Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poslanci přehlasovali Senát a schválili zákon o veřejných zakázkách

Poslanci přehlasovali senátorské veto zákona o veřejných zakázkách. Novela má zpřísnit a zprůhlednit pravidla zadávání veřejných zakázek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zberanek

Neměli by co dělat

Politici si přece nezamítnou možnost tunelování, odkloňování, atd.. Tato skupina lidí, které není nic svaté, by neměla bez korupce co v politice na práci.

0/0
1.2.2012 17:38

majkl1

Tedy - vlk se nažral

a koza zůstalá celá. A nejen to, ještě přibude další úřadování a budou se pěkné koulet penízky do ztracena. Čím více se věci protahují, tím jsou ve výsledku dražšší a dražší. Příklad - nákup třeba stroje za 1,1 miliónu. Než proběhnou všechny "úřední" úkony běžnou českou rychlostí, původní stroj se již nevyrábí a je nový model za 1,5 mil. A může se začít znovu. A to losování? To proběhne v zákulisí a pak přijde jen "výběr" z nabídek.

Ne vždy je ten výběr jednoduchý, nejlevnější neznamená vždy nejvýhodnější. Malý příklad - levná  laserová tiskárna má velice drahý spotřební materiál, takže ekonomičtější je koupit dražší tiskárnu s levným "spotřebákem". Levný stroj bez servisuje méně ekonomický výhodný než tentýž stroj se smluvním servisem atd. Jenže na to se u nás neslyší a skutečná ekonomičnost zapláče.

0/0
1.2.2012 9:42

kukvykuk..

Takže zase jenom další pastkvil,

aby se neřeklo, že se proti korupci nebojujeRv

0/0
1.2.2012 8:59

pavel.n

A zlodějna pokračuje !!!

Politici dobře vědí , že mnoho lidé jsou lidé , kteří jsou lehce ovlivnitelní přes jimi ovládaná média a tak jim tohl edivadlo plně stačí k tomu , aby nám Nečas s úsměvem podobný Klause oznámil , jak zatočili s korupcí !!!!!

0/0
1.2.2012 5:42

Direct Shooter

Rozkrývat vlastnické struktury firem neí možné,.

Ihned by se totiž zjistilo, který poslanec stojí za tou kterou firmou a kam tečou úplatky a provize. Ne nadarmo jsou také tajeny konkrétní návrhy jednotlivých poslanců  na proslulé "porcování medvěda".  A zviditelnění vlastnických poměrů ve firmách by v konečném důsledku mohlo znamenat i konec tuneloání veřejných zakázek napříč politickým spektrem.

Franta Ringo Čech, když ještě poslancoval, řekl v jakési TV debatě, že jsou v parlamantu dohromady slovy TŘI, kteří "neberou". Teď si ovšem nejsem jist, zda-li to bylo míněno včetně Senátu....;-D

0/0
31.1.2012 23:01

uplnej_debil

Re: Rozkrývat vlastnické struktury firem neí možné,.

to jsou ti s tou mrtvicí, co už několik let nebyli v "práci" ... XXX

0/0
31.1.2012 23:35

car_director

Poslanci přehlasovali Senát

0/0
31.1.2012 22:57

Amoniak II

Hm.

Aha, takže stanovování kritérií jako obrat nebo certifikace je diskriminace.

Čili když se do tendru na stavbu silnice za miliardu přihlásí s nejnižší cenou OSVČ cestář Pepa s kolečkem co loni spravil dvě polňačky, tak vyhrává?

Když na vybudování složité technologie budete mít nabídku od šikovných Ukrajinců, co se to doučí ...

