Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V Indonésii pořádají hon na pankáče, holí jim číra a berou ostnaté ozdoby

Punkeři s nagelovaným čírem a pocvočkovaným oděvem se musí mít na pozoru při návštěvě indonéského Acehu. V nejkonzervativnější provincii muslimské země se totiž stali novým veřejným nepřítelem. Na pětašedesát jich zatkli při víkendovém koncertu a do posledního je ostříhali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

SecondWisdom

Punk

Držím palce ;-)R^

0/0
16.12.2011 20:18

sockopankac

a jéje

tam asi na dovolenou nepojedu ;-D ikdyž holič zdarma je docela luxus ;-)

0/0
15.12.2011 17:25

zachrance_od_mravence

inu kazde frustrovane hovado potrebuje...

mit alespon kratkodobe nad nekym navrch, bez ohledu na viru nebo politicke presvedceni... a kazda bezvyzvnamna existestence si rada zaprudi a zasikanuje. pokud tak navic cini s vymluvou na viru a navic jeste z pozice uredni moci, je to pro takoveho ubozacka primo bozska mana (ooo jak jine to mame zde ve stredni evrope:-))

+1/0
15.12.2011 10:15

huh

U nás si musí ženy zakrývat ňadra,

také omezování svobody!

0/0
14.12.2011 23:21

Červená_Karkulačka

to chce zevšeobecnit

Například chytat skiny a lepit jim na hlavu epoxidem koňské oháňky. Nicméně nestačilo těm pankáčům dát jen burky, když tam mají rádi muže stejné tváře? Tohleto je vlastně ublížení na zdraví, když se oddělují končetiny těla (zdraví tělesného a v důsledku toho i duševního). ;-) To je náboženská válka proti sektě punkerů.

0/0
14.12.2011 22:14

Fai Rodis

No boze.

Mohou plynule prejit ze subkultury pankacu doo subkultury skinheadu.

+1/0
14.12.2011 22:10

Corason

jj

Ale holky řikaly, že punk je jinde! ;-)

0/0
14.12.2011 21:20

luban12

Před pankáči tu byli ještě jiní.

Když jsem si dones fotku na občanku,tak mě ji nevzali a až na čtvrtý pokus ji přijali. Nelíbil se jim můj účes. Při procházení okolo nádraží "Praha střed" ,mi tomu říkali stejně Masaryčka, mi byly také přistřižen můj "eman". To se tady psal rok 1958 ;-(

0/0
14.12.2011 20:47

Slaine55

Kde jen jsem to již zažil?

No přeci tady! Za totality, kdy blbost přím pučela z každého záhybu - blbost kráčejíci ruku v ruce s agresí...

+1/0
14.12.2011 20:26

Soros

To jsme tady taky měli!

U nás holili komanči!

0/0
14.12.2011 19:41

Vesuvit

Re: To jsme tady taky měli!

Stejně nebezpečná svoloč jako militantní pámbíčkáři! ;-€

0/0
14.12.2011 21:04

Kilimanjaro

jak rikaji:panks not did

;-D

+1/0
14.12.2011 18:34

Blackhawk

Re: jak rikaji:panks not did

Punks not dead /panks not ded....nauc se anglicky

0/0
14.12.2011 22:13

duhacenzor5

Aha.

v první chvíli jsem nepochopil, co jim vlastně holí...

0/0
14.12.2011 18:15

Ravenek

Sakra...

Co v Indonésii lidi dělají s drobnýma, když tam nejsou hromady pankáčů s větou: "Kámo, nemáš drobák?"

+1/0
14.12.2011 15:03

překladatel do reality

Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

.... a jim příbuzných levicových směrů, ke kterým vesměs pankáči, coby nepříliš přemýšliví lidé, tíhnou. V dějinách se už minimálně třikrát stalo, že po jejich hřbetě vylezli komunisté k moci načež je zmasakrovali a oni stále dneska s nimi budou bojovat proti "zlému kapitalistickému světu" v němž se jim nic nestane. A to samé platí i pro jejich tíhnutí k "utlačovanému islámu" v našem kulturním okruhu :) Tam kde islám bohužel vládne zavede vždy takovou "unikulturu", kde opravdu pro tyhle naivky nebude místo :)

+11/0
14.12.2011 14:16

Huhlovec

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Váš text (a především spojení - "nepříliš přemýšliví lidé") je velmi zajímavý. Nevím kde žijete, ale 90% pankáčů které znám (včetně mně) jsou velmi inteligentní lidé, kteří přemýšlejí a hlavně mají svůj vlastní názor. Což vy asi nemáte, když zde píšete takovéto hlouposti. Možná byste se divil, kolik pankáčů pracuje ve vedoucích pozicích v tomto státě a ti naivkami rozhodně nejsou. ;-)

