Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Žena pobodala seniorku s vnučkou, jedna z napadených nepřežila

Policisté vyšetřují vraždu a těžké ublížení na zdraví ve Frýdku-Místku. Zřejmě psychicky nemocná žena v neděli večer v jednom z domů v ulici I. P. Pavlova pobodala seniorku a její vnučku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ZuzaC

poznámka k nadpisu

Nechci komentovat tu tragédii, podle mne skutečně patří duševně těžce nemocný člověk (práva - nepráva) zavřít do léčebny, trpí okolí a patrně bez terapie trpí i nemocný! Nemluvě o nebezpečí pro okolí, jak je bohužel vidět, velmi reálném.

Ale velmi by mne zajímalo, proč autor v nadpisu nazývá osmapadesátiletou ženu seniorkou!!

0/0
9.2.2012 17:39

JosipPlecnik

Nick pražák

na jeho příspěvku i obsahu se dá vyložit největší chyba současného systému léčby. Ano, psychiatrie u nás asi nebude všude procházka růžovým sadem, ale dělat z jejich pacientů rovnoprávné partnery, kteří vědí co dělají a o svém životě dokáží rozhodovat sami je příčina podobných tragédií.

Píšu to jako člověk s přímou zkušeností se soužitím v blízkosti psychicky nemocné osoby. Když najdou leteckou bombu, řeknou si úřady, no co, je v klidu, nevypadá, že by měla bouchnout, necháme to na ní?

Je to prostě nezodpovědné vůči společnosti ať vám bude psychicky narušený jedinec tvrdit cokoliv.

0/0
24.1.2012 11:14

horduch

příspěvek oslavující socialismus zůstal

můj ,kterej mu odporoval smázli ,jen tak dál soudruzi

0/0
23.1.2012 14:17

kockazpassau

Re: příspěvek oslavující socialismus zůstal

tak jestli to byl ten vulgární, tak se nemůžeš divit.

0/0
23.1.2012 17:33

horduch

Re: příspěvek oslavující socialismus zůstal

opravdu nevím co je vulgární na tom ,když jsem soudruhovi připoměl kolik popravili lidí Rv

0/0
24.1.2012 10:36

timothyleary

Volala mimozemšťany?Já

znám jednoho kdysi rádoby vrcholného politika co se dovolával Marťanů při schvalování zákonů.Byl tento politik J.P. též jistě psychicky narušený jak se píše o vražedkyni?A to ten politik prý ještě sedí v parlamentu a založil prý novou politickou stranu.

+2/0
23.1.2012 11:20

chudy lekar

Re: Volala mimozemšťany?Já

To zabité skvrně si tvoje kecy vskutku nezaslouží. Jistě souhlasíš!

+3/0
23.1.2012 11:44

kockazpassau

Re: Volala mimozemšťany?Já

opravdu velmi trapný váš příspěvek v souvislosti s úmrtím malého dítěte.

0/0
23.1.2012 12:15

chudy lekar

Dvouletému dítěti medokáže ublížit ani vyšiýchlap jako hora.

To dokáže jenom blázen.

0/0
23.1.2012 10:43

pražak

Re: Dvouletému dítěti medokáže ublížit ani vyšiýchlap jako hora.

Jdete k psychiatrovi,povezte že máte problémy se šéfem v práci,on vám dá léky a vy je budete užívat dva roky ,pak si povíte ,že už k psychiatrovi nebudete chodit a prestanete brát léky , lékar vám nepoví že ty léky jsou závislé na celej život ,vám pak vypne mozek a udeláte neco o čem ani nevíte a jste blázen.Neuroleptické léky nahrazujou spojení v mozku ,pritom ničí vaše vlastné neurony a když léky nemáte spojení v mozku se naruší.Proto ,když máte problém rešte problém,radší zmente  zamestnání ale polikání léku  váš problém  nevyreší.

+2/0
23.1.2012 11:02

chudy lekar

Re: Dvouletému dítěti medokáže ublížit ani vyšiýchlap jako hora.

Ale hochu, ty máš nějaký problém vskutku máš. Jo ti vidět i podle psaní. Nepodceňoval bych to. Problém nepsočívá v lécích, ale v poruše psychiky. Např. porucha integrity osobnosti. Léky to tlumí. Jednoho krásného dne tlumit přestanou a je nutné nemocného léčit jinak a intenzivněji. Je velmi lehké svádět nemoc na "jedy". Někdy tě tyto "jedy", a to neurleptika, urží co nejdéle v normálním životě. Udrží tě do chvíle, než přestanou zabírat. Pokud máš problémy, musíš se léčit. Bez léčby se dostáváš do stavů, kdy ubližuješ blízkým, kteří by ti tak rádi pomohli.

