Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Fanatismus, vzepřela se úřednice Dobešovi. Na školství skončila

Jen několik dní trval vzdor úřednice ministerstva školství Marty Teplé proti vládou schválené strategii vzdělávání dětí ze sociálně vyloučených lokalit. Teplá se vzbouřila kvůli části strategie připravené ministerstvem. Teď si musí sbalit, v úřadě skončila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

byvalyvoliccssd2

Tenhle rezort je ve srabu od doby, kdy v něm vládla Buková

z čSSd. Kam levák šlápne, tam tráva 7 let neroste.

0/0
7.11.2011 11:57

byvalyvoliccssd2

Re: Tenhle rezort je ve srabu od doby, kdy v něm vládla Buková

-Buzková-

0/0
7.11.2011 11:57

syck

Re: Tenhle rezort je ve srabu od doby, kdy v něm vládla Buková

konečně, už jsem začal věřit tomu,že se nenajde česan který zato může a ejhle už ja na světě   Buzková. žádám aby byla popravena.

0/0
7.11.2011 12:37

baggerfuhrer

Re: Tenhle rezort je ve srabu od doby, kdy v něm vládla Buková

To byla ta pani, co bojovala proti soukromym skolam a svoje vlastni deti poslala na francouzske lyceum? :-)

0/0
9.11.2011 16:17

802

Já žasnu

to snad Dobeš podporuje ten totální nesmysl co vymysleli zelení fanatici, tedy rušení zvláštních škola a přesun těch dětí do škol normálních. ?8-o

Tady musí být každému kdo disponuje špetkou rozumu jasné, že tohle uškodí absolutně všem, tedy halvně těm dětem z pomocných škol,  které tam měli šanci se naučit alespoň to minimum co budou potřebovat pro život a potom to uškodí i normálním dětem protože tohle určitě zhorší úroveň těch normálních škol a zase budeme po létech žasnou proč ty naše děti ve srovnání se světem hloupnou a hloupnou.

A vrchol veškeré hlouposti bude to o čem už se psalo že se musí udělat, rušit víceletá gymnásia a přesunout do těch pomocno - základních škol i ty gymnasisty. To potom snad právo na vzdělání budou mít jenom dětičky papalášů z placených škol.

0/0
7.11.2011 11:14

Leva

Ach ti teplí

Teplí do úřadů nepatří!

0/0
7.11.2011 10:47

Lízal

Tahle vláda zničí vše, co doposud fungovalo!

Policii, armádu, zdravotnictví, školství ;-€

Zvláštní školy jsou pro slabé děti požehnáním, tam se jim individuálně věnují. A že jsou tam skoro jen cikáni? Nad tím by se měl někdo už vážně zamyslet a ne si farizejsky hrát na to, že jsou všichni stejní.

Nejsem zásadně proti tomu, aby byli cikáni podporováni, je to určitě levnější, než sociální projekty k ničemu za miliony. Jen se jim to nesmí dávat zadarmo a věčně, oni si pak myslí, že mají nárok na všechno až do smrti.[>-]

+3/0
3.11.2011 11:48

kecálek reloaded

Radujte se občánkové

Ministerstvo školství zruší základní praktické školy, romské děti, které jsou v nich tak krutě a nespravedlivě segregované rozmístí do běžných základních škol. Tím dosáhneme hned trojího efektu:

1 - romské děti se od Vašich dětí naučí slušnému chování, sociálním a hygienickým návykům, zlepší se jejich vzdělání a tím i uplatnitelnost na trhu práce; Vaše děti naopak budou kulturně obohaceny

2 - u romských rodičů poklesne frustrace z nespravedlivé diskriminace, tak okatě provozovaným segregovaným školstvím, budou si vážit příležitosti, které se jejich dětem dostalo a určitě zanechají svého nepěkného chování, přestanou chodit do heren a krást

3 - přes nové kamarády svých dětí se seznámíte a spřátelíte i s jejich rodinami, vzájemně k sobě nadete cestu, pochopení i úctu ke kulturní odlišnosti...

A nastane ráj na zemi...:-/ - a nebo to nevyjde? a bude to jen další nepodařený a zhoubný experiment?

