Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie našla nešťastně zamilovaného školáka u dálnice poblíž Svinova

Pátrání po čtrnáctiletém školákovi z Novojičínska dopadlo dobře. Policie našla v neděli po osmé hodině hocha zdravého. Protože chlapec v pátek zmizel kvůli nešťastné lásce, existovala obava o jeho život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

PanEnergetik

co ten sebevrah jeste nic?

http://kam.mff.cuni.cz/~babilon/zpmapa

0/0
7.11.2011 21:17

Vladim

To je na výprask

na holou s klobásami na 14 dní

0/0
7.11.2011 13:17

Horst.Skalický

Re: Kdybych já byl starostou.

Zavolal bych rodiče a kluka na obecní úřad do své kanceláře a tam bych dal rodičům dvě možnosti. Zaprvé, zaplatit celou hledací akci, což je asi dvěsta ticíc v české měně.

Druhá alternativa, odpoledne nebo večer pořádný výprask řemenem anebo prutem. Druhý den naklusat na OU ke kontrole a jestli kluk nebude mít aspoň pět pořádných jelit na zadnici, tak celý zásah zacvakáte v plné výši.

0/0
7.11.2011 23:01

seagate

Nechte těch mravokárných keců,

hlavně, že se kluk našel.

0/0
7.11.2011 8:06

baloun

František Sokol byl pubescent svědomitý,

dobře vychovaný, nikdy neumytý,

rázně mašíroval širým světem

a měl jasný názor - ve čtrnácti letech!

Zahrňme ho proto projevením díků!

Jenže - kdo bych chtěl být synem těchhle Sokolíků? Já tedy ne...

+2/0
6.11.2011 19:42

František.Sokol

Re: František Sokol byl pubescent svědomitý,

No tak Baloune, jsou věci ke kterým jsem sklon neměl. Dle mého názoru, i ta hysterie by měla mít své meze taky v duši puberťáka.

Uvědomte si prosím jedno. Chlapa z chlapce neudělá hysterická scéna a to hysterická scéna byla jak vyšitá. Ten kluk chtěl způsobit jen co nejvíc starostí rodičům. A to byla ta motivace, to byl celý vnitřní život poplašeného puberťáka.

+3/0
6.11.2011 19:50

Dorotka M.

Re: František Sokol byl pubescent svědomitý,

Rv

0/0
6.11.2011 20:01

František.Sokol

Re: František Sokol byl pubescent svědomitý,

Taky ten palec dolů je pouhou věcí Tvého osobního názoru. :-P

0/0
6.11.2011 20:09

František.Sokol

Kluk zabodoval před holkama, ale

teď by se k tomu měl postavit jako chlap. Hledali ho spoluobčané, hledali ho hasiči a policajti. Akce stála hodně peněz, tak by si měl jako správný chlap nechat vystavit alespoň nějaký sybolický účet a splácet . Svojí nerozvážností způsobil značnou škodu, tak by měl požádat o vyčíslení a spolupracovat na úhradě. Teprve v takovém případě si ho bude možno vážit, v opačném případě patří mezi nezodpovědné fracky. Osobně, já věřím že se k tomu postaví jako chlap a nebude se vykroucet od placení alespoň té symbolické částky, která by měla být v řádech tisícovek, vzhledem k nezletilosti toho chlapce. Skutečné náklady neznám. Nevím kolik hodin na tom policajti s hasiči makali a kolik vyšly provozní náklady (vrtulník, logistika, přesuny hasičů a policajtů)

Kdyby se to mělo mezi dětmi a mládeží rozmáhat, tak by se to muselo nějak řešit. Buď omezit tyto akce, což by mohlo mít jindy tragické následky anebo finanční spoluúčast zákonných zástupců.

+2/0
6.11.2011 18:39

opportunity

Re: Kluk zabodoval před holkama, ale

Většina lidí tady ti řekne, že na to policie je a jeho rodiče takyn platí daně. Podle mě máš pravdu. Kluk už má vyšší rozlišovací schopnosti než nějaké malé dítě nebo starý člověk s Alzheimerem.

0/0
6.11.2011 19:28

Sekanice

Re: Kluk zabodoval před holkama, ale

Hele a a vy sám jste nikdy v mládí nezažil zmatek v hlavě? Vy jste nikdy nebyl zamilovaný, nikdy jste nebyl zmatený? To vážně klobouk dolů... podle mě ale jenom kecáte a tímto si zde s kolegou nad vámi léčíte nějaké své nedostatečnosti.

