Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Romové chtějí politickou stranu, vládní agentury jsou prý k ničemu

Severočeští Romové zakládají vlastní politickou stranu. Jejich předáci vyzývají, aby lidé vzali situaci do svých rukou a pomohli dostat Romy do zastupitelstev a do Senátu. Romská demokratická strana má být silně levicová. Kromě ní má jejich zájmy hájit i romský konzulát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

soldat

sbírka

Jsem pro založit sbírku, kde každý může přispět rómům na jízdné nebo letenky, poslal bych je do země dle vlastního výběru, vřele mohu doporučit oblast mikronesie, prosím pana Inda, jehož jméno si nechci pamatovat, aby jim dělal průvodce a pomohl se stavbou chýší a začleňováním mezi domorodce. Osobně je přijdu vyprovodit, klidně budu i mávat bílým kapesníkem, řekl bych, že i slza ukápne, že tito výjimeční lidé nás opouští.

0/0
15.11.2011 18:48

Fionay

Z Národní na Národní

Dnes jsem  našla  velice hezký  článek  k  tomuto  tématu..

http://www.popelky.cz/spolecnost/z-narodni-na-narodni-more.htmlR^

0/0
15.11.2011 14:12

Tripolis

Konečně pořádný nápad!

Ten afektovaný histerický pán sice kvičel jako křeček pod kombajnem ale přesto mne jeho teze velmi zaujaly. Vyhrožování odchodem všech Cikánů z ČR a žádost o přidělení území, kam se Cikáni z celého světa odstěhují, mne opravdu nadchla! Moc těm osvícencům fandím a jsem ochoten přispět na betonový blok výšky 10-ti metrů na plot, jímž bude ta nová oáza klidu a míru obehnána aby bylo umožněno těm kultivovaným, pracovitým a ctižádostivým lidem vytvářet vlastní elity a budovat prosperující společnost.

Tak a teď už dobrou noc, milé děti:-)

+1/0
14.11.2011 18:33

Lampárna

Rom i cikán je občan ČR

Nevidím jediný důvod proč řešit rómskou otázku různými prorómskými institucemi, které ničemu za 40 let nepomohly. Vietnamci přišli, protože tu chtějí žít. Pracují, žijí skromě, děti chodí do škol a žádný úřad (kromě celního) neřeší problém začlenění této menšiny do společnosti. Začleňují se sami a dobře !!! Cikán,Rom i Vietnamec může být Moravák a Čech nebo se dobrovolně rozhodne jinak. Pomáhat sociálně slabým ano, ale ne na úkor jakékoliv menšiny [>-]

0/0
14.11.2011 18:25

Vhelsing3

No co...

dalsi vlna integrace,ne?

Uz se zaintegrovali do naseho socialniho systemu....a VIP se ted bude zaintegrovavat do vetsich peneznich toku... :) je to prece jen rasysmus,kdyz tady ve velkem kradou jen ti bili....

0/0
14.11.2011 15:42

zberanek

Kdo tu stranu bude platit?

S Rómy mají Češi zkušenosti nejméně od středověku a vždy to byly neblahé zkušenosti.  Tehdy se ještě Rómové jmenovali Cikáni, ale ono je to šuma fuk, jak se tato skupina jmenuje, vždyť jí každý ihned pozná. Pokud přijde jeden Róm do tramvaje, tak si všichni drží svoje tašky a raději na příští zastávce vystoupí. Pokud se nastěhuje jeden Róm do ulice, tak byty nejednou ztratí svoji hodnotu a dají se koupit za babku. Pročpak asi? Teď se ale Rómové chtějí nastěhovat do Poslanecké sněmovny, tam jim bude dobře, budou mezi svými a budou dělat to, co je jim vlastní. Jestlipak Rómové budou lepší než současní politici? No, nevím.

+3/0
14.11.2011 14:09

autonick

Re: Kdo tu stranu bude platit?

R^ pěkně řečený ;-D

0/0
14.11.2011 15:25

nexus99

Ten pán vypadal značně rozzuřený

když říkal, že 95% bílých nechce cikána za souseda. Podle všeho to je jeden z těch nepřizpůsobivých, protože jina by majoritní část občanů nemohl obviňovat z ničeho jiného než že chtějí žít slušně a klidně..

0/0
14.11.2011 13:43

kecálek reloaded

Domnívám, se, že to silně souvisí s romským ekonomickým

chápáním ekonomiky (nedávno to proběhlo v řadě médií) - v kostce - na všechny lidi na světě jsou přiděleny dávky -> bílí sedí na úřadech a rozhodují o jejich rozdělování -> bílí se mají většinou lépe než romové -> bílí tedy ukradli část dávek, které jsou určeny na romy -> romové mají právo si je od bílých vzít zpět.