+2/0
3.11.2011 10:56

Morgiana

Je hezke

ze zni dobre níže popsane stanovisko p. Dobeše, aby nechodily do paktickych děti , ktere tam nepatří. Jenže bohužel předškolní nevychovou romskych dětí  se pri testech skolni zralosti dostanou do toho pasma, že proste do praktické školy patří. Nebo má p. Dobeš a jeho spolubojovnící pocit, že je někde nějaky měřič barvy a oblečení a ten koukne na dítě a řekne jsi tmavší a máš rotrhanější kalhoty a asi po bratrovi jsi socialně slaby marš do zvláštky?Takže já nepopírám, že při testu IQ by děti ze socialně slabších rodin dopadly dobře, jenže škola fakt není jen o IQ . POkud ale přijde do školy prvňák co nezná barvy. mluví nářečím, neumí jíst , neví co je pomalu záchod , tak v normalní základce na tohle doučování prostě není prostor a pokud ho tam někdo bude uměle vytvářet bude to na ukor  zdravých a vychovaných dětí .Ještě se  pokusím linknout jeden zajímavý postřeh ,

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011071703

+3/0
3.11.2011 8:47

kecálek reloaded

Re: Je hezke

Přečetl jsem si ten článek a udělalo se mi zle - kdyby tam nebylo napsáno černej ale hnědej vystihuje to (s rozdíli v detailech) situaci u nás.

Bohužel choromyslný multikulturalismus nevymysleli "černí" ale bílý levičáčtí sociální inženýři. Z historie (pád říma, rozpad Egypta a jiné) víme, že na konci každé velké civilizace dochází k rozpadu ze vnitř - degenerace hodnot a myšlení, degenerace vládců. Vpád barbarů je pak důsledkem nikoliv příčinou.

+1/0
3.11.2011 11:19

Leinad

Re: Je hezke

Ne že bych nesouhlasil, ale co třeba postavit zvláštní školky v ghetech, aby děti z nich vycházející mohly do běžné základní školy?

0/0
3.11.2011 17:08

Fai Rodis

Re: Je hezke

Segregacia, more...

0/0
3.11.2011 17:54

Hynek Vilém Jarmila reloaded

i když s Dobešem nemusíme souhlasit ...

.. tak úředník je na ministerstvu od toho, aby plnil pokyny volené reprezentace - v souladu se zákony. Určitě tam není proto, aby tvořil proti svému nadřízenému odbojové skupinky. Úředník musí být loajální a znát své místo.

0/0
3.11.2011 7:09

novak0112

Re: i když s Dobešem nemusíme souhlasit ...

Částečně máte pravdu, ale ani s loajálností se to nesmí přehánět. Vidíte jak to naše vláda vede a pokud budeme všichni jen slepě přihlížet budeme za chvíli ve stejné situaci jako krachující země, všicni vše rozkradou, nebo mocí zákonů vytunelují.

Vy si osobně myslíte že Dobeš to myslí s náma dobře, nebo si jen ohřívá svoji polívčičku aby měl dost voličů?

Já i vy platíte daně a snad Vám není jedno co se s těmito penězi děje. Já abych uživil rodinu chodím do práce, daně platím a žádné privilegia ani úlevy nemám (pokud jo, jsou to slevy na dani a ta se počítá z práce).

Takže s úřednicí souhlasím. Pamatujte si jednu věc, cokoliv někdo dostane zadarmo, tak si toho neváží, protože neví jaká je reálná cena, tím myslím to že se musím snažit pracovat abych něco měl a ne jen stát jednou měsíčně u okénka a řvát kde jsou prachy a že chci víc....

Na idnes je spousta různých hlasování, proč zu není hlasování na toto téma? Bojí se idnes výsledku?

0/0
3.11.2011 8:39

kecálek reloaded

Re: i když s Dobešem nemusíme souhlasit ...

Takhle se hájili nacisti - že oni nic, jen poslouchali rozkazy - a všichni víme, že jim to bylo prd platné...

+1/0
3.11.2011 10:51

stryke

Malý muž s velkým egem

No jasně, malý Bobeš o školství neví nic a když mu někdo něco namítne, tak letí... Malý muž (a to teď nemyslím výšku) z velkým egem, to nejde, aby mu do toho kecala nějaká ženská, i když má x let praxe a on neví o školství nic. S Bátorou to tak lehce nešlo, to se musel dlouho rozmýšlet Rv.

0/0
2.11.2011 19:39

Lisen

Dobře vám tak

Koho jste si do ministerských funkcí prostřednictvím poslanců dosadili - toho tam máte.Rv

0/0
2.11.2011 13:56

Anubisos

Rovněž jsem nesouhlasil, proto už nepracuji, kde jsem

pracoval a šel jsem od válu sám. Z podobných důvodů, jako paní na MŠMT a přesněji - vykořisťování zaměstnanců k prospěchu vedení, neviditelných i bílých vychcánků z řad tzv. sociálně znevýhodněných.... a abych k tomu poslouchal, že vydělávám miliony, přitom makal v zaměstnání od rána do večera + víkendy a dával prachy ze svého, což je prý v pořádku a normální, na to jsem neměl nervy.

