Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Série dönerových vražd ukázala sílu pravicových extremistů v Německu

Německo je v šoku z odhalení skupiny pravicových extremistů, kteří od roku 2000 zavraždili deset lidí. Většinou vybírali oběti z řad drobných tureckých obchodníků. Německá média překřtila kauzu na "případ dönerových vražd", podle tradičního tureckého jídla, které díky přistěhovalcům už v Německu zdomácnělo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jurnecka

To multikulturní soužití nebude fungovat.

A nebude a nebude. I kdyby byly nasazeny všechny tajné služby co existují... Čili bude docházet k těm to věcem. Takovéto skupiny budou častější, různí Breivikové budou častější i muslimská kriminalita bude častější...

.

Je třeba si to přiznat a snažit se tomu předcházet. A to lze jedině tím, že se nepropustně uzavře Šengenská hranice (směrem dovnitř), a dále důsledným asimilováním již přítomných jino-kultur, tak aby se stali součástí Evropské kultury.

.

Dále je nutné opět převést výrobu do Evropských zemí, proti dumpingovým cenám v Asii vyrobených produktů se chránit cly. Opět vytvořit třídu dělníků a řemeslníků, tak aby na manuální práce nebylo nutné vozit si lidi zvenčí. To udělat tak, že průměrně a podprůměrně inteligentní lidé, nebudou přijímáni na gymnasia, ale pofrčí na učiliště. Bude méně sociologů a politologů, ale více lelktrikářů a instalatérů... Atd, atd...

+2/0
16.11.2011 14:09

cover72

Re: To multikulturní soužití nebude fungovat.

Jupí. Další takový sociální inženýr, který považuje lidi za loutky, které musí skákat jak on píská - protože on ví přeci nejlépe, na co se kdo hodí.

Kde se ta arogance v lidech bere? Na fakultách sociologie?

0/0
16.11.2011 16:09

jurnecka

Re: To multikulturní soužití nebude fungovat.

Ne naopak. Sociální inženýrství je otevřít hranice a čekat že to nějak dopadne.

Otevřel byste si svůj barák pro každého? Třeba s ideou, že příchozí u vás budou dělat domácí práce a jinak se chovat zodpovědně? A očekával byste že to dobře dopadne? Já tedy ne! Můj návrh je - uvést věci do původního stavu. Tedy homogenní a soběstačnou spollečnost.

.

Ale může to být (a také je) samozřejmě po vašem. potom ale ať se nediví, že vznikají takové jevy, jako je ten z článku, nebo Breivik, nebo mnohé další nově se objevující jevy, jež jsou na hony vzdálené nějakému mírovému spolužití různých kultur...

+2/0
16.11.2011 16:59

in_vino_veritas

Re: To multikulturní soužití nebude fungovat.

Jsi muslim nebo máš tak vypláchlej mozek?

0/0
16.11.2011 20:23

cover72

Re: To multikulturní soužití nebude fungovat.

Pouze nejsem tak arogantní jako Dobeš, Klaus jr. a vy dva, abych si dovoloval vytvářet egalitářskou společnost, kastoval lidi podle stupidních testů a nárokoval si právo rozhodovat o jejich životech - to jest řídil životy ostatních a diktoval jim, na jakou školu půjdou, nebo obháněl hranice ostnatým drátem. To už tu párkrát bylo.

Aby bylo jasné, pane rychlosoudce, nejsem žádný multi-kulti fanatik; ty jsem proti sobě koneckonců poštval tímto článkem: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010081606 - jenže také nejsem z těch, kteří létají od extrému k extrému a v reakci na multikulturalismus neokoloniálního typu začnou glorifikovat nácky, volat po vraždění a nebo - jako vy dva - po totalitě.

A velice se mi ekluje úchylný a primitivistický princip kolektivní viny, takže viz http://cover72.net/others/rasismus.php

0/0
18.11.2011 11:41

AntiPolicajt1.

313

Minule tu bol článok o berlínskej základnej škole, do ktorej chodí 313 detí, z toho 3, slovom TRI, sú bieli Nemci. Keď nám budú odrezávať na uliciach hlavy moslimovia, už bude neskoro. Už sa tak dialo v Juhoške. Takže, až nám vlítne do Evropy...

