Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Plot kolem lesa ve Střelicích naštval místní, úřad mluví i o stržení

Načerno postavený plot kolem části takzvaného Vaneckého lesa už tři měsíce hýbe děním ve Střelicích u Brna. Loni v listopadu ho nechal bez povolení postavit místní podnikatel, už na přelomu roku ale část plotu někdo poničil. Stavební úřad už zahájil řízení na odstranění černé stavby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bembinka

23 let (co jsem živa) - to nikomu nevadilo....

I já jsem si tam chodívala hrát, chodívali tam cvičit děcka z blízké ZŠ v rámci tělocviku a na procházky to tam bylo jako dělaný....

Najednou, ale musí nějakej přistěhovaleckej PODNIKATELÍČEK všem dokazovat, že má prachy a myslí si, že pro něj zákony neplatí.... Začne se tam roztahovat a ještě ke všemu udává na policii jako možné pachatele všechny, kteří si kdy dovolili říct, že s tím oplocením nesouhlasí.... Ale pozor, on taky nahlásil i ty co se jen ptali o co tam jde.... Z toho lze usoudit co je to zač....

Je to krip.... A klidně si mě Kupko najdi a taky nahlaš na policii..... Jsem původem ze Střelic a NESOUHLSÍM S TÍM TVÝM PLOTEM!!!!!!!!!!!!!!! Táhni odkud jsi sem dolezl!!!!!

0/0
3.2.2012 12:35

kat ŠIBENICE

Srandy kopec

Kámoš nemá rád hluk a špinavý vzduch. Koupil si chaloupku v zapadákově. K chaloupce patří i kousek lesa. Když mi vyprávěl, že poté, co se tam nastěhoval, mu přek okny šmejdili houbaři, tak jsem se smíchy neudržel. V katastru to není zahrada, ale les. I když to vypadá, jako zahrada. Snad kvůli těm hřibům to nechali jako les. Ale už to má oplocené a nikdo si zatím nestěžuje.

Klidně můžete šetřit těžce vydělané penízky a koupit si domeček. Zákony jsou na Vaší straně. To jen iDnes víří hladinu, aby se zalíbilo nemakačenkům s holou.

0/0
2.2.2012 22:22

kat ŠIBENICE

Re: Srandy kopec

A úřady "mluví"

;-D;-D;-D

0/0
2.2.2012 23:29

pavel.n

Re: Srandy kopec

Synku - ty jsi tedy v této diskusi aktivní ............. !!!!

Copak tě žere - nejsi ty náhodou potrefená husa co nejvíc kejhá ??

.

Jinak k plotu - kdybych nemusel , tak nebudu mít plot ani kolem domku ( koupil jsem starý dům už s ploty mezi sousedy ) - zbytečně to stojí peníze , musí se to udržovat .....

Mě jen zajímá  - na co potřebuje plot za několik milionů kolem malého lesa ???

0/0
3.2.2012 4:09

jupikjupik

největší sranda bude

předali nám v restitucích lesy, zaměření geodety nám přiřklo (respektujícíc plány 19. století) cesty, které tam vedly od toho 19 století jako náš les. Takže teď když si tam udělám školku, oplotím, aby na to nemohli zajíci, tak je to z hlediska právnického naprosto OK, ne? :) ať si všichni vysekají novou cestu tam kde je ta hranice asi o deset metrů posunutá, ne? Akorát je ten sousední vlastník asi přizabije... halt budou lesy pro techniku zatím trochu nepřístupné....

0/0
2.2.2012 22:00

kat ŠIBENICE

Re: největší sranda bude

;-D

0/0
2.2.2012 22:10

ModroPlach

Majitel si dela se svym pozemkem co chce

Nepredstavitelne!

+1/0
2.2.2012 19:38

kat ŠIBENICE

Re: Majitel si dela se svym pozemkem co chce

To je ale hrůza

;-D

0/0
2.2.2012 19:47

vozova.hradba

Re: Majitel si dela se svym pozemkem co chce

V civilizovaném světě ano, dělá si vše, co neodporuje zákonům (a oplocení lesa odporuje, resp. musí být povoleno). To zas tak divné není, joudo.

