Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Prodavačka se tahala s lupičem o nůž, na ulici muže chytil policista

Velmi nepovedenou loupež má za sebou lupič z Mohelnice. Ten ve středu večer přepadl s nožem trafiku v Šumperku, dění ale nabralo jiný směr, než si plánoval. Prodavačka se s ním totiž začala přetahovat a pak vyběhla na ulici, kde volala o pomoc. To uslyšel kolemjdoucí policista, který prchajícího muže chytil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

- antimultikulturista -

zítřejší titulek:

Inspekce obvinila policistu z omezování osobní svobody a výtržnictví ;-D:-/;-O;-€[>-]Rv

0/0
25.11.2011 18:36

Juan Perveres

Jen počkejte

Počkejte po Novém roce, to takových "amatérských" loupeží přibude až nám trojkolka utáhne šrouby.

0/0
24.11.2011 12:10

Rotoped64

Re: Jen počkejte

...ale nepovídejte. Už máte něco v plánu? ;-D

0/0
24.11.2011 12:57

modrozlodějskej fógl

Re: Jen počkejte

Hm. chmický Alí k tomu má spec. vzoreček úměry.O co víc bude sockám krátit sociální dávky, tak o to ještě víc bude policajtům krátit plat!;-DR^

0/0
24.11.2011 12:57

Opričnik4

V pořádku, příkoupím další dva zásobníky.

:-)

+1/0
24.11.2011 13:00

bembinka

Jen by mě zajímalo co by se stalo,

kdyby ten lupič při útěku měl nůž pořád u sebe a toho policistu, který byl v tu chvíli mimo službu, zabil.... Měla by v tomto jeho žena nárok na nějaké odškodnění od policie?

0/0
24.11.2011 11:59

milujemadmina

Re: Jen by mě zajímalo co by se stalo,

dostala by na pamiatku ten nôž

0/0
24.11.2011 12:05

Tajemný muž

A nyní z trestního řádu

Lupič nevyfasuje vůbec nic, protože se dopustil pouze pokusu o přepadení. U soudu řekne, že chtěl věci a peníze pouze od té ženy. Zjistí se, že u sebe žena neměla více než 500Kč, starý mobil a doma toho taky moc nemá. Vzhledem k tomu, že ho v mládí bili a pochází z rozvrácené rodiny, dostane podmínku.

Zatímco žena se dopustila úmyslného napadení spojeného s pokusem o ublížení na zdraví. Jakmile se dotkla nože, měla v ruce zároveň z zbraň, takže ozbrojený pokus o ublížení na zdraví. Tím, že pachatele držela se zároveň dopustila omezování osobní svobody. Vidím to min. na 2 roky nepodmíněně.

A policista? Ten byl přece mimo službu, takže neměl právo cokoli podnikat. Takže omezování osobní svobody spojené s ublížením na zdraví (divil bych se, kdyby na sobě lupič nenašel aspoň 1 modřinu, kterou by na policistu svedl), zneužití pravomoce veřejného činitele, přijde o práci a fásne min. podmínku.

Je tu někdo, kdo si myslí, že to dopadne o moc jinak, než jsem nastínil?

+1/0
24.11.2011 11:36

pivak

Re: A nyní z trestního řádu

Ja. U ozbrojeneho prepadeni nezavisi na skode. Tu podminku samozrejme vyfasnout muze, ale ten zbytek uz je blabol.

+2/0
24.11.2011 11:40

dropa

Re: A nyní z trestního řádu

R^ [>-]Rv;-(

0/0
24.11.2011 11:40

Linde CZ

Re: A nyní z trestního řádu

dalsi pravnicky samouk ;-D

0/0
24.11.2011 11:43

bembinka

Re: A nyní z trestního řádu

Spíš zkušenost s výsledky soudních přelíčení...

+1/0
24.11.2011 11:57

King Dodatek

Re: A nyní z trestního řádu

Naše soudy sice někdy trestají dost podivně, ale to co napsal ten pán výše je totální hromada nesmyslů.

0/0
24.11.2011 12:05

King Dodatek

Re: A nyní z trestního řádu

Takový elaborát plný nesmyslů, to se jen tak nevidí. To děláte schválně, ne? Buď jste troll a nebo velmi prostý člověk, kulantně řečeno. Každopádně zřejmě nemáte co na práci. Ale šířit takové bludy byste stejně nemusel, ještě by vás někdo mohl vzít vážně.

