Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Goebbels by bledl, plísnil Škromach Drábka a dal mu vestu pro metaře

Současný ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek se v televizních Otázkách Václava Moravce střetl s jedním ze svých předchůdců Zdeňkem Škromachem. Ten kritizoval zmatek kolem vyplácení dávek, ministrovi přinesl vestu pro nezaměstnané. Drábek výtky odmítl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

taktaktak

Zajímavé,že

Zajímavé,že nikomu nevadilo a ani Moravcovi a po výroků p.Rusňoka ustřižení pořadu,že je smutné a k zamyšlení,že počet dávek je v naší zemí je přes 1,5 miliónu.V tom měl pravdu a je opravdu něco špatne v tom,že se vyplácí takový počet dávek je opravdu zarážející,že vládě,parlamentu a senátu a také vládnímu poradnímu orgánu NERV nevadi,že životní minimum je 2.200,- a minimální mzda i po letech bez navýšení je podle všech 8.000,- Kč hrubého dostačující a není zapotřebí jak vláda konstatovale tuto částku navýšit.Pak se nedivme,že při nynějších životnich nákladech se musí při všemi schválenými minimama vyplácet takový počet dávek.Za to by měli byt všichni potrestani a ne lidé,ktří jsou nuceni za minimum a nebo minumální mzdě být blízci tímto trestaní,že za to že pracují musí jit ještě žádat o dávky,aby mohli vůbec nějak přežít,protože to někdo takto rozhodl.Je to skoro horši než za socaialismu kdy někdo určuje takto zásadní a pro život důležitou věc.

+1/0
6.2.2012 11:49

kadet

Re: Zajímavé,že

Zvýšení minimální mzdy ale jen zvýší práci načerno, zvýší nezaměstnanost a bude tu víc Ukrajinců a podobných lidí na tu málo placenou práci. Zvýšení minimální mzdy nic nevyřeší.

0/0
6.2.2012 13:07

Templ

Re: Zajímavé,že

Nejen to. Navýšení ceny práce.....vyšší nezaměstnanost aj. Jednoduché řešení holt za současných podmínek neexistuje. Snad by pomohlo, kdyby už konečně papaláši přestali čučet jen do vlastní kapsy, Ať se třeba krade, ale peníze nevyváží....;-)

0/0
6.2.2012 13:20

Upload

Co to je?

Hádaj se tam dva týpci co v životě nemákli!!

+2/0
6.2.2012 11:16

pohrobek

Bohužel.....

... musím uznat, že Škromach má tentokráte pravdu, tohle Drábek opravdu nezvládl.....

0/0
6.2.2012 9:30

honza2007

Re: Bohužel.....

Z čeho soudíš?

0/0
6.2.2012 9:51

pakostič

Re: Bohužel.....

https://warp.felk.cvut.cz/it_urady_prace.pdf

+1/0
6.2.2012 11:19

kadet

Re: Bohužel.....

I já se musím zeptat, z čeho usuzuješ. Drábek je na rozdíl od Škromacha slušňák a má to v hlavě srovnané

0/0
6.2.2012 11:36

jrosa

Re: Bohužel.....

Kožený to měl nepochybně taktéž v hlavě srovnané a navíc byl velmi úspěšný, holt není nad srovnané srovnání;-D

0/0
6.2.2012 11:56

p0rek

pravděpodobnost,hraničící s jistotou.

mám silný pocit,že tehdy,když mladý zootechnik zapojil špatně ohradník a zabil několik krav,musel taky dostat silný elektrický šok.To se začalo projevovat až nyní.Co v mladí pokazíš,na stáří se mnohonásobně vrátí.Ostatně u socanů nic nového.Ani ty šéfovy rovnátka nejsou pro nic za nic.Bůh to vidí a dobře řídí.

+1/0
6.2.2012 9:18

pakostič

Re: pravděpodobnost,hraničící s jistotou.

tento text zde již byl uveden několikrát. Jeho opakování svědčí nejen o hlouposti pisatele ale otravuje i ostatní.

+2/0
6.2.2012 11:21

p0rek

Re: pravděpodobnost,hraničící s jistotou.

nemyslím si,že máte pravdu,soudruhu.Ale zato jsem si jist,že napsat o tomto orange,že je blbec,by byla sice pravda,ale nebylo by to korektní.Tak proto raději opisem.

