Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zase selhala, kárá Dobeš šéfku akreditační komise za plzeňská práva

Ministr školství se tvrdě ohradil proti způsobu, jakým akreditační komise zveřejnila zprávu o odebrání akreditace plzeňským právům. Vadí mu, že se média o rozhodnutí dozvěděla dřív než samotná škola. Podle Dobeše je to opakované selhání šéfky komise Vladimíry Dvořákové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nahoda

NESCHOPNÍ!!!!!!

ŘÍKÁ SE JAKÝ PÁN TAKÝ KRÁÁM!!!!!

0/0
4.2.2012 16:03

Mortimmer

Soudružka Dvořáková

Kdo chce psa bít, najde si hůl, že soudružko Dvořáková?! Apropos, kariéru jste si na tom taky hezkou udělala, že? Kdo po Vás štěknul před plzeňskou aférou?? Do roka a do dne budete kandidovat za socany!!! FUJ DVOŘÁKOVÁ! Rv a ten přizdis... Marek taky!! Neúspěšný student, který se snaží zviditelnit kde to jde! Politická kariéra nastartovaná.. Rv

0/0
4.2.2012 14:41

Bývalý volič ČSSD

Dobeš se stará o nějaké prohlášení asám prošvihnul 50miliard

Takže, bachaři, co takhle nejdřív dělat svou práci a pak se teprve starat, co se kde povídá?

0/0
4.2.2012 10:09

vlastmá

SEBECHVÁLA

to jediné bylo, co jsem z našeho školství slyšel. Je potřeba, aby jim někdo řekl, jak si na tom doopravdy školství je.

0/0
4.2.2012 7:06

fackující ministr - pedagog

Paní profesorka je štramanda

a jedna z nejinteligentnějších žen v zemích českých. R^

0/0
4.2.2012 5:40

dogi4

Pro některé diskutující:

Akreditační komise ani její předseda nijak nepodléhá ministru školství, neboť jak komisi, tak jejího předsedu jmenuje vláda ČR. Takže taková úvaha, která zde zazněla, že by Dobeš měl Dvořákovou odvolat (viz např. příspěvek s nickem "dech padlého socialisty"), je naprosto mimo mísu a takoví diskutující by si nejprve o tom, o čem chtějí diskutovat, měli něco nastudovat. Jinak ze sebe dělají naprosté hlupáky.

+1/0
4.2.2012 4:45

dogi4

Za prvé: Právě od Dobeše to sedí.

Myslím, že nejvíce ho štve, že on o tom nevěděl první a nemohl jako první informovat své přítelíčky, jejichž dětičky či oni sami na právech v Plzni studují. Za druhé: Pokud je na místě na někoho nadávat, tak to není prof. Dvořáková, ale jistý Kindl, který dovedl fakultu tam, kde je, jakož i jistý Růžička, který pak v tom chaosu pokračoval, a to tak, že se z toho zbláznil. Za třetí: Nelze ani opomenout lví podíl takových Marků Bendů, Řápkových a jiných individuí, kteří tam studovali ze známosti a možná, že také museli něco šoupnout, aby vůbec dostudovali. A pokud odešlo takové množství kantorů, tak to snad něco signalizuje i naprostým prosťáčkům, kterých je v této diskusi opravdu, ale opravdu většina.  (pokrač.)

0/0
4.2.2012 4:24

dogi4

Re: Za prvé: Právě od Dobeše to sedí.

(pokrač.) Takže, vážení, p. profesorka Dvořáková má moji hlubokou úctu, protože je

to jedna z mála lidí v našem školství, kteří se nebojí říci veřejně

svůj názor. A že informaci o rozhodnutí ohledně akreditace zveřejnila

dříve, než se o tom dozvěděli v Plzni či Dobeš? Já myslím, že je to

správné, protože ta partička by byla schopna ji uštěkat a donutit, aby informace byla utajena. Ono to totiž nedělá dobrou reklamu nejen této fakultě, ale ani celé ZČU, protože když byla připuštěna taková zvěrstva na jedné fakultě, kde je psáno, že se totéž neděje i na fakultách ostatních?

0/0
4.2.2012 4:28

bourbon

Platónova akademie hadr aneb vstanou noví Kindlové!

Tady se sešla spousta geniálních diskutérů, Platónova akademie hadr!

