Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Semeniště nepravostí, řekli lomničtí radní o klubu Aion a zrušili ho

V Lomnici nad Popelkou skončil kultovní hudební klub Aion, který začal fungovat ve zlaté éře české klubové scény na počátku devadesátých let a u jehož zrodu stál i legendární hudebník Milan "Mejla" Hlavsa. Radnice oceňovala, že klub do městečka přivážel i světové hudebníky, viděla v něm ale hlavně "semeniště nepravostí".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

weida

Lomničáci taky tenkrát volali "Díky studenti"

Zdravím Lomničáky a přeju jim, aby se probrali. Před dvaceti lety patřila Lomnice k k těm aktivním, progresivním a vznik rokáče a jeho téměř dvacetiletá existence, v tak malém městečku, toho budiž důkazem.

Zase rozhodují dobře usazené zadky. A ty přece vědí nejlíp, co je a co není pro naši mládež dobré.  A protože pendrek by teď neprošel, mají mocnější zbraň. Ekonomiku.

Ty řeči o semeništi přece nemůžou myslet vážně. To by museli především zavřít všechny herny a nonstopy.Tam řev a bordel nevadí? Asi ne, když se z automatů sype i do městské kasy.

Jen by mě zajímalo, jestli ti, kteří dělali revoluci v 89 už zapomněli, nebo je jim to jedno, že zase někdo ochraňuje před nekalým vlivem. Nebo to dělaji oni? Jestli jo, tak vám studenti nezbývá nic jiného, než si vzít veslo.[>-] Výmněna je nutná.!!

0/0
16.1.2012 19:43

Firefanatic

Punkrock je přece nepravost

To ví každé malé dítě. Stejně tak techno, hiphop (i když zrovna u toho bych i souhlasil, ale to je jen moje osobní antipatie), a vůbec všechno, na čem se neshodne aspoň 50,01% lidí.

Zařiďme komisy pro kulturní blaho, která bude posuzovat, která že hudba je ta správná, a která špatné. Bude kontrolovat texty kapel a ty které mají moc výrazný rytmus rovnou zakáže.

Je mi jasné že se pánům radním zastesklo po dobách komunismu, kdy měli moc kontrolovat lidi, a tak zkouší, co všechno ještě lidi vydrží a jestli by se ten režim náhodou nedal obnovit. Smutné je, že lidi se nebrání...

0/0
13.1.2012 13:26

DanteTheBlue

Kapřík pro starostu

Navrhuju založit veřejnou sbírku na kapříka (úplatek) pro pana starostu...když to tak u nás chodí, tak alespoň hezky veřejně!

Kdyby se alespoň změnily podmínky. Klub by si snad sám na sebe (vč. nájmu) vydělal a i požadavek na odhlučnění nebo úklid bordelu po každé akci bych chápal. Ale nesmyslná likvidace klubu "jen tak"...tfuj!

+3/0
12.1.2012 13:46

Antonín, topič

Pan starosta

Vladimír Mastník je jak vystřiženej z TPMZ (Třicet případů majora Zemana).

0/0
12.1.2012 12:49

RonnieV

Tenhle klub neznám, ale

jako člověk, který musel několik let bydlet těsně vedle jednoho rockového klubu v Praze, vím, že  pro lidi , co chtějí v noci spát a  ne poslouchat do tří do rána řev ožralů a ráno kličkovat mezi výblitky,  to není nic příjemného. Nejde o tu muziku, ale o ty následky.

0/0
12.1.2012 12:30

Zajda_912

I dneska?

Jako mladý, dvacetiletý, člověk si celý život opakuju, že jsem rád že žiju v době v který žiju. Že nepamatuju válku a dlouhou temně šedou éru komunistické totality. A najednou to vypadá, jako by se někomu po té době zastesklo. "Nelíbíš se mi, pryč s tebou!"Chápu že pan starosta není třeba příznivcem punkové, či rockové muziky, ale řídit se předsudkama, omezeností, předpojatostí a nepochopením k udělání takového významného rozhodnutí, to je vážně na zvracení!

Všem "chytrákům" bych doporučil ať se zajdou podívat na rockový konzert a na diskotéku. Na jedné straně hormada "takových těch lidí..." kteří mají třeba kožené bundy, černé oblečení, pyramidové, či jinak kované opasky, šťastní, že se mohli sejít na muzice která jim něco říká a užívají si ji, clastá se, to jo. na straně druhé ta naprosto obyčejná mládež.. Alkohol, drogy tzv. měkké i tvrdé doslova na každém rohu, šílená promiskuita.... to je samozřejmě normální.

