Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Boj proti jedům z Ostravy se stupňuje, odpůrci chtějí blokovat vlaky

Proti skladování nebezpečného odpadu z ostravských lagun u Litvínova a jeho pálení v cementárně v Čížkovicích se dosud bojovalo jen ve formě protestů. Nyní mu byla vyhlášena válka ve stylu partyzánského odboje - v Litvínově a Litoměřicích chtějí dokonce blokovat vlaky, které odpad přivážejí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

NATTER

Obsah lagun chtějí skladovat obyvatelé PRAHY - Vinohrad

Dle již dříve uvedených příspěvků obyvatel Vinohrad to " PREJ NENÍ TAK HROZNÝ" a proto je to třeba vyvézt tam. Voni postavěj moderní spalovnu a bude se tam všechno spalovat . Jak bylo již níže uvedeno od ZNALCE  Švýcarských postupů při spalování  lagun tam to nikomu nic nedělá - sice nevím , která komuna by toto v referendu a přímé demokracii povolila , ale pánko bude asi znalec ;-O

0/0
5.11.2011 8:11

kokoi

Re: Obsah lagun chtějí skladovat obyvatelé PRAHY - Vinohrad

Děkuji za Váš příspěvek, přesně demonstruje to o čem jsem psal včetně úrovně argumentace "spravedlivě" rozhořčených občanů. Jinak pozor na tu lokalizaci podle IP. Prahu jste trefil, ale tu čtvrť už ne :-)

0/0
5.11.2011 16:15

Kidkid

To co je v Ostravě je odpad,

ale upřímně řečeno, dal si nějaký výzkumný ústav práci s tím, aby udělal chemický rozbor co v tom odpadu vlastně je za jednotlivé prvky? Mnohokrát se stalo, že to co bylo považováno za bezcenný šmejd se ukázalo cennou surovinou. Požadavky průmyslu na jednotlivé prvky a kovy se mění a kovy či zeminy, které před 30 lety nikdo nepotřeboval jsou dneska ceněné.

0/0
4.11.2011 22:16

kokoi

Lidská blbost nezná mezí

Všichni tady mudrlujete, jak jste ohrožení, ale složení toho materiálu, o jeho vlivu na okolí a procesu jeho spalování v cementárně víte úplný houby. Na základě výkřiků některých politiků kteří se chtějí zviditelnit a pár neodborných článků v novinách je vám najednou všechno jasný. Tohle je bohužel klasický obrázek české kotliny. Třeba ve Švýcarsku všechen odpad z domácností spalují, spalovny mají v centru měst nebo uprostřed krásných hor a těžko říct, že by tam někdo umíral na otravy z dioxinů. Zato u nás, když chce někdo postavit  moderní spalovnu, najde se armáda inteligentů jako tady na fóru a okamžitě vědí jak je to špatné a co všechno jim hrozí.

+1/0
4.11.2011 21:36

Kidkid

Re: Lidská blbost nezná mezí

To máte plnou pravdu a viděl jsem o tom film. Z odpadu se vybere vše co je surovinou a to se prodá, co jde se kompostuje a kompost také prodají. Ve spalovně se vyrábí teplo i elektřina a popel lisují do obřích kostek odhadem 3x3 m a těmi kostkami se dostavuje odtěžený kopec po nějakém kamenolomu. Spáry se zalévají betonem. Pak na vše přijde zemina a za 10 let nevíte, že tam kdysi nějaký kamenolom vůbec byl. A spalovna nesmrdí, vše je ekologické.

0/0
4.11.2011 22:09

mim7

Re: Lidská blbost nezná mezí

A proto by bylo nejlepší spálit vše u tebe pod okny.

0/0
9.11.2011 22:16

Smradlavej čmoud z komína

Re: Lidská blbost nezná mezí

...řekl ten kdo doma pálí bordel a jezdí smradlavým autem....

