Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soud osvobodil muže, kterého dcery nařkly ze zneužívání

S nálepkou pedofila byl několik měsíců ve vazbě muž z Chebska. Obě jeho dcery totiž tvrdily, že je osahával a jednu z nich nutil k sexuálním praktikám. Krajský soud v Plzni ale ve středu muže obžaloby zprostil. Obě školačky si zřejmě vše vymyslely, aby se pomstily otci za přísnou výchovu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

belisen

Některé autority

josu opravdu na odstřel. ;-D

0/0
3.2.2012 12:38

tvenca

Kdyby

mi tohle udělaly moje děti,tak si to asi hodím.Tohle bych nerozchodil.

0/0
3.2.2012 7:43

Éter1

holky to přehnaly

Ale asi neviděly jiné východisko a při svém dětském náhledu na život trochu ujely.

Nechápu, jak může otec posílat deseti a patnáctileté děti spát v 8. hodin večer, to je fakt nenormální.

Pokud je často nepřiměřeně trestal, měly strohou výchovu a bály se ho, nedivím se, že vymyslely takovouhle hovadinu.

0/0
2.2.2012 9:50

___Radin::::

Re: holky to přehnaly

kde je něco takového napsáno? V článku není ani zmínka o tom, že holky musí jít spát, nemáš asi děti co? Moje holky 8 a 15 jsou taky standartně do 8 večer nachystané do školy a do postele, potom jsou ještě s námi nebo si něco dělají, ta mladší do devíti max, starší podle potřeby. I jí to vyhovuje, dokoukne ve 22:30 film, při poslední reklamě vyčístí klofáky a jde spát, nemusí se pozdě večer otravovat s mytím. Možná tomu nebudeš věřit ale i já s manželkou to tak děláváme :) Když vím, že budu koukat na čtyřhodinovej film, jdu se před tím umejt a nemusím se s tím otravovat v noci :-)

+1/0
2.2.2012 12:19

hermína

Re: holky to přehnaly

napsáno je to v minulém článku o tomto případu a dost jasně.

a lidé chápající psaný text čtou větu "připravené jít spát" jako "jít spát", to by si soudce mohl začít představovat pod větou "nachystané jít spát", že měli být nachystané na jít do postele s tatínkem, který je hladí a chlap dostal 10 let hned. ;-).

0/0
2.2.2012 15:15

:::.Radin

Re: holky to přehnaly

a jak jinak chceš napsat to, že v osm večer byly nachystány jít spát? 8-o Teda já když jsem na něco připravenej, jsem na to připravenej ale ještě jsem to nevykonal 8-o

0/0
2.2.2012 21:01

lukumuisti

Re: holky to přehnaly

ale on je netrestal, jen jim nekupoval kazdou <>. co meli spoluzaci a chtel po nich, aby byly vecer pripravene na spani. Co je na tom? Me tak vychovali, ja tak sve deti výchovavam a nikdo s tim nema problem.

0/0
2.2.2012 13:08

Adamsite

Muž byl osvobozen

ale co těch několik měsíců, které strávil ve vazbě? Proč soudy téměř vždy věří ženám? Nechci ani pomyslet na to, kolik mužů je nyní ve vězení, kde skončili kvůli křivému obvinění ze znásilnění.

+2/0
2.2.2012 9:45

procurator

Neříkám, že je to zrovna tento případ...

ale z vlastní praxe znám hodně podobných kauz, kdy (většinou) dcera oznámí, jak ji otec sexuálně zneužívá se všemi detaily, kdy není větších pochyb, že k danému jednání skutečně došlo. Nicméně pak se situace probere v rodině, často za součinnosti matky je dceři vysvětleno, že pokud bude na svém obvinění trvat, můžou tatínka zavřít, rodina nebude tím pádem mít peníze z jeno výplaty, bude ostuda atd atd. Pak najednou dceruška ze strachu otočí, všechno popře a je to. Jaké to pak pro ni má následky, na to raděj vůbec nechci ani myslet. Kdo viděl dobře zpracovaný díl seriálu Soukromá dramata "Tatínkova holčička", tak pochopí, o čem mluvím. Tam byl takový případ, kterých jsou bohužel spousty, krásně popsaný od začátku do konce.

Proto, nesuďte nikoho na základě kusých informací z tohoto článku, můžete se hodně mýlit.

