Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Námořnictvo už zná jména všech vojáků, kteří močili na mrtvé Talibance

Americké námořnictvo už zná identitu všech čtyř vojáků, kteří se objevili na skandálním videu. To je zachycuje v momentě, kdy všichni močí na zabité talibance. Případ už dostal i speciálního důstojníka, který bude na vyšetřování citlivé kauzy dohlížet.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pouyti

Pekny obraz

na "exportery" svobody a demokracieRvRvRv

0/0
15.1.2012 4:33

horymir

Mnoho povyku pro nic

Vse se da shrnout do zname vety: " Kdyz musis jit, musis jit!"

0/0
14.1.2012 21:41

heavy66

jak spolehlivě prohrát válku -

je zajímavé, že není problém zastřelit Talibance, ale velký problém je jeho počůraná mrtvola. Úcta padlému nepříteli patří pouze v případě, že bojuje čestně, pod vlastní vlajkou, s "otevřeným hledím". Úcta nepatří zákeřným banditům, kteří ze zálohy zabíjejí nejen vojáky, ale i civilisty, ženy a děti. Nedivím se Američanům, že pokud tyto zmetky konečně dostanou, pochčijou jim na cestu do ráje ksicht.

Amerika nemůže vyhrát válku, pokud neustále dehonestuje svoje vojáky, kteří za její zájmy nasazují krk. Všichni, kteří rozviřují tyto aféry, včetně ministryně zahraničí USA, by měli být souzeni jako zrádci vlastního národa.

+6/0
14.1.2012 14:09

Gamehoror

Re: jak spolehlivě prohrát válku -

Napsal si to moc hezky :-) To o tom kdo bojuje čestně a s otevřeným hledím :-)

Co že to ty amici vyli zač ?

Po zuby ozbrojený odstřelovači za používání nejmodernější techniky ?

Teď bych rád věděl kdo byl ten nepřítel, jestli civilisté nebo někdo komu strčili nějakou flobertku do který ani nevěděl jak strčit zásobník. :-)

0/0
15.1.2012 4:00

Gamehoror

Re: jak spolehlivě prohrát válku -

Ale když tam vidim to převrácený kolečko co u nás požívaj zedníci na písek a na maltu, tak to nejspíš opravdu byli ukrutní teroristi :-)

0/0
15.1.2012 4:08

Martin Bartůněk

Úžasné pozdvižení

Je úžasné, jak se „svět“ pohoršuje nad tím, že americký voják pomočí talibance. Stačí, aby se amík dopustil v podstatě jen lehkého morálního poklesku a v tu ránu jsou všichni „spravedliví“ ochotni zapomenout a odpustit, že ‚oběť‘ toho amíka je v podstatě hrdlořez a vrah.

Že ti vojáci pošpinili „nějaké“ muslimské zásady, hrdost a korán? Což „ti správní“ muslimové neodmítají muslimský teror, jako praxi neslučující se s koránem? Mám dojem, že lžou ti, kdo tvrdí, že islám je úctyhodné a mírumilovné náboženství a snaží se jen na oko distancovat od islámského teroru ve světě, aby se tak pro své záměry dostali západní civilizaci lépe pod kůži…

+2/0
14.1.2012 12:32

leontýnka

Re: Úžasné pozdvižení

zajímavější jsou vojáci, kteří si fotí své kamarády v choulostivých situacích a pak to dávají na net, tohle u talibanu tak časté není...

0/0
14.1.2012 12:46

Dabi

Aféra s pomočenými Talibanci odvádí pozornost od faktu,

že USA jsou mocnost, která prohrála v Afghánistánu válku.

Není ve špatné společnosti, válku tam prohrálo i CCCP a před ním stejně dopadla GB. Je to zvláštní. Ten trojnásob vítězný Afghánistán patří k nejbídnějším zemím světa a v blízké budoucnosti, až potřetí vyhraje, bude to země s nejen s nejhorší životní úrovní, bude to země na nejnižší úrovni lidských práv.

Z toho vyplývá otázka, proč vůbec se někdo chce v Afghánistánu vojensky angažovat. Snad ono nastávající aícké fiasko zajistí této zemi na dohlednou dobu imunitu před dalším vojenským zájmem ze strany některé mocnosti.

Přinese to více klidu do světa? Určitě ne. Je to zřejmé na houstnoucí atmosféře kolem Hormuzské úžiny, která se stává globálním rukojmím nedemokratického režimu Íránu. Amícké fiasko samozřejmě tento režim povzbudí, stejně jako ho povzbuzuje groteskní odklad ekonomických sankcí. Odklad proto, že si Evropa nemůže dovolit sankce uplatnit, protože by na to sama doplatila a její ekonomická situace je příliš vachrlatá.

