Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Takový klučina, říká o pobodaném muži obsluha restaurace v České Lípě

Restaurace Horník na českolipském sídlišti Sever se vzpamatovává z šoku. Jeden z návštěvníků našel v pondělí v noci na záchodě pobodaného dvaačtyřicetiletého hosta ležícího v krvi. Podle obsluhy stojí za bodnou ranou v jeho břiše loupežné přepadení, okolnosti incidentu prověřuje policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kocour-mikes

Kdopak to už těm NEVIDITELNÝM konečně zatrhne?

8-o8-o

0/0
27.1.2012 17:25

lbc.koko

Re: Kdopak to už těm NEVIDITELNÝM konečně zatrhne?

způsobil si to sám viz nová zpráva :) nepřípadáte si teď jako blbec? :)

0/0
30.1.2012 23:49

pervekt

...

Babička mi vyprávěla o cikánech za první republiky. Tedy i v období hospodářské krize. Cikáni kočovali, nabízeli za úplatu různé pomocné práce (kopáči, pomoc na poli, oprava hrnců - dráteníci atd..). Kromě toho využívali své mentality k pobavení lidí, předváděli různé akrobatické kousky, zahráli na housle atd.. Byly s nimi také nějaké problémy, sem tam se ztratila nějaká ta slepice nebo zaběhlý pes, ale rozhodně se nedělo to, co teď. To není kapitalismem, cikány zkazil už socialismus, který se snažil je "unifikovat" aza to jim nabídl velkou míru schovívavosti a vstřícnosti. A po revoluci se v tom pokračovalo.

 Nejsem pro takové jednání. Každý jsme zodpovědni za svůj život a pakliže někdo chce něco dokázat a zněnit svůj život, má šanci. Ke kapitalismu patří zodpovědnost jednotlivce za svůj život. To se musí (nejen) cikáni naučit. Na druhou stranu je třeba nechat lidi žít. Klidně v chatrčích, v hadrech, ale po svém. Dokud neškodí jiným. Ale zločiny tvrdě trestat..

0/0
27.1.2012 17:25

agresivní sadista Soulburner

...

jaký pobodání? vždyť to byla jenom nevinná strkanice, samková vám to vysvětlí!!!!!

+1/0
25.1.2012 18:16

Livrak 8

Hergot už!!!!!!

Zase ty cikáni. ;-€;-€;-€

+3/0
25.1.2012 13:55

Qíteček - nikoli alpský

Re: Hergot už!!!!!!

Furt.

0/0
25.1.2012 15:57

Muž se železnou maskou

Re: Hergot už!!!!!!

Porád.....

0/0
25.1.2012 17:43

Curenzym

to je zvláštní,

hodně článků o tom, kdy zločin spách člen majoritní společnosti, pod romskými činy- neuvěřitelná diskuse plná rasisitckých žvástů....tím se nic nevyřeší, spousta lidí nemá práci, natož Romové, které nikdo nezaměstná, i když mají VŠ apod., potom jsou články nedivte se -špatná zkušenost. To není přeci pravda, vzniká zde hon na Romy - kam až chcete zajít. Sociální vyloučení dělá z někerých Romů monstra. Já bych v jejich kůži být nechtěl. To začíná být opravdu medikální štvanice, je mi líto toho kluka co byl pobodán. Neosoudím však Romy všechny. Budu soudit majoritní společnost dle zločinů, které páchají někteří jedinci ?Jinak Romové nepřevažují nad našimi zločiny, jsou více vidět a začínají zde vznikat pohádky - soc. dávky mají vysoké, důchod zadarmo atd.....Dělám v tom a není to pravda. Z českého národa začíná být lůza.

+1/0
25.1.2012 13:33

5037

Re: to je zvláštní,

Možná jde o to, že jejich činy jsou bagatelizovány/omlouvány. A to lidem vadí. Když něco spáchá bílej dostane co mu patří (aspoň doufám), nikdo ho neomlouvá.

0/0
25.1.2012 13:37

Curenzym

Re: to je zvláštní,

ať jsou potrestáni - mně však přijde mnohem horší neustále o tom psát. To je strašný tlak na ty slušné. To mně přijde velmi nelidské.Mně nevadí když budou potrestáni, mně vadí, když se to medializuje, spousta lidí hledá články jen o tom, kde jsou Romové......

0/0
25.1.2012 13:41

5037

Re: to je zvláštní,

A právě proto, si myslím, že se o tom píše. Protože víme, že tady je dvojí metr a média si všimla toho, že pohár přetéká.

