát má zase o něco větší zářez ve svém rozpočtovém schodku. Jdi do pihele tmavýho ty vládo rozpočtové odpovědnodti. ;-€

+3/0
8.2.2012 9:35

celim

Re: Ne (milá) vládo

Asi jste nepostřehl, že to finanční vyrovnání je za majetek, které církve nedostanou zpět, protože tam stojí obvykle nějaké veřejné stavby(tedy se jedná vesměs o stavební parcely, kde církve dostanou cca44Kč/m2).

+1/0
8.2.2012 9:58

zberanek

Re: Ne (milá) vládo

Naopak, pisatel to vystihl naprosto přesně. Církevní restituce jsou dalším tunelem.

+3/0
8.2.2012 10:35

celim

Re: Ne (milá) vládo

A v čem podle Vás ten tunel při odkupu nemovitostí spočívá?

0/0
8.2.2012 10:43

Theuniversal2

Re: Ne (milá) vládo

ministryně kultury to nedokáže obhájit a stejně tak celá vláda, ty ceny si v podstatě vycucaly z prstuRv

+1/0
8.2.2012 11:18

venenum

Re: Ne (milá) vládo

ona je nedokáže jasně obhájit ani církev (viz. výkřiky o algoritmu)

0/0
8.2.2012 11:21

Theuniversal2

Re: Ne (milá) vládo

a právě proto by to nemělo projít!!Vždyť t opět zadluží nás všechny;-O;-€

+1/0
8.2.2012 12:20

celim

Re: Ne (milá) vládo

No faktem je, že když si stát nechá majetek, který mu nepatří a nezaplatí za něj majiteli, tak nás tím nezadluží. To je podle Vás to nejsprávnější řešení - uzákonit loupež? Po komunistickém převratu se na nás celý svět díval jako na loupežníky, protože se znárodňovalo, ale původním majitelům nic nedalo a tak bychom v této bolševické tradici měli snad pokračovat?!

0/0
8.2.2012 12:28

Theuniversal2

Re: Ne (milá) vládo

Pozor psal jsem jinde, že s vrácením majetku souhlasím, nesouhlasím s finančním odškodněním;-)

0/0
8.2.2012 12:29

celim

Re: Ne (milá) vládo

Ale to není odškodnění! To jen stát zaplatí za majetek, který z nějakého důvodu nemůže, nebo nechce vrátit!

0/0
8.2.2012 13:04

venenum

Re: Ne (milá) vládo

A co kdyby stát chtěl od církve peníze za stavby, kvůli kterým nemůže pozemky vrátit ? Na dálnice máte ??? A co na jejich údržbu ??? Mohli byste třeba vybírat mýtné ;-)

0/0
8.2.2012 15:39

celim

Re: Ne (milá) vládo

A proč by si církve měly kupovat ty školky či školy, když by nebyly jejich provozovateli? Nebo jiné stavby, které by ke své činnosti nepotřebovaly a ani je nemohly využívat?

0/0
8.2.2012 16:07

venenum

Re: Ne (milá) vládo

a jsme u toho - pozemky nelze vydat také proto, že je nechce ani sama církev. Proč za ně tedy platit náhrady, když o ně není zájem ???

0/0
8.2.2012 17:51

log-out

Re: Ne (milá) vládo

Jste s odpuštěním demagog. Církev chce to, co jí komunisté sebrali. Tzn pozemek. To, že ho stát ukradl a něco si na něm postavil je chyba státu, církev si tam chce postavit něco jiného, tak proč by platila státu za to, co si tam protiprávně postavil stát?

Když Vám zloděj ukradne auto a namontuje tam reprosoustavu, tak Vám ho vrátí jen když mu tu reprosoustavu zaplatíte? Co to je za myšlení?

0/0
10.2.2012 23:09

ererik

Re: Ne (milá) vládo

Tak ať mi vládní činitelé předloží relevatní podklady, dle kterých k výsledné sumě došla. Ať církve dokáží, stejně tak jako restituenti, že je majetek jejich. Vycucat si z prstu nějakou sumu a vrátit církvím vše na čem je kříž, kalich, nebo jiný náboženský ornament umí každý šmoula, co má díru do výfuku, ale dát si tu práci a opravdu fyzicky a administrativně prověřit nárokovaný majetek, to už je práce, kterou tato vláda tunelů jaksi opoměla udělat.

+1/0
8.2.2012 12:47

Najdete na iDNES.cz