Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rodiče mohou klidně vychovávat „vlčata“, ale nesmí je izolovat

Úkolem rodičů je připravit děti na život ve společnosti, shodují se odborníci. Úplná izolace, jakou zavedli rodiče "vlčích" dětí z Prahy, je podle nich nepřijatelná a za hranicí toho, co by se dalo označit za alternativní výchovu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

aliii23

Dnešní ,,svobodná" doba

Dnešní společnost funguje na principu konzumace, takže každé narozené dítě je budoucí konzument a plátce daní. Když se někdo snaží proti tomu bojovat neb má rozumnější smysl života, tak ho zavřou do vězení. Tohle je demokracie jo? Je to hnus jak tahle společnost funguje. Nejsi tupá ovce? Tak tu potom nemáš co pohledávat ;-€!!

0/0
31.12.2011 8:13

akazu

Marně hledám, čeho že se rodiče dopustili tak špatného,

aby šli sedět. Systém se bojí, aby ovečky nezkoušely být mimo evidenci.

0/0
9.12.2011 16:59

pesimistka7

Proč ne? Protože izolace...no nic.

Sociální pracovnice si neidealizuji, ale situace: paní zavolala policii, protože jí manžel hrozil smrtí a následně sebevraždou, byt "asketicky" zařízen, (možná něco poukazuje na preferenci nějakých "duchovních směrů") dvě děti, které papírově neexistují, matka vyjadřující se "podivně", zjištění, že děti nebyli nikdy venku - nemají boty, což poukazuje na to, že se to ani neplánovalo, matka vysvětluje jak děti přisli na svět, proč nejsou nikde evidovány, proč nikdy neabsolvovali preventivní prohlídku a absenci bot - možná něco o tom zlém světě, jestli zmínila i to, že děti nechtěli, s manželem ale být chce (a ještě "vymytým" stylem jak na videích - tak na mne působila) ... Jak má taková pracovnice na místě poznat, že jde vlastně dozajista jen o "neškodné alternativce", kteří jen chtějí žít jinak (jak zde alternativci vlastnící PC, tipuji, že" děti doma neizolující a do "zlého světa" a přírody s nimi vycházející - vehementně vykřikují)?

+1/0
7.12.2011 19:58

pesimistka7

Patřilo do vlákna "Nejsme tu sami" k příspěvku z 16:16

0/0
7.12.2011 20:08

802

Jo držet děti doma dokonce bez televize

malovat s nima a číst jim knížky to je opravdu zločin.

Správné je když to začne trochu chodit,  tak to ráno vyhnat se staršími dětmi z baráku a domů to pouštět jenom na nějaké jídlo a večer to v nejhorším posadit k televizi, takhle se vytvoří velké množství nervových spojů aby děti mohly dobře prosperovat v pomocné škole a potom se soudit se státem že jim stát odepřel vzdělání.;-D

+3/0
7.12.2011 17:47

DADAnce

Re: Jo držet děti doma dokonce bez televize

Poku jste viděl takhle malé děti venku pod dozorem starších dětí ze sousedství, rozhodně to nahlašte. To rozhodně není normánlní stav. Něco mezitím neznáte?;-)

+1/0
7.12.2011 18:52

802

Jsou to velmi těžké zločiny

klidně si porodila doma bez "lékařské" péče to je jasný pokus o vraždu novorozence, potom děti nepřihlásila a nedovolila "lékařům" aby jim poslechli srdce endoskopem, zvážili je a změřili, tedy znova prakticky pokus o vraždu a zamezení lékařům možnosti "zachránit" dítě,  jelikož je nepřihlásili tak si potom nezákonně nechodili pro sociální dávky na ně, potom je chovali cca 2 roky v 140 metrovém bytě, ukazovali jim i život venku někde z balkonu nebo okna, matka o ně pečovala celodenně čímž porušovala zákon protože  nechodila do práce.  Potom se rozhodli děti svěřit příbuzným a porušili těžce zákon že dali bratrovi 100 tisíc aby pro ně mohl přistavět pokojík.

Jsou to zkrátka "zločinci" a otec je "zaslouženě" ve vazbě aby nemohl pokračovat v "trestné činnost" a samozřejmě si zaslouží těch 12 let.

