Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ČSSD zkusí prosadit odklad penzijní reformy, po volbách by ji zrušila

Sociální demokraté bojují proti vládní penzijní reformě na všech frontách. Napadli ji už u Ústavního soudu, teď navíc v parlamentu navrhnou její odklad o tři roky, na rok 2016. A když neuspějí, předseda ČSSD Bohuslav Sobotka voličům opakovaně slibuje, že jeho strana po volbách spoření ve fondech prosazené vládou Petra Nečase zruší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Milan ,důchodce

Už to vidím

Okradou jenom ty,kteří tam budou mít naspořeno a vyvolají arbritráže jako vždy,zároveň nic nespraví!Důchodová reforma kterou udělal ÚS a kvůli tomu důchodci kteří brali velké platy mají mít dle tohoto soudu více na důchody!:-P

+1/0
21.1.2012 22:30

spokojený důchodce

Re: Už to vidím

Já jsem přesvědčen,že kdyby nevolili lidé stále ty zkrachované komunisty(vím proč to píšu),sociální demokraté by volby nikdy nevyhráli a této republice by bylo mnohem lépe!:-P

0/0
21.1.2012 22:45

3x a dost

I kdyby volby vyhrála ČSSD,

tak stejně ten co dělá ve světě ostudu republice,tím že krade pera v přímem přenosu,pověří sestavením vlády nějakého modrého ptáka.Proto volby nic nezmění.

0/0
21.1.2012 11:05

Kefalín1

Volby nic nezmění?! :-))))

A může za to Klaus, ne KSČSSD která lidem před volbami naslibovala hory, doly, a po volbách ztratila paměť. Ne ti, co volili, ne ti, co byli zvoleni, ale Klaus za to může... ;-D;-D;-D

+2/0
21.1.2012 12:50

Kefalín1

Tááák, sóstruzi z KSČSSD se nám zviditelňují...

Vyřvávaj přesně to, co si přejí jednodušší lidi slyšet. Proč se nám ale dluhoslav nepochlubí, jaké je to "správné" řešení?! ;-D;-D;-D Ono totiž kapustičky/penízků ubývá, a slimáčků/důchodců jaksi přibývá. Na dluh se donekonečna žít nedá, dluhoslave...

+1/0
21.1.2012 9:28

kremsa

Re: Tááák, sóstruzi z KSČSSD se nám zviditelňují...

Pan Sobotka zajisté žádné "správné" řešení nemá a nezná. To ale ještě neznamená, že by neměl mít právo kritizovat koaliční řešení. Na to, abych poznal, že je vejce zkažené, ještě nemusím umět sám snášet vejce. Navíc se domnívám, že žádné zcela "správné" řešení ani neexistuje. Ale to koaliční řešení by se možná mohlo trochu vylepšit úpravou některých špatně nastavených parametrů, aby tak bylo přijatelnější pro opozici i pro veřejnost.

0/0
21.1.2012 9:42

Kefalín1

Re: Tááák, sóstruzi z KSČSSD se nám zviditelňují...

Ujasněme si pojmy a dojmy, ano? Tenhle vypravěč pohádek tvrdí, že reformu zruší. Co bude teda dál, když tento populista reformu zruší a neví, jak dál? Dluh bude narůstat, a dluhoslav na to bude přes ty svý brejličky jenom hledět? Jestliže něco zruším, musím to umět nahradit, ne že ne!! Pochopitelně na výběrčího poplatků na veřejným WC jsou požadavky jiný...

0/0
21.1.2012 12:47

kremsa

Re: Tááák, sóstruzi z KSČSSD se nám zviditelňují...

Když se reforma zruší a žádná jiná nebude, pojede se prostě dál po staru. Změnou některých parametrů (další zvýšení věku pro odchod do důchodu, zvýšení daní, menší valorizace nebo přímo snížení důchodů atd.) lze dosáhnout toho, aby dluh nenarůstal. A jede se dál, až někdo někdy bude schopen a ochoten prosadit nějakou další důchodovou reformu. Já stejně nevěřím, že by jakákoliv účinná důchodová reforma byla vůbec možná. Ta od pánů Kalouska a Drábka (ačkoliv si jich jinak obou velmi vážím) fungovat nebude a žádné problémy nevyřeší.