Když budu chtít o něčem psát, například o akreditační komisi (AK), nebudu se spoléhat na zprávy v TV. Ti médioti tam mají problém cokoli pochopit. Vygooglím si termín "akreditační komise" a ejhle - má adresu akreditacnikomise.cz . Na těch stránkách je složení oné komise, spousta informací o pravidlech akreditací, atd. atd. Kafrat na základě TV zpráv umí každý pakohlav! Kdo si prostudoval stránky AK, místo aby jen kecal do lebedy, musí vědět, že prof. Dvořáková není žádnou velitelkou oné komise, že jen veřejnosti sděluje rozhodnutí AK. To, jestli byla komunistka nebo ne, je pro záležitost s plzeňskými právy irelevantní, neboli šumafuk.

To tvrdím já, starý a nenapravitelný antikomunista, kterého KSČ, která vždycky jen kolaborovala s SSSR, vyhodila z práce. Howgh. Rv

+1/0
4.2.2012 1:32

dech padlého socialisty

Soudružka Dvořáková jako předsedkyně akreditační komise

je naprostý výsměch našemu vysokému školství. Tato nomenkläturní komunistka nese spoluodpovědnost za akreditace desítek podvodných převážně soukromých "vysokých" škol, které prodávají tituly jako na běžícím pásu. Žižkovská sorbona UJAK budiž zářným příkladem! Proti těmto pseudouniversitám jsou plzeňská práva přes všechny průšvihy počestným vzdělávacím ústavem.

+1/0
3.2.2012 18:37

pepa_praha

Re: Soudružka Dvořáková jako předsedkyně akreditační komise

Soudružka Dvořáková je hlavně ta - s rohama! V zákoně o vysokých školách se všude píše ...sdělí, požádá, navrhne vysoké škole a ministerstvu... ale!!! NIKDE tam není nic o televizi a ČTK!!!

+2/0
3.2.2012 18:46

roby

ministr školství Dobeš

udělal ve své funkci již tolik kopanců že by bylo na místě, aby se už k ničemu nevyjadřoval a co nejrychleji opustil své místo

+3/0
3.2.2012 18:36

dech padlého socialisty

Re: ministr školství Dobeš

Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Ale kdyby odvolal soudružku Dvořákovou, získal by jeden malý plusový bodík!

0/0
3.2.2012 18:38

dogi4

Re: ministr školství Dobeš

To by tedy, smrdutý dechu, nešlo, neboť akreditační komisi a jejího předsedu jmenuje vláda. Ale to ti tak nějak uniklo, že? No, hlavně, že diskutuješ...

+2/0
4.2.2012 4:46

mican

Tys študoval v Plzni ?

Tenhle vtipný dotaz jistě přetrvá řadu let. Jen to by stačilo k diskreditaci fakulty. Studenti za to jistě nemohou, jen jak se v tržní ekonomice říká : Byli v nesprávnou dobu na nesprávném místě.

Že je v našem demokratickém státě každé rozhodnutí tak nemilosrdně tepáno a bez znalosti věci. Byla-li paní

Dvořáková nekompetentní tak měla být odvolána už dávno. Proč se tak nestalo ?

0/0
3.2.2012 18:20

modrozlodějskej fógl

Dobeš už zase vyměnil tiskovou mluvčí.

Při okecávání jeho školské deformy se příliš červenala.Nepomohl jí ani bílý "make up" ala gejša!;-DR^

+2/0
3.2.2012 18:19

Vědma Phoebe

Že Dobeš není moc chytrý, to víme už dlouho.

Ale že je až takhle drzý, to je novinka. Paní Dvořáková je slušná ženská a tohleto si dovoluje ji takhle ponížit! Fuj! VV už ho konečně od školství odkloňte!

+1/0
3.2.2012 18:04

arogancemoci14

Že Vladimíra Dvořáková je hovězí, to tvrdím už dlouho.

+3/0
3.2.2012 17:52

mican

Re: Že Vladimíra Dvořáková je hovězí, to tvrdím už dlouho.

Že to tvrdíte Vy ještě vůbec nic neznamená. Zajímavé obecně je, že když u nás někdo něco udělá, rozhodne a jinému se  to přitom nehodí, tak se začne křičet o nekompetentnosti. To se nevědělo už dřív, že je nekompetentní ?

