Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Smlouva na sociální karty bude později, dohodl se Drábek se spořitelnou

Ministerstvo práce a sociálních věcí se dohodlo s Českou spořitelnou na prodloužení lhůty k podpisu smlouvy na dodání a provoz sociálních karet. Podepíší ji do konce ledna. Původně chtěl mít ministr Jaromír Drábek kontrakt uzavřený do konce roku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pompo456

Copak

Úplatek ještě TOPce nedorazil ;-D

0/0
28.12.2011 18:12

Caroline P... Bártowa čamrda

Re: Copak

dorazil ale do kapsy Drábkovi, Kalousek a knáže na drobné kašlou .

Jinak myslíte toto ...Koupí si ministr Drábek fotbalovou Spartu?  ..... http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/michal-skop.php?itemid=14943

0/0
28.12.2011 18:45

do.cz

Zdroj pro předvolební kampaň pro TOP09?

Poté co Bakala sponzoruje a korumpuje vládní strany (aby potom svědčil v zahraničí jaká je u nás míra korupce) tu máme dalšího sponzora. A zaplatíme si ho navíc my ostatní. Proč to má být zrovna spořitelna je lhostejné, stejně jako budou nucení zákazníci odíraní o poplatky, nebo budou muset vyhledávat topácké bankomaty.

+1/0
28.12.2011 18:03

modroslizák

Osobně sociální kartu považuji za opatření, které přinese

mnoho dobrého. Ve stanovený den dávky, si vozíčkář, či ležák za menší úhradu zavolají z ulice nějakého nezaměstnaného, který má čas, kartu s pinem mu svěří a on jim skočí k bankomatu spořitelny dávku vybrat. To jistě tělesně postiženého bude bavit a může si zatím modlit růženec, jestli své peníze ještě někdy uvidí. Jestli ne, zábava začne mít grády, vždyť vyšetřování, čekání na vystavení náhradní karty bude trvat měsíce. Také by město mohlo na tuto funkci sehnat tak 100 brigádníků, to by byla legrace ještě větší. Ti by zase museli mít jinou kartu a výpis z trestů a lékařskou prohlídku a to by v tom byl čert, aby to nedopadlo stejně, jako s lidmi z ulice.

0/0
28.12.2011 17:32

Jaromír Josef Vít

Re: Osobně sociální kartu považuji za opatření, které přinese

Zadejte pin a stiskněte křížek. "Ajaj, zase jsem si zapomněla růženec" :)

0/0
28.12.2011 17:43

mamsrb

Že to tak může být jsem si uvědomil

když jsem objížděl autem v prosinci bankomaty a hledal nějaký funkční a neprázdný. Nezaměstnaný bez peněz by se pěkně prošel. Navíc mě bylo jedno který použiji. On musí použít ten od Spořky.:-P

0/0
28.12.2011 18:23

modroslizák

Re: Že to tak může být jsem si uvědomil

Takový ležák má dávku 9-11 tisíc. To už se vyplatí kus města proběhnout. Kolikrát takový majzne po hlavě někoho pro pětikouli.

0/0
28.12.2011 18:28

Ti-Li-Ling

Bez informace - kdo to ví, odpoví

Držitelé sociální karty budou klienty spořitelny? Budou za to spořitelně platit, nebo bude platit stát ČR? Jaká data budou muset držitelé sociální karty zpřístupnit všem subjektům, kde budou chtít uplatnit výběr (data budou na kartě)? To když přijde zaměstnanec domácí péče převázat imobilní bábě nohy, tak s sebou bude mít terminál na výběr sociální kartou? Nebo jak to je? Ví to vůbec pan ministr Drábek, nebo některý z jeho poradců?RvRvRv

+1/0
28.12.2011 17:01

Jaromír Josef Vít

Re: Bez informace - kdo to ví, odpoví

Drábek je v oboru sociálních věcí amatér, co po něm čekat. Počítá se s tím, že lidé budou hradit vedení účtu a poplatky z těch dávek. Proto jsem psal, mít dva účty jen kvůli nějakému Drábkovi je nesmysl. Např. zneužítí příspěvku na bydlení se sá přece hravě prokázat tím, že žadatel má, nebo nemá, uhrazený nájem, což stejně musí každé tři měsíce prokázat výpisem z účtu pronajímatele. Je to prostě jen další tunel, nic víc.

