Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Platili jsme statisíce ekologickým aktivistům, řekl u soudu developer

U plzeňského soudu padlo závažné obvinění na adresu ekologického hnutí Děti Země. Pavel Pelc z developerské firmy InterCora řekl, že v souvislosti se stavbou jednoho ze svých obchodních center firma v minulosti vyplatila ekologickému sdružení Děti Země 1,8 milionu korun. Ekologové tvrdí, že to je lež.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tunaq

Tesařské spoje nebo Hornbach?

Jak vlastně tyhleti ekofandové udělají doma poličku? hezky všechno čisté tesařské spoje na kolíček nebo si jdou do Hornbachu pro vruty a pro vrtačku? Nebo si to snad sestavují z nadnárodních stavebnic Ikea? Takže proti čemu vlastně protestují? Vydírání za účelem získání výpalného je velmi logické vysvětlení.

0/0
12.11.2011 10:51

jantee

Re: Tesařské spoje nebo Hornbach?

tipl bych že taky z Hornbachu. Ale pohlídají, aby nevylíval ty svoje ředidla hned za barák do pole

0/0
12.11.2011 17:06

(@)

Říkám to pořád - dokud budou existovat hotové peníze, bude

vše špatně. Dnes lze platit vše kartama nebo z účtu na účet.

Tohle zase vypadá na nějaké igelitky, které někdo možná někde viděl?

Kdy už se konečně zakáže platit "cash"? Pak by nehrozil jediný daňový únik, mimochodem. R^

0/0
12.11.2011 10:39

kiv

Re: Říkám to pořád - dokud budou existovat hotové peníze, bude

Pán je buď lobbistou /zaměstnananec EC/MS/Visa nebo naivka...   Již dnes se valná většina  korupce neodehrává na úrovni obálek pod stolem či igelitek na temné chodbě ... Co např. takový Stáník Grossů, že ?;-D A použitelných metod je samozřejmě dlouhá řada .... Korupce jde s lidstvem již od starověkého Řecka i Říma  a je bláhové se domnívat, že ji lze zcela vymýtit. Obecně ale platí, čím více moci státu/byroktracie  ( a v tomto případě nějakých samozvaných ekopošuků), tím  větší korupční potenciál ...

0/0
12.11.2011 10:55

(@)

Re: Říkám to pořád - dokud budou existovat hotové peníze, bude

Výborně, tak zpět k tématu článku: V čem by byl spor, kdyby šly peníze z účtu na účet??? To by byllo na soudní řízení trvající asi tak 5 minut, pane.

Samozřejmě, že jsou jiné, zástupné metody. Ale zrušení cash by prostě šedou a černou ekonomiku velmi oslabilo, nemyslíte? Samozřejmě by do toho musely vstoupit státy, není to o pdopoře Visa/MS... Jeden povinný účet vedený ZDARMA by byl povinnen mít každý občan a transakce na něm + karty by byly taktéž zadara. Těch pár miliard, co by do toho stát musel vrazit by vyvážilo dnešní odhadované úniky stovek miliard milard ročně a bilionů v historii. Holt není vůle, toť celé. Technicky to zavést - není nic jednoduššího. ;-)

0/0
12.11.2011 12:15

petr_kkk

Re: Říkám to pořád - dokud budou existovat hotové peníze, bude

Bohužel korupce na vyšších místech není vůbec placena hotovostně ale formou jiných firem například v karibiku, které prodají výhodně akcie atd. Vše zamozřejmě bezhotovostně.

Problém je to, že v podstatě nikdo ani nemá pravomoc toto zkoumat, bez toho aniž by někdo dal podnět ( banka či cokoli jiného )

Stačilo by vzít databázi katastru nemovitostí a porovnat hodnotu majetků lidí se záznamy finančních úřadů. Je 100% jasné, že u plno lidí na úřadech by tyto záznamy vůbec neseděli.

Bohužel toto se vůbec neděje. Přitom by to měl dělat automat bez zásahu člověka.

0/0
12.11.2011 13:32

Vesuvit

Ekoparaziticky business

A bude hur, pokud vcas nevymetem ekologicky chliv

0/0
12.11.2011 10:10

kiv

Jéé, to jste zase objevili Ameriku...