0/0
25.1.2012 13:48

nottingham

Re: to je zvláštní,

Tak proc o utoku na Romy se pisi i 3 clanky denne, viz. porovnani kauza Vitkov versus kauza Krupka? Vitkov = utok na Romy, Policie i politici se div nepretrhnout, media tez. Krupka = kdyby se to nesirilo mezi lidmi po internetu, tak se to tise zametlo pod koberec, smesne tresty... Tohle Vam prijde normalni, kdyz je neustale tak omlouvate? Uvedomte si, ze az politici, Policie, soudy, nebudou resit barvu pleti a mit strach nekoho odsoudit kvuli narceni z diskriminace, pak se lide opet nebudou bat. Vzdyt i sam Paroubek rikal, ze davky Romum jsou nase dan za bezpecnost.

0/0
25.1.2012 13:58

nottingham

Re: to je zvláštní,

delas v tom? Asi v nejake agenture pro socialni zaclenovani, ne? Podivej se na stav veznic...Neni to hon na Romy. Misto, aby se snazili ocistit sve jmeno, tak pouze dale prohlubuji onu propast a nenavist vuci vetsine z nich roste.

+1/0
25.1.2012 13:55

chytrejabohatej

Re: to je zvláštní,

ochrance romskej kriminalniku povazuju za jeste horsi, nez romske kriminalniky samotne. Komu svym prispevkem slouzis, kdo te za nej plati? Je naprosto lzivej - hon na romy nevznika, naopak, jsou hajeny, pokud to popiras, pak bud nevis nic o zivote, nebo lzes za penize.

0/0
25.1.2012 13:56

roedor

Re: to je zvláštní,

ale že těch Cikánů s VŠ evidují pracáky stovky, ne-li tisíce;-D;-D;-D

+2/0
25.1.2012 14:04

valoe

Re: to je zvláštní,

Skvělý názor. Konečně se poněkud potlčila ta politická koreknost a media začala zveřejňovat, kdo za vysokou kriminalitou stojí. Pokud pět procent obyvatel má na kontě polovinu trestných činů, tak to bude vidět. A bude to i komentováno. A bude-li to komentováno, nebude to rozhodně v pozitoivním duchu. 

A proto se s tím posléze  i něco udělá.

+4/0
25.1.2012 14:23

BohdanKulohryz

Re: to je zvláštní,

Já mám spíš pocit, že k této společnosti patříte, soudě podle čitelnosti příspěvku:-) Víte v čem je problém, nikdo je nezaměstná, protože tu již mají jméno...proč pracují Ukrajinci Vietnamci a ostatní menšiny??? A další věc. Mezi většinovou společností, se objeví např. jeden z tisíce jako zloděj, vrah nebo něco podobného...u komunity, o které hovoříme je to obráceně, jeden z tisíce není nic z výše zmíněného a žije slušný život a chodí do práce. (uvedené přiklady jsou ilustrativní:-)) Oni jsou návštěvníci, oni se musí přizpůsobit nám, pokud nechtějí ať táhnou!!!!!

+1/0
25.1.2012 14:26

Curenzym

Re: to je zvláštní,

to si děláte srandu - jeden z tisíce?  Máme chalupu kousek od Prahy. Většina lidí na vesnici pobírá invalidní důchod cca od 45 let. ( to nemluvím o zneužívání dávek) Každá druhá rodina má co dočinění se zákonem.( vše o majoritní spol.)  Trochu se hovořilo o tom, že stoupá agresivita dětí na školách - když romské děti nechodí do škol, které děti tedy páchají to zlo. Já zde žiji a pracuji. Pohybuji se mezi lidmi a pracuji s lidmi. Romové co pracují nejsou vyjímkou. Nebudu komentovat čitelnost mého příspěvku - nemáte se čeho chytit. I kdybych byl čímkoliv - je pořád lepší, než být Vámi. Jsem rád, že se nenechám ovlivnit povrchními lidmi. ( takových tady bylo hodně za bolševika).

0/0
25.1.2012 14:42

5037

Re: to je zvláštní,

Agresivita na školách je trochu jiný soudek si myslím. To je samozřejmě způsobeno dobou ve které žijeme. Jednak je to výchovou v rodině, kdy lidé zkrátka v existenčně nejisté době na děti nemají (ti co se musí sakra ohánět) anebo nechtějí (ti co se ohánět nemusí) mít čas. A tak zanechají své děti napospas televizi, kde se dopoledne/odpoledne reprízují filmy, které před 10-15 lety mohly běžet až po 10 hodině. Nehledě na kvanta stupidního násilí i v primárně dětských pořadech. Takže děti se chovají jak jim společnost/rodiče dovolí. Jinak doporučuji navštívit zvláštní školu.

