Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Billboard, do něhož vrazila řidička, po 2 letech zmizel. Úřady vyhrály

K vítězství ve vleklé dvouleté "válce" si mohou pogratulovat úřady s organizací Acta non verba, která usiluje o odstranění billboardů od silnic. Společně totiž donutily reklamní agenturu, aby nechala odstranit billboard u Medlešic, do kterého narazilo auto. Podle krajského úřadu je to ale jen dílčí úspěch, pevných překážek je totiž víc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

999666999

Aniž bych billboardy hájil,

tak to není tak, že billboard vrazí do auta. A jistě je lepší když lempl trefí strom sloup či billboard, než proti jedoucí auto cyklistu či chodce.;-)

+2/0
15.11.2011 17:35

rafol

Stromy

Doufam, že ted prijdou na radu stromy kolem silnic. Kazdy, o ktery se nekdo rozmazne vzit pekne u zeme. Divim se, ze nikomu nevadi stromy rostouci na krajnici, na kterych je videt mnoho jizev od vozidel.

0/0
14.11.2011 12:50

neandrtálec

A co daně z billboardu ?

Stát může stanovit daně z čehokoliv (i když z toho hrozí arbitráže).

:-)

Každý billboard se správně zaplacenou daní na příští půlrok dostane identifikační známku, a kdo ne, tak autogen v noční směně. To by reklamní buržuj ráno koukal.

:-)

0/0
8.11.2011 8:46

solimPC

Smutné

je hlavně to, že nejprve musí zemřít člověk, než se úřady dokopou něco málo dělat.

0/0
2.11.2011 16:03

Sidonie_11

Stromy nebezpečné nejsou...

... protože vám do cesty neskočí. Nebezpeční jsou jenom řidiči, kteří musejí za všech okolností jezdit aspoň 90 a 130, ať je krásně nebo padají trakaře. :-P Rv

+1/0
2.11.2011 15:12

Mysel

Re: Stromy nebezpečné nejsou...

Nebezpecni jsou pouze "ridici", kteri neumeji ridit, at uz jedou jakoukoli rychlosti.

Nebezpecni jsou take "ridici", kteri tohle nechapou a nesmyslne mektaji jen o te podle nich vrazedne rychlosti, protoze spoustu dalsich zasadnich veci neresi a ohrozuji tim sebe i sve okoli.

0/0
2.11.2011 18:21

neandrtálec

Re: Stromy nebezpečné nejsou...

U některých silnic jsou stromořadí blízko u silnice, protože vozkové v dobách Marie Terezie jezdili tak do 15 verst za dopoledne.

:-)

Dál od silnice je zasadit nemůžeme, protože bychom museli vykoupit půdu, a zisk ze zasazení (100,- na stromek) je malý.

:-)

0/0
8.11.2011 8:50

rafol

Re: Stromy nebezpečné nejsou...

ale daji se skacet.

0/0
14.11.2011 12:51

kecálek reloaded

Nebezpečné stromy u silní

Idioti ubozí - co budou dělat, až zvítězí nad přírodou? Výfukových plynů se nenadýcháme...

0/0
2.11.2011 12:29

m-karr

Re: Nebezpečné stromy u silní

A proto do toho největšího smradu zasadíme stromy aby si to užily. Nebylo by jim líp někde kde už nejsou výfukové plyny tak koncentrované?

0/0
2.11.2011 20:02

Falcon007

..

Stromořadí na krajnici silnice mi nevadí (automaticky snizuji rychlost), horší jsou betonové mostky a nájezdy na pole, ty už stály určitě víc životů...nechápu proč nejsou třeba šikmé

+1/0
2.11.2011 11:18

m-karr

Re: ..

Jestli snižujete rychlost pokaždé když jedete kolem stromořadí, tak to vás musí ostatní řidiči milovat.

Ale máte pravdu že betonové mostky jsou nebezpečnější. Jen jich naštěstí není tolik.

