Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Váš lék na rakovinu v celé zemi došel. A náhrada taky, slyšel nemocný

Pan Miroslav se léčí s rakovinou tlustého střeva. Léčivý přípravek, který mu pomáhá, v nemocnicích došel. A v lékárně dostal poslední balení tabletek, které ho mohou nahradit. I těch je v Česku náhlý nedostatek. Prášky má ještě na týden. Co bude dál, netuší. A strach má i o ostatní nemocné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bobbie

leky

Co je platne,ze ma kazdy zdravotni pojisteni,kdyz nesezene leky,ktere potrebuje. Tady ty leky jsou dostupne i kdyz jsou drazsi. Ale jsou.tady lze mit extra pojisteni na leky a pak vyjdou levne. Hlavni je, ze ale jsou.

0/0
11.12.2011 2:45

gazda2

Mě by zajímalo, jestli se dá na český recept nakupovat.

v okolním příhraničí. Feťáci  si kupují své "léky" po kýblech, ale to není na předpis a lékárny u nás při hranici jsou často docela plné důchodců s recepty z druhé strany hranice. Pak by samozřejmě byla otázka, zda a jak by to někdo proplatil. Třeba by se pak přestalo blbnout s tou regulací. Když může fungovat docela dobře veterinární praxe, tak proč  by to nemohlo fungovat i u zdravotnictví pro jediný druh - člověka. A příznám se, že občas vozím kamarádům léky (bez předpisu) z Německa a jednou jsme to posílali až někam do středního Polska.

0/0
13.11.2011 7:59

morae

Jedna veliká pravda je

že lidi by chtěli zdravotnictví

- bezplatné

- špičkové

- pro všechny

ale aby to fungovalo, zvládnete zabezpečit je dvě věci. Kterou škrtnete vy?

0/0
12.11.2011 12:05

V.I.T.A.

Re: Jedna veliká pravda je

Nechapu proc porad nekdo argumentuje tou bezplatnosti ... ja krome pravidelnych prohlidek a zubare peci zatim neuzivam, ale kdyz se kouknu na vyplatni pasku tak tam vidim kazdy mesic docela vysokou bezplatnost .....

0/0
14.11.2011 12:35

Coreyel

VRAŽDY Z CHAMTIVOSTI?

Nejdřív musí být zajištěn výdělek pojišťoven a pharma industry. Potom musí vydělat nemocnice a doktor. No a pak se uvidí, jestli to přežije i pacient. Teorii, že nemá smysl léčit 80tiletého je vysloveně HNUSNÁ. Ten člověk tady žil, pracoval, platil si pojištění, má svojí rodinu a rodina má jeho. A on umře jen proto, že už ho někdo nepovažuje za perspektivního? To je přece jasný, že starý člověk je nemocný a jsou na něj zvýšené náklady. Ale dokud mají pojišťovny ulité přebytečne peníze v nemovitostech, je to jen vražda z chamtivosti. Rv

+1/0
11.11.2011 22:10

blanka

Re: VRAŽDY Z CHAMTIVOSTI?

Souhlasim, je to masinerie, ktera uz vubec nema za ukol lecit pacienta, ale nahrabat si na ceste k nemu.

Nevim, proc tedy platit povinne odvody a prispivat do tohoto bordelu...

0/0
12.11.2011 9:53

ben

klausův volný trh v praxi

Takže horší než  za komoušů, ale mužem si o tom psát na diskuzích, paráda

0/0
10.11.2011 15:52

Alex..

Re: klausův volný trh v praxi

krátká paměť..za komoušů jak je nazýváte nebyly zahraniční preparáty skoro žádné k dispozici..

0/0
11.11.2011 0:34

Rado 71

Re: klausův volný trh v praxi

...lepší si myslet,že nejsou,než koukat na to jak mi někdo umírá a nikdo mu nepomůže kvůli prachům..