+1/0
6.11.2011 19:32

František.Sokol

Re: Kluk zabodoval před holkama, ale

Podívej Sekanice. Zamilován jsem byl několikrát, ale že bych kvůli tomu vyhrožoval sebevraždou, tak to opravdu ne. V  mých puberťáckých letech bych za podobné jednání jen sklidil posměch.

A co se týče té samotné trampské akce? Taky nic moc. Spaní na kartoně v listopadu svědčí jenom o nedostatku čundráckých dovedností. Umět sehnat obstojný nocleh je základní schopnost trampa. Ten kluk ještě nikdy na žádném trampu nebyl, jinak by se tak nechoval a představoval si to jak Hurvínek válku. No, hlavně že to ve zdraví přežil. S tím noclehem to ber jako můj osobní názor zkušeného trampa. Jiný tramp může mít na tutéž věc jiný názor, protože některý upřednostní bivak. Ale trampovat bez opovědi a nikomu nic neříct, to je na přes hubu taky v dospělosti. To víš že se musel hledat, ale teď by to měl zaplatit.

+2/0
6.11.2011 19:45

Sekanice

Re: Kluk zabodoval před holkama, ale

... a tak sebevraždou přeci nevyhrožoval.... Já toho kluka chápu a vím že lidská psychika není vždycky nastavená tak, aby fungovala jak hodinky a vždy jen prakticky a pragmaticky bez chyb. Nemyslím si, že člověku pokaždé prospěje ho trestat a být k němu tvrdý a ani si nemyslím, že to z kluka udělá chlapa. To, že řešíte, zda je tramp, či ne úplně pominu. K tomu mám postoj takový, že všeho moc škodí a tedy i takového přístupu.

0/0
6.11.2011 20:00

František.Sokol

Re: Kluk zabodoval před holkama, ale

Milá Sekanice, toto je přístup osamělé matky syna bez otce. Typické.  Onen tulák, kterého hledali má tatínka. Pochází ze spořádané rodiny, proto všechny tak vyděsil. Jenže příště se už na to budou lidi jinak dívat a kordon občanů už bude menší a to může být malér, pokud příště si například o větev zlomí nohu. Hledat ho už půjde málo lidí, protože bude mít pověst útěkáře a tak už nikoho nevyděsí i kdyby byl nezvěstný třeba měsíc, Pak může někde vykrvácet v rokli, kterých kolem jeho bydliště jsou kvanta. Tady je to riziko. Ale může to odskákat jiné děcko, kterému se to přihodí a lidi řeknou jenom "další tulák a že jich nějak přibývá". Zkoušet akceschopnost záchranných složek se lehkomyslně nemá. Není to normální. Je to nezodpovědné a nelze omlouvat nějakým vnitřním zmatkem.

+1/0
6.11.2011 20:08

opportunity

Re: Kluk zabodoval před holkama, ale

Zmatek v hlavě? To má každý. Ale většina lidí kvůli tomu nezaměstná policii celé republiky na dva dny.

+1/0
6.11.2011 20:55

Alrauna

Re: Kluk zabodoval před holkama, ale

Vždyť je to nesmysl, čtrnáctileté dítě nemůže nikomu nic splácet, ostatně, on sám o pomoc nevolal, žádné pátrání neinicioval, a imho ani neexistuje žádná směrnice, která by nějaké "splácení" umožňovala. Imho je kluk zralý spíš na psychologa, než na nějaké splácení.

0/0
6.11.2011 22:41

Horst.Skalicky

Re: Kluk zabodoval před holkama, ale

Tak to teda splácet může, to vám řekne kdejaký dopravní podnik. Načapán revizorem při černé jízdě, pak se počká na 18 let věku jeho a jak neplatí, tak exekutor.

0/0
7.11.2011 3:22

sámvelkýmao

no

díky, že to dopadlo šťastně..................

0/0
6.11.2011 16:34

František.Sokol

Re: no

Co dopadlo šťastně? Kluk ztropil hysterickou scénu, jakože si šáhne na život, protože ho opustila holka, pak se kdesi dva dni fláká, mezi tím v akci záchranné složky a my se tady rozplýváme, jakože neskočil pod žádný vlak?! Lidi, vzpamatujte se, anebo jste se všichni dočista už zbláznili? Ten kluk potřebuje pořádný výprask od tatínka. Ale co tatínek může v dnešních podmínkách?  Puberťákům zakázaná práce a použít rákos je pomalu už trestným činem.