0/0
3.2.2012 18:15

Bertus

Akreditační komise udělala správnou věc.

A neměla ani jinou možnost, než odebrat akreditaci této zdiskreditované Právnické Fakultě, pokud nechtěla hazardovat se jménem celého Českého Vysokého Školství. To už tak utrpělo značné šrámy na své pověsti a prestiži. Nebo dovedete si představit, že by po skádalu s podvody a korupcí takovýchto rozměrů přežila fakulta na nějaké renomované universitě v EU? Já tedy ne. Žiji a pracuji ve Švédsku, kde by takovýto skandál vedl ihned ke zrušení fakulty a k trestům odnětí svobody pro zoodpovědné osoby.......A ještě jedna věc. Žádný politik by si tu nedovolil kritizovat někoho, kdo podal informaci o stavu věcí veřejných placených z veřejných peněz. Za bránění zveřejnění takovýchto informací je tu trest odnětí svobody.....Je mi líto všech poctivých studentů této školy, ale veškorou zodpovědnost nese bývalé prohnilé vedení fakulty. Ale ukazuje to též na prohnilost vedení celé Plzeňské University, které disponovalo všemi potřebnými protředky a mechanizmy k nastolení pořádky na své fakultě.....

+4/0
3.2.2012 17:27

Fikus 1

Na pozadí Dobešových průšvihů

zní řeči o selhání Dovořákové opravdu komicky. školství kvůli jeho neschopnosti řídit resort příjde o 50 mld Kč. téměř okamžistě s perspektivou ztrátou dalších dotací. Rozjeté programy budou muset být financovány ze státního rozpočtu. Těžko hledat viditelnější příklad klientelistického chování než je duo Dobeš Klaus.

+3/0
3.2.2012 16:44

Vědma Phoebe

Re: Na pozadí Dobešových průšvihů

Pohleďte kolik si Dobeš platí sympatizantů! Není totiž k uvěření, že by ho někdo podpořil jen na základě rozumové úvahy!

0/0
3.2.2012 18:06

Leva

Tá ženská je opravdu nevhodná na činnost komise

Ta dáma-soudružka to opravdu nezvládá, co tak ji nabídnout místo jako bordelmamá? Tam by mohla execelovat. Dejte jí příležitost, když o ní tolik usiluje.

+3/0
3.2.2012 16:37

kocourek96

Re: Tá ženská je opravdu nevhodná na činnost komise

Jakože by šéfovala VeVerkám?

+1/0
3.2.2012 16:55

Podivný Atraktor

Re: Tá ženská je opravdu nevhodná na činnost komise

R^

0/0
3.2.2012 17:53

jupp

Re: Tá ženská je opravdu nevhodná na činnost komise

Hodila by se na misto Dobese. Takovy bezkonkurencni bordel jako MSMK se nevidi. Fandim  R^ V Dvorakove.

+3/0
3.2.2012 17:16

TYDNES

Re: Tá ženská je opravdu nevhodná na činnost komise

nechápu, kam na ty názory chodíte.

0/0
3.2.2012 17:37

mican

Re: Tá ženská je opravdu nevhodná na činnost komise

Když se podíváte kolik soudruhů máme ve vysokých funkcích státní správy, parlamentu a soudnictví , tak je zbytečné kádrovat teď celkem nicotnou jakousi akreditační komisi. Nebo snad máte pocit, že paní pracovala ve svém nebo jiném propojeném zájmu ?

0/0
3.2.2012 18:30

Lisen

Pro Dobeše se hledá vhodné uzavřené oddělení

Dobeš je extrémně nebezpečný školství, svému okolí i sám sobě.Rv

+1/0
3.2.2012 16:28

Leva

Re: Pro Dobeše se hledá vhodné uzavřené oddělení

Pan ministr Dobeš je nejlepším ministrem v "porevoluční" éře. V porovnání se zeleným bilinkářem je přímo hvězda.

0/0
3.2.2012 16:39

pepe6711

Re: Pro Dobeše se hledá vhodné uzavřené oddělení

Tak šup k němu na hodiny češtiny.

+2/0
3.2.2012 17:07

noorange

Dobeši, jak můžeš ausgerechnet ty někoho kárat?

+4/0
3.2.2012 16:09

Helen_Prag

Dobeš

Hlavně Dobeš by už měl vypadnout z ministerstva.