0/0
11.11.2011 8:54

morae

Re: klausův volný trh v praxi

v roce 1980 jsme věděli, že lék existuje, věděli jsme, že se vyrábí generikum, ale maminka potřebovala půl tablety denně. Tabletky byly v balení dvě. Krabička "stála" 520,- Kč. (tak to doplňovali do receptu), ale nemocnice měla k dispozici jen deset balení na kvartál. Takže se dávka ředila tak, aby příděl průběžně stačil. A pokud se panu primáři podařilo dostat např. od kolegů z republiky pár dávek, které jim přebývali, mohla v krizovém období dostat skutečné dávkování.

0/0
12.11.2011 11:56

bobbie

Re: klausův volný trh v praxi

V Sanopsu byly, ale jen pro vazene soudruhy, nikoliv pro ostatni lid.

0/0
11.12.2011 2:46

Kocour-mikes

To je snad černý humor

....netušil jsem, že neschopnost MZ zajistit dostatek léků pro "dlouhodobě evidované" pacienty je takový problém.

Že by to bylo privatizací nemocnic? A od dob samostatnosti tam pracují v oddělení zásobování jen samí odborníci a ve vedení, které mě na srdci zdraví pacienta, vysoce kvalifikovaní a nedocenění.

Nebo, že by tu vládla nenasytnost manažerů nesmyslného počtu zdravotních pojišťoven?

[>-]Rv

0/0
8.11.2011 10:10

Nina09

Re: To je snad černý humor

Nene, to není černý homur, to je nová realita pod vedením ministra Hegera...

0/0
8.11.2011 13:40

Praotec

Re: To je snad černý humor

Je totak kdyz politbyro soc-komo raze se stara o vase zdravi.A bude to horsi..............V[>-]

0/0
8.11.2011 14:29

ODSakEda

Re: To je snad černý humor

Zdravotnictví je v čR socialistické = stále státem stoprocentně řízené kde stát diktuje ceny a otovo a vaše zdr. "pojištění" není pojištěním ale daní a "pojištovny" spíše jen přerozdělovny co nemohou nic leda hradit plavání dětem (plaveme s VZP) a tento stav je od znárodnění komunistama dodnes! :-(

 Je to nereformovatelný socialistický systém!, je leda transformovatelný jako již funguje 99% ostatních služeb a obchodu a dopravy :-) A když ne máte volbu se pojistit jinde ale sám si zvolit výši pojistného a tím výší spoluúčasti a tedy kvality služeb díky konkurenci a nikoliv řízení nezodpovědnými politiky a ouřady. Opravdová % spoluúčast je motivace pro obě strany jako v jakékoliv jiné službě, komerčního pojištění!

 Stát se má starat jen o sirotky, mrzáky od narození, kteří ještě nevydělávali a nemohli se pojistit neb by je nikdo nepojistil postižené od narození a o přestárlé nemohoucí lidi a tečka! O nikoho jiného zdravého práceschopného! A za děti at si odpovídaj a platí jejich rodiče!

0/0
9.11.2011 20:15

Rado 71

Re: To je snad černý humor

Nechápu,proč odvádím daně ,když se stát zříká svých povinností...?Jsem dobrý akorát jakoi dojná kráva,ale za všechny služby zaplatím dvakrát.V dani a přímo na místě...

+1/0
11.11.2011 8:57

ODSakEda

Re: To je snad černý humor

Vy logiku... Právě kdyby bylo zdravotnictví transformováno na privátní - privatizováno, nezabezpečovali by léky ani péči politici a úředníci ale konkurence - trh!

Dnes sice jsou jisté subjekty (nemocnice nebo i lékaři) soukromé, ale ceny jim stále po socialisticku diktuje stát čili stále jde o socialistické = státem stoprocentně řízené a tudíž nereformovatelné zdravotnictví a proto nebude nikdy fungovat efektivně jako již 99% soukromých firem, služeb a obchodu a dopravy!

Ani "pojištovny" či spíše jen přerozdělovny zdravotní daně jen zvané: "pojištění"..., nemohou nic, nemohou např. nakoupit u konkurence neb ta třeba nabízí lék o 1kč fráže ale stát stanovil cenu pevně nebo maximální a přes to nejede vlak! Nemou sami rozhodnout. Nejde o pojištění ale daň! Bez motivace pro zdravotní subjekty i zákazníky pacienty, kde dokonce mzdy lékařů stanovuje paušálně(!!!) také stát!... Kdfy když přidává tak všem takže i neschopným a lemplům! Pak vy obtěžujete neb ji maj i bez vaši návštěvy u nich...

