Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

VZP neproplatila stovkám doktorů listopadovou léčbu pacientů

Všeobecná zdravotní pojišťovna dluží peníze stovkám lékařů. Nedostali zaplaceno za léčbu pacientů v listopadu. Peníze chybí některým ambulantním specialistům, třeba kardiologům nebo diabetologům, kteří mají ordinace hlavně v Praze, ve středních Čechách či na Moravě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Santa1

Je to příprava na loupež VZP

a připravuje to banda kolem Šnajdra a spol. Příslušné zákony, které tu loupež umožní byly právě schváleny. Je to jako se všemi privatizačními loupežemi v tomto státě. Stát z toho nebude mít ani korunu a všechno bude právně neprůstřelné a nikdo za nic nemůže.

Uměle se vyvolá platební neschopnost VZP, vláda odmítne zachraňovat a doplácet na tu "neschopnou bandu" a jako spasitel na bílém koni přijede nějaká soukromá pojišťovna, která ji převezme. Právě tohle nové zákony umožňují.

0/0
8.1.2012 6:57

singlemalt

Co to je za zprávu? Mně dokonce z VZP volali, že jsem jim

nedal listopadovou dávku ! Nedal, nejsem zvědavý na prachy 30.12. (když celý rok jsou v týdenním skluzu) a já je rovnou přepošlu Kalouskovi:-)

0/0
7.1.2012 16:03

lbc.koko

Mám VZP

našli mi roztroušenou sklerozu a VZP mě jako i ostatním lidem od června 2011 nechce platit léčbu....

Pro komentáře typu u VZP zůstávaj jen loosři vám povím toto. Kdo mě z komerčních pojištoven pojistí za stejnou či podobnou částku jako VZP aby mi následovně (ne)platili léčbu za 20 tisíc měsíčně?

V ČR jde vše do sraček bezplatné zdravotnictví tu už dávno neexistuje. A holt kdo nemá peníze na to doplatí.

+1/0
7.1.2012 15:19

lbc.koko

Re: Mám VZP

http://portal.klubsms.cz/o-nas/o-sdruzeni-mladych-sklerotiku/duplicate-of-nalehava-vzva-nove-diagnostikovanm-pacientum

0/0
7.1.2012 15:21

ODSakEda

Re: Mám VZP

Ale však jen tzv.!!! "bezplatné" ale jinak stále socialistické zdravotnictví již od znárodnění komunistama do dnes nebylo nikdy zadarmo! Ale většina lidí v čR strašenikomunistama, že to soukromé bude prej jen pro bohaté ani nechce funkční opravdové pojištění! Kde víte dopředu co a sám si zvolíte za kolik co sotanete kdyby se vám stalo to či ono!!! Tak trpte! Ale máte to zadarmo!;-);-D ;-(

0/0
7.1.2012 15:27

lbc.koko

Re: Mám VZP

Co se týče soukromých pojištoven je zde jeden otazník... žádná pojištovna by mě nyní nepojistila... protože se jí to prostě nevyplatí... ? Strašně rád bych tu pojišťovnu změnil.. ale jaksi je na to už pozdě...

0/0
7.1.2012 15:31

venca_bal

Re: Mám VZP

A vy jste se někde ptal? Neumím si představit, že by Vám té někde řekli.

To akorat tvrdí ve VZP.

0/0
7.1.2012 15:34

Lionel 1

Re: Mám VZP

To je fakt, když chceš přejít do jiné pojišťovny, nikde nemusíš dokládat svůj zdravotní stav.

Takže ibc.koko je uplakánek, který sedí doma na ... a nic pro sebe nedělá, páč si myslí, že už má všechno za sebou.

Mám 56letého kamaráda, vitálního muže se SM, který žije bohatý společenský  (a zřejmě i sexuální) život a mám 33letou kamarádku se stejnou nemocí, která se rozhodně - stejně jako uvedený kamarád - problémy s pojišťovnami netrápí.;-)

Je to o vztahu k životu, ne o vztahu k pojišťovně.

0/0
7.1.2012 15:47

lbc.koko

Re: Mám VZP

Spíš mě štve jedna věc. A to že novým lidem tohle nechtějí platit. Pokud je pravda že při změně pojištovny nemusím dokládat zdravotní stav tak je to super.  Tohle jsem ani nevěděl.