Oproti tomu ti všichni cikáni co vychovávají děti k parazitování a trestné činnosti ti jsou "vzorní" a zaslouží si aby jim stát vyplácel sociální dávky na chlast a cigarety.

+7/0
7.12.2011 14:40

DADAnce

Re: Jsou to velmi těžké zločiny

Vám ta naše menšina nějak leží v žaludku... Neměl byste poměřovat tenhle případ spíš většinou? ;-) Jo, a nechození do práce už není trestné jako za rudých bratrů... To jetaky vaše dedukce?

+1/0
7.12.2011 18:58

jenyknovak

Nejsou majetkem svých rodičů

A jsou tedy majetkem státu? Kde je napsáno, že dítě doma musí mít boty, já sám doma chodím bos. Kde je uzákoněno, že MUSÍM dítě očkovat??? http://katerinabartosova.blog.idnes.cz/c/235001/Jak-nas-chrani-ockovani.html Kde je uzákoněno, že musím dítě přihlásit či zapsat u nějakého lékaře? A prozraďte mi někdo jaký zákon mi nařizuje, abych dítěti nechal vystavit rodný list???

Pokud někdo chce oponovat, prosím o citace a odkazy na příslušné zákony.

+4/0
7.12.2011 13:17

DADAnce

Re: Nejsou majetkem svých rodičů

Už jsem to tu někde psala... Kdyby měli rodiče dojem, že dětem škodí světlo, a drželi je jen potmě? Přitom děti by byli spokojené, subjektivně by jim nic nechybělo, byly by dobře živené... Vyžadoval byste odkaz na zákon, který nařizuje děti vystavovat světlu, případně nařízení o povinném počtu lumenů na den?

+1/0
7.12.2011 13:38

jenyknovak

Re: Nejsou majetkem svých rodičů

Trochu demagogie neškodí, že? Nebyla řeč o světle, ale o tom který zákon mi nařizuje očkovat děti, doma je obouvat, nechat jim vystavit rodný list, rodit v porodnici, přihlásit u lékaře a chodit s nimi ven.

Dejte prosím odkaz, nebo citaci...

+5/0
7.12.2011 13:55

DADAnce

Re: Nejsou majetkem svých rodičů

Hlavně je řeč o jednom konkrétním případě... tedy o souhrn okolností. To, že neměly boty, signalizuje, že nechodily ven... Takže je nikdo nešikanuje kvůli absenci bot, ale kvůli izolaci. Děti potřebují poznávat svět stejně jako potřebují světlo... i když to nemáte v zákoně přesně definované, vypočtené, nalajnované.

+1/0
7.12.2011 14:43

DADAnce

Re: Nejsou majetkem svých rodičů

P.S. Jen pro zajímavost - tohle není demagogie, jen názorný - modelový příklad. Tedy takový, který může ukázat problém vámi požadovaných kritérií.;-)

+1/0
7.12.2011 14:57

viveka

Re: Nejsou majetkem svých rodičů

Co to je za logika? Budeme šikanovat lidi za každou maličkost, aby je náhodou nenapadlo něco absurdního?

+4/0
7.12.2011 14:17

DADAnce

Re: Nejsou majetkem svých rodičů

Vidíte! Vám přijde absence světla absurdní. Stejně absurdní je absence kontaktů s vnějším světem. A pro děti nejmíň stejně škodlivá.

+1/0
7.12.2011 14:45

802

Re: Nejsou majetkem svých rodičů

Ale oni ten kontakt měli, matka jasně vyprávěla jak jim ukazovala život venku někde z okna nebo balkonu.

A že by děti cca 2 roky potřebovali kontakt s jinými osobami než jsou rodiče a sourozenci, to opravdu nikde prokázáno nebylo, tyhle malé děti tohle vůbec nepotřebují.

+6/0
7.12.2011 14:52

DADAnce

Re: Nejsou majetkem svých rodičů

Koukání z balkónu je kontakt? To už je snad lepší televize.:-)

A prokázáno to, pokud vím, bylo... AspoˇN jsme to brali ve škole v základech vývoje psychiky. Tedy ontakt nejen s osobami, ale prostě s realitou. Není to zábavička, je to prostě potřeba - stejně jako jídlo, pití, láska... V době, kdy je mozek nastaven na nasávání informací a tvoří si spoje závratnou rychlostí, což už se nikdy v životě nebude opakovat, je prostě odsouzeníhodné je zavřít doma... (Zkuste třeba skripta Ontogeneze lidské psychiky).