0/0
9.11.2011 20:08

mmmm1

zdrav. pojišť. na-oko humanismus

-je směšné si myslet, že v té socialistické to bylo jinak. Jen se říkalo-víte na to ještě nemáme léky,, na západě měli"

prostě se jen používá jiný slovník. Zní to hrozně nehumáně, ale ekonomicky se prostě asi 80 letého nevyplatí léčit  z rakoviny, nebo mu dělat transplantaci srdce, když na to čeká 20 letý....  ostatně ekonomicky se nevyplatí léčit ani toho 20- aby mu potom všichni platili  invalidní důchod.....   tahle společnost se bohužel nějak brání tomu, že všichni jsme smrtelní a spravedlnost věková v tom není ...., ale odvody na zdravotní to je dobrý byznys pro všechny kdo na tom parazitují, skoro bych řekl, že nejhůř jsou na tom ti co to musí platit....

Kdyby Vaše rodina měla dát dědečkovi ze svého na operaci 3 mega, aby mu prodloužila život o 5 let: vzala by si na to půjčku, ručila nemovitostí a nebo se s tím smířili všechny strany -ale ze společného to všem příde jako samozřejmost...

0/0
8.11.2011 9:47

Richard Fuld

Re: zdrav. pojišť. na-oko humanismus

Pouze ideologické kecy. Příčinou nedostatku onoho léku jsou jen volně-tržní reexporty, nikoli socialismus a komunismus.

0/0
8.11.2011 13:08

mmmm1

Re: zdrav. pojišť. na-oko humanismus

-vy nerozumíte mne já zase Vám....

0/0
8.11.2011 16:12

Richard Fuld

Re: zdrav. pojišť. na-oko humanismus

Reexport znamená, že dodavatel dodá do našeho zdravotního systému levné léčivo a nějaký chytrák ho vyveze ven, kde se dá prodat násobně dráž. Důsledkem toho je, že "máme" sice levné léčivo, ale ve skutečnosti ho nemáme. To s komunismem a socialismem nemá co dělat.

0/0
8.11.2011 18:24

ODSakEda

Re: zdrav. pojišť. na-oko humanismus

Ale má!!! Socialistický systém = 100% státem řízené a to české zdravotnictví 110% ;-)!!!!! je, neb ceny pevně určuje MZ čili stát, politici a ouřadové a nikoliv trh!!! "pojištění" je jen daní které vám určuje také stát, jeexekučne vymahatelné, počítá se % ze mzdy u OSVč dokonce % ze zisku!!!... a "pojištovny" jsou spíše jen přerozdělovny této daně... a nemohou dělat s cenou vůbec nic - stanovuje jí je MZ - stát!

 A právě české zdravotnictví zůstalo i po revpluci po r. 89 jako jedno z posledních služeb v CR stále socialistické!!!!!! a to je od znárodnění komunistama, čili to souvisí se socialismem i s komunistama!!!!!!;-€

0/0
9.11.2011 20:27

Richard Fuld

Re: zdrav. pojišť. na-oko humanismus

Milý Edo. Ten nedostatek předmětného léčiva způsobilo "tržní" chování distributorů tohoto léčiva. Kdyby stát toto "tržní" chování zatrhl, tak ten pán by svůj lék dostal. Jak je nastavený zdravotní systém je jiná diskuze. A v tomto ohledu doporučuji před pliváním na státní, nikoli socialistické či komunistické zdravotnictví, shlédnout dokument Sicko, abyste byl v obraze, co že to vlastně obhajujete.

0/0
10.11.2011 10:05

ODSakEda

Re: zdrav. pojišť. na-oko humanismus

Ale zdravotnictví v čR zůstalo bezezmeny od r 89 čili stále socialisticoé = 100% státem řízené! Paušálně stanovuje stát odvod - daň jen zvané "pojištění"... ale paušálně stanovuje i mzdy!!!... Pak nemám obtěžovat jsouli paušální i kdyby jedinej pacient nedošel dostanou je, i kdyby byl fušer a šlompák lékař, sestra, bude se jim všem bez rozdílu přidávat!!!...