0/0
9.11.2011 22:35

mamsrb

Vaše blbost nezná mezí

To co je v Ostravě toxický odpad se po promíchání s uhelným prachem a vápencem promění v cennou surovinu. Cennou pro firmu Geosan a pro Bursíka. Část této vzácné suroviny dovezli do Polska a tamní státní orgány už požádaly Česko aby si ten sajrajt odvezli. Nějak nemají pochopení pro naše úspěšné podnikání. Už jen to, že to chtějí 6 let skladovat a že se z toho budou uvolňovat stejné výpary jako v Ostravě. Tam jsou ovšem chachaři zženštilí a pořád si stěžují, že to nejde dýchat. Takový dehet je při tom léčivý na lupenku. Ani není třeba jezdit k Mrtvému moři. Stačí zajet do Čížkovic.

+2/0
5.11.2011 1:18

dislektik-idnes si na mě zasedla

Lítvínovsko plné jedů

a bordelu a najednou jim vadí palivo,hlavně že topíte hnědým uhlím z polska a přitom to čadí tak že jeden dům tímto vytápěn by zamořil i město jako je Praha !!

0/0
4.11.2011 18:56

Anzolleto

Re: Lítvínovsko plné jedů

Vážený pane dislektiku. Pouze vaše choroba je důvodem vaší neznalosti ?? Doufám, že se přijedete podívat do tohoto místa a poznáte, že je opravdu hezčí, než si myslíte. A i když polské uhlí může být čadící, nemá v sobě jedy jaké obsahuje to ostravské svinstvo.

+2/0
4.11.2011 19:52

Jen jeden? Po třetí anihilaci.

Re: Lítvínovsko plné jedů

myslím že na toto reagovat je úplně zbytečná práce někdo s takovýmto iq je pouze schopen vyplodit příspěvek nikoliv však na reakci na něj smysluplně zareagovat vyjma pomalého mrkání vystouplých očních bulv

0/0
4.11.2011 20:48

Anzolleto

Re: Lítvínovsko plné jedů

Pouze naprostý genege, genede, prostě úplně bl..j a ještě ke všemu negramot napsal tuto přiblblou poznámku. Přečti si ty negramote mnou opsaný příspěvek o furanu a pak si vraž pár pohlavků. V tom příspěvku se vyjadřují jiní odborníci, než jsme my dva. Až budeš pomale mrkat na vysvětlení co je furan a jaké má následky, pak si uvědom, že pokud nejsi ostravák, tak jsi dosti slušný omezenec. A pokud jsi ostravák, tak raději drž zob.

0/0
5.11.2011 0:09

Nika.meil

Re: Lítvínovsko plné jedů

No máte pravdu v tom,že lidé tu spalují kdeco a to uhlí, to je taky síla. Stačí se podívat na tu pokličku na Horním Jiřetínem, když začnou lidi topit...to je slušný sajrajt, divím se,že jim nevadí pod tou pokličkou celou zimu být. To ale neznamená, že tu musíme mít toho sajrajtu ještě víc.

0/0
5.11.2011 14:32

Anzolleto

FURAN zabiják.

Pro  potřebu a vysvětlení popis toho, co se bude spalovat na povolení kraského úřadu v Čížkovicích:

Vypadá poeticky jako sněhová vločka, ale je to zabiják. Furan. Krystalická nanočástice, která dokáže vyvolat téměř vše: rakovinu, degeneraci mozku, diabetes…

Furan bude přítomný v emisích čížkovické cementárny při pálení ostravských kalů, které začne už tuto neděli. Vznikne při vysokých teplotách ve zdejší rotační peci.

A vypouštět do vzduchu ho cementárně povolil krajský úřad. Zařízení, které by množství furanu v ovzduší měřilo, přitom v kraji neexistuje. Žádná kontrolní instituce ho nemá. Furan je totiž „velký“ jen 60 nanometrů tj. šedesát miliontin milimetru. Jeho účinky na zdraví lidí jsou ale fatální. Lékaři bijí na poplach.

