Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Advokáti dali ruce pryč od Kočího. Námitku vůči „Židovi“ ještě posoudí

Představenstvo České advokátní komory při projednávání případu advokáta Petra Kočího nepodá vlastní podnět kontrolní radě. "Podali už je jednotliví advokáti. Kdyby tak neučinili, učinilo by to představenstvo," řekla iDNES.cz mluvčí komory Iva Chaloupková. Kočím se teď bude zabývat kontrolní rada.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Generál Ugarte - vivido

Lidé, čtěte, než pana Pecinu taky zavřou...

http://paragraphos.pecina.cz/2011/11/vazim-si-lidi-kteri-se-neodvratili.html

:-(

0/0
17.1.2012 10:59

Generál Ugarte - vivido

V pokročilé demokratické justici je obhajoba

součástí obžaloby. R^

0/0
17.1.2012 10:54

Deliveres

Nebylo by nejlepší

milé iDnes, kdyby každý na koho vládnoucí establišment byl ihned odsouzen bez možnosti obhájce a nějaké zbytečné obhajoby? Opravdu byste toto chtěli aby se strhl závoj údajné demokracie my znovu vstoupili do zcela jasné a vámi asi žádané diktatury? Nyní by to ovšem již nebyla diktatura proletariátu, ale diktatura kapitálu. Podle vašich článků psaných na toto téma a kdy se navážíte do obhájce, která má právo využít všech argumentů na obhajobu svého klienta. Proto nechápu, když uvede národnost znalce, co je na tom špatného. Pokud je znalec této národnosti, tak se snad nemá za co stydět a pokud není, tak se může jen zasmát.

+2/0
17.1.2012 9:27

Deliveres

Re: Nebylo by nejlepší

Oprava "každý na koho vládnoucí establišment ukáže"

0/0
17.1.2012 9:27

tvé horší já

Re: Nebylo by nejlepší

nemáš tak úplně pravdu.

0/0
17.1.2012 10:00

Achille Volfoni

v podstatě...

...ten Kočí argumentuje celkem logicky

+2/0
17.1.2012 7:27

kopr13

začínáme se vracet do padesátých let kdy bylo zcela

normální,že obhajoba byla nedílnou součástí obžaloby ....

+1/0
17.1.2012 7:15

IARK - Skleněný Králíček

Re: začínáme se vracet do padesátých let kdy bylo zcela

:-/R^

+1/0
17.1.2012 7:52

dreamkiller

Trapárna

Ha advokát hájí svého klienta. Tak to honem všechno pořádně musíme medializovat, protože klient tohoto advokáta je nepřítelem státu tak musí být exemplárně potrestán. Je jen smutné, že se advokát raději nezaměřil na práci toho pana znalce. Tam by se dalo namítat mnohem víc jelikož pan znalec je známý svým laxním postojem k práci a své posudky tvoří stylem ( ctrl+c a ctrl+v). Prakticky deně se řeší na soudech malichernosti a urážky letají vzduchem ale zde se prostě bude řešit, že je někdo obviněn z "Židovského" původu?

Tak doufám, že bude celý případ řádně prošetřen a odsouzení řádně potrestaní, teda vlastně obvinění:)

+1/0
17.1.2012 6:49

martin0669

Re: Trapárna

a uznáš, že podjatost kvůli jménu a že je "žid" je blbost?

akorát nechápu proč trestat advokáta (kdyby u soudu přímo napadl znalce, tak ano) ... on zastupuje klienta, to mu to jako měl rozmluvit

naštěstí jsem u soudu nikdy nebyl a jednal maximálně s notářem ... takže nevím jak to chodí - :) jen podle filmů a to navíc amerických, kde to je dost jiné, ale v Expozituře bylo pár takových záběrů a bylo to podle skutečnosti, tak nevím ... to by musel něco npsat nějaký právník - proč a jak se co dělá - článek jen cituje, ale neříká nic kloudného

0/0
17.1.2012 7:24

IARK - Skleněný Králíček

Re: Trapárna

Ano je - podjatost by mohla nastat v pripade, ze je Zid - to jak k jeho puvodu dojdou je mi naprosto jedno - jiste by vas netrapilo, kdyby odbornikem u vaseho soudu pri pracce v hospode s romem delal napr. pan Gorol a do posudku by psal, ze jsi jiste rasisticky utocil - ne ty by ses nechal jako spravna ovecka zavrit a ostrihat.

