Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ministr Dobeš sepsul šéfku Akreditační komise za výroky v médiích

Ministr školství Josef Dobeš se rozhněval na předsedkyni Akreditační komise Vladimíru Dvořákovou. Vadí mu, že mluví v médiích o prověrkách na soukromých vysokých školách v případech, které ministerstvo ještě neuzavřelo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

woodward2.b

ten chlap je drzej!

v pozici nevzělanýho pitomce je přece on, ne dvořáková a její komise!

0/0
28.10.2011 17:52

Steinak

K některým soukromým VŠ

Myslím, že Akred. komise v čele s prof. Dvořákovou pracuje dobře. Je však záhadné, jak si ministerstvo jejich doporučení či spíše nedoporučení vykládá. Tomu tak dříve nebylo. Co tato komise navrhla, to ministerstvo přijalo. Chápu, že /vlivní/ studenti a absolventi např. Univerzity J. A. Komenského nemají zájem o to, aby jejich alma mater byla haněna. Zdá se, že poslední dobou pan ministr nerozhoduje hlavou. Ministrem by měl být odborník a ne straník.

O "kvalitě" takových VŠ se dá zjistit plno informací. Pokud je budoucí student inteligentní a má zájem nejen o titul, ale i o vzdělání, vybere si jinou školu. Třeba soukromou, ale JINOU. Podle toho, kolik studentů studuje v současnosti na UJAK a podobných školách, soudím, že moc chytří zrovna nejsme.... Mám pocit, že se teď někteří z nás řídí podle hesla Absolventi nekvalitních VŠ spojme se! Nebo Modelky a papalášové z UJAK spojme se! Akreditační komisi držím palce. Pozn. - Nejsem absolventem UJAK ani příbuzným prof. Dvořákové.

0/0
28.10.2011 17:38

boubinek3

Školy neznám, ale paní Dvořáková

to, ano.Na dotaz ePortálu, zda opravdu byla, jak Jakl prohlašuje, členkou KSČ, Dvořáková neodpověděla. Následně 17. července 2011 pro časopis Týden své někdejší členství v KSČ potvrdila. Nebyla prý členkou KSČ z kariérních důvodů, ale protože na základě svého pocitu z konce 70. let chtěla přispět ke změně komunistické strany zevnitř. Myslím, že učitelka marx.-leninismu a spoluautorka "vědeckých" publikací s europoslancem Ransdorfem, by neměla vést ani kroužek ručních prací, natož Akreditační komisi. Je příznačné, jak tuto soudružku využívá, coby expertku na vše politické, naše veřejnoprávní ČT a její redaktoři, např.Drtina/ová. Jsem zvědav, zda to nový ředitel vymete ven. Je už na čase:-/

0/0
26.10.2011 13:03

Fikus 1

Mafie

Samozřejmě, úředníci vyšli vstříc škole, ptotože tam studují tzv. VIP studenti (jak se zdá rychlokvašky) Dvořáková se vyjádřila, protože úředník rozhodl zřejmě  z moci úřední v rozporu s názorem komise. Smíchy jsem div nespadl ze židle, když jsem četl o tzv. nezávislém orgánu rozuměj pod kontrolou patřičných osob nelépe Dobeše a prezidenta. Ketrý by posvěcoval všechen ten nepořádek který se na vysokých školách odehrává. Dobeš samozřejmě účelově lže, když mluví o padesátých letech. Naopak jeho snahy jsou ryze totalitní škodící demokracii. Takového blba museli vskutku dlouho hledat.

0/0
26.10.2011 12:54

ntarka

týdeník Euro, 21. července 2010

o schválení návrhu ministra školství Josefa Dobeše na jmenování nových členů Akreditační komise. "Do čela komise jsem znovu navrhl Vladimíru Dvořákovou, protože si jí vážím jak profesně, tak lidsky, a domnívám se, že její nekompromisní vystupování v kauze plzeňských práv významně přispělo ke kultivaci veřejného života v této zemi,“vysvětlil ministr."