Já se nemocí taky netrápím. Spíš mi víc pomohla než ublížila. Člověk přehodnotí svoje priority v životě a uspořádá si čeho chce dosáhnout, co pro něj nemá význam. A taky je štastný za každý den s rodinou. Pro někoho klišé pro někoho ne.

Proč píšu není že si přeju slitování a sedím na zadku a potřebuju se vyplakat. Spíš poukazuji na protiústavní chování VZP a celé mi to přijde jako hyenismus a důkaz korupce a tunelování :)

0/0
7.1.2012 15:54

lbc.koko

Re: Mám VZP

druhá věc možná že by se problémem s pojištivnou začli zabývat kdyby byli nově diagnostikovaní.. ti starší už léčbu mají zaběhlou a tu jim platí..

0/0
7.1.2012 15:57

DocMart

Re: Mám VZP

Říct někomu s roztroušenou sklerózou "tak trpte!"... To už musí být žaludek. Píšete tu stále dokola snůšku blábolů, bez jakékoliv kalkulace uvádíte, kolik by co stálo a vůbec víte všechno nejlépe, a ještě máte tu drzost říct člověku s těžkou chorobou, že si za svůj stav může sám, i když nikdy na ničem nemohl nic změnit (vč. systému placení zdrav péče!). Asi půjdu dělat něco užitečnějšího než číst takovéto výlevy.

0/0
7.1.2012 15:37

Generál Ugarte - inmortal

Re: Mám VZP

1. V ČR není žádná komerční pojišťovna

2. Výše zdravotního pojištění je stanovena zákonem

3. Vy máte právo zvolit si libovolnou pojišťovnu

4. Oni nemají právo Vás odmítnout

0/0
7.1.2012 15:59

lbc.koko

Re: Mám VZP

R^ Díky. .-)

Ono je lepší někdy poskytnout věcné informace než někoho označovat za uplakánka :-) vtipné na tom je že tohle mi nebyla schopná říci ani moje doktorka.

0/0
7.1.2012 16:02

l.g

Re: Mám VZP

K tomu jen tolik, že máte v podstatě 4 možnosti: VZP, OZP, ZPMV, VOZP. Všechny ostatní pojišťovny jsou nepoužitelné. Do teď měl pojištěnec právo změnit pojišťovnu jednou za kvartál. Nyní tuším vyšel zákon, že to je možné jednou ročně (nejsem si jist, jestli už to je v platnosti). O změnu žádáte pojišťovnu, ke které se chcete přihlásit. Vše ostatní vyřídí už pojišťovna a vy dostanete jen jinou kartičku pojištěnce. Pojištění pak akorát platíte na jiné číslo účtu.

Pro lékaře je rozdíl v pojišťovnách naprosto minimální. Úhrady i regulace mají všechny pojišťovny v podstatě stejné, takže není pravda, že pojištěnci VZP jsou nějak znevýhodňováni. Jediný rozdíl je v komunikaci pojišťoven. Je tedy pravda, že VZP využívá bezezbytku třicetidenní lhůtu splatnosti svých úhrad a peníze posíla vždy až poslední den. Tedy 30 následujícího měsíce. Ostatní pojišťovny posílají úhrady už po dvacátém dni.

0/0
7.1.2012 17:34

venca_bal

Re: Mám VZP

Nevím, pane, kam na ta moudra chodíte. V podstatě všechny vaše udaje jsou mylne:

ZP bylo mozné měnit i dříve jen 1x ročně, ale vždy k 1.dni kvartálu. Ted jen k 1.1., ještě musíte požádat nejpozději do 30.6. Použitelné jsou ZPMV, Metal a ČPZP. Naopak VZP, VoZP a OZP jsou v hajzlu.

Je pravda, že u VZP a často i OZP jsou pojištěnci znevyhodnovani, protože tyhle ZP často odmítají platit.

A dříve platí v podstatě jen Metal, ostatní v termínu, VZP po termínu.

Rozdíl v komunikaci je obrovsky. Arogance VZP a OZP nezna mezi. Nejslusnejsi jsou ZPMV a Metal.