 (použito článku z ústeckého deníku)

+2/0
4.11.2011 18:35

Anzolleto

Re: FURAN zabiják.

Je prokázáno, že se při dýchání nosem napojuje na čichový nerv a prostoupí až do mozku, kde způsobí jeho degeneraci, třeba Alzheimerovu chorobu, roztroušenou mozkomíšní sklerózu a další. Furany umí do těla ale proniknout i kůží nebo zažívacím traktem. Prostě před nimi není úniku,“varuje.

Furany přitom mají velký rozptyl. Podobné nanočástice ze Štětí jsou dnes detekovány až například ve Švédsku. Že se z Čížkovic rozptýlí po celém kraji, je tedy téměř jisté.

Furany se podle Richtera mohou stát navíc nosiči toxických těžkých kovů. Vypouštět smrtící koktejl olova, rtuti, arzenu a kadmia do vzduchu má cementárna v integrovaném povolení krajského úřadu rovněž schváleno. Tyto a další kovy obsahuje i Geobal 4 z ropných kalů z Ostravy, který tu bude spalovat. Těžké kovy přitom oslabují odolnost člověka a zvyšují riziko nádorových, infekčních a autoimunitních onemocnění jako je revmatoidní artritida, lupus nebo diabetes 2. typu.

+2/0
4.11.2011 18:39

Anzolleto

Re: FURAN zabiják.

„Tohle neměl nikdo povolit. Chronické působení těchto látek znamená jednoznačné ohrožení severočeské populace se všemi možnými důsledky: snížená kvalita života, nemocnost a z toho vyplývající obrovské ekonomické ztráty,“ pozastavuje se Josef Richter.

Cementárna plánuje spálit 60 - 65 tun nebezpečného odpadu z Ostravy za den. Celkem 110 tisíc tun. Bude to trvat každý den více než pět let.

Vítejte v pekle! Černá skvrna Evropy, kterou kraj býval za totality, dnes ve prospěch zisku soukromých společností opět ožívá!

+2/0
4.11.2011 18:40

Anzolleto

Re: FURAN zabiják.

Takže zbytku České republiky musí být jasné, že spalování tohoto kalu zasáhne velkou část republiky, včetně Prahy, Krkonoš a možná (při nepříznivých podmínkách) i Jižní Čechy, o úniku do Německa nemluvě. Český stát si zadělává na pořádnou pokutu, kterou samozřejmě zaplatí opět řadový občané. Tato hloupost krajského úřadu je zároveň ostudou i současné vlády. Takže pražákům, těm bude hej.

+2/0
4.11.2011 18:45

Xerxes

Re: FURAN zabiják.

Lidi začněte také protestovat, dokud je čas a jste ještě zdraví. Vláda vám zdraží zdravotnictví a nečinně přihlíží tomuto svinstvu. Někdo si mastí kapsu na náš účet.

+1/0
4.11.2011 18:52

villík

Probíhá právě žabomyší válka a tak:

Je tu nějaký hrdinný zelený přispěvatel, který by odborně poradil, co by se s těmi kaly mělo podle něj udělat ?;-)

0/0
4.11.2011 19:02

Anzolleto

Re: Probíhá právě žabomyší válka a tak:

Vida, jak ostraváci náhle kvičí ;-D

Nám tu v kraji nemá snad vadit už vůbec nic. Odepsaný kraj. Ostrava se dusí smogem, ale náš kraj otevírá ozdravovny pro bronchitiky ;-(. Nejsem sice zelený, ale jsem rudý vzteky, proč musí být náš kraj tak odsunutý na vedlejší kolej ?? Severočeši požadujme zlevnění dopravy (a to i městské) v ústeckém kraji, zrušení poplatků ve zdravotnictví, zlevnění vodného a stočného, zlevnění elektrického proudu. Nahradit tento výpadek mohou zisky za import svinstva z Ostravy. Vláda a kraj zatím neudělali nic, co by nám kompenzovalo to, že tu vychcípáme na zavlečené choroby. Pokud vláda ani kraj neudělají vhodnou kompenzaci, navrhuji vyhlásit krajskou občanskou neposlušnost a zahájit průběžně stávky.