To, že "ekologisté´" jsou v prvé řadě  hlavně "firma" na vydělávání peněz ví snad každý s IQ vyšším dnešního data. Nadnárodní firmy typu Shell mají výpalné Greenpiss  zahrnuto rovnou do svých účetních rozvah, jednotlivé zemské vlády nejen Rakouska ve svých rozpočtech  (jinak by se jim např.  těžko   povedlo zdvojnásobit kapacitu alských dálnic během 10 let) a obecně nikde po Evropě nemají "zelení"  problémy s financováním svých volebních kampaní ...;-D No a tytto manýry samoržejmě převzaly i lokální zelení lapkové typu detiček země,  ´českých maminek či automatíčku ... Však mají sqělé a zkušené  mentory .;-D

+1/0
12.11.2011 9:53

viveka

Doufám, že po tak nehorázné pomluvě bude následovat i omluva

!!

0/0
12.11.2011 8:49

(@)

Re: Doufám, že po tak nehorázné pomluvě bude následovat i omluva

Potrefená husa? A na čí že straně sporu? Ona ani jedna z nich na tom dle článku není moc růžově.... ;-D

0/0
12.11.2011 10:41

viveka

No jasně

Nechme si vydrancovat zdroje, otrávit vody a ovzduší, to je všechno v pořádku, ale kdo volá po přibrzdění je ekoterorista. Tímhle pojmem jste si, lidé, nejen nakáleli do vlastního hnizda, ale i značně urychlili jeho zničení.

0/0
12.11.2011 8:47

A přece se maže...

Re: No jasně

Víš, jak to dřív vypadalo v místech, kde teď ten plzeňský Hornbach stojí?

0/0
12.11.2011 10:42

kiv

Re: No jasně

A víte jak to vypadalo před 50 lety v Mostě, |Litvínově a třeba i na Jižním Městě v Praze??  O okolí Orlíku ani nemluvě ...;-D

0/0
12.11.2011 11:00

centaur delta

Gratuluji k objevu Ameriky!

Tzv. ekologové nás stojí ročně několik desítek miliard a pár lidských životů navrch. Tito hlasatelé tech jedině správných myšlenek se dost podobají marxistům, chtějí nás spasit i za cenu, že budeme vyhubeni.

0/0
12.11.2011 8:36

blix

DNES JE DEVELOPEREM KAŽDÝ ZELINÁŘ A MAFIÁN !!!

Rv:-/

0/0
12.11.2011 8:22

vencac

Tak nějak nám termíny ekologie a záchrana přírody začali

přerůstat přes hlavu. Přitom v základu se mohlo jednat o jednu z oblastí, které mohly vést z blížící se Hospodářské krize. Je tragedií že místo spolupráce  a podpory na nových ekologických technologiích, se vše zvrhlo v Ekologicky nenávistné urážení průmyslu a opačně v ukazování si na viníka ekonomické krize.

Jestli je k něčemu tento článek užitečný, tak hesky ukazuje proč se to stalo a kde hledat prvopočátek neschopnosti spolupracovat. A to jak na jedné tak na druhé straně.

+1/0
12.11.2011 0:15

franp9am

Re: Tak nějak nám termíny ekologie a záchrana přírody začali

Nejsem si jist, da to cele souvisi s ekonomickou krizi. My ekologove neurazime prumysel, ani nam neni jasne, zda se muze tak neosobni objekt jako prumysl "urazet". To co pisete je ale po vsech strankach od clanku a tematu asi hodne vdalene. Osobne neverim, ze DZ opravdu brali penize, ale to uz bude na posouzeni policie a soudu, zda se jedna o pomluvu nebo ne.

