Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nechat, či vyjmout vadné implantáty. Evropa váhá s doporučením

V Evropě roste počet zemí, které doporučují plošné odstranění prsních implantátů francouzské společnosti Poly Implant Prothese. K Česku a Francii se připojilo i Německo. Naopak britští experti uvedli, že taková opatření nejsou nutná. Tamní vláda nicméně žadatelkám o reoperaci uhradí zákrok ze státního rozpočtu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

azazzelo

Pomoc postiženým se má uhradit ze zdravotního pojištění

Nejsou to žádné přehnané náklady, aby to nebylo možné. Postup, kdy stát platí jen svým pacientům a vyzve soukromé kliniky, ať se zachovají stejně, mi připadá jak od bolševika. Není přece možné nechat klientky bez pomoci. Je jen problém, že je to zákrok sledující zatím jen prevenci, ne léčbu. Ale až to bude na léčbu, bude hradit státní kasa mnohem větší náklady a bude řešit mnohem větší škody - a ty budou způsobeny současným rozhodnutím o ušetření pár drobných.

Diskutující bych rád upozornil, že snad všechny nemoci, hrazené ze zdravotního pojištění, vznikají přičiněním někoho konkrétního, přesto nediskutujeme zda má léčbu hradit ten nebo ten (s výjimkou zubních lékařů) a užijeme k tomu zdravotní "pojištění". To je přece smysl "pojištění" proti škodě na zdraví.

Ostatně, česká zubní péče. Jak se vůbec mohlo podařit prosadit, že stav našich zubů je "kosmetický zákrok"? Všichni jsme dnes u zubaře ve podobné pozici jako ženy s implantáty. Jsme nuceni hradit jak zákroky, tak škody.

0/0
8.1.2012 9:40

akaša

Ahoj Hanko

Prosím dotazovala jsi se co máš dělat s implantáty.Okamžitě je nech vyndat.Podle Dr. Matějíčka bude vzniklé vakum dělat nehezkou formu.Ala to se dá přehlédnout.ahoj

0/0
8.1.2012 9:38

akaša

Re: Ahoj Hanko

Ještě jsem zapoměla mě to vadit nebude tvá akaškaV

0/0
8.1.2012 9:43

azazzelo

V české TV jel americký film o praskání implantátů

Vcelku přínosný sociální film, tak ho tak před tak deseti lety patrně ČT dávala pro své diváky v ideální čase 00:00 - 01:30 a určitě ve všední den. Praskající implantáty způsobovaly zalití těla silikonem což následně vyvolávalo záněty a rakovinu a léčba, odstraňováním postižených tkání, dělala z pacientek chodící zohyzděná zombie. Film to byl podle skutečné události. Postižené ženy utvořily spolek, platily právníky, řešily odborné posudky, vedly soudní spory za odškodnění - často je prohrály jako údajné hysterky, bojovaly s předsudky přiblblé mužské společnosti, umíraly na následky, páchaly sebevraždy, a nakonec svá práva u soudu obhájily, společnost musela platit odškodnění, což ji přivedlo k bankrotu a ukončení činnosti a vedlo to k lepší ochraně žen v současnosti.

Ten film doporučuji dohledat. Vcelku se divím, že stejná kauza vypukne dnes v Evropě, pokud Amerika měla takovéto zkušenosti již před 20 či 30 lety. A proč vlastně takový film, nesměl u nás běžet v hlavním vysílacím čase?

0/0
8.1.2012 9:18

neandrtálec

Z výrobce Evropa asi nic nedostane

Ledaže by mezi poškozenými byl někdo z Číny, tak jej poslat na výlet, ať se podívá na Velkou čínskou zeď, a na stadión.

:-)

0/0
8.1.2012 4:34

richu_ch1

Re: Z výrobce Evropa asi nic nedostane

vyrobce uz neexistuje ...

0/0
8.1.2012 9:12

BrainWashingtonDreistein

Kdo chce kam pomozme mu tam!

Stále jsem nepochopil, co je vedlo k těm implantátům!? Jistě, v sexuálním průmyslu je to pochopitelné, ale co ty ostatní?? A, pokud se tak rozhodly, tak ať si to taky zaplatí! Každej špás něco stojí a příroda se obelhat nedá! :-(

+2/0
7.1.2012 23:24

wp2t

Re: Kdo chce kam pomozme mu tam!

Např. ženy s rakovinou prsu, které o ten prs přišli. A podle informací z netu naše pojišťovny proplácely (samozřejmě čistě náhodou) inplantáty od této firmy. A dokonce ze dvou druhů, které tato firma vyráběla, (čistě náhodou) zrovna ten na kterém se šetřilo a je závadný. Je to asi stejně jako s tím jídlem, kdy se pro bývalou východní Evropu vyrábí pokrmy podle stejných technologických postupů jako pro bývalý západ, ale s náhražkami drahých původních materiálů. Takže čokoláda Milka např. v Česku a na Slovensku není ta čokoláda Milka, na které si pochutnávají zdravé germánské děti.

0/0
7.1.2012 23:44

Gemars Moše Dajan

Re: Kdo chce kam pomozme mu tam!

Aneb dopis předsedy agrární komory ministrovi zemědělství.... Česko je potravinovým odpadním košem Evropy.

0/0
8.1.2012 0:25

richu_ch1

Re: Kdo chce kam pomozme mu tam!

someone has to be ;-D

0/0
8.1.2012 9:15

renny2

Re: Kdo chce kam pomozme mu tam!

To není tak úplně pravda. Žiji přechodně ve V.Británii a chybí mi tu spousta věcí, např. jogurty a zakysané výrobky. Pořádný chleba, u kterého se krajíc několikerým máčknutím nezredukuje na kuličku. Koupila jsem si tu Activii, že by mohla být jako v Čechách, a ač snesu hodně, letěla do koše. Spoustu věcí si v Česku děláme sami - dovážíme maso nízké kvality apod. Tady nesou místní potraviny, hlavně ty čerstvé (maso, mléko apod.) na obalu britskou vlajku a bez ní bych třeba maso nekoupila. Jenže v Čechách by to znamenalo podporovat třeba souseda farmáře nebo pekaře, a ne mu závidět!

0/0
8.1.2012 18:08

Ejsí

Stále mi není jasné, kdo to bude platit.

Podílet by se na tom měli všichni, kteří to nabízeli, prodávali a hlavně výrobce nebo přímo Francouzi.

0/0
7.1.2012 23:00

richu_ch1

Re: Stále mi není jasné, kdo to bude platit.

Ten, kdo ten vyrobek homologoval a pak patricne nekontroloval ... Tedy nejspis Francie.

0/0
8.1.2012 9:14

Najdete na iDNES.cz