Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Otec „vlčích dětí“ je podle znalců psychopat, matka se může vyléčit

Jako manipulátora se schizoidní poruchou popsali soudní znalci otce "vlčích dětí" Martina K. Šance na jeho nápravu je prý snížená. Matka se ale podle nich může z jeho silného vlivu vymanit. Manželé stojí před soudem proto, že své dva syny nevyváděli z bytu a vychovávali je v nevyhovujících podmínkách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

_m-

Psychické poruchy se léčí v kriminále?

0/0
7.1.2012 10:27

firer.diskuze

Sleduju ten monstr proces celou dobu,

ale získávám pocit, že se jedná o komplot státní šlichty, nic jiného.

0/0
6.1.2012 23:12

pteryx

MF horší než blesk

Podstatou problému je, že ten hoch má silně rozvinutou poruchu osobnosti , že je "citový upír". Podobně jako např. Václav Klaus. Potřeboval by spíše dohled, aby neškodil. Připadá mi, že kriminál ještě z nikoho lepšího člověka neudělal.

0/0
6.1.2012 13:01

rikipigi

Kdyby netočil kozama

tak dostane jen podmínku.

0/0
5.1.2012 21:26

thorough2

On ale není psychotik

Kdyby byl psychotik, tak by byl nemocen a léčil by se na pychiatrii. Znalci u něho zjistili, že má schizoidní poruchu osobnosti. Ta se léčit nedá, protože to není nemoc. Dají se jen zmírnit projevy vůči jiným lidem, pomocí terapie. Jinak řečeno psychotici končí na psychiatrii a lidé s poruchami osobnosti končí ve věznicích.

+2/0
5.1.2012 20:30

jurnecka

Re: On ale není psychotik

schizoidní ... schizofrenie

hodinky ... holínky

... im je to jedno... :-P

+1/0
5.1.2012 20:42

jurnecka

Vysvětlete někdo tomu redaktůrkovi s IQ < 115

že člověk se schizoidní poruchou osobnosti není psychotik..!! Ať si něco přečte semo tamo...

Já chápu, že to zní podobně jako schizofrenie - ale opravdu jenom zní... :-P

Co to je za lidi dneska ti redaktoři v iDnesu - to už fakt bolej voči... :-/

+1/0
5.1.2012 20:21

thorough2

Re: Vysvětlete někdo tomu redaktůrkovi s IQ < 115

Znalost toho co je schizoidní porucha osobnosti nemá nic společného s mírou inteligence. Měl by sis o tom něco přečíst.

0/0
5.1.2012 20:32

jurnecka

Re: Vysvětlete někdo tomu redaktůrkovi s IQ < 115

1) - Nevzdělanost sice není nutně důsledkem nedostatku intelektu ... ale korelace mezi těmito dvěma jevy je.

2) - Já si nic číst nebudu - já nevzdělaný být můžu - já nejsem novinář... ;-)

Na novináře mám prostě vyšší nároky - vy asi ne - vaše věc... Nebo jste jeden z nich? :-P

0/0
5.1.2012 20:40

thorough2

Re: Vysvětlete někdo tomu redaktůrkovi s IQ < 115

Intelekt není inteligence. Člověk s vysokým IQ může mít podprůměrný intelekt.

0/0
5.1.2012 20:50

Miluše15

Týrání

No nevím. Já si pod pojmem týrání představuju, že někdo někoho mlátí, pálí mu nožičky, píchá do něj špendlíky (i to se v ČR dělo, ale asi to zas tak hrozné není, když tresty byly tak maximálně 6 let). Co je tak hrozného na tom nechávat malá děcka v bytě a dávat jim jen bio stravu?

Znám několik rodin, kde jsou děti totálně izolované i později, maminky je doma dokonce učí. Jenže to jsou VIP rodiny s milionovými konty, které mají několik mikrovlnek, televizí a počítačů (zkrátka všeho, co je nezbytné ke zdravému rovzoji dítěte). Z těch dětí sice nesporně rostou sociální idioti, ale sociální idioti - milionáři zřejmě nevadí. Vadí jen ti, kdo nemají mikrovlnku.

Myslím, že ten soudní proces (mimochodem, to je rychlost, co?) vypovídá přinejmenším stejně o naší společnosti jako o té rodině.

0/0
5.1.2012 19:43

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Týrání

Existuje i psychické týrání. Pokud matka neměla vytvořený k dětem absolutně žádný vztah, tak zřejmě trpěly horší citovou deprivací než děti v děcáku - těm se tety aspoň věnujou. Tady to spíš vypadá, že si dětí absolutně nevšímali, neoblékali, nic neučili, nemluvili na ně, jen je občas přebalili a podstrčili mističku s jídlem - jinak je asi děti rušily v meditacích. Můžu se mýlit, ale tak mně to připadá. Kdyby se totiž o ty děti skutečně starala, tak k nim přilne, je to přirozené. Zkuste žít s někým, koho nezajímáte, a bez možnosti někam vypadnout. Časem by Vám z toho určitě hráblo.