+11/0
14.12.2011 14:38

překladatel do reality

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Vážený, "nepříliš přemýšlivý" nerovná se "nemít vlastní názor". I nepříliš přemýšliví lidé mohou mít velmi SILNÝ světonázor, a ten podle toho také může vypadat. A jestli chcete debatu na téma světonázoru, zvolte platformu (tady tyto trapné diskuze na iDnes pro debatu příliš vhodné nejsou). Už teď se těším třeba na objasnění kauzality ve větě "Což vy asi nemáte, když zde píšete takovéto hlouposti" :)

+4/0
14.12.2011 14:51

Huhlovec

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Vážený pane, "nepříliš přemýšlivý" a "nemít vlastní názor", nejsou věci na které jsem s ohledem na vlastní názor narážel ;). Pokud byste měl vlastní názor, tak nepoužijete takové spojení, jako např. "boj proti zlému kapitalistickému světu" aj. které s punkem VŮBEC nesouvisí. Tyto věci evidentně nemáte z vlastní hlavy. Pokud by Vás zajímalo "jádro pudla" tak se o problém zajímáte komplexně a nepapouškujete co jste kde (v médiích) slyšel.

Punk nerovná se anarchie. ;-)

+2/0
14.12.2011 15:12

překladatel do reality

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

A jéje a jsme tu u toho zase - opět je tu jeden zástupce nějakého politicko/ideologického směru, který má za to, že on jako jediný zná jeho pravou definici a skutečnou podstatu a tudíž má nejen nadhned nad 99% procenty "náplav" daného směru, ale o to víc samozřejmě nad těmi, kteří stojí mimo tento směr a mají tu drzost si osobovat jakoukoli jeho znalost.

Nuže, já vím DOST o vzniku punku a jeho sociálním a politickém podhoubí v industriální severní Anglii a v "rust beltu" severvýchodních Spojených států. Vím dost o tom, že ač jako všude existují výstřelky, punk je v zásadě řistě levicový, protože "individuální svobody" ve skutečnosti chce dosáhnout naordinovaným "celospolečenským" řešením. Vím o poměru účelovosti vs. účelové spřízněnosti, s jakou punkeři tvoří koalice s různými ekonácíčky, komunisty nenávistnými agresivními "pacifisty" atd. Že pro ně byl vždy nejnebezpečnější formou establishmentu demokratický stát s kapitalistickou ekonomikou, protože tomu jejich vysněnému způsobu

+2/0
14.12.2011 15:24

překladatel do reality

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

získání "osobní svobody", bere vítr z plachet, protože má k jejímu dosažení jinou, nedestruktivní cestu.

A vím také,a v úvodu to jasně píšu, že punkeři NEJSOU JEN anarchisté, ale tvoří průmět různých množin od anarchistů až po nenávistný feminismus. Všechny tyto levicové směry mají jedno společné - absolutní nepochopení lidské přirozenosti dané miliony let evolučního vývoje a velkou chuť tu až naivně směšnými a tu zase brutálně vražednými způsoby tuto přirozenost změnit

0/0
14.12.2011 15:28

překladatel do reality

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Mám tam chybu, má tam být "účelovosti vs. skutečné spřízněnosti".

0/0
14.12.2011 15:37

briza

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Jen jestli to neni spis tak, ze oni odmitaji jakykoliv establishment. ;-)

0/0
14.12.2011 15:45

překladatel do reality

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

O tom o pár příspěvků níže. Plus také to vyjadřuji v té "účelovosti spojení s komunisty...." a dále. Zlý kapitalistický establishment je pro ně nejnebezpečnější v tom, že lidem dává v REÁLNÉ formě a se stabilním ekvilibriem obdobu toho, co oni slibují ve svém nesmyslném platónovském idealismu. A něco takového se neodpouští, takže proti němu se vystupuje nejzuřivěji (a také nejlépe a nejbezpečněji).

0/0
14.12.2011 16:03

JMoudry

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Evidentně nevíte o punku nic, protože mu zcela mylně podsouváte různé politické podtexty. Trochu si tu problematiku prostudujte, než budete příště kázat.