0/0
31.1.2012 21:12

WIFI

Re: Hm.

proč by pro stavbu třeba za 20 mil musel mít uchazeč/firma obrat za každý ze třech posledních let třeba 10 mil Kč ? Z čeho plyne, že by tuto zakázku nezvládla firma s obratem třeba 8 mil Kč? Přístup malým firmám k zakázkám na který nestačí, jde např. přes délku realizace stavby či požadavkem na ISO:-)

0/0
1.2.2012 8:20

uplnej_debil

Hmm tak požadavek na rozkrytí vlastnických struktur

vítěze tendru a pár roků sledování finančních toků, vyžadovaný senátem, je přehlasován a nahrazen uni blábolem bez právní vymahatelnosti. Takovejch roků jsem tu ODSku volil... njn jenže koho z neparlamentních... tak jo, Vandasi. Ukaž, co s tím málem dokážeš, na množství nehleď ;-)

+1/0
31.1.2012 21:03

seelen

Zase pro ty jednodušší

jinak bublina o ničem.!!

0/0
31.1.2012 19:56

snakes

ministri

ozvali se zejmena 2 echt ministri: Pospisil ktery je v rukach plzenskeho kmotra Jurecka a nejhorsi ministr pro mistni rozvoj vsech dob Jankovsky, kteremu musi rikat co ma delat prazsky golias Hrdlicka. bravo!

0/0
31.1.2012 19:54

Centralní Mozek VeVerek Bartowyj

Pravda je tato....Senátní návrh by byl masakr výnosu korupce

do kapes poltiků ;-D

Poslanci odmítli návrh senátorů, aby vítězové tendrů rozkrývali svoji vlastnickou strukturu včetně anonymních akcionářů, tichých společníků nebo osob, které se podílejí na zisku společnosti, aniž v ní figurují.

Senátní návrh,  ukládal vítězům soutěží, aby po dobu tří let předkládali seznam osob a bankovních účtů, na které posílal zisk a dividendy. Musel by to dokládat například výpisem z bankovních účtů.

iDnes lživěpředkládá dojem že senát vetoval vysoce pozitivní návh, hnus Rv

+10/0
31.1.2012 19:53

Poberta TOPowyč , chemik-ethylik

Re: Pravda je tato....Senátní návrh by byl masakr výnosu korupce

[>-][>-][>-][>-] ;-Dprý senátní veto;-D [>-][>-][>-]

0/0
31.1.2012 21:18

Modrý Zločas nečasný

Re: Pravda je tato....Senátní návrh by byl masakr výnosu korupce

víme , on to nepsal redaktor ale vrátný Rv

0/0
31.1.2012 21:19

zkopce

ať se ušije jakýkoli zákon o veřejných zakázkách

bude se krást stále,

úředník musí mít plnou zodpovědnost za zakázku - od vyhlášení do konce záruky

potom ať si klidně najme svého bratra, důležité bude poměr cena a kvalita

když je hlavní kritérium cena je to nesmysl - kvalita jde do háje, o tom, že 2x dražší nabídka může být výhodnější a levnější než levná ani nemluvě

0/0
31.1.2012 19:46

A.C.Dupin

Aktualizace?

Tak by mě zajímalo, jestli byla aktualizace, ve které byl aevidentně vložen text od podnadpisu dále, byla provedena v důsledku náhodného opomenutí, nebo si soudruzoi novináři uvědomili, že to vážně přehnali...

0/0
31.1.2012 19:12

Gamehoror

Re: Aktualizace?

To je na idnes běžná praxe.

Hodit sem článek a ten článek postupně měnit a aktualizovat že pak v diskusi často vypadáš jak idiot pro ty co se k článku dostanou později.

Kolikrát už to k čemu ses v diskusi vyjádřil zní v článku naprosto jinak než to bylo původně.

Je to děs ale co s tim naděláme . Nic

0/0
31.1.2012 19:32

Centralní Mozek VeVerek Bartowyj

Re: Aktualizace?

proti iSedmiLhářum nemáte šanci;-D

0/0
31.1.2012 19:54

SvatyAntonin

zákon

No čas ukáže jak se naši poslanci v boji proti korupci opět vyznamenali. Hlavně aby si sami říkali ..neber úplatky, neber úplatky...

