Diskuze

Stavět na troskách po Kaddáfím bude v Libyji zatraceně těžké

Po sestavení nové vlády by se libyjští lídři konečně měli soustředit na organizaci přechodu od zděděného autoritářského státu k výrazněji pluralitnímu státu, jaký si představují. Jsou však skutečně schopni a ochotni tohoto cíle dosáhnout?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Johny_S

2. 1. 2012 13:48
Je vskutku legrační,

když se levičáci zhlížejí v těch nejhorších diktaturách po celém světě. Posiluje to můj dojem, že levičáci jsou ve skutečnosti fašisté.

0 0
možnosti

dr.Radarius

4. 1. 2012 16:17
Re: Je vskutku legrační,

Prozradím ti tajemství, ano fašisté jsou opravdu levicove, stejně jako třeba naciste...

0 0
možnosti

B.Walsh

31. 12. 2011 15:53
Větší blábol tu snad ještě nebyl:

Kaddáfí při několika příležitostech vyjádřil přání armádu rozpustit a

její role byla tak nevýznamná, že při obraně jeho režimu během osmi

měsíců bojů, jež vedly k jeho svržení, nesehrála téměř žádnou úlohu. Nebýt zásahu NATO, tak by byli ''povstalci'' ve většině případů dávno v pekle. Celý tento článek je snůška blábolů, který patří v lepším případě na blog.

2 0
možnosti

Johny_S

2. 1. 2012 13:46
Re: Větší blábol tu snad ještě nebyl:

Armáda byla v Libyi slabá, povstalcům vzdorovali zahraniční žoldáci placení z příjmů z ropy.

0 0
možnosti

mirni

28. 12. 2011 13:37
zapadni zeme vidi jako dulezite volby a strany...

to je cele nestesti v dnesnim svete, ony zapadni zeme se snazi vyvazet svuj model, ale neuvedomuji si ze tyhle zeme prochazely uplne jinym systemem, takze to tam fungovat nebude,,, take vysledek je potom takovy, ze ony zapadni zeme udelaji vice skody nez uzitku, navic pozabiji spousty nevinnych lidi znici to co bylo fungujici ...ostatne dusledky vidime dnes v Iraku kde pred vpadem US army byl relativne klid, od te doby jsou tam stale nejake bombove utoky, uvidime to v Libyji a stejne tak v Afganistanu - kde vlastne uz ani nerespektuji vuli tamni vlady a prezident ktery rekne aby odesli, ze tam zabijeji vic civilistu nezli priznivcu al kajdy, tak je to jako by hazel hrach na zed.. proste na nej kaslou! Ale tohle uz je okupace zeme, ktere se i my zucastnujeme. A to jsem nechtel verit tomu, kdyz mi kdysi rikali, ze NATO je utocny pakt .. asi na tom neco pravdy bylo!

1 0
možnosti

dr.Radarius

28. 12. 2011 14:19
Re: zapadni zeme vidi jako dulezite volby a strany...

Přesně, a nejhorší je že lidi normálně věří, že nás naši vojáci chrání před islámským terorismem

0 0
možnosti

pufina

28. 12. 2011 13:19
kde je problém?

Vidí tam někdo problém?Kaddáfí je mrtev.Ještě zbývá usmrtit i zbytek jeho rodiny a vzhúru k novým zítřkům...Že s tím mají povstalci problém?Ale no tak-jejich spojenci USA Francie Anglie a kdo ještě se tak snažil,jim jistě otevřou náruč a pustí Lybijce do svých škol samozřejmně zadarmo tak jako Kaddáfí jim platil školné,teď jim ho asi nikdo neposkytne.Nehledejte v tom škodolibost ale pokud jim někdo pomohl zpustošit jejich zem tak ať  taky pomůže.Obávám se,že vlezlík Vondra aby se zalíbil nas v tom sveze taky.

2 0
možnosti

dr.Radarius

28. 12. 2011 10:57
Jsem rád za tento článek

dozvídáme se v něm, že jedna z nejhorších věcí byla, že neměl žádné státní instituce. Dále se dozvíme že Lybie takřka neměla armádu a pokud tak že neměla žádnou moc, což je zřejmě taky špatně. Zaujala mě též věta: neprůhledný režim, v němž jsou vazby mezi orgány záměrně mlhavé, aby zahalovaly mocenské struktury a potlačovaly zodpovědnost“ - mám pocit že tohle platí hlavně v západní demokracii. "Stavět na troskách po Kaddáfím" - co jsem viděl tak nejvíce trosek tam nadělala humanitarni letadla NATO.

4 0
možnosti

KK46

28. 12. 2011 23:47
Re: Jsem rád za tento článek

Souhlas, ještě si dovolím zdůraznit, že podle článku: "její role (téměř neexistující armády) byla tak nevýznamná, že při obraně jeho režimu během osmi měsíců bojů, jež vedly k jeho svržení, nesehrála téměř žádnou úlohu."

Tedy nedokázala porazit NATO. To musela být opravdu slabá(!). Podle jiných zdrojů by bez "humanitárního bombardování" s povstalci hravě zametla. Vypadá to tedy, že zloduch Kaddáfí držel tedy armádu docela rozumného rozsahu, která na lokální problémy docela stačila. Že dokázala osm měsíců odolávat děsivé válečné mašinérii NATO a evropských zemí, je docela obdivuhodné.

0 0
možnosti

kismet

28. 12. 2011 9:15
kultivace národa - problém na generace !

Demokracie je založena na dobrovolném přijetí pravidel (zákonů) někým schválených (většinou v parlamentu, referendem,..). 

Právě ona dobrovolnost v mnoha zemích chybí (Rusko nevyjímaje).

Kultivace takových zemí je záležitost dalších generací. V situaci přelidnění těchto zemí a následné bídy toto bude spíše nemožné, vzniklý chaos uřídí jen další diktátor.

Události posledních několika desetiletí ukazují jednoduchost rozbití tradiční mocenské struktury a ponechání takové země v chaosu. Při pomyšlení na roli ČR v těchto procesech je mi stydno.

Stydím se i za pana Havla a jeho humanitární bombardování, když už se nestyděl on.

3 0
možnosti

Johny_S

2. 1. 2012 14:04
Re: kultivace národa - problém na generace !

Proč by se měl stydět?

0 0
možnosti