 "pojištění" je defacto daní (% ze mzdy u OSVč dokonce % ze zisku!!! jakoby další dan ze zisku...) a "pojištovny" jsou pak spíše jen přerozdělovny této daně... Tento socialistický systém zůstal jediný bezezměny spolu s poštou (ta má alespon schopného šéfa dobrého manažera ale ani tak to není ideální a ruší pobočky!) a čD z dob od znárodnění komunistama a je nereformovatelné, leda transformovatelné na privátní s opravdovým pojištěním a opravdovou spoluúčastí v % z ceny léků úkonů kdy si sám zvolíte výši pojistného a tím % spoluúčasti!!! Kdy kvalitu pak takto řídíte vy sami a konkurence! Nikoliv politici a ouřadové...

0/0
9.11.2011 20:22

morae

Re: zdrav. pojišť. na-oko humanismus

ano, máte hlubokou pravdu, ať je jakkoliv bolestná - úrověň medicíny prodloužila věk a umožnila léčit neléčitelné a tím otevřela cestu v postatě ještě komplikovanějším a léčebně dražším nemocem. Ale "humanita" velí - léčit za každou cenu. Někdy si říkám - tenhle člověk je tolik moc postižený, že to, co žije není život - ale ani my (pochopitelně) ani on (to už méně pochopitelně) se nesmíme rozhodnout pro ukončení tohoto utrpení.

0/0
12.11.2011 12:02

lomihnát.

Měl by napsat výhružný dopis zdravotní pojišťovně.

Že od ní odejde.

Určitě je rozpláče a oni se polepší.

0/0
8.11.2011 9:26

iheojte

Tyjo, 200K pokuty

jedna 200K pokuta (nota bene nezaplacená, a ani zaplacena nebude) to asi nevyřeší ;-D

0/0
8.11.2011 6:24

lapac

Lek na rakovinu

100 cigaret denne by mohlo na rakovinu taky stacit. Tech je v zemi prece dostatek.

0/0
8.11.2011 0:15

njwihgiuh

Šťastný pacient!

Opravdu šťastný každý pacient, na kterého se chemoterapie nedostane! Je to svinstvo, které je i podle vědeckých studií zoufale neúčinné, naopak pacienta zabíjí. Nádor pouze zmenšuje, ale nemoc neléčí - ta se po čase vrací znovu a ještě horší. Více viz http://www.youtube.com/watch?v=i3KKM0_kuGQ http://www.youtube.com/watch?v=_Lbs8xkWtIA

+2/0
7.11.2011 17:21

Big-M

Re: Šťastný pacient!

takže, co jim doporučuješ?

0/0
7.11.2011 17:42

bosorrka

Re: Šťastný pacient!

Doporučovat někomu něco je těžké, ale zejména je třeba začít výrazně podporovat imunitní systém těla, aby se mohlo samo bránit a vyčistit ho od toho, co ho moří a blokuje. Ale lidi raději zobou chemii, než by tohle akceptovali..

+1/0
8.11.2011 8:32

Jarekkk

Re: Šťastný pacient!

To je hezký - "řešme to bez chemie", ale "někomu něco doporučit je těžké".... ;-D

A jak se výrazně podporuje imunitní systém bez chemie? Ono to bohužel není tak jednoduchý. Znám osobně lidi, kteří mají rakovinu,  a jsou mezi nimi i sportovci, kteří nekouří, nepijí, dbají na zdravou výživu (samozřejmostí je hodně ovoce i zeleniny), paradoxně nebývali ani nijak zvlášť nemocní (pokud nepočítáme několikadenní "rýmičku" jednou ročně). Řekl bych, že imunitní systém u takových lidí na tom nebude zas tak špatně.

Je fajn na to jít "od přírody", ale ne vždycky to funguje... (a spousta lidí už na to doplatila životem).

0/0
8.11.2011 10:07

bosorrka

Re: Šťastný pacient!