0/0
24.11.2011 11:57

Tajemný muž

Re: A nyní z trestního řádu

Taky jsem si kdysi myslel, že je tohle nemožné. Ale výsledky soudních jednání ukazují bohužel to, co jsem napsal. Máte pravdu, trochu jsem to (záměrně) přehnal, ale orpavdu to takhle funguje. Ten lupič, pokud bude mít opravdu dobrého advokáta, vyfásne s podmínkou a ještě bude žalovat tu prodavačku a toho policistu. A to omezování osobní svobody tam fakt hrozí, v jednom případě tak byl napadený (který se útoku ubránil a držel útočníka do příjezdu policistů) odsouzen s odůvodněním, že na zadržení pachatele tu je policie, že ho měl nechat běžet, popsat policistům a doufat, že ho policie chytí. Měl ale štěstí, že vyfasoval "jen" podmínku, ale musel zaplatit odškodnění.

A po včerejšku (policista bude trestán za to, že po mnoha výzvách použil služební zbraň, proti pistolí ozbrojenému pachateli, jež na něj mířil a vyhrožoval mu smrtí) se už nedivím ničemu...

0/0
24.11.2011 12:08

Nyx

Re: A nyní z trestního řádu

§ 76 odst. 2 TŘ: Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně  poté,  smí omezit kdokoli, pokud je to nutné ke zjištěníjejí  totožnosti,  k  zamezení  útěku  nebo k zajištění důkazů. Je však povinen   tuto  osobu  předat  ihned  policejnímu  orgánu;

+2/0
24.11.2011 12:18

Tajemný muž

Re: A nyní z trestního řádu

Na známého zaútočili 3 neviditelní (v noci v parku),ubránil se jim.Jeden měl v ruce nůž.Známému se ho podařilo odzbrojit a jelikož na něj stále útočili,ten nůž ze země sebral.Na to chtěli utéct,ale známý jednoho chytil a držel, než přišli policisté.Výsledek prvního soudního jednání?Romové beztrestní (tvrdí,že on zaútočil na ně).Známý si odnesl podmínku a nutnost vyplatit romům odškodné za způsobenou újmu na zdraví.A to může mluvit o štěstí,že nebyl souzen za násilí proti národnostní menšině s rasistickým podtextem,jak navrhoval advokát romů (taky navrhoval obvinit známého z omezování osobní svobody toho roma,co ho držel s argumentem,že ho měl nechat běžet).Žádní svědci nikde nebyli a fakt,že se jedná už o několikrát soudně trestané za podobný delikt soudci evidentně nevadil.Známý se odvolal,odvolací soud vrátil případ soudu první instance.Táhne se to už 5. rokem.Problém je,že v tom parku nebyli žádní svědci.Co můžu říct já,známý opravdu nemá důvod napadat skupinky lidí. A pak se divte.

0/0
24.11.2011 12:30

pingu1

Re: A nyní z trestního řádu

..urcite byly otisky na tom nozi..;-)

0/0
24.11.2011 12:33

Tajemný muž

Re: A nyní z trestního řádu

Byly. Toho roma i toho známého. Rom řekl, že se mu podařilo tomu známému ten nůž vytrhnout z ruky, ale pak se to zase zpět podařilo tomu známému. Soud věřil romům.

0/0
24.11.2011 12:35

Linde CZ

Re: A nyní z trestního řádu

A jak chces tuto historku aplikovat na to, co je popsane v clanku? Krom toho, ze to vyuzijes jako aliby pro sebevetsi vymyslenou kravinu...

0/0
24.11.2011 13:01

Tajemný muž

Re: A nyní z trestního řádu

To byl sarkastický obraz dnešní doby, aneb, co by se taky mohlo stát na základě dosavadních zkušeností.

0/0
24.11.2011 13:20

Tajemný muž

Re: A nyní z trestního řádu

Kolega z bývalé práce pronajímal byt. Nájemník byl několik let bez problémů, pak přestal platit nájem. Kolega mu zrušil smlouvu a chtěl ho nechat soudně vystěhovat. U soudu se ukázalo, že pán ztratil práci a začal hrát automaty (takže přestal platit nájem). U soudu se pak ukázalo, že aby na ty automaty měl peníze, rozprodal veškeré zařízení bytu, z něhož část patří kolegovi a část tomu nájemníkovi. Soudce rozhodl tak, že kolega se měl o situaci známého zajímat a měl si včas všimnouž, že rozprodává zařízení bytu a měl mu nabídnout pomoc. Takhle je to jeho vina (toho kolegy). Soud mu uložil, že dluh na nájemném se odpouští a kolega musí toho dotyčného nechat ve svém bytě bydlet tak dlouho, dokud si nenajde jiné ubytování (bez nároku na nájem) a ještě musí dovybavit byt nábytkem, který tam byl, když tam toho nájemníka příjmal. Taky musí platit teplo, elektřinu, plyn...

Momentálně se čeká na rozhodnutí odvolacího soudu.