+5/0
12.1.2012 11:37

oldB

Semeniště starostenství aneb zavřen pro urážku starostenský

Tohle se děje snad v celý týdle zemi, kde snad všichni ztratili paměť. Co pane starosto? Co jste dělal, jakou funkci jste měl za bolševika? Teplý místečko na MNV? nebo kádrovák... Revolucionář v mezích zákona, který rebeloval proti režimu tím, že si odnášel z práce domů pracovní pomůcky?

Jsem rozčílenej, ale nechci urážet. Jenom připomenout: všechno, co se odlišuje od většiny je podezřelé ba až nestoudné a hodno zničení, zavržení, zrušení. Heslo dne zní: NEODLIŠOVAT SE!!! Každý, kdo se odlišuje, patří do kriminálu. Nás je tady víc...tak ať táhne...

Nejdřív zrušíme podivné kluby kde se vyskytují podivní lidé, pak zrušíme všechny co nosí jiné boty než pan starosta, pak každého, kdo si dovolí připomenout panu starostovi co říkal včera...nakonec zrušíme všechny mimo pana starosty a jeho věrných vlezdořiti občanů...

Bravo Star o 100

oldB

+6/0
12.1.2012 11:16

modrozlodějskej fógl

Re: Semeniště starostenství aneb zavřen pro urážku starostenský

Už jsi slyšel o tržním hospodářství?? Prostě lomničtí tam už nějaké ušmudlané sjeté vágusy nechtějí.Jak správně konstatoval Kracík, už končí éra "magorů" a havlofílie!

0/0
12.1.2012 12:37

špekovatec

Má pravdu

Je to doupě. Samej dredatej, zfetovanej hipík. Měli to zavřít už dávno.

0/0
11.1.2012 21:03

Housmuťátko

Re: Má pravdu

To že nechápete něčí kulturu neznamená že je špatná, ale vy by jste nejraději viděl zavřený všechny - technaře, motorkáře, rockery a co takhle FOTBALISTY protože ty musejí mít v každý vesnici svoji hospodu sic se s nikým nesnesou a po většině je to banda namaštěnejch buranů (menšině se omlouvám).....

0/0
12.1.2012 9:30

krajta25

Starosta Lomnice...

...mi svými výlevy připomíná spíše soudruha předsedu. "Semeniště nepravostí", "takoví ti lidé"- jako bych slyšel Milouše Jakeše! Kdopak asi dostal zálusk na ty prostory??

+6/0
11.1.2012 20:44

Kefalín1

Mládežník mastník vykládá tak,

jako by mu nedorazil žádný úplatek...

+2/0
11.1.2012 20:03

Lovec VeVerek

No bože

však mohou fetovat i jinde , stačí si dát sluchátka na uši

0/0
11.1.2012 18:22

kahoona

Re: No bože

áááá jeden chytrej!

0/0
11.1.2012 19:15

lukiero

Malá domů

Pan Kracík jako jeden z mála-ne-li  jediný dává šanci mladým začínajícím kapelám. Papáláši mají jistě jiný zájem.Evidentní snaha o potření minoritní kultury. Co se jim nehodí do krámu šmahem zamítnou. zajímalo by mě,kolikrát tam byl a jaké nepravosti se tam dějí. byl jsem tam nesčetněkrát a narozdíl od diskoték ,kde se užívají tvrdé drogy se tam jen pije alkohol....Kouření marihuany před jakýmkoliv podnikem jeho majitel neovlivní. ti co dělají bordel,ho budou dělat všude..Konšelé si pogratulujte,pohřbíváte legendu. Místo ,abyste z rozpočtu přispěli na nové záchody, a ozvučení raději vymyslíte malou domů a tomu já věřím.

+8/0
11.1.2012 18:19

Starey

Kdo dal víc a komu?

Je mi padesát a téměř 13 let jezdím s přáteli až z Liberce, abychom zažili neopakovatelnou atmosféru v osobitém Aionu a najednou čtu něco, nad čím se mi chce zvracet...

Jděte do prdele celé městské zastupitelské semeniště pokrytectví, prospěchářství a korupce. To si zase někdo namazal vozejk, co? Předpokládám, že mají vše předem již dobře sečteno a podtrženo, neboť pod čarou je zůstatek.... samozřejmě malá domů. A protože je našim národním sportem podávat trestní oznámení, podávám ho i já. Možná nikoho z pánů radních nezavřou, ale aspoň se jim pár týdnů nebude lehce spát a banky opět vydělají, protože jsem si jist, že se to bude převody jen hemžit ....