0/0
1.11.2011 22:15

zvlastni

normalizační metody v novém kabátě

Je nepochopitelné, jakým způsobem může člověk v dnešní době přijít o zaměstnání. Zvláště, když jeho názory jsou podepřeny více než tisíci učiteli z praxe, které postavil proti chimérám diletantů na ministerstvu, parazitujících na penězích daňových poplatníků....

+1/0
1.11.2011 18:30

ntarka

Re: normalizační metody v novém kabátě

aktualne.cz, 3.10.2011, 07:45 , Vláda Petra Nečase se odhodlala k nečekaně razantnímu kroku na poli vzdělávání nejchudších,zejména romských žáků. Aby pomohla dětem z ghett chystá se rušit takzvané "zvláštní" školy,které už od dob komunismu mají nálepku odkladištěproblémových dětí. Tým Nečasových poradců je přesvědčen, že vyčleňování slabších žáků do speciálních škol je přežitkem,který odporuje moderní praxi vyspělých zemí včele s EU. !!!!!! Zvláštní školy,kterým se dnes říká praktické, ovšem mají silného obhájce přímo v osobě současného ministra školství Josefa Dobeše z VV. !!!!!!!  "Neplánujeme zrušit praktické školy,budeme upravovat jejich počet podle toho,kolik jich je doopravdy potřeba.Musíme především zajistit,aby do škol pro děti s mentálním handicapem nechodily děti bez tohoto handicapu," říká Dobeš.

0/0
1.11.2011 19:44

bar.bu.do

Re: normalizační metody v novém kabátě

... ten bachař má doktorát ze speciální pedagogiky a dvacet let praxe na zvláštní škole?

... nebo kde bere odvahu do toho mluvit?

0/0
1.11.2011 20:43

von-bis

Re: normalizační metody v novém kabátě

S absolventy těch zvláštních v base pracoval.

0/0
1.11.2011 23:28

kecálek reloaded

Re: normalizační metody v novém kabátě

Já tiše doufám, že se bude co nejdřív dívat na svět ze vnitř basy. I když lepší by bylo obnovit pro tyhle vlastizrádce a gaunery trest smrti...

0/0
1.11.2011 23:55

ntarka

Re: normalizační metody v novém kabátě

bar.bu.do, Josef Dobeš je v každém případě zlý psychopat, který se chová k lidem jako ke zločincům, kteří jsou bez pochybností právem ve vazební věznici,  tedy kromě jeho podlejzavých a všeho schopných pohůnků, kteří mu za skvělý prachy a bohaté benefity, např. placené nadstandardní bydlení atd.,  ale to rušení speciálních a praktických škol byla opravdu akce Nečase a ODS a Dobeš byl proti, takto to proběhlo tiskem. Tím se Dobeše v žádném případě nezastávám, neznám odpornější kreaturu.

0/0
2.11.2011 16:54

p555

Re: normalizační metody v novém kabátě

to zni rozumne... aby tam nechodili deti, ktere tam nepatri...

0/0
2.11.2011 16:15

Leinad

Re: normalizační metody v novém kabátě

A někteří zde prosazují, aby tam chodily děti bez ohledu na jejich IQ.

0/0
3.11.2011 17:17

SocPredator

Bavíte se tu zejména o zvláštních školách

(Ne)existence zvláštních škol je podružná. Zásadním problémem je přece nerovnost a diskriminace, na kterou úřednice poukázala. To je to, co způsobuje problémy a la Šluknov. Zvýšenou kriminalitu apod.

0/0
1.11.2011 18:16

kecálek reloaded

Pane ministře fandim Vám

Ale nezůstávejte v půli cesty - když už konečně přestat bránit romům ve vzdělání a pomoci jim vymanit se ze sociálního vyloučení, kam jsme je vmanévrovali, tak rovnou velké cíle. Nejméně 50% romů by mělo do dvou let získat VŠ titul - a zdroje na to jsou - stačí je zaregistrovat v Plzni na právnickou fakultu, Bankovní Institut, Rašínova VŠ v Brně a další špičkové vzdělávací instituce.

0/0
1.11.2011 15:00

Fai Rodis

Re: Pane ministře fandim Vám

A Nadace Terezy Maxove by jim mohla platit skolne. Na UJAK to uz delaji.

0/0
1.11.2011 18:49

xs123

Víte, jak se řekne ostravsky lhát?

Cygánit.