0/0
24.11.2011 12:34

Tajemný muž

Re: A nyní z trestního řádu

Moje matka podniká v dopravě.Byl případ,kdy měl kamion v pátek nakládat v Německu (každé zpoždění se mělo okamžitě hlásit, aby nevzniklo penále).Kamion dorazil na nakládku až další středu (samozřejmě penále).Matka se o penále soudila. Protistrana řekla,že kamion na nakládce byl v pátek,a že ho odmítli naložit.Matka ale věděla (od jiné firmy),že ještě v úterý byl kamion v ČR.Tak navrhla soudu důkaz - záznam z mýtných bran (tam je neoddiskutovatelné,kde se kamion kdy nacházel).To protistrana odmítla a tvrdila,že má svědka,který jel s řidičem, a který může potvrdit,kde se kamion nacházel.Svědek se 4x omluvil z jednání z osobních důvodů.Při tom 4. jednání soudkyně rozhodla, že pravdu má protistrana, protože kdyby takového svědka neměla, neříkala by to (je přece čestná a nemá důvod lhát),a že záznam z mýtných bran nepotřebuje. A tak to uzavřela.

Teď je to v odvolacím řízení.

A pak se mi divte, že jsem to napsal, tak, jak jsem to napsal. Ano, je to sarkastické, ale vychází to ze zkušeností.

0/0
24.11.2011 12:40

Nyx

Re: A nyní z trestního řádu

křivá výpověď je trestný čin, podejte trestní oznámení na onoho svědka, současně odkažte na důkaz z mýtných bran a pokud soud z dopravy prohrajete, bude Vám křivý svědek odpovědný za škodu, který Vám svým nepravdivým svědectvím způsobil

0/0
24.11.2011 12:46

Tajemný muž

Re: A nyní z trestního řádu

To jsme udělali a čekáme na rozhodnutí odvolacího soudu.

0/0
24.11.2011 12:48

Nyx

Re: A nyní z trestního řádu

Vše je o důkazech, pokud jsou zde 3 proti jednomu, tak to ten Váš známý má těžké. Nicméně to nelze přičítat k horšímu právním předpisům, které jsou nastaveny tak, aby objektivně aplikovaly na nějaké skutkové jednání na základě přeložených důkazů. Mimochodem chodit v noci po parku jednoduše není nic bezpečného, to by si měl každý uvědomit a dle toho se zařídit - to je prostě realita, se kterou se toho moc nenadělá. Já osobně se po Praze po desáté večer pohybuji buďto ve skupině dalších lidí anebo si vezmu taxi. Také jsem se poučil, když jsem takhle už dostal asi 2x přes ústa (jednou to zahrnovalo i celonoční ošetřování v nemocnici), aniž bych k tomu zavdal jakoukoli příčinu.

0/0
24.11.2011 12:42

Tajemný muž

Re: A nyní z trestního řádu

Já také, ale v tomto případě - v noci v parku došlo k bitce 3 romů (kteří už byli dříve trestáni za napadení, ublížení na zdraví, loupež, ozbrojené přepadení) a jednoho člověka, který nikdy před tím napadený nebyl. Je to tvrzení proti tvrzení. Soud měl buď přihlédnout k nepřímým důkazům (a odsoudit min. k podmínce romy), nebo říct, že vina nelze prokázat ani jedné ze stran. Aspoň to je můj názor. Soud ale rozhodl ve prospěch romů a odsoudil známého. Vám to přijde v pořádku?

0/0
24.11.2011 12:47

Kidkid

Re: A nyní z trestního řádu

Za některé rozsudky našich soudů bych nejraději nechal soudce popravit na veřejném prostranství pro výstrahu všem. To co vyplodí by nenapsalo snad ani pětileté dítě. Nevěřím, že všichni soudci studovali v Plzni. Podle mně se dotyčný dopustil lupičství. A lupiči se nesoudí, ale pověsí na nejbližší strom. Jo to bylo za středověku. To si nehráli na nějaký humanismus.

0/0
24.11.2011 18:28

Nyx

Re: A nyní z trestního řádu

Vážený pane, to co jste napsal, jste buď myslel jako provokaci nebo máte zcela mylné představy o právu (tzv. právní analfabetismus), jelikož je to od začátku až do konce nebetyčná hloupost. Za vše snad hovoří již snad i nadpis Vašeho příspěvku, kde odkazujete na trestní řád, přičemž na posouzení a kvalifikaci proběhlé trestního jednání se aplikuje trestní zákoník (to je odlišný zákon od trestního řádu), trestní řád se užije až při vlastním procesu. Z informací z článku jde jednoznačně o trestný čin (zločin) loupeže, a to nikoli ve stadiu pokusu, nýbrž o dokonaný trestný čin. Jednání prodavačky a policisty je samozřejmě beztrestné, naopak je na místě oceněné takového jednání.