0/0
6.2.2012 11:36

roby

Re: pravděpodobnost,hraničící s jistotou.

uveřejněte někde svoji fotku. Třeba na rajčeti. Heslo pod ní uveďte "Adonis"

0/0
6.2.2012 11:23

honza2007

bohužel se pan Škromach vzmohl jen na pár poznámek

co mu sepsala sousedka, která sedí u okýnka na úřadě, co neumí pracovat s počítačem. Přesně takto na mě jeho poznámky působily. Zaváděl jsem v životě několik systémů a vím, že to není sranda. Bohužel zaškolit běžné pracovnici je někdy problém. ;-) A pan Škromach se  chytá kdejaké příležitosti, aby mohl kritizovat, ačkoli sám na pozici ministra neudělal vůbec nic. 8-o

+2/0
6.2.2012 9:04

dannny

Re: bohužel se pan Škromach vzmohl jen na pár poznámek

Máte pravdu, Honzo. Zavádět nový systém není sranda. Pokud s tím máte zkušenosti, tak jistě víte, že největším nebezpečím při implementaci nového systému jsou věci neznalí, avšak velmi ambiciozní manažeři. Každému novému systému musí předcházet důkladná analýza, zda je jeho zavádění potřeba, co přinese, jaká jsou rizika. Tak enormní tlak na zavedení jednotného místa pro výplatu dávek a následně implementace s-karty, nemůže přinést nic jiného, než pořádný průser. To je prostě technicky nemožné stihnout, vývoj, transfer dat a zkušební provoz.A také to jednoznačně ukazuje, že Drábek nemá ani tušení, co že to vlastně zavádí.

0/0
6.2.2012 17:09

dědeček

Každý, kdo zaváděl do praxe něco nového,

Nový výrobní projekt, novou technologii, či pracovní reorganizaci ví, jak je to obtížné a jak každý začátek je těžký. Kritika od člověka, který za celý svůj život nikdy nic nového neprosazoval a nedělal je směšnou drzostí.

+1/0
6.2.2012 8:53

honza2007

Re: Každý, kdo zaváděl do praxe něco nového,

opozice se chytne všeho, aby mohla kritizovat. To je přece běžná praxe. ;-)

+2/0
6.2.2012 8:57

Chir

To snad už přesahuje všechny meze.

Jeden z nejhloupějších a nejlínějších, bývalý ministr a současný, co neví co se vůbec děje spolu diskutují před veřejností o problémech lidí o kterých ani jeden neví vůbec nic. Tragikomedie naší politiky uř snad tragičtější být nemůže. Nebo jo????;-(;-(;-(

+2/0
6.2.2012 7:40

good_luck!

Re: To snad už přesahuje všechny meze.

přestože nejsem stoupencem socialistů, ale spíše TOP09, zrovna o Škromachovi bych jako o hlupákovi nebo lenochovi nemluvil. U drábka bych viděl hlavní nedostatek v současné náladě společnosti - úspěšný člověk musí zvládnout obrovský projekt, ať to stojí co to stojí a ať je to blbost a nepotřebnost sebevětší;-€

0/0
6.2.2012 8:07

Templ

Oranžové vesty

Byl by to pěkný pohled na tyto pány v oranžových vestách. Jen mám obavy, že pan Škromach nesežene ;-)patřičnou velikost.

+4/0
6.2.2012 7:39

dědeček

Re: Oranžové vesty

Od kdy musí být oranžová vesta při vstupu na úřad práce ?

0/0
6.2.2012 8:26

Templ

Re: Oranžové vesty

Ajajajaj....jsem také dědeček, ale svým dotazem jste mě zaskočil. Na svoji obranu můžu pouze uvést fakt, že jsem si tu vestu nevymyslel já, ale pan Škromach. Asi cesta na nějaký pracovní úřad je natolik nebezpečná, že ji lze bezpečně absolvovat pouze ve vestě.

0/0
6.2.2012 8:43

felson

Re: Oranžové vesty

http://www.youtube.com/watch?v=hb5tmakJPs0

0/0
6.2.2012 21:06

disto

Re: Oranžové vesty

Pro normálního člověka nemusí! Ale v případě těchto dvou je vesta nutností!! To proto, aby byla tato individua rozeznatelná;-)

+1/0
6.2.2012 11:05

Templ

Re: Oranžové vesty

Dejme tomu, že Škromach by byl rozeznatelný. Ale Drábek?:-P;-)

0/0
6.2.2012 12:55

kdovir

pan Škromach vystupuje jako omezený člověk

Sdělení, které pan Škromach použil, je výrazem člověka, jehož inteligence a znalosti odpovídají novorozenci. Tento výrok by měla naše vláda, parlament a senát projednávat jako propagaci fašismu.

   Skutečnost, jak dopadly výplaty sociálních dávek, je opět příkladem, že vláda na základě svých pletich dosadila do pozice ministra člověka, který nic neví a nezná. Měl by udělat pořádnou čistku na ministerstvu a vyházet všechny přebytečné tzv. odborné pracovníky, na základě §53 zákoníku práce. 

