Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ta pravá od Mattela. Číňanka vyrábí hračky v nelidských podmínkách

Většina světové hračkářské výroby pochází z Číny. To si podle nezbytné cedulky na pozadí každého druhého plyšáka není těžké domyslet. Málokdo si ale představí, v jakých podmínkách všechny ty figurky, panenky, autíčka a další hračky vznikají. Ten svět má většinou do kreslených disneyovek hodně daleko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Leva

Čínské svinstvo

Mně více zajímá, proč se povoluje dovoz činského svinstva do Čech? Víme dobře, že jde o brak a nebezpečné výrobky.

0/0
7.1.2012 13:14

MeGabovo

Re: Čínské svinstvo

Protože to lidi kupují? Ne nadarmo kdysi v jedné scénce Wericha s Horníčkem Werich pronesl:

„To je blbý, to se bude líbit!“

Uvědomte si, že mezi lidmi se nachází určitá část jedinců, kteří by se dali označit za uvědomělé a rozumné, ale lid jako masa se vždycky chová iracionálně. Raději se s tímto sžijte nebo vás ještě klepne.

0/0
7.1.2012 15:55

_Zuzka

Farma zvířat

....A lidé zjistili, že zvířata na Farmě zvířat pracují více a sežerou méně než na lidských farmách. A tak se lidé jezdili učit na zvířecí farmu, jak se správně chovat ke zvířatům. ... Orwell.

0/0
6.1.2012 23:46

kion121

.

Naprostý souhlas s Debby Chan!!

0/0
6.1.2012 17:35

gf75

asi tak...

od jiste doby,co jsem viděla jak činane zachazeji ze" zviřaty".....tak tohle mi brvou nehne,()

+2/0
5.1.2012 7:23

hlava.dvacetdva

Takový pracovní režim

se dá absolvovat i u nás. Taky za minimálku. Ale upřímně řečeno nic moc.

0/0
4.1.2012 20:39

stryke

Re: Takový pracovní režim

Také si myslím...nebo teda vím, na škole jsem si musel vydělávat a prošel jsem většinu řetězců i velkých montážních firem. Dobrá motivace učit se! České společnosti jsou snesitelné, ne tím, že by se pracovalo míň, ale přístupem. V nadnárodních společnostech se nosilo (nevím jak je to teď, mám 5 let po škole) dělník = otrok, zloděj a fackovací panák. Nejhorší zkušenost mám z brněnského makra (několikrát denně šacování na tělo i jen při návštěvě toalety - co kdybych chtěl třeba sežrat paletu mouky a měl ji v kapse, regulerní bossing ze strany vedení...). Makro bývalo jednu dobu postrachem brigádníků... i když pak nabízeli dvojnásobnou hodinovou mzdu pro brigádníky, nikdo k nim nechtěl! Ještě pár let potom jsem odmítal jít si tam cokoliv koupit :-/. Naproti tomu jsem třeba docela rád chodil do Teska, mzda byla sice ubohá, ale chovali se tam k lidem celkem slušně.

+1/0
5.1.2012 23:40

zberanek

Proč se staráme o problémy jinde a neřešíme vlastní?

Je zřejmé, že Česko má svých problémů dost a není třeba se starat o problémy v jiných zemích. Musíme se vypořádat se zloději, udělat si pořádek ve vlastní zemi.

+1/0
4.1.2012 16:44

MeGabovo

O co v tom článku vlastně jde? 8-O

Proč ten děsící podtón v celém tom článku? Kdyby Číňani nebyli ochotni za těch podmínek pracovat, tak tam přece nepracují, ne? Pokud nemají nouzi o zaměstnance, znamená to, že nabízí výborné pracovní podmínky.

+1/0
4.1.2012 8:11

lebeda24

Re: O co v tom článku vlastně jde? 8-O

Myslíte, že mají na vybranou?

0/0
4.1.2012 9:01

MeGabovo

Re: O co v tom článku vlastně jde? 8-O

Blbě položená otázka. Správně by měla znít takto: Nutí je někdo v té fabrice pracovat?

+1/0
4.1.2012 10:16

bar.bu.do

Re: O co v tom článku vlastně jde? 8-O

... hlad?

0/0
4.1.2012 10:38

MeGabovo

Re: O co v tom článku vlastně jde? 8-O

Psal jsem „nutí je někdo…?“ a ne „nutí je něco…?“ Protože pokud je to hlad a ne nějaký tyran či diktátor, tak jsou nyní jistě spokojení, že coby zaměstnaní hlady netrpí, ne?

0/0
4.1.2012 12:31

bar.bu.do

Re: O co v tom článku vlastně jde? 8-O

... nutí je to, že někdo jiný vlastní zdroje obživy ...