+1/0
7.12.2011 15:10

802

Re: Nejsou majetkem svých rodičů

Jo na škole jste to brali tak to přeci musí být pravda.

My co jsme tohle nebrali na škole si prostým jednoduchým rozumem vydedukujeme že ty nervové spoje se netvoří tak že se dítě pošle na dvorek nebo posadí k televizi  jako to bývá u těch modrookých blonďáků a potom ve škole zjistí že to  sice není duševně retardované ale úplně hloupé, blbé a nevzdělatelné.

Což nebude případ těchle dětí, matka s nima evidentně malovala, mluvila, četla jim knížky atd. atd. a ty nervové spoje aktivně tvořila.

+3/0
7.12.2011 17:21

DADAnce

Re: Nejsou majetkem svých rodičů

To je právě ten průšvih... Že vaše  prostá, jednoduchá dedukce je jaksi proti všem výzkumům a zkušenostem, ale vám stačí ke skálopevnému přesvědčení, že máte pravdu. Přitom stačí chvilku pozorovat malé děti, abyste zjistil, že jste vedle. Jak probíhá proces učení, si zřejmě také hravě vydedukujete - a bude to zhruba stejný nesmysl.;-)

+1/0
7.12.2011 18:44

802

Re: Nejsou majetkem svých rodičů

Hele dámo na škole se dá ledacoc naučit ale rozum tam nerozdávají to je právě problém vás humanistických pavdělanců, našprtáno možná máte ale co naplat když z toho nic rozumného nevydekujute. "Výzkumy" humanistických pavzdělanců nebo nějaké jejich "zkušenosti" tomuhle opravdu nevěřím, protože zkušenosti vlastní a vlastní rozum, ty jsou důležité. Blbé a zaostalé  ve škole nebývají děti nějakých alternativců (jehovistů atd.) ale děti "alternativců" "chlast, kouření, hrací automaty, parazitování"

Apropó kolik jste vychovala dětí osobně, bych to tak typoval na absolutní nulu. Já už tady mám ledacos za sebou a je prokázané že děti prosperují. A mohu říci že mezi tu bezprizorní pouliční mládež co někde postává a pokuřuje na trafačce nechodili nikdy, protože tam se jim žádné nervové spoje určitě nevytvoří.

+3/0
7.12.2011 19:15

DADAnce

Re: Nejsou majetkem svých rodičů

To jsou zkušenosti lidského druhu, ale kam se na vás hrabou!

O vašich dcerách jste tu už psal, ne? Tedy tím , že byste měl zkušenosti s držením dětí v izolaci, jste se ještě nepochlubil, ale že mají rodiče výhradní právo informovat je o sexu, jste tu již ventiloval. A doložil vlastním příkladem, kdy jste se sedmnáctileté dcery zeptal, jestli o tom něco ví, načež vám odpověděla, že ano. Lepší argument pro zavedení sexuální výchovy jsem nečetla.;-D Ovšem jestli si vás s někým pletu, pak promiňte..

+1/0
7.12.2011 22:48

dukatovy_listopad

A může mi někdo říci za co je ten otec ...

Dětí na vazbe a čeká 12let??

+5/0
7.12.2011 11:15

Hroznej_puberťák

Re: A může mi někdo říci za co je ten otec ...

Je společensky nebezpečný, nepřiznal děti úřadu a nenechal je očkovat.

+3/0
7.12.2011 11:18

IARK - Králíček Chlupíček

Re: A může mi někdo říci za co je ten otec ...

Presne, co kdyby to delal dal nez skonci vysetrovani, rychle by si potaji poridil klidne i dalsich petadvacet

+3/0
7.12.2011 11:32

DADAnce

Re: A může mi někdo říci za co je ten otec ...

Co ovlivňování svědků? Zdá se, že na manželk má vliv nemalyý... ale osobně se mi to taky zdá přehnané.

0/0
7.12.2011 14:50

802

Re: A může mi někdo říci za co je ten otec ...

