Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Známé tváře opouštějí Hnutí Ostravak, po Schallerové odešel i Kausta

V posledních komunálních volbách se Hnutí Ostravak vyšplhalo až ke třetímu nejlepšímu výsledku. Uspělo především díky tomu, že v jeho řadách stály výrazné a známé osobnosti. Teď je hnutí už o dvě známé tváře chudší: po Evě Schallerové ho opustil i Petr Kausta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zberanek

Trafiku si ponechali, vlastně jako všichni

Političtí cestovatelé jsou všude, je ale zajímavé to, že když opustí nějakou stranu nebo hnutí, tak ale neopustí trafiku.

0/0
8.1.2012 12:07

Rychlý G.

Jak typické

Hnutí Ostravak opouští, ale v zastupitelstvu zůstávají.

0/0
7.1.2012 16:13

To je můj názor

...

Ostravak = regionální ostravské VV. Je to totéž. Uspěli díky populismu a teď už se vezou s těma, co kritizovali. Občas naoko dělají problémy, ale jinak přínos nulový. Stejně jako VV v parlamentních volbách nachytali hloupé a naivní voliče. Takže těch pár osobností, které se v tom dál nechcou vézt a chtějí mít čisté svědomí od nich raději jdou pryč (Schallerová, Kausta).

+1/0
7.1.2012 13:00

pirinx

Zněma

Myslím, že Ostravak především rozvířil vody v Ostravské klidné politice. KSČM nikdy nebyla žádnou opozicí a od TOP09 se těžko dá očekávat nějaká silnější opozice (je to jen odnoš ODS). Je dobře, že naše dobré duše z Frýdlantu a Čeladé mají konečně někoho z Ostravy kdo jim dýchá na záda.

+2/0
6.1.2012 15:08

chachar58

Re: Zněma

Pouze krátký dodatek - Ostravak se měl více otevřít lidem.. Co mám informace, zkoušel, zkouší to, nabízí..- ale lidi ve městě nemají o politiku většinou zájem. Pouze si dokážou nárokovat, co chtějí..- ale zapojit se? Přitom stačí tak málo.., ozvat se hnutí Ostravak a říct / napsat - mám zájem se podílet na zlepšení podmínek ve městě = zbavit se těch tlučhubů z velké koalice a začít si řídit své město.. Ti, co dnes toto mají dělat, mají pouze ambice vyletět vzhůru, za Zaorálky (kdo prodal byty RPG Bakalovi a pak jej žertovně žaloval :-) ).. a dalšími "čistými" Drobily.., Kočí - co v tom jede s.. To skuteně nejsou lidi, co by uměli říct "a dost"..! Jsou to vaše peníze, tak pak se nedivte, že skončí jinde, než v Ostravě.. To asi nebylo krátké :-)

+2/0
6.1.2012 15:31

Huczín von Szinágl

Re: Zněma

...odnoš ;-D. Pán je zřejmě intelektuál. Pamatujte! Ostravak je béčko Věcí veřejných v Ostravě. Naprosto nedůvěryhodná nesourodá parta idealistů a kariéristů, která není žádnou opozicí. Kam zmizel jejich plátek, který s takovou pompou cpali lidem do schránek?

+1/0
6.1.2012 20:11

pirinx

Re: Zněma

Netroufám si nikoho škatulkovat jako pán odborník Szinágl. Jedno je jisté: opozice Ostravakem je lepší než žádná opozice.

0/0
6.1.2012 22:53

semelik

Zkuste si někdy zajít na zasedání zastupitelstva města.

Jenom tak, pro radost. A tam uvidíte, jaký přínos je Ostravak, co konkrétně dělá jako opozice.

Nejsou schopni se domluvit ani sami mezi sebou, navíc docela dlouho netušili co a jak funguje a dones v mnohých případech neví, která bije. Takže opravdu jenom dělají vlny aby byli aspoň trochu vidět a brzdí průběh jednání.