0/0
4.1.2012 17:34

MeGabovo

Re: O co v tom článku vlastně jde? 8-O

Reagujete na něco, co jsem nenapsal.

Z důvodu nepochopení psaného textu jste se vyautoval/a z diskuse.

0/0
4.1.2012 20:50

_Zuzka

Re: O co v tom článku vlastně jde? 8-O

Nutí je do toho jejich rodina a jejich patriarchální společnost, kde ona a její matka budou dřít od rána do noci, aby jejich syn/bratr mohl vystudovat školu, protože pro ně je kluk daleko víc než děvče. Její život není důležitý, důležitý je její bratr, protože ten ponese rodinné jméno a v tomto duchu jí donutí jít do továrny a dřít tam jako mezek. Nikdy ze života nebude nic mít. A tím, že jsme tyhle šmejdy koupili dětem k Vánocům se podílíme na jejím mizerném osudu. Už tomu rozumíte?

0/0
6.1.2012 23:29

MeGabovo

Re: O co v tom článku vlastně jde? 8-O

Kdybych měl vyjít z vašeho idealistického vidění tamní společnosti, tak pokud nekoupíte svým dětem šmejd, dosáhnete jen toho, že matka s dcerou pojdou hlady a syn s bratrem nevystudují.

0/0
7.1.2012 15:53

mordorsevali

Podporovat českou výrobu nebo čínskou? Kupujte české hračky!

Pásová výroba sama o sobě je otřesná!, nehledě na ty prkna, co na nich spí "zdarma" atd. - u nás to je stejná bída, jistě, ale sami si to děláme - nebo lidi kolem nás, když je necháme, nic neřekneme... Nezlepší se to, dokud Češi nebudou podporovat českou či alespoň evropskou výrobu. A čínští dělníci kvůli tomu určitě hlady nezemřou, třeba naopak - konečně se ozvou. Kdo nemá hlavu vymytou z reklam na americký sen ("pravá od mattela" a podobné hovadiny), může dětem pořídit kvalitní a chytré české hračky, případně evropské. Hlídám si, co se kde vyrábí a minimálně to může dělat každý - kdo rezignovat, jeho slabost...

České hračky: http://www.igracek.cz - Efko, Kovap, Merkur, Noe, Svoboda, Vista, Walachia - to už si snad každý vybere, ne?

+4/0
4.1.2012 8:10

2vivi

Re: Podporovat českou výrobu nebo čínskou? Kupujte české hračky!

R^R^R^R^R^R^R^VVV

0/0
4.1.2012 14:04

i-vet

Re: Podporovat českou výrobu nebo čínskou? Kupujte české hračky!

Super! MERKUR otevřel v Polici nové muzeum svých výrobků, fakt suprácké! Doporučuji navštívit, spojit s výletem do Adru-skal vedle a za pár korun super víkend!

0/0
4.1.2012 16:16

_Zuzka

Re: Podporovat českou výrobu nebo čínskou? Kupujte české hračky!

Merkur nikdy neměl chybu. :-)

0/0
6.1.2012 23:31

MeGabovo

Re: Podporovat českou výrobu nebo čínskou? Kupujte české hračky!

Kvalitní hračky bude z velké části kupovat jen ten, kdo a/ na to má, b/ má vyloženě averzi k hračkám z Číny, tedy ve výsledku moc lidí ne. Naprosté většině lidí jde z různých důvodů pouze o cenu. Pokud byste propagoval zákaz dovozu zboží z Číny, pří. uvalení vysokých cel, tak vás jako populistu hlupáci mezi lidmi, kterých je obrovské množství, možná vyzvednou do nebes. Pak ta opatření ale nesmíte uvést v platnost, protože by vás ti stejní lidé svrhli v revoluci (nebo puči), neboť byste zapříčinil neuvěřitelné zdražení prakticky veškerého spotřebního zboží. Jakmile by byl omezen dovoz zboží z třetího světa, snížil by se tlak na domácí výrobce a ti by s cenami okamžitě šli nahoru, přesně na základě nabídky a poptávky.

Na tohle člověk nemusí být ekonom, stačí selský rozum. Chybí-li vám, je mi vás líto.

0/0
7.1.2012 16:04

vlodykov

A kde vyrábí TESKOMA?

TESKOMA se prezentuje jako česká firma,která vyrábí domácí potřeby,ale vše dováží z Číny.

TESKOMA je jen překladiště.Proč nevyrábí v Česku? O tom mluví články přede mnou.

Kalousku,div se, proč je nezaměstnanost .

Tavých firem,co nechávají vyrábět v Asii bude přibývat,ale i nezaměnanosti.

