Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jen přežívali, kritizuje učitele na plzeňských právech exděkan Balaš

Před 20 lety Vladimír Balaš pomáhal právnickou fakultu v Plzni založit a vybudovat. "Je mi z toho smutno," říká nyní, když má fakulta přijít o magisterské obory a de facto zaniknout. Renomovaný právník, který byl děkanem školy v letech 1993 až 1999, přikládá velký díl viny členům učitelského sboru, kterým podle něj na škole nezáleželo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Carlos01

Balašovi přišla sexy Nina Veškrnová,

tu tam tedy vzal protekčně kvůli svému testosteronu, ale u Jana Rumla už to hormony nebyly, to smrdí víc.

+1/0
3.2.2012 9:25

M61

Balaš s tím začal

Vladimír Balaš by se skutečně neměl ozývat. Byl to právě on, kdo umožňoval přijetí a vystudování lidí typu Jan Ruml - člověka, který nebyl přijat řádně a který neprošel některými zkouškami či zápočty, které byly pro všechny povinné. U jeho zkoušení jsem neseděl, tak nevím, jaké výkony podával a zda tam vůbec byl, ale např. na tělocviku jsem ho nikdy neviděl, přestože byl pro všechny studenty denního studia (jakým byl v prvním ročníku i Ruml) povinný. Tělesná výchova je komický příklad, ale poukazuje na to, že minimálně v některých případech se Balaš choval úplně stejně jako ti, které kritizuje.

+3/0
2.2.2012 13:13

Ubaram

Re: Balaš s tím začal

On je především problém v tom, že valná většina vysokých v ČR jsou ve své podstatě jen takové "další střední školy". Neexistují žádné publikace v časopisech, výzkum se sice nějaký dělá, ale mimo samotnou školu o něm nikdo neví (krom fraškoidních konferencí kde se sejde pár lidí a odprezentují si svoje nevýzkumy aby si připsali bobříky do nesmyslných systémů) atd.

Dobře, chápu že práva toho asi v zahraničí moc nevypublikují, ale pořád mi to přijde jako systém "potřebujeme víc vysokoškoláků tak je prostě vyrobíme". Tak se na zakázku založí na zelené louce škola, tam se nažene pár učitelů, po pár letech se vyrobí pár doktorandů aby se plnily limity, časem se z nich udělají profesoři aby se splnily jiné limity a všichni se tváří, že tahle potěmkinova univerzita je v pořádku.

+2/0
2.2.2012 13:31

Apina_xxx

Re: Balaš s tím začal

Nechci hájit VŠ, které nemají výsledky a navíc jsou placeny za hlavu studenta, ale s těmi bobříky to až tak jednoduché není. Nastuduj si metodiku VaVaI a systém bodování výsledků podle RIV. Pak zjistíš, že až na velké výjimky (ale to musí být konference zařazena do mezinárodního registru), konference bodovány prostě nejsou, tudíž bobřík v podobě bodíků za to není. Možná výlet zadara pro někoho, tací se najdou. Ale pro organizaci je to nula. Konference má sloužit k prezentaci výsledků, aby si tě někdo všiml a chtěl s tebou spolupracovat, pak má smysl na ni jet. Normální škola i výzkumáky a ještě tvrději AV dnes tvrdě  jedou po bodech (tudíž slušně bodovaných publikacích, metodikách, knihách, připadně patentech a pod.), i když i tohle je někdy nesmyslné, protože se často dělají publikace pro body a ne pro to, aby z toho byl smysluplný výsledek. Ale na humanitních oborech to asi bude dost složité.

0/0
2.2.2012 16:49

golem3

Re: Balaš s tím začal

přesně to jsem chtěl napsat....

0/0
2.2.2012 14:34

Mysel

Re: Balaš s tím začal

Jan Ruml je jeden z mala politiku, ktery skutecne studoval a vysokou skolu cestne absolvoval. Toho do pribehu o plzenskych mafianech netahejte! Nicmene pan Balas se o "slavu" skoly take nezpochybnitelne zaslouzil, o tom zadna..

0/0
2.2.2012 14:46

strassidlo

Re: Balaš s tím začal

I Vy komiku! Takhle nehorázně šprýmovat!!! Ale pobavil jste mne, to jo! 8-o;-D;-D;-D

0/0
2.2.2012 15:15

Najdete na iDNES.cz