Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

DOKUMENT: Projev prezidenta Václava Klause k 28. říjnu

Přinášíme plné znění projevu, který prezident Václav Klaus pronesl u příležitosti státního svátku na Pražském hradě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

čuk2gek

Státozničující snůška prázdných slov...

Doporučené texty transparentů na Výročí 17tého Listopadu: Od souvratě ku souvrati Slunce lesklé hroudy zlatí, mohli jsme býti bohatí. V hospodě sic držkujem, potají se s Kmotry muchlujem. Tenhle hlavní proud vede z ovcí první bloud. My Prahu nedáme a tak ji radši bouráme. Fčera, zítra, dnes, po Velkém Kormidelníku neštěkne pozítří ani pes.

0/0
2.11.2011 15:15

Václav Propiska Ješita z Hradu

Ani tisíc takových projevů

nesmaže Klausova tunely a zlodějiny

0/0
31.10.2011 8:55

vítek z prčice

udělal jsem dobře

.. když jsem si v TV při Klausově projevu vypnul zvuk. Jeho projev by potřeboval fundovanou analýzu - byl odstrašující v mnohém, především však v tom, jak je pro občana matoucí. Pod líbivými slovy zejména nesmyslné a škodolibé protievropanství. Jak takto může hovořit představitel členského státu EU ?! Vždyť jiná alternativa vůbec není, vždyť jednotná Evropa je po pádu bipolárního světa základní český národní zájem. !!

0/0
30.10.2011 22:45

Kája21

Škoda slov!

Už ho raději neposlouchám. Lže až se mu od huby práší a Praha mu to žere.

0/0
30.10.2011 9:06

kremsa

Dobré jako článek, ale jako projev příliš komplikované

Když jsem ten projev poslouchal, často mi unikaly souvislosti a občas jsem nerozuměl, co tím chce pan prezident vlastně říct. Když si ten projev přečtu napsaný, tak mu rozumím a připadá mi dobrý a zajímavý. Možná by měl pan prezident při projevech volit jednodušší formy, zatímco komplikované úvahy uplatňovat jen v psaných článcích. Ale také je možné, že já jsem holt tupec a všem ostatním bylo vše jasné a srozumitelné i při poslouchání ústního projevu.

+2/0
29.10.2011 6:46

Big-M

Re: Dobré jako článek, ale jako projev příliš komplikované

:-) nejsi

0/0
29.10.2011 11:16

Václav Propiska Ješita z Hradu

Re: Dobré jako článek, ale jako projev příliš komplikované

jednoduché lži jsou příliš průhledné, kapišto kremišto;-D

0/0
31.10.2011 8:56

Micheall

S tím lze souhlasit

Je třeba říct, že tento projev byl pravdivý, oproštěn od Klausových úletů a nelze s ním než souhlasit.

+3/0
28.10.2011 22:06

Pavel Brno po smazání

Re: S tím lze souhlasit

Já s tím nesouhlasím - tvrdí v podstatě, že rodina je základ státu a že je třeba si nejdřív udělat pořádek doma. To se snadno řekne - mě nechce stará poslouchat, ani když dostane přes držku. ;-)

0/0
28.10.2011 22:18

rheingold

Re: S tím lze souhlasit

Mám jisté výhrady proti tomu jakým způsobem pan prezident někdy vystupuje (a že zrovna ve své řeči napadá i mnohé ze svých nectností - z jeho pozice lze některé provokativní snahy považovat za frackovitost, neúctu k autoritám atp. :-), ale má v zásadě pravdu. Ale osobně - aniž bych si chtěl dělat reklamu  - ten problém vidím trošku někde jinde (http://lukasplachy.blog.idnes.cz/c/212155/Apokalypsa-ma-jmeno-civilizace.html), pan prezident jde trošku hloub a ptá se po prvotních principech odkud to plyne. Nemohu rozhodnout zda v tomto má pravdu nebo ne, ale mohl by to být potencionální zdroj.

0/0
28.10.2011 23:33

Kaniokova

Prezident pravdu má,

a v podstatě ji měl vždy, jak je vidět, když na jeho slova dochází. Že mu leckdo vkládá do úst slova či formulace, které ani pořádně neřekl, protože mu mnozí novináři nemohou přijít na chuť, to je jiná. Prostě mnozí novináři píšou a myslí svou příslušností ke "společenské skupině P&L. Dělají to mnohdy se zavilostí, která nemá s racionalitou moc společného a tak si z jeho projevů vytrhují slova z kontextu, jen aby mohli jejich význam zkreslit.

Historie bude ke Klausovi mnohem laskavější než současná společnost, protože on je vždy realista, na rozdíl od předcházejícího prezidenta.

Klausův projev je skvělý a podtivě vyjmenovává naše problémy..

+2/0
29.10.2011 1:43

omve

Re: Prezident pravdu má,

Ty seš Hájek, Jakl nebo jen obyčejnej patolízal(ka)? "Klaus v podstatě vždy měl pravdu" - to má bejt vtip? Klaus má velmi extrémistické názory a extrémistické názory jsou vzdáleny pradvě na hony už z povahy věci ...

Nicméně naštěstí alespoň protentokrát si Klaus svou aroganci, s níž obvykle prosazuje svou "jedinou" pravdu, nechal doma,  projev to byl neútočný, trochu těžkopádný, ale jinak vcelku pěkný :-)

+2/0
29.10.2011 11:12

podhurka

V.Klaus je jeden z mála mediálně známých lidí,

kteří mají všech pět pohromadě!R^

Je ovšem ve funkci, kdy si může dovolit nazývat věci pravými jmény.

 Ostatní "se všemi pěti pohromadě" by byly za několik dnů, či týdnů uštěkáni a odstaveni (dokonce i tímto nejserioznějším "plátkem") ...pár jich to zkusilo, ale zjistili, že prorazit zeď hlavou nelze.

+2/0
28.10.2011 22:01

sveny

Re: V.Klaus je jeden z mála mediálně známých lidí,

hm, ale někteří tragédi, sedící v první či druhé řadě, a třesoucí se po Vencovi na funkci prezidenta, protože se bude volit nepřímo, rozhodně všech  5 pohromadě nemá, ve sváteční den nebudu jmenovat...

+1/0
28.10.2011 22:26

omve

Re: V.Klaus je jeden z mála mediálně známých lidí,

Uznávám, že někteří "kandidáti" budí hrůzu (i když mě osobně by se Němcová či Schwarzenberg za prezidenta líbili), na druhou stranu nemůžou být o moc horší než ješitný stařík známý po světě hlavně tím, že má extrémní názory a krade pera ...

0/0
29.10.2011 11:16

Najdete na iDNES.cz