 

                                                                                          Richard Kdoví;-€;-ORv

+5/0
6.2.2012 7:00

Tykadlík

Re: pan Škromach vystupuje jako omezený člověk

Mistr Škromach prokázal svoje "sociální cítění" dostatečně když před lety zkoušel den života člověka na invaldiním vozíčku na kterém se nechal celý den vozit svojí několikahlavou ochrankou a tvářil se u toho jak dítě, který dostalo k Vánocům svoji první autodráhu......Rv

+2/0
6.2.2012 7:13

marjanek

:)

https://warp.felk.cvut.cz/it_urady_prace.pdf

0/0
6.2.2012 6:46

krllo

Co by tak Drábek asi dělal v Třetí říši.

Dovedu si to velmi dobře představit.:-(

+2/0
6.2.2012 4:36

hurkajan

zloděj

který pro zlodějnu hlásá musíme obrat děti důchodce pracujicí abychom na soc. ušetřili miliardu a přitom jen na odměnách a zakázkách rozdá jen miliardu a půl je tvor který nemá právo na nic jiného než elektrické křeslo a ten tunel který toto jednání bezpateřní hyeny doprovází nechť je hrobem jeho i jemu podobných ...o dalších odměnách na dalších místech vlády za 2,3 miliardy nad tímto bezprávím nechápu lidi této země že gilotina osudu už nepromluvila...

+1/0
6.2.2012 3:50

Pavel Brno po smazání

Našel by se tu někdo fundovaný,

kdo by mi vysvětlil, co by bylo špatného na uvolnění "pracovní síly" z podobných úřadů, jako je úřad práce nebo Ministerstvo nepráce a asociálních věcí?  Podle mě má stát zabezpečovat obranu, policii a justici - v ostatních oborech je totální břídil už z principu. Odkdy stát efektivně zajišťuje nová pracovní místa? Vzpomeňte jenom na frašku zvanou rekvalifikace - evidentní tunel jako ve všem, co socialistický stát řídí za naše daně.

+2/0
6.2.2012 1:04

p_n_3

Re: Našel by se tu někdo fundovaný,

Asi nic, stejně úřad práce sloužil vždycky jen jako evidence, práci si musí každý najít sám. A na to, aby se zaevidovala změna v placení zdravotního a sociálního pojištění, stačí informovat a doložit doklad na zdravotní pojišťovnu a ossz. Dávky donedávna vyplácela města, nevím proč se to převedlo právě na úp - asi aby obhájil svou "nepostradatelnost" a Drábek si mohl přihrát zakázku na ten nefunkční systém a sockarty. Přece ministr neřekne, že jeho resort je zbytečný a jeho zrušením by se ušetřily miliardy (i když jeho "rodná strana" vykřikuje všude o šetření a škrtání).

PS: Taky nový nick?

0/0
6.2.2012 1:22

BaronOfHell

No když je poslouchám, tak je to tragédie z

obou stran. Myslím, že by Škromach s Drábkem mohli jít se podívat mezi lidi. Jeden o tom velkopuse mluví (a pochybuju, že by tam vyrazil), druhý se schovává a každý problém se snaží zahladit.

0/0
6.2.2012 0:30

Svými dukáty zachráním Jyrku!

Je směšné, když aktivní člen KSČ, tedy komunista nebo

sociální demokrat, používá nacistu Goebbelse jako negativní přirovnání, když nacisti se od komunistů liší jen menší brutalitou a občas projevovaným soucitem.

+7/0
6.2.2012 0:13

Gamehoror

Re: Je směšné, když aktivní člen KSČ, tedy komunista nebo

to těch rozdílů vnímáš sakra málo :-)

A traktor se od koloběžky liší jen tim že je větší a má o dvě kola víc :-)

+2/0
6.2.2012 2:33

krllo

Lidice a Ležáky u nás vyhladili komunisté.

Žáček má z vás opravdovou radost, jeho usílí nevyšlo nazmar.:-(

+2/0
6.2.2012 4:39

bez vysvětlení - smazán

mám dotaz

Co člen KSČ, který populisticky převlékl kabát za svého 4 letého ministrování udělal pro nezaměstnané ???

Nějaká koncepce, návrh který by zavedl do praxe atd ??? 8-o

Může někdo z jeho zastánců konkrétně odpovědět, co pan Škomach ty 4 roky ministrování dělal  ???

+8/0
5.2.2012 22:59

lynxxx

Re: mám dotaz

Pan Škromach nikdy nic pořádně nedělal. Pouze často a výrazně otevíral ústa naprázdno. Když bych to tu takto eufemisticky nepopsal, zcenzurovali by mi to.

