Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ufu po letech ozdobil žulový Lenin, zaplatili ho sponzoři

V centru města Ufa na Uralu se v noci objevila obří žulová socha bolševického vůdce Vladimira Lenina. Radnice ji objednala už za sovětských časů, ale neměla peníze, a tak ji nakonec museli zaplatit sponzoři.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

opinen

Pro staggera

Až budete reagovat na moje názory,doporučuji méně emocí,když totiž emoce ovlivňují chování člověka,mohou se i u slušného člověka zrodit extrémní názory doprovázené vulgaritami "kdyby byly v pr...ryby....",navíc emoce silně nahrávají protivníkovi.Pokud jsem napsal,že Lenin byl schopný politik,tak tím netvrdím,že to byl slušný člověk,natož aby si zasloužil úctu,o Stalinovi ani nemluvě,ale pokud si myslíte,že všichni Rusové uctívají tyto dva diktátory,mýlite se,ale najdou se jejich uctívači,stejně jako v Německu uctívají někteří lidé Hitlera.

0/0
1.11.2011 20:49

stagger

Re: Pro staggera

proč mi podsouváte své názory?? z ničeho nemůžete usuzovat, že mluvím o rusech jako o uctívačích lenina, stalina, navíc si to ani zbla nemyslím, taky si nemyslím, že bolševik pomohl rusku ze zaostalosti, ty hekatomby mrtvých tu za přehradu tu za kanál nestály.... ostatně po WW I by carské rusko určitě kráčelo kupředu progresívněji...a jsme u toho kdyby....

0/0
1.11.2011 21:29

opinen

Re: Pro staggera

Já Vám nepodsouvám své názory,jen tvrdím,aby jste nebyl tak emotivní.Nikde jsem nenapsal,že tvrdíte,že všichni Rusové jsou uctívači bolševiků.Opakuji,že neomlouvám bolševické řádění,ale ptám se,jestli je možné v Rusku vládnout demokraticky,já myslím,že nikoliv.Pokud,jde o spor SSSR-USA,asi jsem to špatně napsal,já měl na mysli,že se USA domnívaly,že sovětské impérium na ně nestačí.Ani jsem netvrdil,že Brežněv uzbrojil SSSR,pouze říkám,že prováděl expanzionistickou politiku,která byla nad síly sovětské ekonomiky,pokud vím,tak pouhé tři roky po smrti L.I.Brežněva,začalo období glasnosti.Pokud jde o rozdělení sféry vlivu,stojím si za svým,protože do sovětského područí byly vtaženy i některé národy západní kultury,třeba Češi,a toto bylo v podstatě dohodnuto v Jaltě,protestovala V.Británie,která varovala před novou totalitou.

0/0
2.11.2011 11:14

Smradlavej čmoud z komína

mladší jsou zaslepeni kapitalistickou propagandou

tak proto jsou proti

+2/0
1.11.2011 14:29

Sharpe

Re: mladší jsou zaslepeni kapitalistickou propagandou

Proc  by se jim mel libit nejaky syfilisticky skret jako Lenin, Jo to Stalin to byl frajer, alespon na pomnikach. Skoda, ze sme jeho nadherny pomnik zbourali zaslepeni kapitalistickou propagandou

+2/0
1.11.2011 15:02

stagger

TAK TAK VOLOĎA NA KAŽDÝ RYNEK...

0/0
1.11.2011 11:17

KdysiBedlam

joj

Tak si prinesu zeleznou hrubou tyc a v noci tomu nazrzlemu plesatemu zidovskemu vrahounovi urazim tu mramorovou palici, ne?! :-)

0/0
1.11.2011 11:06

Paglia Orba

Rusko......

Pořád stejná pakáž a od dob soudruha Lenina se nic, kromě datumu v kalendáři nezměnilo. A ta socha je tím posledním zlem. Před lety jsem jel na ski na Elbrus a dodnes je mě špatně. Úplatky, úplatky, úplatky, korupce a totální neschopnost. Z letiště na ubytování 5 policejních kontrol - 5 úplatků, jinak by se tam člověk nedostal. Puštění lanovky s 3h zpožděním - normál. Létat vrtulníkem na freeride nejde, protože je špatné počasí. Řešení ???? 100E za osobu do kapsy pro pilota vrtule - 2 dny létání zdarma !!! A tak by se dalo pokračovat. Rusko je středověk.

