Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pěší zóna na pardubické třídě Míru nebude, zůstanou tam trolejbusy

Pardubičtí zastupitelé změnili své měsíc staré usnesení a rozhodli, že i po opravené třídě Míru budou v Pardubicích jezdit trolejbusy. Budou mít jeden pruh uprostřed ulice a výhybnu. Pěší zóna tedy nebude.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zdenanek

Pardubice ?????

Zde v Pardubicích nic nikdy nebude. Radní to prokaučují vše jako obvykle za 22 let. P.Č.

0/0
29.1.2012 21:56

honza7842

defenestrace

No jestli nenastal čas na novodobou defenestraci, aby si páni politici konečně uvědomili, že nám donekonečna nemohou s... na hlavu. Čekat do dalších voleb je pozdě. Prostě dokud je hned nevypráskáme bičem, tak se nám budou jenom smát a Pardubice budou mít za evropské resp. naše peníze opravené luxusní parkoviště pro pár vyvolených.

+1/0
25.1.2012 22:52

__anart__

Radní se vysmáli voličům. Jak jim to mohou voliči vrátit?

Jedním z důvodů pro zachování MHD na pěší zóně byla obava, že pokud zastupitelé vyženou trolejbusy ze třídy Míru, budou místní vlivní členové ODS blokovat schvalování projektu neustálými stížnostmi a připomínkami, vše se tak zdrží a propadnou peníze EU.

Kde vzali naši mo(u)dří radní jistotu, že variantu "pěší" zóny s trolejbusy a výhybnami nikdo nebude napadat, neustále připomínkovat a tak nekonečně zdržovat? Vše pochopitelně v souladu s platnými zákony.

Divil bych se, že by si nějaký ekolog nevšiml, že na jednom z domů hnízdí chřástal, že motýli z čeledi žluťáskovitých tak rádi sedají na ulepených koších před hernami... Zamýšlená rekonstrukce těmto vzácným živočichům přeci může uškodit!

I podnikatelé z přilehlých ulic mohou připomínkovat projekt rekonstrukce. I občanská sdružení... Myslím, že to vlivní podnikatelé z třídy Míru nemusí mít tak úplně jednoduché. Většina místních si pěší zónu s MHD nepřeje. Radní si s voliči vytřeli ****. Nyní je čas, aby totéž předvedli voliči radním.

0/0
25.1.2012 22:51

Venda Dušín

Nové hlasování

A budeme hlasovat tak dlouho, než nám bude výsledek vyhovovat:-) Výborně soudruzi, ani nevíte jak moc se těším na další volby.

+1/0
25.1.2012 20:53

Beter

Re: Nové hlasování

Koho budete volit?

0/0
25.1.2012 21:43

Koště

Zase z nás udělali blbce

Primátorka, koláček už jsou zase v obětí s modrým ptactvem a plácají si to jak potřebují.... já na bráchu... a komouši jim přisluhujou... nechápu. Nejmladší zastupitel Rychecký mi mluvil z duše R^ Sám stejně nic nezmůže, příště to chce totální obměnu zastupitelů včetně PRIMÁTORKY, ta ženská je falešná!!! S Koláčkem si furt jedou ve svých kšeftíkách.... Zlatokop Lejhanec by se zřejmě podělal, že by musel jít kousek pěšky a my jsme zase na posledním místě :-( :-( :-(

+1/0
25.1.2012 20:40

zdenanek

Fraňkov

...................a ne Pardubice. Devastace Pardubic za asistence paní primátorky pokračuje na plné obrátky. Kde jsou ty projekty chvalozpěvné v Radničním zpravodaji ? Zůstane jen ten předražený aquapark a ani na opravu chodníků v centru nezbybe. Tato radniční squadra azura to vše definitivně pohřbí. Připomeňme jen projekty : Třída Míru, Tyršovy sady, "Sportovní" hala, Přednádraží, tunel před Zelenou branou, a kdo si ještě vzpomene na návrh paní primátorky udělat fasádu na Zelené bráně. A můžeme jmenovat další - Prokopka-skladiště, oblast Na Spravedlnosti-dříve Mototechna a dnes překládací stanice, Bývalý Průmstav-dnes zdevastovaný objekt, bývalé učiliště zdevastované a obehnané plotem.atd. atd. No a ta bomba Babylon. Skutečně na radnici architekt, technik a odborník každým coulem. Radničním č.p.. Ono je to jen o penězích.

+1/0
25.1.2012 20:32

kaksikymmenta

Trolejbusy

Pokud jezdí přes třídu Míru jen trolejbusy, je to ještě v pohodě. Navíc si tam stejně každý přebíhá ulici, jak chce. Pěší zónu bych přesto uvítal, ale trolejbusy by tam klidně mohly jezdit pořád. Spíš by se mohla zklidnit situace u univerzity, je tam hromada studentů a někteří řidiči Studentskou ulicí prosviští neskutečnou rychlostí.