Jo tohle ví jen bůh a soudružka hloupá soudkyně, buďto mu chtějí zabránit v další "trestné" činnosti, což je divné když s manželkou svěřili děti bratrovi kde je o ně dobře pečováno nebo zřejmě aby neovlivňoval svědky aby byly správně prokázány ty "trestné činy"

Nejlepší snad by byl postup jako u chlapců Mauerových, děti šoupnout do Klokánku, izolovat je na rok od všech příbuzných, každý den je posílat k psychiatrovi aby je "léčil" z těch "traumat" a potom až budou mít opravdu z tohohle psychické problémy tak dát flastr 10 let matce i otcovi že to je jeich vina. 8-o

+2/0
7.12.2011 14:50

DADAnce

Re: A může mi někdo říci za co je ten otec ...

Ano, zejména v případě chlapců Maurerových to byl zavrženíhodný zásah do intimity rodiny.!!

0/0
7.12.2011 15:13

802

Re: A může mi někdo říci za co je ten otec ...

Jo držet děti které mají dostatek normálních příbuzných schopných se o ně starat 2 roky v ústavu, rok je od všech blízkých zcela izolovat, několikrát týdně je deprivovat všelikými parazity z oboru psychiatrie a psychologie, to jim opravdu může jen a jen prospět. ;-D

Apropó měli také napsat něco o tom jak se ty děti podivuhodně rychle z těch traumat zotavili když se dostali z toho klokánkovského kriminálu konečně k otci, i bych řekl že většinu těch škod na zdraví za které dostala ta Mauerová 10 let způsobil pobyt v tom dětském kriminále zvaném Klokánek.

+3/0
7.12.2011 17:27

DADAnce

Re: A může mi někdo říci za co je ten otec ...

On se ten případ teprve vyšetřoval a role jednotlivých rodinných příslušníků a přátel se teprve objasňovala... Podle zpráv kluci prospívali už v Klokánku... Taky radikální změna prostředí může prospět. Na otce a prarodiče z jeho strany už asi odvykli, takže Klokánek pro ně nemusel být o tolik horší... Samozřejmě je fajn, že už jsou u rodiny.

+1/0
7.12.2011 18:49

DADAnce

Re: A může mi někdo říci za co je ten otec ...

A k těm škodám - to si děláte kozy, viďte?;-)

+1/0
7.12.2011 18:50

pesimistka7

Re: A může mi někdo říci za co je ten otec ...

Nejspíš bohužel ne.

0/0
7.12.2011 19:07

Kahlan Amnell

Pro redakci

Nechcete už přestat s těmi "vlčími" dětmi? To se musíte opičit po bulváru, kde je nutné mít pro každého přezdívku? A ještě zavádějící? Jestli každé dítě, co neumí jíst příborem, je vlčí, tak proč nejsou kojenecké ústavy plné z tohoto důvodu odebraných dětí?

+8/0
7.12.2011 10:17

Hroznej_puberťák

Re: Pro redakci

Oni se neopičí, oni JSOU bulvár...

+4/0
7.12.2011 10:24

duch zavražděného iuose

hmm

není on to ale takřka odborný termín?

+1/0
7.12.2011 11:19

IARK - Králíček Chlupíček

Re: hmm

odborny termin? Takovyhle bych cekal u deti bez vychovy, ne bez papiru

+2/0
7.12.2011 11:32

roedor

Re: hmm

něco jako "délka fotbalového hřiště" a cena "běžné Škody Oktavie"?;-)

0/0
7.12.2011 12:24

Kahlan Amnell

Norma

Nějaká společenská norma je dobrá, ale trestat rodiče za to, že se podle ní neřídí? To už je trošku extrém, když se nejednalo o týrání.

+6/0
7.12.2011 10:15

Fmighta the Affaffin

Re: Norma

Socialni kontakt je zakladni lidskou potrebou, a odepirat ho detem je skoro ekvivalentni jako odepirat jim jidlo. Sice ten ucinek je mnohem pomalejsi nez u jidla, takze to na prvni pohled jako tyrani nevypada, ale pro jejich nasledujici zivot je to uplne stejne destruktivni. At si uci deti treba nauce vesmirnych lidi a at je uci jist treba nohama, to je jedno, ale zavirat je doma a nepoustet je k vrstevnikum je nepripustny!