0/0
25.1.2012 14:56

5037

Re: to je zvláštní,

A ještě velmi zjednodušeně. Kdyby učitel mohl vytáhnou pratka na chodbu a proplesknout ho, bylo by vše OK. Jako za našich mladejch časů. Kdyby se to tata doslech schytal bych nepočítaně ještě doma. Dneska si díky pseudohumanitě dětičky dovolí více. A stejné je to s těmi prácechtivími.

0/0
25.1.2012 15:04

BohdanKulohryz

Re: to je zvláštní,

Já se bavil o kriminalitě, ne o dávkách:-) jinak to co vykládáte je logicky snůška nepravdivých údajů..to by poznalo i malé dítě:-) Jinak je zřejmé, že jste nikdy neměl s touto menšinou nic do činění, jinak by jste nemohl nic takového napsat. To co lidé zde píší, není podloženo povrchností, ale zkušenostmi. Tím, že měli kdy co do činění s touto menšinou...až si těmito zkušenostmi projdete i Vy, pak si rád opět poslechnu Váš názor. :-)

0/0
25.1.2012 15:16

žepré

Nevím, jestli tomu, co píšeš, sám věříš...

Bez poukazu na nějakou zažitou subkulturu mezi Rómy, tě upozorňuju na skutečnost, že zaměstnanost mezi nimi je mizivě nízká. Vysoká nezaměstnanost - vysoká kriminalita. Všude u všech. To snad není potřeba nijak dokazovat, ne?! A teď se podívej na svoje tvrzení: Kdyby podíl romských zločinů na zločinech celkem odpovídal jejich podílu na obyvatelstvu, museli by být v příslušné míře mimořádně morální a poslušní zákonům. To só špeky, co z tebe lezó, co?

Jsem dalek od romofobie. Ale pravda je, že s přístupem, kdy se zakrývají nejen příčiny, okolnosti, následky, nutnosti atd., ale aji se lže o holéch skutečnostech, se žádná sociální instituce nedostane nikam, leda do ... pekel.

0/0
25.1.2012 14:37

cancour

Re: to je zvláštní,

Ale ne, to jen lůza ovládla diskuse na idnes. Uvidíš sám, taky tě otráví vyvracet jim jejich černo-bílou pravdu, jako to vzdali jiní a tak tu zbyly jen tyhle jejich žvásty. Je to normální spirála mlčení.

0/0
25.1.2012 15:24

zdarma

Re: to je zvláštní,

Váš názor je jen názorem, fakta jsou ale zcela jiná. Jejich zločinnost je na zcela jiné úrovni. Ale asi si to nebudete chtít najít. Celý váš příspěvek se nese ve velmi neobjektivním tónu. Na takové lidi je třeba přísná ruka, ta tady bohužel chybí. Politici to řešit nechtějí, doplácí na to obyčejní lidé. Bohužel začínají být díky tomu oblíbení náckové, ale ti nabízí pseudořešení. Stejně jako jsou pseudořešení autorů jako je Kocáb & spol.

Domnívám se, že to skončí nepěkným násilím a nebude to dlouho trvat.

Jenže, úspěšné řešení každého problému je třeba zahájit zcela objektivním vyjádřením stavu věcí a to když někdo udělá, je hozen do krabičky rasista. Mazání někomu nepohodlných příspěvků na tomto webu je už jen smutným důsledkem nevůle si to přiznat.

0/0
25.1.2012 21:08

pervekt

Re: to je zvláštní,

Nikdo rozumný přece neodsuzuje všechny Romy. Je ale správné uvézt zatím známá fakta.

Chyba je ale v systému, ten je třeba nastavit tak, aby se všem občanům měřilo stejným metrem a zločiny byly přísně trestány. Také sociální systém je třeba změnit. Romové (ale i jiní) pouze využívají toho co je legálně možné.

Na druhou stranu je třeba nechat lidi, kteří nikomu neškodí, žít. Třeba i jinak, neobvykle.. Vychovávat své děti podle svých představ. Nesnažit se vše unifikovat....

0/0
27.1.2012 16:52

hňup

romové...

nevěřím, to bude jen pomluva, jsou to přece takoví hodní hoši, jeden vedle druhýho....