0/0
25.1.2012 18:28

maron

názor

Taky názor zde: http://knava.blog.idnes.cz/c/241828/Pardubicka-hlasovacka.html

+1/0
25.1.2012 11:54

Venda Dušín

Pokud si pánové Lejhanec a Bajer a spol. myslí

Pokud si pánové Lejhanec, Bajer a spol. myslí, že pokud bude třídou Míru jezdit autobus zvednou se jim tržby v jejich kvelbech, tak jsou na omylu. Podle mého názoru se na třídu Míru vrátí lidi, když vznikne reprezentativní pěší zona. Zatím je třída Míru pouze ohyzdná ulice plná vietnamců, nic ví.

PS: těším se na další volby, až konečně dopadne ODS hudbou na dno!!

+7/0
25.1.2012 11:37

zdenanek

Re: Pokud si pánové Lejhanec a Bajer a spol. myslí

............. zločinecká strana nepadne na hubu. A když, najdou se tam jiní. Není koho volit. Paní pimátorka je toho živím důkazem.

0/0
28.1.2012 19:08

šámot25

Výklad demokracie v českém Absurdistánu

Budeme prostě hlasovat tak dlouho, dokud hlasování nedopadne v náš prospěch...

+6/0
25.1.2012 11:13

magistr kelley

Re: Výklad demokracie v českém Absurdistánu

V Pardubicích nejde o demokracii, ale o fraňkokracii.

+3/0
25.1.2012 13:13

Venus_7

Ó, jaké překvapení!

Tak hlavně, že je primátorka spokojená, že? A o to tu přece jde. :-P říkám si, kdo v tom má prsty (a za kolik?)... podnikatelská lobby určitých lidí?

+4/0
25.1.2012 10:01

chejava

Re: Ó, jaké překvapení!

Paní primátorka tam je proto, aby zametala stopy po předchozím vedení města. V Pardubicích největší škody napáchal bývaly starosta a senátor Střítecký se svým poskokem razskazovem.

0/0
25.1.2012 18:21

martina79

Trolejbusy budou vozit lidi do vietnamských prodejen

Bylo by dobré připomenout, že ODS a Sdružení pro PArdubice tímto činem jen pokračují v devastaci centra Pardubic. Byli to pánové Stříteský z ODS a Koláček ze Sdružení, kteří odsouhlasili stavbu obludné AFI krabice a tím definitivně podepsali ortel nad centrem města. Nešlo jen o to, že  podmínky byly  pro  město finančně nevýhodné (možná byly výhodné pro oba pány, kteří se nám těď smějí z teplých místeček v Praze) a že AFi je opravdu architektonický průšvih. AFi palác vyhnal obchodníky z Třídy míru a jestli si někdo myslí, že to zachrání trolejbus, tak to je tedy naivka. A co udělalo vedení města, aby udrželo obchody na Třídě míru? Nic - dál drží pronájmy tak vysoko, že se tam nikomu kromě Vietnamců nevyplatí zůstat. Závěr: opravdu se stydím, že bydlím v Pardubicích.

+9/0
25.1.2012 9:03

richardhorak

Naši radní pro nás !!!

- pro pěší zónu se v petici vyjádřilo cca 20.000 pardubáků

- proti bylo cca 3.000 pardubáků

Naši radní demokraticky poslechli většinu a výsledek je na světě ...

+8/0
25.1.2012 8:09

mMANGO

co dál

dál nic.Byl jsem přesvědčen,že podnikatelé nedopustí zrušení MHD.Nyní až se všichni zastupitelé uklidní a začnou trochu přemýšlet, uspořádají další jednání

0/0
25.1.2012 0:46

mMANGO

co by vyhovovalo mne

PETRÁŇ ..

...V praxi to bude vypadat tak, že spojů na třídě Míru trochu ubude, aby se do jednoho pruhu vešly...

mne by vyhovovalo zrušit trať č.1,5,13, dvojkou občas jezdím

0/0
25.1.2012 0:35

Carlos01

Preference MHD na úkor individuální automobilové

dopravy v centru města je prozíravý počin. Pruh s výhybnou, žádné exhalace a zbytek pro promenádování je určitě pro Pardubice přidaná hodnota. Diletantská ČSSD i s tím jejich podivně vystudovaným právníkem z Brna a kandidátem na hejtmana se může jít bodnout.