+3/0
3.2.2012 16:05

S ČSSD do boje proti demokracii

Dobeš už svou neschopnost předvedl vícekrát.

Když se fakulta nechce chovat tak, jak má, takl proč jí živit?

+1/0
3.2.2012 15:42

calver1

Já si myslím, že selhal a tototálně pan Dobeš, kdyby byl co k čemu, tak tu školu zavřel už dávno sám.

+6/0
3.2.2012 15:36

Vědma Phoebe

Re: Já

Přesně řečeno!

0/0
3.2.2012 18:09

Sarka G Weatherwax

Muze mi nekdo vysvetlit proc

by se media ( a tedy verejnost ktera preced tu skolu PLATI ze svych dani) nemela o vysledcich dozvedet okamzite - jestli je to drive ci pozdeji nezli skola sama je prece naprosto fuk? Nebo se dle pana ministra skola ma o tom, ze propada ve velkem poctu kriterii dozvedet driv nez verejnost aby mohla cast sveho bordylku honem zamest pod tebisek?

+4/0
3.2.2012 15:26

kadet

Re: Muze mi nekdo vysvetlit proc

A asi je to u nás nutné, aby se média dozvěděla dříve, protože jinak by politici tu školu drželi nad vodou a likvidaci zametli pod koberec. Chápu paní Dvořákovou

+2/0
3.2.2012 15:41

radnice

Ta mu leží v žaludku

Nemyslitelné !!! Ona zveřejňuje informace, místo toho, aby je hezky tutlala před veřejností. Tyhle věci nemají na veřejnosti co dělat. Jakže se to jmenuje ta partička za kterou je Dobeš ve vládě ... ?

+5/0
3.2.2012 15:24

kadet

Re: Ta mu leží v žaludku

Je za Věci veřejné a kdo ví, jestli nemá plzeňská práva:-)

+2/0
3.2.2012 15:42

komisař Zdychynec

soudružka Dvořáková

se s tím mi(ni)strem Dobešem může vzít za ruku

0/0
3.2.2012 15:13

spv0024

Dvořáková je poctivá a pracuje dobře.

Na rozdíl od bachaře ABL Dobeše, komplice úplatkáře ABL Bárty, oba pod krytím svatého ......

Ten svinčík kdy titul dostane kdejaký tupec, vlivný nebo solventní, je potřeba zarazit. A na to je správnou volbou Dvořáková.

Společenství Přímé Volby, www.spolpv.org

+18/0
3.2.2012 15:12

spv0024

proč se tady nesmí napsat "svatého vůdce"?

Poskoci si pod tím snad vybaví narcise Tunela I., uctívaného ovcemi, jeho excelenci zlodějiny LTO II., kterému tady dělají propagandu 22 let?

Za to co si představuje cenzor ale nemůžeme...

+10/0
3.2.2012 15:16

certik_bertik

nemám Dobeše

rád, ale v tomhle případě má pravdu

+7/0
3.2.2012 15:07

letadlo26

Nakopejte už Dobeše

někam, ať vypadne, dyt řeší hovadiny.

+2/0
3.2.2012 15:03

pravda ve smazaných přispěvcích

jojo právě ten dobeš

nakopat ho a vykopnout, ten už ministr nesmí být!

+3/0
3.2.2012 14:59

zep

Re: jojo právě ten dobeš

Co ma vubec za vzdelani aby byl ministr? 8-o Dalsi rychlokvaska az Plzne?;-D

+2/0
3.2.2012 15:04

proost

DObeš

Zato Dobeš opakovaně nadchnul...

+2/0
3.2.2012 14:58

nezavislypolitologamater

Tohle velké divadlo, má jen jeden cíl

zrušit fakultu a definitivně tak zamést stopy za udělováním titulů a že to odnesou nevinní studenti v podstatě nikoho nezajímá.

+3/0
3.2.2012 14:55

duff_

Re: Tohle velké divadlo, má jen jeden cíl

Za cíl asi ne, ale je to spíš negativní důsledek možného zrušení školy. Vedení školy nebylo extra aktivní v odebírání titulů. Bylo to spíš takové přešlapování, chůze po špičkách, co kdyby náhodou.

+1/0
3.2.2012 15:11

Najdete na iDNES.cz