+3/0
12.11.2011 1:58

český_vesničan

Re: Tak nějak nám termíny ekologie a záchrana přírody začali

..jj...a také zůstáváte těžce nad věcí......:-/

0/0
12.11.2011 7:57

blix

Re: Tak nějak nám termíny ekologie a záchrana přírody začali

Je potřeba si položit pár otázek, co je za snahou průmyslníků a developerů při realizaci jejich ekonomických zájmů... Většinou se totiž jedná o oborově velmi omezené podnikatele, kteří ekologické požadavky na výrobu a realizaci záměru považují za blokaci svého podnikání. Mnohdy se jedná o bezohledné podnikatele, kteří přišli ke svým penězům kdovíjak a jejich způsoby chování tomu odpovídají. A když se proti nim postaví "ekoteroristé", musí zákonitě dojít k tvrdému střetu. KAŽDÝ DEVELOPERSKÝ ZÁMĚR NENÍ ZÁKONITĚ DOBREM PRO TUTO ZEMI. JSOU I VELMI ŠPATNÉ PROJEKTY, KTERÉ SE REALIZUJÍ VELMI TVRDOU A BEZOHLEDNOU CESTOU.

+1/0
12.11.2011 8:21

Králík Roger

Pokud Evropa, speciálně EU podporuje řáděních zelených, tak

si následný ekonomický krach zaslouží. "Ekology" bych přivázal na náměstí v Athénách, kde by mohli Řekům kázat o nesmyslnosti orientace na "bezbřehý ekonomický růst" a o nutnosti "uvědomnělé skromnosti."

Případně bych jim ty projevy pustil na mamutí obrazovce, aby věděli, co jsou dotyční zač.

0/0
11.11.2011 23:07

OskarPokorny

Unáhlené závěry

Tady se zase vyrojilo Klausovo modrých nikoliv zelených bezmozků. To, že některé ekologické organizace provádějí tzv. Rocketeering je fakt, ale zrovna v tomto případě kdy zaměstnanec !!vyšetřované!! firmy (kecy o tom, že je to pouze svědek jsou směšné - Firma sama trestné činy nepáchá - páchají je její zaměstnanci) vykřikuje něco o nějakých penězích (co když si je "odklonil" na svoje konto).  Dále by bylo hodně smutné , kdyby developer chválil ekologickou organizaci.

+5/0
11.11.2011 21:06

franp9am

Re: Unáhlené závěry

Kdyby developer chvalil ekologickou organizaci, by bylo sice v CR podminkach prekvapive, ale nic smutne v tom nevidim. Ono i stavby se daji delat setrne a kvalitne a casto by IMO mohlo developerum a prumyslnikum i pomoct, kdyby byly schopny naslouchat nekomu jinemu nez svym prihlouplym poradcum a managerum.

0/0
12.11.2011 2:01

wrah

Re: Unáhlené závěry

Ano, vzájemná spolupráce developera a ekologů by opravdu mohla být pro přírodu menší zátěží. Dokonce si umím představit, že by stavba vyšla i levněji, protože by se některé práce vůbec nemusely provádět. Jenže to má dva háčky, či spíš háky: A) nechuť developerů spolupracovat s organizacemi, které je vydírají a za B) naprostá většina ekoaktivistů neví, co by se mělo udělat, jen je proti jakékoliv změně. A s takovými se holt nic rozumného zařídit nedá.

0/0
12.11.2011 7:40

villík

Nadpis je chybný v množství!

Činnost ekoaktivistů nás ročně stojí miliardy !  ..... ;-)

+2/0
11.11.2011 20:31

svedek casu

Re: Nadpis je chybný v množství!

jasně nejsi ropák roku?

0/0
11.11.2011 21:29

astrudina

Re: Nadpis je chybný v množství!

Víte, že kampaň Ropák roku XY nedělají nevládky za své - jen tak jako zábavu, ale pouze za státní peníze - ročně dostávají na organizaci této krávoviny cca 400.000 z MŽP nebo z jiné organizace státní správy.

To víte, zadarmo ani ekologický aktivista nehrabe;-D

0/0
12.11.2011 21:21

jantee

Re: Nadpis je chybný v množství!

je pravda že málokdo tady pracuje mimo diskuzi zadarmo ale potřebuje za něco kupovat jídlo a něčím platit nájem

0/0
12.11.2011 21:54

jantee

Re: Nadpis je chybný v množství!

tím jsem ale samozřejmě nemyslel že jsem ekolog nebo ropák:)

0/0
12.11.2011 21:58

Mrhamotý Krdlebný Kňukvulín v2.0

Nemůžu si pomoct,

ale prostě bych spíš věřil třeba Satanovi, než komukoliv z těchhle ekofašospolků

0/0
11.11.2011 20:31

franp9am

Re: Nemůžu si pomoct,

verte cemu chcete, satan na vas uz jiste ceka :-)

+1/0
12.11.2011 2:01

astrudina

špička ledovce, platili jim všichni,

Hnutí Duha, Oživení, Arnika, Děti Země - raketýři nejhoršího katibru. A ti, co jim nezaplatili, měli a mají pořádné obtíže, např. Setuza, že?