Podobná věc proběhla před několika lety v Brně, kdy se v reportáži rozčilovala jedna zasloužilá romská rodička, že je to "dyškryminácia" protože bílí fasují kartičky, za které jim dá bankomat peníze a romům ty kartičky nikdo ještě nerozdal...

+2/0
14.11.2011 13:51

nexus99

Re: Domnívám, se, že to silně souvisí s romským ekonomickým

;-D;-DR^

0/0
14.11.2011 13:53

bull003@seznam.cz

Re: Domnívám, se, že to silně souvisí s romským ekonomickým

Ten článek vyšel před pár lety v Respektu a jestli se nepletu, říkala to nějaká slovenská cikánka. Pak ještě argumentovala, že by jí stát měl zaplatit za to, kolik mu dala nových občanů.

0/0
14.11.2011 15:49

zberanek

Zřejmě mají poradce z ODS

Hm, Romská demokratická strana, zřejmě se inspirovali u Klause, jen namísto slova občanská dosadili slovo romská. Zřejmě pochopili, že jejich krádeže jsou krádežemi v malém, a proto se inspirovali u ODS a chtějí jít do Senátu a Poslanecké sněmovny. Jestlipak jim ODS půjčí poradce na odkloňování. Ne, že by Rómové neuměli odkloňovat, ale přece jen je v tom rozdíl, oni musí denně několikrát odkloňovat v přecpané tramvaji a nebo v předvánočních obchodních centrech a riskují, že se na ně přijde. Zatímco ve vládě by mohli odkloňovat ve velkém a ještě by byli váženými občany a mohli by každým rokem společně s ostatními odkloňovateli na ples s například s velkým odklonitelem Bémem a Svobodou. Seděli by pak u jednoho stolu s velkou bojovnicí proti korupci s Píkovou, atd..

0/0
14.11.2011 13:39

kecálek reloaded

Re: Zřejmě mají poradce z ODS

Podle politického folkóru, kterým hýří, to spíše vypadá na poradce z opačné části politického spektra(ČSSD, KSČM) - ostatně, není on jeden z nich místním předsedou komunistů, či tak něco?

A co se týče "odklánění" řekl bych, že mezi frontmeny ČSSD najdou také hodně vzorů...

0/0
14.11.2011 13:46

zberanek

Re: Zřejmě mají poradce z ODS

Jasně, to co zvládne ODS, také zvládá i ostatní strany v Poslanecké sněmovně. Je lhostejné, kde se budou Rómové nakonec inspirovat. Bohužel opět to bude platit daňový poplatník. Napsal jsem to tak, protože to vypadá téměř na shodný název strany  s ODS.

0/0
14.11.2011 13:58

kecálek reloaded

Re: Zřejmě mají poradce z ODS

AKorát, že Ó Dé eS, je sice Strana, ale ani Občanská ani Demokratická, kdežto RDS, bude sice Rómská Strana, ale o Demokracii mám taky pochybnosti ;-D

0/0
14.11.2011 14:19

adidoska

hm.. domnívám se, že tímto byl spáchám minimálně přestupek

"Spojte se a vymyslete něco silného, aby měla majorita strach, co z toho vznikne. Zdroj: http://liberec.idnes.cz/romove-chteji-politickou-stranu-vladni-agentury-jsou-pry-k-nicemu-1d3-/liberec-zpravy.aspx?c=A111113_182816_liberec-zpravy_wlk

0/0
14.11.2011 13:29

elektrikaros

No tak to je docela sranda

Ti típci vůbec netuší, co obnáší založení svého státu. Opět zde jen ukázali, jak je na tom jejich kultura. Nenavštěvují školy, neboť je to pro ně nadčasová zbytečnost a pak žvaní takové kraviny, hodné výroků dětí v mateřské škole.

Ale pokud chtějí vlastní území, neváhal bych a něco pro ně určitě našel. Doufám tedy, že jim nikdo nepovolí tu jejich stranu a oni dobrovolně, nám natruc, odejdou. Chudáci obyvatelé okolních států. Myslím, že by to byly nejstřeženější hranice na zeměkouli.