+2/0
5.1.2012 19:49

Lia01

Re: Týrání

Jistě, to existuje. Ale kdo se jej dopouští? Co rodiny, kde někdo z rodičů hojně pije?Mlátí partnera/ku (ne třeba nutně děti). Neustála na všechno nadává. Říká dítěti, že ho nechtěl/a. Tahá dítě po hospodách. Nechá dítě celé dny u počítače, protože na něj nemá čas. Nechá dítě celé dny u televize ze stejného důvodu. Jistě uznáte, že všechno tohle - a ještě podstatně víc věcí - děti taky poznamená na celý život. A přitom - v kolika rodinách se něco takového děje, nebo spíš v kolika rodinách se něco takového neděje? Odsoudíme všechny rodiče, kteří nevytvoří dětem úplně 100% prostředí, na 8 let do vězení. Chápu, že je třeba vyloučit extrémy, mezi něž patří třeba to fyzické týrání. Ale patří mezi ně i to, že 3 a 1,5 roční dědti ještě nebyly venku (kdybychom se bavili třeba o 6 a 8 letých dětech, bylo vy to zas jiné)? Nemám dost hodnověrných informací, abych dokázala říct jasné ano/ne. Nicméně to, s jakou rychlostí byli rodiče odsouzeni a jak vysoký trest dostal otec, mě upřímně děsí.

+2/0
5.1.2012 20:37

thorough2

Re: Týrání

Možná by Vám neškodilo trochu více rozlišovacích schopností.

+2/0
5.1.2012 20:48

Liběna001

Re: Týrání

A Vám by  neuškodilo, kdybyste upřesnil, čeho by se ty rozlišovací schopnosti měly týkat.

Opravdu nemám pocit, že by ty dvě "vlčí děti" psychicky trpěly více, než třeba děti notorické alkoholičky nebo otce tyrana. Jenže alkoholiček a tyranů je zřejmě v téhle společnosti dost na to, aby jejich jednání bylo považováno za "normální" a nijak se  právně  nesankcionovalo. Tím neomlouvám ty dva, jen nechápu povyk zrovna ohledně této kauzy. Stejně tak nechápu výši trestu, která je - zvláště ve světle trestů uložených v kauzách, kde rodiče své děti přímo zmrzačili - zhola nepřiměřená.

0/0
5.1.2012 21:40

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Týrání

No ten otec je jistě trestán i mimo jiné za to, že partnerce vyhrožoval fyzickou likvidací - proto na něj taky zavolala policii. Jistě mu taky nepomohlo, že je to psychopat se sníženou šancí na resocializaci. Výše trestu mě taky překvapila. Chápu, co kritizujete. Sama mám děti, jednomu není ještě ani rok. A mrazí mě, že tyto děti zřejmě jejich máma ani nepohladila, nemluvila na ně a nevšímala si jich, protože otec vyžadoval všechnu její pozornost jen pro sebe. Nevím, co všechno to může s dětskou psychikou způsobit. Ale nic pěkného to asi nebude.

+2/0
5.1.2012 22:16

oracle29

výraz vlčí děti

používají idi..tští novináři v honbě za senzací a pochopitelně ziskem. V článku je správně uvedeno že i to se může na dětech projevit. Snad mají i novináři nějaký etický kodex !!!!

0/0
5.1.2012 19:40

modrá sardinka

Re: výraz vlčí děti

Taky mě to štve.

Dnes na Primě zase začali informaci o počasí větou, že: výhrůžky meteorologů se vyplnily.

Následoval hysterický výjev o tom, jak na horách napadlo 5 cm sněhu, dál jsem to nevydržel.

Jsme bohužel všichni v pasti médií, je to hnus.

0/0
5.1.2012 21:23

ekan

IQ

To už jsme tak zblibli, že 115 je nadprůměrné IQ?8-o

+1/0
5.1.2012 18:09

chest.rockwell

Re: IQ

Jedná se o mírně nadprůměrné IQ, které by mělo zhruba pasovat na člověka s maturitou.

0/0
5.1.2012 18:29

oracle29

Re: IQ

Ono jde o to kde je průměr ;-D

0/0
5.1.2012 19:46

jrc

Vlčí společnost!

Demoralizace společnosti přesahuje přijatelné meze. Sprostota, vulgarita, zločinnost, prostituce, žebráctví, bezohlednost, výstřednost, přetvářka a neúcta k konzervativním rodinným vztahům a člověku, je součástí této špinavé kapitalistické společnosti a šíří se i z mediálních prostředků.