Kdo dodnes nepochopil, proč Bakala vydává a platí Respekt, tak snad už chápe - je to výpalné, platí a má v podnikání od nevládek pokoj.

+2/0
11.11.2011 19:58

astrudina

Re: špička ledovce, platili jim všichni,

..nebo Spolana..  firmy, které ještě něco vyrábějí (to je přece špatné, musíme všechno dovážet, že zelení soudruzi!).

0/0
11.11.2011 20:32

Beldor2

pff

"" Platili jsme statisíce ekologickým aktivistům, .."" A kdo ne...Zarad se do rady a nezaclanej :D

0/0
11.11.2011 19:42

majtinv

To je naše společnost na tom opravdu tak špatně,

jak vypovídá většina zdejších příspěvků? Špatně svým směřováním a také tím,že mají jasno po výpovědi  jednoho zaujatého svědka. Snad jen dodám,že Děti Země stále zvažují,že zažádají o soudní uzavření dotyčného komplexu Hornbach.

Není spíš alarmující k čemu je zneužívána policie,potažmo policejní databáze?

Jsou opravdu zájmy developerů tak čisté,když k jejich prosazování používají takovéto metody? Může mít společnost prospěch z něčeho,co vzniklo na špinavých základech?

Nezdá se Vám,že od té doby,co naše společnost směřuje primárně k penězům,tak že chudneme a padáme do ekonomických problémů. V té souvislosti,ač nejsem křesťan, jsem si teď vzpomněl na slova:"Hledejte především Boží království a Jeho spravedlnost, a všechno ostatní vám bude přidáno". Jak trefné,měli bysme se začít chovat zase spravedlivě,ohledupně a férově,zaměřit se na jiné hodnoty než je primární zisk a i ten zisk by nám pak byl přidán.A navíc nenahraditelný pocit,jaký může zažít jen člověk čestný.

+2/0
11.11.2011 19:40

Stary Fafa

Re: To je naše společnost na tom opravdu tak špatně,

S tim by se dalo castecne souhlasit. Jenze u developeru je aspon vsechno jasne, ti to delaji kvuli penezum. U ekologickych spolku to je slozitejsi. Jiste jsou tam poctivi nadsenci, ale taky fanaticti Savanarolove a jiste se najdou i Bobligove z Edelstadtu, kterym je celkem jedno jestli upaluji carodejnici nebo chrani zaby, hlavne kdyz to sype.

0/0
11.11.2011 20:52

OskarPokorny

Re: To je naše společnost na tom opravdu tak špatně,

Jenže se podívejte na zdejší hysterii místních volnotržních fanatiků.

+2/0
11.11.2011 21:08

Králík Roger

Já zase zvažují, jak rozvěšet "Děti země" na lucerny.

To je za současných podmínek nejlepší krok ke stabilizaci rozpočtu. S multiplkativními dlouhodobými efekty.

Ca Ira!

+1/0
11.11.2011 23:10

Králík Roger

Právě o tom je. Lidé se opakovaně přesvědčují, že ekonomika

je to nejdůležitější. Zelení jsou zločineký ksindl, jehož jediným cílem je škodit, vydírat a živit se žvaněním. Bez nich by nám bylo mnohem lépe!

Pár procent ekonomického poklesu a vše jde do háje. Protože kdo si zapleveli ekonomické prostředí nesmysly, prohraje v soutěži s těmi, kteří se řídí vlastním rozumem !

+1/0
11.11.2011 23:17

OskarPokorny

Re: Právě o tom je. Lidé se opakovaně přesvědčují, že ekonomika

Jsi hlupák - v současné soutěži nejvíce vyhrává Čína která se právě díky této filosofii žene do totální katastrofy. Díky tomu, že se tam ignoruje ochrana životního prostředí a ochrana zdraví zaměstnanců (a celkově špatné pracovní podmínky) tak nikdo neví co se s tou současnou generací stane (po zdravotní stránce). Je totiž velmi pravděpodobné, že naprostá většina populace bude invalidní už kolem 40let a pak díky politice 1 dítě/rodina dojde k tomu, že na každého pracující bude x nepracujících.