+3/0
23.1.2012 11:31

kockazpassau

Re: Dvouletému dítěti medokáže ublížit ani vyšiýchlap jako hora.

a proč jste tam přestal chodit k tomu lékaři? Jak to tady čtu, tak to byla velká vaše chyba.

+1/0
23.1.2012 12:17

mim7

Re: Dvouletému dítěti medokáže ublížit ani vyšiýchlap jako hora.

Za války bezpočet chlapů masakroval děti jak na běžícím pásu. Vždy záleží jen na okolnostech.

0/0
23.1.2012 12:15

antimultivitamin

A co na to pan Mašín?

0/0
23.1.2012 10:34

nenovak

Korektní nadpis: Seniorku s juniorkou.

+1/0
23.1.2012 10:13

antimultivitamin

Re: Korektní nadpis: Seniorku s juniorkou.

8-o ;-D

0/0
23.1.2012 10:35

pufina

Čím dál víc

mladých lidí jsou blázni(proč je  nepojmenovat takto).Před vyučováním je nutno si dát několik cigaret.Ve škole se toho po nich moc nechce skoro vůbec nic,když Dobeš přitvrdí hroutí se celé školství.Po škole mají volnost až do druhého dne kdy rodiče ani nevědí co děcka dělají.Když zjistí že život není jen o klikání u PC a že je taky nutno se starat o obživu tak jim z toho hrabe a uchylují se k drogám,vždyť tu chvíli jim je tak dobře!.Nedávno jsem se dostala na stránky drogové poradny a nestačila jsem zírat co vlastně tam řeší za problémyvlastně ještě děti!A pak konž´čí jako blázni.Za našich mladých let se jim tak říkalo

+2/0
23.1.2012 10:07

janní

Re: Čím dál víc

oni mladí moc pespektivu nemají, zvlášť když jsou ze sociálně slabší rodiny a z chudý rodiny..takže začnou tím že si daj trávu a jsou vysmátý,pak přidaj pervitin a už to jede.Takových měl syn na základce asi deset za spolužáky.Nebo to dělaj i bohatý dětičky ty naopak z nudy.Takové měla dcera za spolužáky na soukromé střední škole.Třeba syn dvou lékárníků,co byl nejen dealer,ale i ten pervitin vařil, vykrad rodičům dycky lékarnu,pravdivý příběh a dost zoufalej, kvůli blbě podepsaný smlouvě nebyl pro dceru přestup na jinou školu možný.Ale už je to za náma, holka odmaturovala a chodí do práce.Děti moje na drogy naštěstí nejsou a ani nekouří, mají spoustu koníčků a plno skvělých kamarádů.

+1/0
23.1.2012 10:28

mim7

Re: Čím dál víc

Na konci ještě měl být připojen text písničky: nekouřím a nepiju, pro alkohol nežiju... :-)

+1/0
23.1.2012 10:40

Pravičák začíná být nadávka

Re: Čím dál víc

nebo:  nepije...nekouří...má špinavá záda...ale má to ráda...;-D

0/0
23.1.2012 13:30

pražak

takové monstra

dokážou vyrábet na psychiatrii.Když se tam nekdo k nim prijde léčit ,nasadí mu všelijaké oblbováky a pak človek neví co delá.Psychiatrie by nemnela patrit pod zdravotníctvo .Diagnoza se stanovuje na základe subjektivneho názoru,je to paveda.Dávají lidem závislé léky ,jako drogy ,kterých se už pecient nikdy nezbaví ,léčí,léčí ale nikoho nevyléčí.!

+7/0
23.1.2012 10:05

kockazpassau

Re: takové monstra

Ale to je nesmysl co píšete. Naopak, pokud se někdo neléčí, je to problém. Na novinkách psali, že ta paní byla schizofrenička, vypadá to, že nebrala léky.

+3/0
23.1.2012 10:07

pražak

Re: takové monstra

Práve ty léky jsou na vine.Když pujdete k psychiatrovi, tak on vám nepoví ,že ty léky musíte brát do konce života ,že vyvolávají závislost ,protože by je nikdo nebral,Pak ,když je vynecháte,vypne vám mozek a nevíte co deláte a už vás mají na celej život.