+2/0
2.2.2012 9:31

Štvavá vysílačka

Někteří lidi by neměli mít děti.

Vypadá to, že výchovu absolutně nezvládnul.

+2/0
1.2.2012 23:10

Smrť

Re: Někteří lidi by neměli mít děti.

No jistě, hlavně žádná přísnost, děti mají svá práva a vyžadovat po nich nějaké povinnosti, starat se, aby z nich nebyli rozjívení spratkové, je přece nebetyčné týrání;-DRv

+1/0
2.2.2012 9:58

čarovná rybí kostička

Re: Někteří lidi by neměli mít děti.

Je přísnost a nepřiměřená přísnost hraničící s nesmyslným terorem a šikanou. Znám matku jejíž dcery (starší deseti let) musely být ve svém pokojíku v 7.00 a zhasínalo se v 7.30. Žádní aktivita po 7.30 - ani si číst, ani se jít napít. Starší dcera se po takové "kvalitní" přidala k jakési dobré partičce někdy brzy po 15 roce. Později už s ní nikdo nehnul. Dneska tancuje u tyče a živí se opravdu "spořádaně". Mladší vylili ze střední školy, jestli přežívá na učilišti, už nevím.

Ono totiž všeho s mírou. A nejhorší co rodič může dělat, mít ničím neopodstatněné a tudíž hloupé požadavky. Děti se nebouří proti autoritě, ale proti nesmyslné šikanující autoritě.Howg.

+1/0
2.2.2012 11:33

___Radin::::

Re: Někteří lidi by neměli mít děti.

a free výchova jo? Dcera nasoutila do prvnáku na střední školu, ve třídě jich je 17 z toho 1 holka je těhotná, 1 má průměr v pololetí 4,59. 11 ze 17 prolítlo alespoň z jednoho předmětu, 1 to zabalila a šla v 15 na pracák... :-/ Dcera měla jednu 3 a to si každej druhej den stěžuje jak musí doma pomáhat a dodržovat pravidla. To nemulím o některejch fejsbůůkovejch stránkách těch patnáctiletejch holek, mít tohle mladá tak ji spřerážím všechny kosti v těle. Rv

+2/0
2.2.2012 12:23

Antonín, topič

Re: Někteří lidi by neměli mít děti.

Jaké stránky máte na mysli? Nemám čas ani chuť šmírovat an FB, tak že byste mi pomoh. Jinak jste asi měl dát dceru na lepší střední.

0/0
2.2.2012 13:42

:::.Radin

Re: Někteří lidi by neměli mít děti.

bohužel výsada té lepší školy :-/ http://www.facebook.com/profile.php?id=100001682475458&ref=ts Kámoš má kluka na automechanikoj v holicích a poihodička, sice taky všichni propadají ale alespoň to tam vypadá vcelku normálně.

0/0
2.2.2012 21:04

hermína

Re: Někteří lidi by neměli mít děti.

mezi spát v 19:30 od 19:00 nevystrčit nos z pokoje a být těhotná v 16 je docela veké pole možnsotí výchovy. nebo spíš není, taková s večer v 19:30 uteče v 15 oknem s prvním, kdo na ni bude jen trochu vlídný a nechá zbouchnout.

já prostě nevěřím tomu, že sice přísná, ale milující, milá, chápavá maminka se na dcery usmívá u večeře, zeptá se jich, jak se jim daří, poklábosí s nima a s milým úsměvem pošle 12letou do postele před večerníčkem.

0/0
2.2.2012 15:19

hermína

tak spaní jsem našla v původním článku přesně

"Trval jsem na tom, aby v době školy byly děti připravené jít spát v osm hodin večer, o prázdninách

o hodinu později. " Jít spát je jít spát, nic jiného.

No nic, co si vychoval, to má. U cca 11 leté holky to je jen výchova a geny.

ještě drobnost: ..... Ale kvůli údajnému vyhrožování svědkovi ho soudce letos v lednu znovu poslal do vazby.Zdroj: http://plzen.idnes.cz/clanek.aspx?c=A120130_122550_plzen-zpravy_alt

0/0
1.2.2012 22:54

IARK - Králíček Chlupíček

Re: tak spaní jsem našla v původním článku přesně

tjn. Kdyz uz ho narkne ze znasilneni, proc by nerekla, ze ji vyhrozoval - zase na chvili klid :-/

0/0
2.2.2012 9:11

Gustav Nečas

což děvčata poslat na pozorování do diagnosťáku?

