Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Náměstek: Škrty nejsou hon na vedení policie, snad to lidé pochopí

Náměstek ministra vnitra Jaroslav Hruška vidí v návrhu na razantní škrty v policii především šanci, jak lze policii změnit zevnitř a podle plánů lidí, kteří v ní léta pracují. Rozhodně by na to neměli doplatit občané horší bezpečností na ulicích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ramon68

Ano ale s rozumem

"PLÁN NA ŠKRTY VYPRACOVALA KOMISE TVOŘENÁ SAMOTNÝMI POLICISTY" ;-Oto asi byli odborníci, protože si ani nespočítali kolik je například potřeba lidí na jedno nepřetržitě obsané místo.!! Mimo jiné to je 5,5 člověka. (Po odečtu nároků na dov. volno reh.)  Takže pokud chci někde dvě místa tak je to 11, na tři 16,5, na čtyři  místa 22 lidí. a to není započítaná žádná nemoc, paragraf, školení, střelby, tělesná příprava, nějaké větší akce atd. Takže vždy raději jeden navíc.

To je i na obvodech tam kde maj 12 lidí i s vedoucím horko těžko můžou postavit nonstop dva policajty.

Takže pokud někdo napíše, že se stav sníží na 10, 15, 20 lidí tak neumí počítat.

+1/0
21.10.2011 22:26

runny

Re: Ano ale s rozumem

To je velká pravda,ale v dnešní době takový vedoucí OOP dostane radu, že jestli to nezvládne, bude se to brát jako manažerský selhání, a nebo slíbí odměnu,protože slibem nezarmoutíš.........;-D

0/0
24.10.2011 8:03

runny

Celkem logický krok

Komisi beztak nic jiného nezbývá,než ve druhé vlně provětrat vyšší posty,protože v první vlně se to dotklo zejména policistů na ulici. Zrušených policejních oddělení už bylo dost.Bohužel. :-/

+1/0
21.10.2011 6:54

opportunity

Re: Celkem logický krok

Už o tom píšou na Novinkách. Kolik lidí je na zbytečných místech, bez praxe a kolik za to berou.

0/0
24.10.2011 9:46

AJAZIRAM

populismus

on ten polda z kontrolního musí objasnit a prokázat případné pochybení kohokoliv, včetně toho vedoucího policejního oddělení. Odborně musí být dost výš, takže proč by nemohl mít vyšší plat ?

0/0
21.10.2011 6:16

runny

Re: populismus

To je pravda,jenže systém - jeden dělník a na něj tři vedoucí pracovníci, jeden ekonom a jeden kontrolní orgán snad nemůže fungovat nikde....

+1/0
21.10.2011 6:56

dogi3

A ještě mám jeden návrh.

Nikde jsem nenalezl, kdo v té zmiňované komisi sedí. Ale možná jsem špatně hledal. Myslím, že v zájmu objektivity právě v tomto článku měla být jména členů komise, jakož i jejich pracovní zařazení, uvedena. No, snad až příště či na jiném serveru...

0/0
21.10.2011 2:57

dogi3

Ono to je poměrně

jednoduché. Vytáhněte, vážení, personální tabulky z let před roku 1989 a porovnejte je se stavem v současné době. Lehce zjistíte, že před převratem nebylo ani zdaleka tolik řídících funkcí, jako je dnes. Ovšem pozor! Ten, kdo by si takové porovnání dovolil, by samozřejmě musel také počítat nejen s tím, že před rokem 1989 byla federace, takže vzít jen čísla, která se z té doby týkají jen tehdejší ČSR, ale i s tím, že se s ním současná vládnoucí garnitura rychle vypořádá. Jen si vezměte ten naprosto zbytečný moloch, jakým je policejní prezidium!

Navíc jsem zcela klidným. Ty sekretářky na ředitelství všech stupňů, které vykonávají funkci sekretářek, ale tabulkově jsou vedeny jako policejní komisařky a výše jen proto, že za peníze, které má sekretářka, by tu práci nikdo nedělal, byly, jsou a budou.

0/0
21.10.2011 2:54

snb158

jen s rozumem...

Ozdravovat systém je nutno průběžně a hlavně na všech úrovních... Tyto obdobné "hurá akce" nikdy nic dobrého nepřinesly a podle mě nepřinese moc dobrého ani tato "reforma", byť je možná vedena dobrou myšlenkou..