Ten kluk žádnou sebevraždu spáchat nechtěl. To si prosím uvědomte. Jen citově vydíral své okolí a my se tady rozplýváme, jako díky že to dopadlo šťastně. Ten kluk si chtěl jenom něco dokazovat a všichni mu to sežrali.

+2/0
6.11.2011 19:03

Sekanice

Re: no

Myslím, že nemáte žádné děti, pokud je máte, nezajímáte se o jejich vnitřní život a patrně už ani nevíte, že vy jste byl někdy dítětem...

+1/0
6.11.2011 19:12

František.Sokol

Re: no

Prostě milá Sekanice, tohle bylo od onoho puberťáka nezodpovědné. Záchranné složky nejsou od toho, aby hledaly toulavé puberťáky po lesích. A taky nebudou, pokud se to mezi puberťáky stane módou. Pak můžeme kdesi najít děcko mrtvé v lese, protože si tam zlomilo nohu a nedopalzilo se pro pomoc. Tohle se všem může jedině vymstít. A děti mám. Snažím se vychovávat k zodpovědnému přístupu k životu, tak se vnitřní problémy neřeší. A pokud ano, tak je třeba nést následek. Nejlépe faktura za marnou akci. Čtrnáctiletý kluk už by mohl umět předpokládat následky svých činů, pokud není nějaký mentálně zaostalý a to on, jak mám zjištěno že prý není. Mentálně OK, špatný prospěch ve škole a tak by mohl nějakou tu kačku cvaknout. Vydělat může na nějaké brigádě anebo co já vím kde. Zacvaknout by to mohla obec a pak zaměstnat třeba u koštěte. Propůjčit slušivou reflexní vestu a takového řekněme půl roku chodit každou sobotu zametat náves, jenže to se nemůže a to je špatně. Bylo by to výchovné

+1/0
6.11.2011 19:28

Sekanice

Re: no

No, tak mě stačí, že jste napsal, že vaše děti vychováváte tak, že se žádné vnitřní problémy neřeší....vnitřní problémy mají všichni bez vyjímky. Pokud ne, tak asi nemají moc bohatý vnitřní život. Ale ano, je to můj názor, vy můžete mít jiný, ale výchovné, co tu píšete není vůbec a už vůbec nevím, kde jste přišel na to, že se tohle stane teď mezi puberťáky módou.... Tohle se prostě někdy mladým lidem stává a ten kluk nechtěl, aby ho někdo hledal, jenom si prostě potřeboval v hlavě vyřešit své problémy a nevěděl prostě v tu chvíli jak...třeba. Čím jsem si ale jistá je to, že neutekl proto, aby někoho vyburcoval, aby ho hledal s úmyslem poškodit finančně policejní složky a nás všechny apod.... to je takový to podle sebe soudím tebe.

0/0
6.11.2011 19:37

František.Sokol

Re: no

Podívej Sekanice, Tebe taky hledal kordon policajtů? No, není to normální.

Ten kluk není žádný génius ani kandidát do MENZy, ale to mu mohlo dojít. Když zmizí bez opovědi na několik dní, způsobí strosti rodičům a vyžene záchranné složky do terénu. Kouká z toho jenom ostuda. Zmiznout na několik dní a zašít se není problém, to dokáže i repetent ve škole. Čtrnáctiletého puberťáka není možno na každém kroku hlídat. Dnes uteče jeden puboš na tramp bez opovědi a jindy jiný. Zašít se na celý měsíc s trochou přípravy, taky není žádný problém. Na to jsem tramp, abych věděl že v pohodě. Jen následky třeba umět unést. V tomto případě vymyslet jak vydělat na fakturu za marnou akci. Třeba ho něco smysluplného napadne a to potom zaboduje. Samotným útěkem rozhodně ne, ale třeba nosit nákupy nemohoucím důchodcům, tak to by byla fakt jiná.

+1/0
6.11.2011 20:00

opportunity

Re: no

Já mám dítě a vychovávám ho tak, aby si uvědomovalo důsledek svých činů.

0/0
6.11.2011 19:28

Toranoko

Re: no

A kde jste cetl, ze ztropil hystericou scenu ? On zadnou sebevrazdou nevyhrozoval, to byly obavy okoli, ne jeho vyhruzky. A jestli vnitrni rozpory resite vypraskem, nechtela bych videt vase deti.