Třeba by jim pár měsíců prospělo. Jo a pochopitelně rozdělit, aby se nemohly domlouvat.

Jen mne tak napadlo, že to asi nebude jediný případ a někteří za něj i sedí. "Nespravedlivý" učitel, rodič, vedoucí na táboře. Třeba právě proto se objevuje tolik zavřených "pedofilů".

Několikrát jsem byl jako pomocný dozor na táboře a byl jsem svědkem toho, jak děvčata vydírala vedoucího tím, že na něj řeknou že je osahával (což nedělal), když jim nevyhoví v nějakých výhodách. Když jsem se tam objevil a řekl jim, co jsem slyšel, tak byly pěkně vyjukané a tvářily se jak opařené slepice. Toho člověka to ale tehdy zlomilo a už odmítal jezdit a přitom se opravdu celá léta snažil dělat pro děcka ten tábor skvělý a spravedlivý. A od toho okamžiku chodili vedoucí jak policajti jen ve dvou. A co zmůžete když nebude svědek?

+4/0
1.2.2012 22:07

Stareye

Re: což děvčata poslat na pozorování do diagnosťáku?

A přesně proto mě nikdy nikdo nedonutí, aby za mnou přišla studentka (nebo i student) do kabinetu a zavřeli za sebou dveře, pokud tam nebude aspoň jeden z kolegů.Rv

0/0
1.2.2012 23:33

veverkalidka

Re: což děvčata poslat na pozorování do diagnosťáku?

Vzpomínám si na jednoho svého pana učitele na záladce. Všichni ve třídě věděli, že si na mě potrpí, často mě pohladil po ramenou, byl na mě vyloženě vysazený, pravda, nikdy se mě nedotýkal na nějakých možno brát erotických částech těla, ale často mi koukal do výstřihu a podobně. NIKDY by mě nenapadlo, že bych mohla mít nějaké tendence ho nařknout z nějakého obtěžování. To, co dnešní generace považuje za sexuální obtěžování, bylo v mé době bráno jako projevy přízně. Byl to učitel fyziky a já byla ny fyziku fakt dobrá, on se snažil mi projevit uznání a taky radost z toho, že se mu o ten předmět někdo zajímá.

Dneska aby se učitel bál děcko pochválit, nedej Bože ho pohladit! Pochopitelně bez jakýchkoli postranních úmyslů.

+4/0
2.2.2012 8:53

IARK - Králíček Chlupíček

Re: což děvčata poslat na pozorování do diagnosťáku?

Spis ty jednicky byly za ten vystrih ;-D

0/0
2.2.2012 9:13

hermína

Re: což děvčata poslat na pozorování do diagnosťáku?

měli jsme na základce učitele, který konal dozor, nás ani neučil. z našeho pohledu starší, ale možná mu bylo jen 40. když viděl holku na chodbě dělat cokoli, co mohla být záminka k pokárání, zavolal si ji, musela chodit s ním po chodbě - šel vedle ní, držel jí za ramena a vlídně ji domluval. takové řeči typu "jsi velká slečna, taková hezká a ty běháš po chodbě"... nebylo úniku, neposlechnout učitele nešlo. klukům to nedělal.

párkrát se mi to stalo, třeba jsem šla v době hodiny na záchod (puštěna učitelkou) a cestou zpět mě chytil a dlouze mě vodil po chodbě a vysvětloval mi, že velké slečny vydrží 45 minut nejít. nikomu se nic nestalo, nikoho nezneužil, neosahával, ale ten pocit kapajícího slizu mám dosud.

a pak jsou určitě bezva učitelé, kteří nutí rozmazlenou bezohlednou holku dělat úkoly a dají ji pětku a ona je takto napadne. 

každopádně by se mělo udělat jasno tím, že profík (vyšetřovatel a psycholog) co nejdřív vyslechne hodně dětí té školy.

0/0
2.2.2012 10:19

omy

VZORY

Toto jsou ted vzory http://www.super.cz/1767-v-sedmnacti-si-nechala-udelat-silikony-ted-sbalila-fotbaloveho-reprezentanta.html a podobne servery jsou navody na jednoduchy zivot. V sedmnacti silikony a nejeden vztah za sebou ... S italskym milionarem a jinymi ... V kolika tedy s tim zacala? Ta uz musi mit vse za sebou ... Chuderka.