0/0
14.12.2011 20:25

weneto

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Anarchisté, pokud vím preferují naprostou svobodu a protestují proti jakémukoliv mocenskému tlaku státu - takže jsou vlastně dle dnešního pojetí, kdy se náckové popisují jako levicová strana, skupinou pravicových intelektuálů

0/0
14.12.2011 15:04

překladatel do reality

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Anarchisté TVRDÍ, že preferují naprostou svobodu (tj. to samé, jako komunisté TVRDÍ, že jejich cílem je komunismus). Toto tvrzení je naprosto bezcenná platónovsky idealistická pohádka, nemající jakoukoli souvislost s reálným světem. Ve skutečnosti, v reálné kauzalitě je jejich cílem ochlokracie/mobokracie nebo chcete-li lůzovláda.

My Homo sapiens sapiens jsme primáti, tj my a naši předkové již několik desítek milionů let žijeme v tlupách s nějakým typem hierarchie (proměnlivé v čase ale vždy přísně dodržované). Z toho vycházejí všechny naše instinkty, strategie chování i rozmnožovací strategie a dokonce i naše inteligence toto nese jako určitou zátěž (neboť ostatně jen z tohoto důvodu, totiž že si musíme pamatovat všechny bývalé činy jiných členů tlupy a analyzovat jejich tahy, jak se v hierarchii tlupy chovají, také vznikla). Takže v okamžiku, kdy zrušíte formální mantinely hierarchie (tj. stát a další společenské instituce), nezavládne žádná svoboda rovných a vzájemně...

+1/0
14.12.2011 15:15

překladatel do reality

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

... se respektujících a ohleduplných individuí, ale zavládne lůzovláda. Každý schopný demagog (a mám za to, že ti teoretici anarchismu, kteří MOC DOBŘE VĚDÍ, že toto by po uskutečnění jejich myšlenky nastalo, se právě vidí v této roli) by dokázal ad hoc stvořit vždycky dočasný dav příznivců (protože být v takovémto davu je bezpečnější, než být mimo něj a ještě z toho něco kápne) k uskutečnění toho kterého svého momentálního záměru - a tím by bylo naprosto bezpečně nějaké porušení základních práv někoho jiného (např. práva na život). Zkrátka stvořili by ideální konstelaci pro tvorbu těchto proměnlivých davů lůzy - neboť v situaci, kdy padly veškeré společenské hierarchie a mantinely padlo i to nejelementárnější bezpečí každého jednotlivce - padla by možnost "opakovaného" hraní dle teorie her, to znamená, že by se hrálo na maximalizaci zisku při "prvním kole" - tj. když někoho cizího potkám, zabiju ho a co má si přivlastním. Ideální prostředí pro tvorbu ad hoc davů.

+4/0
14.12.2011 15:33

Fai Rodis

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

No, s tou inteligenci to mohlo byt i kapanek jinak.

Existuje studie o jihoamerickem kmeni Indianu Ache. Muzi lovi spolecne, zeny sbiraji. Nalovene  maso se rozdeluje kazdemu dospelemu  stejnym dilem, co se nasbira, to patri rodine sberacky.

Kdyz lovec zahyne na lovu nebo utece k jine zenske, jeho dosavadni potomstvo zacne hladovet a pokud neni blizko veku 10 let, kdy uz se muze  sebe starat samo nebo byt brano na lov, dochazi zhusta k tomu, ze hladovy a zebrajici sirotecek je obetovan pri pristim pohrbu vyznamneho lovce.

Takze pri teto strategii - kdo odchova nejvice potomku?

Muz, ktery dokaze na lovu a v boji predvidat nebezpeci a  krizove situace (analyticka hlavicka) a zustat v nich nazivu a zena, ktera dobre sbira (opet prinejmensim dobra pamet) a udrzi si muze, nez jejich deti dosahnou 10 let...

0/0
14.12.2011 22:23

zlej

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Přestože máte pravděpodobně pravdu, je výborné žít ve zřízení, které akceptuje odlišnosti.

Tyto odlišnosti vytvářejí zpětnou vazbu, k tkzv. normálnosti a průměrnosti. Tím obohacují celou společnost i když na první pohled pro zaujatého člověka vypadají destruktivně :-)

0/0
15.12.2011 9:33

Forrrest

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Skvěle vyjádřeno!R^

0/0
14.12.2011 19:43

Tommy Gun

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Píšeš nesmysly, za komunismus že může punk, když vzniknul 60 let po vřsr? A že punkeři podporují islám, když je každému jasný, že je je to pro ně stejný jako vláda fašounů?  Píšeš, že toho víš o punku dost a punkerech kdesi v GB a USA ( znáš ty lidi osobně, že mluvíš jejich jménem??? ), ale já znám hodně punkerů z ČR a SR a ty teda do tvejch směšnejch škatulek nepatří. A nejsou to nádražní somráci drobnejch na krabicové víno.