Opravdu je těžké něco doporučovat, bez znalosti individuální situace, to nikdo nedokáže.. Dobré je si sám nastudovávat věci, které se ho týkají a už preventivně se o své zdraví zajímat. Plus i člověk na relativně zdravé stravě může být např. vystresovaný, či jinak exponovaný. Jasně, že je dost odvážné jít cestou bez chemie, je třeba něco o tom vědět a věřit tomu, ale ve vyspělejších zemích se již elita začíná odklánět od chemoterapie a ozařování a začíná se to považovat za barbarské metody. A imunitníí systém se právě bez agresivní chemie lépe vzpamatovává, než s ní. Ta většinou bývá posl. tečkou jeho funkčnosti. Doporučuji třeba nahlédnout na toto http://www.celostnimedicina.cz/video-rakovina-vcera-a-dnes.htm , nemá smysl jen opakovat již napsané a nalezené.

0/0
8.11.2011 10:29

ddtx

Re: Šťastný pacient!

VEtšinou stačí snizit hladinu HCY pod 6 (stačí na to kombinace listovky, B6 a B12), dale na onkologicke akutni problemy zabira javorovy sirup s bikarbonatem sodnym, velmi dobre vysledka se tez dosahuji pomoci laetrylu (vit B17, obsazen napr v jarech merunek) zaroven je treba hlidat pretizeni jater a ledvim, detoxikaci lze podporit pres travici system napr pomoci chitosanu, dalsi prirodni lek je hliva ustricna (betaglukany) prip sitake apod., prodava se i v lekarnach ale za nehorazne penize (staci ususit a rozemlit a je to uplne to same co se prodava v lekarne) to je samozrejme jen par z mnoha moznosti - tyto jsou nejlevnejsi

0/0
13.11.2011 14:09

Jarekkk

Re: Šťastný pacient!

A je možné se tady o tom dočíst v nějaké seriózní studii? Něco, kde by bylo prokázáno, že to skutečně pomáhá (že to někomu - a pokud možno více lidem - fakt pomohlo)? Ono totiž těch věcí, co prý zaručeně pomáhají, je spousta, ale nikde žádná studie. A co víc, když se člověk dostane do prostředí onkologicky nemocných, zjistí, že lidi pochopitelně zkouší vše možné, ale i přesto umírají.

A jak tvrdí doktoři - kdyby u něčeho byl prokázaný pozitivní účinek, jistě by se toho ve zdravotnictví využívalo.

0/0
13.11.2011 16:08

bla23bla

Re: Šťastný pacient!

Onkologie je nepochybně obtížný obor - pacienti si reagují, jak je napadne, nádory metastázují, potvory, tak co s tím? Nádory se zmenšují, aby jinde vykoukly! Ale ne všechny a ne všude: je to o čase, lokalitě, genetické výbavě a dalších faktorech. A do toho ještě spousta MIUDrlantů ;-D;-D

+1/0
7.11.2011 18:03

ddtx

Re: Šťastný pacient!

Onkologie je predevsim byznys

0/0
13.11.2011 14:12

DocMart

Re: Šťastný pacient!

Chytráku. Běžte si ten byznys dělat! Dívat se na ty chudáky pacienty každý den, kterým nemůžete moc pomoci, to je opravdu skvělý byznys.

0/0
14.1.2012 13:27

www.samboush.com

Volná ruka trhu říká

že v ČR žádná rakovina není, tak na co léky. Během následujících dvou let, zjistíme že tu nemáme ani důchodce a ani děti čekající na vzdělání.

0/0
7.11.2011 16:08

ODSakEda

Re: Volná ruka trhu říká

Ale zdravotnictví v čR zůstalo bezezmeny od r 89 čili stále socialisticoé = 100% státem řízené! Paušálně stanovuje stát odvod - daň jen zvané "pojištění"... ale paušálně stanovuje i mzdy!!!... Pak nemám obtěžovat jsouli paušální i kdyby jedinej pacient nedošel dostanou je, i kdyby byl fušer a šlompák lékař, sestra, bude se jim všem bez rozdílu přidávat!!!...