+1/0
31.1.2012 18:55

Z-drcený kostkový cukr

Zákon je zatím bezzubý

A jaký jiný byste od poslanců chtěli?;-D;-D;-D

+7/0
31.1.2012 18:49

spv0023

Kdo přinese důkaz o korupci,

který usvědčí pachatele a zachrání státní prostředky, dostane 30% odměnu.

To se vyplatí mnohonásobně, i do budoucna: usvědčený a zavřený darebák už víckrát krást nebude, zatímco dnes krade pořád znovu.

Státní zakázky veřejnými aukcemi, podle ceny nebo jednoduchého vzorce. Žádné vícepráce. Zveřejnit vše, včetně tzv. obchodních "tajemství": když jednou stranou obchodu jsme my, pak musíme vědět za co platíme. Firmy zveřejní majitele do poslední fyzické osoby, i schované za nastrčené boudy. Totéž u subdodavatelů větších než 5%, sčítajíce podíly společností propojených (!). Pokud se ukáže že lhali, propadne záruka, kterou budou předem skládat, a zaplatí pokutu ve výši té subdodávky.

SPV, www.spolpv.org

+6/0
31.1.2012 18:10

spv0023

Anonymní listinné akcie jsou prostředkem podvodů.

Umožňují jen dva banánové státečky v Tichém oceánu a místní mafie. Takové firmy vyloučíme ze státních zakázek. Bez kliček a výjimek, jak je připravuje Pospíšil. Slouží k zakrytí zlodějin, korupce a tunelování státu. V návrhu jsou úmyslně ponechané díry.

Firmy, ucházející se o naše peníze, podle nás zveřejní VŠECHNY majitele, do poslední FYZICKÉ osoby, i schované za různé nastrčené boudy, podílníky na tržbách a ziscích, totéž u subdodavatelů větších než 5%. Jinak nebudou ani připuštěny. Pokud se ukáže že lhali, propadne záruka, kterou budou předem skládat u ČNB. Vítěz, který bude pobírat státní peníze, zveřejní všechny dodavatele. Pokud zakázku dostane, a pak pošle peníze jiné společnosti, která nesplňuje podmínky, tak zaplatí pokutu ve výši té subdodávky. Dávat peníze do tmy je povinnost občanů? Není. Jen pokud tu vládne mafie, pak jsou občané nuceni. Ale také se mohou vzepřít..

www.spolpv.org

+4/0
31.1.2012 18:11

spv0023

U politiků veřejná přiznání příjmů, majetku, i s původem.

Politik, který "zapomene" uvést majetek, pochopitelně nakradený, o něj přijde, a dostane pokutu ve stejné výši na cestu.

Politici nesmí přijímat dary. Musí uvést podíly majetkové a výnosové, všechnu účast v řídících orgánech společností, už 3 roky před nástupem do funkce. Politik, který je členem řídících orgánů společností se státním nebo obecním podílem, nesmí za tuto práci brát plat ani jakékoli výhody. V případě porušení dostává pokutu ve výši trojnásobku toho příjmu.

Poslanci a zastupitelé, kteří neuvedou nebo zalžou v majetkovém přiznání, jsou pokutováni stejně, t.j. propadnutím toho majetku a pokutou ve výši trojnásobku. Strany musí přiznávat veškeré dary nad (malou) hodnotu, úhrnnou včetně rozdělených darů. O pokutách se nebude hlasovat, budou automatické, ze zákona. Zloděje a flákače s imunitou nepodporujeme.

Společenství Přímé Volby

+4/0
31.1.2012 18:13

Gamehoror

Re: U politiků veřejná přiznání příjmů, majetku, i s původem.

dobře si se rozjel :-)

Teď to ještě zrealizuj :-)

0/0
31.1.2012 18:20

pivicko007

Re: U politiků veřejná přiznání příjmů, majetku, i s původem.