0/0
26.10.2011 11:18

Fikus 1

Re: týdeník Euro, 21. července 2010

Dobeš kam vítr tam plášť. To co říkal techdy bylo proto, že ještě předstírali boj proti korupci a hodilo se jim to do krámu. Dnes nad nimi drží ochrannou ruku pan prezident a by si takové věci jistě nepřál, proto Dobeš sám aktivně a agilně jedná. Ví že se zavděčí.

0/0
26.10.2011 12:57

Pes na koze jel

Malý Bobeš

co okopává kotníky ;-D

0/0
26.10.2011 10:16

Pes na koze jel

Národní akreditační agentura

Ta bude asi zastoupena parlamentními politiky a "nezávislými odborníky" jako jsou v radě ČT

0/0
26.10.2011 10:15

ntarka

Re: Národní akreditační agentura

a také "dlouholetými kamarády" pana ministra, patřičně též loajálními k sektě VV a její hlavě Vítu Bártovi.

0/0
26.10.2011 11:22

Psychorův klon

Dvořáková něco zjistí

úředníci se nechaj máznout a karavana jede dál.

0/0
26.10.2011 9:36

hasmen

Soudružka Dvořáková?

Tu mám po Dagmar Honsové nejraději,když mám nízko žaludek...

0/0
26.10.2011 6:05

our_city

Re: Soudružka Dvořáková?

Ano? Já mám zase nejraději odporného Dobeše. Prasí, co může a ještě čeká ovace. Nemá on Napoleonský komplex? Malý, škaredý a amatérský nedouk!Ten musel v té věznici trpět, taková malinká nula, psycholog vězňů, kterým byl ovšem u řiti. Najednou mu najde rodná strana koryto za věrnost a chlapec vrní blahem.To jeho vrnění bohužel všichni zaplatíme, stejně jako jsme zaplatili jeho klimakterní vzplanutí k šéfce kabinetu v podobě nadstandardních příjmů.Rv

+4/0
26.10.2011 7:57

Psychorův klon

Re: Soudružka Dvořáková?

absolvent?

0/0
26.10.2011 9:33

dogi3

Á, velký Bobeš se snaží

umlčet kritiku! No, nic nového, to dělali diktátoři vždy. Hele, vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby nový "nezávislý" Akreditační úřad, či jak se to má jmenovat, vedl velký "demokrat" Bátora. Když slyším o někom z VV, tak si vždy vzpomenu na písničku od Těžkých Pokondrů, v níž se tvrdí, že "Radek John je nezávislý". Určitě ti dva pánové tehdy nevěděli, s kým si zahrávají!

+1/0
26.10.2011 4:20

z bachare ministrem

pochybny moralni kredit

Tak hlavne pan Mgr. ministr Dobes vzbuzuje radu moralnich otazniku. Namatkou vybyram:

a) vezme si kluka z decaku do pestounske pece a za pul roku ho vrati do diagnostaku, b) podporuje nahnedleho naofasouna a udela z nej personalniho sefa, c) prohlasuje se za horliveho katolika - pritom se rozvedl, d) vypacel sve podrizene (udajne milence) statisicove odmeny, e) teto "damicce" psal seminarni praci (a navic pritom byl opily), f) nechal se za desitky tisic fotit se svoji rodinkou na ucet ministerstva skolstvi

JE TOHLE NEJLEPSI MINISTR SKOLSTVI V HISTORII ? Ano - predcil i Zdenka nejedleho Rv

+3/0
25.10.2011 23:35

Petrolin3

Bezkonkurenční trouba.

Na rozdíl od pana ministra jsem pamětníkem padesátých let.Ať namáhám svou mozkovnu sebevíc nemohu si vzpomenout na na většího ministerského troubu z té doby než on.Konkurovat by mu mohl snad jen ministr vnitra Kopecký nebo ministr zahraničí z pozdější éry David(původně holič).Ten však uměl prý vyprávět aspoň vtipy - Dobeš jenom kecá.