+4/0
16.11.2011 11:51

cover72

Re: 313

Takže tomu zabráníme tím, že budeme "preventivně" odřezávat hlavy těm muslimům, kteří nikomu nic neudělali (protože na ty zločinné si kolektivistický primitiv netroufne)? No ne, to je vskutku recept na bezpečnou a spravedlivou společnost.:-PRv

0/0
16.11.2011 12:31

Já rád játra

Re: 313

Staci je sem nevpoustet a tem co tu uz jsou zaplatit za navrat do zeme jejich puvodu.

+1/0
16.11.2011 17:14

il1948

Pochopiteľne

boj proti tureckým okupantom Nemecka je úplne legitímny, škoda, že potom z toho ťaží tá náckovská pakáž.

+3/0
16.11.2011 10:33

cover72

Re: Pochopiteľne

Takže stánkař s kebaby je okupant? A povíte mi, komu násilně vnucuje svou vůli? Čí pozemek či majetek násilím zabral?

Směšujete multikulturní kolonialismus ("Nemůžu přeci odejít do ciziny a tam trvat na tom, aby vypadala stejně

jako země, ze které jsem odešel — pokud ovšem nejsem kolonista." -

maly.cz) a národnost/rasu/vyznání. Dopouštíte se brutální generalizace - zcela podle Čapkova "Pokuste se soudit svět bez brutálních generalizací; za chvilku vám nezůstane z vašich zásad ani šňupka" - a následně schvalujete vraždy nevinných jen proto, že nemáte dost odvahy jít proti skutečným viníkům.

To je ubohost.

+1/0
16.11.2011 10:39

PreplnimeZaveryXV.Sjezdu

Re: Pochopiteľne

S tim co jste napsal se neda nez souhlasit.R^

0/0
16.11.2011 10:48

il1948

Re: Pochopiteľne

"Multikultúrny projekt zlyhal na celej čiare" Angela Merkelová na margo tureckej integrácie a to vrátane niekoľko generačných "Nemcov" Inak ten "syndróm usmievavého predavača kebabov"  vás prejde skôr, ak by ste sa nazdal.

+3/0
16.11.2011 10:48

PreplnimeZaveryXV.Sjezdu

Re: Pochopiteľne

V tom co jste psal na zacatku mate castecne pravdu, ale tim, ze se vytvori nejaka skupinka kriminalniku, kteri budou vrazdit Turky zijici v Nemecku se tento ,,problem,, nijak nevyresi, naopak.

+1/0
16.11.2011 10:52

il1948

Re: Pochopiteľne

Písal som, že s toho ťažia potom náckovia.

0/0
16.11.2011 10:57

in_vino_veritas

Re: Pochopiteľne

Víš, kdybych koumnisty posuzoval jednotivě, tak bych taky došel k závěru, že nebli všichni zlí, ale slušnej člověk s nima jakožto společenstvem nechce mít nic společného, protože z dlouhodobého hlediska svým působením bojovali proti nám všem. S muslimy je to stejné. Zkrátka v jistých případech se generalizovat dá/musí. A to, že se Evropa řízeně islamizuje je fakt. Někdo proti tomu bojuje pasivně, někdo radikálně někdo vůbec.

+3/0
16.11.2011 11:09

cover72

Re: Pochopiteľne

A to je právě problém té generalizace. Generalizace je zkratka do pekla, protože pak ve snaze bojovat se zlem sám pácháte zlo na těch, na které jste vztáhl ruku na základě generalizace, která pro ně ale zrovna neplatila.

Dám příklad. V Kroměříži byl celkem vysoce postavený komunista, nějaký voják. Jeho bratr dělal prokurátora či tak něco, a tento voják-komunista se u něj pravidelně přimlouval za lidi sebrané z politických důvodů atp. a dosahoval jejich propuštění. Není známo, že by kdy komu ublížil; naopak je známo, že mnoho lidí zachránil.

Pokud byste se slovy "všichni komunisti jsou svině a měli by se střílet" zahubil tohoto konkrétního člověka, byl byste vy - radikální antikomunista - horší, než on. Vy byste byl zločinec a on oběť.

0/0
16.11.2011 12:02

cover72

Re: Pochopiteľne

Je komunismus špatný? Ano. Stejně tak je Islám v Saúdském výkladu zločinný systém - vím to sám velice dobře, protože jsem překládal články o tom, jak muslimové vraždí křesťany a jiné.