+1/0
6.11.2011 19:20

František.Sokol

Re: no

Ale ano Toranoko,  vyvolal dojem že chce spáchat sebevraždu. Například ten pohozený baťoh v lese. To je asi normální, pohazovat baťohy s osobními věcmi po lesích? Já to teda za normální nepovažuju, ale koukám, že opravdu jak kdo...:-/

Co se týče tototo extempore, tak za to výprask je namístě. Vnitřní rozpory se normálně neřeší opuštěním domova bez opovědi na několik dní za asistence záchranných složek. Někomu to možná normálním připadá, ale mně teda ne.

0/0
6.11.2011 19:36

Sekanice

Re: no

Vás doma běžně mlátili? Vy taky své děti doma běžně mlátíte?

0/0
6.11.2011 19:40

Kidkid

Re: no

Nevím, co děláte z výprasku nějaké ponížení nebo co. Mně máma seřezala zadek měchačkou, když jsem byl drzej a ještě jsem ji musel odprosit. A nemohu napsat, že by mně napadlo utíkat kvůli tomu z domova.

Můj dědeček, když dostal výprask od svého otce musel za výprask poděkovat a políbit tatínkovi ruku. Jenže to bylo za Rakouska-Uherska, kdy děti měly k dospělým úctu.

0/0
6.11.2011 23:08

LUCKA.KOBRA

Re: no

vyvolal dojem, že chce spáchat sebevraždu tím, že odešel z domu a zahodil batoh. Hmm, jasně všichni sebevrahové zahazujou své osobní věci, podle toho se pozná sebevražedný úmyls.

Třeba se mu sbatohem plným učebnic nechtělo na špacíru tahat, to ovšem nikoho nenapadlo.

0/0
7.11.2011 11:32

Dukatovac

Waw i ja blbnul kvuli lasce ale v 17ti:-)

Hlavne ze klucina je zdravy:-) Takovych sklamani bude v zivote jeste:-(R^R^

+2/0
6.11.2011 16:11

modern725

Re: Waw i ja blbnul kvuli lasce ale v 17ti:-)

tu informaci o nestastne lasce jsem poprve cetl kdesi na internetu - coz neznamena, ze je to pravda. Byla to dle infa policie jedna z moznosti - takze se to asi nejakemu romanticky ladenemu novinari zalibilo natolik, ze s toho udelal fakt ... nyni ma ten kluk mtzi vrstevniky z ostudy kabat ...

0/0
6.11.2011 17:02

Zvedavec1

Re: Waw i ja blbnul kvuli lasce ale v 17ti:-)

Mozna ma z ostudy kabat ale mozna to nejake pubertacce v jeho okoli polichoti. Bude totiz vedet, ze ten kluk bere "lasku" trochu vazneji nez ostatni kluci. ;-D Zalezi ted jen na nem jak se svoji popularitou nalozi.

+1/0
6.11.2011 17:47

Sir Humprey XXX

jojo Mladost - Radost

:-)

0/0
6.11.2011 13:48

bar12345

Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

být samozřejmost.

+1/0
6.11.2011 13:37

route78

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

Asi tak jako kdyby vás přepadli v parku a ošklivě zbili, policie přijela chytila viníky a vystavila vám za to účet.

NesmyslRv

+4/0
6.11.2011 13:43

bar12345

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

Jako že by přijely desítky policistů a vrtulník s termovizií? Vy jste naivní.

0/0
6.11.2011 13:45

route78

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

ne jde mi o princip, že by měl někdo za to, co má v popisu práce policie, platit

+1/0
6.11.2011 13:47

Dukatovac

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

R^

0/0
6.11.2011 16:12

František.Sokol

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

Tak to rozhodně v popisu práce policajti nemají, hledat v rojnicích po lesích kdejakého tuláka. Dělali to tentokrát, protože ten kluk pocházel z bezproblémové rodiny a všechny vystrašil, proto byla ta akce. Ale pokud se to stane mezi puberťáky módou, tak policajti nebudou tak aktivní. Pak se snadno může stát, že se někomu skutečně stane malér. Trestný čin, únos dítěte, úraz v lese a policajti řeknou, že se děti běžně toulaj a na rojnice se vykašlou. Za pár dní pak najde kdosi děcko kdesi mrtvé za malého zájmu policie, jenom protože si nějací puberťáci začnou dělat ze záchranných složek srandu. Já v tom teda žádnou srandu nespatřuji, ani žádné hrdinství.