+4/0
7.12.2011 10:28

fitzie

Re: Norma

základní lidskou potřebou dítěte 1,5 a 2,5 roku je kontakt s blízkou pečující osobou. ten jim byl tímto zásahem odepřen. mám za to, že děti byly zásahem sociálky a umístěním v kojeňáku a následně v příbuzné, ale neznámé rodině poškozeny mnohem hůř než rodiči za celou tu dobu.

+6/0
7.12.2011 12:05

pesimistka7

Re: Norma

Věděli, že si děti nechtějí nechat. Zásah nebyla náhodná zlovůle ůřadů a systému - všemu se mohli vyhnout, kdyby děti TAKÉ dali k rodičům, nebo bratrovi. Pro děti, které znají jen rodiče zblízka a další "živé" lidi, ptáčky a pejsky z balkonů, by to byl asi trošku šok i bez vyhrožujícího otce, policie a sociálky.

+1/0
7.12.2011 12:27

studuji VŠ cenzorskou

docela mě děsí

kolik je tady fritzlů

Souhlasit s izoloací? Dneska to bude dítě, zítra manželka.... No konec konců takhle to chodí u ručníkářů. Tak kromě těch psů, tady budou mít lehkou práci Rv

+4/0
7.12.2011 10:09

fitzie

Re: docela mě děsí

teď jde o to, kdo je pro vás Fritzl. Jestli ten, kdo si myslí, že vnucovat druhému svůj způsob života a ovládat jej silou, abych uspokojil svou potřebu (v případě diskutujících jde zřejmě o potřebu bezpečí) je správné. V tom případě jsou jasnými "fritzly" v tomto případu sociálka, Vodičková a jejich zastánci.

+4/0
7.12.2011 12:23

kerim003

Vazena pani Vodickova

Dopurucuji vam si zajit na jakykoliv zakovsky turnaj at uz fotbalovy ci hokejovy a jsem zvedev co budete rikat na chovcani rodicu a pritomnych divaku pokud by jste chtela videt opravdu extrem tak doporucuji fotbal na Sparte a hokej na Slaviii - to se nezastavam rodicu o kterych je clanek ale vseho moc skodi.

+2/0
7.12.2011 10:06

DADAnce

Re: Vazena pani Vodickova

Extrém je špatný... a ambice na vrcholový sport je extrém.

0/0
7.12.2011 13:41

viveka

Re: Vazena pani Vodickova

Jojo, správný je pouze průměr. !!

+2/0
7.12.2011 14:18

DADAnce

Re: Vazena pani Vodickova

Zlatá střední cesta... už od antiky. :-) Vrcholový sport v dětství je fakt extrém, stejně jako chování rodičů naplněných touto ambicí. Zajděte - uvidíte.

0/0
7.12.2011 14:46

studuji VŠ cenzorskou

chtěla bych mít za maminku

MadYsh-u (z příspěvku v 9:52)

V

+1/0
7.12.2011 10:02

MadYsha

Nejsme tady sami

Všechny vás strašně pohoršuje, že se řeší administrativní úkony jako registrace.

Ale vždyť to je důležité - jsme společenství, a rodiče nejsou zárukou dodržování práv dítěte. Stát jsme si kdysi založili, aby chránil naše práva...

Děti jsou někdy bity a zneužívány... Je tak špatné, že si stát chce pohlídat, jak je s nimi nakládáno?

V této rodině jim možná ublíženo nebylo, ale vy jste hysteričtí a považujete pomalu za totalitu, že stát chce, aby existoval papír na to, že dítě existuje...

Mluvím teď obecně, nechci se dotknout debaty o očkování.

+3/0
7.12.2011 9:45

IARK - Králíček Chlupíček

Re: Nejsme tady sami

Proc treba v americe to funguje a stat nechava Amise na pokoji a tedy nejsou schopni lidi akceptovat to, ze se nekdo chce ze spolecnosti vymanit? Proc po nem chces registraci, vzdyt on po tobe a po statu taky nic nechce

+5/0
7.12.2011 9:49

net.Xtreme se nevzdává

Re: Nejsme tady sami

Nejen Amiše, i spoustu původních Američanů (dříve též Indiánů) a dalších.

+3/0
7.12.2011 9:51

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.