Policie je dnes o papírech. Pokud chtějí občané policisty v ulicích, tak je musí zbavit papírů, které nejsou třeba. Nepochybně v policii existuje mnoho míst, kde není třeba přímo policista či která jsou zbytečná, ale je třeba s tím škrtáním opatrně. Asi jen blázen by se domníval, že schopný top manager půjde na ulici. Spíš odejde pryč. Ten méně schopný se skřípotem zubů a pocitem ukřivděnosti půjde možná níže ve struktuře, ale silně pochybuji o jeho další pracovní motivaci... Měl bych takový návrh. Uspořádejme v policii anonymní povinnou soutěž v policejních schopnostech a dle jejího výsledku odshora od nejschopnějších obsaďme všechny posty. Systém ala "škatulata" je v této "hře na křížky" jediným způsobem, jak o žádné dobré policisty nepřijít... Policista:)

0/0
21.10.2011 0:17

Babul

Ta idea...

Už vidím, jak "vysocí funkcionáři" jdou do uniformy a šlapat chodník. Vždyť neumí ani napsat úřední záznam!! Natož udělat nějaký zákrok. Mnozí z nich nikdy službu na chodníku nepoznali. A vsadím boty, že nikdo z nich ani nepozná.

0/0
20.10.2011 21:01

Bubovic

Souhlas od poldy

Jako policista základního útvaru naprosto podporuji návrh komise. Mám obavy z hesla "že kapři si sami rybník nevypustí".  Již vloni přišel slib, že policejní prezídium zeštíhlí o třetinu a že část  lidí posílí přímý výkon služby. Na náš územní odbor ani na  sousední nepřišel nikdo. Pochybuji o tom, že někdo z těchto lidí posílil přímý výkon služby.Je cítit odpor krajských funkcionářů a lidí z prezídia k návrhu, který by byl jistě  ku prospěchu služby. Taky nechápu, že různí mluvčí, koordinátoři,atd. mají větší hodnost i příjem, než lidi sloužíci v přímém výkonu na ulici, lidi na kriminálce. Minimální procento policistů má možnost využívat levné jídelny, opravy aut a tzv. prohlídky v dílnách zařízení služeb - to je předražená  katastrofa.  Drtivá většina řadových policistů i nižších funkcionářů tento návrh podporuje.

P.S.: Až se mě za pár dní z někdo nadřízených funkcionářů zeptá, co jsem to sem napsal a co jsem tím sledoval, vůbec se nebudu divit, taková je  bohužel situace v Policii.

+1/0
20.10.2011 19:46

sámvelkýmao

no

nepropustit ani jednoho. jen tak 10000 kancelářskejch přesunout na ulici k hlídkové službě. aby byla policie vidět a ne s o ní jen psalo......

0/0
20.10.2011 17:30

Babul

Re: no

A kdo bude dělat tu ukrutnou papírovinu? Pobavilo mě, jak předminulou neděli běžel film o nové šéfce obvodního oddělení kdesi na Modravě. A jak vyjela šetřit dopravní nehodu. Udělal jako dva snímky a asi 10 vteřin něco psala do bloku, který si sebou nepřivezla. A pokud se na to dívali lidi, kteří o tom nemají ánunk, tak si myslí, že to tak dělají všichni. Ti poradci k tomuto filmu by patřili nakopat někam. To byla pohádka ve stylu amerických filmů, jenom o 1000 % horší. Mimochodem nehodu se zraněním dělají dopraváci z nehodovky nebo výjezdovka, nikoliv šéf obvodu. Stejně tak objasňování vraždy neděla obvod, ten max. sbírá a předává poznatky.

0/0
20.10.2011 21:08

Ramon68

Re: no

A "TAJNÝ" spis se neobjeví možná ani na kraji, natož na obvodě v Modravě. A s tím papírováním máš pravdu já jsem zavíral za 6 neděl třikrát jedno a toho samého feťáka a pokaždý spis neměl pod 25 listů.

0/0
21.10.2011 22:37

Gandalf007

Příliš rozumné

Pokud tato idea vychází zevnitř policie, je příliš racionální, takže něco není v pořádku. Problém je v tom, že právě ti lidé, resp. pozice, které by se měly omezovat nebo rušit dokážou vyvinout maximální tlak na ty, kteří o tom budou rozhodovat. Takže buď z toho vyjde zase jen "kočkopes" nebo se nestane vůbec nic. Ale aby byla systémově rušena teplá místečka, neřkuli museli právě tito lidé pracovat v náročnějších podmínkách... tomu se mi nechce věřit, byť bych věřil velmi rád ;-)

0/0
20.10.2011 17:28

tonna

Ten navrh zni tak dobre

ze se to z nejakych hloupych duvodu urcite nepovede ;-)

0/0
20.10.2011 17:11

pompo456

Lži

Jen ajen lži Rv

0/0
20.10.2011 17:11

Li.Kr

Řeč se vede

ale vše půjde ve starých kolejích dál.

0/0
20.10.2011 17:07

Najdete na iDNES.cz