+2/0
2.2.2012 20:17

kat ŠIBENICE

Re: Majitel si dela se svym pozemkem co chce

A kde jste joudo vyčetl, že oplocení lesa odporuje zákonům? Je mnoho zákonných možností, jak oplotit les. Musí být oploceny lesní školky, vyžaduje-li to ochrana zvěřiny nebo hrozí poškození zdraví nebo ohrožení života (padající větve, staré stromy, nezpevněné podloží někde).

A navíc je-li tam plot, nesmí ho nikdo poškodit. Stane-li se tak, bude podáno trestní oznámení a do té doby nesmí být vydáno ani započato žádné správní řízení, které by nějak mohlo poznamenat nebo ovlivnit případné důkazy.

Takže majitel má svá práva. Pokud něco překáží řádnému užívání majetku, může v podstatě dělat, co chce.

Ale děti si hrát v lese nesmí. A je - li les soukromý majetek, patřící fyzidké osobě, pouze veřejně přístupný, mohou děti lesem projít pouze v doprovodu dospělé osoby, nesmí tam mluvit, močit, jíst ani pít. Nic donášet ani vynášet bez souhlasu majitele (obzvláště papíry, obaly, tatranky,skleněné či dokonce PET láhve plné či prázdné, nákupní tašky apod.).

+1/0
2.2.2012 21:02

kat ŠIBENICE

Článek s hromadou lží a polopravd, jen aby se zalíbil

Řada lidí má rodinné domky v ochranném pásmu lesa. To je 50 m od lesa. Tím se lesní správa chrání škodám, které způsobí les. Například strom spadne na dům a lesní správa nezaplatí nic. A ještě Vás zažalují, že jste byli povinni nebezpečný strom nahlásit a zahájit tak řízení. Po skončení řízení jste povinni "VY" strom, který Vás ohrožuje, odstranit na vlastní náklady. Absurdní zákon, ale tak to funguje. A na plot kolem zahrady v ochranném pásmu lesa není potřeba stavebního povolení. To si zase úředníci něco zkoušejí. No, není to trestné, něco zkoušet. Ale udělat z takového úředníka nezaměstnaného už je hračka. Osobně jsem se o několik takových už postaral. Jsou aktivní, horliví a pro zvýšení platu o jednu korunu jsou ochotni zneužít pravomoc a pošlapat právo. A pak je soud.

+1/0
2.2.2012 19:24

kat ŠIBENICE

Re: Článek s hromadou lží a polopravd, jen aby se zalíbil

A kolem lesa nesmí být plot. S výjímkou, kdy je tam hájená zvěřina nebo lesní školka. Anebo stromy, které ohrožují na životě pádem. Pak se les oplotit musí.

A zdravý lidský rozum dává za pravdu majiteli. Jestli majitel nechce, aby do lesa někdo chodil a zranil se, tak majitel už musí najít způsob, jak to právně podložit a materiálně zabezpečit.

A nyní je situace taková, že někdo plot poničil. To je trestný čin poškozování cizí věci. Než se to vyřeší, nesmí žádný úřad vydat rozhodnutí o odstranění stavby. A mám dojem, že tento trestný čin bude dnešní justice řešit asi tak 20 let a více.;-D

+1/0
2.2.2012 19:29

Toranoko

Re: Článek s hromadou lží a polopravd, jen aby se zalíbil

Jojo, neni nad to, vsechno rozprodat, aby nebylo kam chodit...

0/0
2.2.2012 20:38

kat ŠIBENICE

Re: Článek s hromadou lží a polopravd, jen aby se zalíbil

Všechno? Asi máte hodně času. Na rekreaci je určená dovolená. Jeďte do Tater.

0/0
2.2.2012 21:25

Salada

Re: Článek s hromadou lží a polopravd, jen aby se zalíbil

Aha. A jelikož je sposta (většina?) lesů státních  tak by je měl oplotit aby se tam někdo nezranil. A všichni budeme sedět doma a zabije nás infarkt.

Majitel lesa je totiž povinen se o les starat (tj i odstraňovat stromy hrozící pádem) a ne to vyřešit oplocením.

