Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Američanka o aktech za záchranu stromů: U nás by lidé vyšli do ulic

Američanka Sally Anderson je jednou z aktivistek, jejíž nahé snímky měly zachránit stromy v pardubických Tyršových sadech. Rozhodnutí tamních radních ale kalendář, který s akty vznikl, nakonec nezměnil. Prošel původní návrh, který počítá s masovým kácením stromů a betonovým korytem s umělým potokem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

apejras

Kácení nemocných stromů - ANO

Přiznám se, že neznám přesné parametry projektu, ale reakce lidí se mi zdá nepřiměřená. Přímo panická. Líbí se mi hesla "ty stromy tu rostou hrozně dlouho", "sázel jsem je jako malý kluk", atd. Podívejme se na to z druhé stránky, strom je starý nebo nemocný a hrozí, že spadne jeho část nebo spadne celý. Chcete, aby se opakovala situace ze Zlína? Kde nezdravý strom zabil malé děcko? Prosím, jen dál a houšť..

Nejsem schopen posoudit, co všechno se má kácet, ale v ČR je několik dobrých agentur, které mohou ocenit kvalitu stromů a snad objektivně navrhnout jejich kácení či prořezání.

Divím se také, že nekřičel nikdo při přestavbě Komenského náměstí - kořenový bal vzrostlých stromů byl notně porušen, tak jsem zvědav, co se za pár let stane.

0/0
31.1.2012 12:10

Smradlavej čmoud z komína

Re: Kácení nemocných stromů - ANO

všichni víme o co jde - O PENÍZE Z EU - které se musí rozfofrovat, zde je zcela evidentní, že se musí pokácet co nejvíc i ZDRAVÝCH stromů, aby se mohlo vysázet co nejvíc nových a provést mnoho práce, tím větší bude PROVIZE do správných kapes...

s tím Zlínem už táhněte někam, to je stejná mediální masáž jako Vítkov, vůbec nikdo neřešil že chyba byla už ve druhu stromu, který k nám nepatří ( http://lidskebestie.unas.cz/asijsky-svinstvo.html ), ten sajrajt je normálně křehký jak papír...

jinak, ze stejného důvodu by už dávno měly být zakázány automobily, důchodci by museli mít minimálně zákaz vycházení a cik... by už dávno museli být v luftu...

další věc je, že se vůbec nikde nenechávají ani neškodná torza starých stromů, to má za následek úbytek užitečného hmyzu a další řetězec...

0/0
31.1.2012 14:44

nechte stromy žít

Brendlovo koryto a betonová promenáda za 40 miliónu

Tak Brendlova betonová promenáda má stát 4O miliónů!!!!

Je dobře,že se tomu lidé snaží zabránit a. Dotace ještě přidělenou nemají, tak třeba se tomu ještě podaří zabránit. Je vidět že Pardubáci a SPP mají Pardubice opravdu rádi, když pro to tak horlivě zvedli ruku!!!

0/0
27.1.2012 21:02

zdenanek

Tyršáky

Nakonec neprojde nic. A pan architekt se může objímat s paní primátorkou.

0/0
26.1.2012 21:36

Jarda M.

Kaceni stromu

Vetsine pardubakum je jedno, zda v sadech zustanou stromy nebo tam bude betonove koryto. Volny cas travi v AFi nebo na hokeji a podle toho zastupitele nakonec spravedlive rozhodli. Zalezitost odrazi aktualni stav a nalady spolecnosti nejen v Pardubicich. V ukrajinskem Uzhorodu by to dopadlo prinejmensim stejne...