Jo a k tomu jejich papírovému blábolu: před volbama hráli na klasickou českou strunu - ZÁVIST - takže zveřejnili příjmy všech členů zastupitelstva. Od té doby co tam sedí sami a fasují podobné peníze nastal zajímavý stav - ticho po pěšině. Seznam trafikantů Ostravak zatím neotiskli - žeby vrozená skromnost?

0/0
7.1.2012 5:39

chachar58

Re: Zkuste si někdy zajít na zasedání zastupitelstva města.

Myslíte na ty, kde se o něčem jedná a velká koalice (VK) z něho vyloučí veřejnost? Asi nepopřete, že tento článek je PR na určitou objednávku. Nemůžete popřít výsledky voleb a co s těmi výsledky VK provedla (žádná funkce, žádná účast na třeba jen kontrolní činnosti..).. A choďte pak na jednání a vystupte, když vás VK jednoduše smete. V článku se mladý soc.dem.diví, že Ostravak nehlasuje jednotně :-).. Vidíte, už je tak zblblý, že se veřejně přiznává jako bezmozek, co zvedá ruku na dálkové ovládání. Chyby dělá každý, ale velká Ostrava jako celek - pokud se nepovede zrušit VK..- bude mít za chvíli 5 - 6 obvodů a pod 100 000 obyvatel.. To je výsledek dosavadního vedení města..

+2/0
7.1.2012 7:24

pirinx

Re: Zkuste si někdy zajít na zasedání zastupitelstva města.

Přiznám se, že jsem negativní předvolební kampaň zaregistroval spíše u zavedených stran (ironizování oponentů velitelem Kajnarem). Co se týče závisti, to je přece běžný nástroj ČSSD, která oslovuje normální lidi (rozuměj lidi, kteří nevydělávají mnoho).

0/0
10.1.2012 15:24

Lánik

Re: Zněma

no nevím, Topka je spíše odnož KDU-ČSL

0/0
7.1.2012 11:31

chachar58

Ono udělat něco v menšinové "velké Ostravy",

není možné..- velká koalice si dělá, co chce (ČSSD a ODS).. Závidí obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kde jsou již výsledky jasně vidět..- tam má Ostrava "většinu" s ČSSD.. Volič vidí, volič slyší, volič pamatuje.. Však to Madejovi s Kajnarem spočítají už brzo, ve volbách (oni se už vidí na ministerstvech a na Ostravu kašlou).. Ať ukáže výsledky ta velká koalice celé Ostravy = monstrum naproti DK stále opuštěné, smog jako.., úpravy komunikací žádné - ani ty plánované (peníze už jsou fuč).. Ale jak to říkají někteří - voda se už vaří.. Ostrava jako celek nikdy na tom nebyla hůře, než dnes (stačí se postavit před úřad práce..), prázdné kanceláře, stále se staví nové hrůzné betonové pomníky a... Ostravak je světlem mezi těmi lumpy.. Howg.

+2/0
6.1.2012 15:07

Lánik

Pan Jamara

Pan Jamara je evidentně "politilog" na pravém místě. To že se tohle účelové sdružení dřív nebo pozdějí rozhádá bylo naprosto jasné, dalším odpadlíkem bude Becher nebo Jančík. Ostatně Kausta stejně v zastupitelstvu pracoval jen první dva měsíce a pak se na všechno vykašlal.

0/0
6.1.2012 14:11

corwin78

Re: Pan Jamara

Přesně tak. Přínos hnutí Ostravak = 0, tedy pro Ostravu. Co to přineslo jeho členům a hlavně sponzorům je už jiná otázka.

0/0
6.1.2012 14:29

Huczín von Szinágl

Re: Pan Jamara

Stačí vyslovit jediné jméno: Semerák. Bývalý sponzor Veverek nyní ještě v hnutí ostravák. Kam se vrtne příště?

+1/0
6.1.2012 20:13

Najdete na iDNES.cz