0/0
2.11.2011 20:05

999666999

Já jsem proti billboardům,

nicméně není to tak, že by jakýkoli billboard vrazili do auta. A asi je lepší když lempl trefí strom či sloup, než někoho v protisměru ;-)

+3/0
2.11.2011 10:13

Vsetín 1

Bilbordy-korupce

S billboardy a korupcí je to podobné. Čím víc se o tom mluví, tím víc korupce a bilbordů přibývá;-D

0/0
2.11.2011 9:45

Tom_upnet

nebezpecny

je predevsim ridic!!!

+1/0
2.11.2011 8:20

liberecak

Debilní řidiči

Jestli se někdo začte do tohohle billboardu a nabourá, tak nemá na silnici co dělat. Jestli někdo nestihne během řízení přečíst 8 slov, nemá na silnici co dělat. Anebo jinak - buď je přede mnou klid a můžu číst billboard, nebo je provoz a nečtu. Ale snad nikdo není tak vylízanej, aby tomu věnoval tolik pozornosti!!! Lidi proberte se, to potřebujete furt vodit za ručičku?? Jak daleko byste chtěli mít ty stromy? Když vyletíte stovkou, tak můžete kolem každý silnice vykosit 50m pás.

+1/0
2.11.2011 0:30

svann

Re: Debilní řidiči

Zřejmě to nechápete.Reklama je navržena tak aby přitáhla oči,to nezáleží mnohdy jenom na vás jestli jí přečtete.Je to zbytečný podnět který u silnice nemá co dělat.Dobrý řidič mapuje pohledem nejenom silnici ale i nejbližší okolí a pokud je tam reklama tak ji zákonitě přečte.Kdyby to tak nebylo,tak věřte že reklamy nebudou existovat.

+3/0
2.11.2011 10:44

rafol

Re: Debilní řidiči

Tak to, aby postavili nad vsechny silnice tunely. Kdyz jedu po silnici, kudy jde hezka divka, tak se take neubranim a sklouznu pohledem. To je take nebezpecne! A co krasny vyhled do krajiny ala Vesnicka strediskova? Vase argumantace trochu pokulhava, ze za to muzou jenom reklamy.

0/0
14.11.2011 12:57

habr

Na černo postavené bilboardy

zborat - odvést do sběrny a skoro bych tipl, že se náklady srovnají. To samé s propadlými apod. Pokud si majitel černé stavbu bude stěžovat, pokuta za černou stavbu a náklady na odstranění za černou stavbu mohou být pro něj zajímavým bodem pro podání či nepodání stížnosti.

0/0
1.11.2011 19:28

solimPC

Re: Na černo postavené bilboardy

Přesně tak, tihle prostě nechápu, proč ty načerno postavené a propadlé bilboardy vůbec ještě stojí. Ty načerno by se měly odstranit okamžitě (pokud se nedohledá majitel, tak na náklady majitele silnice) a ty propadlé s pokutou na náklady majitele. Bez kompromisu a otálení. Nechápu, kde je problém.

+1/0
2.11.2011 8:21

Posel z Liptákova III.

Hyzdí krajinu!

Je mi celkem jedno, že stojí u silnice, to aleje taky stojí u silnice a nechceme je kácet, billboardy prostě ve volné krajině nemají co dělat! Ve vyspělých zemích neuvidíte v krajině ani ve městech tolik reklamního smogu jako v ČR. V tomto platí, že čím víc na východ jedete, tím reklam přibývá. Ještě hůř, než ČR, je na tom Slovensko a Rusko Rv