+1/0
4.11.2011 19:45

opportunity

Re: Probíhá právě žabomyší válka a tak:

To je odpověď?8-o

0/0
4.11.2011 21:50

Anzolleto

Re: Probíhá právě žabomyší válka a tak:

Nauč se soustředěně číst předchozí příspěvky, kde ta odpověď je.

0/0
5.11.2011 0:10

vadrak

Re: Probíhá právě žabomyší válka a tak:

Vážený, oúpomenu Vaše invektivy na Ostravu, ale co neopomenu je, že to svinstvo v bývalém Ostramu, pobočném závodě PARAMA PARDUBICE  zpracovávalo vyjetý olej z celého Československa, vy ignorante! To není naše svinstvo, to je svinstvo včech obyvatel ČR ! Tak držte hubu, přes sto let jste to tady všichni vozili a občané Ostravy museli držet hubu, nyní to dopadlo tak, jak dopadlo, nevím, jaký je správný způsou blikvidace, ale na Ostravu nešahejte, ta to nevymyslela, ani likvidaci, ani zpracovávání vyjetých olejů v Ostravě!

0/0
5.11.2011 8:19

Anzolleto

Re: Probíhá právě žabomyší válka a tak:

Vážený ostravane, doufám, že nechcete věřit tomu, že severočeská uhelná pánev, chemické výrobny (Spolchemie, Chemopetrol, Chemopharma, Dechtochema, atd.), včetně Tlakové plynárny zásobující většinu republiky (samozřejmě ve spolupráci s plynárnou Vřesová) byly ozdravnými léčebnami. Ústecký kraj má jeden z nejvyšších výskytů onkologických onemocnění atd. Neříkám, že Ostrava na tom byla lépe, ale oba tyto kraje byly a jsou dodnes ostudou Evropy. Bohužel se z ústeckého kraje neodvážel k vám ani (snad pouze vyjímečně) vyjetý olej. Na to jsme tu měli vlastní spalovny. Jinak je zajímavé vaše tvrzení, že v roce 1911 byla Ostrava ohrožena smogem z olejových spalin. Proto ani my nebudeme "držet hubu", vy nevzdělanče. Převážet vyjetý olej, není totéž jako převážet silně toxický odpad. Doufám, že začnou protestovat i lidé z okolí tratě Ostrava - Praha - Most, kudy jsou jedy převáženy. Samozřejmě, že vím, že to není vina ostraváků, ale rádobypodnikatelů z Ostravy i Ústí n.L.

0/0
5.11.2011 11:45

Jen jeden? Po třetí anihilaci.

Re: Probíhá právě žabomyší válka a tak:

tak třeba to spálit v cementárně na moravě když je to tak ekologické? Ušetřilo by se za přepravu

0/0
4.11.2011 20:47

jirkastrasil

to by mě zajímalo...

...kdo si na téhle zakázce a na tomto hazardu se zdravím tisíců lidí zase namastil kapsu...

0/0
4.11.2011 16:36

tuana

aha

jak psali v jiném článku - desítky let se toxický odpad válel v ostravských lagunách a  n a j e d n o u

někdo zjistí,že se tam už nic nevejde a mělo by se s tím něco dělat.A ono se dělá,kupodivu i rychle.Takže tady smrdí nejenom toxický odpad ale i něco jiného....To za celá ta léta nikdo nic v Ostravě nevymyslel,aby ke stěhování odpadu nemuselo dojít?Už dávno tam mohla být postavená spalovna s nejmodernějšími technologiemi...