0/0
1.2.2012 22:06

Štvavá vysílačka

Re: VZORY

Za nás byly vzory hrdina socialistické práce a členka Československo-sovětského přátelství. A přesto jsme vyrostli jako slušní lidi, tedy antikomunisti.

Myslím, že se vliv "vzorů" přeceňuje...

+3/0
1.2.2012 23:16

veverkalidka

Re: VZORY

No, sorry, za socialismu jsem si prožila celé své dětství, dospívání a i první práci, ale nevšimla jsem si, že bych měla nějaký vzor z řad hrdinů socialistické práce či něčeho podobného.

ALe to, že si holka v 17 nechá uoravovat tělo, tak to bych viděla hodně problematicky!Rv

+2/0
2.2.2012 8:56

surimi

psychický nátlak ?

Jestli byl k otec k dívkám neúměrně a bezdůvodně tvrdý (aniž by měly průšvihy ve škole apod.).spíš se měly bránit,že jsou obětí domácího násilí, i šikana po psychické stránce se mezi domácí násilí počítá. Těžko soudit,když rodinu přímo neznáme,ale být v 15 letech v 8 hodin včer připravená ke spaní je úlet.puberťáci taky těžko nesou,když se negativně liší od spolužáků,např. oblečením, v tom věku mají potřebu být zařazeni "ve stádu"

a pokud mají smůlu na hloupější spolužáky,tak se opravdu mohou stát terčem posměchu.

+2/0
1.2.2012 21:49

surimi

Re: psychický nátlak ?

Nakonec otcovo zaměření může objektivně vyšetřit sexuolog a zároveň by otec i dcery měli absolvovat vyšetření u psychologa, tam by nejlíp vyšlo najevo,jaké byly vztahy v rodině.

0/0
1.2.2012 21:56

Maxx IV.

Re: psychický nátlak ?

neúměrně a bezdůvodně tvrdý? Proboha ženská, každý vychovává trochu jinak, a mě je rozhodně víc proti srsti někdo, jehož dcera běhá ve 14ti kdy chce po venku než ten, který chce, aby byla večer doma a třeba si četli nebo koukali na tv. Mladé bylo 15, třeba teprve nedávno...a na kravení venku bude mít spousta času, nehledě na to, že třeba o víkendu být venku mohli. Víme o tom celkem prd, ale z toho, co popisuje, tak měl jen určitá pravidla a držel se hesla raděj držet zkrátka o trochu víc, než aby byl nedůsledný.

Co je na tom, že by v osm měli být připravené na spaní? Tzn. např. číst si, hrát něco, dívat se na tv, kdoví...ale nad tímhle se vůbec pozastavovat nebo mu to dokonce vyčítat, fakt nechápu

+1/0
1.2.2012 22:23

Maxx IV.

Re: psychický nátlak ?

*mohly...! a někde se opakuju...pardon. Musím říct, že příspěvky místních ženských mě při večeru trochu nadzvedly ze židle...

0/0
1.2.2012 22:26

huh

Re: psychický nátlak ?

To tedy neznamená. Připravené na spaní je připravené na spaní. Takže se vyspí 8 až 9 hodin, v 5 ráno jsou vzhůru. Di začátku školy 3 hodiny.

0/0
1.2.2012 22:31

Maxx IV.

Re: psychický nátlak ?

jak vy víte,co to znamená?U nás to bylo podobné a do 22h jsem nemusel spát

0/0
1.2.2012 22:34

veverkalidka

Re: psychický nátlak ?

No, a víte určitě, že nemusely vstávat třeba 5.30, aby se stihly připravit a odejít na autobus či vlak? Znám dost dětí, které dojíždějí do školy, vy ne?

0/0
2.2.2012 9:00

cafe2

hm

Teď to bude asi tichá domácnost...:-P

0/0
1.2.2012 20:29

sámvelkýmao

no

pro dobrotu na žebrotu. lepší sedět v hospodě a kácet na ně. nic jim nedat, ať se stavěj na hlavu.....