Kdo to je "Společenství přímé volby"? Rozkryjte strukturu - na webu nic není!! Jinak některé popsané věci jsou pěkná snůška "bludů" a v některých pasážích psaného textu na www.spolpv.org jste dle mého názoru za hranou práva této republiky!

0/0
31.1.2012 21:42

RodoDendron0006

Re: Anonymní listinné akcie jsou prostředkem podvodů.

Máte pěkný program a můj hlas ve volbách!!!

0/0
31.1.2012 22:47

spv0023

I korupci odstraní Přímé Volby jednotlivých politiků

I korupci odstraní odpovědnost jednotlivých politiků: přímé volby prezidenta, poslanců, starostů. Jednoznačná odpovědnost voličům, průběžný dohled na jednotlivé poslance, jejich respekt k názoru občanů. Lepší výběr již při volbě, předem. Nikoli zavázanost partajním komplicům jako dnes, vzájemné krytí rozkrádaček a mafiánský stát způsobené vázanými kandidátkami poměrného volebního systému.

.

Další kroky Společenství přímé volby: www.spolpv.org

+1/0
31.1.2012 18:08

spv0023

Senát zrušit,

zcela zbytečný po zavedení přímé volby poslanců Sněmovny.

Počet poslanců zmenšit na polovinu.

Doživotní imunitu, odstupné, cestovné, výplaty partajím z Vašich peněz: zrušit.

Společenství Přímé Volby: www.spolpv.org

+2/0
31.1.2012 18:07

řezbář

Re: Senát zrušit,

Při jiné příležitosti, ale podobného tématu jsem v příspěvku navrhl

1 zrušit platby státu za volební "úspěchy". Jednotlivé strany by si musely vystačit se stranickými příspěvky

2 počet poslanců by se odvíjel podle počtu členů strany

3 možnost okamžitého odvolání poslance ( politika)

0/0
31.1.2012 21:11

řezbář

Re: Senát zrušit,

4 mimo sněmovnu totáně zrušit imunitu

5 rozšířit možnosti referend

Bylo mně sděleno, abych přestal hulit. Když máte společenství (plný souhlas), taky hulíte?

Jinak díky

0/0
31.1.2012 21:16

gter

Kmotři vládnou dál...

Zase jenom "jako"....Kdy už se u nás udělá něco pořádně?

0/0
31.1.2012 17:37

Nezničitelný Žalud

...lobisté a kmotři se nažrali...

...a vláda zůstala celá ;-DR^

+2/0
31.1.2012 17:30

navsteva proti levicactvi

Snha o zpruhledneni vicepraciM?

Ze by konecne urednici zacli projektovat tak jak maji a nesnazili se to ohulit jen jakusi zadavci dokumentaci ci studii? Protoze jinak si nedokazu predstavit, ze by se kazda viceprace resila beznou cestou osloveni nekolika uchazecu a vyberem. Takova stavba by pak trvala nekolik let a stat by jeste navi platit naklady na prostoje stavebnim firmam.

0/0
31.1.2012 17:14

navsteva proti levicactvi

Snaha cSSd o zmatecnost v zadavani zakazek

a posileni korupcniho prostedi neprosel. Jak se rozkryvaji vlastnicke struktury firem, ktere mohou podnikat i ze zahranici a v ramci volneho pohybu osob, zbozi, sluzeb a kapitalu jim v tom nemuze nikdo branit.

0/0
31.1.2012 17:12

ende

Re: Snaha cSSd o zmatecnost v zadavani zakazek

8-o8-o8-oVíš o co se jedná vůbec?

+3/0
31.1.2012 17:28

sandar

Re: Snaha cSSd o zmatecnost v zadavani zakazek

já hlavně vůbec nerozumím, co tím chtěl básník říct, takže myslím že dle toho ani nejde usoudit jestli tomu pisatel rozumí nebo ne;-D;-D;-D

0/0
31.1.2012 17:29

MPoks

Re: Snaha cSSd o zmatecnost v zadavani zakazek

Vždyť nevíš o co kráčí socanofóbisto. Hlavně si zanadávat na socany, myšlenka žádná, ale korunky  za příspěvek jsou doma.