+1/0
25.1.2012 13:25

nekom

Je nutné konečně zvolit takovou vládu,

která zákonným způsobem umožní fyzickou likvidaci zločinců při páchání trestné činnosti... Jinak to nepůjde a Samková nebude mít alespoň tolik práce...!

0/0
25.1.2012 13:10

jafis

Děkuji

našim černým spoluobčanům o obohacení naši společnosti tímto klasickým, příkladným způsobem.

0/0
25.1.2012 12:47

Askii

Dnešní systém kolabuje, nedivte se

když už i vysokoškoláci hledají práci marně, tak sociálně slabí nebudou čekat až chcípnou hlady. Cikána nikdo nezaměstná. Viděl jsem to před pár lety v agentuře na zprostředkování brigád. Přišla parta Cikánů zeptat se na práci a nic pro ně neměli. Odešli, přišel jsem na řadu já a ejhle brigoška, kterou by zvládl i jedinec s inteligencí imbecila. No a mezitím jsem dostudoval a teď se snažím přežívat z měsíce na měsíc a pomalu rezignuji na svoje sny. Cikáni chtějí pracovat, jenže kapitalismus kolabuje a nutí lidi bez práce uchylovat se ke krajnostem. Musíme změnit systém, založit komunity nezávislé na kapitalistickém finančním systému, jinak bude čím dál víc hůř. To je jediný řešení. PROTO PŘESTAŇTE S TĚMA UBOHEJMA NENÁVISTNEJMA VÝLEVAMA  A ZAMYSLETE SE NAD TÍM I Z DRUHÉ STRANY

+1/0
25.1.2012 12:43

richu_ch1

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

financni system neni kapitalisticky nebo socialisticky - to je proste financni system. Stejne jako nemuze byt socialisticka nebo kapitalisticka matematika ...

+4/0
25.1.2012 12:52

Askii

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

zlo a dobro- takhle vidí svět jenom blb, tenhle systém je úpadkový, jelikož, čím více chudí chudnou a bohatí bohatnou  a demokracie se stává mafiokracií, tím více se budeme setkávat s podobnými věcmi. Třeba takový kapotalismus 60tých let v západní evropě byl růstový, nebyly tak obrovské rozměry mezi bohatými a chudými, vraťme se ke kapitalismu s lidskou tváří a bude vše ok

0/0
25.1.2012 13:30

Hairy_ass

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

Jaké myšlenkové procesy Vás vedly k tomu, abyste na jeho příspěvek odpověděl "zlo a dobro- takhle vidí svět jenom blb"? 8-o

0/0
25.1.2012 14:12

Askii

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

a sorry, já si to pořádně nepřečetl :-)

0/0
25.1.2012 15:36

192.168.35.1

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

Kapitalismus s lidskou tváří je ten, když někteří nemusí za celý život sahnout na práci a přesto neumřou hlady, i na zlatej řetěz zbyde?

0/0
25.1.2012 15:51

Askii

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

hmm, takže to už je vlastně dnes. Znám mnoho lidí, kteří nemusí sahnout na práci a přesto si žijí v luxusu. Je to skupina kolem dnešní vládní garnitury, děti zbohatlíků, akcionáři firem, které získávají státní zakázky za pomocí uplácení a vydírání. Ano, žijeme v době kapitalismu s lidskou tváří. Bez vás bych an to nepřišel

0/0
25.1.2012 15:55

StanleyP

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

;-D;-D;-D;-D;-D"Cikáni chtějí pracovat";-D;-D;-D;-D

+5/0
25.1.2012 12:54

Miky83

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

Ty se zamysli sám nad sebou.

0/0
25.1.2012 13:08

Askii

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

no a ty bys měl k myšlení zapojit mozek  ;-D

0/0
25.1.2012 13:11

5037

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

Někteří možná pracovat chtějí, možná je jich i více než si hodláme připustit, bohužel dojíždějí na reputaci, kterou si jako celek dlouhodobě "vypracovali".

0/0
25.1.2012 13:30

Curenzym

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

Jak za to mohou - Ti co chtějí pracovat. My za to můžeme, máme  přistupovat k lidem bez předsudků. Mají jenom jinou barvu kůže . To se má zbytek těch slušných zastřelit ? Chápete co se tady děje ?

0/0
25.1.2012 13:38

5037

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

Znáte to přísloví o vícenásobném vstupu do stejné řeky. Můj známý má malou pekárnu, poslali mu z UP jednu pracovní sílu i zželelo se mu jí a zaměstnal jí. Během týdne se začalo ztrácet pečivo a během 2 týdnů si začali do pekárny chodit pro pečivo zadarmo příbuzní. Ten člověk už nikdy takového nezaměstná, bohužel.