Faktura za zbytečnou akci záchranných složek by měla následovat.

0/0
6.11.2011 19:14

Toranoko

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

Jasne, a rodice za to muzou, ze se kluk zpanikaril ? Dneska je holt doba, kdy vam kazdy vmete kdeco, od uprdnuti po zpanikareni, ale za vsechno musi nekdo "platit", ze ? Ja osobne radej ze svych dani zaplatim toto, nez tunelovani panu podnikatelu a politiku...

Krom toho, ze to bylo zbytecne, vite ted, psal byste stejny prispevek, kdyby ho nasli mrtveho ? To by ta akce zbytecna nebyla ??

+1/0
6.11.2011 19:24

František.Sokol

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

Zpanikařit jistě možno, jenže on "panikařil" dva dny. Ztratil se v pátek ráno, při cestě do školy a vrátil se až ráno v neděli a tak se mnou počítej. Dva dny panikařit je dost dlouho, taky na méně inteligentního puberťáka.

Tunelování je mimo téma, tak neodpovídám.

Že ho najdou mrtvého jsem si nemyslel ani chvíli, jedině pokud by šlo o nešťastnou náhodu, například úraz v lese, ale takhle by ho mohli hledat po několika okresích a klidně po ceelé Evropě, když dnes máme ten šenghén. Hledat v okolí hostašovických Zrzávek byla blbost, ale to zas uznávám. Po vojně je každý frajtr generálem.;-)

0/0
6.11.2011 20:18

Scarlett from Scottland

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

k přepadnutí v parku většinou policie ani nedorazí, ale to jen tak na okraj. Ale když už by mě někdo přepadl, tak to asi nebude moje svobodné rozhodnutí, že ne? myslím, že bych o to moc nestála... chlapec šel na rajs ovšem evidentně dobrovolně a plno lidí jeho výlet zaměstnal a zbytečně.

+2/0
6.11.2011 15:33

Sekanice

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

Ježiši, to jste skutečně tak duševně necitlivý(á) balvan(ka), že si neumíte představit, co s klukem mohla udělat třeba právě ta nešťastná láska?

0/0
6.11.2011 19:19

987654321

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

No takový zprávy, kolik která akce policii stála je celkem k smíchu. Policie má daný ozpočet a do toho se musí vejít, je jedno jestli podobných akcí má na okrese neo na kraji 20 nebo 300. Co projedou na benzínu behem jedné akce, to musí následně ušetřit. Nikoho to nezajímá. A přesčasové hodiny? Vždyť ze zákona nemají prvních 150 hodin přesčasů jakíkoli nárok. Dělají je v rámci základního platu.;-D;-D;-D

Jinak jsem rád, že je kluk v pořádku.

0/0
6.11.2011 14:19

chest.rockwell

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

A to nechtějte vědět, jak to chodí v komerčních firmách, vy nárokovateli.

0/0
6.11.2011 14:43

Sekanice

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

Líp než u policie, to si buďte jistej. Nikdo by u firmy zadáčo nedělal, zatímco přesčasy u policie zadáčo mnohdy jsou vy srandisto.

0/0
6.11.2011 19:22

jahl

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

Ne!

Policie je státní institucí, kterou si všichni platíme ze svých daní, od toho tu je. Spíš bych protestoval proti tomu aby policie buzerovala slušné občany za účelem dalšího přivýdělku. O policajtech by se měl člověk dozvědět až v okamžiku kdy je potřebuje. U mne nikdy.

0/0
6.11.2011 14:42

Scarlett from Scottland

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

já ale třeba nevím, proč by si občani skrze policii měli předplácet jejich akci kvůli něčím vrtochům... kdyby se kluk ztratil tak budiž, ale ne že si vyjde na vejlet a zaměstná x lidí, při svém hledání....

+1/0
6.11.2011 15:36

Rebby

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

Stav mysli cloveka rozhoduje o zpusobu jeho chovani. Ani vy sam si nemuzete byt jist, ze se nevyskytne situace, pri ktere se nezachovate racionalne. Patent na pravdu a rozum nikdo nema.

+1/0
6.11.2011 16:06

doktor_bota

Re: Je to dobrá zpráva, ale účtenka rodičům by měla

Kluk se ztratil, protože mu "hráblo", ne proto, že by normálním uvažováním dospěl k rozhodnutí, že si udělá výlet.

0/0
6.11.2011 17:02

Najdete na iDNES.cz