0/0
28.12.2011 17:07

Ti-Li-Ling

Re: Bez informace - kdo to ví, odpoví

Spíš jsem čekal, že si nějaký chytrolín naběhne na vidle s tím, že domácí péči hradí zdravotní pojišťovna. Jenže zvednout imobilního člověka k provedení léčebně-preventivní péče musí asistenční služba, která dostává peníze ze sociálních služeb. Stejně tak, jako při zajištění nákupu, přípravě stravy, docházkách na poštu a pod.

Drábek není amatér jen platí, že kvalifikaci již neurčuje rudá knížka jak za komoušů. Každý trouba ze stran vládní trojkoalice má kvalifikaci na jakéhokoli ministra či jeho poradce a je doktorem všeho možného. Zejména je přinejmenším multimilionářem. Svoboda jen pro majetné, vzpomínáte si?

0/0
28.12.2011 17:25

Jaromír Josef Vít

Re: Bez informace - kdo to ví, odpoví

Vzpomínám, jistě. A přsto je domácí péče prostřednictvím osoby blízké daleko levnější, než péče ústavní, či péče nakupované od různých neziskovek. Tahejte si domů úplně cizí lidi a nechte je, aby se vám hrabali ve vašich věcech. Tady vidím ten rozpor, šmírování a drahá péče od kamarádských neziskovek, které stojí stát na dotacích obrovské peníze versus péče osoby blízké, která zajistí vaše soukromí a nedotknutelnost vašeho majetku. Tak máme tady tu demokracii, nebo nemáme?

0/0
28.12.2011 17:48

skokánek

Re: Bez informace - kdo to ví, odpoví

měli by být klienty,v tuhle chvíli bude karta povinná jen pro ty u nichž hrozí zneužití dávek,u ZP by měla nahradit průkaz ZTP .Měla by obsahovat jméno,fotku,RČ,případně diagnózu.Bude identifikační a platební zároveň.Je dle mého názoru otázkou dvou let než bude povinná pro všechny,kteří čerpají peníze od státu,protože kvůli 3000 lidem,kteří zneužijí hmotnou nouzi by do toho ČS nešla....

0/0
28.12.2011 18:12

Jaromír Josef Vít

Každý běžný občan

má již léta svůj účet, např. sporožiro, ze kterého platí přes net nájem, inkaso, energie a debetní kartou nakupuje veškeré zboží a v případě potřeby hotovosti si vybere z bankomatu. Drábkovo sociální kartu chápu jako šmírování a vydírání, není jediný důvod lidi nutit mít dva účty, platit dvakrát bankovní poplatky a nechat se omezovat. Jestliže někdo dávky zneužívá, není možné uplatňovat po bolševicku kolektivní vinu a ztěžovat všem život. Ten projekt by měl být zrušen a za strašení a vydírání lidí vyvozena osobní zodpovědnost. Dle Václava Krásy jde o stigma, s čímž souhlasím. Někteří mají názor, že když stát dává lidem dávky, má též právo vědět, za co jsou utráceny. Dobře, tohle bych začal chápat v případě, že i celý státní rozpočet bude plně transparentní a že budeme mít plnou kontrolu nad tím, co se děje se 100 - 200 miliardami ročně při rozkrádání na státních zakázkách.

+1/0
28.12.2011 16:23

mamsrb

Souhlas má na to sporožiro.

Každý běžný občan má účet a ten co není na hlavu padlý nebo mu na penězích záleží ho má všude jen ne u Spořky. :-P

0/0
28.12.2011 18:28

skokánek

Re: Souhlas má na to sporožiro.

nebude mít na výběr,demokracie v praxi:-P

0/0
28.12.2011 18:43

Najdete na iDNES.cz