+1/0
23.1.2012 10:25

kockazpassau

Re: takové monstra

Takže jakou léčbu byste schizofrenikovi navrhnul? Všechny léky, které vám psychiatr předepisuje nejsou návykové a chápete jaký je nesmysl, když uvádíte, že nikdo vám neřekne, že ty léky budete brát celý život? Když budete mít cukrovku taky vám přijde divné, že inzulin už máte navěky? 8-o8-o

+2/0
23.1.2012 10:43

pražak

Re: takové monstra

O cukrovce budu vedet od začátku ,že je to na vždy ,ale psychiater mi to nepoví,pak když závislé léky vynechám a dostanu se do blázince ,psychiatri budou ríkat ,že je to kvúli chorobe a ne proto ,že jsem vynechal závislé léky,které ten stav prohlubují.Skutečných schizofrenikú je jenom zlomek .Za komunizmu byl každý shizofrenik ,kdo mnel neco proti režimu a ted je to podobný,kdo se odlišuje od vetšinového názoru,stežuje se na šikanu v práci,ve škole ,má problémy se sousedy ,je často diagnostikován jako schizofrenik.

0/0
23.1.2012 11:21

Severin

Re: takové monstra

Psychiatr Vám samozřejmě nemůže povědět, zda je Vaše psychické onemocnění na zbytek života nebo ne. Většinou to má psychicky nemocný , zvláště u schizofrenie, endogenní deprese, maniodepresivity a afektivní psychózy na zbytek života, ale i u těchto chronických nemocí se někdy stane zázrak. Jiank psychofarmaka nejsou závislost vzbuzující léky, ale zrovna tak, jako když vysadíte inzuín u crukrovky a uvidíte, co to s Vámi udělá, to s Vámi udělá svévolné vysazení psychofarmak. Porucha, ze zrovna tak jako u neléčené cukrovky zase projeví.

O schizofrenii toho moc nevíce, jinak by ste nemohl napsat takový nesmysl jako ve Vaší poslední větě. Lidé, kteří mají Vámi popsané problémy, jsou jenom velmi zřídka diagnostigování jako schizofrenici a to jenom proto, že menší část schizofreniků tyto symptomy opravdu má.

+2/0
23.1.2012 12:16

chudy lekar

Re: takové monstra

"voni jsou bedna, pane wachmeister"...

+2/0
23.1.2012 10:44

pufina

Re: takové monstra

co s nimi když jsou nebezpeční,tak je aspoň zpacifikují oblbovákama.Jen málo lidí tu nemoc získá ale spousta si jí "vyrobí" sama svým životním stylem.

+2/0
23.1.2012 10:12

pražak

Re: takové monstra

nebezpeční se stanou až po léčení na psychiatrii.Nekdo prijde k psychiatrovi s banálnym problémem a oni z neho udelají blázna.Lépe si je koupit flašu vína jako užívat ti zavislé neuroleptické oblbováky , protože ničí mozek podobne jako drogy..

+1/0
23.1.2012 10:37

kockazpassau

Re: takové monstra

no větší nesmysly než tady píšete vy jsem fakt dlouho nečetla.;-D

+2/0
23.1.2012 10:45

pražak

Re: takové monstra

Psychiatrie slouží totalite na likvidování nepohodlných lidí,jako tomu bylo za komunizmu.Psychiatrie se snaží ovládnout svet.Nakonec káždý kdo bude chtít občanský prúkaz bude muset mit potvrzení od psychiatrie.Protože lidi se budou považovat za nesvéprávní od narození. K tomu to speje.

+1/0
23.1.2012 10:14

brezinka1

Re: takové monstra

R^

+1/0
23.1.2012 10:22

Miminobijec

Re: takové monstra

Pán je scientolog?:-). Opravdu nevím, jestli je lepší být psychicky nemocný, nebo být obětí sekty:-)

+2/0
23.1.2012 10:33

pražak

Re: takové monstra

To je odpozorováno od života,nejsem v žádné sekte i když jsem videl ten jejich film,oni se snaží na tech obetech ješte vydelat.

0/0
23.1.2012 10:43

chudy lekar

Re: takové monstra

Chlapče chlapče, ty si o placený pobyt v odmašťovně říkáš.

+4/0
23.1.2012 10:45

kockazpassau

Re: takové monstra

a vy při tom psaní snad kouříte marijánu, jinak to fakt nechápu;-D;-D ale zdá se mi, že vám musel nějaký psychiatr fakt hodně ublížit.