Nelze se divit, že stále více jedinců se brání a volí alternativní metody ochrany a výchovy svých dětí.

Pokud někdo bydlí na Vinohradské ulici s přeplněným automobilovým provozem zcela jistě pokud má terasu, nevychází raději s dětmi ven. To neomlouvá rodiče, pokud zanedbali některé vhodné výchovné a rozvojové potřeby dětí, ale nikde jsem nečetl, že by se jednalo o podvyživené děti a tedy v žádném případě se nejednalo o týrání dětí.

Nepodmíněný rozsudek nad otcem, který vedl rodinu považuji za zcela neúměrný. Spíše se jedná o pomstu režimu, že ignoroval veškeré úřední povinnosti a zdravotní předpisy.

Takže nedělejte z něho vlčáka, ale člověka, který svůj alternativní způsob života, přehnal!

+1/0
5.1.2012 17:28

chest.rockwell

Re: Vlčí společnost!

Jasný, ty výhrůžky zabitím a nepouštění z bytu ven byly už moc alternativní, pani Blažková.

+2/0
5.1.2012 18:26

bakunin

Redakce, opravte ten nesmyslný titulek

Já být na místě toho znalce, tak se pěkně naštvu, kdyby noviny dělaly z mého posudku naprostý nesmysl. Znalec uvedl, že ten člověk trpí schizoidní poruchou osobnosti, což je ovšem psychopatie, ne psychóza, takže ten člověk je psychopat, ne psychotik... ty dvě podobná slova mají spolu vztah asi jako hodinky a holinky.

Podstatný rozdíl je to i proto, že psychotik je nemocný člověk - kdyby ten "vlčí otec" skutečně byl psychotik, tak by nebyl za své činy zodpovědný, a nemohl by jít do vězení, ale spíš do léčebny.

0/0
5.1.2012 17:28

tantemici

Pokud někdy ti dva kluci budou mít problém,

jakože jej mít v naší "milé" společnosti budou - s tím, že jim někdo velmi rád připomene okolnosti jejich narození a prvých roků života plus i (a hlavně) to mediální přízvizko "vlčích" dětí - tak bych jednoznačně velkou část viny přisoudila našim "křišťálovým lupám" a jiným výlupkům. Zanedbaných a ledasjak na vývoji rodiči poznamenaných dětí je asi hodně. S tím se ale podle mě časem vyrovnají - jako mnoho jiných. Ale ta nálepka jim může hodně ublížit.

Média jste odporní supi, slétající se s nadšením na lidské neštěstí! Navíc vaše otitulkování těchto kauz tak, aby útočily na nízké pudy lidské zvědavosti a krvelačnosti - jen z důvodu vaší větší čtivosti a prodejnosti... humus.

Co dodat. Kluci to lehké mít nebudou, pán je asi lidsky ztracen, paní se bude do smrti nejspíše cítit jako chudinka obět. Ale ne svého muže, ale společnosti... Nějaká terapie - no snad. Kéž by. Kéž by jí dokázala ta terapie oprostit od toho muže a najít (asi nikdy nepoznanou) lásku ke svým dětem.

0/0
5.1.2012 17:20

tantemici

oprava - přízvisko.... :o)

0/0
5.1.2012 17:21

chest.rockwell

Toho týpka buď v base pořádně porychtují,

anebo si tam založí vlastní církev.

0/0
5.1.2012 16:47

přezdívka není potřeba

Re: Toho týpka buď v base pořádně porychtují,

Se mu bude zdát o neposkvrněném análu...

0/0
5.1.2012 17:15

chest.rockwell

Re: Toho týpka buď v base pořádně porychtují,

Tak to bude opravdu asi jen sen...

0/0
5.1.2012 18:24

pětrandočepice

Redakci:

mezi psychotikem a psychopatem je velký rozdíl!!  Dotyčný byl diagnostikován jako schizoidní psychopat. Mezi tím a schizofrenií je propast!

+2/0
5.1.2012 16:24

debris

Re: Redakci:

To bychom asi chtěli po redaktorech moc. Je sice pravda, že tyto pojmy by měl rozlišit běžný absolvent gymnázia, ale nikdo není dokonalý.

+1/0
5.1.2012 16:32

pětrandočepice

Re: Redakci:

:-) Stačilo, aby opsali správně diagnózu  ze znaleckého závěru. To by zvládnout měli.;-)

+1/0
5.1.2012 16:35

opportunity

Pokud je pravda,

"Za týrání a zanedbávání se považuje vědomé i nevědomé chování rodičů, které poškozuje společenský, tělesný a duševní stav dítěte," Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/otec-vlcich-deti-ma-schizoidni-poruchu-osobnosti-zena-se-muze-vylecit-1ez-/krimi.aspx?c=A120105_091126_krimi_hvže:

že: "Za týrání a zanedbávání se považuje vědomé i nevědomé chování rodičů, které poškozuje společenský, tělesný a duševní stav dítěte," tak by muselo být zavřeno daleko více rodičů, hlavně za ten společenský stav.!!