0/0
14.11.2011 13:28

kecálek reloaded

Jsem pro konzulát

Vzhledem k tomu, že konzulát se odvozuje od postavení konzula (Konzul je podle mezinárodního práva úředníkem, který zastupuje svou zem (vysílající stát) v jiné zemi (přijímající stát) v oblasti obchodu, hospodářství, vědecké spolupráce a dopravy a mimo to je pověřen vízovými, pasovými a přistěhovaleckými záležitostmi; na politickém poli nemá konzul žádnou pravomoc. Konzul nepožívá statusu diplomata a především diplomatické imunity, je však do jisté míry chráněn některými výsadami exteritoriality (to se týká např. nedotknutelnosti konzulárních místností a archivů, oficiálních dokumentů, korespondence se svým státem apod.). Dále je osvobozen od veškerých daní v té zemi, ve které je činný.), pak z té myšlenky vyplývá jediné - chtějí-li konzulát, chtějí vlastní stát, kde budou žít podle svého a hlavně za svoje.

A k tomu se nedá dodat nic víc, než - HURÁ, HURÁ, HURÁ.

0/0
14.11.2011 13:09

janzlatousty

Úsměvné je to jen v první chvíli

za prvé, zatím tato skupina  vždy dostala, co chtěla. a bude to stejné, ze státu vydolují další peníze , dopadne to s nimi jako se všemi  finacemi, co kdy dostali do rukou.....

A hrozba odchodu? To není hrozba "odejedeme" to je hrozba - "Evropa  se zblázní a donutí Vás, abychom neodcházeli". Angličané mají naších romáků plné zuby, v TV zde běží reportáže o našich nejlepších romech masivně zneužívajících systém dávek - přídavky na neexistující děti, sociální dávky , otrokářství ilegálních dělníků, kterým  je odnímána  mzda.... podotýkám, že v reportážích je romské etnikum politicky"nekorektně"  označováno etnicky.

+2/0
14.11.2011 12:21

p0rek

Příliš humoru najednou

po blábolech na konferenci orange jsem se znovu musel smát nad gejzíry štěpných myšlenek z úst romských představitelů.Ani ti nejrudější občané našeho státu,nemají v sobě tolik  naivních představ o ekonomických zákonech a hlavně svých možnostech,jako tito představitelé tohoto etnika.Opravdu úsměvné.Pouze bacha,zase bacha,velebacha v případě,že by se chtěli s rudými spojit.Pokud se jim ovšem podaří nepodařitelné,svou stranu stvořit.Ta se musí totiž udělat,ne odcizit.

0/0
14.11.2011 11:10

kecálek reloaded

Re: Příliš humoru najednou

Každá nerasistická strana (romská strana je rasistická, neb je zakládána na základě rasy, nikoliv na základě politické ideologie - kam se na ně hrabe DSSS) by přestala být volitelná i pro nejtupějsí fanatiky z řad svých přívrženců, a multikulti pomatenců, co by je volili zase tolik není.

+1/0
14.11.2011 13:11

koga

Ještě tam vyhrožovali

že když se to nezlepší, tak odejdou, dokonce že chtějí vlastní stát. Já bych tedy tomu nechal volný průběh a ono se to vyřeší ;-D

0/0
14.11.2011 10:56

bull003@seznam.cz

Re: Ještě tam vyhrožovali

Stát chtějí naštěstí po EU, ne po nás. Třeba jim EU dá nějaký řecký ostrov :-/, ale spíš s myslím, že je pošle někam jinam.

0/0
14.11.2011 12:00

kecálek reloaded

Re: Ještě tam vyhrožovali

A co se takhle v jejich prospěch vzdát části Antarktidy?

0/0
14.11.2011 13:44

doktor_chocholousek

Re: Ještě tam vyhrožovali

A co takhle pronajmout obrovské ale opravdu obrovské dopravní ledadlo, kterému by se náhodou otevřel nákladní prostor někde nad oceánem ? ;-)

0/0
14.11.2011 12:09

adidoska

Re: Ještě tam vyhrožovali

dyk jo, ať jdou, já jim zamávám ;-)

0/0
14.11.2011 12:10

Gaston

hmmmm

Konečně nějací budoucí koaliční partneři pro Levici 21. století!

+1/0
14.11.2011 10:53

Bubu53

Už dlouho jsem se tak dobře a hlasitě nezasmál . . . . .

;-D;-D;-D. . . . . nad takovým ukrutným nesmyslem - spíše bych řekl - nad takovou nebetyčnou drzostí !!!;-€

0/0
14.11.2011 10:48

komentator-1

tak ono je to velké lákadlo

příspěvky za hlasy dostávají partaje tuším už při překonání 3% hranice. To by bylo několik prima teplých flíčku pro bělovlasé mafiány z ilustračního fota.

0/0
14.11.2011 10:45

Walker-W3

Romové se nikdy neschodnou na vedení případné své strany.

Pokud by snad cikáni splnili podmínky na založení své politické strany, tak se jednotlivé rodové klany nikdy na ničem nedohodnou a bude pokračovat jejich "válka rodů".