0/0
17.1.2012 7:55

martin0669

Re: Trapárna

neznám pana Gorola a neperu se ... a nevím jak si přišel na ovečku, ale to je jedno

... a nějaký důkaz, že je "žid" podal?

spíš se nelíbil posudek, tak se hledala hůl ... a nevím jestli našel tu správnou

pokud to bylo jen podružné, tak pak nechápu proč to dělal, když mu vadilo asi více to předražování ...

0/0
17.1.2012 7:59

IARK - Skleněný Králíček

Re: Trapárna

a nejaky dukaz, ze zid neni Mazl podal? Pokud vim byla vznesena namitka pro podjatost - soud by nemel rikat - "sezente si dukazy", ale mel by to proverit.

Tobe se ten posudek libil a prisel ti v poradku?

0/0
17.1.2012 8:03

martin0669

Re: Trapárna

už to vysvětlil "Tetrapiloktomikon" :)

je možné, že jsem špatně četl a něco přehlédl, ale odkaz na posudek jsem nenašel ... takže jen co jsem četl tady :(

0/0
17.1.2012 8:07

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

Blbost to není: jak se v té námitce píše, obviněná se domnívá, že ve vztahu k projednávané věci není znalec nestranný. Tato její domněnka je založena na tom, že se domnívá, že znalec je židovského původu. A tato domněnka je u ní vyvolána tím, že jeho jméno považuje za židovské.

A protože je jí dáno ústavní právo na spravedlivý a nestranný proces, obrací se její advokát s podáním na soud, který toto podání prozkoumá a rozhodne o jeho důvodnosti. To je základ právního státu.

Bohužel v této diskusi většina lidí nechápe, že podjatost není vina, zločin, přečin nebo přestupek. Pokud je někdo podjatý, neznamená to, že je zlý nebo špatný. Znamená to pouze to, že má k projednávané věci/obviněné/jinému účastníku řízení nějaký subjektivní vztah. Jenže tady většina diskutujících vychází z toho, že podjatý=zlý a ona tvrdí, že je podjatý, protože je Žid. Takže ona vlastně tvrdí, že je zlý, protože je Žid. A z tohoto nepochopení pak vzniká ten mediální humbuk...

+1/0
17.1.2012 7:58

martin0669

Re: Trapárna

no a to je to vysvětlení, které mne zajímalo :) dík za vysvětlení, takže blbost to není, pokud se to napíše takto

jak se taková namitka vlastně dělá a proč

a proč má být trestatný advokát, který JEN zastupuju a sepisuje do právničtiny námitky jeho klientky

0/0
17.1.2012 8:03

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

Obávám se, že trestán má být hlavně proto, že žijeme v hyperkorektní společnosti, která je naladěna na určitá slova..takže pokud někde zaslechneme "Žid" nebo "Rom" nebo "imigranti" apod., část populace okamžitě spustí řev. Jaksi preventivně se snažíme zabránit diskriminaci některých skupin tím, že se vůbec nesmí vyslovovat jejich pojmenování..

+1/0
17.1.2012 8:25

hrcprcsalala

Re: Trapárna

Nikoliv, zřejmě ti činí problémy pochopení psaného textu. To, že znalec je "židovského původu" se obviněná nedomnívá, to tvrdí jako fakt - alespoň tedy její obhájce. Aniž by k tomu měl jedinou indicii, kromě komického "argumentu" jménem.

0/0
17.1.2012 19:50

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

a co to jako mění?

0/0
17.1.2012 20:04

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

nicméně je hezké, že sis to už přečetl :-)

0/0
17.1.2012 20:16

dreamkiller

Re: Trapárna

To o "Židovství" to rozvádí kolega po demnou navíc je to celé vytržené z kontextu a advokát argumentoval dalším oduvodněním proč je pan znalec podjatý.

Hlavní problém je, že pan znalec je finančně velmi závislý a jeho posudky jsou psány tak aby byl najat i příště.

Pak to není o právu ale o penězích. O tom kdo má pravdu rozhoduje jen loby.