Ale jakmile začnete soudit lidi na základě generalizace - a co hůře, vykonávat nad nimi rozsudky -, sám se nevyhnutelně stanete pachatelem zla, protože je jen otázkou času, než na základě vnějších znaků a unáhleného soudu ublížíte nevinnému. Jako když zavraždíte Íránce jen proto, že je muslim - a přitom se jednalo o muslimského právníka, který za cenu osobního ohrožení bránil ne-muslima, odsouzeného na smrt.

Pakliže říkáte, že "když se kácí les, létají třísky", sám se tím přiznáváte k tomu, že jste ochoten obětovat jedince ve prospěch kolektivu. Tím se ale sám stáváte KOLEKTIVISTOU a vyznáváte úplně stejné zlo, jako je komunismus: v rámci boje za svou pravdu jste ochoten ubližovat i nevinným.

Stačí odhlédnout od konkrétní implementace k principům - viz http://cover72.net/blag/viewpost.php?blag=65

0/0
16.11.2011 12:11

pavel.61.

Re: Pochopiteľne

no špatný je ten komunismus a nacismus. Existoval li slušný komunista museli existovat i slušní nacisté. Zákeřnost obou režimů je, že i slušné lidi donutí dělat špatné věci. A ne jen kvuli výhodám ale hlavně ze strachu. Kolektivní vina je určitě špatně. A nám hlavně chybí dekomunizace.

0/0
16.11.2011 12:46

cover72

Re: Pochopiteľne

Na toto téma doporučuji film http://www.csfd.cz/film/240054-good/

Je tam krásně vidět, jak se takový "dobrý člověk" dostal do nacistické mašinérie a snažil se napravit vlastní chyby - scéna, kdy v uniformě SS hledá v koncentráku chlapa, kterého tam dostal, aby ho zachránil, je docela... Působivá? Silná?

A kdo z lidí může odsoudit třeba takového muže... (Od)soudit můžeme skutky, ale nikoli lidi jako takové - protože neznáme a nemůžeme nikdy v plné šíři zhodnotit jejich pohnutky ani vliv okolních skutečností v době jejich rozhodnutí a něco tak neuvěřitelně komplexního, jako je celá lidská osobnost a myšlení.

0/0
16.11.2011 12:57

CarolusMagnus2

Vždyť je to fuk, jak se tomu říká,

na každý pád, v Německu je příliš Turků, příliš černochů a příliš muslimů.

0/0
16.11.2011 11:23

cover72

Re: Vždyť je to fuk, jak se tomu říká,

Jistý Hitler prozměnu říkal, že ve střední Evropě je na každý pád příliš mnoho slovanů.

Jistý Lenin prozměnu říkal, že na světě je na každý pád příliš mnoho bohatých ne-dělníků.

Čím přesně se od nich lišíte? Jenom tím, že chcete místo slovanů či střední třídy vyvražďovat Turky, černochy, muslimy?

Zkuste se zamyslet nad tím, co vlastně vyznáváte a říkáte.

0/0
16.11.2011 12:13

CarolusMagnus2

To je zcela prosté.

Ti Slovani, bohatí ne-dělníci,  tu jsou a byli staletí doma.

Turci, černoši, a muslimové tu doma nejsou.

0/0
16.11.2011 15:46

cover72

Re: To je zcela prosté.

Aha. Takže právo na zavraždění někoho se odvíjí od toho, jak dlouho ten někdo žije na daném území.

Řekněte, jak dlouho žijete ve svém, bytě - deset let? Já jen jestli to už je dost dlouho na to, abyste tu byl "doma", nebo jestli si někdo může nárokovat vaše zavraždění.

Prezentujete tu logiku (a opovržení k lidskému životu), že by se jeden zblil.Rv

0/0
16.11.2011 16:19

detonace

jednou vznikde takova organizace i tady v CR

a zameri se na romy. VVR^R^

+2/0
16.11.2011 10:25

cover72

Re: jednou vznikde takova organizace i tady v CR

"S kolektivní vinou je to asi tak, jako kdybyste do davu na náměstí házet kameny s tím, že nakonec určitě trefíte i nějakého zločince".