+2/0
1.11.2011 19:03

m-karr

Zbytečnosti kolem silnic

Stromy způsobují stín ve kterém není nic vidět a jsou nebezpečné když to někdo nezvládne. Takže ANO a stokrát ano. Vykácíme stromy u silnic a sázet nové budeme někde kde budou k užitku. Třeba parky nebo sídliště. Jestli někdo nutně potřebuje zeleň u silnice, tak ať je to něco co se dá i po dvaceti letech růstu autem bez problémů přerazit a není to tak vysoké aby to dělalo na silnici stín do kterého se vejde chodec nebo cyklista. Billboardy sice málo kdy stojí tak blízko silnice, ale zase poutají pozornost. Takže i s těmi pryč od silnic. Stejně na ně není nikdo zvědavý. To stejné by mělo platit o reklamách ve městech které jsou zaměřené na řidiče. ať už billboardy, reklamy na sloupech nebo světelné reklamy na budovách, namířené na silnici. Kdo á pak mezi nima hledat ty značky nebo chodce. Dost na tom že je tam co pár metrů sloup osvětlení nebo trolejového vedení.

Copak si nikdo nevšímá jak jsou ty ulice plné reklam hnusné?

0/0
1.11.2011 18:52

Posel z Liptákova III.

Re: Zbytečnosti kolem silnic

Stromy nepatří do měst, ale do volné krajiny. Aleje podél cest jsou dědictvím barokní krajiny a hlavně jsou velmi praktické. Právě ten stín velmi zpříjemňuje cestu během parných lét ;-)

+2/0
1.11.2011 19:15

m-karr

Re: Zbytečnosti kolem silnic

To by mě zajímalo komu tu cestu zpříjemňují. Těm řidičům co do jejich stínu nevidí, nebo těm chodcům a cyklistům co jsou pak snadno přehlíženi? Právě za parných slunečných dnů nadělají toho nebezpečí nejvíc. Jo nebo možná těm kdo skutečně vyletí ze silnice? Těm ji zpříjemní nejvíc. Doba baroka je už dávno pryč a s ní i způsoby obvyklého cestování pěšky, na voze, na koni. v tu dobu měly stromy u silnice skutečně smysl a správné stromy zpevňovaly krajnice prašných cest před erozí. Asfalt ale spíš ničí a do jejich stínu se rád schová leda sebevrah. Mám stromy rád a ve volné krajině tím víc, ale do města jsem je cpal spíš proto, že je mám rád i tam kde jsem často. Nad bezpečnost bych je ale nestavěl. řidič který si nerozsvítí světla dostane pokutu, ale chodec nebo cyklista který není v ostrém stínu za slunečného dne vidět vůbec je daleko víc ohrožený, protože je menší a není obalený plechem.

Aleje ať si jsou u malých silniček a cest kde se jezdí pomale, a kde jsou fakt hezké.

0/0
1.11.2011 23:11

svann

Re: Zbytečnosti kolem silnic

Já bych billboardy a stromy vůbec nesrovnával.Reklama je nebezpečná v tom že má za úkol na neúměrně dlouhou dobu odpoutat vaši pozornost.To strom za úkol nemá.I když náraz ať do stromu nebo do billboardu bývá stejně fatální.

0/0
2.11.2011 10:51

habr

Re: Zbytečnosti kolem silnic

Je třeba posoudit přínos bilboardu, aleje, pilíře mostku, sloupu dopravní značky apod. U těch překážek co pro společnost je prokazatelný význam se nemusí odstraňovat, stačí okolo dát svodidla.

0/0
1.11.2011 19:23

andy_warhol

Problem bilboardu

Je trochu nekde jinde, nez jen, ze do nich lze vrazit.

Videl jsem pokusy, kdyz se do auta umistila tzv. ocni kamera. Sledovalo se co ridic behem jizdy pozoruje. a i pres to, ze ten dotycny o pokusu vedel, tak byla ridicova pozornost casto koncentrovana na obsah bilboardu. to je velmi nebezpecne. to ze do nejakeho vrazite, je vetsinou vase vina, ale to ze se vas snazi upoutat a vy neodolate a prehlidnete nejakou dopravni situaci uz ne. jsou to profici a kdyby neumeli pritahnout pozornost, nikdo by jim za to nezaplatil. V Nemecku treba u dalnic bibloardy nejsou vubec. ani u jinych silnic vetsinou. My jsme bohuzel jeste sto let za opicema.