0/0
17.1.2012 8:24

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

Bohužel s vámi musím souhlasit: opravdu to zvenčí nevypadá jako moc objektivní vedení důkazního řízení. Navíc média toho znalce prezentovala jako člověka, který "pomohl dostat za mžíže žháře z Vítkova". Tím mu prokazují medvědí službu, protože jestli něco znalec nemá dělat, tak je to pomáhat státnímu zástupci dostat někoho za mříže. Znalec nemá rozhodovat o vině, ale má odpovídat pouze na otázky, které mu soud zadá. Problém české justice je, že většina samosoudců si nechce pálit prsty s odvolačkou, takže na všechno chtějí papír s kulatým razítkem.

Mj. v té námitce se také zajímavě otevírá otázka politické angažovanosti. Může posudek na ideologii jedné politické strany dělat nezaujatě někdo, kdo se otevřeně hlásí a podporuje jinou politickou stranu?

+1/0
17.1.2012 8:31

tvé horší já

Re: Trapárna

námitka z podjatosti kvůli politické příslušnosti je samozřejmě zcela v pořádku. a troufnu si říct, že tady by soud měl rozhodnout o přijetí. jenže pan "advokát" si to podělal tím rasistickým odkopáním.

0/0
17.1.2012 10:18

tvé horší já

Re: Trapárna

záviský finančně na svém zaměstnání je každý, to je nesmyslný argument. já jsem tu námitku četl, jsou tam daší dva naprosto legitimní body, které jsou zcela v pořádku. my tu nejsme kvůli tomu, abychom posuzovali kvalitu práce soudního znalce, na to opravdu nemáš vědomosti ani vzdělání, ale mluvíme o třetím bodu té námitky, který tvrdí, že na základě jména je znalec žid a že je podjatý. což je minimálně neetické a diskriminující. kecy o nějaké hyperkorektivitě si taky strčte za klobouk. židé nejsou žádná národnostní menšina, ani přistěhovalci, jsou to občané tohoto státu, stejně jako ty, nebo já, žijí tu tisíce let a žít ještě budou. navíc židovskou krev vsobě s největší pravděpodobností máš taky. a jsi podjatý?

0/0
17.1.2012 10:16

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

1) Židé jsou národnostní menšina. Židé jsou národnost a ve státě, ve kterém se k této národnosti hlásí méně příslušníků než je nadpoloviční většina, představují národnostní menšinu. Na tom není nis špatného ani ponižujícího - stejně jaou tady národnostní menšiny Slováků, Němců, Maďarů,...

2)Ano, jsou občany tohoto státu..stejně jako je občanem tohoto státu otec obviněné, strýc státního žalobce a bratr advokáta. A proti těmto všem může být vznesena námitka podjatosti. Takže vznést proti někomu námitku podjatosti není diskriminace.

3) V určitých souvislostech bych rozhodně podjatý byl: na tom není nic špatného.

4) jste typický příklad člověka, který nepochopil, že podjatost je právní termín a nikoli urážka.

0/0
17.1.2012 10:43

tvé horší já

Re: Trapárna

1) to k čemu se člověk hlásí je čistě jeho věc. národnost si můžu přihlásit třeba pigmejskou. nemůže se proto rozdělovat na menšinu, nebo většinu. netvrdím, že je to špatné, nebo dobré, prostě to tak je.

2) pleteš dohromady blízkou rodinnou vazbu a údajný původ. to se tu stává velmi často, neopisujte od sebe naesmysly.

3) to nech laskavě na soudu. rozhodně však jeho příjmení neznamená podjatost a nemělo by být argumentací.

4) nejsem tenhle případ, moc dobře vím, co jen ámitka z podjatosti. urážka celého systému je jen to, z jakého důvodu byla podána. to se prostě v demokratickém soudnictví stát nemůže a zaplať pán bůh, že se to řeší a že kočí půjde před kárnou komisi.

0/0
17.1.2012 11:00

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

1) a to, k čemu se člověk hlásí, se pak dá statisticky vyhodnotit - buď se přihlásí k majoritní nebo k minoritní národnosti. Na tom není nic špatného, ale rozdělovat na menšinu a většinu to samozřejmě jde a běžně se to dělá.