0/0
21.1.2012 18:44

antimultivitamin

Re: Tááák, sóstruzi z KSČSSD se nám zviditelňují...

Tak oni mají už vítězství teď v kapse, díky tomu jak se chová koalice. ;-)

0/0
21.1.2012 10:52

pavel.n

Obecné prohášení !!

Nedávno proběhlo obecné prohlášení , že lidi nad 50 nikdo nechce zaměstnat a práce není  - tak nám zase zvýšíte daně a bude vše O.K. - a co takhle slibovaných 100tis pracovních míst ?? Kde jse předvolební sliby ODS a TOP ??

Jen se divím lidem , co ještě věří slibům................

0/0
20.1.2012 18:43

Larry Matejka

Reforma bez širokého společenského a politického konsensu

je nesmysl... Reforma, která se nestaví na volební období, ale na léta nemůže být předmětem soudů a předvolebních "výstřiků" politiků. Prohlášení Sobotky jen dokazuje, že je reforma špatná už jen proto, že dává ktakovýmto prohlášením důvod... To není otázka silových politických řešení... Bolševické myšlení i kořeny české politické scény nepřipustily širokou společenskou diskusi na toto téma a reforma sklízí oprávněný hněv veřejnosti a to v celém politickém spektru...  Hněv zatím arogantně přehlížený a mnohdy vysmívaný, ale rostoucí a hmatatelný...

0/0
20.1.2012 18:34

kremsa

Velice se obávám,že ten protivný Sobotka má tentokrát pravdu

Jsem skalní pravičák, pana Sobotku naprosto "nemusím", a když začne kvákat v televizi, vypínám zvuk. Ale bohužel mu musím ohledně penzijní reformy dát plně za pravdu. Schválená penzijní reforma mi připadá v mnoha detailech zcela zmaštěná, ale nejsem odborník a mohu se mýlít. Připadá mi, že preferuje bohaté na úkor chudých, vůbec neřeší problém stárnutí obyvatelstva a zatíná příliš velkou "sekeru" do státního rozpočtu, ale i zde se mohu mýlit resp. je možné, že v součtu pozitiva převáží nad negativy. Ale rozhodně nemá smysl zavádět jakoukoliv penzijní reformu bez dohody s opozicí. Nedovedu si představit, že by někdo se zdravým rozumem vlezl do opt-outu, pokud musí počítat s tím, že v příštích volbách vyhrají ČSSD+KSČM a celou penzijní reformu zruší anebo změní její parametry tak, že ti, kteří tam do té doby vlezou, budou za to celý zbytek života biti. Copak někdo udělá doživotní nezvratné rozhodnutí, pokud neví, podle jakých pravidel se bude za tři roky hrát?

+3/0
20.1.2012 17:45

MPoks

Re: Velice se obávám,že ten protivný Sobotka má tentokrát pravdu

Ty pravidla znají moc dobře Drábek s Kalouskem a proto je nutné, to opravdu zrušit. Jinak by ti spořící dotovali ty dva a ten jejich fond, který by pod rouškou nějakého subjektu zavedli, aby si tam lidi ty peníze ukládali a po čase by to s tím fondem dopadlo jako s fondy Koženého. Proč myslíte, že nejdříve chtěli, aby to bylo povinné?

0/0
20.1.2012 17:51

levicový mudrc

Re: Velice se obávám,že ten protivný Sobotka má tentokrát pravdu

Běž si raději napsat domácí úkoly modrý komsomolče!

0/0
20.1.2012 17:58

kremsa

Re: Velice se obávám,že ten protivný Sobotka má tentokrát pravdu

Kdyby to bylo povinné, muselo by to mít úplně jiná pravidla, a možná by to bylo nakonec i lepší. To nemá cenu srovnávat, to by bylo něco naprosto jiného. - Já na rozdíl od Vás považuji pány Kalouska a Drábka za mimořádně schopné a přitom poctivé politiky, kteří jsou upřímně přesvědčeni, že vymysleli něco zcela geniálního, čím zachrání celý národ, a že žádný osobní prospěch (kromě slávy a úcty) v tom nehledají. Tím víc mne překvapuje, že z jejich dílny vzešla taková nebetyčná zhovadilost. Anebo to snad přece jen je geniální plán a ten blbec jsem já?