+2/0
23.1.2012 10:47

quadro

Re: takové monstra

http://www.youtube.com/watch?v=sMVBb9Xt7ec

0/0
23.1.2012 12:07

janní

Re: takové monstra

jo je to pravda..jak se cítíte zeptá se lékař??jedno co odpoví pacient  prohlídnout pacienta a pak mu ani neřeknou co mu napsali, ale dbát aby to polknul dobrovolně, když ne je tu injekce,léky celá řada vedlejších účinků,udusit po práškách oslabeným polykacím reflexem se při jídle je léčebnách normální,umře na to každou chvilku někdo,nemluví se o tom..lepší nepopisovat jak to chodí v léčebnách,tam za zdí,kde si leckdo myslí že mu tam pomohou,opak je pravda

Ten kapitalismus a blahobyt pro některé z nich dostal do kolen už celou řadu lidí a léčení jak popisujete.Ano divíme se že je taková spousta invalidních důchodců, ale řada lidí to má na hlavu a dělat s tím nejde nic, jo zázračně je mohou uzdravit přesunem do první, drujhé kategorie..takže tihle lidi pokud nemají peníze od rodiny končí jako spodina..plus po těch užívaných lékách není soužití s člověkem možný a tak taky končej na dně

Ale česká psychiatrie a farmaceutická lobby je taková jaká je a lepší to nebude.

0/0
23.1.2012 10:15

chudy lekar

Re: takové monstra

"Jak se cítíte"? Tato otázka lékaře někoho udivuje? To uz ž je lidmi vářné ;-)

+3/0
23.1.2012 10:47

kockazpassau

Re: takové monstra

no fakt už se začínám docela bát, tady je fakt divných lidí už i na diskuzi.

+1/0
23.1.2012 10:50

quadro

Re: takové monstra

Ano, protoze psychicky nemocny clovek nepotrebuje nic, co nepotrebuje normalni jedinec

0/0
23.1.2012 10:29

janní

Re: takové monstra

takže jste šetně utratit- jenže to by byly tisíce lidí...

0/0
23.1.2012 10:34

quadro

Re: takové monstra

Kdyz se na to pujde mechanicky, tak to nikam nepovede, ja myslim, ze postaci kdyz pomaha ten, kdo akceptuje, ze jsou normalni.

0/0
23.1.2012 11:29

antimultivitamin

Re: takové monstra

Naopak si myslím, že někteří diskutéři by měli psychiatra velmi rychle vyhledat...

+4/0
23.1.2012 10:37

tervic

Re: takové monstra

Budte prosim konkretni, vselijake oblbovaky, komuniste..., pardon, to na me pusobi jako typicky vyplod cloveka, ktery vi o oboru uplne kulove a snazi se delat machra na zaklade bulvarnich clanku a jedna pani povidala, nebo ma nejakou zkusenost, kterou nepodlozene generalizuje, ale spise ji neni schopen spravne intepretovat. Bud jak bud, shazujete praci lidi, kteri se (ano, je to slozite, narocne a ne vzdy uspesne) snazi pomoct pacientum ze stavu, ktery opravdu neni zavidenihodny.

0/0
23.1.2012 11:34

quadro

Re: takové monstra

pravda, ale psychiatr by trochu te kritiky.. taky unest mohl

+1/0
23.1.2012 11:52

síma25

Re: takové monstra

Vy jste tatar, maďar, nebo tak něco? Proč používáte výrazy jako "zdravotníctvo", "nemnel", "subjektivneho"...? Co mě ale nejvíc pobavilo je váš obrat "závislé léky". To jsou závislé na Vás, nebo na tom psychiatrovi? Nebo na Aštarovi...? Mmch, možná vám to nikdo neřekl, ale mezera se píše za interpunkčním znaménkem, ne před ním.

0/0
24.1.2012 9:47

Hynek Vilém Jarmila reloaded

proč se musí vždycky čekat až se něco stane?

http://vorisek.blog.idnes.cz/c/199564/Chybejici-psychiatricka-prevence.html

+1/0
23.1.2012 10:02

quadro

Re: proč se musí vždycky čekat až se něco stane?

spatna vychova, soucasny system je staveny na tom, ze kdyz se neco stane, tak je o cem psat

0/0
23.1.2012 10:08

_m-

Proboha proč seniorku?

Když měla vnučku tak to byla babička, ne? Jednou napíšete, že řidič porazil 60-ti letou stařenu a podruhé  "seniorku s vnučkou". Nebylo by načase zkusit myslet?

+3/0
23.1.2012 9:47

Najdete na iDNES.cz