2) ne, ukazuju ti, že z určité činnosti může být člověk u soudu vyloučen pro spoustu důvodů, které nejsou trestné ani špatné, a za které vůbec nemůže a nemůže je ani ovlivnit.

3)o tom, jestli je podjatý bude rozhodovat soud - takže nemá smysl řvát něco o rasismu advokáta: ten jenom předkládá námitku k projednání

4)v demokratickém soudnictví se naopak musí obhajobě připustit, aby námitky podávala. V nedemokratickém soudnictví pak může fungovat jakási cenzura, která je vytřídí na přijatelné a nepřijatelné už před projednáním před soudem.

5) národnost může ovlivnit vztah/postoj/názor na nějakou věc. Takže může založit i podjatost.

0/0
17.1.2012 11:06

tvé horší já

Re: Trapárna

1) a kdyby se všichni přihlásili k židovské národnosti, budou tady češi teda v minoritě? nesmysl, prostě jsou tu češi, kteří mají židovské kořeny, jak říkám, stoprocentně máš židovské předky i ty, jsi podjaty a podjatí jsou všichni a neexistuje nepodjatý soudní znalec. (leda nějaký pauánec, který nikdy nepoznal evropskou kulturu a zvěrstva nacismu)

2) ze soudu tě může vyloučit rodinná vazba, ideologická příslušnost, prokazatelná nekompetentnost..., ale rozhodně ne to, jak se jmenuješ.

3) ano advokát předkládá námitku, ale a znova opakuju zaplať pán bůh, je za to jakým způsobem postaven před kárnou komisi a čak se od něj distancuje.

4) nikdo netvrdí, že nemá podávat námitky, ale samozřejmě musí být určitá hranice z jakých důvodů je podává. samozřejmě se musí dělit na přípustné a nepřípustné, jinak se tady opět dostaneme do dob, kdy se lustroval původ, nebo platily norimberské zákony. nemůžu napadnout znalce proto, že má modré oči stejně, jako ožalovaný a mohl by s ním sympatizovat.

0/0
17.1.2012 11:18

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

1) kdyby se tady všichni přihlásili k židovské národnosti, tak tady žádní Češi nebudou. Kdyby se k židovské národnosti přihlásila většina obyvatelstva, Češi by tady byli minoritou. Co je na tom divnýho?  Národnost člověka je daná jeho volbou a nikdo (ani ty) mu nemůžeš určovat, co je...

2) nevím, co je "vyloučit ze soudu"...ale z účasti na soudním řízení v pozici soudního znalce tě může vyloučit podjatost. O té rozhoduje soud. Navrhnout soudu, aby podjatost přezkoumal a rozhodl o ní, advokát může. Co jeho/jeho klientku k tomu vede, je jejich důvod.

3) aha, takže nechápeš rozdíl mezi tím, že se něco bude projednávat a tím, že se něco projednalo. Jak se k tomu ČAK postaví teprve uvidíme.

4) on toho znalce nenapadá. Námitka podjatosti není osobní útok: už proto, že každý z nás by byl v určité situaci podjatý. A námitku podává vždycky ze stejného důvodu: protože se domnívá, že znalec je podjatý. Proč se to domnívá, to je jeho věc.

0/0
17.1.2012 11:55

tvé horší já

Re: Trapárna

1)přesně, volba je volba. a kdyby byl původem žid a při sčítání lidu se přihlásil v české národnosti, bylo by vše v pořádku?

2)jestli chceš slovíčkařit, nech to být. nebudu pořád vypisovat zdlouhavé termíny. rozumíš tomu, co říkám, rozumíš, tak si nehraj na chytřejšího, než jsi. a opakuješ to samé. i advokáti mají, překvapivě, etický kodex a s tím se to moc neslučuje. prostě říct, že jsi mazel, proto žid a proto jsi podjatý by si advokát dovolit neměl a taky to většina advokátů, které znám říká.

3)nevím, co jsi tím chtěl říct. čak podle zvyklostí, ho postaví před komisi, ale podle všeho ho nevyhodí, což je taky dobře, on se odkopal sám. nejspíš si už u žádné pořádné kanceláře ani neškrtne. ale to jsou spekulace. důležité je, že se to bude řešit.