Za druhé, anarchismus nerovná se punk.

+2/0
14.12.2011 17:08

překladatel do reality

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Vážený, vy byste se nejdřív měl naučit číst nebo chápat psaný text. Já psal o ANARCHISTECH a anarchismus je jako ideologie mnohem starší než komunismus a sahá až do francouzské revoluce. A psal jsem, že mnozí punkeři se k němu hlásí. Čili, z toho NEVYPLÝVÁ, že punkeři jsou stejně staří jako anarchismus a tudíž starší než komunismus. A jen ty tři příklady, abyste si nemyslel, že kecám: Pařížská komuna, "Černá armáda" Nestora Machna v ruské občanské válce a potom katalánští anarchisté během španělské občanské války.

A co se týče vyjádření anarchismus = punk, k tomu jsem se dostatečně vyjádřil níže, to už se mi někdo jiný vkládal do úst také.

A co se týče podpory anarchistů a taktéž punkerů (asi anarchistických punkerů) islámu, tak si pěkně pročtěte seznam členských organizací sdružených v "Ne základnám" a také k tomu, co tahle banda zrůd hlásá o Izraeli atd.

+1/0
14.12.2011 17:35

hafusak2

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Já Vás chápu, ale mohl jste být stručnější: "My pravičáci jsme chytří, přemýšliví a schopní, všichni jsme jednotně myslící a kdo vybočuje z řady, má vlastní myšlení nebo s námi v něčem nesouhlasí je hloupý, nemyslící a společnosti škodící levičák":-).

+2/0
14.12.2011 19:57

Blackhawk

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Mam stejny nazor na toho idiota.

+1/0
14.12.2011 22:17

překladatel do reality

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

No, tak to tedy "chápete" opravdu znamenitě, bravo :D V jedné větě jste se dopustil těchto příkladů logických klamů: falešné dilema (My .... a kdo vybočuje z řady nebo s námi nesouhlasí...), použití kvalifikujícího jazyka a ad absurdum. Bravo.

0/0
14.12.2011 23:57

kodlx

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

nepříliš přemýšliví lidé - treba visaci, vsichni to inženýři. boha jeho to je material.

0/0
14.12.2011 19:32

překladatel do reality

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

A tímto příkladem jste chtěl říci co? Pavel Kábrt je taktéž inženýr a jeho kreacionistické blábolení začínající tím, že myšlenka evoluce je v rozporu se zákony entropie, jsou k smíchu už při řádném pochopení látky reálného gymnázia. Ivo Aštar Šeran Benda je taktéž inženýr. Víte, vysokoškolský titul by ideálně MĚL znamenat, že jeho nositel je člověk hloubavý a přemýšlivý a realistický chápající například to, že platónovské ideály nejsou součástí objektivní reality, ale pouze logickými konstrukcemi lidského mozku a mimo něj nemají žádnou platnost, ale žel bohu tomu tak není.

0/0
15.12.2011 0:17

JMoudry

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Děláte to častěji, že se vyjadřujete k věcem, o nichž nevíte nic nebo jen velmi málo?

0/0
14.12.2011 19:54

překladatel do reality

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Skvělý příklad logického klamu, zvaného sloučená otázka. Já pro vás mám jiný, také hezký příklad: "Už jste přestal znásilňovat svoji dceru?"

No a když máme úvodní zdvořilosti za sebou, tak aby bylo jasno, o sociologickém podhoubí vzniku punkové subkultury v typicky industriálních oblastech londýnských předměstí, severní Anglie, zvláště Liverpoolu a Manchesteru a v oné době vleklou krizí postižených severovýchodních státech od New Yorku až po Illinois toho vím dost. A vaše snaha tu prezentovat punk jako zcela apolitický či bezsvětonázorový proud je směšná a neobstojí ani z hlediska logiky jeho vzniku a vývoje ani z hlediska empirických zkušeností s KONKRÉTNÍMI lidmi. Chápu, že byste jistě argumentoval tím, KDO je pravý punker a kdo "si na to jen hraje" a těch prvních by sítem vašeho přísného oka jistě příliš neprošlo, ale to už je zase jen vaše subjektivní měřítko.