+2/0
1.2.2012 20:09

citizen of Czech Banana republic

no

ještěže moje dcery nechtěly henten trendy hajtek komunikator čvrtej generace od aplu a mekbuuk, ale stačil jim sony eryksson a lenovo 8-o

0/0
1.2.2012 19:58

ddtx

Kolikpak

takovejch lidi asi sedi v kriminale, asi dost. Staci aby ucitel nedal peknou znamku, tata nekoupil mobil za dvacet litru a je to

+8/0
1.2.2012 19:49

jamesdixon

Re: Kolikpak

Pokud není blbej a nezve si třeba holky do kabinetu po  jedné a vůbec se vyhýbá setkáním někde v ústraní, pak ho těžko může někdo obvinit. A když si dívenka vymyslí všchno, snadno se dokáže, že lže.

0/0
1.2.2012 20:57

dvakratzabanovanylajos

Re: Kolikpak

tenhle flusanec uz clovek nikdy poradne nesmeje...

+2/0
1.2.2012 21:24

Rubik1

Re: Kolikpak

Ještě měl tenhle štěstí, že nebyl na holky hodný ani po obvinění. Jinak pole toho, co píšou, by asi byl odsouzen.

0/0
1.2.2012 22:11

J i ř í

Jediné dobré na tom je,

že teď už dívkám neuvěří ani ten výprask, který po zásluze dostanou.

+3/0
1.2.2012 19:49

sámvelkýmao

Re: Jediné dobré na tom je,

vykašlat na ně. ani kačku kapesnýho a nazdar. du do krčmy.....

0/0
1.2.2012 20:10

Profesionální neúplatný diskutér

Něco je špatně

Dokud kdejaká mladá holka může kohokoliv beztrestně obvinit z takového činu, někde udělali souzi zákonodárci chybu ...

+2/0
1.2.2012 19:37

hermína

Re: Něco je špatně

no beztrestně. na dospělou můžu obvinění z nařčení kdokoli podat. 11 letá by nebyla trestána ani za vraždu. je to těžké, zneužití se snadno schovává, blbě dokazuje a naopak se mu blbě brání.

0/0
1.2.2012 19:45

dvakratzabanovanylajos

zhmotnela nocni mura

kazdyho chlapa-otce.:-/

+5/0
1.2.2012 19:33

Duce Mia Luce risorto dodici

Hrozné

Tohle provést svému otci....Rv

+2/0
1.2.2012 19:29

Lady Humussprey

Celkem klasika. Kdyby byly starší, tak by tvrdily,

že je znásilnil ruský voják. Dnešní děti jsou do tohoto lhaní nuceni společenskou atmosférou a tak kdyby si takové hlouposti nevymýšlely, tak by byly vystaveny ve škole šikaně, že nejsou COOL.

0/0
1.2.2012 19:27

tappat

no v osm vecer byt pripravena jit spat

neni snad to nejhorsi, ne? Je videt, co od sveho mladi ocekavaji nekteri dnesni mladi.. Je to trochu smutne, kdyz hlavnim cilem je ztriskat se do nemoty a pak vypravet spoluzackam a spoluzakum, jak byl(a) strasne na prach... Kdo nezkusi do 18 travu, jako by nebyl, kdo posloucha rodice, je trapak, kdo se chova slusne, neni normalni, koho bavi skola, je sprt, kdo v necem vynika, ten si o sobe moc mysli .... To jsou bohuzel caste postoje. Nastesti takovych moc neni a je dobre, ze spousta mladych jsou normalni slusni lide. Nekteri dokonce i inteligentni.

+11/0
1.2.2012 19:23

5hitbomb

Re: no v osm vecer byt pripravena jit spat

Myslim, ze na zakladce a na stredni jsou tyto postoje v poradku a normalni, horsi je kdyz se jich nekdo drzi i v dospelosti...

0/0
1.2.2012 20:11

Gamehoror

Tak holkám se nelíbí že musejí být

v osum večer doma zatím co jejich spolužačky lítaj po mejdanech a půlnoc je tak akorát jít se domu vyspat :-)

Tatíka poslat do kriminálu, matku maj na háku a život  prostě senzace když neni kdo by jim něco mohl nařizovat :-)

Klidně tomu věřim že taková úcta k rodičům dnes existuje u mladých.

+2/0
1.2.2012 19:19

Najdete na iDNES.cz