Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ŘSD řeší další aféru, podivnou směnu pozemků pro pražský okruh

Ředitelství silnic a dálnic odhalilo další problém. Den poté, co policie pozatýkala bývalé manažery kvůli nevýhodnému prodeji odpočívadel u dálnic, podalo ŘSD trestní oznámení kvůli podivným převodům pozemků v pražské Ruzyni. Také zde prý byla do nevýhodných transakcí zapojena část bývalého vedení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ntk_

takže je policie zatkla ale jak se záhy zjistí

pánové nic nemají, nevlastní, dostanou symbolickou pokutu pár set tisíc, a jen si sednou na 5-7 let (pokud vůbec) a za dobré chování budou za 2-3 roky venku, poté budou se dál vesele smát na celé kolo, někdo si z nich koupí fotbalové družstvo, někdo jiný fungující podnik atp... začnou konkurovat slušným podnikatelům co jdou od nuly, proti těm s kapitálem co nakradli... ano budou to velký mocnáři a navíc  se budou snažit sdělovat ostatním jak se chovat ve společnosti, no prostě elegáni a samá ctnost... možná se budou plést mezi mediálně známé osoby, politiky aby se zviditelnili a nebo jen budou jezdit auty slušně jako Trpišovský :-)  jo morálka a hodnoty těchto lidí je hodně vysoko... a nezapomeňme jim poděkovat za skvělé cesty, když už si nakradli tak ještě, že ty cesty nám tady fungují skvěle, no není to k pohledání na první pohled ? :-)))

0/0
3.1.2012 10:24

saxonn

za ty prachy...

co se na ŘSDrozkradly by mmusela být dé-jednička už pozlacená ,čtyry pruhy na každý směr...a nejenom d1,ale vše co může sloužit řidičům a všem občanům,,,dneska nemaji ani na barvu na bílé krajnice okresních silnic(v mlze a v noci.. nádhera)....jak někdo píše dole....ztráty majetku,zveřejnění  konkretních osob, atd...dneska po dvaceti letech,,občanské bezmoci ,, nad těmito politicko-podnikatelskými šmejdy,,možná i nějaká ta useknutá ruka nebo oprátka by se šikla....

0/0
3.1.2012 7:28

harcer

Prosím Vás pište už něco pozitívního!

Např: Co je nového na jižním póluR^;-D a ne jenom o zlodějích pod ochranou vlády[>-]Rv

+2/0
3.1.2012 0:50

filip.mileret@gmail.com

Co Čech to zloděj

Nadáváme na tyhle špičky, protože se o tom píše a je to přece jen hodně peněz. Bohužel naše společnost je zkažená od základu, protože to jde od Franty zedníka, co v práci ukradne pytel cementu až po ty nejvyšší posty. Se vzdělaností nepřichází morálka jak by si mohl někdo chybně myslet. A ti další, co tam nastoupí, si zase vytvoří podmínky pro to, aby to šlo. A takhle to půjde pořád dokola dokud to budeme tolerovat (což budeme, protože sami máme dost) nebo dokud nepřijde novodobý Oliver Cromwell.

0/0
2.1.2012 23:46

Gamehoror

Re: Co Čech to zloděj

nestraš .

Tak zlý to s čechama snad neni.

To už se mi dřív líbilo víc co čech to muzikant i když to taky zdaleka nebyla pravda.

0/0
3.1.2012 0:56

Xerxes

Rozpustit

jednotlivá krajská ředitelství silnic a dálnic, protože tam je počátek veškeré korupční činnosti. Výstavbu silnic zvládnou i krajské úřady a dálnice stejně financuje a organizuje výstavbu vláda a centrála ŘSD. První krok k úsporám by mělo být rozpuštění těchto ulejváren pro členy ODS a ČSSD. Zároveň by to byl i závažný krok proti korupci. Alespoň jeden. Krajské ŘSD totiž jsou zkorumpované články řetězu, přes které jdou prachy do ústředen jednotlivých zainteresovaných politických stran. Proto také máme tak drahé dálnice. Většina zisku totiž  nekončí ve zhotovitelských firmách, ale na ŘSD. Pokud tato vláda se nazývá protikorupční, pak by neměla váhat. No jo, ale teď mi dochází, že vlastně i v této vládě sedí lidé z ODS a v příští zase budou sedět lidé z ČSSD, tak pochybuji, že někdy bude zájem zasáhnout.Rv

+1/0
2.1.2012 22:34

harcer

Re: Rozpustit

Ne rozpustit ale dát jím to k náhradě.Nebo nucené práce dokud škodu nenahradí.Taky by prospělo několik trestů smrti.Smutné když se musíme učit od Číny;-€

+2/0
3.1.2012 0:54

ladal

Za aféru

je zodpovědno nejen vedeni ŘSD, ale hlavně politické strany, které tyto lidi dosadilo a drželo ve funkcích. Je to ODS, ČSSD nebo pidistrana z Horní Dolní?

0/0
2.1.2012 22:17

strassidlo

Re: Za aféru

Podle datování vzniku těch podfuků -tj, rok 1997, to vypadá na ČSSD. ;-€

+3/0
2.1.2012 22:20

abraxas105

Doživotní ztráta práva vlastnit majetek

a užívat majetku jiných osob než státu. To by byl správnej trest pro takové osoby. Ani v autě manželky by nesměl jet...