0/0
16.11.2011 10:28

detonace

Re: jednou vznikde takova organizace i tady v CR

to bych je hazel spis do parlamentu , tam je 100% sance ze bych zlocince trefil :-)

0/0
16.11.2011 10:31

cover72

Re: jednou vznikde takova organizace i tady v CR

Ne ne, vím asi o 6 skutečně spravedlivých poslancích. Nebo že by to byli senátoři?

0/0
16.11.2011 10:34

CarolusMagnus2

Když v tom davu

bude 95%  zlodějů, lupičů, násilníků a parazitů . . . . .

0/0
16.11.2011 11:25

cover72

Re: Když v tom davu

Tak klidně obětujete těch 5%? V tom případě jste ale kolektivista úplně stejného ražení, jako komunisté, a pro nastolení svého ideálu neváháte obětovat nevinné.

Tím deklarujete, že vám ve skutečnosti nezáleží na spravedlnosti, anýbrž na nastolení stavu dle vašeho gusta za cenu, již ponesou jiní.

0/0
16.11.2011 12:15

cover72

Re: jednou vznikde takova organizace i tady v CR

http://cover72.net/others/rasismus.php

"Jak by se vám líbilo, kdyby vás někdo na křižovatce vytáhl z auta a umlátil klackem jen proto, že řídíte auto černé barvy a onen primitiv dospěl k názoru, že řidičů černých aut, kteří se chovají jako prasata je "tolik, že těch slušných je zanedbatelné množství"? Pokud se týče lidí, jejich odsuzování a trestání na základě zevšeobecnění, není žádné množství lidí "zanedbatelné". Buď jsou skutečně a prokazatelně vinni všichni - např. všichni dozorci z koncentračního tábora - nebo k nim musíte přistupovat jednotlivě. Jakýmkoli jiným přístupem spácháte bezpráví. (...) Ctěného čtenáře bych rád přivedl k troše empatie. Nechť se zkusí zamyslet nad tím, zda by se jednoho krásného dne i on nemohl ocitnout v roli "zanedbatelné menšiny" slušných a trpět za chování jiných. Zda by se nemohl stát "zanedbatelnou menšinou" slušných řidičů BMW, slušných zastánců svobody slova, slušných nositelů černých bot nebo třeba slušných majitelů vycházkové hole."

0/0
16.11.2011 12:29

hnusil pátý

Citim se ....

Citim se urazeny, kdyz jako pravicak mam byt spojovany s nackama - tj. s lidma s podprumernym intelektem, nulovym vzdelanim, debilnimi myslenkami a hlavne levicovym smyslenim.

+2/0
16.11.2011 9:31

chest.rockwell

Re: Citim se ....

Hledáte souvztažnost tam, kde žádná neexistuje. Pojmy pravice a levice se neodvozují od intelektu a dokonce ani od pojmů dobra a zla, jak se tu někteří evidentně domnívají.

+1/0
16.11.2011 9:47

cover72

Re: Citim se ....

Pravda. Původně rozlišovaly mezi konzervativci a progresivci; poté graduálně přešly více či méně k vyjádření základního postoji k jedinci, kdy se "levice" stala prakticky synonymem pro kolektivismus a "pravice" pro individualismus.

Z tohoto pohledu jsou "extrémní pravicí" nikoli kolektivističtí národní socialisté, nýbrž anarcho-kapitalisté (tzn. lidé, kteří vyznávají absolutní nedotknutelnost soukromého vlastnictví a odmítají, aby jim bylo cokoli vnucováno kýmkoli jiným nebo aby museli komukoli cokoli platit nedobrovolně [vč. daní]). Jejich opakem jsou pak "levičáci", progresivci a socialisté všeho druhu, kteří hlásají, že se jedinec musí podřídit "vyššímu dobru", "blahu společnosti" a podobně.

To, jestli je ono "vyšší dobro" zrovna "rasovou čistotou", "záchranou před globálním oteplováním", "sociální spravedlností" či třeba "jediným správným náboženstvím" je pak už jen "příchutí" toho kterého kolektivismu - tedy levičácké ideologie.

+1/0
16.11.2011 10:26

pavel.61.

Re: Citim se ....

:-), hezké. Chest se mi pokoušel přes darwinismus vysvětlit, že je nacismus pravicový. Je až dojímavé jak s nacismem romantičtí levičáci nechtějí nic mít. A tak si zakrývají podstatu zla z ostatních totalitních levicových úchylek jako je např fašismus  nebo komunismus.