0/0
31.1.2012 18:15

navsteva proti levicactvi

Re: Snaha cSSd o zmatecnost v zadavani zakazek

Soudruzi, jsme v EU. A fungovani firem je v jednotlivych clenskych zemich regulovano ruznymi zpusoby a mj. je mozne realizovat i firmu s utajenou vlastnickou strukturou. Ale zaroven plati volny pohyb sluzeb v ramci unijniho trhu. A neni mozne z tohoto unijniho volneho pohybu vyloucit nekoho kdo splnuje kriteria pro fungovani v EU. Takze snaha vyloucit ony nepruhledne firmy je ponekud usmevna, kdyz stci mit tu firmu registrovanou na Kypru.

Jednalo se jen o klascike boslevicke placnuit do vody ze strany extremisticke cSSd. A pokud by se snad podarilo neco takove zakonne upravit, tak by to prineslo dalsi miliardy na prohrannych arbitrazcih. Tady je zrejme trochu citit udkud vine ze zahnivajici cSSd vane. Pripravit zakonny paskvil, ktery pak spratelenym firmam hodi nejake ty miliardy z verejneho baliku.

0/0
31.1.2012 22:41

Kefalín1

To jsou věci! Sóstruzi z KSČSSD+KSČM chtěj zneprůhledňovat

státní zakázky? Proč asi, co maj ti kujóni za lubem? No, hlavně že to hlupcům/voličům za 30 vykládaj úplně obráceně, a těm je na štěstí úplně fuk, kolik se toho ze státního rozkrade...

+2/0
31.1.2012 17:06

vytal

Re: To jsou věci! Sóstruzi z KSČSSD+KSČM chtěj zneprůhledňovat

tak tys to nějak nepobral ;-D

+2/0
31.1.2012 17:07

ende

Re: To jsou věci! Sóstruzi z KSČSSD+KSČM chtěj zneprůhledňovat

Ten je mimo pořád;-D

0/0
31.1.2012 17:28

Nezničitelný Žalud

Re: To jsou věci! Sóstruzi z KSČSSD+KSČM chtěj zneprůhledňovat

...asi nějaký volajako zmetený mádlovec ;-D

+1/0
31.1.2012 17:29

KOČÍ -> jenom přesmyčka ÍČKO

Re: To jsou věci! Sóstruzi z KSČSSD+KSČM chtěj zneprůhledňovat

Tak hlavně že nemusí platit ve špitálech těch 30 stříbrných, díky kterým se zaprodali.. :-PRv

0/0
31.1.2012 17:33

Modrý Zločas nečasný

Komunisto Kefalin nemaskujte se takhle hloupě

za jakoby protikomunistickou propagandu Rv

Dovolte abych vám připoměl .... Terazky:

„A otázky leninismu stě čítal?“....Kefalín:

„Ano. Dvakrát, soudruhu majore?“

0/0
31.1.2012 21:25

A.C.Dupin

Chucpe!

Zprávy "nestranné" jak za komančů! ;-O;-O;-O

+1/0
31.1.2012 17:05

vytal

senát vypadá jako lumpové, opak je pravdou

bando jedna;-O Rv

+1/0
31.1.2012 17:03

Kefalín1

A co by rudej senát byl, když ne

lumpové?!

0/0
31.1.2012 17:07

vytal

Re: A co by rudej senát byl, když ne

kefaline , víš proč takto zadaný zákon nechtěli senátoři schválit ? Víš co se vlastně schválením stalo , či lépe , nic nestalo ?:-/

+2/0
31.1.2012 17:09

Fracek62

porad

ale pry nebude potreba rozkryvat plnou strukturu dodavatelu apod ..takze porad o nicem.

+2/0
31.1.2012 16:56

Najdete na iDNES.cz