+11/0
11.1.2012 17:11

MrEx

Re: Kdo dal víc a komu?

Jdi do toho, až se těm shnilým komunistických karikaturám bude kouřit z hlavy! ;-€R^ Lidská malost a tupost je hnusná věc, vždycky když něco takového čtu, tak to ve mne vře a bublá... ;-O

0/0
11.1.2012 22:40

Honzakon

Re: Kdo dal víc a komu?

kdyžtak rád podpořím! finančně...

0/0
13.1.2012 8:48

Marelzwareli

Odraz doby

Aion byl náš domovský klub už za éry Ribofish a odehráli jsme tam mnoho koncertů, tudíž mám k němu téměř citový vztah. Navštívil jsem tam od 90. let nespočet akcí a téměř vždy byla atmosféra vynikající. Dle mého názoru radnice prostor potřebuje pro jiné účely a tak vypouští do světa bludy typu "smetiště nepravostí". Bohužel se tak neděje pouze tady, rovnítko mezi rock a nepravosti v dnešní době dává drtivá většina měst, která potřebují ze svých prostor vytřískat co nejvíce peněz a pomlouvat rockové kluby se jim hodí, neb veřejné mínění většiny tím lépe ovlivní!;-(

+2/0
11.1.2012 12:17

veldas

totalita

Tak mi to připomíná histerií bolševiků nad jakoukoli kulturou, krom Sovětské. Zkuste soudruhu starostovi navrhnout serií koncertů normalizačních zpěváku počínaje legendárním Pavlem Liškou a jeho Bobinou a konče zahaniční Krasnyje rebjata. Vypadá to tak, že v Lomnici si neumí udělat pořádek, tak to sváděj na máničky a punkery. Je pravda, že se občas může nějaká nepříjemnost přihodit, ale po tolika letech zrušit fungující klub, takového věhlasu, jen proto, že příbuzná jednoho z radních nemá levný prostory na podnikání? Bůh s námi, jestli je takováto korupce už na komunální úrovni. Rád bych tuto zprávu bral jako omyl, ale povídá se.

Lomničáci nenechte si sebrat klub, je to o svobodě!!!!!

+7/0
11.1.2012 11:27

Lahvousek

Ach jo...

....vždyť ZUŠ je klasickou náhradou perfektního rockového klubu, místo na koncert se všichni ti lidé přihlásí na kurzy flétny a budou konečně správně kulturně obohaceni, ne? ;-D;-D ...teď vážně...je to velká škoda, byl to jeden z mála klubů, kde hrály kapely většího formátu...

+3/0
11.1.2012 10:13

escobar

A

že mě to nepřekvapuje. Možná pan starosta kdysi hlásal - máš-li dlouhý vlas, nechoď mezi nás. Ach jo, celá popkultura v česku stojí za guvno ....

0/0
11.1.2012 10:13

ARCCOS

Nekulturní malost

Nejsem vůbec Lomničák, neznám to tam, ale tohle je opravdu ukázka malosti.

A teď tam může být třeba dechovka. To bude krása! Konečně ta správná kultura, časy prověřená!

+1/0
11.1.2012 9:46

VyMeTaky

Re: Nekulturní malost

Budou tam pořádat nějakou dechnoparty...

0/0
11.1.2012 22:01

Muf007

Tak to je bída

Jak nejsi masový formát, tak máš prostě smůlu ;-O Lomnice si za tokový klub mohla tleskat. Ale budiž. Ovšem termín "seminště neřesti" to je jiný kalibr. A tak se ptám proč pan starosta neuvádí např. kolik přestupků nebo snad trestných činů bylo v klubu nebo v jeho souvislosti loni řešeno?

+2/0
11.1.2012 8:53

helcaa

Re: Tak to je bída

řešeno, natož vyřešeno, si myslím nebylo nic...ale spácháno přestupků možná i trestných činů, si myslim, bylo dost:)

0/0
11.1.2012 11:15

Muf007

Re: Tak to je bída

Jak si mám vyložit "alespoň si to myslím"? Když na MNV bývaly komise veřejného pořádku, vydávaly pravidelné statistiky. Že by se to už dneska nenosilo? Pochybuji. Takže pane Mastníku, pověste sem statistiku co komise MU řešila jinak jen vaříte z vody !! Ostatně na stránkách Správního odboru MU Jil. není žádný dokument, ze kterého by se dalo vycházet. Stejné je to s MP.

+2/0
11.1.2012 20:44

Najdete na iDNES.cz