0/0
14.1.2012 12:26

Dabi

Skuteční hrdinové

V říjnu minulého roku server WikiLeaks zveřejnil pět let starý videozáznam pořízený z vrtulníku, který pronásledoval povstalce v Bagdádu. Snímek dokazuje, že vojáci USA bezdůvodně postříleli nevinné civilisty. Ze záznamu je slyšet člena posádky jak říká, že někdo ze sledované skupiny střílí. Video ale ukazuje skupinku mužů nevzrušeně postávajících na ulici, když velitel vrtulníku začne střílet. "Chachá, zasáhl jsem je," vykřikne. Jiný odpoví později: "Jasně, jen se podívejte na ty svině." Na místě zůstalo 12 mrtvých včetně novináře agentury Reuters.

0/0
14.1.2012 12:17

Psychorův klon

Re: Skuteční hrdinové

nebyl čas ptát se kdo je kdo.....

0/0
14.1.2012 12:26

Dabi

Re: Skuteční hrdinové

styl opata Amauryho, který dpověděl  na otázku vojáků, jak mají rozpoznat dobré křesťany od kacířů, slovy: „Pobijte je všechny, Bůh už ty své pozná.“

+2/0
14.1.2012 12:31

Psychorův klon

Re: Skuteční hrdinové

Pelíšky+ ti chybí odkaz na to video. Zatím je to JPP. Rád bych to mírumilovné shromáždění viděl, jestli hráli petanque.

0/0
14.1.2012 13:58

strassidlo

se z tý korektnosti

asi jednou ta naše slavná euroamerická civilizace postoduktáje. 8-oProhlašuji, že je mi fuk jestli ti vojáci někoho pomočili a nevadilo by mi, ani kdyby ho pokáleli. Nechápu proč se kolem toho dělá takovej humbuk, když ti mrtví údajně talibánci už v té chvíli obcují u Alláha s těmi slíbenými 60 panami. !!

+2/0
14.1.2012 11:46

dobro

Re: se z tý korektnosti

To není o korektnosti.

+1/0
14.1.2012 12:07

strassidlo

Re: se z tý korektnosti

A o čem to tedy je?  Snad by stačilo říct, že je to bakané a neměli to hoši dělat, ale začít je stíhat a vláčet světovým tiskem jakoby se dopustili něčeho významně trestuhodného a ne jen puberťácké a vulgární blbiny, je opravdu hodně zbytečná hysterie. :-/

0/0
14.1.2012 12:18

Psychorův klon

Re: se z tý korektnosti

ták ňákR^

0/0
14.1.2012 12:24

Dabi

Re: se z tý korektnosti

když okupanti vraždí domorodce, tak nejde o puberťácké a vulgární blbiny

+1/0
14.1.2012 12:33

strassidlo

Re: se z tý korektnosti

Ale děte! Talibánci jsou necivilizovaná verbež a čím víc jich někdo zabije, tím je svět lepší! ;-)

+2/0
14.1.2012 12:40

Dong chí

PRESNE

Talibanci dělaj horší zvěrstva ja kdyzž v televizi vidim co ti islamtisti dělaj ženam třeba když nějakou znasilní a pak ji zato ukamenujou tak si hned vytisknu fotku mohamedada a jdu na zachod a tam si sním vytřu pr.... Potom si dám velkej bůček a zaliju to slifkou. Ale bohu žel pokrytecký svět jim leze do zatku snad kvůli ropě nebo nevím byt mne tak maj takové vizove podmínky že by se sem nedostal ani jeden z nich!

0/0
14.1.2012 11:25

dobro

Re: PRESNE

A v čem si potom lepší než oni? Dělat zvěrstva a omlouvat je tím, že oni je taky dělají, nikoho nikam neposune. Právě naopak. Ti co se takto mstí padají na úroveň těch, které chtějí civilizovat. Rozdíl je jen v subjektivním cítění toho, co je větší zvěrstvo. Logika "On mi taky nadával, tak mám právo taky nadávat" je logika malých nedospělých dětí. Správné je potrestat, klidně i tvrdě. Ale nechovat se stejně nebo hůře jako oni. Takto budou cítit jenom křivdu, protože vidí, že je trestáte a zvěrstva a přitom z jejich pohledu dělát ještě větší zvěrstva. Je to asi jako nafackovat nezletilému potomkovi za to, že se mírně opil jít se pak zmrtvit do hospody a po příchodu odměnit jeho logickou námitku, že jste se taky opil odměnit ještě větším výpraskem. Pokud někoho chcete za něco trestat, musíte mu dávat příklad jak se má chovat. Jinak jste jako politici, kteří chtějí svými zákony preventivně postihovat svými zákony všechny lidi, ale sami tyto zákony obchází.