0/0
4.11.2011 13:27

Jen jeden? Po třetí anihilaci.

Re: aha

tak je docela zajímavé že oni tam spalovnu a nejmodernější v ČR mají, taky to zkoušeli v cementárně v Hranicích, nikdo to nechtěl tak to šlo k nám a to si prostě nemůžeme nechat líbit, takhle tu pak bude svoz z celé republiky a místo rekultivace tu bude jen kremace

+1/0
4.11.2011 14:52

tuana

Re: aha

aha,tak oni mají spalovnu? Kolik dostala peněz ta vykutálená cementárka,která to sem tahá?

0/0
4.11.2011 14:58

formix2011

Re: aha

asi 35 miliard z našich vlastních kapes 8-o

0/0
4.11.2011 16:58

NATTER

Re: aha

Spalovnu ANO , ale vše NEJMODERNĚJŠÍ ZÁSADNĚ JEN U PRAHY!!!!!!!!!!!!

0/0
5.11.2011 8:02

Jen jeden? Po třetí anihilaci.

souhlasím s blokádou

jak Celia tak cementárny, už musí politikům dojít že si z nás nemůžou udělat jak lidský tak materiální odpad republikyR^

+5/0
4.11.2011 10:34

ráfek

Re: souhlasím s blokádou

Můžeš sem prosímtě napsat, jak ten odpad jinak zneškodnit??? Vozí se tam proto, že ta cementárna je schopná ho spálit bez nějakých vedlejších problémů. Máš nějaký jiný způsob??? Kdyby to šlo přímo na místě, tak to udělají, nebo myslíš že je to baví vozit a dělají to jen pro srandu??? Chyť se za ruku s Bursíkem a nekafrej o něčem, o čem víš prahmálo... Rv

+3/0
4.11.2011 11:17

debater

Re: souhlasím s blokádou

bez vedlejších problémů? Tak si přečtěte tohle  chomutovsky.denik.cz

+3/0
4.11.2011 11:54

ráfek

Re: souhlasím s blokádou

;-D;-D;-D;-D

0/0
5.11.2011 16:54

Jen jeden? Po třetí anihilaci.

Re: souhlasím s blokádou

když si už tykáme - na to otázku jestli si myslím že je to sem baví vozit a a dělají to jen pro srandu ti odpovím že jsi vůl dělají to pro prachy

+1/0
4.11.2011 12:04

ráfek

Re: souhlasím s blokádou

Vůl nejsem, pane. Jáká je ta zázračná metoda a kolik stojí prosím. Sem s ní. Rád si o ní počtu.

0/0
5.11.2011 16:56

Jen jeden? Po třetí anihilaci.

Re: souhlasím s blokádou

a mimochodem existuje docela bezpečná i když dražší možnost neutralizace přímo na místě ale to by jste si to tam museli nechat že?

+2/0
4.11.2011 12:25

RAT

Re: souhlasím s blokádou

a kdyz s tim neni problem, ak at si to tam nechaj! A prevazet to muzou az za 6 let rovnou do cementarny! A treba to bude i levnejsi diky konkurenci na zeleznici!

PS: Redachtorskej je to Lom u Mostu, i kdyz je to do Litvinova bliz! :-P

+1/0
4.11.2011 13:05

tuana

Re: souhlasím s blokádou

Pokud se někde něco dělá a vzniká při tom nebezpečný odpad,je logické,že už na začátku činnosti se zajistí i ten odpad,který následně vzniká.Tento odpad z Ostravy je určitě staršího data a je zvláštní,že se začíná řešit až teď a ještě blbě...

+1/0
4.11.2011 13:20

vadrak

Re: souhlasím s blokádou

Nevíte jak se to likviduje nyní? Zeptejte se každého, kdo mění oleje- topí s nimi ve svých dílnách ve starých naftových kamnech!

0/0
5.11.2011 8:25

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.