0/0
2.2.2012 20:50

kat ŠIBENICE

Re: Článek s hromadou lží a polopravd, jen aby se zalíbil

Zabránit jakýmkoliv způsobem. A je rozdíl státní les a les patřící fyzické osobě. Pokud se vymočíte do státního lesa a někdo Vás vyfotí, dostanete pokutu. Ale pokud to uděláte na soukromém pozemku, majitel se nebude zatěžovat pokutou. Ale klidně Vám tam soudně zakáže doživotně přístup. Pravda - soud stojí čas a peníze. Ale to zaplatí provinilec, který močil. Když se chce, najde se způsob, když ne, najde se důvod. A na hrubý pytel hrubá záplata. Ale v lese, patřící lesní správě, Vám nikdo nic přece nezakazuje. Pokud tam zrovna není kůrovec, těžba či chráněné rostliny.

0/0
2.2.2012 21:07

kat ŠIBENICE

Re: Článek s hromadou lží a polopravd, jen aby se zalíbil

Majitel lesa je povinen odstraňovat větve??? A co lysohlávky, máte je rád? Dokonce když Vás zabije padající strom mimo les, a to do 50 m od lesa, tak za to můžete Vy. Vy jste povinen na takový strom upozornit a podat návrh na správní řízení. Jestli to neuděláte, někoho to zabije a někdo prokáže, že jste o tom věděl jako první, půjdete do vězení. O tom je Lesní zákon.Rv

0/0
2.2.2012 21:10

Salada

Re: Článek s hromadou lží a polopravd, jen aby se zalíbil

Vy jste úplně vedle. Nikde se nepíše o odstraňování větví nebo lysohlávek. Zrovna tak ten příklad s padlým stromem je úplně vedle. Majitel lesa má jiné povinnosti.

A to s tím močením? Dejte příklad že se tak někde stalo. Nestalo. Je to debilita a přes žádný soud by to neprošlo.

0/0
5.2.2012 8:37

jamble

Jeden příklad za všechny...

Jednoho krásného dne šel tatínek se synkem na procházku. asi 4letý klučina si do kyblíčku nabral pár kusů listí z ořechu, který roste před domem klučíka. Sešli po pěšině dolů a malej kluk vysypal toto listí na místě, které je teď oplocené. Jenže problém byl v tom, že p. Kupka byl v tu chvíli na obchůzce svého panství a začal na malýho řvát, co tam má co vyhazovat bordel. Kdyby to byly odpadky, tak neřeknu, ale listí? V lese, který je stejně listnatý? Jak neobvyklé....8-o

0/0
2.2.2012 15:46

ryccardo

Re: Jeden příklad za všechny...

Tohle je ale fiktivní historka, že?

0/0
2.2.2012 16:36

kat ŠIBENICE

Re: Jeden příklad za všechny...

I kdyby nebyla fiktivní, tak děti si v lese hrát nesmí. My si v lese jako děti taky hráli. Tehdy ale vše platil stát a peníze byly na všechno.

Nejlepší je mít kolem lesa louku. A tu už oplotit lze. Já bych to tak udělal.

0/0
2.2.2012 19:37

ryccardo

Re: Jeden příklad za všechny...

Děti si v lese hrát nesmí?? To jako od kdy? Já jako dítě trávil většinu času v lese. Hráli jsme si tam na vojáky, stavěli přehrady na potoce, z chvojí stavěli různý chatrče, co je na tom špatnýho? I kdyby se to stokrát nesmělo tak se na takový nařízení zvysoka vy-se-ru a svoje dítě v lese hrát normálně nechám. No to se mi zase zvednul tlak.

0/0
2.2.2012 20:53

jamble

Re: Jeden příklad za všechny...

Jsem obyvatelka Střelic a tohle se stalo mému sousedovi... Ne, myslím, že si to nemohl vymyslet...

0/0
3.2.2012 11:36

kat ŠIBENICE

Re: Jeden příklad za všechny...

Já, v roce 1968, jsem měl 4 roky. A z té doby si pamatuji, že jsme šli Rokycanama přes nějaký parčík nebo lesík. A cestou zpět tam jsme neprošli - vyrostle tam plot a nějaký voják na nás mířil samopalem, který měl děrovanou hlaveň a byl s bubnem - často byl vídán v komzoušských filmech. Tato historka už není vymyšlená - na rozdíl od té výše.

A děti si nemají v lese co hrát a plašit zvěřinu. Tomu tatínkovi by měl někdo naplácat na holou tak, aby to jeho synek viděl. Aby synek pochopil, co se v lese nesmí dělat.[>-]

0/0
2.2.2012 19:34

vozova.hradba

Re: Jeden příklad za všechny...