0/0
1.11.2011 10:52

FandaVV

se v noci objevila obří žulová socha

Jak na Praze 5 za Jančíka - šup a už stojí nějaký ukrajinec na podstavci, bez stavebního povolení... Kolik pak asi Hrihorijové Mejlovi nasypali?

0/0
1.11.2011 10:28

J i ř í

A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

Němci už Hitlerovi pomníky nestavějí.

+11/0
1.11.2011 10:15

Achille Volfoni

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

Máte v tom guláš příteli.Porovnáváte neporovnatelné.

0/0
1.11.2011 10:24

FandaVV

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

Ano, bolševici zahubili ještě o několik miliónů lidí více. A zejména z vlastní země. Takže rozdíl tu bude...

+5/0
1.11.2011 10:27

Marty518

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

R^

0/0
1.11.2011 10:32

opinen

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

O tom,že bolševici zavraždili mnoho lidí,není pochyb.Na druhé straně je fakt,že Lenin a částečně i Stalin udělali ze zaostalého Ruska průmyslový stát na úrovni,tím se těchto dvou diktátorů nemínim zastávat,ale dějiny nejsou černobíle.Lenin,ať byl jakýkoliv nerozpoutal světový konflikt,na rozdíl od Hitlera.Že uvažoval o světové revoluci je možná pravda,ale tohoto nápadu se vzdal.Lenin,ať se nám to líbí nebo ne,má zásluhy na modernizaci tehdejšího Ruska,zatímco Hitler svou nesmyslnou politiku připravil Německu,které bylo před nástupem Hitlera velmi kulturní,katastrofální porážku.Nemám rád nějaká kdyby,ovšem pokud by Hitler dokázal vybudovat svou vysněnou říši,budou mu stavět sochy ještě dnes,bez ohledu na to,kolik nacisté zavraždili lidí.Dnes je v módě se pouštět do bolševiků,nacistů a v poslední době islamistů,krev na rukou mají ovšem i jiní,to ale těžko vysvětlovat lidem ideologicky přísně zaměřeným,tj.jako diskutovat s bolševiky,nacisty a islámskými fundamentalisty.

+1/0
1.11.2011 11:14

KdysiBedlam

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

Ale Hitler taky pozvedl behem sveho pusobeni Nemecko. Hitler i Lenin a Stalin jsou vrahove a lumpove a nic by se jim stavet nemelo.

0/0
1.11.2011 11:20

opinen

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

Hitlerovi se nic nestaví.Máte pravdu,že lumpům se pomníky stavět nemají,ale pak by neměl mít pomnik ani Cromwell ani Napoleon aj,ti také zavraždili mnoho nevinných lidí,když někdo zavraždí nevinné lidi,tak je to zločinec,bez ohledu na to,kdy ten zločin spáchal a ve jménu jaké ideologie jej spáchal.Hitler sice pozvedl Německo,ale na krátkou dobu,pak se muselo dlouho vzpamatovávat.Navíc Němci byli na úrovni již před Hitlerem.U Rusů je otázka,zdali je tam demokracie možná,i když se to spíše týká asijských národností ruské federace.

0/0
1.11.2011 12:04

stagger

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

jaký průmyslový stát na úrovni?? čeho?? dodnes rusko žije z podstaty, vyváží tak akorát suroviny, dá se říct stromy na stojato, přidaná hodnota nikde ....Rv to nestálo ani za jednoho nevinného umučeného !!

0/0
1.11.2011 11:21

opinen

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

Já jsem jasně napsal,že nehájim ani Lenina ani Stalina.Slovy"průmyslový stát na úrovni" jsem srovnával Rusko od r.1917 se zaostalým carským Ruskem.Že pak šlo sovětské impérium do propadliště dějin je fakt,ale tj.osud každého impéria.Nejvíce tehdejšímu SSSR uškodil L.I. Brežněv svou expanzivní politikou,kterou si SSSR hodně uškodil,protože je stála hodně peněz,že tím pomohl ke konci bolševismu je fakt,ale to nebylo jeho cílem.Souhlasim,že dnešní Rusko má ekonomické problémy,ale tj.dědictví megalomanské politiky L.I.Brežněva a jeho soudruhů.Kdy se postavily USA proti SSSR?V době Lenina nebo Stalina? Nikoliv,bylo to právě za Brežněva,kdy si USA zvolily za prezidenta R.Reagana,který dokázal porazit SSSR a tím i bolševiky.Proč za Brežněva?Protože Lenin a Stalin,pokud jde o zahraniční politiku byli pragmatici,jestli má na svědomí více nevinných lidí Lenin nebo Stalin nebo Brežněv,není podstatné.