+4/0
1.11.2011 18:46

tucnak v exilu

Re: Problem bilboardu

Jo jo, v Německu na dálnici je to hodně velká pohoda. Přehledné značení, široká silnice a hlavně ANI JEDEN BILLBOARD!!! ANI NA MOSTECH, ANI NA LOUCE, NIKDE. PROSTĚ NÁDHERA...

Jen tady v ČR je reklama úplně všude :-/ na každém kroku

+1/0
1.11.2011 20:35

masinfira

Zveřejněte, které billboardy

jsou postavené načerno a kterým vypršela lhůta, a sběrači kovů se o ně zdarma postarají :)

0/0
1.11.2011 18:19

bubla

Billboardy ani stromy za to nemůžou

Jasně, okolo silnic vykácíme stromy, odstraníme billboardy a budovy a uděláme únikové zóny jako na okruhu F1, protože pár blbečků závodí a neudrží se na silnici :-/

+2/0
1.11.2011 17:48

m-karr

Re: Billboardy ani stromy za to nemůžou

Vám asi ještě nikdo nezemřel po nárazu do něčeho co u té silnice nemá žádný důvod být, že?

0/0
1.11.2011 18:44

liberecak

Re: Billboardy ani stromy za to nemůžou

Jak to s tím souvisí? vždycky tam něco bude - dům, most, lampa. Silnice není závodní okruh, při běžných rychlostech není problém udržet se na silnici.

0/0
2.11.2011 0:31

m-karr

Re: Billboardy ani stromy za to nemůžou

Mezi běžnou a příliš vysokou rychlostí může být rozdíl jen v nezkušenosti, nebo chybě někoho jiného, protože i povolená rychlost je dost často příliš. No a čím míň nebezpečně pevných věcí bude kolem, tím míň bude i mrtvých kteří to za volantem nezvládli. Ono i vyválení v poli je dostatečné ponaučení. Nemusí u toho zemřít řidič, nebo hůř, spolujezdec. A vykládejte rodičům dvou sester kolem dvaceti, že ten maník co je vezl je sice blbeček a byl nalitý, ale ten strom tam prostě stát musí, protože je hezký. (zemřely obě)

Netvrdím že člověk co vylítne ze silnice si za to obvykle nemůže sám. Může. Ale proto že lidi dělají kraviny, jsou kolem silnic svodidla a na konci tužky je guma.

0/0
2.11.2011 1:22

dodo-dodo

Re: Billboardy ani stromy za to nemůžou

a ze bychom rovnou obvinili i vyrobce toho auta, ktery ten ozrala ridil nebo vyrobce toho chlastu atd... kdyz uz se davame do obvinovani stromu8-o

0/0
2.11.2011 7:50

m-karr

Re: Billboardy ani stromy za to nemůžou

Nevím jestli vám to došlo, ale stromy nikdo neobviňuje, a jelikož je to věc, ani ji nelze obvinit. Tolik k ujasnění jednoduchých myšlenek. Celý můj příspěvek je o tom, že je správné udělat opatření proto, aby když někdo udělá chybu, měla tato chyba co nejmenší následky. Pokud chcete diskutovat, napište proč je důležité aby tam stromy které zjevně nebezpečné jsou u silnice zůstaly, když existuje tolik jiné snahy o bezpečnost, jako jsou pásy, airbagy, tuna dopravních předpisů, technické kontroly, reflexní oblečení pro chodce a cyklisty.

děkuju

0/0
2.11.2011 20:00

Jardajar

Re: Billboardy ani stromy za to nemůžou

První smyk a budete mluvit jinak.

0/0
1.11.2011 19:03

Najdete na iDNES.cz