Takže bys rád, aby se s oplocováním lesů zase začalo, chápu to dobře?

0/0
2.2.2012 20:20

kat ŠIBENICE

Re: Jeden příklad za všechny...

Chápete špatně. Něco jiného je, když Vám omezí pohyb v lese polici. A něco jiného je soukromý majetek. A něco jiného je, když to vadí chráněným rostlinám nebo zvěřině při hájení. Anebo to bude vadit Vám, když Vás na soukromém majetku s cedulí zákaz vstupu zastřelí myslivec na honitbě. Už nejsme v socialismu, ve kterém se budoval komunismus. To nefunguje. S jednou výjímkou. Cigáni komunismus mají. Ti mohou vše a jsou nepostižitelní. Ale to se nesmí říkat, to je rasismus.

0/0
2.2.2012 21:22

kat ŠIBENICE

Oprava. Překlep.

Něco jiného je, když Vám omezí pohyb v lese politici.

0/0
2.2.2012 21:23

herulinka

Re: Jeden příklad za všechny...

Hranice honitby a soukromých pozemků se většinou neshodují, stejně jako zvěřina a zvěř;-)

0/0
3.2.2012 6:20

glosař

Re: Jeden příklad za všechny...

V roce 1968 nebyl samopal Špagin-PPŠ 41 ve výzbroji žádné armády. Možná se jednalo o zbloudilého "Ustašovce"

0/0
2.2.2012 21:30

kat ŠIBENICE

Re: Jeden příklad za všechny...

Asi máte pravdu. Tak je to na wikipedii:

"Poslední kusy byly z ČSLA -pravděpodobně- vyřazeny až na přelomu 50. a 60.

let s nástupem nové kategorie vojenských zbraní – útočných pušek na

náboj středního balistického výkonu, u nás reprezentovaných typem Sa. vz. 58.".

Třeba se mi to jen zdálo. "Pravděpodobně". Ale sověti byli přece nevyzpytatelní.

0/0
2.2.2012 22:07

Králík z klobouku

Každému dle jeho...

Kupka chce absolutní vlastnická práva a nerespektuje zákonné principy obecného užívání? Tak dobře. Ať si je na svých pozemcích, ale nesmí ani na vteřinu vstoupit na obecní ani státní pozemek. Když on nerespektuje veřejné zájmy, proč by měl veřejný sektor vycházet vstříc jeho zájmům? Ať si žije v tom svém lese - pokud se tedy do něj ze svého domu bude mít kudy dostat. Samozřejmě ovšem nemůže od nikoho chtít, aby mu do toho lesa pouštěli nějaká zásobovací vozidla. Když neplatí obecné užívání lesa, nemůže platit ani obecné užívání komunikací.

0/0
2.2.2012 14:42

weclik

Re: Každému dle jeho...

A proč tedy vůbec nezrušit všechna práva na ochranu soukromý a na ochranu vlastnictví.Na co vůbec peotřebujem ústavu a zákony,když nám bude stačit jeden jediný pojem-OBECNÉ UŽÍVÁNÍ-Proč to nenechat na tom,že vyhraje ten kdo má většího pinďoura !!8-o

0/0
2.2.2012 14:57

pavlik12

Re: Každému dle jeho...

Protože žijeme v civilizované zemi 21. století. Kde prostě existuje soukromý, obecní, státní a veřejný prostor.

0/0
2.2.2012 16:25

kat ŠIBENICE

Re: Každému dle jeho...

Les není určen k obecnímu užívání. Dokonce ani veřejná komunikace nemusí být pro všechny. Naše celá ulice je soukromý pozemek. Bylo vydáno soudní rozhodnutí, ve kterém je jasně stanoveno, kdo má právo chůze a jízdy. A na základě toho se o pozemek stará městský úřad. Takže je pozemek veřejně přístupný a cestu si přes něj zkracují šroťáci. Už hodněkrát jsem na ně volal policisty. Jediné, čeho jsem dosáhl je, že nedělají bordel a drží hubu. A nesmí se ani ohlédnout. Na soukromém veřejně přístupném pozemku můžete jen projít nebo projet. A to přesně zákonem povolenou rychlostí. Nesmíte při tom mluvit, jíst ani pít. Jinak Vás může majitel vykázat a musíte se vrátit stejným směrem, odkuk jste přišli. A to šroťákům vždy musela vysvětlovat policie. Jim se zpět do kopce se svým těžkým nákladem dobrovolně nechtělo. Pokud jejich vozík nepřesahoval zákonem povolenou šířku 50 cm - to jim ty vozíky musela policie zabavit. Já si na vše dohlédl. Na hrubý pytel hrubá záplata.