+5/0
5.2.2012 23:03

Mitchell

Re: mám dotaz

Kdepak, ústa naprázdno neotvíral. Soudě dle jeho proporcí totiž evidentně není líný se najíst. :-)

+2/0
6.2.2012 2:11

krllo

Na dření Drábka opravdu nemá

a neměl.

0/0
6.2.2012 4:40

hyena z topky

Re: mám dotaz

Člověče, už jsem myslel, že to píšeš o Nečasovi. Krásně to totiž na něj všechno sedí. :-)

+2/0
5.2.2012 23:03

bez vysvětlení - smazán

Re: mám dotaz

O několik příspěvků níže jste nelibě nesl, že někdo napsal názor mimo téma a přitom děláte to samé !! 8-o

Toto není článek ohledně pana Nečase. ;-)

Toto je článek ohledně pánů Škromacha a Drábka, takže by bylo dobré držet se tématu.

Kážete vodu a pijete víno - ostatně jako většina sociálních demokratů. ;-€

+6/0
5.2.2012 23:10

hyena z topky

Re: mám dotaz

To je pravda, že to je článek o Škromachovi a Drábkovi, ale když tak hezky popsal Nečase, tak jsem se neudržel a napsal jsem to. Také dělal ministra práce hodně let a navíc to byl také kandidát strany, takže podobnost není jen čistě náhodná. A je to víc k věci, než ten dementní dotaz, jestli si Škromach barví chlupy. :-P

0/0
5.2.2012 23:14

bez vysvětlení - smazán

Re: mám dotaz

Máte dost zásadní mezery. ;-)

Petr Nečas nikdy nebyl člen KSČ a nikdy nebyl čekatelem strany. Byl pouze včlenem Socialistického svazu mládeže - SSM. ;-)

Zdeněk Škromach byl členem KSČ od roku 1982 do roku 1989. Takže klasický příklad prospěcháře. ;-)

+7/0
5.2.2012 23:24

Llanowar

Re: mám dotaz

Společné posuzování příjmů v domácnosti pro výpočet dávek je jeho práce. Stejně tak i další zpřísnění sociálních dávek.

0/0
5.2.2012 23:55

Stříhali dohola velikou holčičku

Vrána k vráně,

primitiv k primitivovi.

0/0
5.2.2012 22:55

Bjorn Ole Klaksson

Škromach si barví vlasy?

...a co chlupy?

0/0
5.2.2012 22:48

hyena z topky

Re: Škromach si barví vlasy?

A co ty? Už tě nebavilo být zrzavý,  mádlovče? ;-D

+1/0
5.2.2012 22:50

p_n_3

Minulý týden bylo školení na systém na ministerstvu

a tak nějak z toho školitele postupně postupně vypadlo, že si ministerstvo do toho systému nezadalo požadavky ani na základní věci, bez kterých prostě evidovat, rozhodovat a vyplácet dávky nelze. Takže se to teď bude všechno (možná) dodělávat na poslední chvíli a bude v tom ještě větší chaos než byl v lednu. Chudák neměl ani co školit, protože prakticky každý dotaz jak v systému dělat to či ono, jak získat potřebná data z různých jiných registrů končil tím, že to ten systém neumí, takže to nelze. OKsystém ač měl taky mouchy, to umí. Mimochodem, ještě nikde nikdo nevysvětlil, kde že se ušetří ta Drábkova miliarda.

+4/0
5.2.2012 22:34

Aner

Re: Minulý týden bylo školení na systém na ministerstvu

Drábek se také vyjádřil, že po lidech nebude vymáhat dávky, které někteří obdrželi duplicitně. A kdo ten pardon dá? On? K něčemu takovému není kompetentní. O dávkách se rohoduje ve správním řízení. Za správnost zodpovídá úředních.Pokud dojde k přeplatku na dávce, rozhoduje se o něm opět ve správním řízení, vydá se rozhodnutí o přeplatku, občan je povinen dávky vrátit v případě, že nesplnil ohlašovací povinnost.Pokud vím, dávky se v lednu vypláceli živelně, mnohdy ani rozhodnutí o dávkách nebylo vydáno (a mělo by být vydáno a občanovi doručeno ještě před výplatou dávky). Takže -občan ani neznal dopředu výši své dávky, pokud mu tedy přišla 2x z čeho měl usoudit, že je to špatně? A že má občan, jak pan Drábek říká, předplaceno? A jak to má občan vědět? Chybu zavinil úřad, ne občan, takže nesprávně vyplacenou dávku by měl uhradit úředník. Ovšem ten se bude úspěšně bránit tím, že mu zaměstnavatel nevytvořil podmínky pro řádný výkon práce. Platit by měl Drábek....

0/0
5.2.2012 23:25

Najdete na iDNES.cz