+6/0
24.1.2012 22:30

Petr_F

Re: Preference MHD na úkor individuální automobilové

Bůh mi věř, že nejsem stoupencem ČSSD, ale tohle je fakt blábol postrádající logiku. Snaha vytvořit na tř. Míru čistou pěší zónu určitě neznamená preferování individuální dopravy, ale úplné vyloučení dopravy, s výjimkou časově omezeného zásobování, pohybu sanitek, hasičů a policie. Poslední hlasováíní naopak svědčí o absolutním diletantství a ignorantství zastupitelů hlasujících pro toto nic neřešící "řešení", Samozřejmě v čele s paní primátorkou, která si, toto nové hlasování, bez jakéhokoliv respektu k hlasováním minulým, vynutila.RvRvRv

+7/0
25.1.2012 0:05

Xaver02

Re: Preference MHD na úkor individuální automobilové

Jenže ta přidaná hodnota MHD je právě v tom, že zajíždí tam, kam auta nemohou. Tohle řešení je v Evropě běžné - jedná se o smíšené území pěších a veřejné dopravy.

+1/0
25.1.2012 12:19

Petr_F

Re: Preference MHD na úkor individuální automobilové

Nevím, kolik v Pardubicích jezdí a nebo je registrováno aut, ale pokud je vydáno 7000 vyjímek, tak tam je v současnosti de-facto povolen běžný provoz.

+2/0
25.1.2012 17:35

81honza

Re: Preference MHD na úkor individuální automobilové

zřejmě nejsi z pardubic, jinak bys věděl, že auta na třídu míru nesmí už teď (až na výjimky, kterých je hodně, ale ty určitě zůstanou)

0/0
25.1.2012 18:25

Petr_F

Re: Preference MHD na úkor individuální automobilové

Z Pardubic kupodivu jsem a po předmětné ulici se pohybuji dost často, takže vidím jaká auta tam tudy jezdí a jaká tam parkují. Bylo by zajímavé znát důvody těch 7000 výjimek. Tolik zásobovacích aut tam určitě nejezdí. Spíš jsou to majitelé směnáren a hlavně kamarádi úředníků majících možnost tyto výjimky přidělovat. Ale že by jich bylo(těch kamarádů) tolik?

0/0
25.1.2012 18:51

81honza

Re: Preference MHD na úkor individuální automobilové

zřejmě úředníci kamarádí s každým, kdo má dost peněz, aby si nějakou tu výjimku zaplatil

0/0
27.1.2012 21:09

zdenanek

radnice

Ctihodnou paní primátorku už snad nic nezajímá, než to křeslo, kde se tak dobře usalašila. Možná, že nám pošle pozvánku na stranickou schůzi. Vše v Pardubicích je takový kočkopes, kde se nikdy nic dobrého nezrealizuje.Pošlete mi prosím paní primátorko s tím s svým "melodyboysem" příště pozvánku na svou párty. Budu se těšit.

+1/0
24.1.2012 22:19

naparoubek

Modří už vědí

Jedna perlička z dnešního arcihlasování by neměla zapomenout (zdroj: pí. primátorka) - na třídu Míru je vydáno 7000 (slovy sedm tisíc) výjimek ze zákazu vjezdu. A to je jistě víc než padesát peticí, že?

+4/0
24.1.2012 20:43

Daf2

HUMUS VELEBNOSTI

Toto je "DEMOKRACIE" v pardubickém provedení! Za šest let hlasovalo pardubické zastupitelstvo ohledně Třídy Míru 3x. Výsledek hlasování: pokaždé pro pěší zónu bez trolejbusů. Gratuluji paní uražená Fraňková a spol. Vaše dotčené EGO v reportáži vysílané ČT1 po minulém hlasování zastupitelstva přímo tryskalo. Nakonec to vypadá, že se promění v realitu v podobě světového unikátu - takzvaná pěší zóna s pruhem pro dopravu! Můj hlas jste tímto rozhodně nezískala! !!

+5/0
24.1.2012 20:42

Venus_7

Re: HUMUS VELEBNOSTI

Podepisuji. R^ Bývá obvyklé, že se tihle lidé chtějí u koryta udržet co nejdéle. Ovšem tato paní asi ne, protože mnoho příznivců si tímto jednáním rozhodně nezískala. Jsem zvědavá na příští komunální volby.

+2/0
25.1.2012 10:07

tucnak v exilu

10 DIVŮ PARDUBIC

1. Něco, co někdo nazývá palác v centru města; 2. Údajně reprezentativní společenský sál v obchodním domě

3. Zrušení jediného krytého skokanského bazénu, a postavení stejného "akvaparku", který mají v sousední vesnici; 4. Hraní basketbalu v hale pro 10 000, kam chodí 1 000 lidí.; 5. Hotel, z kterého je krásný výhled na rychlodráhu; 6. Stížnosti jistých občanů, že po desáté večer má být v centru města hrobové ticho; 7. dvě multikina v jednom městě; 8. Návrhy na stavbu nového fotbalového stadionu, když mají Pardubice 4 stadiony, na kterých se dá hrát druhá liga, jenom stačí opravit a přidělat tribuny.; 9. dva největší sportovní podniky o jednom víkendu; 10. Pěší zóna, po které bude jezdit Bajer svým autíčkem a hned v závěsu bude mít 4 trolejbusy.