+3/0
25.10.2011 22:26

Larrax

Re: Bezkonkurenční trouba.

Tak to máte hodně špatnou paměť ....

+1/0
25.10.2011 22:31

dogi3

Re: Bezkonkurenční trouba.

To víte, malý Bobeš nesahá prof. Dvořákové ani po kotníky, tak alespoň prská jedovaté sliny. To už tak chudí duchem dělávají. Ale nechte ho, vždyť je od veverek a od těch se snad už ani nic jiného, než hloupoučké žvanění a urážky oponentů, nečeká. Jo, snad jen jedno: Aby co nejrychleji zmizeli na smetišti dějin. Jejich setrvání na politické scéně až do dalších voleb považuji za dosažení hranice naplnění skutkové podstaty trestného činu týrání svěřené osoby či obecného ohrožení.

+1/0
26.10.2011 4:28

Larrax

Po soukromých VŠ Dvořáková jde

Ale veřejné právnické fakultě ZČU se akreditace neodebrala, přestože je to královna všech podvodů na vysokých školách. BIVS chtějí zavřít (resp. odebrat všechny akreditace), protože mají podezření, že na Ukrajině vyučují v ruštině místo angličtiny (podotýkám, že se tam nejeli ani podívat). To je vážně důvod k zavření VŠ, kde poctivě studuje tisíce studentů. V závěru akr. komise je uvedeno, že v centrále v ČR, kde studuje většina studentů žádná pochybení zjištěna nebyla. Na Ukrajině a v Maďarsku se podezření týkalo desítek studentů. Chcete pádnější důkaz o tom, že soudružce Dvořákové jde o úplně něco jiného, než o kvalitu vysokých škol?

0/0
25.10.2011 22:03

apocalyptor

Nejvetsi svindl mi stejne prijde akreditace profesur na

verejnych skolach. Vysoka skola banska produkuje radove 5 krat vice profesoru ekonomie nez Univerzita Karlova, nicmene i pan prezident ma vice citaci a impaktu nez vsichni ostravsti profesori dohromady (mozna s jednou nebo dvema vyjimkama). Dneska je profesorem kdejaky mluvka co akorat travil cas na schuzich KSC a ted mozna sedi v nejake akreditacni nebo jine komisi. ;-D;-D;-D

0/0
25.10.2011 22:09

Earl_Grey

Re: Po soukromých VŠ Dvořáková jde

komise navrhla odebrat akreditace na studium v zahranici, ne vsechno.  tedy na to co kritizovala, mimochodem je uplne jedno kolik studentu v zahranici studuje, problem, je ze studuji neco co vubec nikdy nebylo akreditovano (nejde o jazyk, ale o studijni programy) a skola se to navic zrejme snazila maskovat.

pravnicke fakulte ZCU se akreditace odebrala, resp. bylo zakazano udelovat (pokud se nepletu tak docasne tedy az do odstraneni problemu) titul JUDr. fakulta navic spolupracovala s komisi a snazila se problemy resit. ne tajit

takze pisete nesmysly, hlavne ze vite kde je chyba :-/

+1/0
25.10.2011 22:37

Larrax

Re: Po soukromých VŠ Dvořáková jde

Já jsem tu zprávu četl, není pravda, že navrhovali odebrání akreditace jen pro zahraniční pobočky, ale téměř všech studijních programů i v českém jazyce. Ministerstvo odebralo pouze jednu akreditaci v AJ. Důvodem, proč byl návrh podán bylo, že našli závěrečné práce (asi dvě nebo tři), které byly napsány v ruštině, místo angličtiny a že škola neprokázala, že studium probíhá v angličtině (to se prokazuje dost těžko,že?). Škola navíc pro ty programy přestala přijímat nové studenty ještě před tím, že komise návrh podala. A to proto, že akreditaci pro Ruský jazyk nedostala. A pokud jde o PF ZČU, tak akreditace odebrána nebyla. Pouze udělali bububu. Fakulta začala vlažně spolupracovat až po masivním nátlaku médií. Průša se nejdříve tvářil, že vůbec o nic nejde.