+1/0
26.1.2012 10:53

spicltadydomamezisvejmakolegama

U nás by lidé vyšli do ulic a objimali stromy

No gdyt' u nas taky, Zeman objima na Vysocine stromy uz jakou dobu.;-D

0/0
26.1.2012 3:33

__anart__

Do Tyršových sadů je třeba přivést život: přiveze ho tam MHD

Tyršovy sady jsou mrtvá zóna. Je třeba do nich přivést život. To bez zavedení trolejbusových linek nepůjde. Docházková vzdálenost z většiny míst v Tyršových sadech je k nejbližším stanicím trolejbusů ohromná. Jedna trolejbusová linka by mohla jezdit po zamýšlené široké betonové cestě, říkejme jí severozápadní tepna. Klidně jako jeden pruh s dostatečným počtem výhyben.

Druhá trasa MDH by pak vedla po asfaltce vedoucí okolo zámku po jeho východní straně. Místo tenisových kurtů, jak již před lety správně řekl pan hejtman Martínek, je třeba vybudovat kapacitní parkoviště pro automobily a autobusy s návštěvníky zámku.

Parkování aut přímo v parku omezit na půlhodinu zdarma, delší parkování přísně zpoplatnit.

Stromy důsledně vyřezat a nahradit je bezúdržbovými plastovými. Plastová by mohla být i tráva. Pokroky v této oblasti jsou veliké! Podstatně se sníží provozní náklady parku. Zbudou prostředky na čerpání vody dokola tím umělým potokem.

Tato opatření přivedou lidi do parku i na zámek.

+3/0
25.1.2012 22:35

marwill

Re: Do Tyršových sadů je třeba přivést život: přiveze ho tam MHD

;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
25.1.2012 23:25

zdenanek

Re: Do Tyršových sadů je třeba přivést život: přiveze ho tam MHD

Kolegu anarta chápu, je to má krev. Pouze to zkraťme - radniční válec v čele s paní primátorkou ruinuje a likviduje Pardubice dále. Má na to ještě další skoro 3 roky.

0/0
26.1.2012 21:41

josefl

U nás

Zase hodně lidí ví, že vše má svou životnost. Že strom lze skácet a zasadit jiný. Že se jedná o naprosto normální proces. Jenom blázniví ekoteroristé si myslí, že vrchol všeho blaha je nic neřezat, nic nesekat. Potom tvrdit, že přemnožení klíšťat je důsledek necitlivého přístupu k přírodě. Příklad z mého okolí, Tam, kde před pár desítek let tekl pěkný potůček plný raků, čolků a žab, je dnes zarostlá bažina plná komárů a klíšťat. Nejsou tam čolci, raci ani ty žáby. Proč? Ekoteroristé tam zakázali sekat trávu, regulovat potok, vyřezávat nálety.

+1/0
25.1.2012 20:16

Fai Rodis

Re: U nás

Ach ano, Posvátný Mokřad, že?;-)

0/0
25.1.2012 21:22

Polička

Re: U nás

Prosím o který potok se jedná?

0/0
29.1.2012 21:36

Smradlavej čmoud z komína

Re: U nás

nějak nechápu smysl tohoto příspěvku, jako by v něm byly protichůdné názory

ale každopádně - proč preventivně nezabijeme všechny důchodce při dosažení průměrného věku, když je to "normální"?

0/0
31.1.2012 14:47

prestomanifesto

Cesko je rozvojova zeme a tam je vsechno o penezich,

uplatcich. Nejaka budoucnost nikoho nezajima. V Africe je to v mnoha zemich stejne.

+1/0
25.1.2012 18:35

brekebrekke

tj tak strasne kratkozraky, co dela cesko,

ze je to k placi :-/ k placi jsou stromy, zdravotnictvi, skolstvi...akorat vlaaada je ksmichu ;-€;-€;-€