0/0
16.11.2011 12:36

vágus z ODS

Re: Citim se ....

No vidíš pravičáku.R^;-D

0/0
16.11.2011 9:49

von Schecke

Re: Citim se ....

Myslím, že horší je ten tvůj nick, který jsi na sebe dobrovolně vzal :-P

0/0
16.11.2011 10:00

in_vino_veritas

Re: Citim se ....

Takové moudro mohl rozhodně napsat jen někdo s nadprůměrným intelektem, vyšším vzděláním a těmi správnými myšlenkami.

0/0
16.11.2011 10:45

krok_original

Zase lži!

Nacisté = nacionální socialisté = socialisté = LEVICE !!!

Takže žádní "pravicoví" extremisté ale levicoví. Kdy už noviny přestanou zaměstnávat hlupáky.

+7/0
16.11.2011 7:49

cover72

Re: Zase lži!

Nejde o hloupost. Levičáci chtějí změnit svět (čti: vnutit svoje představy všem ostatním, ať se jim to líbí či ne) - nu a velká většina novinářů jsou také levičáci, kteří se k novinám dali právě proto, aby mohli "formovat názory veřejnosti" a měnit svět ku obrazu svému.

A ti samozřejmě nechtějí, aby někdo zjistil, že se do řad kolektivistů počítají socialisti internacionální i nacionální. Prostě se obyčejně stydí za své bratřičky a zároveň konkurenty.

+2/0
16.11.2011 10:17

detonace

Re: Zase lži!

leva prava cukr kava , neni to snad jedno ????

0/0
16.11.2011 10:26

PreplnimeZaveryXV.Sjezdu

Re: Zase lži!

Cernej, bilej, cukr, kava neni to snad jedno ???

0/0
16.11.2011 10:43

in_vino_veritas

Re: Zase lži!

Nacionální socialismus kombinoval prvky levice a extrémní pravice. Jelikož je ale v přímé opozici k marxismu, tak je řazen extrémně na pravo. To proto, aby to pochopilo i nevzdělané stádo. Kapiš?

0/0
16.11.2011 11:33

REDD-Grrr

Jedine efektivni reseni problemu

je jasne definovatelna zdrzenlivost vuci vyznavacum Islamu, vytvoreni takovych podminek, kdy pristehovalci budou moci legalne obyvat evropu jen kdyz se nezamenitelne distancujou od prvku jejich nabozenstvi, ktere jasne odporuji ustave a mravnim a diplomatickym pravidlum Evrope vlastnim. Pripadne vyhosteni neprizpusobyvich jedincu do jejich rodne vlasti.

0/0
16.11.2011 4:59

biggles

síla pravicových extremistů?

jaká síla? Celá ta skupina se dá spočítat na prstech jedné ruky. Jediná jejich síla byla v jejich slabosti...

+2/0
15.11.2011 22:45

Auriga

Zabij bobra...

... zachráníš strom

+2/0
15.11.2011 21:38

Dunja

Re: Zabij bobra...

To je sice hezké, ale začít zabíjením lidí, kteří pracují a jsou pro společnost přínosem. Proč si nezačli se skutečnými kriminálníky těch by škoda nebyla, jenže by si je jejich kumpáni asi našli dříve než policie. Je vidět, že je bezpečnější a lehčí si vytipovat jako obět slušného člověka. Bohužel ve svém důsledku to může být kontraproduktivní a zvýšit riziko radikalizace i té druhé strany. Také se říká: Dvakrát měř a jednou řež. ;-)

+1/0
16.11.2011 9:37

Mražená spermie

***

Musí se to rychle vyřešit, říká Merkelová. Ještě více korektnosti a ústupkům muslimům.

+2/0
15.11.2011 20:49

holkazdaleka1

Re: ***

kecas nesmysle, co maji ustupky muslimum s vrazdami spolecneho? ses normalni?

0/0
15.11.2011 23:40

Cynyc_

Re: ***

Vidíte, a já myslel, že vyšetření vražd je především aplikace práva, které platí pro všechny stejně. Jenže pro Vás je zřejmě každá vražda muslima dobrá, takže její vyšetření musí být "ústupek".

0/0
16.11.2011 1:35

Mražená spermie

Re: ***

hledej příčinu, proč se ty vraždy staly ?

0/0
16.11.2011 6:40

Najdete na iDNES.cz