0/0
3.1.2012 15:59

tajemník ministerstva zvěrstva

Re: A kde vyrábí TESKOMA?

Kalouska se nedovolávejte. V Číně se vyrábí proto, že většina lidí jsou kreténi, kteří kvůli každé ušetřené kačce radši nakoupí čínský šmejd, než aby se pídili po skutečně českých / evropských výrobcích.

0/0
3.1.2012 16:03

lebeda24

Re: A kde vyrábí TESKOMA?

Není to tak jednoduché, jak píšete, zabere to hodně času a výsledek je nejistý. Spousta firem tvrdí, že je výrobcem a není tomu tak. Mám své zkušenosti.

0/0
4.1.2012 9:05

reformovany.druid

Re: A kde vyrábí TESKOMA?

Souhlas. Taky nechapu ty lidi co kupuji TESCOMA smejdy.

0/0
6.1.2012 21:03

brco

Práce přesčas

U nás je to teď stejné jako v té Číně. Také se MUSÍ dělat práce přesčas, ale od nového zákonníku práce a jeho zavedení už NEMUSÍ podnik a ani soukromník platit 25% navíc za hodinu přesčasu. Kde jsou odbory a jejich demonstrace? Každý s předáků odborů řve jedině tehdá,když potřebuje body na cestu do politiky. Jináč jim je obyčejný člověk u (_!_) takže to tady spěje stejně do kopru. Pracovat za minimální mzdu a držet klapačku, jináč venku čekají ukrajinci a bělorusové, kteří budou makat ještě za míň. Zisk musí být vždy ten největší, ať už je to jakýmkoliv způsobem. Na nějakou oddanost a loajalitu si dnes nikdo nehraje. A co by sme chtěli, když už pan president Klaus svého času vyřkl památnou větu:neviditelná ruka trhu to všechno zařídí

+1/0
3.1.2012 15:42

bar.bu.do

Re: Práce přesčas

... Mádláci vyměnili své fabriky za jednu dovolenou na Bibione ...

... a teď kňučí ...

... a nakonec se ukázalo, že i ta dovolená na Bibione byla na dluh ...

0/0
3.1.2012 15:53

MeGabovo

Re: Práce přesčas

Proto vždycky říkám, že zákoník práce by bylo nejlepší zrušit. Nadávají na něj zaměstnavatelé i zaměstnanci, jak je vidět. A oba nejspíš oprávněně. Dál by se pracovní vztahy řídily pracovními smlouvami mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem a byl by klid.

0/0
4.1.2012 8:14

Tajemný muž

Rozdíl proti ČR

Ano, u pásu to vypadá hodně podobně. Ale v ČR je oproti Číně jeden velký rozdíl - vzdělání. U nás můžete střední školu vystudovat zdarma, učení máte taky zdarma. Rekvalifikační kurzy Vám taky zaplatí stát. Pokud má někdo jen základní vzdělání a nechce se mu učit, tak je to jeho volba.

Měl jsem možnost při studiu na VŠ birgádničit v jedné firmě, která zaměstnávala takové dělníky. Většinou si stěžovali, že musejí dělat spoustu přesčasů (i 4 hodiny denně, ale byly placené) a za málo peněz (základ 10.000/měs). Tak jsem se ptal, proč nejdou jinam. Prý se ZŠ je nikde neberou. Tak jsem jim řekl, že úřady práce pořádají rekvalifikační kurzy zdarma a jeden podnik, co poblíž stavěl halu, hledal např. svářeče (a nabízel nástupák 20.000,--/měs i víc) apod. a na to mi řekli, že se nehodlají nic učit a že by se na to mohli...

Jistě, ne každý má možnost změnit zaměstnání, ale zvýšit si kvalifikaci zdarma určitě ano. To v Číně není.

0/0
3.1.2012 11:34

obejmi svého censorka za 14,90,-

Re: Rozdíl proti ČR

Máš pravdu, ale tady jde vidět jak tenká je hranice, protože přece jenom ty rozdíly zase až tak extrémní nejsou.

A svařovat se koneckonců naučí i mentál a v Číně možná ani tu kvalifikaci chtí nebudou.

0/0
3.1.2012 12:52

_Zuzka

Re: Rozdíl proti ČR

Kamarád hasič mi vyprávěl, jak to dopadá, když se naučí svařovat i mentál. Takový požár jste ještě nezažil.

0/0
6.1.2012 23:34

za pravdu blokovaná motorová myš

Jak "v nelidskejch" ?

Já tam vidím lidi! Nebo se mýlím?

+1/0
2.1.2012 17:47

obejmi svého censorka za 14,90,-

O co jde?