0/0
14.1.2012 12:02

Psychorův klon

Re: PRESNE

Dělat zvěrstva a omlouvat je tím, že oni je taky dělají, nikoho nikam neposune.

už tohle je hloupost. Rozlišil bych močení na zabitého nepřítele, který se předtím pokusil zabít mně a útočil na hodnoty, které ctím/ tím tento čin neschvaluji, pouze chápu/ a řezáním hlav svých odpůrců a kamenováním nepohodlných na základě pochybných soudů. Už od téhle věty je tvůj úsudek totálně out.

0/0
14.1.2012 12:14

Martin Bartůněk

Re: PRESNE

To je ale hodně hloupá argumentace. Vraždění, znásilňování etc etc, srovnávat s pomočením a ještě souhrnně všechna označit za zvěrstva s podotknutím, že to třetí je „zvěrstvo“ největší, může jen šílenec, nebo lhář.

0/0
14.1.2012 12:37

DoDo2006

Válka je vůl!

;-D Válka nemá pravidla a hranice - tak si to uvědomte. Nevidím na tomto incidentu nic divného - až vám kulky budou lítat kolem hlavy, tak budete vidět život jinak. Jsou to vyškolené stroje na zabíjení a tady někdo hledá lidskost - sranda!!!!!!

+1/0
14.1.2012 10:33

lef

Nic moc

Ale proč není na videu jak pakáž z Talibanu popravuje a řeže hlavy?

0/0
14.1.2012 10:00

Cens0r

Hajzli

Nevím, proč se těch hajzlů zastáváte. Ti vojáci tam bojují za určitou ideu a měli by se dle toho chovat...Měli by jít příkladem a snažit se být lepší, než jejich nepřítel. Takhle jsou na stejné úrovni...

+2/0
14.1.2012 9:00

Psychorův klon

Re: Hajzli

zajímalo by mě, co by udělala jedna taková akce například s tvojí psychikou. To močení může být něco jako přetlakovej ventil. To ale někdo, kdo si něčím podobným neprojde nikdy nepochopí.

+2/0
14.1.2012 10:18

Martin Bartůněk

Re: Hajzli

„Hajzli“ pomočili vrahy, opravdu velmi pohoršující… :)))

0/0
14.1.2012 12:40

Sharpe

poznamka

To je zajimave, jak je jiz vse prevracene. Zajimalo nekoho, kdyz tela dvou vojaku Shugarta a Gordona byla vlacena ulicemi Mogadishu. Nepamatuji si, ze by se nekdo rozhorcil. kdyz civilni zamestnanci armady byli zabiti a ohorena tela povesena s mostu ve Fallujah. Vzpomene si nekdo na dva vojaky z 101 airborne, kteri byli vykuchani a useknuta jim hlava ? Na to vse se nasli omluvy, pochopeni muslimskych zvyku a  vseho mozneho. Kdyz na videu rezali za ziva hlavu novinari nekteri lide tim byli primo nadseni. Ti co to nvsechno udelali, jsou povazovani svymi lidmi za hrdiny. A proto jsem rad, ze patrim k civilisaci, ktera ty marines potresta, ale divim se, ze tolik lidi na zapade ztratilo schopnost rozlisovat prave mezi tim, co je spravne a tak sebevetsi zvracenost na strane tech co nas chteji znicit je nejen neodpuzuje, ale prinasi jim jakousi perversni radost, ale kdy nahodou nejaky neukazneny vojak, treba stoupne na palec nepritele, je s toho hysterie a odsuzovani

+12/0
14.1.2012 3:54

kladivar2

Re: poznamka

kdyz uz zminujest Fallujah tak by jsi mel pripojit i toto video a at se na nej kazdy koukne az do konce. Stoji to za to. 

Fallujah - The Hidden Massacre 

 http://www.informationclearinghouse.info/article10907.htm  A ono to nezacalo az v Afghanistanu ci Iraku. I Afghanci a iracane vedeli moc dobre co US soldateska dovede a jak se chovala ve Veitnamo, Kambodze, Laosu, etc.