4 zase slovíčkaříš. napdením jsem myslel námitku z podjatosti a pokud tě má vyloučit ze soudního jednání tvůj původ, může to být barva tvých očí, nebo to, že tvoje matka byla prodavačka obuvi a tvůj prastrýc komunista. to by ty soudy vypadaly.

0/0
17.1.2012 12:08

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

1) vpořádku bude, pokud soud uzná, že není podjatý. Vpořádku nebude, pokud bude shledán podjatým. Evidentně ti uniká, že ten spor není o tom, jestli je vpořádku být/nebýt Žid.

2) etický kodex s vyloučením ze sdouního jednání nemá nic společného - tam rozhoduje trestní procesní úprava. (nemůžu za to, jak kvalitní advokáty znáš;-)

3)nejspíš si ho rádi najmou ti, kdo budou chtít využít všech procesních možností ke své obhajobě. Ostatně proto má taky obviněný advokáta...

4)námitka z podjatosti není napadení. Námitka z podjatosti je podání jedné ze stran. Vyloučit ze soudního jednání může pouze soud. A ten nikoho nevylučuje ze soudního jednání pro jeho původ, ale pro jeho podjatost, která může být založena jeho původem. A podjatost původem založena být může.

0/0
17.1.2012 12:17

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

Pokud bude znalec Žid, může antisemitistické útoky pociťovat i jako osobní ohrožení a může proto mít větší zájem na odsouzení než znalec, kterého se projednávaná věc vůbec netýká.

0/0
17.1.2012 12:17

tvé horší já

Re: Trapárna

ale ty pořád nechápeš, že být původem žid, neznamená vůbec nic. vůbec žádnou podmínku k předpojatosti. může být žid původem (mnoho lidí ani netuší, že jsou židé), ale nemá nic společného s judaismem, jeho rodina nikdy nepraktikovala, on nikdy nebyl třeba v izraeli, neumi ani hebrejsky ani jidiš, nikdy nečet tóru a do synagogy chodí maximálně, jako turista. nikdy neměl pořebu nějak zkoumat, co je zač a jestli je žid nebo kelt. chápeš to?

0/0
17.1.2012 12:27

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

A ty pořád nechápeš, že tohle si musí rozhodnout soud. Advokát obviněné ani obviněná nemůže provádět výslech toho znalce a vyptávat se ho, zda je nebo není Žid, jak moc se cítí židovsky apod. Pokud mají domněnku, že Žid je, obávají se, že jeho židovství ovlivňuje jeho názory. Proto žádají soud aby znalce změnil. Tečka.

Jestli to Žid je (což netuším já, ty ani obviněná) a jak jeho případné židovství ovlivňuje/neovlivňuje jeho názory, to bude zkoumat soud.

Takže ještě jednou: kdyby to byl Žid, není to PODMÍNKA podjatosti (ani nutná, ani postačující), ale může to zakládat DOMNĚNKU podjatosti.

Mj. pro někoho být původem Žid nic neznamená, pro jiného to znamená mnoho.....;-)

0/0
17.1.2012 12:33

tvé horší já

Re: Trapárna

koukám, že jsi zcela v zajetí názorů, což je v tuhle chvíli handicap, jak brno. fakta hovoří trochu jinak a doufám, že mi budoucnost dá za pravdu.

0/0
17.1.2012 12:39

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

no, vzhledem k tomu, že žádná fakta neuvádíš a držíš se jenom popisu svých pocitů, netuším, jak fakta hovoří ;-)

0/0
17.1.2012 12:47

tvé horší já

Re: Trapárna

ale kdepak. jak říkám, poslední dny se o tomhle tématu dost bavíme a to, ja s advokáty, tak lidmi, kteří jsou soudními znalci, nebo "obyčejnými" právníky. sám občas nějaký ten posudek píšu, takže mám v tomhle prostředí dost známých a jejich vyjádření jsou pro mě smerodatnější, než tvá.

0/0
17.1.2012 13:16

tvé horší já

Re: Trapárna

trochu mi běhá mráz po zádech, když čtu, že by soud měl zkoumat, jak moc se někdo cítí být židem, a nakonec opravdu skončím u genetických testu a je tu norimberk. brrrrrrrr. je mi z toho blivno.