0/0
24.11.2011 12:04

Tajemný muž

Re: A nyní z trestního řádu

Napsal jsem to trochu přehnaně na základě zkušeností. Já osobně bych prodavačce i policistovi ocenění dal, ale když vidím, jak soudy soudí a jak snadno se z poškozeného stává obviněný, který vyfasuje větší trest, než útočník/zloděj/násilník/lupič, přestávám mít iluze o tom, že by to mělo dopadnout jinak. A ze svého okolí mám taky pár zkušeností (mých známých), kdy soudy rozhodly tak, jak rozhodly, ale spravedlnost to teda nepřipomíná ani v nejmenším. A spousta právníků Vám potvrdí, že obrovská výhra je, když je dosaženo zákonnosti. O spravedlnosti si můžete nechat jen zdát.

A trestní řád jsem uvedl proto, že jsem tím chtěl říct, jak rozhodne soud. Máte pravdu, z hlediska zákonů je to tak, jak píšete, ale praxe před soudem bývá velmi odlišná.

0/0
24.11.2011 12:12

Ducharovic

Re: A nyní z trestního řádu

Tyhle bláboly a žvásty nemají s trestním řádem pranic společného.Četl jste alespoň jednou v životě trestní řád? Víte, o čem ten zákon je? Co je v něm upraveno? Zjevně ne. Třikrát ne...

0/0
24.11.2011 13:06

Kidkid

Re: A nyní z trestního řádu

No a i kdyby vyfásnul podmínku. Tak se bude už vědět kdo to je a dá se zajistit, že už loupit nepůjde. S přeraženýma nohama a rukama se obtížně přepadává.

0/0
24.11.2011 18:30

kolda39

Dneska už okrádá

kdejakej lempl. To je ale doba, už krade každej ňouma.

0/0
24.11.2011 11:20

SecondWisdom

Re: Dneska už okrádá

Souhlas, na krádeže by měl být alespoň nějaký základní kurz. ;-D

+1/0
24.11.2011 11:29

Tajemný muž

Re: Dneska už okrádá

A měl by se dávat nejpozději ve třetí třídě základní školy, aby jím prošli i ti, kterým už táhne na 15 a brzy odejdou. ;-D:-P

0/0
24.11.2011 13:23

hlista

policista

bude postaven mimo službu a vyšetřován inspekcí, zda nebyl jeho zásah nepřiměřený Rv bo tu se v kravskou řiť obrací úplně všechno ;-O

+4/0
24.11.2011 11:20

Linde CZ

Re: policista

Jaky to je, zit v bludu? :-)

0/0
24.11.2011 11:35

Tajemný muž

Re: policista

Á, pán neviděl včerejší zprávy, kdy je policista obviněn za to, že použil služební zbraň proti ozbrojenému pachateli vyhrožujícímu policistům zastřelením nereagujícím na několik výzev... Doporučuju, velmi výživné. Mám z toho včerejška pocit, že nejdříve se musí nechat policista zastřelit a až po té může použít služební zbraň. Rv

+2/0
24.11.2011 11:38

Linde CZ

Re: policista

O jake zbrani mluvis? Vrat se prosimte k clanku a rekni mi, proc by mel byt policajt mimo sluzbu. Jinak sebekriticke konstatovani ze jsi mimo, uplne staci az budou znamy vysledky celyho zasahu. Vlastne je mi jedno kdy to zjistis ;-D

0/0
24.11.2011 11:41

bembinka

Re: policista

Myslím, že ten původní příspěvek byl myšlen s lehkou ironií... Ale asi jste to nepochopil...

+1/0
24.11.2011 12:04

Linde CZ

Re: policista

V ironii? Podle me je to primo blud, coz jsem nejen pochopil, ale i napsal ;-)

0/0
24.11.2011 13:03

hlista

Re: policista

ano, žiji v ČR :-P

0/0
24.11.2011 11:39

Linde CZ

Re: policista

no to samozrejme, ale na to se neptam ;-)

0/0
24.11.2011 11:41

Kazisvět z BioLihového brlohu

Vsadím se, že to byl

"neviditelný spoluobčan".

0/0
24.11.2011 11:15

Tajemný muž

Re: Vsadím se, že to byl

Tak to Vás ujistím, že nebyl. Neviditelní chodí z pravidla v přesile. Jeden na jednoho si netroufají. Vsadím se, že tohle byl příslušník majority...

+2/0
24.11.2011 11:33

Linde CZ

Re: Vsadím se, že to byl

A ja jsem si celkem jistej, ze nejen ze nemas pravdu, ale dokonce se ani nevsadis, pac jsi zjevne hloupej :-)

0/0
24.11.2011 11:34

Tajemný muž

Re: Vsadím se, že to byl

Já se zase vsadím, že přidje o 100 dukátů... :-P;-D;-)

+1/0
24.11.2011 11:40

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.