0/0
7.1.2012 18:01

l.g

Re: Mám VZP

Ale vždyť v podstatě říkám to samé. Až na ty pojišťovny. Metal a ČPZP mají zásadní problém. Nemají nasmlouvané všechny doktory, což pro pojištěnce znamená, že je nesmluvní lékař odmítne ošetřit. To je podle mě horší, než být pojištěn u VZP.

V zásadě platí, že pro lékaře čím větší pojišťovna s více pojištěnci, tím je horší komunikace a platební morálka. Malé pojišťovny s nedostatečnou sítí smluvních lékařů jsou ovšem problém pro pojištěnce.

0/0
7.1.2012 18:22

Lino Inventura

Není pravda

že VZP by touto dobou měla již  proplácet peníze za prosinec. Faktura má dle smluv s VZP splatnost 30 kalendářních dní a dříve než v první pracovní den měsíce pojišťovna nikomu dávku dokladů a fakturu nevezme

0/0
7.1.2012 15:13

prying

Re: Není pravda

Faktura za listopad. Odevzdaná 30.11. nebo 1.12. Co ti nevychází?8-o

0/0
7.1.2012 15:38

I-va

Re: Není pravda

R^R^R^

0/0
10.1.2012 18:22

Menetekel

Ve VZP zůstávají už jen loseři

ostatní odešli ke konkurenci. I poměrně velká část doktorů s VZP smlouvy neobnovila. Ostatní by se také měli zamyslet proč platit za zbytečný administrativní aparát VZP.R^

0/0
7.1.2012 14:35

valoe

Re: Ve VZP zůstávají už jen loseři

To je ale blbost. VZP doposud nebyla nejhorsim platcem,  byla na tretim, mozna i druhem miste. A objem jejich klientu prevysuje vsechny ostatni dohromady. Jen holt ty zamestnanecke tezi z toho, ze prozatim nemaji tolik duchodcu.

+2/0
7.1.2012 14:40

Lionel 1

Re: Ve VZP zůstávají už jen loseři

Ty jsi ale naivka, smlouvu s největším pojišťovatelem chce mít každý a to platí všude ve světě. Nemít ji si může dovolit leda dobře zavedený plastický chirurg nebo zubař se stálou platící klientelou.

Ono by to spíš mohlo být naopak, že s poměrně velkou částí doktorů neobnovila smlouvy VZP, ale to je taky odvážné tvrzení.

+2/0
7.1.2012 14:51

ODSakEda

Re: Ve VZP zůstávají už jen loseři

Od znárodnění dodnes ve stále socialistickém = 100% státem řízeném zdravotnictví, s daní namísto opravdového pojištění a opravdovou % spoluúčastí a pouze s přerozdělovnami této daně (ceny všeho určuje MZ tedy stát, politici!...) jen tzv. "pojištovnami"... a konkurence???... 8-o;-D

0/0
7.1.2012 15:00

thorough2

Re: Ve VZP zůstávají už jen loseři

Nevymyslej si nebo ti to zustane a budes dal za troubu ktery resi veci kterym nerozumi :)

0/0
7.1.2012 15:09

Mitas24

VZP je

neskutečná banda kosočtverců...

0/0
7.1.2012 14:32

Lionel 1

Re: VZP je

Jak to víš?

0/0
7.1.2012 14:34

Y.N

Re: VZP je

Pracuje tam;-D

0/0
7.1.2012 14:53

Lionel 1

Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

Žít z ruky do úst si žádný inteligentní člověk nedovolí (pokud ho k tomu nedonutí nouze a neskončí na sociálce). Je to zase jedna z agitek rudých odborářů ve službách socanů.

(Kdo někdy čekal na nějakou platbu ví, o čem mluvím. A je jedno, jestli od státní nebo nestátní organizace.)

0/0
7.1.2012 14:23

regina1

Re: Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

Ale to přece není o tom, jestli jim chybí. Možná chtěli investovat, pořídit nový přístroj, co já vím. Ze zkušeností s platbami pojišťoven mám jen zprostředkovaně, ale nedokáží ani věcně a právně doložit krácení plateb, to nemluvím o jejich vedení nějakého účetnictví.Jejich doklady nic neříkají a nemají náležitosti. Musí to být hrůza. Mají vůbec nějaké kontroly z finančních úřadů?