0/0
25.10.2011 22:48

Earl_Grey

Re: Po soukromých VŠ Dvořáková jde

tak si ji prectete znovu

http://www.akreditacnikomise.cz/attachments/article/282/zapis_ak_03_2011.pdf  str. 41 a 42

odebrani akreditace dvema oborum v CJ. podle stranek BI je oboru v CJ celkem 11

jestli Vas ucili ze 2 z 11 je temer vse tak opravdu nevim co si myslet

take si v te zprave prectete, ze to ze se uci v rustine priznala skola.

0/0
25.10.2011 23:15

Larrax

Re: Po soukromých VŠ Dvořáková jde

To ale jen zápis z jednání. Stanovisko vč. návrhu na zrušení akreditací je zde: http://www.akreditacnikomise.cz/cs/aktuality/267-stanovisko-ak-k-podezreni-na-uskutecnovani-vzdelavaci-cinnosti-mimo-akreditovane-studijni-programy-na-bivs.html

0/0
25.10.2011 23:54

Earl_Grey

Re: Po soukromých VŠ Dvořáková jde

porad vidim tri ceske obory z jedenacti (omlouvam se, predtim jsem jeden prehledl)

Vy treba pisete pouze ctyri prace, problem je, ze to je 100% ze vsech nalezenych (polovina nalezena nebyla). precte-li si clovek stanovisko tak je videt, ze ta skola evidentne podvadi. (ukoncovani studia temer vsem studentum tri dny pred navstevou komise apod.) to prece ospravedlnovat nelze

0/0
26.10.2011 0:15

lukim

Koukám

co se tu vynořilo veverek obhajujících chudáka DOBŠE!!Rv

+2/0
25.10.2011 21:49

apocalyptor

Ministr skolstvi je politicka funkce. Je mozna lepsi aby byl

mimo obor nez aby to delala nejaka blazniva ucitelka ze zakladky nebo pomatena profesorka nekde z Ostravy. Dulezite je, aby v tech odbornych funkcich mel odborniky. Pokud se nemylim, namestkem ministra pro vysoke skolstvi je dlouholety rektor UK Prof Wilhelm (fyzik), coz je pro me jako akademika vetsi zaruka kvality nez byvala karierni komunistka a dnes prekabatena politolozka s minimalnim vedeckym vystupem Dvorakova. Tak fakt nevim, kdo by jeste na tom ministerstvu mel delat kdyz ne predni predstavitel nejlepsi ceske univerzity. Asi tak. :-P

0/0
25.10.2011 22:14

Earl_Grey

Re: Ministr skolstvi je politicka funkce. Je mozna lepsi aby byl

jak dlouho tam ten Wilhelm je? a kdo tam byl pred nim a je tam s nim Vas nezajima? a jako akademikovi Vam nedojde ze ministr je jen tlachal s par frazema co nicemu nerozumi. neslysel jsem ho rict souvisle vety a vysvetleni jak neco delat. jenom hesla.

0/0
25.10.2011 22:41

apocalyptor

Re: Ministr skolstvi je politicka funkce. Je mozna lepsi aby byl

No Dobes je tam neco malo pres rok a Wilhelm asi pul roku. Musite si opravdu zvyknout, ze ministr je politicka funkce, takze prakticky to muze delat i cvicena opice. Po tolika sranda ministrech bych byl snad i pro aby to delal muj pes nebo nejaky kun a asi by to dopadlo lepe. Dikybohu aspon za toho byvaleho rektora. Pokud se vam to nezda, tak volte politickou stranu, ktera bude nominovat osobu, ktera pokladate za kompetentnejsi. Popravde receno, zadne jsem si nevsiml, i ten stinovy ministr za socdem vypada hur nez Dobes.