Je to snad povinné?8-o

+1/0
2.1.2012 17:09

Tajemný muž

Re: O co jde?

Dá se říct, že ano. Abyste se uživil, musíte pracovat, nebo žebrat (takových jsou stovky, těžko něco vyžebráte). Na venkově práce není, tak musíte do města. Jelikož jste bez vzdělání (na vzdělání potřebujete peníze a ty nemáte), žádnou lepší práci nedostanete. Máte tedy 3 možnosti: 1) vzít tohle a být rád, že neumřete hlady a máte kde složit hlavu (třebaže ta ubytovna připomíná spíše koncentrák), 2) žebrat jako desítky možná stovky lidí kolem s vidinou, že třeba týden nebudete mít co jíst a zemřete hlady, 3) zemřít hlady.

Dá se říct, že nemáte moc na výběr, takže ano, pro většinu lidí je to bohužel povinné. Rv

0/0
3.1.2012 11:29

MeGabovo

Re: O co jde?

Takže se dá říct, že tamní lidé jsou vesměs spokojení, protože kdyby nebyli, tak tam nepracují. Tak proč do toho systému zasahovat, ne?

0/0
4.1.2012 8:16

Ilhan

Re: O co jde?

Ty jsi dobře vysmaženej, chlape, s tebou bych se fakt potkat nechtěl.

0/0
6.1.2012 11:06

MeGabovo

Re: O co jde?

To já zase s tebou klidně :-). Asi bys zjistil, že ne každý konzervativní pravičák jen myslí na prachy, ale dokáže zcela zadarmo makat i v oborech, u nichž je zažito, že jsou líhní socanů a ochránců kůrovce ;-D

0/0
6.1.2012 11:26

Smradlavej čmoud z komína

Re: O co jde?

asi tam nejde KRÁST tak jako u nás, takže ano

0/0
3.1.2012 19:46

PetrP7

Mattel nebo Lego za situaci dělníků vysloveně nemohou...

To by snad mohlo platit v dobách plachetnic a ne-internetu... Dnes to ví každej, jen ne ti, kteří z toho mají vejvar.;-€

+2/0
2.1.2012 16:44

2vivi

Re: Mattel nebo Lego za situaci dělníků vysloveně nemohou...

Tak Lego za to fakt nemůže...to se totiž vyrábí..mimo jiné....v ČR, ale Mattell za situaci tamních dělníků zcela jistě může..neustále tlačí na cenu, aby se vyrábělo, pokudmožno, zadarmiko a prodávalo za tisícinásobně dráž (ať si zákazník zaplatí "západní kvalitu" a značku...

0/0
4.1.2012 14:09

reformovany.druid

Re: Mattel nebo Lego za situaci dělníků vysloveně nemohou...

Lego se sice vyrabi treba i u nas, ale v Cine take.

0/0
6.1.2012 21:08

cz3dtc

Nevidim rozdíl oproti českym firmám

Je to uplně stejné tak proč nepředvádíte otroctví čechů za pár drobnejch v českých firmách ?

+1/0
1.1.2012 19:39

2vivi

Re: Nevidim rozdíl oproti českym firmám

No nevim, dělám u pásu v české firmě a nikdo mi nezakazuje se napít, jít na záchod, marodit když jsem nemocná, či vzít si dovolenou....jo a plat...ten taky dostávám, mohl by být lepší, ale to budu tvrdit i když budu manažer se sto tisíci a určitě mám víc ti chudáci v Číně...:-/

0/0
4.1.2012 14:11

Yamamoto13

Továrny u nás.

A jak si myslíte,že vypadaji podmínky ve fabrikách u nás?A nebo ubytování?Jděte se podívat na ubytovny pro dělníky co pracují na stavbách.Jediné co je lepší,jsou ty toalety.Jinak je to vše naprosto stejné.

+1/0
29.12.2011 20:04

tvé horší já

Re: Továrny u nás.

Presne tak, ale holt lip to zni..

0/0
30.12.2011 13:21

tomholl

Re: Továrny u nás.

Taky jsem dělník,bydlím na ubytovně,dělám u soukromníka a nemůžu si stěžovat :-/ tak co to tady meleš 8-o Nebo máš jiné zkušenosti???

0/0
31.12.2011 15:46

bar.bu.do

Re: Továrny u nás.

... znám provoz, kde ženské dělají noční dvanáctky u strojů za minimální mzdu bez ubytovny ...

0/0
31.12.2011 18:47

MeGabovo

Re: Továrny u nás.

Asi jsou rády, že mají práci, ne?

0/0
4.1.2012 8:18

bar_bu.do

Re: Továrny u nás.

... ano, jsou ...

0/0
4.1.2012 18:09

Najdete na iDNES.cz