0/0
7.1.2012 14:32

Vlada_07

Re: Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

A který FÚ kontroluje cash flow , ha ?

0/0
7.1.2012 14:37

Lionel 1

Re: Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

Ahoj.

Máš dojem, že některá ordinace si je schopna za měsíc vydělat na nový EKG? Nehledě na to, že tyto nýkupy neprobíhají platbou v hotovosti, naopak se většinou kupují na leasing s dlouhodobým bezplatným servisem.

Kontroly z finančních úřadů myslíš u lékařů nebo u pojišťoven? Ono to totiž není tak, jako u kontroly nemocných, kde nějaký ... obchází adresy a nechává vzkazy.;-D

0/0
7.1.2012 14:43

prying

Re: Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

Nové EKG stojí okolo 80t.korun, takže se za měsíční výdělek pořídit dá.;-) A vzhledem ke konci roku mohlo být těch investic v plánu víc. Jinak poznámka o tom, že platba neprobíhá v hotovosti je poněkud nesmyslná.

0/0
7.1.2012 15:02

Lionel 1

Re: Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

Myslíš jako nákup toaletního papíru či stolních kalendářů? Vše ostatní se kupuje na fakturu a nějaké několikadenní zpoždění příchozí platby na účet nehraje roli. Podstatný je kredit.

Pokud mi bude nějaký lékař vykládat takové nesmysly, jakože mu už týden chybí výplata, ať jde do státního špitálu.

0/0
7.1.2012 15:12

prying

Re: Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

Jestliže EKG nenakupuji 4x ročně, tak mám u dodavatele těžko nějaký kredit důvěryhodnosti. A má-li dodavatel nějakou špatnou zkušenost, tak bez zálohové faktury nedá ani ten toaletní papír. Tzn., že pokud nemám na účtu dostatek peněz, tak zpoždění platby hraje poměrně zásadní roli. :-)

0/0
7.1.2012 15:34

Lionel 1

Re: Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

A na to máš právě bankovní účet a v případě pravidelvých příjmů (řekněme těch tvých 80 tis.) i kreditní kartu - ty právě k takovým účelúm slouží, nejen k přímému placení, ale k prokázání, že jsi pro banku důvěryhodný.

U nás embossovanou (debetní) VISA kartu dostaneš v každé bance, ale když ji vytáhneš v Rakousku, můžou se podělat.

0/0
7.1.2012 15:57

prying

Re: Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

My si asi špatně rozumíme. Já nemluvím o důvěryhodnosti vůči bance, ale vůči dodavateli. V prosinci chci udělat náklady a tak objednám to tvoje EKG, nový komp nebo noťas, nábytek. V listopadu jsem nachal přestavět nebo vymalovat ordinaci a teď jse splatnost faktury. Do toho samozřejmě "Weihnachtsgeld" pro sestru. To všechno je jen příklad, že problémy s opožděnými platbami můžou být. Navíc bych očekával, že tak dominantní podnik jako je VZP se tohohle vyvaruje. Zvlášť když doktory neustále zahrnuje dalšími a dalšími požadavky . Vše pod hrozbou sankcí a penále. Tady nevím zda jsou mé info přesně, ale slyšel jsem, že u zubařů k opoždění nedošlo.

0/0
7.1.2012 16:16

Y.N

Re: Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

Aha, takže podle pravice je normální neplatit v termínu;-€ My jsme opravdu ABSURDISTÁN:-P

A tak proč VZP penalizuje druhé za spožděné platby, to je zase čí agitace[>-]

0/0
7.1.2012 14:52

Lionel 1

Re: Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

Nevím, podle které strany ale vidím, že ty jsi nějaký divný.

Je normální, že pokud má plátce za služby pochybnosti, tak si ty služby prověří. (Aha, už vím - levice solí furt a pořád, tak proto ti to vadíRv)

Nemluvě o tom, že to pojišťovna vysvětlila a ještě díky nějakým rudým odborářům z toho bude mít u "obyčejných lidí" ostudu.

0/0
7.1.2012 15:05

l.g

Re: Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

Nevěřit si můžete čemu chcete. Máte-li dojem, že lékař může dát výplatu své zdravotní sestře kdy se mu zamane až mů přijde úhrada a že s nájmem ordinace mu taky počkají, tak se dost pletete.