0/0
25.10.2011 22:57

Bijec modrých kanců a VeVerek

Pes Dobeš zepsul jednu z mála rozumných žen

asi ho budem muset poslat ke Klausum do boudy

+5/0
25.10.2011 20:56

apocalyptor

Re: Pes Dobeš zepsul jednu z mála rozumných žen

A cetl jste nejakou jeji praci? Ja ano, jeste ted je mi z tech blabolu nevolno. ;-D;-D;-D

0/0
25.10.2011 21:12

Larrax

Re: Pes Dobeš zepsul jednu z mála rozumných žen

Dvořáková je naprosto nekompetentní osoba. Její diplomová práce by dnes neobstála ani na té nejhorší soukromé VŠ.

+1/0
25.10.2011 21:51

apocalyptor

Ceska veda nema byt jedineho svetove uznavaneho vedce,

ale vyzkum stoji pres 50 miliard Kc ze statniho rozpoctu. Na tento penezovod jsou napojeny vsechny ty pseudovedecke ustavy a ruzne nic neprodukujici skoly jako je ekonomka. No a zajmy techto ruznych kecalku, pseudoprofesoru pres vsechno vedeni, haji pani Dvorakova, co sama jenom brebti do medii, ale na poradny vyzkum nema cas. Nebo spis kapacitu.

0/0
25.10.2011 20:13

ditom

Re: Ceska veda nema byt jedineho svetove uznavaneho vedce,

lžete

0/0
25.10.2011 20:38

apocalyptor

Re: Ceska veda nema byt jedineho svetove uznavaneho vedce,

Tak mi tam nejakeho najdete: www.ISIHighlyCited.com ;-D;-D;-D Je to oficialni seznam 7000 nejcitovanejsich vedcu sveta. Jsou tam Madari, Rumuni, Rekove, Polaci.

0/0
25.10.2011 21:10

ivanek_matematik

Re: Ceska veda nema byt jedineho svetove uznavaneho vedce,

Soudruhu, mozna se to tyka tveho oboru - ze jsou v nem cesi bezvyznamni. Ale pokud jde o fyziku, matematiky, molekularni biologii, zkus se podivat sem:

http://www.vesmir.cz/clanek/nejcitovanejsi-cesti-vedci

http://www.vesmir.cz/clanek/ad-hirschuv-index  nebo:

http://www.vesmir.cz/clanky/clanek/id/6889

A soudruhu, pokud jde o Klause: A) Univerzita Karlova mu profesuru ODMITLA udelit (nechtela se na tom podvodu podilet), B) Vetsina jeho "clanku" byla otistena v casopise Politicka ekonomie, vydavana VSE, a to v dobe, kdy delal sefredaktora jeho soukmenovac nechvalne znamy Ivan Kocarnik. Take doporucuji: http://profesor-klaus.osoba.cz/

0/0
25.10.2011 21:42

apocalyptor

Re: Ceska veda nema byt jedineho svetove uznavaneho vedce,

Tento seznam nejcitovanejsich Cechu je samozrejme znam. Problem je v tom, ze zadny z techto vedcu neni ani v prvni svetove 300 ve svem oboru jak je patrne z databaze Web of Science. Klaus je mi jedno. Jenom jsem konstatoval, ze ma vice citaci nez Dvorakova, takze jestli pro vas neni Klaus vedecka autorita, pak predpokladam, ze za ni nemuzete povazovat ani pani Dvorakovou.

0/0
25.10.2011 21:58

apocalyptor

Re: Ceska veda nema byt jedineho svetove uznavaneho vedce,

Jeste pro uplnost dodavam, ze www.ISIHighlyCited.com samozrejme obsahuje kategorie matematika, fyzika a molekularni biologie. Mozna by se tam mohl kvalifikovat Jiri Bartek, ale pokud sam rozumite vede, figuroval by tam za Dansko a ne za Ceskou republiku.