0/0
2.2.2012 19:46

bojovnik2

Klasický profil českého podnikatele -

člověk s kriminálně nabytým majetkem a s kriminálnickým žebříčkem hodnot neuznávajicí práva druhých lidí.

+3/0
2.2.2012 13:59

pavel-m

Re: Klasický profil českého podnikatele -

Takových podnikatelů je jen malý zlomek (ale jejich aktivity vydají za všechny).

0/0
2.2.2012 19:25

camilin

moje kralovstvi

a smi se tam zpivat???

0/0
2.2.2012 13:05

jamble

Re: moje kralovstvi

Nesmí...

0/0
2.2.2012 13:47

pravda ve smazaných přispěvcích

majiteloví dát po čuni

a plot zničit celej R^;-D

+5/0
2.2.2012 12:54

jamble

Re: majiteloví dát po čuni

Pozor, ať neskončíte za tyto výroky na policii, jako někteří občané Střelic, které pan Kupka uvedl jako podezřelé jen proto, že s oplocením nesouhlasí..

0/0
2.2.2012 13:33

habr

Jednoduché řešení a oficiální, levnější a trvaleé je,

že plot  okraj lesa podsadí trnkami, ostružinami a šípky, na pěšinu dá závoru, napíše zákaz vstupu, a je za vodou. Když to vysází letos na jaře, tak než ho donutí k demolici plotu, bude mít již živý křovitý lem lesa z větší části uchycen. Ochránci vše uvítají, protože keře poskytnou potravu, hnízdní příležitosti apod.

Kčemu si dělat násilí s drátěkou, když příroda je spolehlivější.

+1/0
2.2.2012 11:01

huh

Re: Jednoduché řešení a oficiální, levnější a trvaleé je,

Vstup do lesa nelze zakázat.

+7/0
2.2.2012 11:34

dalnice

Re: Jednoduché řešení a oficiální, levnější a trvaleé je,

to by se spíš ekologové ozvali, že brání volnému pohybu zvěře. :-)

+1/0
2.2.2012 11:38

Dr.Fe (2)

Re: Jednoduché řešení a oficiální, levnější a trvaleé je,

A měli by pravdu.

0/0
2.2.2012 13:22

81honza

Re: Jednoduché řešení a oficiální, levnější a trvaleé je,

přečti si článek ještě jednou, pak možná pochopíš, že vstup do lesa zakázat nemůže, takže nějaký nápis zákaz vstupu by mu byl stejně k ničemu

+2/0
2.2.2012 12:29

Dr.Fe (2)

Odstranění plotu by měla být samozřejmost

Pokud se tedy chceme počítat k civilizovanému světu a ne k Balkánu

+7/0
2.2.2012 9:55

RenegatZed

Re: Odstranění plotu by měla být samozřejmost

Odstranění dveří z bytů by měla být samozřejmost: Pokud se tedy chceme počítat k civilizovanému světu a ne k Balkánu

+2/0
2.2.2012 13:05

camilin

Re: Odstranění plotu by měla být samozřejmost

jdi si dat za roh facku!!

+2/0
2.2.2012 13:07

Dr.Fe (2)

Re: Odstranění plotu by měla být samozřejmost

Jestli nerozeznáváte rozdíl mezi lesem a bytem, tak tedy lituji vaše okolí. S vámi to asi nemají vůbec jednoduché. Doufám, že si dokážete bez asistence alespoň dojít sám na záchod a neděláte si do kalhot.

+2/0
2.2.2012 13:20

192.168.35.1

Re: Odstranění plotu by měla být samozřejmost

Správně. Les patří všemu lidu. A černá skládka tam taky patří.

0/0
2.2.2012 13:26

Najdete na iDNES.cz