0/0
20.1.2012 17:59

Kocour-mikes

Křišťálovci z ČSSD jsou známí dodržováním slibů.

A jen co se dostanou ke korýtku, ztrácejí paměť.

;-D;-D;-D[>-]RvRvRv

+1/0
20.1.2012 17:36

MPoks

Re: Křišťálovci z ČSSD jsou známí dodržováním slibů.

Jako Kalousek a Nečas?

Miroslav Kalousek v květnu 2010 říkal "V době krize pokládáme zvyšování daní za škodlivé pro ekonomiku". Píše se rok 2011, krize bohužel přinejmenším trvá a občany navíc čeká pod taktovkou vlády Nečase a Kalouska drastické zvýšení - sjednocení sazeb DPH (daně z přidané hodnoty) až na 20%. Znamená to snad, že Miroslav Kalousek chce nyní v době přetrvávající globální krize hospodářské a veřejných rozpočtů škodit ekonomice? Nebo si jen tak "pouštěl ústa na špacír" a lákal voliče na to, co v té době chtěli slyšet?

Připomeňme si co říkal Kalouskův vládní kolega premiér Petr Nečas z ODS před volbami v roce 2010. Petr Nečas: "Vědomě, vědomě říkáme, že nechceme zvyšovat daně".

Naivní voliči v roce 2010 skočili politikům na předvolební špek - natvrdo řečeno na předvolební lež.  

http://www.youtube.com/watch?v=AU9BLGkmsIE

0/0
20.1.2012 17:39

levicový mudrc

Re: Křišťálovci z ČSSD jsou známí dodržováním slibů.

Komický mádlovče, běž raději přemlouvat bábu s dědkem!

0/0
20.1.2012 17:41

MPoks

Re: Křišťálovci z ČSSD jsou známí dodržováním slibů.

To přenechám tobě mádlovče. Ty to umíš lépe podat modrý komsomolče. ;-D

0/0
20.1.2012 17:43

levicový mudrc

Re: Křišťálovci z ČSSD jsou známí dodržováním slibů.

Jsi srandovní, modrý klaune!

0/0
20.1.2012 18:21

dech padlého socialisty

Re: Křišťálovci z ČSSD jsou známí dodržováním slibů.

Vzhledem k mentální úrovni jejich voličů celkem oprávněně předpokládají, že jejich sliby budou velmi rychle zapomenuty.

+1/0
20.1.2012 17:40

MPoks

Re: Křišťálovci z ČSSD jsou známí dodržováním slibů.

Teď jsi to o sobě a stejných voličích řekl hezky. Na to také Kalousek a Nečas spoléhali. :-)

0/0
20.1.2012 17:42

kremsa

Re: Křišťálovci z ČSSD jsou známí dodržováním slibů.

Bohužel jsem přesvědčen, že po případném vítězství v příštích volbách splní ČSSD své výhrůžky týkající se penzijní reformy na 100%, a možná i vysoko nad 100%. Ti, kteří do té doby do opt-outu vlezou, se možná budou divit aji ušima.

+1/0
20.1.2012 17:51

dech padlého socialisty

Kdepak jste

naši levotočiví spoluobčané? Pracovní doba skončila, úřady osiřely...............

+1/0
20.1.2012 17:15

hafusak2

Re: Kdepak jste

Copak? Zůstal jste poškole?:-)

+1/0
20.1.2012 17:18

dech padlého socialisty

Re: Kdepak jste

Nezůstal, tato možnost je mi z věkových důvodů odepřena. Ale tobě jí přeji, jen se nám pochlub, co jsi dnes zase vyvedl, mádlovče.

0/0
20.1.2012 17:20

MPoks

Re: Kdepak jste

On také přemlouval bábu a dědka a volil Kalouska, že mu říkáš mádlovče? ;-D

0/0
20.1.2012 17:22

levicový mudrc

Re: Kdepak jste

Podstatná část včetně tebe jsou tady pravičáci, kteří si občas hrají na slušné lidi. A dost neúspěšně, jsou totiž dobře čitelní. Polepši se, mádlovče, dokud je čas!