0/0
7.1.2012 17:21

Lionel 1

Re: Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

To netvrdím, přečti si, co jsem napsal. A pokud má některý lékař děravé konto, je to jeho problém a žádná pojišťovna ho nespasí. U takového bych pracovat nechtěl, neb záruka výplaty je minimální.Rv

0/0
8.1.2012 8:41

Toranoko

Re: Nevěřím, že by platby lékařům týden po splatnosti chyběly.

tak s tebou bych smlouvu neuzavirala ani nahodou. Nezaplatit v terminu, protoze si myslim, ze mu to chybet nebude ?? Trochu mimo, ne ? Problem je to zasadne toho, kdo neposle platbu vcas, a ne lekare.

Samozrejme ale tohle velke firmy delaji bezne, jako soucast strategie, pozdrzi platbu o den, dva pres konec mesice - oni pak ty cislicka vypadaji jinak, ze...

0/0
8.1.2012 10:53

Tomash

Ste ovce

Vsichni co mate pojistovnu VZP ste ovce, ostatni pojistovny vam daji vyhody a priplatky a tisic kravin a lidi stale breci jak je VZP hrozna, tak od ni odejdete, ja sam sem se setkal s dost doktory ktery pacienty VZP leci jen za prachy na ruku. Takze se bud nechte okradat a placte nebo jdete k jiny pojistovne

0/0
7.1.2012 14:15

Lionel 1

Re: Ste ovce

Můžeš to přeložit do Češtiny, prosím? ;-D

0/0
7.1.2012 14:26

Tomash

Re: Ste ovce

Jo muzu, ale ty bys to stejne nepochopil :)

0/0
7.1.2012 14:27

Lionel 1

Re: Ste ovce

Máš recht, ani se nesnaž, stejně bych ten výplod nepochopil.

0/0
7.1.2012 14:33

A přece se maže...

Re: Ste ovce

Fakt strašná výhoda, že mně Metal Alianz dá zdarma plavání v bazénu a já se tam budu plácat se 150 dalšími... VZP mně dala na plavání příspěvek a já si můžu jít, když je v bazénu volno ;-).

+1/0
7.1.2012 14:31

Ales Dvoulety

Re: Ste ovce

To je léčba těžký choroby jako prase!

To jsou přesně ty důvody, proč pak nejsou peníze na opravdovou léčbu. Tohle plavání, reklamní balíčky od firem, stokoruna na chrániče na inlajny a hromady dalších kravin.

S očima od chloru si pak takoví, jako jste vy, ani nevšimnou, že jiné miliardy tečou tunelama do kapes mafiánů ve vedení VZP. Dobře vám tak.

0/0
7.1.2012 14:42

Y.N

Re: Ste ovce

Ty miliardy tečou od všech ministerstvech, nejen ze zdravotnictví.

Tahle vláda je soukromý rodinný podnik pro vyvolené[>-];-O

0/0
7.1.2012 14:58

ODSakEda

Re: Ste ovce

Od znárodnění dodnes jde stále o socialistické = 100% státem řízeném

zdravotnictví, s daní namísto opravdového pojištění a opravdovou %

spoluúčastí a pouze s přerozdělovnami této daně (ceny všeho určuje MZ

tedy stát, politici!...) jen tzv. "pojištovnami"...  tak jaký soukromý podnik???... A jak tato vláda, když znárodnovali komunisti daleko před r 89?!, což je příčinou neefektivného fungování zdravotnictví...

0/0
7.1.2012 15:04

Slivuch

Pravicová vláda - muhehehe . Komančové hadr

Kruci co maj společného s pravicí ??? Daně zvyšujou ja na běžícím pásu, znárodňujou nejen zisky zdravotních pojišťoven . Znemožňují tržní prostředí i u penzijních fondů, kde u současných výhodných zatrhnou tipec a změní podmínky. Přitom lidi je uzavírali za podmínek že jim budou dodrženy třeba 30 let. Ten nový patvar kvúli kterému (údajně ) se zvedlo DPH ať si strečej za klobouk.  A hleďme Kalouskovce, najednou utrum. Zpětně danit stavební spoření uzavírané taky za podmínek které nastavila vláda. Opravdu se maj komančové od "pravicové vlády " co učit. Rv

0/0
7.1.2012 14:10

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.