0/0
15.12.2011 0:05

JMoudry

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Nemám dceru, ale děkuji za váš úvodní blábol. A k tématu: Punk pochopitelně byl ve svých počátcích zcela apolitický, což vy ovšem z jakéhosi důvodu odmítáte připustit (zřejmě to nezapadá do vaší teorie čehosi). To, že se některé jeho odnože a skupiny uvnitř něj později politizovaly, je sice fakt, nicméně tento jev nedělá z punku jako celku politické hnutí. Ideově je toto hnutí také značně roztříštěné, takže připisovat mu jakékoliv většinové směřování k čemusi je nesmysl svědčící o naprostém nepochopení či neznalosti problematiky. Nicméně je mi jasné, že zde zase bude hrát roli vaše vlastní subjektivita. PS: Největším nesmyslem by byla právě argumentace KDO je ten pravý punker, nicméně chápu vaší potřebu si zavěštit a vložit mi do klávesnice něco, co jsem sice nenapsal, ale vy to můžete obratem napadnout.

+1/0
15.12.2011 13:47

Nomad

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Blbost. Mam rad punk, islam a komance nenavidim!

0/0
14.12.2011 20:48

překladatel do reality

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Jak už jsem tu vyjádřil několikrát, na rozdíl od spousty jiných lidí jsem ovlivněn studiem přírodních věd natolik, že mě nepřekvapí a nemám problém s "výjimkami" zvlášť u sekundárních odvozených kritérií (a tíhnutí anarchistických nebo dokonce obecněji definovaných levicových punkerů ke komunistických a islámským hnutím rozhodně není primární vlastností subkultury).

Ale když už jsme u toho, zkuste co nejlépe a nejobjektivněji vyjádřit, co je podle vás podstatou punku a jeho filozofie - a co to znamená v praxi.Tedy, v této prosbě možná nesprávně předpokládám, že to "mám rád punk" znamená, "jsem punker" a ne třeba "líbí se mi jejich oblečení a hudba".

0/0
15.12.2011 0:35

anti-multi

Re: Nejvtipnější na tom je ta nepoučitelnost anarchistů...

Mily Prekladateli do reality, obdivuju vasi trpelivost vysvetlovat neco lidem, kteri o vysvetlovani nestoji protoze by je to nutilo objektivne premyslet. Vase argumenty, ackoliv logicke, jsou prilis subtilni pro zdejsi podminky. Je radost vas cist, ale premyslim zda byste lepe nevyuzil svuj cas susenim hub nebo strihanim nehtu na nohou.

0/0
15.12.2011 7:03

mlčanlivý boban

Mi pripomenuli komančov

jak strihali "vlasáčov".

Ľudksá blbosť je neobmedzená..

+4/0
14.12.2011 13:51

překladatel do reality

Re: Mi pripomenuli komančov

V žádném případě bych nikdy ani trochu nesympatizoval ani s touto (ani jinou) činností bolševického režimu, ale z hlediska estetického mám jasno: styl mániček z 60. a 70. let byl hegeš největší :)

Vlasy jak chleba s máslem doplňované usmoulanými kníry se špičkami dolů (angličtina pro to má název "handlebar moustache") a kotletami, které plynule přecházejí až na lýtka.... Něco takového bych prostě na sobě nesnesl ani omylem - zcela bez ohledu na to, zda a jaký politický postoj to vyjadřuje.

0/0
14.12.2011 14:24

Huhlovec

Re: Mi pripomenuli komančov

Ať si každý svobodný tvor určí jak chce vypadat. ;-)

+2/0
14.12.2011 14:27

Fai Rodis

Re: Mi pripomenuli komančov

Ovsem na stranu druhou - proc maji ostatni tvorove byt nuceni na neco tak neupravneho a ucouraneho koukat?

0/0
14.12.2011 22:26

JMoudry

Re: Mi pripomenuli komančov

Naštěstí omezení lidé vašeho typu nemohou ostatním (alespoň ve svobodnějších částech světa) určovat jak mají vypadat...

0/0
14.12.2011 20:27

překladatel do reality

Re: Mi pripomenuli komančov

Vaše trapnost s jakou jste se rozohnil zřejmě v reakci na vlákno výše vám asi zabránila v pochopení, že jsem ani náznakem nikde nevyjádřil žádnou touhu jakkoli někomu jinému zakazovat tento styl nosit, neboť já svobodu druhých (která nezasahuje do svobod jiných) plně respektuji - i včetně svobody ztrapnit se.

Jen ještě se zeptám, který typ omezenosti je ten můj? Vzhledem k tomu, že jsem mluvil pouze o estetické stránce věci, tak se dostáváte na trochu nejistou půdu, ale jen do toho, už se těším :)

0/0
15.12.2011 0:27

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.