0/0
25.10.2011 22:04

ditom

Re: Ceska veda nema byt jedineho svetove uznavaneho vedce,

když se podíváte na http://sciencewatch.com/dr/sci/11/may15-11_1/ zjistíte, že přestože je v mnoha oborech česká věda pod světovým průměrem, v mnoha je srovnatelná a někde nadprůměrná. Vzhledem k tomu, že do vědy dává stát méně peněz než je průměr (viz např. http://magazin.e15.cz/veda-a-technika/do-vedy-slo-nejvic-penez-od-roku-1993-svet-je-ale-jinde-707749), je situace zcela očekávatelná a uspokojivá.

Pokud chcete najít světově uznávané odborníky, podívejte se, kolik čechů např. v posledních 5 letech publikovalo časopisech typu Nature, Science, PNAS apod. Není jich zrovna málo.

+1/0
25.10.2011 22:22

apocalyptor

Re: Ceska veda nema byt jedineho svetove uznavaneho vedce,

No fajn, aspon jste se krome prazdneho vykriku vyjadril i vecne. Tabulku si peclive prostuduji. Jinak to je znamo, ze Cesi publikuji, ale na pocet lidi pracujicich v oboru je toho porad malo. Kazdopadne nikdo se nekvalifikoval do tech vysoce citovanych vedcu. Jinak jestli rozumim dobre metodologii statni podpory, clanek v Nature odpovida nejakym 300 bodum podle RIV, coz predstavuje priblizne 6 milionu Kc prispevku za takovy jeden produkt. Z tohoto hlediska patri CR k nejvelkorysejsim statum (v USA byste nedostal nic). Ale chapu, ze si ty penize rozdeli spousta tech darmozroutu, co nemaji v ceske vede co pohledavat. A jiste budete se mnou souhlasit, ze je jich vic nez dost. Pocitam mezi ne i tu pani Dvorakovou.

0/0
25.10.2011 22:31

stip

Tahle soudružka

je favoritkou pravdoláskařů z ČT, každou chvíli se jí na něco ptají a vždycky se ukáže, že pomlouvá, přehání, manipuluje, vytváří virtuální pravdy...

0/0
25.10.2011 20:12

centaur delta

Re: Tahle soudružka

A proč jko myslíte, že za ní chodí? Aby se občané dozvěděli, jak se věci mají doopravdy? Od toho tu přece veřejnoprávní TV není, to snad chápete....

+3/0
25.10.2011 20:13

Larrax

Re: Tahle soudružka

Tak to je dobrý vtip. Televize chodí zpravidla za těmi "odborníky" kteří se chtějí především zviditelnit. Skutečné kapacity se s televizemi moc nebaví.

0/0
25.10.2011 21:53

svedek casu

Re: Tahle soudružka

stip to je snad vtip;-)

0/0
25.10.2011 20:15

apocalyptor

Reseni to ma. Zrusit ministerstvo, akreditacni komisi

i ty skoly plne komunistickych papalasu, a poslat mlade lidi na studia na nejlepsi univerzity sveta. Vyslo by to levneji. ;-D;-D;-D

0/0
25.10.2011 20:09

centaur delta

Re: Reseni to ma. Zrusit ministerstvo, akreditacni komisi

Ale pak by vám zde scházeli ti bakaláři - politologové, sociální antropologové, mediální odborníci a další profese, nezbytné pro zdravý rozvoj naší společnosti.

0/0
25.10.2011 20:11

apocalyptor

Inzerat: Jihokorejska spolecnost hleda levnou pracovni silu

na montovani, nejlepe absolventy politologie a dalsich kecacich oboru. ;-D;-D;-D

+2/0
25.10.2011 20:16

modrozlodějskej fógl

Není to divné, že se jí snažil odstranit i jeden z premierů?

+5/0
25.10.2011 20:05

centaur delta

Re: Není to divné, že se jí snažil odstranit i jeden z premierů?

Nechtěla se dělit o úplatky?

+1/0
25.10.2011 20:06

Ovcan Povolny Obecny

Re: Není to divné, že se jí snažil odstranit i jeden z premierů?

asi nechtěla poslouchat rychlokvašky, v čemž se jí vůbec nedivím.

+2/0
25.10.2011 20:31

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.