+2/0
2.1.2012 18:53

kecy v klecy

Re: Doživotní ztráta práva vlastnit majetek

skonfiskovani majetku vsech rodinnych prislusniku aj pribuzenstva pokud o tom vedeli * zaznam z uctu * a po zbytek zivota pobirani jen zivotniho minima od zamesnavatele

+1/0
2.1.2012 20:20

gregorios

Re: Doživotní ztráta práva vlastnit majetek

Naprosto souhlasím se zabavením majetku celé rodiny. Osobně pana Halu znám, i celou rodinu, a vím, že by tam bylo co zabavovat. Policie by se měla zaměřit i na podnikání jeho bratra. Ten má v rodné vesnici postavený bytový dům, který když se stavěl, tak tam jezdily kamiony s označením ŘSD. Takže si postavili menší bytovku za naše peníze:-(.

0/0
3.1.2012 7:34

abraxas105

Tu uplácecí směnku bych mu sebral a chtěl bych jí

PROPLATIT

+2/0
2.1.2012 18:50

examinor1

co čech to zloděj

na vyšších úřednických místech a ve státních firmách to tak bohužel platí.

je jedno která garnitura vládne, jakmile se někam dostane čech, tak okamžitě platí, že z cizího krev neteče..

dobře nás komanči vychovali..

+2/0
2.1.2012 17:51

A přece se maže...

Re: co čech to zloděj

Jasně, za to, že krade třicetiletej smrad, můžou komunisti, a za to, že se dostal na místo, na které nemá ani vzdělání, ani zkušenosti, nejspíš taky, že?

+3/0
2.1.2012 18:03

hellforce666

Re: co čech to zloděj

Ale musel se narodit,nebo ne?A pokud do něj nenápadnou vychovou vtloukali,že kdo nekrade není "normální" tak je to jasný.A navíc,někde na to musel přijít.

0/0
2.1.2012 18:07

ditrinoroo

Re: co čech to zloděj

Třicetiletej smrad se zkrátka potatil. Na tom není nic divného.

+4/0
2.1.2012 18:42

Jurassick

Re: co čech to zloděj

Co čech to zloděj? Zloděje dělá příležitost, nikoli národnost. A v našem prostředí je těch příležitostí až moc. A navíc, k tomu abyste mohl vůbec krást ve velkém už musíte být bezpáteřník těžkého kalibru. Obyčejní lidé, kterých je přece jenom v tomhle státě pořád většina, se k takovým "kšeftům" ani nedostanou. Takže negeneralizoval bych celý národ na základě pár shnilých větví.

0/0
2.1.2012 18:18

dousak

Re: co čech to zloděj

Aby jsi se dostal k takovejm kšeftům musíš nejdřív hodně "mazat" a pokud chceš mazat, musíš někde na to brát. Je to uzavřený kruh. A v hruhu s rovnou páteří se pohybuje dost špatně. Není to věc generace, kradlo se za komoušů, krade se teď, jen se vystřídali někde lidé. Problém je v tom, že se pořád někde něco přerozděluje, dělají se státní  zakázky. Čím méně bude stát toho vlastnit a dělat, tím méně se bude uplácet. Ale jak docílt toho, aby stát dělal jen nezbytné finančně nenáročné práce, to zatím nevím

+3/0
2.1.2012 18:45

ladal

Re: co čech to zloděj

Řešení: Spolková republika Čechy, Morava, Slezko a třeba i Praha. Každá země by měla menší krajíc, v každé zemi by nevládla stejná politická strana. Snížila by se tím možnost korupce

0/0
2.1.2012 22:28

Leinad

Re: co čech to zloděj

Udělat z ŘSD akciovou společnost a nechat jí, ať si sama poradí - něco vybere na mýtu a jestli se do toho nevejde, tak má problém.

(A jelikož není možné udělat normální konkurenci stylem dvě stejné dálnice vedle sebe a já si vyberu tu levnější, tak zákonem regulovat maximální možnou cenu a určit pravidla typu "cena za km všude stejná" aby silnice nebyla levná jenom v místech, kde je železnice. )

0/0
2.1.2012 22:36

dogi4

Re: co čech to zloděj

Tyhle hloupé kecy vám, předpokládám, vydrží ještě sto let, že? Ono je to pohodlné. Je třeba to na někoho svést? Proč né na komunisty, že? Trapné až ubohé! Možná byste měl hovořit o sobě. Pokud vás vychovali komunisti tak, že kradete, tak prosím, je to ve vás. Ale né každý je vychován tak, jako vy. A pokud vaši rodiče byli komunisti a přitom kradli, také je to jen a jen u vás v rodině.

Víte, tyhle hloupé kecy jsou naprosto stejně hloupé, jako když někdo řekne, že ten a ten krade jen proto, že ho vychovávali černozádelníci, občanští fóristi, ódésáci, socdemáci atd. . Taky blbost, že? Ale, jak říkám. Pokud vaši rodiče byli komunisti, kradli a vás k tomu vedli, tak je to váš problém. A do toho vašeho zlodějského spolku netahejte ostatní.

0/0
3.1.2012 4:08

za pravdu blokovaná motorová myš

Taková obnova trestu smrti..........................

:-P

+3/0
2.1.2012 17:43

dousak

Re: Taková obnova trestu smrti..........................

chceš vyvraždit půlku národa?

0/0
2.1.2012 18:14

Kidkid

Re: Taková obnova trestu smrti..........................

To by nebyly přece vraždy, ale rozebrání na orgány pro potřebné nemocné a zbytek kremace.

+2/0
2.1.2012 18:30

zberanek

Naivní představa

Bylo by také fajn, kdyby alespoň jeden manažer státní firmy také pracoval ve prospěch této společnosti. To je ale v Česku asi naivní představa.

+1/0
2.1.2012 17:33

Najdete na iDNES.cz