+1/0
25.1.2012 17:32

Matka Příroda

Architekti jsou sebestřední blázni

Podobně dopadla rekonstrukce sídliště "Pod Nádražím" v Chrudimi. Pan zahradní architekt patrně nemá rád zelené plochy ani stromy, ale zato má rád beton. Na tomto sídlišti nechal vykácet asi tak polovinu stromů, které zde přitom rostly už přes 30 let, a vytvářely tak parčík, a to proto, aby mohl zcela překreslit chodníky (nyní jsou vedené mnohem hůře než ty původní) - ty stromy mu překážely. Ty chodníky pan architek udělal široké tak, že se na nich vyhnou dva kamiony (možná mu ujela ruka) a je logické, jak to časem dopadne: budou zde parkovat auta. Z klidného sídliště s parčíkem, kde mohly bez obav pobíhat děti, udělal parkoviště. Původní zelená plocha se výrazně zmenšila, a také zde vysadil nové stromy, hezky podle pravítka, s pravidelnými rozestupy. Fakt děs. Je ovšem zřejmé, že něco podobného pan architekt chtěl - nyní se o jeho díle "bude mluvit". Moderní architektura je taková, "musí přece vyvolávat spory". Pak je údajně "kvalitní".

+1/0
25.1.2012 17:27

josefl

Re: Architekti jsou sebestřední blázni

Tedy Chrudim znám, který parčím pod nádražím máte na mysli? Pokud vím, tak pod nádražím je místní Bronx., nic jiného. Stromy tam rostly a možná rostou asi tak dva a to v Roosweltově. V Revoluční nebyl ani jeden.

0/0
25.1.2012 20:20

sámvelkýmao

no

a kde je fotogalerie? 52 týdnů. 52 dřevin, 52 nahotinek..... a tady koukáme na dva holý zadky.....

0/0
25.1.2012 17:15

Kočka14

Re: no

Když tu ty fotky vyvěsí všechny, tak kdo si to pak pude koupit? ;-)

0/0
25.1.2012 17:57

verkas

Re: no

Nikdo, psali že kalendář nelze koupit.

0/0
26.1.2012 16:14

pmejsi

Bohužel...

Bohužel "naši" politici vůbec neberou v potaz názory a přání lidí, kteří zde žijí. Viz. park... viz. Třída Míru ... viz. Afi Palác..viz....viz...viz! Bohužel se tady z toho stává Koucourkov a já si nejsem jistý, jestli budu chtít dál žít v takovém městě:-/ O všem se hlasuje tolikrát a do té doby, než to dopadne tak, jak si politici přejou...tomu se říká demokracie. Dokud většině lidí bude jedno, co se kolem nich děje a nevyjdou třeba do ulic, budou si s námi ti nahoře dělat co se jim zlíbí. Tady už pomůže jen defenestrace. Bohužel...Rv

+1/0
25.1.2012 15:57

l.g

Re: Bohužel...

Ono je to trochu o tom, koho si lidé do zastupitelstva zvolili.

0/0
25.1.2012 17:10

akord

Re: Bohužel...

ŘEZAT A ŘEZAT TU HAVĚT,PRAVIL BOBEŠ NA PONDĚLÍ VELIKONOČNÍ.;-€

0/0
25.1.2012 18:18

other_side

myslet nám/jim nejde

Myslet dopředu, v horizontu 50/100 let nám prostě nejde. Uspěchaná spotřební doba, letos betonové koryto, za 5 let jiní radní a přírodní koryto, později opravdu park, nebo taky OC.....Kolik lidí se na takovýchto rozhodnutích přiživí.

+6/0
25.1.2012 13:34

verkas

Re: myslet nám/jim nejde

Nejhorší ze všeho je, že až se za těch 5 let radní vymění, bude pozdě. Stromy už nikdo zpátky nevrátí. Jak se mohlo stát, že názor lidí je až na posledním místě. Jako by tu chyběl zdravý rozum a soudnost. Vždyť se nejedná o píseček na jejich vlastním dvorku, i když si to určitě myslí. Majetek se má spravovat a zvelebovat, tady se jen ničí.

+1/0
25.1.2012 14:44

alkhazali

plosne kaceni,

betonove koryto potoka. tomu se rika revitalizace parku od podlahy. kolikpak za to asi soudruh dostane?

+1/0
25.1.2012 13:26

Najdete na iDNES.cz