0/0
20.1.2012 17:23

MPoks

Re: Kdepak jste

Podívej provokatére. Zkoušej ty svoje srandičky na někoho jiného, jo?

0/0
20.1.2012 17:25

levicový mudrc

Re: Kdepak jste

Na tohle dojedeš a možná už docela brzy. Modrý komsomolče!

0/0
20.1.2012 17:26

MPoks

Re: Kdepak jste

;-D;-D modrý komiku;-D

0/0
20.1.2012 17:28

william.blake

Re: Kdepak jste

tak ty už si hraješ i na tankistu, mildo;-D

to je fakt konečná

0/0
20.1.2012 17:29

dech padlého socialisty

Re: Kdepak jste

Až trochu povyroste, přestane si mačkat beďary a najde si nějaké děvče tak ho to snad přejde.

0/0
20.1.2012 17:33

william.blake

Re: Kdepak jste

tak tenhle už si děvče nenajde:-)

http://pokstefl.blog.idnes.cz/

0/0
20.1.2012 17:35

dech padlého socialisty

Re: Kdepak jste

Není to spíše jeho děda?

0/0
20.1.2012 17:37

william.blake

Re: Kdepak jste

podle příspěvků tady na diskusi by se mohlo zdát, že to je adolescent, ale stačí srovnat jeho výtvory na blogu s těmi tady a jsme doma...i jeho blog se hemží hyenistickými asociály, Mádly a Issami...

0/0
20.1.2012 17:41

MPoks

Re: Kdepak jste

Zase podle sebe soudíš druhé? Nemoc to mádlovcůl a modrých komsomolců. Však ti Imax poví kolik mi je let. On to ví dobře. Je to sice ještě školák, ale leccos už také ví.

0/0
20.1.2012 17:36

william.blake

Re: Kdepak jste

no seš ročník 43, takže kolik, Mildo?

0/0
20.1.2012 17:37

dech padlého socialisty

Re: Kdepak jste

Tak složitou početní úlohu nemůže zvládnout.

0/0
20.1.2012 17:38

MPoks

Re: Kdepak jste

Počkám až mi to vypočítáš ty, protože přece jenom ještě chodíš do školy, tak jsi v tom denně.

0/0
20.1.2012 17:41

hafusak2

Re: Kdepak jste

Na mádlovce jsem už dost starý, tak asi o 40 let více nežli mádlovci jsou. ;-D

0/0
20.1.2012 17:24

levicový mudrc

Re: Kdepak jste

Ale nepovídej, ty ještě chodíš do modrého komsomolu doma máš pověšený portrét Klause!

0/0
20.1.2012 17:25

hafusak2

Re: Kdepak jste

R^;-D;-D;-D

0/0
20.1.2012 17:32

MPoks

Re: Kdepak jste

Ale to tě stejně neodradilo od toho, abys volil ODS, nebo chemika, že? No vidíš. A už mají podporu jen 16% občanů. To jste to dopracovali. ;-(

0/0
20.1.2012 17:28

william.blake

Re: Kdepak jste

teď pálíš po soudruhovi, mildo

0/0
20.1.2012 17:29

dech padlého socialisty

Re: Kdepak jste

Soudruzi si skáčou po chřtánu dosti často, to je snad jediná věc, která je na nich sympatická.

0/0
20.1.2012 17:32

MPoks

Re: Kdepak jste

Vás tak ubývá, že si nemůžete nikam skákat, protože by vás bylo stále míň a míň.;-D

0/0
20.1.2012 17:34

seelen

Re: Kdepak jste

;-D;-DR^

0/0
20.1.2012 17:30

minutos007

Dobře, po volbách ji zrušíte a co dál?

Máte v rukávu nějakou jinou, lepší? Nebo to zase necháte plynout, třeba se to nějak vyřeší samo...

+1/0
20.1.2012 16:59

singlemalt

Re: Dobře, po volbách ji zrušíte a co dál?

budou se tím vážně zabývat, dřít na tom jako koně a pak to přenechají k realizaci protivníkovi.:-)

+1/0
20.1.2012 17:14

Najdete na iDNES.cz