Taky nevěřím,že by svou stranu volili. Kdo jíim zaplatí za vhození volebního lístku 100 kč a víc bude jejich vyvolený.

0/0
14.11.2011 10:41

polednice

Romove držim palce, hlavně se financujte sami, veďte pořádně

vnitrostranické účetnictví, a hlavně nechtějte nějaké příspěvky po gádžovi. A jen tak mimochodem  850 podpisů je málo. Tipuji si že jsou to rodiny těch co jsu na fotce...

0/0
14.11.2011 10:13

bengoro777

Re: Romove držim palce, hlavně se financujte sami, veďte pořádně

TY CHYTRAKU TI SI NEJAKEJ TYPAF TY MAFIJANE

0/0
18.11.2011 19:44

danax

což si raději založit vlastní fabriku

...ať to ukážou

0/0
14.11.2011 10:07

polednice

Re: což si raději založit vlastní fabriku

Hmm to by byl titulek: Romové chtějí vlastní fabriku, cizí platí málo...

+1/0
14.11.2011 10:17

JCage.

Diky za zlepseni nalady

;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
14.11.2011 10:04

danax

když dostanu práci

tak takovou, na kterou mě vezmou, abych nebyl pracovně rasistován, budu podnikat sám... pak budu zřejmě podnikatelsky rasistován, když moje služby zase neprodám... ten rasismus je všude

0/0
14.11.2011 10:04

letadlo26

Já bych toho chtěl

;-D

0/0
14.11.2011 9:58

helfi

Buťe v klidu

...kucí se nedomluvěj! Mezi nimi samotnými je tolik vzájemné nevraživosti že ta výzva "Dejme se dohromady!" je první překážkou k čemukoli a pak to: "...vymysleme..." No no no!

+1/0
14.11.2011 9:44

Tom_upnet

bude veselo

komunisti budou mit noshledy a romaci v iluzi trpytivych zlatek pujdou tam, kde jim je slibi. nemam nic proti romackym politickym aktivitam, ale nemyslim si ze maji smysl, pokud kazdej jednotlivej cikan nebude chtit, tak jim to nikdy nepujde. chodit do prace se totiz proste musi a ne podle toho jak se kdo vyspi a to neni kec z medii, to je vlastni zkusenost. byl sikovnej, pracovytej, byl to romak, ale proste jeden den se mu nechtelo tak proste neprisel a ani nezavolal, co s takovym? dostal padaka a dostal by ho kdokoliv jinej

0/0
14.11.2011 9:23

King_Feanor

tam se schovají...

mezi zloději nebudou tolik vidět. :p

0/0
14.11.2011 9:20

hromobiti04

Je to taková komedie.

Naši předkové by tu lůzu vypráskali za hranice, naši představitelé je raději uplácejí všelijakými dávkami atd. a stále je to málo, málo, málo.

+5/0
14.11.2011 9:16

CarolusMagnus2

"...vymyslete něco silného, aby měla majorita strach, ..."

Na to je jedinná odpověď.  Legálně se ozbrojit a chodit pravidelně na střelnici cvičit. Pak nemusíme mít strach ani před celou bandou s mačetama.

+2/0
14.11.2011 9:15

ToMiSoft

Re:

Což mi připomíná známý vtípek: "...a ta třetí věc, která mě na cikánech štve - tasí nože tam, kde se bude střílet" :-D

+5/0
14.11.2011 9:18

uplnej_debil

Re:

Tahle věta přesně vystihuje rasistické myšlení tohoto etnika... MY a potom ti ostatní... Rv

0/0
14.11.2011 10:17

ToMiSoft

Exodus

Nejvíc se mi ve včerejší televizní reportáži líbila věta, že když nebudou mít to, co chtějí, tak že odejdou z ČR. Když toto zaznělo, tak jsem zařval - HURÁ!!!!!

+13/0
14.11.2011 9:10

cajdex

Re: Exodus

blbý je, že zatím vždy co chtěli tak dostali

+1/0
14.11.2011 9:15

antimultivitamin

Re: Exodus

A protože nikde jinde než u nás to nedostanou, tak se vždycky vrátí...

0/0
14.11.2011 9:40

Stinky Johnny

Re: Exodus

Je nádherné vyhrožovat tím že odejdou, odněkud kde je nikdo nechce, ale to je asi nenapodlo;-D

0/0
14.11.2011 9:16

CarolusMagnus2

Re: Exodus

tak daleko už oni nemyslí.

0/0
14.11.2011 9:23

ToMiSoft

Re: Exodus

Pšššššššššt - neříkejte jim to. Oni to pak budou brát jako trest pro nás a přitom to bude odměna ;-D

0/0
14.11.2011 9:26

Najdete na iDNES.cz