Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jablonec se po 11 letech dohodl s majitelkou domu, bulvár se dokončí

Jedenáct let trvající spor Jablonce s majitelkou domu, který brání v dokončení širokého bulváru v ulici 5. května, skončil. Město se s Marcelou Musilovou dohodlo, že jí zaplatí šest milionů korun a a že v Jablonci dostane jiný dům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

papazian

To tedy zastupitelstvu ale trvalo! Dávno se mohli dohodnout!

Chamtivé bylo město, od každého chce daně, ale když má zaplatit férovou cenu, tak se jim nechce, nejraději by vše znárodnili. Jsem rád, že tato ostuda pro Jablonec snad brzy skončí. Sice pozdě, ale snad!

0/0
1.2.2012 11:24

Šimpy

Re: To tedy zastupitelstvu ale trvalo! Dávno se mohli dohodnout!

Omyl pane, chamtivé nebylo město ale ona paní! Tržní hodnota domu je 6,2 milionu, město jí nabízelo až 8 milionů samo od sebe, ještě před vyvlastněním. A paní Musilová vycítila příležitost, že město ten dům potřebuje, tak začala dělat potíže a nakonec chtěla 12 milionů a jiný dům! Tedy chtěla jinou nemovitost a za tuto stávající ještě zaplatit DVOJNÁSOBEK tržní ceny! Tomu říkáte hamižnost města? To je od ní přímo sprostota a ne jen hamižnost. Nyní tedy dostane zhruba tržní cenu domu a ještě jinou nemovitost i s přilehlými pozemky. A pokud se Vám nabízí srovnání s paní Havránkovou, co blokovala dostavbu dálnice D11, to byl úplně jiný případ. Ona nechtěla peníze, chtěla jen jiné pozemky za ty už vyvlastněné. A tam selhal opravdu stát od začátku, kdežto radnice v Jablonci přišla s dohodou, ne rovnou s vyvlastněním. To je třeba si uvědomit.

0/0
1.2.2012 18:45

VyMeTaky

Sláva!

Stupidita a megalománie zvítězila.

+2/0
1.2.2012 10:20

azazzelo

Konečně má Jablotron místo na svoji vytápěnou halu

Tak je třeba jen info, kdy máme v Praze naložit autobusy bezdomovci a poslat je do Jablonce. Tak šup, šup.

A říkáte, že se Jablonec takto zbavil problematických cikánů v centru? To byla chyba, šéfovi Jablotronu teď chybí asociálové v centrech měst. Prý to ke koloritu správného českého města patří. ;-D

+1/0
1.2.2012 7:13

Lady Humussprey

Náhodou paní Musilovou znám dost dobře

Pravicové velení Jablonce k tomuto řešení bylo donuceno. Ten barák tam prostě tyhle lidi strašil. Tam se žádný bulvár dělat nebude, to je lež, jako věž. Jenže tam bylo takových baráků desítky, pravičáci je vykoupili za babku, Romy, kteří tam bydleli vystěhovali do ghetta v Zeleném údolí. No a pak je městu za desítky milionů prodali.Tenhle barák tam začal trčet, jako memento tohoto tunelu desetiletí. Co se chystá v tunýlku dál? Zbude tam holé místo, protože ten bulvár už dávno vyrostl v ulici Komenského a oni jen pokrčí rameny a řeknou, že zkrátka od místních podnikatelů nebyl zájem.

0/0
1.2.2012 1:39

LazyFatMan

Re: Náhodou paní Musilovou znám dost dobře

Na tom holém místě bude kus silnice, barák se musel objíždět.

0/0
1.2.2012 9:52

Lady Humussprey

Re: Náhodou paní Musilovou znám dost dobře

Samozřejmě, že tam bude silnice, a ne žádný bulvár. Zničí to zároveň pohledově vjezd do Lidické ulice. Mám stovky pohlednic starého Jablonce a musím říct, že to bývalo hezké město. Už není.

+1/0
1.2.2012 11:27

ramm

městské domy vs. sídliště

Mě na bourání těhle starejch baráků po válce nejvíc štve to, že kdyby se za posledních 60 let neustále nebouraly a bourání na bulváru byla už jen třešnička na dortu, kdy už ty domy po 40 letech "nestarání se o ně" byly beztak rozpadlý. Že kdyby se ty před válkou výstavní domy nebourali, tak se nemusely stavět ty hnusný sídliště v 70. a 80. letech a stačily by menší vkusnější maximálně třípatrový bytovky, jak je to třeba v západnim Německu a lá takové bytové čtvrtě Regensburgu. Připomínám, že k roku 1945 měl Jablonec na dnešním katastrálním území 50 000 obyvatel a dnes jen 45 000. Ta kapacita městkých domů na to tedy byla, i když je jasné, že se nebydlelo v jednom, dvou lidech na byt jako dnes ...

+2/0
31.1.2012 18:20

michaljn

TO JE KOMEDIE !!!!

A po 11 letech na slavném Jabloneckém " bulváru" není žádná změna !!!! Vybagrováno, Vybouráno a kde nic tu nic. Ale projekty byli namalovány krásně včetně obchodů a nových domů celkem 3x po 6.000.000,- A vypadá to tam jak kdyby skončila válka !! 8-o8-o8-o

+2/0
31.1.2012 11:16

waisp1

Re: TO JE KOMEDIE !!!!

hmm určitě by bylo lepší nechat to tam ve stavu jako před bouráním že ? viz ulice Dlouhá ? krásné polorozbořené domy plné obohacovačů kultury :-/ to radši vybagrováno, vybouráno a trávník jako to je dnes.

+2/0
31.1.2012 11:27

Lady Humussprey

Re: TO JE KOMEDIE !!!!

Čistá demagogie, pravičáku. Bourání těch baráků se zdůvodňovalo vybudováním bulváru, nikoliv holiny se šutrama.

0/0
1.2.2012 1:48

Najdete na iDNES.cz