VÍTEJTE V PARDUBICÍCH. ;-O

+14/0
24.1.2012 20:19

pmejsi

Re: 10 DIVŮ PARDUBIC

Souhlasím v plném znění...jen bych ještě doplnil za 11. Ty slavné Tyršovy sady a jejich plánovanou revitalizaci. Co lidí proti tomu právem zbrojí a hlasuje, ale dle všeho včera stejnak posvětili původní arch. návrh i s tím jak je ekologicky, prakticky a ekonomicky nevýhodný. Nemůžu jinak, než si o současných Pardubicích myslet, že se zrodil nový KOCOURKOV!! Ač jsou Pardubky moje srdeční záležitost, stydím se za to, co se tu děje a budu uvažovat, že odtud prchnu někam, kde je ještě "svět normální" (nebo spíš normálnější). :-/Rv

+2/0
25.1.2012 10:26

jollyjokes

Komici

To zas budou mít Pardubice unikum: "Pěší zónu" s trolejbusy a výhybnou. ;-D Tolik kumulované hlouposti jsem už dávno neviděl.

+5/0
24.1.2012 20:09

mmaximm

Nadprůměrná hustota blbostí

Něco podobného se dalo očekávat :-( Jen mě zaráží, že četnost výskytu podobných nesmyslů a ubohostí se poslední dobou zvyšuje. Namátkou: "analýza" k tunelu před Zelenou bránou, Velká pardubická a Zlatá přilba v jeden den, hysterie okolo obnovy Tyršáků, "oprava" Arnošta... na tak malý město celkem husto. Tuším, že dalším kusem bude něco jako Wafi palác II se dvěma kinosály místo Prokopky...

Proč to děláte?!Rv

+6/0
24.1.2012 20:03

verkas

Re: Nadprůměrná hustota blbostí

O to ne, už padl návrh, že by místo Prokopky mohl stát nový magistrát. A to docela vážně. Z toho, co se v Pardubicích hlavně poslední roky děje je mi nanic. :-P

+2/0
25.1.2012 14:55

naparoubek

Re: Nadprůměrná hustota blbostí

To je pravda: http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstvi/_zprava/956038

A modří už vědí kudy a kam...

http://www.cpi.cz/kancelare/cr/planovany/kancelare-prokopka

Mimochodem, co ještě zaznělo na včerejším zasedání (volně tlumočeno): "Pěší zóna byla plánována s vizí, že půjde dohlédnout od nádraží k Zelené bráně, což se jaksi nepovedlo."

A asi z tohoto důvodu se tak zahojíme v Tyršových sadech, odkud po "revitalizaci" uvidíme od jedné kavárničky ke druhé. Pravda, paní primátorka potvrdila, že ani jedna z nich není součástí projektu a že ta u zdymadla ještě dloóóóuhá léta nemusí vůbec stát. A tak to má být, tak je to v pořádku.

0/0
25.1.2012 15:15

zdenanek

Třída Míru ?????

Bravo alejkum, to se dalo očekávat. Ale nechval dne před večerem a ženu zaživa. To ještě není konec. To je teprve začátek konce - projekt není, peníze nejsou, jen rozhádaní radní se trumfují, kdo si postaví kam svou limuzínu a několik stání pro své zákazníky ..... Ale ta Třída Míru, jako přednádraží, křižovatka Paramo, Tyršovy sady atd. realizována v dohledném horizontu 10ti-20ti let nebude. A přesvědčte mě o opaku. Možná se už chystá revolta na nové hlasování a paní primátorka co ??

+4/0
24.1.2012 20:01

naparoubek

Třída Kočkopsa...

...líbezně se vinoucí od Náměstí Stříteského přes křižovatku U Lejhance a výhybnu U Bajera až k Magnu III. (dříve Zelená brána), toť magistrála našeho krajského města...

Čistá práce! Fajn, poprvé jste to tady zabili konečným řešením otázky hliněného plácku a teď zase odpustkovým odhlasováním tohohle paskvilu. Vsaďte se, že nakonec to stejně dopadne zdejší formou Stodolní (což bude zhruba v době, kdy z Grandu bude zase hotel nebo squat), ale každý svého štěstí strůjcem. Škoda, že ne za vlastní prostředky... stěhuju se do Smilovky.

+6/0
24.1.2012 19:25

Petr_F

Malost a trapnost

Další dokonalá ukázka malosti, trapnosti, neschopnosti respektovat většinový zájem, a absolutní nefunkčnosti současného vedení města Pardubice a jeho zastupitelstva.Rv

+7/0
24.1.2012 18:55

Najdete na iDNES.cz