+1/0
25.1.2012 13:45

lukumuisti

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

MY? Jsi na poblití hnuse

0/0
25.1.2012 15:29

nordica

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

Máte to trochu popletené, co Vás na té VŠ učili? Jinak, kdo chce, práci si najde, at´je černý, nebo bílý. Jenže když má někdo ručičky dozadu, tak bude raději měnit systém (jako Vy) nebo řvát o dávky (jako oni).

0/0
25.1.2012 14:18

nordica

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

To bylo na nick Askii

0/0
25.1.2012 14:22

Askii

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

ono to může být tím, že sem vystudoval obor, který dostává nejvíce na frak od krize. Ještě na škole se o mě firmy přetahovaly. Ale nejsem na tom sám, jsou nás tisíce. Asi bych to shrnul slovy v poušti písek neprodáš. Cikána taky nikdo nezaměstná, protože jeho práci nikdo nepotřebuje, ikdyž může pracovat. Pracovní místa navíc tvoří jen vládní mafiokracie pro své kamarádíčky a příbuzné. Soukromý sektor nic navíc nevytvoří. Respektive ano, všichni co mají rodiče, příbuzné a dobré známé v oboru, práci dostanou vždy, třebaže jsou neschopní. NO ALE CO MÁ DĚLAT ČLOVĚK CO PRACOVAT CHCE, ALE NIKDO HO NEZAMĚSTNÁ? Jde o to jak tohle řešit. A já říkám že zoufalství se už netýká jen nezaměstnatelných cikánů ale už i absolventů SŠ A VŠ.

+1/0
25.1.2012 15:45

valoe

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

Kdo vám brání založit si komunitu a být nezávislý?

Já už mám komunitu založenu a poměrně nezávislou, závisí jen a jen na tom kapitalismu.

Bohužel nám to pořád nějací mátohové, toužící po nezávislosti, hatí. Zejména tím, že jsou na té naší komunitě závislí a vysávají ji víc, než je schopna unést. I zákony si na to vysávání vytvořili a nedají pokoj až do té doby, až ta naše funkčnost vyhasne. Pak už jim budou zákony k ničemu.

Není to problém kapitalimu. Je to problém socialistických štěpů, které na něm parazitují, podobně jako jmelí parazituje na stromě. Když je ho málo, prosperují oba. Když je ho hodně, strádá strom, strádá i jmelí, nicméně odříznou to nemůžete, protože zahynou oba.

0/0
25.1.2012 14:29

pervekt

Re: Dnešní systém kolabuje, nedivte se

Babička vyprávěla o cikánech za první republiky. Včetně doby hospodářské krize. Cikáni kočovaly, nabízely za úplatu různé pomocné práce (kopáči, pomoc na poli, oprava hrnců - dráteníci atd..). Kromě toho využívali své mentalicty k pobavení, předváděli různé akrobatické kousky, zahráli na housle atd.. Byly s nimi taky problémy, sem tam se ztratila nějaká ta slepice nebo zaběhlý pes, ale rozhodně si nedovolovali to co teď.

 To co se dnes děje není kapitalismem, cikány zkazil už socialismus, který se snažil je "unifikovat" a kupoval si je za to vělkou mírou schovívavosti a vstřícnosti. A po revoluci se v tom pokračovalo.

 Nejsem pro takové jednání. Každý jsme zodpovědni za svůj život a pakliže něco chceme dokázat, pak tu šance je.

Ke kapitalismu patří osobní svoboda, zodpovědnost za svůj život. To se musí (nejen) cikáni naučit. Ale k tomu se nejprve musí lidé nechat žít. Klidně v chatrčích, v hadrech, bychovávat děti po svém - do té doby, než začnou škodit druhým. Pak tvrdě potrestat..

0/0
27.1.2012 17:16

Miky83

Aha, takže opět "mladíci"

;-€;-€;-€!!

+1/0
25.1.2012 12:40

Tystnaden

Je smutné žít ve státě, kde se prokazuje,

zda mi vůbec něco Cikán udělal, až při mé pitvě... Rv

+3/0
25.1.2012 12:38

Pro patria V.

Zajímalo by mne jak se to vyvíjí v Tanvaldu ?

Zajímalo by mne jak se to vyvíjí v Tanvaldu ?

+2/0
25.1.2012 12:04

Najdete na iDNES.cz