0/0
1.11.2011 14:23

chacharostravsky

Re: Víte, jak se řekne ostravsky lhát?

necygaň, cyganit! :-)

0/0
1.11.2011 18:10

xs123

Re: Víte, jak se řekne ostravsky lhát?

Sorry. To je tím, že už žiju 20 let v Čechách.

0/0
4.11.2011 11:13

xs123

Paní Teplá zřejmě nebyla dostatečně atraktivní

a navíc používá zdravý rozum. Ve zvláštních školách jsou specializovaní učitelé, často mají vyšší kvality než učitelé na obyčejných školách, aspoň co se týká pedagogických schopností. Jednu učitelku trochu znám, a ta má povahu "ze zlata". Klid, nadhled, porozumění. Na normální škole jim bude samotným hůř.

+2/0
1.11.2011 14:20

kecálek reloaded

Re: Paní Teplá zřejmě nebyla dostatečně atraktivní

ona je hlavně srážka s arogantním pomstychtivým pitomec vždycky tragická

+2/0
1.11.2011 15:02

kecálek reloaded

Re: Paní Teplá zřejmě nebyla dostatečně atraktivní

oprava - pitomcem.

0/0
1.11.2011 15:02

jarda

Re: Paní Teplá zřejmě nebyla dostatečně atraktivní

Souhlasím s vámi. Jsem stejného názoru. Za kritiku vyhazov. To Dobešovi zřejmě poradil Bátora,ne? ;-)

0/0
1.11.2011 15:30

kars

Re: Paní Teplá zřejmě nebyla dostatečně atraktivní

Zajímavé je, že ta paní má názory podobné Bátorovým... Možná proto někomu vadil coby šéf personálního?

0/0
1.11.2011 23:05

Indi.HK

Asi tak.

Když se zruší speciální školy, tak předpokládám, že jejich frekventanti se přesunou na školu základní a tempo svého vzdělávání srovnají s dětmi, které speciální přístup nepotřebují.

Měli by jste jásat, bude víc vzdělaných.

0/0
1.11.2011 12:32

chataricek

Re: Asi tak.

Když už, tak BYSTE. To se učí na normálních školách...:-)

0/0
3.11.2011 18:02

rentka

Budoucnost našich dětí se smíchá s tímto plevelem

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/jake-to-je-byt-ucitelem-v-romske-skole-neuspel-jsem_192540.html

+2/0
1.11.2011 11:31

963214785

Zvláštní školy

Ví někdo, jak přesně probíhá mechanismus rozhodnutí o přesunu žáka do zvláštní školy?

0/0
1.11.2011 11:12

rentka

Re: Zvláštní školy

Nás ale zajímá přesný opak, cenzore. Nás zajímá, jak se ubránit tomu, aby se tito vyvrhel0vé (žáci z nepřizpůsobivých rodin s rasistickým smýšlením) nedostali mezi slušné a snaživé žáky do normálních škol.

+5/0
1.11.2011 11:21

963214785

Re: Zvláštní školy

Na každého člověka jako si ty existuje jeden, co považuje za vyvrhel tebe a tvoje děti a snaží se zabránit jim dostat se na školu. Asi by se ti nelíbilo, aby se ty nastroje po kterých voláš dostali do rukou toho druhého člověka.

0/0
1.11.2011 11:32

bar.bu.do

Re: Zvláštní školy

... a on někdo někomu brání, dostat se na školu?

0/0
1.11.2011 11:43

963214785

Re: Zvláštní školy

rentka

0/0
1.11.2011 11:44

bar.bu.do

Re: Zvláštní školy

... a jak toho dosáhne?

0/0
1.11.2011 11:53

963214785

Re: Zvláštní školy

Jsme v demokracii. Lze v principu prosadit co si přeje většina na úkor menšiny, i když by jí v tom měl zabránit ústavní soud, není všemocný.

0/0
1.11.2011 12:15

bar.bu.do

Re: Zvláštní školy

... ona chce někomu bránit ve vzdělávání?

0/0
1.11.2011 12:19

963214785

Re: Zvláštní školy

Ano naprosto otevřeně říká: "Tak vy chcete zachránit svět? My ne. My chceme, aby plevel byl oddělen od zrna. Cygání se nikdy učit nebudou. Podívejte se, jak se učí "nadaní" cygáni."

0/0
1.11.2011 12:22

akademik Richard

Re: Zvláštní školy

co maji cigani spolecneho se zachranou sveta? S jednim ciganem jsme chodili na ZS, 2x propadl a sikanoval nas roky. Proc by tyto zazitky mely mit vsechny deti?

+3/0
1.11.2011 12:57

Najdete na iDNES.cz