 "pojištění" je defacto daní (% ze mzdy u OSVč dokonce % ze zisku!!! jakoby další dan ze zisku) a "pojištovny" jsou pak spíše jen přerozdělovny této daně... Tento socialistický systém zůstal jediný bezezměny spolu s poštou (ta má alespon schopného šéfa dobrého manažera ale ani tak to není ideální a ruší pobočky!) a čD z dob od znárodnění komunistama a je nereformovatelné, leda transformovatelné na privátní s opravdovým pojištěním a opravdovou spoluúčastí v % z ceny léků úkonů kdy si sám zvolíte výši pojistného a tím % spoluúčasti!!! Kdy kvalitu pak takto řídíte vy sami a konkurence! Nikoliv politici a ouřadové...

 Tak jakýpak trh?

0/0
9.11.2011 20:28

musicrex

Polemika ?

Je třeba si uvědomit jeden poznatek ze života. Nikdy nebudou všichni obyvatelé této země vlastnit Rolls Royce. Není to prostě ekonomicky možné, byť by si to každý přál ( včetně mne ). Tak stejně každý občan této země nebude moci čerpat ty nejdražší a nenovější léky a technologie zdravotní péče. Když někdo tvrdí, že to možné je, tak jednoduše lže. Není to ekonomicky možné. Důležité je si to uvědomit a nedivit se tomu. Je to kruté zjištění, ale je to skutečnost.

Př: 86 ti letý dědeček mého kamaráda byl ve velmi těžkém stavu převezen do nemocnice U milosrdných bratří v Brně. Byl dán na obyčejný pokoj. Když se kamarád ptal službukonajícího lékaře proč ho nedali na JIP, ten mu po dlouhém naléhání řekl, že by zabíral místo někomu, kdo má větší šanci na přežití. ( dědeček žil ještě 20 dní ):-/

0/0
7.11.2011 13:02

Micheel

Re: Polemika ?

Takže, z vašeho vyjádření je jasné, že nejlepší léky a praparáty si budou moci dovolit jen opět zloději, korupčníci a jim podobní lumpové. Obyčejný plebs, který na tyhle lumpy dělá a dotuje státní kasu svými penězi ze svých daní má smůlu a dostane opět jen nějaký levný šunt v podobě léčby? To myslíte opravdu vážně? Možná by bylo dobré zavést stejnou praxi, jaká je v USA. Jednou za x-let by se sešli na stadionu dobrovolníci lékaři, kteří by zadarmo vyšetřili ten plebs, který by na zdravotnictví neměl. Musím vám říct, že jsem zděšen, kam naše pseudokapitalistická společnost za 20 let došla.

+3/0
7.11.2011 13:44

mmmm1

Re: Polemika ?

-je směšné si myslet, že v té socialistické to bylo jinak. Jen se říkalo-víte na to ještě nemáme léky,, na západě měli"

prostě se jen používá jiný slovník. Zní to hrozně nehumáně, ale ekonomicky se prostě asi 80 letého nevyplatí léčit  z rakoviny, nebo mu dělat transplantaci srdce, když na to čeká 20 letý....  ostatně ekonomicky se nevyplatí léčit ani toho 20- aby mu potom všichni platili  invalidní důchod.....   tahle společnost se bohužel nějak brání tomu, že všichni jsme smrtelní a spravedlnost věková v tom není ...., ale odvody na zdravotní to je dobrý byznys pro všechny kdo na tom parazitují, skoro bych řekl, že nejhůř jsou na tom ti co to musí platit....

Kdyby Vaše rodina měla dát dědečkovi ze svého na operaci 3 mega, aby mu prodloužila život o 5 let: vzala by si na to půjčku, ručila nemovitostí a nebo se s tím smířili všechny strany -ale ze společného to všem příde jako samozřejmost...

0/0
8.11.2011 9:47

Richard Fuld

Re: Polemika ?

Nic než cynické kydy. Právě, že by nebylo třeba těch 5 mio zaplatit. A uvědomte si, že těch 5 mio byste potřeboval i na záchranu vašeho dítěte. :-/ Úředník v bance by řekl: "cože jen 25 000,-Kč měsíčně, no to nepůjde, už tady máte 2 mio hypotéku. Ledaže byste souhlasil s prodejem vaší nemovitosti." Samozřejmě, že by to člověk pro dítě podstoupil. Proč ale takovým situacím vystavovat občany státu, kteří platí daně jak mourovatí, tomu moc nerozumím.