0/0
17.1.2012 12:41

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

mj. "podjatost" je právní termín..nemůžeš ho zaměňovat za "předpojatost" beze změny významu.

0/0
17.1.2012 12:38

tvé horší já

Re: Trapárna

1) no ten spor je o tom, jestli je v pořádku ukazovat na někoho a říkat, ty jsi žid, a proto mi nemůžeš dělat posudek.

2) etickým kodexem by se advokát řídit měl a nepoužívat námitky s etickým kodexem se neslučující. proto mu taky hrozí kárné řízení. (o kvalitě advokátů, které znám víš kuloví, tak se k tomu nevyjadřuj)

3) no, když myslíš.

4) a znova a znova dokolečka. já tyhle procesní záležitosti znám, nemusíš mě poučovat pořád dokolečka a předvádět na jedné věci, že něco víš. podjatost původem na základě jména je prostě naprosto mimo veškeré slušné jednání. jak říkám, to by potom soud zkoumal miliony různých možností podjatosti, od barvy očí, až po to jestli tě náhodou když jsi chodil na první stupeň neučila blondýna a proto můžeš být zujatý.

0/0
17.1.2012 12:37

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

1) na tom není nic špatného, pokud se jedná o posuzování antisemitismu.

2) advokát má především napomíhat obhajobě klienta, a to např. poukazem na podjatost svědků, znalců, státního zástupoce, soudce apod.

3)bezpochyby bych raději advokáta, který mi umožní použít všech možností, které mi proces nabízí

4) to není podjatost na základě jména. To jméno vzbudilo v obviněné domněnku o jeho původu. A původ může být důvodem podjatosti. A ano - soud se musí zabývat námitkami podjatosti - proto se soudí a nelynčuje ;-)

0/0
17.1.2012 12:42

tvé horší já

Re: Trapárna

1) posuzování nacistických výroků. takže námitku podjatosti může vznést i na čecha.

2) ano, to má, ale samozřejmě v rámci pravidel.

3) jak říkám, každému, co jeho jest. počkej, až tě bude lustrovat každy trouba s titulem, jenom proto že se mu nelíbí tvé jméno, nebo barva vlasů.

4) no, pokud by tohle klaplo, budou soudy zkoumat jenom námitky podjatosti.

0/0
17.1.2012 12:46

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

Námitku podjatosti je možné vznést na Žida, na Čecha, na Slováka,.. - na kohokoli, to je OK

0/0
17.1.2012 12:48

tvé horší já

Re: Trapárna

to by bylo keců, kdyby někdo vznesl námitku, že znalec macháček je čech, protože je macháček a proto nemůže psát posudek na němce, protože češi mají s němci historicky špatné zkušenosti.

0/0
17.1.2012 13:21

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

no, tak třeba já bych k tomu žádné kecy neměl...

0/0
17.1.2012 14:03

tvé horší já

Re: Trapárna

to říkají všichni.

0/0
17.1.2012 14:25

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

ano, ti normální...ale určitě by se našlo pár fanatiků, kteří by tvrdili, že říct o někom, že je Čech, je thinkcrime :-)

0/0
17.1.2012 14:29

tvé horší já

Re: Trapárna

naopak, právě ti, kteří nejvíc křičí, že židi jsou menšina a že ovládají banky a soudy a že to je spiknutí, by si z toho hned vydedukovali, že někdo napadá čechy v česku a že si to nesmí dovolit. zname své papenhaimské.

0/0
17.1.2012 14:51

Tetrapiloktomikon

Re: Trapárna

To, že jsou Židi v ČR menšina ja samozřejmě pravda a nemusí to nikdo křičet. Kdo ovládá banky se dá pak jednoduše zjistit z obchodního rejstříku. A soudy (doufám) ovládá zákon a nikoli zjednodušující odsudky a piožadavky na perzekuci advokátů [>-]

0/0
17.1.2012 14:54

tvé horší já

Re: Trapárna

ach jo. jací židé jsou v čr menšina. ti co napsali ve sčítání lidu židovskou národnost? nebo ti, kteří mají nějakého židovského předka?

0/0
17.1.2012 16:15

Najdete na iDNES.cz