0/0
5.1.2012 15:56

opportunity

Re: Pokud je pravda,

Kruciš, zas se tam kopíruje něco neviditelného ;-€

0/0
5.1.2012 15:56

Upload

Tak ten si v base užije!

Kór když bude pořád máma a nikdo se nebude chtít střídat! ;-(

0/0
5.1.2012 15:40

kockazpassau

Já bych ho zavřela

asi už jen proto, že by mohli zplodit další děti, když antikoncepce točení prsou jim nezabírá a zase by je neměli rádi. Co to jsou za lidi, když matka řekne, že po dětech se jí nestýská jen po manželovi? Podle mě jsou to nebezpeční psychopati.

0/0
5.1.2012 15:33

Dr.Onufrakova

V nadpise máš psychotik

Rozdiel je, že pôjde do blázninca (ako psychotik) a nie do basy (ako by išiel psychopat).

0/0
5.1.2012 16:12

Tvoj bratranec Miro

Koniec kvas'akov v base!Prisiel Spasitel':)

a dostojna oslava noveho roku:) Dosiel frajer co dokaze Menit vodu na Vino:) Panbozko Ti rucicky zboska'val..xixixi.

+1/0
5.1.2012 15:23

venenum

Re: Koniec kvas'akov v base!Prisiel Spasitel':)

mesiáš ? ;-D

0/0
5.1.2012 15:34

nocenka

Aniž bych nějak hodnotila

celou kauzu, znalec pan Koutek si představuje terasu jako okno?8-o

0/0
5.1.2012 15:21

hermína

Re: Aniž bych nějak hodnotila

sociálně ano. Jsem v prostoru bytu, ze kterého nemůžete odejít ven. věci (osoby, zvířata) zvenku nezasahují dovnitř. a není tam dostatek místa na pohyb.

0/0
5.1.2012 17:13

Radka Pošta

Takže on je schyzofrenik?

Resp. otec dětí trpí schyzoidní poruchou? Pošlou ho na elektrošoky a udělají z něho salát? To myslí vážně, že udělají z případu takovouhle mediální masáž a nakonec zjistí, že je ten člověk psychicky nemocný? Kamarád má na podobnou poruchu důchod. A my tu diskutujem o tom co je a co už není OK......

+2/0
5.1.2012 15:11

anžto

Re: Takže on je schyzofrenik?

schizofrenie není to samé jako schizoidní porucha:-P

+3/0
5.1.2012 15:17

Radka Pošta

Re: Takže on je schyzofrenik?

A jaký je rozdíl?

0/0
5.1.2012 15:19

anžto

Re: Takže on je schyzofrenik?

vyznačuje se např. emočním chladem a izolací, což by sedělo

0/0
5.1.2012 15:19

Radka Pošta

Re: Takže on je schyzofrenik?

Každopádně trpí poruchou osobnosti.

0/0
5.1.2012 15:27

Virzbowski

Re: Takže on je schyzofrenik?

Ale stále je plně zodpovědný za své jednání. Porucha osobnosti není nemoc. Na druhou stranu ušít na někoho kategorii "schizoida s hysterickými tendencemi" je taky na Nobelovku.

0/0
5.1.2012 16:10

pětrandočepice

Re: Takže on je schyzofrenik?

;-D

Ale jo, je to možné. Prostě jde o chladného necitlivého jedince, který se někdy teatrálně předvádí, deklamuje, zuří ap.

0/0
5.1.2012 16:27

xchickox007

Zavřít.. jednoznačně zavřít

jako precedens, tady nejde o svobodu.... tady jde o prostor fanatikům, šarlatánům a podobným individuím jako je otec.... Takové "zvíře" nemá právo mít děti.... Má právo shnít v GITMU

+3/0
5.1.2012 15:00

harkonnen

Nálepka pro děti a zákon na ochranu obětí

Toto je typický případ porušení zákona na ochranu obětí. Mědia jim dala senzacechtivou nálepku jenom kvůli zvýšení sledovanosti (včetně Idnes). Psycholog správně poznamenal, že budou mít problémy se vyrovnat s tím, že je někdo nazval vlčími jmény. Kdyby někdo např. podobě nazaval syna Bartošové, tak je z toho okamžitě soud.

Rodiče určitě čeká zasloužený trest, ale co se děje kolem těch děcek ze strany médií, to je hyenismus :-( Přitom na sociálce podobné případy zanedbaných dětí z rozvrácených rodin řeší denně :-(

+6/0
5.1.2012 14:59

Najdete na iDNES.cz