0/0
8.11.2011 13:28

mmmm1

Re: Polemika ?

Já si plně uvědomuju to co říkám, ano muže se stát, že i já bych mohl zemřít když nebude takzvané humánní naše zdravotnictví: možná i mé dítě.... to je prostě život.... umřete. A co se stane na světě je 7 miliard lidí.

Jenže tady to vypadá, že půlka toho co se vybere se rozkrade a když na Vás dojde řada,, pokud vůbec" tak Vám řeknou to co tomu pánovi.... oni to nejsou jenom léky na Rakovinu. Moji dceru tímto způsobem léči alergolog: tvrdil, že vakciny co bere už nevyráběj- nedovážej...a tkhle to udělal 3x návštěva aniž by cokoli předepsal už tam nechodíme - proč aby se blb podíval poslal fakturu POJ. A TO JE VŠE... nechci současný systém i kdybych měl chcípnout...chci mít možnost výběru... nechci podporovat zloděje a vyděrače v bílých pláštích....

0/0
8.11.2011 16:11

Richard Fuld

Re: Polemika ?

Dnes vás budou okrádat a oblbovat nelegálně. Až zavedou to, po čem tolik toužíte, tak to budou dělat ve 100 násobném měřítku a legálně. Vo tom to je, to tržní zdravotnictví.

0/0
8.11.2011 18:22

lumin-oil

Re: Polemika ?

ja rollse nechci, chci aby vsichni mohli jezdit...treba oktavkou a ti, co chteji mit neco lepsiho (lepsi zuby, kloub, pana primare...kdyz v narkoze stejne nebudou tusit, kdo je operoval), tak at si poridi treba zlatej kocar. Takhle budou jezdit v rollsech a chudaci budou tlapat po svych.

0/0
7.11.2011 15:38

bla23bla

Re: Polemika ?

Je to úvaha z válečné medicíny, byť není válka - roztřídit raněné na ty, kterým má smysl pomáhat, a ty, kde už to smysl nemá. Jistě je to vysoce citlivý problém jak z hlediska morálky, tak etiky. Ale při omezených zdrojích (léčiv, personálu, peněz) to asi jinak nepůjde. Jde jen o tu míru omezení a tedy míru zachraňování nemocných.

0/0
7.11.2011 17:53

Jana11

Re: Polemika ?

Kdyby všichni vlastnili Rolls Royce, tak by ho ti "bohatí" nechtěli prostě proto, že nyní tím ukazují hlavně a nejvíc ze všeho "máme na to". Je fajn mít auto, které je bezpečné, dobře a pohodlně se řídí a je spolehlivé. Nicméně k tomu nepotřebuji auto za pár milionů. Tam už to je jen o značce a ukazování "mám na to". Nic víc.

0/0
8.11.2011 8:44

Richard Fuld

Re: Polemika ?

To je nesmysl. Pokud všichni společně hradí zdravotní péči, tak i např. operační roboty by měli být přístupné všem. Jediná regulace je potřebná v tom smyslu, aby se robotem neoperovalo např. slepé střevo, k čemuž by ovšem mohl vést právě "tržní" přístup, kdy bohatí by si kupovali potřebnou kapacitu robota i pro úplně banální operace a tím tuto kapacitu vyčerpat pro náročné operace. Pokud bude špičková medicína jen pro úzký okruh vyvolených, pak samozřejmě bude nekřesťansky drahá. Pokud bude pro všechny, pak muže být levná. To platí všude. Navíc náklady na vývoj těch nejnovějších technologií a léků, které jsou astronomické jsou hrazeny v cenách a spotřebě té široce používané současné "standardní" medicíny. Proč by tedy mělo 99% procent populace financovat výzkum a vývoj něčeho nového, co pak bude mít k dispozici 1% vyvolených?

0/0
8.11.2011 13:22

Najdete na iDNES.cz