0/0
1.11.2011 11:52

stagger

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

megalomanské ambice měli všichni, uzbrojení sojuzu nepadalo s tím kde je v jeho čele, ale s tím, kdo a jakou politiku prosazoval v usa....

0/0
1.11.2011 12:45

opinen

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

Tak mi teda odpovězte,proč si USA takového prezidenta jako byl R.Reagan,nezvolili již dříve.Přece nevěříte tomu,že američtí prezidenti v (1945-1980) byli tak naivní a věřili "mírové politice"SSSR nebo že si naopak mysleli,že si SSSR uvědomí,že dělá nesprávnou politiku a přestane se sám od sebe roztahovat po celém světě.Nejsem rusofil,ale je nutno uznat,že SSSR byl po vojenské stránce silný stát,kdyby nebyl,zanikl by již po Stalinově smrti,tedy krátce po jeho smrti.Pokud se nemýlim,bolševické impérium vydrželo 74 let.

0/0
1.11.2011 13:06

stagger

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

no protože si ho nezvolili To je prostě fakt. Tak to prostě chodí. Kdyby byly v pr... ryby, nebyly by rybníky....

0/0
1.11.2011 13:22

opinen

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

Pak je otázka,proč si ho nezvolili,odpověď je jednoduchá,protože SSSR neohrožoval USA,ty tudíž nepovažovaly za nutné přikročit k radikální protisovětské politice.Jistě víte,že po 2.s.v.si USA rozdělily se SSSR Evropu,čili i USA jsou zčásti zodpovědné za to,že v Evropě se po 2.s.v.roztahoval bolševik.

0/0
1.11.2011 20:57

stagger

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

no s názorem, že sojuz neohrožoval usa se nemůžu ztotožnit, ten navíc ohrožoval celý svět,  o rozdělení evropy se dá uvažovat taky jen zčásti, ono sféra vlivu podle usa a sssr je sakra rozdíl a tvrdit že brežněv uzbrojil sssr je taky divné, bolševik by se hnal za svým, s brežněvem nebo bez něho, a to že reagan měl prioritu bolševika zlomit je taky fakt, jiným stačilo ho jen oslabit, tady zpomalit, tuhle porazit....

0/0
1.11.2011 21:20

Johny_S

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

Pravda, Lenin světovou válku nerozpoutal, anžto to nestihl - umřel na syfla. Zato Stalin ji rozpoutal, když si s Hitlerem rozdělil Polsko a pak ještě v Brestu Litevském uspořádali společnou vojenskou přehlídku Rudé armády a Wehrmachtu.

+1/0
1.11.2011 11:45

pavel.61.

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

Lenin pár válek rozpoutal, když některé národy nějak špatně pochopily jeho "Právo národa na sebeurčení". Další války a vraždění již dělali jeho učenlivý dědici. Od Maa po Che.....

0/0
1.11.2011 12:49

opinen

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

Já měl na mysli světovou válku.On si podrobil národy,o jejichž podrobení uvažovali i carové,jejichž politika se od politiky bolševiků v podstatě nelišila,byla založena na krutosti a lsti.

0/0
1.11.2011 13:11

COI-03

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

Stalin žádnou světovou válku válku nerozpoutal. Co to píšete za nesmysly? Válku rozpoutal Hitler!!Už si to jednou zapamatujte!!

+5/0
1.11.2011 19:31

stagger

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

ruku v ruce....jak milenci;-)

0/0
1.11.2011 21:31

Lady Humussprey

Re: A to je hlavní rozdíl mezi Rusy a Němci:

Rusové Jelcinovi také ne.

0/0
1.11.2011 10:41

Najdete na iDNES.cz