+2/0
14.1.2012 8:37

nemsi

a kdo rekl ze to byli talibanci?

co kdyz to byli pokojni afgansti zednici ( povsimete si prevaleneho kolecka) kteri se stali tzv."  collateral damage" neboli " postrani stratou" ( to je v jadru vzato nove pojmenovani Afganskych a Irackych civilistu)! No, holt nedivte se, je velky rozdil mezi temi" Ami boys" co osvobodili Plzen a temito " osvoboditeli"  Tito mi vice mene pripominaji nemecke prislusniky waffen SS " osvobozujici" Francii!!!!!!!!! Kdo zapomel Abu Ghraib? Kdo chce vstoupit do US Army a dalsich jejich slozek, musi miti High school diplom. Tento diplom je asi tak neco jako kdyby se neco podobneho davalo v Evrope v 9 tride, akorat ze americti zaci na to potrebuji 12 let! Jinymi slovy, tento diplom je na nic! A McDonald tolik lidi na obraceni karbanasu nepotrebuje, tak holt se jde na vojnu! US jim slibi penize na studie a pojisti je na $ 100.000 ktere v pripade4 umrti  dostanou nejbizsi pozustali. Jeden vojak  stoji US $ 1.000.000 za rok ! Tyhle penize chybeji ve skolstvi! A kruh je uzavren!

0/0
14.1.2012 3:33

LiborAxel

Tak

to je přímo trestuhodné pochcat teroristy.Copak by asi udělali Talibanci těm vojákům kdyby je nedej bože chytli živé?Dalších pár záběrů poprav nebo uřezávání hlav?Potom by to byli hrdinové co padli za demokracii.Pokrytectví nic jiného to není.Amerika plive na vlastní vojáky už 40 let,tisk a reportéři se už 40 roků věnují jenom sledovanosti a byznysu.Když se mě někdo pokusí zabít tak ho zabiju a když mezitím zabije moje kamarády tak ho taky pomočím-to je válka a když nebude mrtvej tak ho dorazím a třeba i okradu.A když nás bude hodně tak válku vyhrajeme a tisk napíše hrdinové.

+10/0
14.1.2012 2:49

brekebrekke

Re: Tak

hrdinove jsou ti,kvuli kterym na ne mocili :-/ jenomze in memoriamRv

+2/0
14.1.2012 3:24

^Moravian^

Re: Tak

Tak tak, jeste se na ne mohli vykadit a porad je to nic proti tomu co by se stalo jim kdyby se situace obratila...

0/0
14.1.2012 5:06

simond

Re: Tak

tak tak R^

0/0
14.1.2012 5:45

hany1

Proč se diví?

Vždyť bylo do nich vtloukáno, žádné emoce , musíš být drsný, zabij!

+2/0
14.1.2012 1:42

vodnicivcechach2

Re: Proč se diví?

sim te, zenska, nech ty kluky uz konecne bejt!! vubec tomu nerozumis

+3/0
14.1.2012 2:24

Sharpe

Re: Proč se diví?

Co si delala na vojne ?

0/0
14.1.2012 2:42

brekebrekke

Re: Proč se diví?

kuchare? :-P

0/0
14.1.2012 2:45

Ultra Daddy

Já bych jim zarazil vycházky.

+2/0
14.1.2012 0:14

vodnicivcechach2

Re: Já bych jim zarazil vycházky.

jaky vychazky? v afganu zadny vychazky nejsou

+1/0
14.1.2012 2:25

polibekmojistare

Re: Já bych jim zarazil vycházky.

;-D

0/0
14.1.2012 8:49

Mo_Berg

Fakt volové

0/0
13.1.2012 23:42

hr0p

mno

jsou to dementi, nejde o to ze to provedli, ale ze se u toho nechali natacet...

0/0
13.1.2012 23:04

vodnicivcechach2

Re: mno

a je to video autenticky? ;-) tsss,bych chtel videt

0/0
13.1.2012 23:05

ramese

Re: mno

co cekas od zoldaku se svalem misto mozku .. stejne je to v ceske armade.. od te doby co se tam hlasi samej nezamestnanej vypatlanej mozek..

+1/0
14.1.2012 9:18

vadrak

Re: mno

Fakt? Nevzali vás, co, kvůli psychotestům, osle, je to vidět! Rv

0/0
14.1.2012 13:56

vodnicivcechach2

stejne se jim nic nestane

a kdovi,jestli ti na zemi jsou mrtvi! a jestli jsou,tak ne pro zabavu,asi pachali terror. us nebude trestat vojaka,kterej valcil za vlast. taky nevim o jiny army,nez us army,ze by verejnosti cokoli vykladala ;-€ amici by se na to uz meli taky vykaslat,je na ne odkazany cely slavny nato, cela europe. a kvuli spatny europe budou honit ctyry vojaky? no to urcite, phe! ;-€

+5/0
13.1.2012 23:03

nemsi

Re: stejne se jim nic nestane

tento prispevek obsahuje bludy a proto bude vymazan!;-€

0/0
14.1.2012 3:37

brekebrekke

Re: stejne se jim nic nestane

jsi xenofobni jedinec Rv

0/0
14.1.2012 3:48

88a zase88

Ty jejich privesky amputovat.

;-D

0/0
13.1.2012 22:32

Najdete na iDNES.cz