+3/0
12.11.2011 0:01

Charlieeee

Pošpinit lze kohokoli

Před soudem lze na svou obranu použít cokoli. Pošpinit člověka? Na to stačí pomluva. Na očištění ale omluva nestačí. Nejsem ekolog ale stravil jsem s nimi nemálo času. Neznám ale jedineho který by to šel dělat kvůli peněz. Pro mnoho lidí a zvlaště podnikatelů je nepochopitelné že to ti lidé často dělají zadarmo při své práci. Jet na Šumavu přes půl republiky a blokovat kácení stromu v době své dovolené to je pro mnohé nepochopitelné. Kdežto developerska, loterijni, právnická a kdoví jaká "lobby" to je vlastně něco jako charita.:-) Pán sebou ale pro jistotu k soudu výpis z účtu o výběrech nevzal co? Tak to asi nosil v krabici od bot.... v té tmě si jej možná spletl s Grosem :-)

+7/0
11.11.2011 19:31

franp9am

Re: Pošpinit lze kohokoli

Pomluva je jeden z nejzákernějších nástrojů, protože spousta lidí si pak řekne "na každém šprochu pravdy trochu". Každopádně vítám, že Deti země podali žalobu pro křivou výpověď a pevně věřím, že to soud vyšetří, ať už je pravda kdekoliv.

+2/0
11.11.2011 19:35

Já rád játra

Re: Pošpinit lze kohokoli

Uz si toho vynosneho byznysu vsimli i podvodnici:

Muži se vydávali za ekology a vydírali stavební firmu

http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/olomoucky/clanek.phtml?id=702483

+3/0
11.11.2011 19:48

OskarPokorny

Re: Pošpinit lze kohokoli

Tudle jsem četl článek o falešných asfaltérech - z toho podle Vás také vyplývá, že všichni asfaltéři jsou podvodníci?

0/0
11.11.2011 21:10

Já rád játra

Re: Pošpinit lze kohokoli

Ne, jen to ze to je vynosna zivnost a ze to neni zadne velke tajemnstvi.

+2/0
11.11.2011 21:57

Bob-an

Re: Pošpinit lze kohokoli

No tak ale tyhle"ekologicke"sdruzeni nejsou ekologove, ale banda podnikavcu co si pod helsem ekologie neco privydelat, opravdovi ekologove tem svojim bludum aspon veri, i kdyz nekdy prosazuji totalni nesmysly.

0/0
12.11.2011 0:47

franp9am

Re: Pošpinit lze kohokoli

koukam ze jste hluboce obeznamenej s problemem ekologickych sdrueni, jejich problemu a cilu 8-o

0/0
12.11.2011 2:05

franp9am

Každá společnost má své nepřátele

Pro nacisty byly nepřátele Židé a celý svět, pro komunisty Západ, kapitalizmus a mandelinky, pro současnou ČR jsou to ekologové a možná romové. Ale to se brzo změní, už teď přibývá lidí, kteří považujou ochranu přírodu a právní stát za větší hodnotu než volný neregulovaný developerizmus. Pěkně diskutujte :-)

+2/0
11.11.2011 19:25

Stary Fafa

Re: Každá společnost má své nepřátele

Ekologove nikomu nevadi. Vy asi mluvite o ekologistech. To ani zdaleka neni totez. Rozdil mezi ekologem a ekologistou je asi stejny jako rozdil mezi gynekologem a vydavatelem pornografickeho magazinu.   ;-)

+1/0
11.11.2011 19:33

ErikM

Re: Každá společnost má své nepřátele

přesně, typický ekologista je např. Klaus, ničemu nerozumí a do všeho kecá

+2/0
11.11.2011 19:34

franp9am

Re: Každá společnost má své nepřátele

Žádný ekologista neexistuje, leda v představách pana prezidenta, které tady papouškujete :-(

0/0
11.11.2011 19:36

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.